KUBÍČEK Jan

Next Article
KUČEROVÁ Alena

KUČEROVÁ Alena

STRAKA Jiří (1967)

LOTOS

Lavírovaná tuš na papíře, 105 x 119 cm, rámováno, pod sklem, vlevo dole autorská značka.

30 000 CZK

1 200 €

PÍSAŘÍK Petr (1968)

KVĚTINA

Kombinovaná technika na plátně, 120 x 85 cm, datace 2021, signováno zezadu na plátně PÍSI 21.

Vystaveno:

• J&T Banka Art Index Pop-Up Gallery, 2. – 5. 9. 2021.

Stejně jako náš zrak během dne těká mezi barevnými a tvarovými vjemy, tak divákovo oko klouže po povrchu díla Petra Písaříka. Již na první pohled je vidět autorství plátna, které se nese v duchu fi losofi e barevných a materiálových nánosů. Petr Písařík zde zobrazil nejmenovanou květinu za pomoci vrstev barevných past a pro autora signifi kantními třpytkami. Autor propojuje barevně vyvážené tóny, používá kombinaci technik, které oživují světlo a barvu daného díla. Písařík se stal za dobu svého tvůrčího života stálicí českého současného uměleckého života. Jeho díla mají nezaměnitelný ráz a vzbuzují v přihlížejících pozitivní emoce. Nabízené dílo všechny výše zmíněné hodnoty obsahuje a lze na něj nahlížet, jako na referenční dílo současné autorovy tvorby.

90 000 CZK

3 600 €

This article is from: