DOM AUKCYJNY K R A K Ó W , U L . F L O R I A Ń S K A 1 3 I p. w w w. d e s a . a r t . p l e - m a i l : a u k c j e @d e s a . a r t . p l
AUKCJA 120 ODZNAKI, ODZNACZENIA, MEDALE, MONETY, VARIA. Sobota 20 X 2012 r., godz. 1200
WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA od 15 - 19 X 2012 r. w godz. 1100 - 1800, a w dniu aukcji 900 - 1100 Kraków, ul. Floriańska 13 I piętro
REGULAMIN AUKCJI Ogólne warunki aukcji. 1. Osoba biorąca udział w aukcji rozumie i akceptuje warunki określone regulaminem. 2. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez klientów lub stanowiące własność Domu Aukcyjnego. Dom Aukcyjny podejmuje się sprzedaży, w imieniu właściciela, obiektów będących - zgodnie z oświadczeniem Sprzedającego - wolnych od jakichkolwiek roszczeń osób trzecich. 3. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą podaną w katalogu, cena minimalna stanowi tajemnicę handlową. 4. Obiekty wystawione do sprzedaży posiadają opisy, których sporządzenie potwierdzone jest przez ekspertów DESY względnie przez zaproszonych konsultantów. 5. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 15 %. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej. I 1. Aukcja prowadzona jest zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi przez upoważnioną osobę, zwaną „Akcjonerem“, która działa w imieniu i na rachunek Domu Aukcyjnego DESA Sp. z o.o. 2. Aukcjoner określa postąpienie w licytacji czyli podwyższenie stawki. 3. Aukcjoner ma prawo do wycofywania z licytacji dowolnych obiektów lub bez podawania przyczyn. 4. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą cenę. 5. Zakończenie licytacji danego obiektunastępuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży. Spory w trakcie licytacji rozstrzyga Aukcjoner. II 1. Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które wpłaciły wadium w wysokości 100 zł i otrzymały tabliczkę zgłoszeniową. 2. DESA Sp. z o.o. może odmówić wydania tabliczki zgłoszeniowej osobom, które wcześniej nie wywiązały sięze zobowiązań w stosunku do DESY lub z innych istotnych przyczyn. 3. Osoby, które nie mogą być osobiście na aukcji, mają możliwość, po wpłaceniu wadium: – pisemnego złożenia oferty kupna z limitem ceny. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicy Domu Aukcyjnego (wysokość oferowanej ceny jest informacją poufną), – telefonicznego udziału w licytacji. III 1. Nabywca jest zobowiązany wykupić obiekt w ciągu 5 dni po zakończeniu aukcji i odebrać go na własny koszt. W przypadku przekroczenia tego terminu Dom Aukcyjny ma prawo policzyć składowe. 2. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20 % wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być wówczas wpłacona w terminie 14 dni po zakończeniu aukcji. W przypadku nie dotrzymania tego terminu następuje przepadek wpłaconego zadatku. Na poczet zadatku zalicza się wadium, stanowiące wówczas zadatek lub jego część. 3. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty. 4. Niewykupienie przedmiotu w terminie powoduje przepadek wadium na rzecz organizatora. Niezależnie Nabywca zobowiązany jest do pokrycia wszelkich kosztów związanych i wynikłych z faktu wylicytowania, w tym ewentualnych roszczeń Właściciela/Sprzedającego. IV 1. Dom Aukcyjny daje gwarancję opinii co do autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu. W przypadku niezgodności pomiędzy opisem a stanem faktycznym, Nabywca może zwrócić obiekt w terminie 14 dni od daty aukcji, żądając zwrotu zapłaconej kwoty. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiarygodnymi ekspertyzami. 2. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów. 3. Polskie muzea mają prawo pierwokupu w wylicytowanej cenie, pod warunkiem, że zgłoszą to bezpośrednio po zakończeniu licytacji obiektu. 4. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 000 euro.
ODZNAKI II RP
1. Odznaka pamiątkowa 3 pułku piechoty, 1 wersja, 38 x 38 mm, mosiądz. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana J. Widliński Kraków. 300,2. Odznaka pamiątkowa 3 pułku piechoty, żołnierska, 38 x 38 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. Stan dobry. 800,3. Odznaka pamiątkowa 3 pułku piechoty, oficerska, 38 x 38 mm, srebro. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura wykonawcy „BG”. Słupek, nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. Zerwany gwint. Stan dobry. 2 800,4. Odznaka pamiątkowa 6 pułku piechoty, 1 wersja, 36 x 42 mm, żelazo, mosiądz. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 450,5. Odznaka pamiątkowa 7 pułku piechoty, żołnierska, 40 x 40 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 800,6. Odznaka pamiątkowa 9 pułku piechoty, żołnierska, 39 x 39 mm, alpaka. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura podwykonawcy „LS”. Słupek, nakrętka sygnowana Br.Grabski Łódź. Stan dobry. 800,7. Odznaka pamiątkowa 23 pułku piechoty, oficerska, 37 x 37 mm, srebro(?), emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki, napis; „PPOR SĄCZEWSKI EUGENIUSZ” i numer. Słupek, brak nakrętki. Uszkodzenia emalii na trzech ramionach krzyża. Stan słaby. 1 600,8. Odznaka pamiątkowa 37 pułku piechoty 1 wersja, oficerska, 43 x 43 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, numer „596” Słupek, nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. Uszkodzenie emalii na orle. Stan dobry. 1 500,9. Odznaka pamiątkowa 37 pułku piechoty 2 wersja, oficerska, 40 x 40 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura podwykonawcy „JK”. Słupek, nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. Uszkodzenia i odpryski emalii. Stan dobry. 2 500,-
10. Odznaka pamiątkowa 42 pułku piechoty, oficerska, 52 x 50 mm, srebro(?). Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Minimalne zarysowania emalii. Stan dobry. 2 500,11. Odznaka pamiątkowa 45 pułku piechoty, oficerska, 33 x 40 mm, srebro(?), emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, grawerowany numer „10”. Słupek, nakrętka sygnowana W.Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 3 500,12. Odznaka pamiątkowa 45 pułku piechoty, żołnierska, 33 x 40 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 1 000,13. Odznaka pamiątkowa 49 pułku piechoty, oficerska, 29 x 39 mm, srebro(?), emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 3 000,14. Odznaka pamiątkowa 64 pułku piechoty, oficerska, 38 x 38 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Minimalny odprysk białej emalii. Stan dobry. 2 000,15. Odznaka pamiątkowa 67 pułku piechoty, oficerska, 40 x 40 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. Stan dobry. 1 200,16. Odznaka pamiątkowa 82 pułku piechoty, oficerska, średnica 39 mm, srebro(?), emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 2 500,17. Odznaka pamiątkowa 1 Batalionu Strzelców, żołnierska, 30 x 42 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Na awersie wytarte srebrzenie, stan dobry. 1/1 1 400,18.Odznaka pamiątkowa 2 Batalionu Strzelców, żołnierska, 40 x 40 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. Stan dobry. 1 300,19. Odznaka pamiątkowa 3 Batalionu Strzelców, oficerska, 40 x 38, srebro, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, próba srebra „2” i sygnatura wykonawcy „AN”. Słupek, nakrętka sygnowana A. Nagalski Warszawa. Stan dobry. 4 000,-
–2–
20. Odznaka pamiątkowa 2 Pułku Ułanów Legionowych, żołnierska, 27 x 42 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 1 200,21. Odznaka pamiątkowa 4 pułku ułanów, żołnierska, 46 x 36 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana J. Kweksilber Warszawa. Stan dobry. 1 300,22. Odznaka pamiątkowa 8 pułku ułanów, oficerska, 40 x 40 mm, srebro, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, próba srebra „2” i nieczytelny imiennik. Słupek, nakrętka sygnowana Fr. Malina Kraków. Stan dobry. 3 000,23. Odznaka pamiątkowa 12 pułku ułanów, podoficerska, 38 x 38 mm, mosiądz srebrzony, tombak, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura „A. Nagalski Warszawa”. Słupek, nakrętka sygnowana A. Nagalski Warszawa. Stan dobry. 2 000,24. Odznaka pamiątkowa 4 pułku artylerii polowej, oficerska, 33 x 40 mm, srebro, emalia. Odznaka czteroczęściowa. Rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. Skracany słupek. Odpryski emalii na wstędze. Stan dobry. 3 000,25. Odznaka pamiątkowa 13 pułku artylerii polowej, oficerska 40 x 38 mm, srebro złocone, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, próba srebra „2”, sygnatura wytwórcy „A. Nagalski Warszawa”, imiennik „AN” i numer „ X X IV”. Słupek, nakrętka sygnowana A. Nagalski Warszawa. Stan dobry. 4 000,26. Odznaka pamiątkowa 2 pułku artylerii ciężkiej, żołnierska, 32 x 42 mm, mosiądz srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Wytarte srebrzenie na awersie, ubytki emalii. Stan dobry. 2 000,27. Odznaka pamiątkowa 4 pułku artylerii ciężkiej, żołnierska, 43 x 43 mm, alpaka(?). Odznaka dwuczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. Stan dobry. 500,28. Odznaka pamiątkowa 10 pułku artylerii ciężkiej, żołnierska, 40 x 40 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. Stan dobry. 800,-
29. Odznaka pamiątkowa 28 pułku artylerii lekkiej, żołnierska, 35 x 47 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. Stan dobry. 1 000,30. Odznaka pamiątkowa 32 Dywizjonu Artylerii Lekkiej, żołnierska, 41 x 41 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 1 300,31. Odznaka pamiątkowa 1 pułku strzelców konnych, żołnierska, średnica 40 mm, mosiądz srebrzony, złocony. Odznaka trzyczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Jan Knedler Warszawa. Stan dobry. 1 600,32. Odznaka pamiątkowa 1 pułku saperów, oficerska, 45 x 45 mm, srebro, emalia. Odznaka siedmioczęściowa. Rewers gładki, słupek, brak nakrętki. Uszkodzenia i uzupełnienia białej emalii, wtórnie wykonane dwie nakładki na ramionach krzyża. Stan słaby. 2 000,33. Odznaka pamiątkowa 5 pułku samochodowego, 40 x 40 mm, srebro, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą, sygnatura „IK” i próba srebra. Słupek lutowany, brak nakrętki. Znaczne ubytki emalii na dwóch ramionach. Stan słaby. 2 200,34. Odznaka pamiątkowa 3 pułku lotniczego, oficerska, 50 x 20 mm, srebro, złoto(?), emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, próba srebra, sygnatura „J. Knedler”, imiennik „IK”. Słupek, nakrętka sygnowana J. Knedler Warszawa. Nieznaczne ubytki zielonej emalii na wieńcu. Stan dobry. 4 000,35. Odznaka pamiątkowa Wyższej Szkoły Wojennej, 40 x 46 mm, srebro Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 2 500,36. Odznaka pamiątkowa Szkoły Podchorążych Piechoty w Ostrowiu Mazowieckim instruktorska, 37 x 40 mm, srebro(?). Odznaka czteroczęściowa. Na awersie sygnatura „JM”. Rewers z lekka kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana J. Michrowski Warszawa. Stan dobry. 600,37. Odznaka pamiątkowa Szkoły Podchorążych Piechoty w Ostrowiu Mazowieckim, absolwencka, 37 x 40 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Na awersie sygnatura „JM”i próba srebra „2” Rewers z kontrą. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 300,-
–3–
38. Odznaka pamiątkowa Szkoły Podchorążych Artylerii w Poznaniu, absolwencka, 48 x 48 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Jan Knedler Warszawa. Stan dobry. 1 500,39. Odznaka kursu Szkoły Podchorążych Rezerwy Piechoty, 30 x 30 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 400,40. Odznaka pamiątkowa Szkoły Sanitarnej, 44 x 44 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana A. Nagalski Warszawa. Stan dobry. 800,41. Odznaka pamiątkowa 2 Korpusu Kadetów, 42 x 42 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Bronisław Grabski Łódź. Stan dobry. 1 200,42. Miniatura odznaki Szkoły podchorążych Rezerwy Artylerii, Włodzimierz Wołyński, 18 x 18 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, próba srebra „2” i imiennik wykonawcy „AN”. Słupek, nakrętka sygnowana A. Nagalski Warszawa. Stan dobry. 200,43. Odznaka pamiątkowa KOP „Za wierną służbę”, oficerska, 34 x 48 mm, srebro, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura „SR” i próba srebra. Słupek, nakrętka sygnowana Stanisław Reising Warszawa. Stan dobry. 1 200,44. Odznaka pamiątkowa KOP „Za wierną służbę”, oficerska, 33 x 48 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Stanisław Reising Warszawa. Uszkodzona czerwona emalia. Stan słaby. 300,45. Korpusówka Straży Granicznej, 1 typ, 57 x 36 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowanie za pomocą dwóch par rozginanych drucików. Stan dobry. 150,46. Odznaka pamiątkowa Naczelnego Polskiego Komitetu Wojskowego 1917-1918, 46 x 46 mm, tombak srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 2 500,-
47. Odznaka pamiątkowa 1 Brygady Legionów, średnica 32 mm, żelazo. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana J. Chyliński Warszawa. Stan dobry. 400,48. Odznaka pamiątkowa II Brygady Legionów, 33 x 45 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 100,49. Miniatura odznaki pamiątkowej II Brygady Legionów, 13 x 16 mm, tombak srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 40,50. Odznaka pamiątkowa 18 Dywizji Piechoty, żołnierska, 33 x 45 mm, mosiądz srebrzony, lakier. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą, numer „473”. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Odpryski lakieru. Stan dobry. 1 400,51. Odznaka pamiątkowa Żandarmerii Polowej „Za wierną służbę 1918-1921”, 45 x 45 mm, srebro(?). Odznaka dwuczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk, numer „3025”. Stan dobry. 600,52. Odznaka pamiątkowa Dywizji Litewsko Białoruskiej, żołnierska, 47 x 47 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana B. Paszkowski. Stan dobry. 800,53. Odznaka pamiątkowa „Horyń, Słucz, Styr 1919”, oficerska, 44 x 44 mm, mosiądz, srebro, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers z kontrą, numer „934”. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Minimalny odprysk czerwonej emalii. Stan dobry. 1 500,54. Odznaka pamiątkowa Frontu Litewsko-Białoruskiego, żołnierska, 38 x 38 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 150,55. Odznaka pamiątkowa Frontu Litewsko-Białoruskiego, żołnierska, 38 x 38 mm, mosiądz częściowo złocony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, brak nakrętki. Ślady lakieru na tarczce herbowej. Stan dobry. 250,56. Odznaka pamiątkowa „Wielkanoc-Wilno 1919”, 30 x 30 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 200,-
–4–
57. Odznaka pamiątkowa „Wielkanoc-Wilno 1919”, 30 x 30 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 450,58. Odznaka pamiątkowa Archiwum Wojennego Legionów Polskich, średnica 25 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekka kontrą. Szpilka. Stan dobry. 50,59. Odznaka pamiątkowa pociągu pancernego „Mściciel”, średnica 47 mm, alpaka(?). Odznaka jednoczęściowa. Na awersie resztki niedobitej sygnatury „RYT…I” („RYT. J.MICHROWSKI”). Rewers z lekką kontrą. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 3 000,60. Odznaka pamiątkowa Oddziału Werbunkowo-Agitacyjnego 4 Dywizji Strzelców, 39 x 39 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana J. Knedler Warszawa. Stan dobry. 600,61. Odznaka pamiątkowa Grupy Artylerii Kraków, średnica 45 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 300,62. Odznaka pamiątkowa Armii Generała Hallera 1920, 29 x 35 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Ozdoby Wojskowe J. Mirowski Warszawa. Stan dobry. 250,63. Odznaka pamiątkowa Frontu Pomorskiego, 31 x 49 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Knedler Warszawa. Stan dobry. 250,64. Odznaka pamiątkowa Małopolskich Oddziałów Armii Ochotniczej 1920 r., 44 x 42 mm, tombak, srebro. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 450,65. Odznaka pamiątkowa 205 Ochotniczego Pułku Artylerii Polowej 1920 r., miedź srebrzona. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana E.M. Unger Lwów. Stan dobry. 2 000,66. Odznaka pamiątkowa 101 Rezerwowego Pułku Piechoty, 47 x 41 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 2 500,-
67. Odznaka pamiątkowa „Orlęta”, 43 x 43 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana J. Knedler Warszawa, numer „41366”. Zerwany gwint. Stan dobry. 150,68. Odznaka pamiątkowa „Obrońcom Kresów Wschodnich 1918-1919”, 38 x 38 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Ewidencja Orląt Wł. Buszek Lwów. Stan dobry. 400,69. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa”, wersja bez mieczy i VM, 39 x 39 mm, mosiądz srebrzony, alpaka. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, numer „4484”. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 250,70. Odznaka pamiątkowa „MSO- Zasłużonemu -1919”, 45 x 45 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, sygnatura „E.M. Unger Lwów” i numer. Słupek na podkładce, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 400,71. Odznaka pamiątkowa Ochotniczej Legii Kobiet „Za trud ofiarny 1918-1920”, 51 x 51 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. rewers z kontrą, sygnatura „Sobczyk Włosiński”. Agrafka. Stan dobry. 600,72. Odznaka pamiątkowa Dowództwa Wojska Polskiego na Wschodzie 1918-1919, 35 x 35 mm, tombak srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana E.M. Unger Lwów. Stan dobry. 150,73. Odznaka pamiątkowa „Za obronę Śląska 1919”, 2 klasa, 38 x 38 mm, srebro(?), emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, rzymski numer „IV”. Słupek, nakrętka sygnowana J. Knedler Warszawa. Stan dobry. 4 000,74. Odznaka pamiątkowa „Za obronę Śląska 1919”, 3 klasa, średnica 33 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana J. Knedler Warszawa. Stan dobry. 200,75. Odznaka pamiątkowa „POW 1918”, 33 x 33 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 180,76. Odznaka pamiątkowa „POW 1918”, 33 x 33 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 250,-
–5–
77. Odznaka pamiątkowa Polskiej Misji Wojskowej Zakupów we Francji, 1 klasa, 45 x 45 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekka kontrą, numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Podkładka z napisem „POLSKA MISJA WOJSKOWA ZAKUPÓW”. Odprysk emalii na dolnym ramieniu. Stan dobry. 2 100,78. Odznaka pamiątkowa Związku Byłych Ochotników Armii Polskiej 1914-1921, 40 x 40 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, napis: „ODZNAKA ZWIĄZKU b. OCHOTNIKÓW ARMII POLSKIEJ” i numer „67”. Słupek, nakrętka sygnowana J. Chyliński Warszawa. Minimalne odpryski emalii, wytarte srebrzenia. Stan dobry. 450.79. Miniatura odznaki pamiątkowej Związku Byłych Ochotników Armii Polskiej 1914-1921, 18 x 18 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki. Stan dobry. 100,-
86. Odznaka organizacyjna Związku Strzeleckiego, 26 x 32 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 300,87. Odznaka pamiątkowa internowanych „Huszt, Rarańcza…”, 28 x 60 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, napisy, numer „2997”. Uszko do zawieszenia, biało-czerwona wstążka. Stan dobry. 80,88. Odznaka pamiątkowa internowanych „Huszt, Rarańcza…”, 28 x 60 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, napisy, numer „2883”. Uszko do zawieszenia, biało-czerwona wstążka. Stan dobry. 100,89. Odznaka pamiątkowa internowanych „Witkowice 1918”, 33 x 47 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Stan bardzo dobry. 600,-
80. Odznaka „Gwiazda Besselera”, 30 x 30 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 450,-
90. Odznaka pamiątkowa internowanych legionistów „Szczypiorno, Beniaminów 1917”, 40z40 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, agrafka. Stan dobry. 150,-
81. Odznaka pamiątkowa Związku Murmańczyków, 34 x 34 mm, srebro. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, numer i sygnatura „F. Zając Kraków”. Skracany słupek na podkładce, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 1 000,-
91. Odznaka pamiątkowa Komitetu Opieki dla Żołnierzy Polskich Lwów 1915, 31 x 38 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, napis: „KOMITET OPIEKI DLA ŻOŁNIERZY POLSKICH”. Zapinka. Stan dobry. 350,-
82. Odznaka pamiątkowa Związku Murmańczyków, 35 x 35 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 1 000,-
92. Odznaka pamiątkowa Komitetu Opieki dla Żołnierzy Polskich Lwów 1915, 31 x 38 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, napis: „KOMITET OPIEKI DLA ŻOŁNIERZY POLSKICH”. Zapinka. Stan dobry. 250,-
83. Odznaka pamiątkowa Związku Legionistów Polskich „Krzyż Legionowy”, 42 x 42 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, sygnatura „JM” i próba srebra „2”. Słupek, nakrętka sygnowana J. Michrowski Warszawa. Stan dobry. 250,-
93. Odznaka pamiątkowa Wojsk Gen.Hallera, 36 x 52 mm, alpaka. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, numer „368”. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 450,-
84. Odznaka pamiątkowa Związku Legionistów Polskich „Krzyż Legionowy”, 42 x 42 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 300,-
94. Odznaka pamiątkowa kursów prawnych Straży Obywatelskiej m. Warszawy 1915r., 22 x 35 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 400,-
85. Odznaka pamiątkowa Związku Polaków w Rosji, 24 x 29 mm, srebro, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, próba srebra „84” i nieczytelny imiennik grawera. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 800,-
95. Odznaka Stowarzyszenia Rezerwistów i Byłych Wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej, 31 x 37 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Stanisław Reising Warszawa. Stan dobry. 400,-
–6–
96. Odznaka organizacyjna Związku Rezerwistów, 52 x 52 mm, mosiądz srebrzony, tombak, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers z kontrą, numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 600,97. Odznaka organizacyjna Związku Oficerów Rezerwy, 20 x 20 mm, srebro(?), emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, napis: „Z.G. 224”. Słupek, nakrętka sygnowana Zjednoczeni Grawerzy Warszawa. Stan dobry. 200,98. Odznaka pamiątkowa Przysposobienia Wojskowego, komendancka, 35 x 35 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Bronisław Grabski Łódź. Stan dobry. 400,99. Odznaka pamiątkowa Przysposobienia Wojskowego 2 stopnia, ogólna, 35 x 35 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 150,100. Odznaka pamiątkowa Przysposobienia Wojskowego 1 stopnia, ogólna, 35 x 35 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Uszkodzona emalia. Stan dobry. 100,101. Odznaka pamiątkowa Motorowego Przysposobienia Wojskowego, średnica 35 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. Wytarte srebrzenia na awersie, zniszczony gwint. Stan słaby. 150,102. Miniatura odznaki „Za walkę o szkołę polską”, 19 x 31 mm, srebro, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, próba srebra i imiennik wykonawcy „WG”, numer. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 80,103. Odznaka pamiątkowa „Za walkę o szkołę polską”, 38 x 59 mm, srebro(?), emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, numer i sygnatura wytwórcy „TI”. Słupek, nakrętka sygnowana T. Iwańczak E. Ślązak Warszawa. Stan dobry. 400,104. Odznaka Powszechnej Odznaki Sportowej, klasa 3, 27 x 32 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki, sygnatura „Bcia Sztainlager Warszawa”. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 35,105. Miniatura Powszechnej Odznaki Sportowej, klasa 1, 19 x 22 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 50,-
106. Odznaka Powszechnej Odznaki Strzeleckiej, klasa 2, 30 x 30 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 30,107. Monogram na pagon 81 pułku piechoty im. Stefana Batorego, 20 x 37 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Brak drucików zapięcia. Stan dobry. 60,108. Odznaka harcerska „Honor i Ojczyzna”, 36 x 36 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, napisy: „1909-1921-W-186”. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 1 400,109. Odznaka pamiątkowa Ligi Morskiej i Kolonialnej, 37 x 50 mm, tombak, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana J. Chyliński Warszawa. Minimalne odpryski emalii. Stan dobry. 250,110. Odznaka patriotyczna 1915, 21 x 17 mm, srebro złocone. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, próba srebra „84”. Agrafka. Stan dobry. 150,-
111. Odznaka patriotyczna, „Rocznica Unii Lubelskiej 15691916”, średnica 36 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Wtórnie lutowany słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 60,112. Odznaka patriotyczna NKN, „16 sierpnia 1914-1915”, 26 x 26 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Częściowo wytarte srebrzenia na awersie. Stan dobry. 100,113. Odznaka patriotyczna NKN, „16 sierpnia 1914-1915”, 25 x 25 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 30,114. Odznaka patriotyczna NKN, „16 sierpnia 1914-19151916”, 25 x 25 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 40,115. Odznaka patriotyczna „5.XI.1916 Narodowa Pamiątka Wskrzeszenia Polski”, 35 x 33 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 120,116. Odznaka patriotyczna „5.XI.1916”, 26 x 26 mm, mosiądz. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Odznaka na biało-czerwonej materiałowej rozecie. Stan dobry. 100,-
–7–
117. Odznaka patriotyczna NKN „5.XI.1916”, 25 x 25 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Zapinka. Stan dobry. 50,-
128. Odznaka patriotyczna z trójpolową tarczą, 34 x 30 mm, tombak złocony, emalia. Dwuczęściowa. Rewers gładki, brak zapinki. Stan dobry. 250,-
118. Odznaka patriotyczna NKN „5.XI.1916”, 31 x 37 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 50,-
129. Odznaka patriotyczna „W jedności siła i przyszłość 16.VIII.1914-1916”, 25 x 30 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 100,-
119. Odznaka patriotyczna NKN „5.XI.1916”, 31 x 37 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 80,-
130. Odznaka patriotyczna „Dar Narodowy 3-go Maja”, 24 x 32 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, szpilka. Stan dobry. 30,-
120. Odznaka patriotyczna NKN, 16 x 20 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Wizerunek orła na czerwonej tarczy, lecz bez napisu NKN na tarczy amazonek. Stan dobry. 40,-
131. Odznaka patriotyczna NKN „Alegoria Polski”, wersja z otwartą koroną, 24 x 31 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Brak zapinki. Stan dobry. 60,-
121. Odznaka patriotyczna NKN, „6.VIII.1914 Za Polskę 1915”, średnica 25 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 30,-
132. Miniatura odznaki patriotycznej NKN „Alegoria Polski”, wersja z zamkniętą koroną, 19 x 25 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers z kontrą. Uszkodzona zapinka. Stan dobry. 80,-
122. Odznaka patriotyczna NKN „6.VIII.1914 Za Polskę 1915”, średnica 25 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Szpilka. Stan dobry. 120,-
133. Odznaka patriotyczna „3 maj 1791-1916”, 27 x 26 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 70,-
123. Odznaka patriotyczna „22 Stycznia 1863-1917”, średnica 27 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 30,-
134. Odznaka patriotyczna „3 maj 1791-1916”, 27 x 26 mm, srebro złocone. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 200,-
124. Odznaka patriotyczna 100-lecia śmierci Tadeusza Kościuszki, 32 x 32 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Agrafka. Stan dobry. 40,-
135. Odznaka patriotyczna, trójpolowy herb na jedlinie, 35 x 40 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 40,-
125. Odznaka patriotyczna z trójpolową tarczą, średnica 22 mm, tombak złocony, emalia. Dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 150,-
136. Odznaka patriotyczna „Gorlice 2.V.1915”, 36 x 28 mm, żelazo. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Agrafka. Stan dobry. 30,-
126. Odznaka patriotyczna „1863-1916”, 37 x x 14 mm, mosiądz srebrzony Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Agrafka. Stan dobry. 80/-
137. Odznaka patriotyczna upamiętniająca otwarcie polskich uczelni w Warszawie, 18 x 29 mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki, grawerowany numer. Słupek, nakrętka sygnowana W.S.Wiśniewski Warszawa. Stan dobry. 150,-
127. Odznaka pamiątkowa „Komitet Obrony Narodowej w Ameryce”, średnica 19 mm, metal, celuloid. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, agrafka. Stan dobry. 20,-
138. Odznaka patriotyczna upamiętniająca otwarcie polskich uczelni w Warszawie, 18 x 29 mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki, grawerowany numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 60,-
–8–
139. Odznaka patriotyczna „Lwów wolnej Polsce 5.XI.1916”, 29 x 37 mm, miedź. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Agrafka. Stan dobry. 70,-
150. Odznaka pamiątkowa Józef Piłsudski, średnica 21 mm, odlew w cynie. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, agrafka. Stan dobry. 40,-
140. Odznaka patriotyczna „Legiony Polskie 1914”, 33 x 41 mm, żelazo mosiądzowane. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, zapinka. Stan dobry. 120,-
151. Odznaka pamiątkowa „Józef Piłsudski“ 1867 x 1935”, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana A. Anzelm Wilno. Stan dobry. 100,-
141. Odznaka patriotyczna Samarytanina Polskiego, średnica 28 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. Stan dobry. 250,-
152. Odznaka patriotyczna „Józef Piłsudski”, 17 x 23 mm, alpaka(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana J. Chyliński Warszawa. Stan dobry. 150,-
142. Odznaka patriotyczna Samarytanina Polskiego, średnica 34 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. Stan dobry. 300,-
153. Odznaka patriotyczna „Józef Piłsudski”, średnica 20 mm, cynk srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. Stan dobry. 50,-
143. Odznaka pamiątkowa Roman Dmowski 1864-1939, 16 x 21 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 60,-
154. Odznaka patriotyczna „Józef Piłsudski”, średnica 20 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. Stan dobry. 30,-
144. Odznaka patriotyczna „Zygmunt Zieliński”, 20 x 23 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapinka. Stan dobry. 40,-
155. Odznaka patriotyczna „Józef Piłsudski - pamiątka z Wilna 1936”, średnica 25 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 80,-
145. Odznaka patriotyczna „Tadeusz Kościuszko 1917”, średnica 20 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Szpilka. Stan dobry. 20,-
156. Odznaka kwestarska „Powiat Olkuski na Szkołę Polską 3 maj 1916”, 36 x 30 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 30,-
146. Odznaka patriotyczna „Gen. Haller”, popiersie, 15 x 25 mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Uszkodzona szpilka. Stan dobry. 50,-
157. Odznaka patriotyczna „3.V.1791-1914-1916”, 26 x 55 mm, alpaka(?). odznaka czteroczęściowa, podklejona materiałem. Szpilka. Stan dobry. 200,-
147. Odznaka patriotyczna „Ignacy Paderewski 1919”, średnica 23 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Agrafka. Stan dobry. 20,-
158. Odznaka patriotyczna „18 Luty 1918 Ziemi nie damy”, średnica 30 mm, tombak. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. Stan dobry. 200,-
148. Odznaka pamiątkowa „Henryk Sienkiewicz- Dzień Oświaty Pozaszkolnej”, średnica 23 mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą, szpilka. Stan dobry. 40.-
159. Odznaka patriotyczna „Za ojczyznę i wolność19141915 LP”, średnica 23 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Uszkodzona zapinka. Stan dobry. 200,-
149. Odznaka patriotyczna „Henryk Sienkiewicz”, 21 x 34 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, szpilka. Na awers napis „PISARZ, OBYW/atel/. JAŁMUŻ/NIK/. CZŁ/onek/. HON/orowy/. CHRZEŚĆJAŃ/ skiego/. TOW/arzystwa/. DOBROCZYN/nego/. W SOSNOWCU 8. X.1916”. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 100,-
160. Odznaka patriotyczna z trójpolową tarczą z herbami Polski, Litwy i Rusi pod korona, średnica 20 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Szpilka. Stan dobry. 150,-
–9–
161. Odznaka pamiątkowa spływu Warszawa-Toruń-Gdynia 1933, 34 x 27 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 100,-
172. Odznaka „Komisya Edukacji Narodowey 1773-1923”, 36 x 27 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 60,-
162. Odznaka organizacyjna Sokoła, 41 x 29 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 45,-
173. Odznaka pamiątkowa „Gołotczyzna Bratne”, 27 x 42 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana P.Bobkowicz Łódź. Stan dobry. 120,-
163. Odznaka organizacyjna Sokoła, 56 x 19 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa, trójwymiarowa. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 200,164. Odznaka organizacyjna Sokoła, 42 x 30 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 40,165. Odznaka organizacyjna Sokoła, 42 x 17 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa, rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 150,166. Odznaka pamiątkowa „Koło Polek”, średnica 20 mm, srebro(?), emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, wtórnie lutowana agrafka. Uszkodzona emalia. Stan słaby. 150,-
174. Odznaka kursów prawnych „KPEUP”, 18 x 35 mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana J. Pendowski Poznań. Stan dobry. 60,175. Odznaka pamiątkowa matura Gimnazjum Adama Zamojskiego Wilno 1927-1937, 20 x 30 mm, srebro(?), emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 200,176. Odznaka pamiątkowa Towarzystwa Naukowego Wyższej Szkoły Rolniczej 1918-1925, 23 x 27 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana S. Lipczyński Warszawa. Stan dobry. 160,-
167. Odznaka pamiątkowa „Polska Macierz Szkolna”, 14 x 20 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 20,-
177. Odznaka pamiątkowa Koła Naukowego Wyższej Szkoły Handlowej, 10 x 17 mm, srebro(?), emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 30,-
168. Odznaka pamiątkowa „Polska Macierz Szkolna”, 21 x 28 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 20,-
178. Odznaka pamiątkowa 100-lecia Krakowskiej Szkoły Technicznej 1834-1934, średnica 22 mm, alpaka(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 30,-
169. Odznaka strażacka „Za gorliwość”, Częstochowa, 28 x 39 mm, tombak srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana z numerem i datą 1933. Stan dobry. 300,-
179. Odznaka pamiątkowa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego,,średnica 22 mm, srebro, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, próba srebra, imiennik „JM” i numer. Słupek, nakrętka sygnowana J. Michrowski Warszawa. Stan dobry. 80,-
170. Odznaka strażacka 50-lecia Straży Ogniowej 1864-1914 miasta Kalisza, 38 x 49 mm, mosiądz złocony, srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 450,171. Odznaka pamiątkowa Zakładów Naukowych Olgi Żychowiczowej”, 28 x 29 mm, tombak, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, agrafka. Prawie całkowicie wybita emalia. Stan słaby. 60,-
180. Odznaka Zjazdu Naukowego im. Jana Kochanowskiego 1930, średnica 26 mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Szpilka. Stan dobry. 50,181. Odznaka muzyczna w formie lutni, 24 x 41 mm, mosiądz złocony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, szpilka. Podkładka z biało-czerwonej kokardy. Stan dobry. 30,-
– 10 –
182. Odznaka PCK(?), 12 x 21 mm, mosiądz srebrzony, plastik. Odznaka dwuczęściowa. Na rewersie nazwisko : „PROF…”. Szpilka. Stan dobry. 30,-
193. Odznaka szkolna z monogramem „STH”, 30 x 30 mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana E.M. Unger Lwów. Stan dobry. 80,-
183. Odznaka muzyczna, syrenka na tle lutni, 16 x 25 mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. Stan dobry. 50,-
194. Odznaka pamiątkowa „FIS Zakopane 1939”, średnica 20 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana S.Jabłoński Poznań. Stan dobry. 150,-
184. Odznaka Towarzystwa Muzycznego Zawiercie, 17 x 25 mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 100,185. Odznaka Towarzystwa Muzycznego „Echo” w Szczakowej, 40 x 65 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 80,186. Odznaka pamiątkowa Polskiego Towarzystwa Muzycznego Lwów, 20 x 24 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. Stan dobry. 150,187. Odznaka pamiątkowa Niemieckich Towarzystw Śpiewaczych w Polsce, średnica 22 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, sygnatura „S.Bobkowicz”. Agrafka. Stan dobry. 80,188. Odznak pamiątkowa Niemieckiego Towarzystwa Śpiewaczego Łódź, 30 x 29 mm, tombak srebrzony, złocony, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers z kontrą. Zapinka. Stan dobry. 80,189. Odznaka towarzystwa śpiewaczego Waldenberg (Wałbrzych), 25 x 27 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 80,190. Odznaka jubileuszowa 25-lecia Niemieckich towarzystw Śpiewaczych w Polsce 1907-1932, 25 x 56 mm, tombak złocony. Emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura P. Bobkowicz Łódź. Odprysk emalii. Stan dobry. 80,191. Odznaka religijna Łódź, 34 x 50 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura „S. Bobkowicz”. Stan dobry. 80,192. Odznaka pamiątkowa biegu jubileuszowego Warszawa – Lwów 1927, 26 x 28 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. Stan dobry. 150,-
195. Odznaka pamiątkowa Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, średnica 24 mm, srebro, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana J.Knedler Warszawa. Stan dobry. 150,196. Odznaka pamiątkowa Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, średnica 24 mm, srebro, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana J.Knedler Warszawa. Stan dobry. 150,197. Odznaka „PSL”, 21 x 34 mm, tombak emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 50,198. Odznaka „Przyszłość”, 13 x 19 mm, mosiądz srebrzony, lakier. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 20,199. Odznaka „PMS 1917”, średnica 25 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 40,200. Odznaka „Krajowy Zjazd Okręgowych Związków Podoficerów Rezerwy Lwów 1933”, 22 x 27 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 30,201. Odznaka z literami „SMS 1926”, 20 x 20 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana K. Gajewski Warszawa. Stan dobry. 100,202. Odznaka z literami „P.S.N.M”, średnica 20 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana K. Gajewski Warszawa. Stan dobry. 80,-
– 11 –
203. Odznaka z literą „L”, średnica 15 x 15 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana K. Gajewski Warszawa. Stan dobry. 80,204. Korpusówka rolniczego Przysposobienia Wojskowego, 21 x 26 mm,k tombak złocony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekka kontrą. Mocowanie w formie dwóch drucików. Stan dobry. 20,205. Odznaka 10-lecia LOPP, średnica 23 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Brak zapięcia. Stan dobry. 20,206. Odznaka 10-lecia LOPP, średnica 23 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Agrafka. Stan dobry. 30,207. Odznaka LOPP, 40 x 17 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. Stan dobry. 20,208. Herb Gdańska, 10 x 16 mm, srebro, złoto. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, próba srebra „800” i sygnatura wytwórcy. Szpilka. Stan dobry. 50,209. Odznaka „Pierwsze ogólnopolskie targi futrzarskie Wilno 1934”, średnica 20 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapinka. Stan dobry. 40,210. Odznaka pamiątkowa „Święty Hubert 1937 6pal”, 25 x 33 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, szpilka. Stan dobry. 100,211. Odznaka „Polska Pielgrzymka Jubileuszowa 1925”, 40 x 52 mm, mosiądz, lakier. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapinka. Stan dobry. 200,212. Odznaka na końskie ogłowie Pomorskiego Towarzystwa Zachęty do Hodowli Koni, średnica 42 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowanie w formie dwóch rozginanych blaszek. Mocowana na biało niebieskiej rozecie ze wstęgami. Stan dobry. 200,213. Odznaka na końskie ogłowie „KŚKJ”, średnica 47 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowanie w formie blaszki. Mocowana na biało niebieskiej rozecie ze wstęgami. Stan dobry. 150,-
214. Odznaka funkcyjna „Sądy Rzeczypospolitej Polskiej”, 65 x 73 mm, tombak złocony, lakier. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana S. Lipczyński Warszawa. Stan dobry, nieznaczne ubytki lakieru. Do odznaki dołączona zielona wstęga. 2 000,215. Miniatura odznaki „Sądy Rzeczypospolitej Polskiej”, 32 x 42 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 300,216. Odznaka funkcyjna „Wójt Gminy Tyniec”, 88 x 117 mm, mosiądz. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura „Br. Łopieńscy Warszawa”. Uszko do zawieszania. Silna patyna. Stan dobry. 800,217. Odznaka funkcyjna „Wójt Gminy Górniki”, 88 x 117 mm, mosiądz. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura „Br. Łopieńscy Warszawa”. Uszko do zawieszania. Silna patyna. Stan dobry. 800,218. Odznaka, Herb Lwowa na podkładce w barwach miasta, 21 x 29 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Przyszyta do tarczy. Stan dobry. 100,-
219. Odznaka nagrodowa strzelecka, 41 x 43 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka czteroczęściowa. Rewers gładki, sygnatura „ST.ZYGMANIAK”. Naprawiana emalia na ramionach. Stan dobry. 200,220. Odznaka nagrodowa strzelecka, 42 x 48 mm, mosiądz, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, sygnatura „ST.ZYGMANIAK” i napis „II RYCERZ NOWY TOMYŚL 1936”. Niemal całkowicie wybita emalia na centralnym medalionie. Stan dobry. 250,221. Odznaka pamiątkowa Klubu Turystycznego „Turyści”, 14 x 21 mm, tombak, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Literka „K” nie emaliowana. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana S.Bobkowicz Łódź. Stan dobry. 600,222. Odznaka pamiątkowa Klubu Turystycznego „Turyści”, 14 x 21 mm, tombak, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Literka „K” emaliowana. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana A.Kessler Łódź. Stan dobry. 1 000,223. Odznaka jubileuszowa 25-lecia Klubu Turystycznego „Turyści”, 16 x 24 mm, tombak, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana S.Bobkowicz Łódź. Stan dobry. 1 800,-
– 12 –
224. Odznaka pamiątkowa ŁKS, 36 x 28 mm, srebro, złoto. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana F.Szczepański Łódź. Stan dobry. 1 000,225. Odznaka pamiątkowa K.S. „Iskra” Łódź, 29 x 30 mm, srebro, tombak, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana A Dytberner Łódź. Stan dobry. 700,226. Odznaka pamiątkowa Łódzkiego Klubu Jazdy Konnej, 16 x 20 mm, tombak srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana F.S zczepański Łódź. Ślady korozji. Stan dobry. 100,227. Odznaka pamiątkowa S.K. „Vis”, 10 x 13 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Lwów. Stan dobry. 1 000,228. Odznaka 25-lecia Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, 24 x 28 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Szpilka. Stan dobry. 300,229. Odznaka pamiątkowa orkiestry Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, 33 x 27 mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana S.Lipczyński Warszawa. Stan dobry. 50,-
234. Żeton pamiątkowy, średnica 28 mm, złoto14,5g, emalia. Dwustronny. Na awersie herb Łodzi i napis: „KOLEJ ELEKTRYCZNA ŁÓDZKA SP. AKC. 1923”. Na rewersie wizerunek tramwaju i napis: „W.WEISSBROD”. Uszko do zawieszania. Na uszku próba złota „3” i sygnatura wytwórcy „W.WABIŃSKI”. Stan dobry. 2 500,235. Żeton patriotyczny, średnica 27 mm, srebro(?). Na awersie dwupolowy herb Polski i Litwy pod koroną. Na rewersie krzyż z koroną cierniową i napisy : „PAMIĘCI BOJOWNIKÓW ZA WOLNOŚĆ I OJCZYZNĘ 1863 22 STYCZNIA 1917”. Stan dobry. 200,236. Żeton patriotyczny, średnica 23 mm, tombak. Dwustronny. Na rewersie napis:„Cześć poległym i straconym 1863/4” w koronie cierniowej. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 250,237. Żeton patriotyczny, średnica 32 mm, cynkal. Dwustronny. Na awersie Matka Boska, wokół napis: „KRÓLOWO POLSKA MÓDL SIĘ ZA NAMI”. Na rewersie trójpolowa tarcza pod koroną z herbami Polski, Litwy i Rusi, wokół napis „TRZECHSETNA ROCZNICA UNII POLSKI LITWY I RUSI 1569 11 SIERPNIA 1869 ROKU WOLNI Z WOLNYMI, RÓWNI Z RÓWNYMI”. Uszko do zawieszenia. Nalot patyny. Stan dobry. 150,-
230. Żeton nagrodowy Krakowskiego towarzystwa Cyklistów, 33 x 49 mm, srebro(?)/ Trzyczęściowy, jednostronny. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 200,-
238. Żeton patriotyczny, 18 x 33 mm, mosiądz. Dwustronny. na awers sylwetka J. Poniatowskiego, wokół napis: „BÓG MI POWIERZYŁ HONOR POLAKÓW BOGU GO ODDAM”. Na rewersie napis „19.X.1813-1913”. Uszko do zawieszania. Stan dobry. 60,-
231. Żeton pamiątkowy Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, 26 x 40 mm, tombak, emalia. Dwuczęściowy. Rewers gładki. Wstążka w barwach rosyjskich. Stan dobry. 300,-
239. Żeton patriotyczny „w pięćsetną rocznicę pogromu Krzyżaków pod Grunwaldem”, średnica 21 mm, aluminium. Dwustronny. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 20,-
232. Medal nagrodowy, średnica 36 mm, srebro. Dwustronny. na rewersie napis „ZA 1699 ½ WIORST KUBICKI ALEKSANDER”. Na rewersie Napis „WARSZ/ awskie/. TOW/ arzystwo/. WIOŚLAR/ skie/. NAGRODA TURYSTYCZNA 1911”. Wstążka w barwach rosyjskich. Stan dobry. 100,-
240. Krzyżyk „Krzywopłoty - Załęże 1914-1916”, 21 x 40 mm, srebro(?). Dwustronny. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 250,-
233. Żeton nagrodowy OKSK (Odział Konny Sokoła Krakowskiego (?), 40 x 48 mm, srebro(?). Ażurowy, wieloczęściowy. Na awersie napis: „III O.K.S.K. 30 KLM 29/9 907”. Uszko do zawieszania. Stan dobry. 120,-
241. Żeton kwestarski TSL „3 MAJ”, 22 x 31 mm, aluminium. Jednostronny. Rewers z kontrą. Otwór do przyszycia. Stan dobry. 20,242. Żeton patriotyczny „Medal wybity na chwałę spekulantów w 4-tym roku wojny 1918”, średnica 35 mm, mosiądz złocony. Dwustronny. otwór do zawieszenia. Stan dobry. 100,-
– 13 –
243. Żeton patriotyczny „Tadeusz Kościuszko pochowany na Wawelu”, średnica 29 mm, srebro(?). Dwustronny. na awersie sygnatura „J. Knedler. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 70,244. Żeton patriotyczny „Pamiątka koronacji Matki Boskiej Piekarskiej 1925r”, średnica 26 mm, alpaka. Dwustronny. Na awers popiersie arcybiskupa Hlonda, powyżej napis: „J.EKSC.KS.ADM.AP.DR,HLOND”. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 50,245. Żeton patriotyczny „Chwała! Cześć! H. Sienkiewiczowi 1846-1916”, 20 x 33 mm, srebro(?). Jednostronny. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 50,246. Żeton patriotyczny „J. Haller –Wojsko Polskie we Francji”, średnica 25 mm, mosiądz złocony. Dwustronny. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 50,-
247. Żeton patriotyczny „Na pamiątkę odłączenia Chełmszczyzny od Królestwa Polskiego 9.II.1918”, średnica 29 mm, szary metal. Dwustronny. brak uszka. Stan słaby. 70,248. Żeton patriotyczny „Józef Haller”, 25 x 30 mm, miedź srebrzona. Jednostronny. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 120,249. Żeton pamiątkowy „Chleba - Brot Warszawa”, 16 x 24 mm, tombak srebrzony, emalia. Jednostronny. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 200,250. Żeton Pamiątkowy Straży Obywatelskiej m. Warszawy 1915-1916, 19 x 24 mm, tombak srebrzony. Jednostronny. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 120,251. Żeton pamiątkowy, średnica 30 mm, tombak złocony. Napisy na awersie i rewersie „Województwo Nowogródzkie w 10-tą Rocznicę Niepodległości 1928”. Uszko do zawieszania. Stan dobry. 250,252. Żeton patriotyczny w formie orła, 23 x 30 mm, srebro(?). Dwustronny. Łańcuszek da zawieszenia. Stan dobry. 250,253. Medalik patriotyczny, średnica 32 mm, aluminium. Dwustronny. Na awersie Matka Boska Częstochowska, wokół napis: „M.B.CZĘSTOCHOWSKA KRÓLOWO POLSKI WSPIERAJ I PROWADŹ NAS”. Na rewersie trójpolowy herb pod koroną, wokół napis: „1830-1905-1863 OJCZYZNĘ WOLNOŚĆ RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE”. Brak uszka, wywiercony otwór do zawieszenia. Stan dobry. 220,-
254. Żeton patriotyczny, średnica 23 mm, aluminium. Dwustronny. Na awersie Matka Boska Częstochowska, wokół napis: „M.B.C.KRÓLOWO POLSKI WSPIERAJ I PROWADŹ NAS”. Na rewersie trójpolowy herb pod koroną, powyżej napis: „BOŻE ZBAW POLSKĘ oraz daty 1830-1863-1905”. Uszko do zawieszenia. Stan bardzo dobry. 250,255. Żeton patriotyczny, średnica 23 mm, aluminium. Dwustronny. Na awersie Matka Boska Częstochowska, wokół napis: „M.B.C. KRÓLOWO POLSKI WSPIERAJ I PROWADŹ NAS”. Na rewersie trójpolowy herb pod koroną, powyżej napis: „BOŻE ZBAW POLSKĘ oraz daty 18301863-1905”. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 80,256. Medalik patriotyczny „Na pamiątkę Unii Horodeckiej 1413-1861”, średnica 28 mm, mosiądz. Dwustronny. na awersie postacie Jagiełły i Jadwigi, wokół napis: „2 PAZD. 1413 W HORODLE POŁĄ/czenie/. LITWY I RUSI Z KORONĄ ZA JAGIEŁŁY I JADWIGI”. Na rewersie herby Polski, Litwy i Rusi, wokół napis: „10 PAŹ. 1861 W HORODLE NA P/pamiątkę/. P/pierwszej/. UNII BRAT/nich/ ?OW PRAW I SWOBÓD LIT/wy/. I RU/si/. Z POLSKĄ”. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 120,257. Żeton w formie medalionu z orłem na czerwonej tarczy, 25 x 37 mm, tombak, emalia. Jednostronny. Rewers gładki. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 220,258. Żeton patriotyczny w formie orzełka na wstędze z napisem „BOŻE ZBAW POLSKĘ”, 30 x 37 mm, odlew w mosiądzu. Jednostronny. Rewers z lekka kontrą. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 80,259. Zawieszka patriotyczna w formie orzełka na wstędze z napisem „BOŻE ZBAW POLSKĘ”, 33 x 37 mm, mosiądz srebrzony. Dwustronny, łańcuszek do zawieszenia. Stan dobry. 150,260. Medal pamiątkowy Ligi Kobiet „Cześć Legionom”, średnica 27 mm, tombak. Dwustronny. Na awersie orzełek legionowy na sztandarze i szabli, wokół napis: „CZEŚĆ LEGONOM LIGA KOBIET P.W. 6.VIII 1914-1916”. Na rewers krzyż w koronie cierniowej, wokół napis: „RZĄDOWI NARODOWEMU STRACONEMU PRZEZ MOSKALI 5.VIII 1864”. Stan dobry. 80,261. Medal pamiątkowy, średnica 30 mm, tombak. Dwustronny. Na rewersie postacie szlachcica i włościanina, wokół napis: „POLONIA MDCCCI X III”. Na rewersie tarcza z
– 14 –
herbami Polski, Litwy i Rusi, wokół napis: „RÓWNOŚĆ WOLNOŚĆ NIEPODLEGŁOŚĆ”. Dorobione uszko, wstążka. 300,-
273. Nakrętka do odznaki 4PSK,,średnica 19 mm, srebro(?). Stan dobry. 300,-
262. Żeton pamiątkowy XXX lecia Muzeum Narodowego w Krakowie, średnica 25 mm, mosiądz. Dwustronny. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 80,263. Żeton pamiątkowy Ogólnokrajowego Konkursu Modeli Latających L.O.P.P 1931r, 21 x 44 mm, mosiądz. Jednostronny, rewers gładki. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 150,264. Żeton pamiątkowy IX Ogólnokrajowych Zawodów Modeli Latających L.O.P.P Stanisławów 1938r, 21 x 44 mm, mosiądz srebrzony. Dwustronny. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 80,265. Żeton pamiątkowy „W 500 rocznicę pogromu Krzyżaków pod Grunwaldem 1410-1910”, średnica 32 mm, tombak. Dwustronny. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 40,266. Żeton nagrodowy sportowy, średnica 30 mm, mosiądz. Dwustronny. na awersie sylwetka dyskobola, na rewersie napis ; „III ZAW/ody/. DZIEL/nicowe/. 26.VIII.28”. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 40,267. Ryngrafik religijny 27 x 34 mm, cynk srebrzony. Na rewersie napis ; „PAMIĄTKA Z CZĘSTOCHOWY”. Łańcuszek do zawieszenia. Stan dobry. 50,268. Ryngrafik religijny 26 x 35 mm, cynk srebrzony. Na rewersie napis ; „PAMIĄTKA Z KALWARJI”. Łańcuszek do zawieszenia. Stan dobry. 50,269. Ryngrafik religijny z Matką Boska Częstochowską, 28 x 35 mm, srebro. Na rewersie próba srebra. Łańcuszek do zawieszenia. Stan dobry. 100,270. Ryngrafik religijny 31 x 39 mm, cynk srebrzony. Na rewersie napis ; „PAMIĄTKA Z GÓRY ŚW. ANNY”. Łańcuszek do zawieszenia. Stan dobry. 70,271. Nakrętka do odznaki,,średnica 25 mm, mosiądz srebrzony. Napis „A.Nagalski Warszawa”. Stan dobry. 150,272. Nakrętka do odznaki, średnica 16 mm, mosiądz. Napis „J.Majewicz Warszawa”. Stan dobry. 30,-
ODZNAKI PSZ NA ZACHODZIE
274. Odznaka pamiątkowa 2 Dywizji Strzelców Pieszych, 18z56 mm, alpaka, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 400,275. Odznaka pamiątkowa 2 Dywizji Strzelców Pieszych, 19x 56 mm, alpaka, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, sygnatura „Huguenin Locle”. Słupek, nakrętka sygnowana Huguenin Depose. Stan dobry. 400,276. Odznaka internowanych 2 Dywizji Strzelców Pieszych, 37 x 37 mm, srebro. Odznaka jednoczęściową. Rewers gładki, sygnatura Huguenin Locle. Słupek, nakrętka sygnowana Huguenin Locle. Stan dobry. 150,277. Odznaka pamiątkowa 3 Dywizji Strzelców Kresowych, oficerska, 43 x 43 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, napis: „WIARA WYTRWAŁOŚĆ ZWYCIĘSTWO” i próba srebra „800”. Słupek, nakrętka sygnowana F.M.Lorioli Milano Roma. Stan dobry. 350,278. Odznaka pamiątkowa 5 Kresowej Dywizji Piechoty, 40 x 40 mm, alpaka. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki. Słupek nakrętka sygnowana F.M.Lorioli Milano Roma. Stan dobry. 350,279. Odznaka pamiątkowa 5 Kresowej Dywizji Piechoty, 40 x 40 mm, srebro. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, próba srebra „800”. Słupek nakrętka sygnowana F.M. Lorioli Milano Roma. Stan dobry. 350,280. Odznaka pamiątkowa „Wzorowy Kierowca”, 2 Korpus Polski, 27 x 35 mm, alpaka(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 60,281. Odznaka pamiątkowa 22 kompani zaopatrywania 1 Grupy Artylerii, średnica 22 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, sygnatura „Pagani Milano”. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 1 200.-
– 15 –
282. Odznaka patriotyczna „1945“, 16 x 21 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek na podkładce, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 150,-
292. Orzełek legionowy, literka „L” na tarczy amazonek, 28 x 37 mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Mocowanie w formie dwóch uszek. Stan dobry. 600,-
283. Odznaka pamiątkowa Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich, 48 x 46 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa, Rewers gładki, próba srebra 800 i numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 780,-
293. Orzełek strzelecki, litera „S” na tarczy amazonek, 30 x 38 mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Brak śladów zapięcia. Stan dobry. 400,-
ORŁY
294. Miniatura orła strzeleckiego, 17 x 20 mm, mosiądz srebrzony. Rewers gładki. Szpilka. Stan dobry. 80,295. Orzełek Polnische Wermacht, 30 x 40 mm, tombak. Rewers z kontrą. Brak zapięcia. Stan dobry. 250,-
284. Orzeł Hallerowski 2 pułku piechoty, 33 x 53 mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 4 000,285. Orzełek Polskich Drużyn Strzeleckich, 30 x 38 mm, mosiądz srebrzony, Rewers z kontrą, urwane zaczepy. Stan dobry. 1 000,286. Orzełek Drużyn Bartoszowych, średnica 33 mm, mosiądz srebrzony, żelazo, materiał. Zapięcie w formie drucików. Stan dobry. 1 200,287. Orzełek legionowy 2 pułku piechoty, 39 x 52 mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Urwane zaczepy. Stan dobry. 1 200,288. Orzełek legionowy 6 pułku piechoty, 36 x 50 mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Urwane zaczepy. Brak korony. Stan dobry. 800,289. Orzełek legionowy 7 pułku piechoty, 39 x 52 mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Zapięcie w formie blaszek. Stan dobry. 1 200,290. Orzełek legionowy, 40 x 50 mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą, brak zapięcia. Stan dobry. 800,291. Orzełek legionowy krakowski, 40 x 52 mm, cynk. Rewers z kontrą. Brak śladów zapięcia. Stan dobry. 10/5 1 000,-
296. Orzełek czapkowy IIRP, 40 x 60 mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana J. Knedler Warszawa. Stan dobry. 350,297. Orzeł czapkowy IIRP, 43 x 60 mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka w formie guza z napisem „ZOCH”. Stan dobry. 220,298. Orzeł czapkowy II RP, 42 x 60 mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 120,299. Orzeł czapkowy II RP, 46 x 61 mm, alpaka. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka w formie karbowanego guza w cynku. Stan dobry. 250,300. Orzeł czapkowy II RP, 46 x 62 mm, alpaka. Rewers z kontrą. Słupek, mocowanie w formie dwóch uszek. Stan dobry. 250,301. Orzełek czapkowy II RP, 42 x 59 mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 120,302. Orzełek czapkowy II RP, 40 x 60 mm, alpaka. Rewers z kontrą. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 180,303. Orzełek weteranów powstania styczniowego, 44 x 60 mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Brak słupka. Stan dobry. 500,304. Orzełek marynarski, odlew w mosiądzu, 37 x 41 mm. Rewers z kontrą. Kotwica nałożona na wąsach. Zapięcie w formie dwóch drucików. Ślady korozji. Stan dobry. 750,-
– 16 –
305. Orzełek czapkowy lotniczy II RP, 50 x 63 mm, tombak srebrzony. Rewers z kontrą. Wtórnie lutowany słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 250,-
318. Orzełek patriotyczny zygmuntowski, 29 x 45 mm, srebro. Rewers gładki, próba srebra po 1986 roku „925” i imiennik wytwórcy „RF”. Zapinka. Stan dobry. 250,-
306. Orzełek państwowy II RP, 33 x 38 mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą, brak zapięcia. Stan dobry. 50,-
319. Orzełek patriotyczny zygmuntowski 30 x 43 mm, srebro(?), lakier. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 150.-
307. Orzełek czapkowy Dywizji Strzelców Pieszych, PSZ na Zachodzie, 31 x 52 mm, alpaka. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka w formie, guza. Stan dobry. 500,308. Orzełek czapkowy PSZ na zachodzie, Francja, 34 x 54 mm, tombak srebrzony. Rewers z kontrą. Zapięcie w formie drucików. Ślady korozji. Stan dobry. 250,309. Orzełek czapkowy PSZ na Zachodzie, lotniczy, 38 x 48 mm, alpaka. Rewers z kontrą. Mocowanie w formie dwóch uszek. Stan dobry. 200,310. Orzełek czapkowy PSZ na Zachodzie, lotniczy, 38 x 48 mm, alpaka. Rewers z kontrą. Mocowanie w formie dwóch uszek. Stan dobry. 200,311. Orzełek furażerkowy PSZ na Zachodzie, 28 x 39 mm, alpaka. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 100,312. Orzełek furażerkowy PSZ na Zachodzie, 33 x 52 mm, plastik. Rewers gładki, sygnatura A. Stanley&Son. Brak zapięcia. Stan dobry. 100,313. Orzełek furażerkowy PSZ na Zachodzie, 33 x 51 mm, mosiądz. Rewers z kontrą, wtórnie dolutowane druciki. Stan dobry. 200,314. Orzełek beretowy PSZ na Zachodzie, 40 x 58 mm, haft maszynowy białą nicią na podkładzie zielonym. Stan dobry. 100,315. Orzełek konspiracyjny, 30 x 38 mm, aluminium. Rewers z kontrą. Otwory do przyszycia. Stan dobry. 150,-
320. Orzełek patriotyczny zygmuntowski 28 x 41 mm, srebro(?). Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 300.321. Orzełek patriotyczny, 30 x 39 mm, srebro(?). Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 300,322. Orzełek patriotyczny, na tle skrzyżowanych szabel, siedzący na wstędze z napisem „Boże zbaw Polskę”, 31 x 37 mm, srebro(?), emalia. Rewers z kontrą, zapinka. Stan dobry. 250,323. Orzełek patriotyczny stylizowany XIX w.(?), 28 x 38 mm, biały metal(?). Rewers z kontrą. Wtórnie lutowany słupek. Stan dobry. 180,324. Orzełek patriotyczny stylizowany, 30 x 35 mm, biały metal(?). Rewers gładki. Zapinka. Stan dobry. 120,325. Orzełek patriotyczny, 27 x 38 mm, mosiądz. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 60,326. Orzełek patriotyczny, 10 x 14 mm, mosiądz. Rewers gładki, szpilka. Stan dobry. 30,327. Orzełek „Kurica”, 38 x 43 mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Zapięcie w formie dwóch blaszek. Stan dobry. 120,328. Miniatura orzełka „Służba Polsce”, 14 x 18 mm, alpaka. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 50,-
316. Orzeł konspiracyjny, 40 x 59 mm, żelazo. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 100,317. Orzełek patriotyczny, 26 x 31 mm, srebro(?). Rewers z lekka kontrą. Zapinka. Stan dobry. 150,– 17 –
ODZNAKI PRL
Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 500,-
329. Krzyż harcerski, damski, 25 x 25 mm, alpaka. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą, napis „1946” i seria „III 797”. Mocowanie w formie uszek. Lilijka nałożona w złocie. Stan dobry. 160,330. Krzyż harcerski, damski, 25 x 25 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, napis „1946” i seria „VI 140”. Mocowanie w formie uszek. Stan dobry. 160,331. Odznaka Warszawskiej Dywizji Piechoty, 1 wersja, 38 x 43 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 60,332. Odznaka pamiątkowa „Znak Pancerny”, 34 x 37 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Mennica Państwowa. Stan dobry. 250,333. Odznaka pamiątkowa „Znak Łączności”, średnica 37 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana S. Lipczyński Varsovie. Stan dobry. 200,334. Miniatura odznaki pamiątkowej „Znak Łączności”, średnica 19 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 100,335. Odznaka pamiątkowa 1 Pułku Samochodowego, 39 x 39 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. Minimalne odpryski emalii. Stan dobry. 350,336. Odznaka pamiątkowa 2 Szkolnego Pułku Samochodowego, oficerska, 46 x 46 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Z. Makowski Warszawa. Stan dobry. 400,337. Odznaka kombatancka 2 Szkolnego Pułku Samochodowego, żołnierska, 46 x 46 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 300,338. Odznaka pamiątkowa Centrum Wyszkolenia Piechoty, 42 x 47 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa.
339. Odznaka Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej wz1947, 36 x 45 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Zakłady Przemysłowe B. Grabski Łódź. Stan dobry. 400,340. Odznaka Oficerskiej Szkoły Wojsk Samochodowych wz 1947, 36 x 45 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Zakłady Przemysłowe B. Grabski Łódź. Stan dobry. 400,341. Odznaka pamiątkowa „Wzorowy Strzelec” wz.1951, 38 x 55 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Mennica Państwowa. Stan dobry. 80,342. Odznaka pamiątkowa „Wzorowy Łącznościowiec” wz. 1951, 38 x 55 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Mennica Państwowa. Stan dobry. 80,343. Odznaka pamiątkowa „Wzorowy Kierowca” wz. 1951, 38 x 55 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 200,344. Komplet odznak Mechanika-Kierowcy Czołgów i Dział Pancernych wz.1956, klasy 1, 2, 3, i mistrzowska, 63 x 24 mm, tombak srebrzony i złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 150,345. Komplet odznak Wzorowego Kierowcy wz.1952, klasa 1, 2 i 3, 28 x 40 mm, tombak srebrzony i złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Mennica państwowa. Stan dobry. 150,346. Zestaw odznak wzorowych żołnierzy specjalistów wz1953, 17 sztuk, 28 x 40 mm, tombak srebrzony, złocony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygnowana mennica Państwowa. Stan dobry. W skład zestawu wchodzą: 1. „Wzorowy rkaemista”,2. „Wzorowy silnikowy”,3. „Wzorowy Kierowca”, 4. „Wzorowy marynarz”, 5. „Wzorowy mechanik”, 6. „Wzorowy moździerzysta”, 7. „Wzorowy pontonier”, 8. „Wzorowy strzelec wyborowy”, 9. „Wzorowy łącznościowiec”, 10. „Wzorowy żołnierz”, 11. „Wzorowy zwiadowca”, 12. „Wzorowy artylerzysta”, 13. „Wzorowy saper”, 14. „Wzorowy sanitariusz”, 15. „Wzorowy
– 18 –
kucharz”, 16.”Wzorowy strzelec”,17.”Wzorowy czołgista”. W większości stany dobre, minimalne ryski i odpryski. Do zestawu dołączony komplet odznak Wzorowego żołnierza wz.1958, 1 i 2 stopień oraz komplet odznak Wzorowego Żołnierza wz. 1961, 1, 2 i 3 stopień. 2 500,347. Komplet odznak „Za wzorową i ofiarną pracę w górnictwie węglowym”, wz 1956, srebrna i brązowa, 30 x 42 mm, tombak srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygnowana mennica Państwowa. Stan dobry. 400,348. Odznaka Liceum Pielęgniarek i Higienistek Szkolnych, lata 50-60., 22 x 25 mm, srebro(?). odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Zapinka. Stan dobry. 30,349. Odznaka Powszechnej Szkoły Pielęgniarstwa, lata 5060., 22 x 24 mm, alpaka. Rewers z lekką kontrą. Zapinka. Stan dobry. 20,350. Odznaka MZPS, lata 50-60., 25 x 26 mm, metal złocony. Rewers z lekka kontrą. Stan dobry. 20,351. Odznaka kwestarska „Budujmy Szkoły 20 gr”, 17 x 18 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 13/18 20,352. Odznaka Polskiej Akademii Umiejętności 1948, 22 x 17 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana J.Trębacz kraków. Stan dobry. 20,-
355. Żeton pamiątkowy z podobizną Franciszka Józefa „18301916”, średnica 23 mm, cynk. Jednostronny. Uszko do zawieszania. Stan dobry. 40,356. Korpusówka wojsk łączności, 25 x 30 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Przeznaczona do przyszycia. Stan dobry. 50,Dania 357. Żeton pamiątkowy „CX181701940”, 30 x 23 mm, srebro, emalia. Stan dobry. 100,Niemcy 358. Broszka wykonana z monety z herbem Anhalt, średnica 34 mm, srebro. Ażurowa, dwustronna. Zapinka. Stan dobry. 150,359. Zawieszka z herbem, 34 x 22 mm, srebro, emalia. Na rewersie próby srebra i napis: „PENS.KLAUNIG 15.5.1912”. Stan dobry. 100,Rumunia 360. Odznaka pilota, 68 x 36 mm, mosiądz, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Usunięta oryginalna agrafka, wlutowany słupek z nakrętką sygnowana J.Pendowski Poznań. Braki emalii na inicjałach. Stan słaby. 300,Wielka Brytania 361. Odznaka RAF, haft nicią, 105 x 35 mm. Stan dobry. 80,ZSRR
ODZNAKI OBCE
362. Odznaka klubowa „Spartak” Moskwa, 28 x 14 mm, tombak srebrzony, emalia. Słupek, nakrętka sygnowana. Stan dobry. 150,-
Austria 353. Kappenabzeichen ”Limanowa - Tarnów -Gorlice 19141915”, średnica 36 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapinka. Stan dobry. 60,354. Kapppenabzeichen „Armee Mackensen VI.K.V.Arzt”, 51 x 33 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapinka. Stan dobry. 100,-
– 19 –
ODZNACZENIA II RP
371. „Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski”, 50 x 51 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Wykonanie grawerskie. Stan dobry. 350,-
363. „Order Orła Białego”, klejnot, 70 x 70 mm, tombak złocony, srebro, emalia. Brak wstęgi. Uzupełniana na zimno emalia na poziomych ramionach. Na krawędzi numer „84”. Stan dobry. 15 000,364. „Krzyż Srebrny Orderu Virtuti Militari”, wykonanie Krupski Matulewicz, 37 x 38 mm, wstążka nieoryginalna. Na rewersie numer „322”, nadany dla ś.p. Ignacego Aumillera. Odpryski emalii na orle. Stan dobry. 2 400,365. „Krzyż Srebrny Orderu Virtuti Militari”, wykonanie grawerskie, 38 x 38 mm, srebro, emalia. Wstążka zachodnia. Na rewersie imiennik wykonawcy „SO” i próba srebra. Brak dwóch kulek. Stan dobry. 1 500,366. „Gwiazda Orderu Odrodzenia Polski”, 74 x 74 mm, srebro, emalia. Rewers z kontrą, imiennik wykonawcy „WG” i próba srebra. Zapięcie w formie zapinki, dodatkowe haki do zawieszenia. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełko. Stan dobry. 3 500,367. „Komandoria Orderu Odrodzenia Polski”, 58 x 58 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Stan dobry. 700,368. „Komandoria Orderu Odrodzenia Polski”, 58 x 58 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełko. Minimalny odprysk czerwonej emalii na rewersie. Stan dobry. 1 200,369. „Komandoria Orderu Odrodzenia Polski”, 57 x 57 mm, tombak złocony, emalia. wtórna. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełko oraz dyplom dla Jeana Pierra Louyriaca Naczelnika Wydziału w Ministerstwie Handlu, nadany w 1929 roku i statut orderu. Wykonanie orderu grawerskie, prawdopodobnie francuskie. Minimalny odprysk białej emalii na orle. Stan dobry. 2 000,370. „Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski”, 50 x 51 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełka. Odprysk emalii na górnym ramieniu krzyża. Stan dobry. 600,-
372. „Złoty krzyż Zasługi”, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełko oraz dyplom z 1939 roku. stan bardzo dobry. 700,373. „Srebrny krzyż Zasługi”, tombak srebrzony, emalia. Wstążka oryginalna. 120,374. „Krzyż Niepodległości”, 40 x 48 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Wytarte złocenie na rewersie. Do odznaczenia dołączony dyplom z 1937 roku. Stan dobry. 220,375. „Medal Niepodległości”, średnica 35 mm, tombak. Wstążka oryginalna. Na awersie sygnatura „WG”. Stan dobry. 120,376. „Srebrny medal za długoletnią służbę”, średnica 35 mm, srebro. Wstążka oryginalna. Na rancie próba srebra i sygnatura mennicy Państwowej. Stan dobry. 100,377. „Srebrny medal za długoletnią służbę”, średnica 35 mm, srebro. Wstążka oryginalna. Na rancie próba srebra „950” i sygnatura mennicy Państwowej. Stan dobry. 100,378. „Brązowy medal za długoletnią służbę”, średnica 35 mm, brąz. Wstążka oryginalna. Stan dobry. 40,-
379. „Medal dziesięciolecia odzyskania Niepodległości”, średnica 35 mm, brąz. Wstążka oryginalna. Stan dobry. 40,380. „Medal dziesięciolecia odzyskania Niepodległości”, średnica 35 mm, brąz. Wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 80,381. „Medal za wojnę 1918-1921”, średnica 35 mm, mosiądz. Wstążka oryginalna. Stan dobry. 50,382. „Krzyż 70-lecia Postania Styczniowego”, 43 x 48 mm, srebro(?), emalia. Wstążka oryginalna. Na rewersie numer „246”. Stan dobry. 3 800,383. „Krzyż Bohaterów Ducha”, 44 x 46 mm, srebro, emalia. Brak wstążki. Do odznaczenia dołączony dyplom 105 x 155 mm, uprawniający do noszenia. Numer na krzyżu i dyplomie zgodny. Stan bardzo dobry. 4 200,-
– 20 –
384. „Krzyż Wołynia”, wersja bez mieczy, 40 x 45 mm, srebro, emalia. Na rewersie sygnatura „KiM” i numer. Wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. Do odznaczenia dołączona legitymacja ze zgodnym numerem na p. Józefa Szczerbińskiego. (Syn Piotra i Julii z domu Zahorskiej, brat Aleksandry Piłsudskiej). 3 000,385. „Krzyż Waleczności” gen.Bułak Bałachowicza, 37 x 41 mm, srebro, emalia. Na rewersie sygnatura „KiM”. Wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. Do odznaczenia dołączona legitymacja na p. Józefa Szczerbińskiego. (Syn Piotra i Julii z domu Zahorskiej, brat Aleksandry Piłsudskiej). 3 500,386. „Brązowa Odznaka LOPP”, 36 x 43 mm, brąz, emalia. Wstążka oryginalna. Stan dobry. 500,387. Krzyż „Swoim żołnierzom z Ameryki oswobodzona Polska”, wersja emaliowana, 47 x 51 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Na rewersie sygnatura „W&H Co”. Wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 2 600,388. Odznaka „Miecze Hallerowskie”, wersja bez napisu „Ameryka”, 31 x 42 mm, srebro(?), emalia. Wstążka oryginalna. Stan dobry. 600,-
ODZNACZENIA PSZ NA ZACHODZIE
392. „Srebrny krzyż zasługi z mieczami”, 42 x 62 mm, srebro(?), emalia. Na rewersie sygnatura „Spink London”. Brak wstążki. Stan dobry. 350,393. „Krzyż Monte Cassino”, 41 x 41 mm, brąz, wstążka oryginalna, numer „29407”. Stan dobry. 200,394. Krzyż Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej Ameryce, 35 x 36 mm, tombak. Wstążka oryginalna w słabym stanie. Stan dobry. 200,395. Medal wojska, wykonanie kombatanckie, średnica 35 mm, tombak. Brak wstążki. Stan dobry. 40,396. Odznaka PNA w USA, 23 x 40 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Stan dobry. 150,-
389. Krzyż zasługi Towarzystwa Powstańców i Wojaków „Powstańcowi broni wdzięczna Wielkopolska”, 47 x 54 mm, mosiądz. Na rewers numer „6897”. Wstążka oryginalna. Stan dobry. 400,390. Krzyż „Za obronę mienia polskiego w Rosji 1915-1920”, 40 x 40 mm, tombak srebrzony, emalia. Wstążka nie oryginalna. Uzupełniana na zimno emalia na górnym ramieniu. Stan słaby. 1 200,391. Dystynktorium Kanonicze, 95 x 70 mm, tombak złocony, emalia. Do odznaczenia dołączony łańcuch w srebrze złoconym, próba srebra po 1963 roku. Stan dobry. 1 800,-
ODZNACZENIA PRL 397. „Krzyż Srebrny Orderu Virtuti Militari”, wykonanie moskiewskie, 38 x 43 mm, srebro. Wstążka oryginalna. Stan dobry. 700,398. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski”, 63 x 63 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Stan dobry. 130,399. „Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski”, wersja sztandarowa, 63 x 63 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełko. Emalia spatynowana na brązowo. Stan dobry. 5/5 150,400. „Srebrny medal zasłużony na Polu chwały”, średnica 41 mm, srebro. Brak wstążki. Stan dobry. 80,401. Tytuł honorowy, „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, 41 x 62 mm,tombak złocony, emalia. Stan dobry. 100,-
– 21 –
ODZNACZENIA OBCE
412. „Narodowy Order Zasługi”, komandoria, 56 x 90 mm, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. O odznaczenia dołączona miniaturka i oryginalne pudełko. Stan dobry. 1 200,-
Austria 402. „Order Franciszka Józefa”, krzyż rycerski, 31 x 54 mm, złoto. Wstążka oryginalna, stan dobry. Na koluszku sygnatura wytwórcy „V.Mayers’Sohne in Wien” i próba złota. Stan dobry. 2 000,403. „Złoty Krzyż Zasługi” z koroną, 37 x 56 mm, brąz złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Stan dobry. 400,404. „Order Zasługi Republiki”, klasa IV, tombak złocony, emalia. Wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełko oraz miniaturka. Stan dobry. 200,405. Medal „Der Tapferkeit”, średnica 40 mm, srebro. Wstążka oryginalna. Stan dobry. 150,406. Żeton „Kriegshifst”, 22 x 28 mm, tombak, srebro, emalia. Odznaka z usuniętym zapięciem i dorobionym uszkiem w epoce. Stan dobry. 40,Belgia 407. „Victory Medal”, średnica 36 mm, brąz. Wstążka oryginalna. Stan dobry. 40,Francja 408. „Order Legii Honorowej” klasa IV, trzecia republika, 40 x 58 mm, złoto, emalia. Wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełko. Stan dobry. 2 000,409. „Order Legii Honorowej” klasa V, trzecia republika, 39 x 38 mm, srebro, emalia. Wstążka oryginalna. Minimalne odpryski emalii. Stan dobry. 250,410. „Medal Świętej Heleny”, 31 x 51 mm, brąz. Wstążka współczesna. Stan dobry. 230,411. „Krzyż wojenny 1914-1917”, 37 x 47 mm, mosiądz. Wstążka oryginalna. Stan dobry. 40,-
413. „Victory Medal”, średnica 36 mm, brąz. Wstążka oryginalna. Stan dobry. 40,414. Krzyż stowarzyszenia, wstążka oryginalna. Na rewersie napis „SOC-te REP-ne d’ENC-nt Au DEVOUE-nt”. Stan dobry. 100,Łotwa 415. „Medal 10-lecia wyzwolenia Łotwy”, średnica 35 mm, mosiądz. Wstążka oryginalna. Stan dobry. 100,Portugalia 416. „Order zasługi cywilnej”, komandoria, 58 x 72 mm, srebro, emalia. Wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełko. Stan dobry. 800,Niemcy 417. Zestaw miniaturek, 5 sztuk 1. Medal „Za Śląsk”, 2. Medal „1914”, 3. Srebrny krzyż za zasługi dla stowarzyszeń kombatanckich”,4. „Brązowy krzyż za zasługi dla stowarzyszeń kombatanckich ”, 5. „Krzyż zasługi pomocy wojennej”. 150,418. „Krzyż zasługi pomocy wojennej”, 40 x 40 mm, cynk. Wstążka oryginalna. Stan dobry. 80,419. Zestaw miniaturek 4 sztuki 1. „Krzyż zasługi wojennej 1939 z mieczami”, 2. „Krzyż zasługi wojennej 1939 z mieczami”, 3. Odznaka strzelecka piechoty”, 4. „Medal za walki w Afryce”. Miniaturki powojenne, bez symboli nazistowskich. Stany dobre. 150,Tunezja 420. „Order of Nissan El-Iftikar”, typ Sidi Achmed 19291942, oficerski,48 x 68 mm, srebro, emalia. Wstążka oryginalna. Stan dobry. 400,Rosja 421. Medal pamiątkowy „Za stłumienie polskiego powstania 1863-1864”, średnica 28 mm, mosiądz. Brak wstążki. Stan dobry. 150,-
– 23 –
422. Medal pamiątkowy „Za trudy powszechnej mobilizacji 1914”, średnica 28 mm, tombak złocony. Uszko do zawieszania. Stan dobry. 80,Turcja 423. „Order Osmana”, komandoria, 64 x 80 mm, srebro, emalia. Brak wstążki. Minimalny odprysk emalii na jednym z ramion. Stan dobry. 1 200,Włochy 424. „Order zasługi Republiki”, komandoria, 57 x 75 mm, srebro złocone. Wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełko. Stan dobry. 350,-
MONETY
cylindrowy. Tarcza biało emaliowana, zdobiona złoconą girlandą.. Na kopercie zewnętrznej wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej z herbami Polski i Litwy, poniżej wstęga z napisem: „BOŻE POLZKĘ ZBAW”. Wnętrze koperty porysowane, prymitywnie ryte nazwisko właściciela. Stan dobry. 700,428. Zegarek kieszonkowy damski, koniec XIX w., dwu kopertowy odkryty, Zewnętrzna koperta srebrna, częściowo złocona, próba „800”. Wewnętrzna koperta metalowa. Wychwyt cylindryczny. Tarcza biało emaliowana. Na kopercie wizerunek orła. 300,429. Zegarek kieszonkowy damski koniec XIX w., dwu kopertowy, odkryty. Zewnętrzna koperta srebrna, złocona i giloszowana, próba „800”. Wewnętrzna koperta metalowa. Tarcza biało emaliowana. Na kopercie symbole Wiary, Nadziei i Miłości. Stan dobry. 350,430. Zegarek kieszonkowy damski, koniec XIX w., dwu kopertowy, zakryty. Zewnętrzna koperta metalowa złocona. Wewnętrzna koperta metalowa.Wychwyt cylindryczny. Tarcza biało emaliowana. Na kopercie grawerowany orzełek z białymi kryształami. Stan dobry. 400,-
Niemcy Biskupstwo Bamberg Lotar Franc (1693-1729) od 1695 do 1729 Arcybiskup Moguncji 425. Talar 1696 – bity w złocie, o wadze 15 dukatów (51,94 gramy). Stan awers: III, rewers: II/III. Bardzo rzadki. 100 000,-
431. Zegarek kieszonkowy damski koniec XIX w., przerobiony na naręczny, dwu kopertowy, odkryty. Zewnętrzna koperta srebrna, złocona, giloszowana i emaliowana, próba „800”. Wewnętrzna koperta srebrna. Wychwyt cylindryczny. Tarcza biało emaliowana. Na kopercie emaliowane symbole Wiary, Nadziei i Miłości. Dołączona bransoletka z początku XX w. Stan dobry. 800,432. Naszyjnik żałobny z krzyżykiem gładkim, długość 64 cm, wulkanit/ebonit, XIX w. Stan dobry. 1 800,-
BIŻUTERIA PATRIOTYCZNA
426. Zegarek kieszonkowy męski, połowa XIX w., dwu kopertowy, odkryty, kluczykowy. Koperty srebrne próby „800”. Wychwyt cylinder. Tarcza biało emaliowana ręcznie dekorowana. Na kopercie zewnętrznej wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej z herbami Polski i Litwy, poniżej wstęga z napisem: „NIE OPUSZCZAJ NAS”. Stan dobry. 800,427. Zegarek kieszonkowy męski, koniec X I X w. dwu kopertowy odkryty. Koperta zewnętrzna srebrna próby „800”, częściowo złocona. Wewnętrzna metalowa. Wychwyt
433. Naszyjnik żałobny z krzyżykiem dekorowanym kwiatami róży, długość 34 cm, wulkanit/ebonit, zapięcie i koluszko metalowe, XIX w. Stan dobry. 1 800,434. Naszyjnik żałobny z krzyżykiem, plecionka z włosów, metal, długość 26,5 cm. Zapięcie w formie splecionych dłoni. XIX w. Stan dobry. 900,435. Naszyjnik żałobny z medalionem, wulkanit/ebonit, długość około 50 cm. Zapięcie metalowe. Medalion mosiężny powlekany czarną emalią(?). nałożony srebrny monogram „ER”. Stan dobry. 2 500,-
– 24 –
436. Element z bransolety z symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, 39 x 29 mm, ebonit, otwory. Stan dobry. 800,437. Bransoletka żałobna, srebro, czarna emalia, perełki. Uszkodzenie emalii przy zawiasie i zapięciu. 900,438. Obrączka plecionki włosia z nakładką z symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, metal. Stan dobry. 900,439. Bransoletka wycinana z monet dwuzłotowych, okres międzywojenny. Długość 170 mm, srebro. Stan dobry. 150,440. Brosza w formie orła, 83 x 50 mm, mosiądz. Piękne przestrzenne przedstawienie. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 300,441. Broszka z monet Księstwa Warszawskiego, 49 x 25 mm, srebro. Zapinka. Stan dobry. 300,442. Spinka do mankietu z wizerunkiem orła, średnica 18 mm, srebro. Stan dobry. 120,443. Spinka do mankietu z wizerunkiem orła w liściach lauru, 13 x 18 mm, tombak, srebro. Stan dobry. 120,444. Spinka do mankietu z wizerunkiem orła na tarczy z labrami, 14 x 17 mm, srebro, tombak. Stan dobry. 120,445. Para spinek do mankietu z wizerunkiem orła, koniec XIX w., średnica 25 mm, srebro. Na kopytkach nieczytelne próby srebra. Stan dobry. 8/37 500,446. Zawieszka patriotyczna z tarczą herbową Polski, Litwy i Rusi pod koroną., 27 x 31 mm, srebro, emalia. Na rewersie orzełek. Uszko do zawieszania. Częściowa uszkodzona emalii. Stan dobry. 250,447. Broszka patriotyczna, 55 x 29 mm, srebro, lakier. Wieloczęściowa. Na skrzyżowane kasę i lancę nałożona tarczka z herbami Polski i Litwy. Poniżej data „1830” i wstęga z napisem „ZBAW NAS BOŻE”. Powyżej nałożona czapka „Krakuska”. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 1 000,-
448. Broszka patriotyczna z nałożoną odznaką, 50 x 18 mm, mosiądz srebrzony, srebro. Trzyczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. Stan dobry. 200,-
449. Broszka patriotyczna w formie dwóch belek z nałożonym orzełkiem, 42 x 13 mm, srebro(?). Dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 250,450. Broszka patriotyczna w formie belki z nałożonym orzełkiem w koronie cierniowej, 44 x 13 mm, srebro(?). Dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 250,451. Broszka patriotyczna z orzełkiem i sztandarem, 43 x 23 mm, srebro, alpaka. Dwuczęściowa. Na sztandarze napis: „WOLNOŚĆ JEDNOŚĆ NIEPODLEGŁOŚĆ 1-5 1905”. Rewers gładki, brak zapinki. Stan dobry. 250,452. Broszka patriotyczna w formie orzełka na wstędze, 40 x 46 mm, srebro. Dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Na wstędze napis: „BOŻE ZBAW POLSKĘ”. Naprawiana łapka orła. Stan dobry. 350,453. Broszka patriotyczna w formie orzełka na wstędze, 35 x 42 mm, srebro. Dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Na wstędze napis: „BOŻE ZBAW POLSKĘ”. Stan dobry. 600,454. Broszka patriotyczna w formie orzełka na wstędze, 36 x 42 mm, srebro. Dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Na wstędze napis: „BOŻE ZBAW POLSKĘ”. Stan dobry. 800,455. Broszka patriotyczna, średnica 30 mm, żelazo, celuloid. Wieloczęściowa. Rewers gładki, agrafka. Stan dobry. 250,456. Broszka patriotyczna „W jedności siła”, 39 x 40 mm, tombak srebrzony, emalia. Czteroczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 1 600,-
457. Wpinka patriotyczna, orzełek pod koroną, 14 x 17 mm, mosiądz, celuloid. Wieloczęściowa. Rewers gładki, przycięta szpilka. Stan dobry. 150,458. Broszka patriotyczna, 18 x 25 mm, metal złocony, sztuczne kamienie. Wieloczęściowa. Wyrób amerykański. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 150,459. Broszka z symbolami Wiary Nadziei i Miłości, 30 x 30 mm, mosiądz, granaty, XX wiek. Agrafka. Stan b. dobry. 750,460. Broszka z symbolami Wiary Nadziei i Miłości, 25 x 27 mm,mosiądz, granaty. Agrafka. XX wiek. Stan b. dobry. 400,-
– 25 –
461. Broszka z zawieszonymi symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, 40 x 16 mm, metal, szkło. Agrafka. Stan dobry. 250,462. Broszka z symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, 29 x 18 mm, metal, złoto niskopróbne?, turkusiki. Agrafka. Stan dobry. 250,463. Broszka z symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, 32 x 32 mm, biały metal. Agrafka. Stan dobry. 250,464. Broszka z symbolami Wiary Nadziei i Miłości, 39 x 21 mm, metal. XIX / XX w. Agrafka. Stan dobry. 300,465. Broszka z symbolami Wiary Nadziei i Miłości, 35 x 20 mm, metal. XIX / XX w. Agrafka. Stan dobry. 300,466. Broszka z symbolami Wiary Nadziei i Miłości, 31 x 17 mm, metal, turkusy. XIX / XX w. Agrafka. Stan dobry. 400,467. Broszka z symbolami Wiary Nadziei i Miłości, 49 x 18 mm, metal, turkusy. Podwieszone serduszko, XIX / XX w. Stan dobry. 450,468. Broszka z symbolami Wiary Nadziei i Miłości, 37 x 20 mm, metal, perełka, XIX / XX w. Agrafka. Stan dobry.8 /99 350,469. Broszka z symbolami Wiary Nadziei i Miłości, kość bydlęca 45 x 31 mm, XIX / XX w. Agrafka metal. Stan dobry. 400,470. Broszka z symbolami Wiary Nadziei i Miłości, 23 x 25 mm, biały metal. XIX / XX w. Agrafka. Stan dobry. 300,471. Broszka w kształcie kokardy z zawieszonym otwieranym medalionem w kształcie serca. Nałożony monogram wiązany SP,47 x 33 mm, czarna emalia, złoto. XIX w. Agrafka. Stan dobry, drobne uszkodzenia emalii. 1 500,472. Broszka otwierana, owalna, dekoracja krzyżyk, 39 x 30 mm, emalia, perełki. Agrafka. Stan dobry. 900,473. Medalion owalny, otwierany, dekoracja krzyżyk, 33 x 23 mm, metal, perełki, czarna emalia. Koluszko. Stan dobry. 800,-
474. Medalion otwierany, owalny, dekoracja kwiatowa, 44 x 30 mm, czarna emalia, perełki. Wewnątrz fotografia i pukiel włosów, 40 x 30 mm. Koluszko. Stan dobry. 1 200,475. Medalion otwierany, owalny, dekoracja kwiatowa, 44 x 32 mm, czarna emalia, perełka. 40 x 32 mm. koluszko. Stan dobry, niewielkie uszkodzenie emalii. 800,-
476. Medalion otwierany, owalny, dekoracja krzyżyk, 45 x 38 mm, czarna masa szklana,. Koluszko. Wewnątrz zasuszone kwiaty. Stan dobry. 800,-
477. Medalion otwierany, owalny, dekoracja symbole Wiary Nadziei i Miłości, 31 x 22 mm.czarna masa szklana, metal (złoto niskopróbne?). Koluszko. Stan dobry. 800,478. Medalion otwierany, owalny, dekoracja krzyżyk, 36 x 25 mm złoto, czarna masa szklana, perełki. Koluszko. Stan dobry. 1 200,-
479. Broszka owalna z symbolami Wiary Nadziei i Miłości, 33 x 25 mm, metal, (złoto niskopróbne?). Uszkodzona agrafka. Stan dobry. 350,480. Krzyżyk z nałożona perełką, 50 x 25 mm, czarna masa szklana, metal, (złoto niskopróbne?), Koluszko. Stan dobry. 400,481. Broszka patriotyczna popowstaniowa „Boże Zbaw Polskę”, 22 x 19 mm, alpaka. Zapinka na dwa kopytka. Stan dobry, lekko wygięta ślady noszenia. 1 000,482. Zawieszka patriotyczna z Orzełkiem, 23 x 16 mm, metal (srebro?), czarna emalia. Koluszko. 120,483. Kolczyk z trójpolową tarczą Polski Litwy i Rusi – 1 sztuka. Srebro? ślady złocenia, brak emalii na dwóch tarczach. Stan dobry. 250,484. Medalik patriotyczny z Matką Boską i napisem „Królowa Polska”, na rewersie tarcze herbowe Polski i Litwy. Średnica 16 mm, uszko. Stan dobry. 250,485. Zawieszka w formie orzełka, 26 x 40 mm, srebro(?). Jednostronny. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 60,486. Broszka z nałożoną odznaką internowanych Huszt, 17 x 30 mm. srebro. Dwuczęściowa. Rewelers gładki, zapinka. Stan dobry. 250,-
– 26 –
487. Broszka z orłem, 60 x 45 mm, masa plastyczna, mosiądz. Rewers gładki, odklejona zapinka. Stan dobry. 350,-
495. Płomień do trąbki Koła Weteranów Armii Polskiej we Francji, 340 x 310 mm, sukno. Jednostronny. Z troczkami do przywiązania. Ślady po molach. Stan dobry. 800,496. Pierścień z herbem Nałęcz, złoto 13,13g, próby nieczytelne. Stan dobry. 3 500,-
VARIA
488. Patriotyczne pudełko-etui na przybory do szycia z wizerunkiem Księcia Józefa Poniatowskiego, lata 30-te XIX w., 160 x 110 x 26 mm. Pudełko drewniane, oklejane zdobionym papierem. W środku lusterko oraz przegródki na przybory do szycia, przekładka jedwabna fioletowa. Na wieczku nałożona blacha z namalowanym obrazkiem przedstawiającym śmierć Józefa Poniatowskiego w bitwie pod Lipskiem. Przedstawienie według obrazu Horacego Verneta, malarz nieznany. Stan dobry. 5 000,489. Orzeł sztandarowy, lata 20-te, 100 x 125 mm, odlew w mosiądzu, srebrzony. Pod łapami orła wycięty fragment jabłka. Orzeł umocowany na kałamarzu z końca XIX w. Stan dobry. 1 800,490. Plakieta pamiątkowa 12 pociągu pancernego „Kaniów”, przyścienna, 400 x 320 mm, drewno malowane. Niewielkie uszkodzenia. Brak jednego z elementów - prawdopodobnie liści laurowych powyżej napisu. Stan dobry. 2 800,491. Ryngraf 3 pułku strzelców konnych, 165 x 230 mm, mosiądz. Ryngraf w kształcie tarczy, ze stylizowanym orłem i monogramem patrona pułku. Na orzełku przynitowana odznaka pułkowa. Napisy: „KORPUS PODOFICERÓW PUŁKU 3 STRZELCÓW KONNYCH HETMANA CZARNIECKIEGO PLUT.GNATOWSKIEMU ZYGMUNTOWI”. Rewers gładki, łańcuch do zawieszenia. Stan dobry. 2 500,492. Ryngraf patriotyczny, około 155 x 180 mm, mosiądz. Rewers gładki. Łańcuch do zawieszenia. Stan dobry. 3 000,493. Ryngraf KOP, batalion Berezne, 150 x 180 mm, mosiądz. Rewers gładki. Stan dobry. 3 500,494. Pierścień oficerski KOP, złoto próby „3”, waga około 14,5 g. Godło KOP ryte w hematycie. Wewnątrz słabo czytelna dedykacja „PPŁ Ż…KOLEDZY…ROK 1932”. Stan dobry. 3 000,-
497. Pierścień patriotyczny z orzełkiem na biało-czerwonym tle, srebro, emalia. Stan dobry. 300,498. Medalion patriotyczny z Matką Boska Częstochowską, 85 x 100 mm, mosiądz, lakier. Dwustronny. na rewersie grawerowany orzeł. Stan dobry. 600,499. Ryngraf patriotyczny z Matką Boską Częstochowską, 130 x 150 mm, tombak. Wytłoczka z blachy tombakowej z podkładem tekturowym na którym napis piórem: „NA PAMIĄTKĘ WY…31.8.1939” miejscowość nieczytelna. Urwane uszko do łańcuszka. Stan dobry. 600,500. Ryngraf patriotyczny z Matką Boską Częstochowską, 85 x 84 mm, cyna. Na wstędze napis „KRÓLOWO KORONY POLSKIEJ BŁOGOSŁAW TWOJEMU LUDOWI”. Rewers gładki, sygnatura Z.U.P. i numer. Brak stojaczka. Awers mocno wytarty. Stan dobry. 120,501. Ryngraf patriotyczny z Matką Boską Częstochowską, 85 x 84 mm, cyna. Na wstędze napis „KRÓLOWO KORONY POLSKIEJ BŁOGOSŁAW TWOJEMU LUDOWI”. Rewers gładki, stojaczek. Awers mocno wytarty. Stan dobry. 120,502. Ryngraf patriotyczny z Matką Boską częstochowską, 55 x 82 mm, cyna. Rewers gładki. Stojaczek. Stan dobry. 130,503. Ryngraf patriotyczny z Matką Boską Częstochowską, lata 60-te, 92 x 110 mm, tombak srebrzony, emalia. Trzyczęściowy. Rewers gładki, sygnatura „MET”. Drobne uszkodzenia emalii. Stan dobry. 120,504. Papierośnica nagrodowa, 98 x 81 mm, srebro, waga 141,1g, emalia. Nałożony proporczyk 4 pułku ułanów i cztery herby. Dwa herby z wybitą emalia. Wewnątrz dedykacja : „NAGRODA KOMENDANTA C.W.ART. TORUŃ 1931”, próba srebra „2” oraz sygnatura wykonawcy „KiM”. 1 200,505. Plakieta w formie orła z literą „S” na tarczy amazonek, 65 x 84 mm, aluminium(?). Rewers gładki, ryte napisy: „9/ X
– 27 –
II 1917 SZCZYPIORNO A.Z.ZADWÓRNY 5 P.P.L.P”. Otwory do przymocowania. Stan dobry. 600,506. Plakieta w formie orła z literą „L” na tarczy amazonek, 77 x 82 mm, aluminium(?). Rewers gładki. Otwory do przymocowania. Stan dobry. 200,507. Plakieta na wzór awersu medalu na 300-lecie Unii Polski Litwy i Rusi z 1869 r. Trójpolowy herb Polski Litwy i Rusi, napis: WOLNI Z WOLNYMI RÓWNI Z RÓWNYMI, średnica 60 mm, miedż. Stan dobry. 150,508. Plakieta z orłem zygmuntowskim, 140 x 170 mm, ceramika. Jednostronny. Na rewersie sygnatura wytwórcy. Stan dobry. 100,509. Plakieta pamiątkowa Oddziału Partyzanckiego „Wybranieccy” lata 70-te(?), 210,5 x 240 mm, gips, lakier. Pęknięty i sklejony. Stan dobry. 100,510. Łopatka, pamiątka budowy kopca J. Piłsudskiego w Krakowie, 300 x 80 mm, mosiądz, drewno. napis: „BUDOWA KOPCA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO KRAKÓW SOWINIEC 1935”. Stan dobry. 200,511. Sznur oficerski, polowy II RP, plecionka zielona, ołówki z mosiądzu srebrzonego. Do sznura dołączona fotografia generała brygady z lat 30-tych /kopia/ z tym egzemplarzem sznura. Stan dobry. 1 000,512. Nieśmiertelnik PSZ na Zachodzie, kompletny. Oryginalny sznurek. Stan dobry. 100,513. Serwetka z Powszechnej Wystawy Krajowej w Poznaniu z 1929 roku, z godłem Zjednoczonych Zakładów Przemysłowych K. Scheiblera i l.Grohmana w Łodzi, 230 x 23 mm, haft maszynowy. Stan dobry. 100,514. Nóż do papieru z podobizną Marszałka i datami „18671935”, 280 x 57 mm, mosiądz niklowany. Ślady korozji, stan dobry. 120,515. Klamra z motywami popowstaniowymi, 58 x 45 mm, mosiądz. Na klamrę austriacką(?) nalutowane herby Polski i Litwy. Stan dobry. 500,-
516. Klamra z motywami popowstaniowymi, 58 x 45 mm, mosiądz. Na klamrę austriacką(?) nałożone herby Polski i Litwy, poniżej wstęga z napisem: „W IMIĘ BOŻE”. Stan dobry. 500,517. Stempel do laku z monogramem „J.M”, średnica 21 mm, wysokość 47 mm, mosiądz. Stan dobry. 80,518. Stempel do laku z monogramem „J.M”, 17 x 20 mm, wysokość 43 mm, mosiądz. Stan dobry. 80,519. Stempel do laku z monogramem „E.M”, 20 x 18 mm, wysokość 83 mm, mosiądz, drewno. Stan dobry. 80,520. Patki kołnierzowe oficera, para, około 115 x 55 mm, sukno, bajorek. Stan dobry. 300,-
521. Patki kołnierzowe oficera piechoty, para, około 110 x 50 mm, sukno, bajorek. Stan dobry. 150,522. Pagon starszego sierżanta z monogramem Henryka Dąbrowskiego, patrona 42 pułku piechoty. Stan dobry. 100,523. Zestaw dokumentów i dyplomów po plutonowym Adamie Maroszku z 84 pułku piechoty: 1. Poświadczenie obywatelstwa z 1927 roku wydane w Częstochowie, 2.Świadectwa nienagannego prowadzenia wydane przez Komisariat Policji Państwowej w Kielcach w 1927 roku, 3. Świadectwo zwolnienia z fabryki Ulen&Co. W Częstochowie z 1926 roku, 4. Zaświadczenie ze Szkoły Powszechnej w Częstochowie z 1925 roku. 5. Dyplom sportowy wydany przez Dowództwo 30 Dywizji Piechoty za rzut dyskiem, w 1925 roku, podpis pułkownika Mackiewicza, 6. Dyplom sportowy wydany przez Dowództwo 30 Dywizji Piechoty za pięciobój żołnierski klasy II, w 1924 roku, podpis pułkownika Tessaro, 7. Dyplom sportowy wydany przez Dowództwo Okręgu Korpusu I X za pięciobój żołnierski juniorów, w 1924 roku, podpis generała Józefa Rybaka, 8. sześć sztuk dyplomów sportowych 1924-1925, wydanych przez Dowództwo 84 pułku piechoty w Piński, faksymile podpisu dowódcy podpułkownika Wira-Konasa. Stany dobre. 300,524. Zestaw dokumentów 5 sztuk. 1. Pokwitowanie Składek Związku Podoficerów Rezerwy; 2. Legitymacja uprawniająca do noszenia Odznaki Strzeleckiej klasy III; 3. Świadectwo Państwowej Odznaki Sportowej stopnia pierwszego; Świadectwo Państwowej Odznaki Sportowej stopnia drugiego; Legitymacja Związku Towarzystw powstańców i Wojaków D.O.K.VIII. Stany dobre. 200,-
– 28 –
MEDALE
530. MEDAL RELIGIJNY – 1872 A: Symbole patriotyczne, napis: PAMIĄTKA r.1872 R: Otwarta książka, na niej napis: MÓDL SIĘ I PRACUJ, powyżej napis: BÓG Z NAMI Nie sygnowany, średnica 33 mm. Stan dobry. 250,-
Polska 525. Stanisław Ciołek PONIATOWSKI Medal wydany dla uczczenia pamięci ojca ostatniego króla Polski, który był wojewodą mazowieckim i kasztelanem krakowskim, A: Popiersie w prawo, R: W wieńcu napis poziomy MEMORIAE OPTIMI PARENTIS S.A.R. oraz daty narodzin i śmierci. Sygnowany Holzhaeusser F, brąz srebrzony. Stan dobry. 600,526. IGNACY KRASICKI – 1780 A: Popiersie w prawo w otoku: IGNATIUS KRASICKI PRINC.(…) R: W wieńcu laurowym dewiza: DIGNUM LAUDE VIRUM MUSA VETAT MORI poniżej S.A.R.F.F. Sygnowany na A: P. Holzhaeusser, średnica 43 mm, biały metal. Stan dobry. 600,527. SAMUEL LINDE – 1816 A: Popiersie w lewo, u góry w otoku: SAMUEL BOGUMIŁ LINDE. R: W wieńcu napis: ZA/ SŁOWNIK/ POLSKIEGO/ JĘZYKA/ ZIOMKOWIE/ 1816 Sygnowany na A: Baerend z Warsz, żelazo, średnica 49 mm. Stan słaby. 150,528. FLORIAN STRASZEWSKI – 1838 A: Popiersie w lewo. W otoku napis: FLORIANOWI STRASZEWSKIEMU/ ZA OFIARE I TRUDY/ W UPIĘKNIENIU MIASTA R: Herb Krakowa, data 1838, u góry w otoku SENAT I LUD KRAKOWA Sygnowany na A: I.D.Boehm, żelazo, średnica 56 mm. Stan słaby. 150 529. WOLNOŚĆ RÓWNOŚĆ NIEPODLEGŁOŚĆ – 1863 A: Wizerunek chłopa z kosą i szlachcica z szablą ściskających sobie dłonie,w otoku napis: RÓWNOŚĆ WOLNOŚĆ NIEPODLEGŁOŚĆ R: Trójpolowa tarcza herbowa z godłem: Polski, Litwy i Rusi, w otoku: NA PAMIĄTKĘ POWSTANIA POLSKI W ROKU 1863 Sygnowany na A.: F. LANDRY, cyna srebrzona, średnica 37 mm. Stan dobry. Medal wybity prawdopodobnie w 1863 r. w szwajcarskiej pracowni medaliera F. Landre`go. 300,-
531. ALOJZY ŻÓŁKOWSKI – 1882 A: Popiersie en face R: W wieńcu napis: NA /PAMIĄTKĘ / PIĘĆDZIESIĘCIO/ LETNIEJ PRACY/ 1882/ROKU Nie sygnowany, średnica 46 mm, biały metal. Stan słaby, przetarcia. 100,532. 100 ROCZNICA KONSTRYTUCJI 3 MAJA – 1891 A: Trójpolowa tarcz z herbami Polski, Litwy i Rusi, wokół napisy: „CZUJĄ CIĘ TYLKO UMYSŁY POCZCIWE, ŚWIĘTA MIŁOŚCI KOCHANEJ OJCZYZNY 3 MAJ 17911891”. R: Czteropolowa tarcza pod koroną z herbami Polski i Litwy Sygnowany na Rv: A. Schindler, średnica 31 mm, srebro(?). Stan dobry. 400,533. TADEUSZ RUTOWSKI – 1915 A: Popiersie en face, TADEUSZOWI RUTOWSKIEMU R. Heraldyczny lew, daty 3/IX.1914 22/VI 1915, napis: OPBROŃCY I OPIEKUNOWI LWOWA NKN Sygnowany na A: J.R. (Jan Raszka), cyna, średnica 60 mm. Stan b. dobry. 150,534. LEGIONIŚCI W HOŁDZIE DLAARCYKSIĘŻNEJ IZABELLI – 1916 A: Popiersie w lewo. W otoku w dwóch wierszach napis: ARCHIDUCISSA (…) R: Z boków postacie dwóch legionistów, w środku w piętnasty wierszach napis: LEGIONUM POLONARUM (…) Na górze orzełek i daty 1914 1916 Sygnowany na A: Chodziński 1916, średnica 70 mm, cynk. Stan dobry. 200,535. 54 rocznica POWSTANIA STYCZNIOWEGO – 1917 A: Przedstawienie czaszek i kości ludzkich na tle zabudowań Placu Zamkowego w Warszawie. U góry napisy: „W 54 ROCZNICĘ POWSTANIA STYCZNIOWEGO 1863 1917”. R: Powstaniec w czamarze rozrywający kajdany na tle orła. Sygnowany na A: WW i na R: W. S. Wiśniewski, średnica 32 mm, brąz. Stan dobry. Rzadki. 11/31 100,536. MEDAL ANTYSPEKULACYNY – 1918 A: Napis PASKARZOM HYENOM LUDZKOŚCI poniżej W CZASIE WOJNY EUROPEJSKIEJ 1918R.”. R: Wizerunek pająka w sieci z nazwami artykułów żywnościowych.
– 29 –
Sygnowany na R: CA (Cyprian Alkiewicz), średnica 32 mm, srebro. Stan dobry. 150,537. NA PAMIĄTKĘ ZWOŁANIA SEJMU USTAWODAWCZEGO – 1919 A: Popiersie w prawo w otoku napis; JÓZEF PIŁSUDSKI R: Napis w pięciu rzędach: „Na pamiątkę…” Sygn. na A: C. Makowski, (Czesław Makowski), brąz, średnica 50 mm. Stan dobry. Rzadki. 400,538. POWSZECHNA WYSTAWA KRAJOWA W POZNANIU – 1929 A. Snopek zboża w otoku: PAMIĄTKA (…) R: Dwie postaci, napis: CZEŚĆ OBYWATELOWI POPIERAJĄCEMU PRZEMYSŁ KRAJOWY Nie sygnowany, średnica 50 mm, aluminium. Stan dobry, zarysowania powierzchni. 100,539. PAPIEŻ PIUS XI – 1930 A: Popiersie w lewo, w otoku: OJCIEC ŚW. PIUS XI w 1920 R. NIE OPUŚICŁ WARSZAWY R: Mapa terytorium Polski, w otoku napisy. Nie sygnowany. Wykonał Stefan Koźbielewski, srebro Ag 925, średnica 55 mm. Stan dobry, niewielkie wgniecenia na rancie. 600,540. Ksiądz JÓZEF DĄBROWSKI – 1935 A: Popiersie en face, napis: KS.JÓZEF DĄBROWSKI ZAŁOŻYCIEL R. Widok budynku, daty 1885-1935 Nie sygn., średnica 30 mm, metal, otwór. Stan dobry. Przetarcia.14/III/ Józef Dąbrowski (1842-1903) duchowny polonijny, powstaniec styczniowy, założyciel seminarium duchownego, pedagog, pionier szkolnictwa polskiego w USA. 70,-
Francja 543. NAPOLEON III – 1855 A: Głowa w lewo, w otoku: NAPOLEON III EMPEREUR R: Trzy postaci kobiece napis: EX POSITION UNIVERSELLE na dole: LA FRANCE COURONNE L’ART. ET L’INDUSTRIE Sygnowany na A: E.A. Udine, średnica 50 mm, biały metal. Stan dobry. 70,544. MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA W PARYŻU – 1908 A: Postać alegoryczna na tle wytworów techniki, sygnatura : MASSONNET EDIT R: Postać alegoryczna, napis w centrum: EX POSITION INTERNATIONALE PARIS 1908, Sygnowany na A: C. Borne (…), średnica 58 mm, tombak złocony. Stan dobry. 80,Rosja 545. WSZECHROSYJSKA WYSTAWA W MOSKWIE – 1882 A: Alegoryczna postać kobieca na tle elementów symbolizujących sztukę, naukę, handel itp., R. Popiersie Imperatora Aleksandra III w wieńcu. Sygnowany na A: cyrylicą J. Sztejman, średnica 47 mm, brąz Uszkodzone krawędzie. Stan dobry. 120,-
PLAKIETY
541. ROCZNICA ŚMIERCI JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO – 1936 A: Głowa poziomo, w otoku napisy: W ROCZNICE ŻAŁOBY NARODOWEJ i daty 1935 12 V 1936 R: Dwóch żołnierzy niosących trumnę. Sygn. na R.: St. K. Ostrowski oraz znak Mennicy Warszawskiej, brąz, średnica 60 mm. Stan b. dobry. Oryginalne pudełko. 350,-
546. SZLAKIEM PRZODKÓW – 1915. Plakieta jednostronna, 37 x 32 mm, mosiądz srebrzony. Sygnowana W. Wiśniewski. Stan dobry. 200,-
Austria
548. Tadeusz KOŚCIUSZKO. Plakieta jednostronna, 27 x 40 mm, tombak srebrzony, sygnatura WŁ.GRUBERSKI 1930 i znak Mennicy Warszawskiej. Na rewersie zarysowania. Stan dobry. 150,-
542. RUDOLF I STEFANIA – 1881 A: Popiersia w lewo R: W wieńcu napis: ZUR ERRINNERUNG (…) Nie sygn., średnica 30 mm, brąz, koluszko. Stan dobry.
