BORN Adolf

Next Article
KUČEROVÁ Alena

KUČEROVÁ Alena

KUČEROVÁ Alena (1935)

NÁDHERNÉ ÚTERÝ

Tisk z perforovaného plechu, 375 x 545 mm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1967, signováno vpravo dole Alena Kučerová 67.

V 60. letech zavedla autorka předloženého díla nový technický prvek, perforovaný bod, který promítá do svých grafi k i asambláží. Tématem děl Aleny Kučerové často bývá podoba člověka v běžných situacích, výjevy z prostředí krajiny a zvířat. Předložené dílo nám promítá jakýsi krajinný reliéf, linii vedoucí z jedné do druhé části podložky. Kučerová zde za pomoci perforovaného plechu vytvořila svět dvou linií, jež běží takřka v minimálním rozporu a vzájemně se kopírují, přičemž tvoří obrys viděného fragmentu krajiny. Tento výjev je v daném případě navíc podtrhnut zvolenou barevnosti žlutého tónu. Dílo datované do šedesátých let, s takovouto barevnosti, kvalitou vyvedení a v neposlední řadě formy zachování u zvoleného média se často nabízené nevidí.

32 000 CZK

1 280 €

This article is from: