



АВ = 5 см; АС = 5 см; ВС = 5 см РАВС = 5 см + 5 см + 5 см = 15 см Відповідь: 15 см 844. 45 – ( 17 + 10) = 18 см Відповідь: 18 см довжина сторони ВС. 845.
1) 14 – 5 = 9 см – ІІ сторона; 2) 14 + 6 = 20 см – ІІІ сторона; 3) 14 + 9 + 20 = 43 см Відповідь: 43 см – периметр трикутника; 847.
1) 11 ∙ 4 = 44 см – периметр чотирикутника; 2) 6 ∙ 7 = 42 см – периметр шестикутника; 3) 44 см > 42 см Відповідь: периметр чотирикутника більший. 851.

1) 46 + 19 = 65 м – довжина довшої сторони;
2) 2 ∙ (46 + 65) = 222 м – потрібно для одного ряду; 3) 222 ∙ 3 = 666 м Відповідь: 666 м потрібно всього. 855.
1) 2 ∙ ( 3+5) = 16 см 2) 2 ∙ ( 6 +11) = 34 см 3) 2 ∙ ( 70 + 85) = 310 дм = 31 м 4) 2 ∙ (9 + 30) = 78 см 856.


1) х + (х – 4) + (х +3) = 44 3х = 45 х = 45 : 3 х = 15 см – І сторона;


2) 15 – 4 = 11 см – ІІ сторона; 3) 15 + 3 = 18 см – ІІІ сторона. Відповідь: 15 см, 11 см, 18 см. 884. 887. 889. х - 1 кут;
1) х + х + 10 ° + 90 ° = 180 ° 2х = 80 ° х = 80 ° : 2 х = 40 ° - 1 кут;
2) 40 ° + 10 ° = 50 ° - 2 кут; Відповідь: 40 °, 50 ° . 891. (180 ° - 30 °) : 2 = 25 ° Відповідь: 25 ° .
911.
а) 6 ∙ 3 = 18 дм2
б) 6 ∙ 8 = 48 дм2
в) 2 ∙ 18 + 2 ∙ 48 + 2 ∙ ( 8 ∙ 3) = 180 дм2
г) 4 ∙ 6 + 4 ∙ 8 + 4 ∙ 3= 84 дм2 Відповідь: 18 дм2, 48 дм2, 180 дм2, 84 дм2 918.
10 ∙ 4 + 8 ∙ 4 + 5 ∙ 4 = 92 см Відповідь: 92 см. 920.
1) 84 : 12 = 7 см – довжина ребра куба; 2) 7 ∙ 7 = 49 см2 – площа однієї грані;
3) 49 ∙ 6 = 294 см2 – площа повної поверхні куба; Відповідь: 294 см2 926.
12 ∙ 6 = 72 см2
6 ∙ 3 = 18 см2
12 ∙ 3 = 36 см2 72 ∙ 2 + 18 ∙ 2 + 36 ∙ 2 = 252 см2 Відповідь: 252 см2 931.
а) 4 ∙ 6 ∙ 13 = 312 см3 б) 12 ∙ 6 ∙ 8 = 1536 м3 в) 5 ∙ 7 ∙ 12 = 420 дм3 932.
1) 24 ∙ 24 ∙ 24 = 13824 см3 – об’єм куба з ребром 24 см; 2) 8 ∙ 8 ∙ 8 = 512 см3 – об’єм куба з ребром 8 см; 3) 13824 : 512 = 27 (р.) Відповідь: у 27 раз більший. 938.
∙ 5 ∙ 14 =
shkola.in.ua
2 ∙ 3 ∙ 4 = 24 дм3 – об’єм каністри; 24 дм3 = 24 л 24 л ∙ 850 г = 20400 г = 20 кг 400 г Відповідь: 24 л, 20 кг 400 г.

998.
����) 6 10 м > 56 см, 100 см ∶ 10 ∙ 6= 60 см
����) 2 5 км < 480 м, 1000 м∶ 5 ∙ 2= 400 м
����) 9 12 год = 45 хв, 60 хв ∶ 12 ∙ 9= 45 хв ����) 4 5 т > 685 кг, 1000 кг ∶ 5 ∙ 4= 800 кг 1001. ����) 9 10 > 3 4 ; ����) 3 4 год < 5 6 год; ����) 4 6 хв = 8 12 хв; ����) 7 10 т < 4 5 т 1003. ����) 15 4 > 21 6 ; ����) 35 6 < 42 7 ; ����) 81 27 < 56 10 ; ����) 89 8 < 140 10 ; 1005.
1) 15 : 15 ∙ 3 = 3 км – вона подолала за перші 15 хв руху; 2) 15 : 3 ∙ 1 = 5 км – вона подолала за другі 15 хвилин; 3) 15 : 5 ∙ 2 = 6 км – вона подолала за треті 15 хвилин; 4) 15 : 15 1 = 1 км – вона подолала за четверті 15 хвилин руху; В порядку зростання: 1 15 ; 3 15 ; 1 3 ; 2 5 ; 1007.
a = 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 1009. b = 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 1011.
1) y = 1, 2, 3, 4, 5, 6
2) (х + 7) : 9 = 10 х + 7 = 10 ∙ 9 х + 7 = 90 х = 90 – 7 х = 83 1016.
+ 2 =
1066.
1) Ні, не зможе, бо 5 19 + 7 19 + 6 19 + 3 19 = 21 19, у неї не вистачить наклейок; 2) Вона може змінити замість 7 19 , дати 5 19 1069.
1) 270 : 9 ∙ 4 = 120 кг – відібрали 1 дня;
2) 270 : 3 = 90 кг – відібрали 1 дня; 3) 120 + 90 = 210 кг – продали першого та другого дня разом;
4) 30 : 6 ∙ 1 = 5 грн – коштували мандарини зі знижкою; 5) 5 ∙ (270 – 210) = 300 грн Відповідь: 300 грн вартість усіх мандарин проданих зі знижкою. РОЗДІЛ 9. ДЕСЯТКОВІ ДРОБИ. ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ ДЕСЯТКОВИХ ДРОБІВ
1083. 53 см = 5,3 дм; 329 см = 32,9 дм; 8 см = 0,8 дм; 5 см 7 мм = 0,57 дм; 4 дм 9 см 5 мм = 4,95 дм.
1085.
1) 4 м 4 мм = 4,004 м; 2) 4 дм 2 см 9 мм = 0,429 м; 3) 6 см 8 мм = 0,0068 м;
4) 6 мм = 0,0006 м. 1087. 1248 г = 1, 248 кг; 1048 г = 1,048 кг; 869 г = 0,869 кг;
3 кг 209 г = 3209 кг; 6 кг 48 г = 6,048 кг; 5 кг 8 г = 5,008 кг 1090.
2,210 км = 2210000 м 1096.
78 г = 0,078 кг; 5 г = 0,005 кг; 5 кг 246 г = 5,246 кг;
1) 4,568 < 4,570; 2) 1,23 > 1,2164;
3) 0,5 > 0,49; 4) 43,04 < 43,10;
5) 4,568 < 4,57; 6) 40,05 < 41. 1098.
1) 4,241 < 4,25; 2) 4,20 > 4,13;
3) 4,241 > 4,240; 4) 4,240 = 4,24. 1101.
1) 3,00304 < 3,034; 2) 0,004 < 0,04;
3) 6,307 > 6,037; 4) 4,44 < 4,444. 1103.
1) 0,7 дм < 7,5 см;
2) 0,7 дм < 68 см;
shkola.in.ua
3) 0,7 дм < 0,08 м; 4) 0,7 дм < 7 10 дм. 1110.
0,0489; 0,25; 0,25998; 0,261; 0,362; 0,387; 0,7; 0,81; 1112.
1) 0,0101; 0,101; 0,111; 1,001; 1,01; 1,011; 1,101; 2) 8,05; 8,25; 8,0999; 8,9; 8,999; 9,01; 1119.
а) 2200 тис. км, 1400 тис. км, 0,800 тис. км, 1100 тис. км
б) 2200 тис. км, 1360 тис. км, 0,810 тис. км, 1130 тис. км.
1120.
2,061 км; 1,545 км; 1,816 км.
а) 2,100 км; 1,500 км; 1,800 км; б) 2,060 км; 1,550 км; 1,820 км. 1123.
1 фунт = 0,5 кг; 0,45 кг; 0,454 кг 1134.
1) х + 2,3 = 4,7; x = 4,7 – 2,3 x = 2,4
2) х + 4,6 = 5,8; x = 5,8 – 4,6 x = 1,2
3) 6,9 + х = 8,2; x = 8,2 – 6,9 x = 1,3
x = 1 – 0,998 x = 0,002
5) 8,6 – х = 1,85; x = 8,6 – 1,85 x = 6,75
6) х – 0,21 = 0,12; x = 0,12 + 0,21 x = 0,33
x = 14,6
8) 0,0156 + х = 13,4; x = 13,4 – 0,0156 х = 13,3844
9) х – 0,5971 = 1,0089; x = 1,0089 + 0,5971 х = 1,606
4) 1 – х = 0,998;
7) 28 – х = 13,4; x = 28 – 13,4
10) 93 + 71,8 – y = 22,48 y = 93 + 71,8 – 22,48 y = 142,32 1138.

1) 4,4 м – 87 см = 440 см – 87 см= 353 см
2) 1 м 15 дм 3 см – 7,8 см = 253 см – 7,8 см = 245,2 см
3) 18,6 см – 0,25 дм = 18,6 см – 2,5 см = 16,1 см 1139.
1) 15,6 км + 525 м + 33 см = 16, 12533 км;
2) 0,34 км + 58 м + 95 дм = 039895 км;
3) 0,04 км + 580 м + 90 дм =0, 629 км. 1143.
1) 6,3 т – 43,3 кг = 6300 – 43,3 = 6256,7 кг;
2) 0,3 т – 4,3 кг = 300 кг – 4,3 кг = 295,7 кг;
3) 3 т 4 ц 6 кг – 49,67 кг = 3406 кг – 49,67 кг = 3356,33 кг; 4) 4,06 ц – 49,62 кг = 406 – 49,62 кг = 356,38 кг 1146. а = 29,06 – 4,154 = 24,906 b = 24,906 + 0,72 = 25,626 c = 25,626 + 0,012 = 25,638 d = 25,638
a = 120 – 84,6 = 35,4 b = 84,6 + 10,5 = 95,1 c = 95,1 – 57,3 = 37,8

1172.
1) 16,7 +2,3 = 19 км/год – швидкість за течією;
2) 16,7 – 2,3 = 14,4 км/год – швидкість проти течії; 1175.
1) 212,9 + 118,9 =331,8 т – всього картоплі;
2) 331,8 – 77,3 = 254,5 т – лишилося картоплі після відбору на насіння;
3) 254,5 – 113,8 = 140,7 т Відповідь: 140,7 картоплі продали. РОЗДІЛ 10 МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ДЕСЯТКОВИХ ДРОБІВ 1187.
1) 10,08 · 2,8 + 7,2 · 10,08 = 28,224 + 72,576 =100,8;
2) 10,5 · 7,08 – 6,08 · 10,5 = 10,5 · (7,08 – 6,08) = 10,5;
3) (5,6 – 4,2) · 1,25 – 1,2 · 0,5 = 1,4 · 1,25 – 1,2 · 0,5 = 1,75 – 0,6 = 1,15;
4) 5,6 · 1,2 – (2,5 – 1,3) · 1,6 = 6,72 – 1,2 · 1,6 = 6,72 – 1,92 = 4,8;
5) (3,12 + 0,9) · (1 – 0,4) = 4,02 · 0,6 = 2,412;
6) 10,8 + 7,5 · (12 – 1,2) = 18,3 · 10,8 = 197,64 1188.
1) 9,22 – 3,8 · (7,16 – 4,615) + 2,3 · 4,7 = 9,22 – 3,8 ·2,545 + 10,81=10,359;

2) 14 – 10 · (0,042 + 0,148) – 1,372 = 14 – 1,9 - 1,372 = 10,728;
3) (0,78 + 0,78 – 0,632) · (15,2 – 7,8) · 2 = 13,7344;
4) 7,52 + 8,3 · (4,4 – 0,145) – 2,13 = 7,52 + 8,3 4,255 - 2,13 = 40,7065 1195. a = 5,6 ∙ 2,5 = 14; b = 14 ∙ 0,4 = 5,6; c = 5,6 -0,7 = 4,9 1196. 0,845 ∙ 247,5 : 1 = 209,1 грн Відповідь: 209,1 грн. 1203. Р =10,4 ∙ 4 = 41,6
1226.
4,5 т = 4500 кг; 4,568 т = 4568 кг; 4,4567 т = 4 456,7 кг; 0,667 т = 667 кг, 0,48 т = 480 кг, 4,5 ц = 45 кг, 4,568 ц = 456,8 кг, 45 ц = 4500 кг,
0,67 ц = 67 кг; 0,48 ц = 48 кг; 457 г = 0,457 кг; 45 679 г = 45,679 кг; 4569,7 г = 4,5697 кг; 58 г = 0,058 кг; 4,8 г = 0,0048 кг 1229.
1) 0,5 т = 500 кг; 0,56 т =560 кг; 0,567 т = 567 кг; 5,6 т = 5600 кг; 56,7 т = 56 700 кг;
2) 0,5 ц = 50 кг; 2,5 ц = 250 кг; 0,05 ц = 5 кг; 2,56 ц = 256 кг; 2,06 ц = 206 кг;
3) 548 г = 0,548 кг; 4563 г = 4,563 кг; 456,3 г = 0,4563 кг; 356,8 г =0,3568 кг; 35,78 г = 0,03578 кг 1244.
1) 17,5 – 1,5 = 16 м – тканини витратили на 5 чоловічих костюмів;
2) 16 : 5 = 3,2 м Відповідь: 3,2 м. 1249.
65 : 6,5 : 4 = 2,5 м Відповідь: 2,5 м 1254.
1) 0,6 : 27 = 0,02; 2) 0,8 : 124 = 0,01; 3) 5 : 225 = 0,02. 1257.
200 д. = х хв 140 д = 60 хв 200 ∙ 60 = 140 ∙ х 12 000 = 140х х = 12 000 : 140 х = 85,71 хв = 1 год 25,7 хв. Відповідь: 1 год 25,7 хв. 1261.
1) 0,3х = 3,6; х = 3,6 : 0,3 х = 12
3) 0,09х = 0,81; х = 0,81 : 0,09 х = 9
4) 0,17х = 51 х = 51 : 0,17 х = 300 1263.
2) 0,25х = 12,5; х = 12,5 : 0,25 х = 50
1) 0,84 : 0,21 = 4; 4 ∙ 0,21 = 0,84 0,21 : 0,84 = 0,25; 0,25 ∙ 0,84 = 0,21 0,376 : 0,4 = 0,94; 0,94 ∙ 0,4 = 0,376 7,05 : 1,5 = 4,7; 4,7 ∙ 1,5 = 7,05
2) 3,5 : 0,04 = 87,5; 87,5 ∙ 0,04 = 3,5 25,9 : 3,5 = 7,4; 7,4 ∙ 3,5 =25,9 18,4 : 7,36 = 2,5; 2,5 ∙ 7,36 = 18,4 16,92 : 4,23 = 4; 4 ∙ 4,23 = 16,92 1265.
3000 : 7,5 =400 д. Відповідь: 400 деталей. 1268.
1) х· 17 = 5,1; х = 5,1 : 17 х = 0,3
2) 15 : х = 37,5;
х = 15 : 37,5 х = 0,4
3) 12,5 : х = 0,625; х = 12,5 : 0,625 х = 20
4) 46· х = 18,4; х = 18,4 : 46 х = 0,4
х = 4
6) х : 3 = 14,56; х = 14,56 ∙ 3 х = 43,68
7) 5· х· 345 = 2,484; х = 2,484 : 5 : 345 х = 0, 00144
8) 12,5 : х = 0,04 х = 12,5 : 0,04 х = 312,5 1272. х років = 1 14 років = 0,14 х = 14 1 : 0,14 = 100 років Відповідь: 100 років. 1274. х г = 1
5) 1 : х = 0,25; х = 1 : 0,25
1,8 г = 0,00002 1,8 ∙ 1 : 0,00002 = 900 000 г = 900 кг Відповідь: 900 кг. РОЗДІЛ 11. ВІДСОТКИ. СЕРЕДНЄ АРИФМЕТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ 1283. 12,5 % = 0,125 = 125 1000 ; 33,3 % = 0,333 = 333 1000 ; 6,25 % = 0,0625 = 625 10000 ; 37,5 % = 0,375 = 375 1000 ;
31,25 % =0,3125 = 3125 10 000 112,5 % = 1,125 = 1 125 1000 ; 206,25 % = 2, 0625 = 2 625 10000 ; 1292. 15 : 100 ∙ 5,8 = 0,87 кг Відповідь: 0,87 кг 1293. 150 : 100 ∙ 15 = 22,5 кг Відповідь: 22,5 кг 1309. 50 ∙ 100 : 80 = 62,5 кг Відповідь: 62,5 кг 1312. 22,4 ∙ 100 : 35 = 64 кг Відповідь: 64 кг. 1314.
1) 100% - 80 % = 20% - сушена чорниця зберігає лише 20% маси свіжих ягід; 2) 10 ∙ 100 : 20 = 50 кг Відповідь: 50 кг 1316.
1) 100 – 18 = 82 % - вишень зберігається в пюре; 2) 4100 : 100 ∙ 82 = 5000 кг Відповідь: 5 т.
1323.
1) (3,45 + 3,78 + 3,06) : 3 = 10,29 : 3 = 3,43;
2) (4,83 + 4,05 + 4,17) : 3 = 13,05 : 3 = 4,35. 1325.
1) (5402 грн + 7534 грн + 9516 грн) : 3 = 7484; 2) (6503 грн + 8523 грн + 9504 грн) : 3 = 8 176, 67. 1331.
1) (а + 8,9) : 2 = 9,6 а + 8,9 = 9,6 ∙ 2 а + 8,9 = 19,2 а = 19,2 – 8,9 а = 10,3
2) (а + 8,9) : 2 = 10,2 а + 8,9 = 10,2 ∙ 2 а + 8,9 = 20,4 а = 20,4 – 8,9 а = 11,5 1333.
1) 2 ∙ 44 грн 50 коп = 89 грн – вартість 2 кг першого печива;
2) 5 ∙ 66 грн 20 коп = 330 грн 100 коп = 331 грн – вартість 5 кг другого печива;
3) 2 + 5 = 7 кг – вийшло суміші з печива;
4) 331 + 89 = 420 грн – вартість всього печива;
5) 420 : 7 = 60 грн Відповідь: 60 грн ціна 1 кг суміші.