70,-
547. Bolesław PRUS 1847-1912. Plakieta jednostronna, 40 x 27 mm, brąz, Mennica Państwowa. Stan dobry. Dołączone oryginalne pudełko Mennicy Państwowej. 200,-
– 30 –
549. Upamiętnienie rzezi galicyjskiej 1846. Podobizny kanclerza Austrii Klemensa Metternicha i Jakuba Szeli. Plakieta jednostronna. Nie sygnowana. Autor H. Dmowski,średnica 90 mm, brąz. Stan b. dobry. 1 000,550. ZAWODY NARCIARSKIE W ZAKOPANYM - plakieta dwustronna. A. Litery USIC w gałązce laurowej. R: napis: „ IV eme CHAMPIONNAT INTERNATIONAL DE SKI CHEMINOTS ZAKOPANE(POLOGNE) DU 22 AU 28/2/1958. Nie sygnowana, 55 x 65 mm, brąz. Stan bardzo dobry. 120,551. XS PANAŚ KAPELAN LP – plakieta jednostronna, umieszczona na drewnianej podstawie 25 x 28,5 cm, brąz, wyk. Jan RASZKA. Stan dobry. Plakieta ta należy do serii plakiet oficerów Legionów Polskich. Józef Panaś 1887-1940. Kapelan II Brygady Legionów Polskich, działacz ruchu ludowego, publicysta, pamiętnikarz, obrońca Lwowa i Przemyśla. 3 600,552. Józef PIŁSUDSKI. Plakieta jednostronna, popiersie, 33 x 31 cm, mosiądz patynowany. Sygnowana F. Robak 1928. Stan dobry. 550,553. Juliusz SŁOWACKI. Plakieta jednostronna, 27 x 38,8 cm, żeliwo. Sygnowana Z. Otto oraz TOW: ZACH: SZT: PIĘK: W: KRÓL: POLSK/ R. 1909. Stan dobry. 550,-
– 31 –
ADRES INTERNETOWY: www.desa.art.pl e-mail: aukcje@desa.art.pl DYREKTOR DOMU AUKCYJNEGO: Jerzy Majewski
OPRACOWANIE KATALOGU: Jerzy Majewski, Robert Wójtowicz, Katarzyna Kwatro-Woźniak
WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH OD 15 X DO 19 X 2012 R. W GODZ. 1100-1900
W KRAKOWIE UL. FLORIAŃSKA 13 I p., A W DNIU AUKCJI OBIEKTY MOŻNA OGLĄDAĆ OD GODZ. 900-1100. UDZIAŁ W LICYTACJI PRZEDMIOTÓW MOŻLIWY JEST TELEFONICZNIE (12) 422-19-66, (12) 422-31-14, FAX (12) 422-98-91 PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU I WPŁACENIU WADIUM W WYSOKOŚCI 100 ZŁ. ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ DO PIĄTKU, DO GODZ. 18.00. CENY PODANE W KATALOGU SĄ CENAMI WYWOŁAWCZYMI.
NUMERY POD FOTOGRAFIAMI ODPOWIADAJĄ NUMEROM OBIEKTÓW W KATALOGU.
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE AUKCJI MOŻNA UZYSKAĆ TELEFONICZNIE W DOMU AUKCYJNYM TEL. (12) 422-19-66, (12) 422-31-14
NUMER KONTA: BANK PEKAO S.A. 69 1240 4533 1111 0000 5427 3894
PRZYJMUJEMY NA KOLEJNE AUKCJE: MONETY, MEDALE I ODZNACZENIA.
Bliższe informacje można uzyskać w Krakowie pod numerem tel.: (12) 422-31-14, (12) 422-19-66 oraz w Rzeszowie tel.: (17) 862-47-82 WYDAWCA: Dom Aukcyjny DESA Sp. z o.o., Pałac Kmity, Kraków. ul. Floriańska 13. I piętro FOTO: Piotr Nosek SKŁAD: Piotr Nosek DRUK: Drukarnia Skleniarz
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
Poz. 1
28-09-12
0:21
Strona 1
Poz. 3
Poz. 2
Poz. 6
Poz. 7
Poz. 10
Poz. 15
Poz. 11
Poz. 21
Poz. 25
Poz. 26
Poz. 9
Poz. 8
Poz. 13
Poz. 12
Poz. 18
Poz. 17
Poz. 16
Poz. 20
Poz. 5
Poz. 4
Poz. 22
Poz. 19
Poz. 23
Poz. 27
Poz. 14
Poz. 28
Poz. 24
Poz. 29
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
Poz. 30
0:21
Strona 2
Poz. 31
Poz. 33
Poz. 32
Poz. 34
Poz. 36
Poz. 35
Poz. 37 Poz. 42
Poz. 39
Poz. 38
Poz. 43
Poz. 40
Poz. 41
Poz. 45
Poz. 44
Poz. 46
Poz. 49
Poz. 47
Poz. 52
Poz. 48
Poz. 53
Poz. 50
Poz. 54
Poz. 51
Poz. 55
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
Poz. 56
28-09-12
Poz. 58
Poz. 62
Poz. 63
Poz. 68
Poz. 81
Poz. 76
Poz. 82
Poz. 69
Poz. 73
Poz. 71
Poz. 75
Poz. 65
Poz. 64
Poz. 72
Poz. 70
Poz. 60
Poz. 59
Poz. 67
Poz. 66
Poz. 80
Strona 3
Poz. 57
Poz. 61
Poz. 74
0:21
Poz. 78
Poz. 77
Poz. 83
Poz. 84
Poz. 79
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
Poz. 85
28-09-12
Poz. 86
0:21
Strona 4
Poz. 87
Poz. 91
Poz. 90
Poz. 89
Poz. 88
Poz. 92
Poz. 94
Poz. 93
Poz. 97 Poz. 95
Poz. 100
Poz. 99
Poz. 98
Poz. 96
Poz. 102
Poz. 103
Poz. 101
Poz. 105
Poz. 104
Poz. 110
Poz. 106
Poz. 112
Poz. 107
Poz. 113
Poz. 108
Poz. 114
Poz. 111
Poz. 109
Poz. 115
Poz. 116 Poz. 117
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
Poz. 118
28-09-12
Poz. 119
0:21
Strona 5
Poz. 120
Poz. 121
Poz. 122
Poz. 123
Poz. 126
Poz. 124
Poz. 133
Poz. 132
Poz. 131
Poz. 137
Poz. 138
Poz. 144
Poz. 152
Poz. 159
Poz. 164
Poz. 145
Poz. 153
Poz. 160
Poz. 139
Poz. 146
Poz. 154
Poz. 134
Poz. 155
Poz. 161
Poz. 165
Poz. 141
Poz. 148
Poz. 166
Poz. 167
Poz. 143
Poz. 142
Poz. 149
Poz. 150
Poz. 156
Poz. 162
Poz. 130
Poz. 136
Poz. 135
Poz. 140
Poz. 147
Poz. 129
Poz. 128
Poz. 127
Poz. 125
Poz. 151
Poz. 158 Poz. 157
Poz. 168
Poz. 163
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
Poz. 169
Poz. 175
Poz. 182
0:21
Poz. 178
Poz. 177
Poz. 176
Poz. 185
Poz. 179
Poz. 186
Poz. 184
Poz. 183
Poz. 173
Poz. 172
Poz. 171
Poz. 190
Poz. 174
Poz. 180 Poz. 181
Poz. 187 Poz. 191
Poz. 192
Poz. 189 Poz. 196
Poz. 195
Poz. 202 Poz. 200
Strona 6
Poz. 170
Poz. 188
Poz. 194
28-09-12
Poz. 201 Poz. 208
Poz. 193 Poz. 198
Poz. 197
Poz. 203
Poz. 204
Poz. 199
Poz. 205
Poz. 207
Poz. 209
Poz. 215 Poz. 210 Poz. 211
Poz. 220
Poz. 218
Poz. 219
Poz. 206
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
0:21
Strona 7
Poz. 217
Poz. 216
Poz. 212 Poz. 213
Poz. 214
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
Poz. 221
Poz. 222
28-09-12
0:21
Poz. 223
Strona 8
Poz. 226
Poz. 225
Poz. 224
Poz. 227
Poz. 228
Poz. 229
Poz. 233 Poz. 231
Poz. 230
Poz. 236
Poz. 235
Poz. 242
Poz. 249
Poz. 256
Poz. 243
Poz. 250
Poz. 257
Poz. 232
Poz. 238
Poz. 237
Poz. 244
Poz. 251
Poz. 258
Poz. 239
Poz. 245
Poz. 252
Poz. 259
Poz. 246
Poz. 240
Poz. 248
Poz. 247
Poz. 253
Poz. 260
Poz. 241
Poz. 254
Poz. 261
Poz. 255
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
Poz. 262
Poz. 268
Poz. 274
Poz. 279
Poz. 285
28-09-12
0:21
Strona 9
Poz. 264
Poz. 263
Poz. 265
Poz. 266 Poz. 267
Poz. 271
Poz. 269
Poz. 280
Poz. 286
Poz. 273
Poz. 270
Poz. 276
Poz. 275
Poz. 272
Poz. 278
Poz. 277
Poz. 282
Poz. 281
Poz. 287
Poz. 283
Poz. 288
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
Poz. 289
0:21
Strona 10
Poz. 292
Poz. 291
Poz. 290
Poz. 293
Poz. 294 Poz. 295
Poz. 299
Poz. 303
Poz. 296
Poz. 300
Poz. 304
Poz. 297
Poz. 301
Poz. 305
Poz. 298
Poz. 302
Poz. 306
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
Poz. 307
Strona 11
Poz. 309
Poz. 308
Poz. 313
Poz. 312
Poz. 317
0:21
Poz. 320
Poz. 319
Poz. 318
Poz. 310
Poz. 315
Poz. 314
Poz. 321
Poz. 326 Poz. 323
Poz. 329
Poz. 324
Poz. 311
Poz. 316
Poz. 322
Poz. 328
Poz. 325
Poz. 327 Poz. 334
Poz. 330 Poz. 331
Poz. 332
Poz. 333
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
Poz. 335
28-09-12
0:21
Strona 12
Poz. 337
Poz. 336
Poz. 340
Poz. 339
Poz. 338
Poz. 342
Poz. 341
Poz. 345
Poz. 343
Poz. 344
Poz. 348
Poz. 347
Poz. 353
Poz. 354
Poz. 352
Poz. 351
Poz. 349
Poz. 355
Poz. 350
Poz. 356
Poz. 357
Poz. 358
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
Poz. 359
28-09-12
Poz. 362
0:21
Strona 13
Poz. 360
Poz. 361
Poz. 346
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
0:22
Strona 14
Poz. 363
Poz. 383
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
0:22
Strona 15
Poz. 365
Poz. 364
Poz. 366
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
Poz. 367
28-09-12
0:22
Strona 16
Poz. 368
Poz. 369
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
0:22
Strona 17
Poz. 370
Poz. 372
Poz. 370
Poz. 372
Poz. 374
Poz. 371
Poz. 372
Poz. 373
Poz. 374
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
Poz. 375
Poz. 380
Poz. 386
28-09-12
0:22
Poz. 376
Strona 18
Poz. 377
Poz. 378
Poz. 382
Poz. 381
Poz. 387
Poz. 379
Poz. 388
Poz. 389
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
0:22
Poz. 384
Poz. 385
Strona 19
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
0:22
Strona 20
Poz. 390
Poz. 392
Poz. 393
Poz. 391
Poz. 394
Poz. 396
Poz. 395
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
0:22
Strona 21
Poz. 404
Poz. 402
Poz. 403
Poz. 406
Poz. 405
Poz. 409 Poz. 407
Poz. 410
Poz. 412 Poz. 408
Poz. 411
Poz. 414
Poz. 413
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
0:22
Strona 22
Poz. 417
Poz. 419
Poz. 416 Poz. 415
Poz. 424
Poz. 418
Poz. 420
Poz. 421
Poz. 422
Poz. 423
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
Poz. 426
0:22
Strona 23
Poz. 427
Poz. 428
Poz. 431
Poz. 430
Poz. 432
Poz. 429
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
0:22
Strona 24
Poz. 433
Poz. 438
Poz. 436
Poz. 435 Poz. 437
Poz. 434
Poz. 439
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
0:22
Strona 25
Poz. 442
Poz. 443
Poz. 444
Poz. 440
Poz. 445
Poz. 441
Poz. 451
Poz. 456
Poz. 461
Poz. 465
Poz. 449
Poz. 448
Poz. 447
Poz. 452
Poz. 457
Poz. 453
Poz. 458
Poz. 462
Poz. 466
Poz. 463
Poz. 467
Poz. 446
Poz. 450
Poz. 455
Poz. 454
Poz. 460
Poz. 459
Poz. 464
Poz. 468
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
0:22
Poz. 470
Poz. 469
Poz. 474
Poz. 473 Poz. 471
Poz. 475
Poz. 479
Poz. 484
Strona 26
Poz. 472
Poz. 476
Poz. 477
Poz. 478
Poz. 481
Poz. 480
Poz. 485
Poz. 482
Poz. 486
Poz. 483
Poz. 487
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
0:22
Strona 27
Poz. 488
Poz. 489
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
0:22
Strona 28
Poz. 490
Poz. 491
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
0:22
Strona 29
poz. 493
poz. 492
poz. 508
poz. 523
poz. 509
poz. 524
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
Poz. 494
28-09-12
Poz. 496
0:22
Strona 30
Poz. 497
Poz. 517
Poz. 518
Poz. 519 Poz. 494
Poz. 495
Poz. 498
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
0:22
Strona 31
Poz. 502
Poz. 499
Poz. 500
Poz. 503
Poz. 501
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
0:22
Strona 32
Poz. 504
Poz. 505
Poz. 506
Poz. 507
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
0:22
Strona 33
Poz. 513
Poz. 510 Poz. 514
Poz. 511
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
0:22
Strona 34
Poz. 520
Poz. 521
Poz. 512
Poz. 522
Poz. 516
Poz. 515
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
Poz. 546
0:22
Strona 35
Poz. 547
Poz. 548 Poz. 550
Poz. 549
Poz. 551
Poz. 552
Poz. 553
Desa_120_kolor:Desa_80_kolor
28-09-12
0:22
Strona 36
Poz. 525
Poz. 526
Poz. 529
Poz. 527
Poz. 530
Poz. 528
Poz. 532
Poz. 531
Poz. 535
Poz. 536 Poz. 533
Poz. 534
Poz. 538
Poz. 537
Poz. 539
Poz. 542
Poz. 543
Poz. 541
Poz. 544
Poz. 545
Poz. 540
Poz. 234 sygnatura
Poz. 284
Poz. 234 Av
Poz. 234 Rv
Poz. 425 Av
Poz. 425 Rv
Poz. 425 krawędź
Poz. 525
Poz. 526
Poz. 529
Poz. 527
Poz. 528
Poz. 532
Poz. 530 Poz. 531
Poz. 535
Poz. 536
Poz. 533
Poz. 534
Poz. 538
Poz. 539 Poz. 540
Poz. 542
Poz. 537
Poz. 543
Poz. 541
Poz. 544
Poz. 545
DESA S .
P Z O.O.
PREZES RZECZOZNAWCY
- Kraków, ul. Floriańska 13, tel. (12) 422-27-06 fax (12) 422-98-91 - Kraków, ul. Floriańska 13, tel. (12) 429-12-51
DOM AUKCYJNY - Kraków, ul. Floriańska 13, I piętro, tel. (12) 422-19-66, (12) 422-31-14
ANTYKWARIATY W KRAKOWIE: SALON, ul. Floriańska 13, SALON, ul. Floriańska 13, SALON, ul. Grodzka 8,
tel. (12) 421-89-87 tel. (12) 422-49-33 tel. (12) 422-62-57 tel. (12) 421-54-54
ANTYKWARIATY W INNYCH MIASTACH: CZĘSTOCHOWA, Al. N.M.P. 40/42, GDYNIA, ul. Abrahama 54, GLIWICE, Rynek 22, KATOWICE, ul. Mariacka 5, KATOWICE, ul. Dworcowa 13 KIELCE, ul. Sienkiewicza 28, POZNAŃ, ul. Wielka 24, RZESZÓW, Rynek 4,
tel. (34) 324-37-26 tel. (58) 620-36-63 tel. (32) 231-70-21 tel. (32) 253-99-22 tel. (32) 253-94-70 tel. (41) 344-33-51 tel. (61) 851-53-91 tel. (17) 862-47-82
http://www.desa.art.pl e-mail: aukcje@desa.art.pl