Інтегрований урок основи здоров’я та читання Тема. Формування звичок здорового способу життя. Вплив куріння, алкоголю та наркотиків на здоров'я дитини. В.О. Сухомлинський «Хлопчик веде додому п’яного батька».
Мета. Продовжувати формувати в учнів уявлення про корисні та шкідливі звички і їх вплив на здоров'я, розвивати вміння відстоювати власні переконання і оцінювати свої вчинки і приймати рішення відповідно до ситуацій. Виховувати в учнів здатність протидіяти пропозиціям щодо куріння, вживання алкоголю, наркотичних речовин.
Хід уроку I. Організація класу. II. Нещoдавно минули новорічні свята, скоро ми починаємо готуватися до 8Березня, а ще часто в ваших родинах святкують дні народження ваших родичів. Тому, перше завдання. Скласти лист-вітання зі святом. ( Робота в групах) 1 2 3 4
група. група. група. група.
З Новим роком для сестри чи брата. З 8 Березня для мами. З днем народження для бабусі. З днем народження для подруги.
III. Читання вітань: - Які побажання найчастіше зустрілися в ваших листівках? (щастя, здоров 'я)
- А що таке здоров'я?( Відповіді дітей) Наука налічує близько 300 визначень здоров'я. Здоров'я - це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів (вад), психологічного і духовного благополуччя. IV. Прочитати вірші. Яка головна думка? Чого він навчає?( кожна група дає відповіді за змістом )
1. група: Хто здоровий, той сміється. Все йому в житті вдається. Він долає всі вершини, Це ж чудово для людини!
2. група: Якщо хочеш бути здоровим. Правила запам'ятай: Сам про своє здоров'я - дбай. На лікарів цю турботу не перекладай. Лікарі лікують хворих, Здоров'я вони не творять, Людина повинна сама Дисциплінована бути і вольова! 3група: Щоб знешкодити мікроби, Руки мий щоразу чисто.
Не забудь щоденно їсти Овочі і фрукти різні –
Всі вони тобі корисні. Вранці й ввечері, мій любий, Завжди-завжди ти чисть зуби. 4 група: Друже, щоб здоровим бути, Треба навички здобути, Про здоров'я піклуватись: Перш за все - не лінуватись. Воду крижану не пити І ніколи не палити! V. Заповнити схему заходів, що зміцнюють здоров'я (виконує кожна група, читає відповіді)
Висновок.
Виконання ранкової гімнастики, чищення зубів, миття рук, догляд за одягом, раціональне харчування тощо, допомагають зміцнити здоров’я. Шкідливі звички навпаки шкодять людині, руйнують її здоров’я. Люди, які мають шкідливі звички, звикають до них і вже не можуть без них обходитись. Ці звички переростають у хворобу, заволодівають тілом і душею людини. Алкоголізм, наркоманія, токсикоманія – дуже небезпечні хвороби, які часто стають смертельними. А ще вони приносять багато шкоди не тільки самому хворому, але і іншим людям, членам родини, друзям. VI. Фізхвилинка. VIІ Читання і обговорення оповідання В. О. Сухомлинського «Хлопчик веде додому п’яного батька». Семирічний Мишко, ідучи зі школи, побачив біля чайної (так називається корчма) батька. Його, п'яного, виштовхували звідти. Схилившись на паркан, він дивився на шлях посоловілими очима й щось мугикав. — Тату, ходімо додому, — сказав Мишко, взяв батька-під руки й повів його від чайної. Батько слухняно йшов за сином. Перейшли дорогу, дійшли до стежки. Тут батько впав. Впав і лежить. Мишко стоїть над ним і плаче. Йдуть люди. Дивляться на батька, дивляться й на сина. Хто похитає головою, хто підійде, зітхне та й піде мовчки, а хто з таким жалем подивиться на Мишка, що в хлопчика ще рясніше капають сльози. В полі гуде трактор. На фермі доять корів — чути, як молоко тоненькими цівочками дзвенить по дійниці. Світить сонце, в синьому небі співає жай воронок. Чується весела дівоча пісня. У дитячому садку граються, сміються діти.
Здається, світ щасливий і спокійний. Але то так тільки здається. Бо і може бути в світі щасливою жодна людина, поки Мишко стоїть, плачучі над п'яним батьком, що лежить у грязюці. Бесіда за змістом оповідання. - Який у вас настрій після прочитаного тексту? - Якими емоціями ви сповнені? Чому? - Про яку шкідливу звичку іде мова в тексті? Вибіркове читання.( Знайдіть і прочитайте рядки твору) - Що сталося біля чайної? - Як виглядав батько Мишка? - Як повів себе хлопчик? - Яке ставлення перехожих до Мишка, його батька? - В яких рядках висловлена головна думка твору? Висновок. Заручниками шкідливих звичок батьків стають діти. Їм дуже важко жити в такому оточенні? - Як ви думаєте, що відчував герой твору Мишко? - Які неприємності можуть чекати дітей, батьки яких зловживають спиртними напоями? VII. Проблемна ситуація.
З кожним роком ви стаєте дорослішими. Усе більше перебуваєте в компаніях однолітків або старших друзів. Можуть виникнути ситуації, коли вам запропонують закурити цигарку, випити пива чи вина? - Як треба себе поводити? (Відповіді дітей) Сказати: «Ні, дядю», «Я не хочу». Якщо тебе примушують, треба залишити цю людину або компанію. Знайти причину, привід щоб покинути цих людей. Звернутися за допомогою до друга. У цьому випадку двоє проти одного. VIII. Інсценування оповідання Броно Ферраро «Ти ж знав!»
В одному індіанському племені юнаків на зрілість випробовували самостійністю. Цим вони мали довести самі собі та спільності, що готові стати справжніми воїнами.
У час випробування один із цих юнаків опинився посеред гарної квітучої долини. Оглядаючи гори, які оточували цю долину, юнак побачив стрімку вершину, вкриту сліпучо-білим снігом. «Поміряюся з тією вершиною». подумав він. Юнак одягнув сорочку із шкури зубра, на плече накинув плащ і почав спинатися на гору. Вибравшись на вершину, юнак побачив під собою цілий світ: прекрасні краєвиди, безмежний простір. Його серце наповнилося гордістю. Раптом він почув біля своїх ніг дивне шелестіння. Подивився і побачив змію. Хотів відскочити, але змія заговорила: - Вмираю... Тут надто зимно для мене, і немає поживи... В ІЗЬМИ мене під свою сорочку і знеси В ДОЛИНУ . - Не відповів юнак - знаю вашу породу. Ти - гримуча змія. Якщо візьму тебе, ти вкусиш мене - і я помру. - Ні! Навіть не думай так! - відповіла змія. З тобою не буду так поводитися. - Якщо мені допоможеш, не вчиню тобі жодного зла. Юнак і далі відмовлявся, але змія вміла добре переконувати. Врешті-решт він узяв її під сорочку і поніс з собою. Коли вони вже спускалися в ДОЛИНУ , юнак делікатно поклав її на землю. Несподівано змія скрутилася, кинулася на хлопця і вкусила його в ногу. - Ти ж мені обіцяла! - закричав він. Підсумок. - Чому навчає ця історія? - Які бувають шкідливі звички? - Які звички характерні для здорового способу життя?
Додаток1
ЗАЯВКА па електронну публікацію на Оn-lіпе студії Василя Сухомлннського Прошу прийняти роботу на електронну публікацію. З умовами публікації ознайомлений (на) і згодний (на).
ПІБ автора Пилипів Юлія Борисівна
Інтегрований урок основи здоров’я та читання
Назва
Тема. Формування звичок здорового способу життя. Вплив куріння, алкоголю та наркотиків на здоров'я дитини. В.О. Сухомлинський «Хлопчик веде додому п’яного батька».
Місце роботи автора Посада
Донецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 82
учитель початкових класів
Телефон робочий (062) 203-53-48 Телефон мобільний 099 - 06- 56- 071 Електрона пошта Дата 21.11.2013
pylypiv1959@mail.ru