ГДЗ Математика 3 клас Гісь 2020

Page 1


https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

число; 10

2) жовтим кольором — найбільше кругле число;

попереднє від числа 71. 70 3. Назви сусіднє число до числа 1, яке не є натуральним.

4. Вибери і запиши: · найменше натуральне число; 1

одноцифрове число; 9 · найбільше двоцифрове число; 99 · найменше двоцифрове число; 10

число від 80; 79

число за 29; 30

число, що не є натуральним; 0

18, 24, 26, 32, 40.

9, 11, 23, 27, 45.

25; 90; 49; 2.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

числа другого десятка в порядку спадання — 11

20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11

числа п'ятого десятка у прямому порядку — 50

41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50

числа шостого десятка у зворотньому порядку — 51 60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51

парні числа восьмого десятка — 80 72, 74, 76, 78, 80

непарні числа дев'ятого десятка — 89 81, 83, 85, 87, 89

8. Запиши усі числа десятого

91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 9 — 10 разів

9. Прочитай ребуси.

Столиця година наперсток

стоніжка тризуб намисто

сім'я родина підвал сторона

відвага місто вітрина тісто стовп сорока листочок

1; 9; 19.

6; 4; 64.

10; -;

3.

1)

1)

45

45 65 87 99

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) 40 + 53 = 93

2) 14 – 6 = 8

4) 6 + 14 + 40 = 60; 60 + 40 = 100

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

5) 30 35 40; 50 53 60

6) 92; 81; 70

2. На шкільну лінійку вишикувались учні третіх класів. Розглянь таблицю і

невідомі дані. · У якому класі найбільше хлопців? · У якому класі найбільше дівчат? · У якому класі хлопців і дівчат порівну?

Чи є клас із найменшою кількістю учнів?

всього хлопців у 3-Б і в 3-В класах?

Скільки дівчат у 3-А і в 3-Б класах

13 – 2 = 11, 35 – 22 = 13, 43 – 40 = 3

29 – 7 = 22, 10 + 13 = 23, 3 + 16 = 19

76 – 65 = 11, 59 – 32 = 27, 21 + 12 = 33

94 – 70 = 24, 19 – 4 = 15, 62 – 41 = 21

33 – 20 = 13, 11 + 7 = 18, 88 – 77 = 11 4.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) 23 + (23 + 3) = 23 + 26 = 49 (шк.)

2) 1) 25 – 11 = 14 (шк.) –

2) 14 – 4 = 10 (шк.)

7.

1) 86; 13; 86 + 13 = 99

2) 98; 16; 98 – 16 = 82

.

40 + 20 = 60, 90 – 50 = 40

30 + 20 = 50, 60 – 10 = 50

80 – 10 = 70, 90 – 20 = 70

30 + 9 = 39, 8 + 70 = 78, 64 – 4 = 60

60 + 4 = 64, 5 + 20 = 25, 45 – 5 = 40

42 + 7 = 49, 4 + 23 = 27, 85 – 3 = 82

2.

випадку.

3. Додай числа

9 + 6 = 15

12 + 8 = 20

31 + 9 = 40

53 + 8 = 61

14 + 16 = 30

47 + 26 = 73 4.

8 + 7 + 6 = 21

34 + 15 + 22 = 71

6. 12 – 5 = 7, 15 – 7 = 8, 40 – 8 = 32

80 – 6 = 74, 60 – 36 = 24, 30 – 12 = 18

40 – 36 = 4, 92 – 9 = 83, 55 – 8 = 47

42 – 16 = 26, 64 – 47 = 17, 36 – 28 = 8

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

16 – 8 = 8, 35 – 9 = 26, 60 – 12 = 48

16 + 9 = 25, 18 + 35 = 53, 12 + 36 = 48

8. У Києві

18 + 18 + 16 = 52 (ст.)

9.

План розв'язування.

1) Яка ширина двох тротуарів?

2) Яка ширина тротуарів разом із проїжджою частиною?

3) Яка ширина алеї з каштанами?

Розв'язання:

1) 14 + 14 = 28 (м)

2) 24 + 28 = 52 (м)

3) 75 – 52 = 23 (м)

Відповідь: ширина алеї 23 метри.

10. За

Доповни порожні віконця.

84 96 65 89 99

↓ ↓ ↓ ↓

12 15 11 17 18

1. Які цифри загубилися?

28 + 40 = 68, 20 + 32 = 52

17 + 32 = 49, 54 + 34 = 88

34 – 30 = 4, 79 – 53 = 26

64 – 43 = 21, 87 – 74 = 13

32 + 64 = 96, 36 + 31 = 67

75 – 12 = 63, 86 – 34 = 52

2. Київ славиться Дніпром.

9 + 8 = 17

14 + 8 = 22

57 + 8 = 65

88 + 8 = 96

· 63 – 23 = 40

45 – 23 = 22

30 – 23 = 7

71 – 23 = 48

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

14 + 12 = 26, 26 – 14 = 12, 26 – 12 = 14

26 + 24 = 50, 50 – 26 = 24, 50 – 24 = 26

45 + 43 = 88, 88 – 45 = 43, 88 – 43 = 45

40 + 38 = 78, 78 – 38 = 40, 78 – 40 = 38

4. Доповни «числові

7 + 5 = 12, 12 – 7 = 5, 12 – 5 = 7

11 + 9 = 20, 20 – 11 = 9, 20 – 9 = 11

43 + 8 = 51, 51 – 43 = 8, 51 – 8 = 43

6 + 94 = 100, 100 – 6 = 94, 100 – 94 = 6

5. Обчисли. Склади відповідні

випадку? Чому?

23 + 23 = 46, 46 – 23 = 23

35 + 35 = 70, 70 – 35 = 35

47 + 47 = 94, 94 – 47 = 47

6. Придумай

10 – 10 = 0

40 – 20 = 20

16 – 15 = 1

29 – 15 = 14

7. Директор

Серед школярів, що відпочивали

– 34 = 35 (хл.)

80 – 48 = 32 (діт.) · 73 – 9 = 64 (шк.)

· 100 – 84 = 16 (шк.)

2) · 46 + 38 = 84

· 34 + 47 = 81

· 20 + 15 = 35

· 46 + 34 + 20 = 100 · 38 + 47 + 15 = 100

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

63; 90

6

Перевірка правильності

1. 43 > 34, 17 < 70, 16 > 6, 6 < 90, 99 > 19

2. 47 – 30, 35 + 8, 68 – 9, 19 + 20

1) Обчисли спочатку суми. Знайди різницю сум: 2) Обчисли різниці. Знайди суму різниць.

47 – 30 = 17

35 + 8 = 43

68 – 9 = 59

19 + 20 = 39

1) 43 + 39 = 82, 43 – 39 = 4

2) 59 – 17 = 42, 17 + 59 = 76

3. Син обчислив, а

32 + 8 = 40, 40 – 32 = 8

92 – 42 = 50, 50 + 42 = 92

48 – 40 = 8, 48 – 8 = 40

50 – 42 = 8, 8 + 42 = 50

4. Розв'яжи задачі

1) 14 + (14 + 8) = 14 + 22 = 36 (шк.)

2) 22 – 14 = 8 (шк.)

3) 22 – 8 = 14 (шк.)

5.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

6.

·

2) Розв'яжи задачу за планом.

3) Перевір розв'язок додаванням за схемою: ? + ? + ? = ?

4) Зміни умову задачі так, щоб невідомим тепер став перший

доданок. Розв'яжи задачі усно.

2) · 5 + 7 = 12 (діт.)

· 18 – (5 + 7) = 18 – 12 = 6 (діт.)

3) 5 + 7 + 6 = 18 (діт.)

4) Скільки дітей каталося на скейті?

18 – (7 + 6) = 18 – 13 = 5 (діт.)

Скільки дітей каталося на роліках?

18 – (5 + 6) = 18 – 11 = 7 (діт.)

7. У липні Максим відпочивав у

таборі – 12

Доповни схематичний

липні 31 день

14 + 12 = 26 (днів) –

31 – 26 = 5 (днів)

Відповідь: Максим

8. Обчисли.

50 – 8 = 42, 42 + 34 = 76, 76 + 6 = 82

82 – 27 = 55, 55 + 10 = 65, 65 + 27 = 92

92 – 3 = 89, 89 + 11 = 100, 100 – 50 = 50

9. Які цифри загубилися?

5 + 43 = 48, 4 + 32 = 36

69 – 47 = 22, 84 – 3 = 81

21 + 18 = 39, 97 – 55 = 42

32 – 28 = 4

28 – 17 = 11

32 – 17 = 15

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

ніж кефіру?

ніж сметани? · кефіру, ніж сметани?

· 23 – 9 = 14

· 37 – 9 = 28

· 37 – 23 = 14

3. На скільки одиниць

14 > 7 на 7

19 < 21 на 2

20 < 77 на 57

20 > 7 на 18

10 < 100 на 90

100 > 92 на 8

4. 1) Розв'яжи задачу. До Києва

2) Доповни

1) 25 – 7 = 18 (тур.)

2) 25 – 18 = 7 (тур.)

5.

є 17 товаришів:

1) 8 + 7 = 15 (тов.)

2) 17 – 15 = 2 (тов.)

Обернені задачі

Задача 1

У Гната

має Гнат?

8 + 7 + 2 = 17 (тов.)

Задача 2

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

9.

1) 15 – 5 = 10

2) 60 – 36 = 24

3) 19 + 37 = 56

1.

4;

2

5 + 5 = 10

2 рази

5 · 2 = 10

3. Дай відповіді на запитання. Запиши і

1) 3 · 5 = 15

2) 4 · 6 = 24

3) 5 · 4 = 20

4.

5

2

3 · 4 = 3 + 3 + 3 + 3 = 12

5 · 5 = 5 + 5 + 5 + 5 + 5 =

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

3 · 6 = 15 + 3 = 18 → 3 · 7 = 18 + 3 = 21

3 · 9 = 24 + 3 = 27 → 3 · 10 = 27 + 3 = 30

3) 4 · 3 = 12 → 4 · 4 = 12 + 4 = 16 → 4 · 5 = 16 + 4 = 20

5 4 = 20 → 5 5 = 20 + 5 = 25 → 5 6 = 25 + 5 = 30

6. 3 · 4 = 3 · 3 + 3

3 · 5 - 3 = 3 · 4

4 · 2 + 4 < 4 · 6

4 · 7 > 4 · 5 + 4

5 · 8 - 5 = 5 · 7

5 · 5 + 5 > 5 · 6 – 5

7. Що більше:

· 9 разів по 2 чи 6 разів по З?

· 8 разів по 3 чи 10 разів по 2?

· 7 разів по 5 чи 9 разів по 4?

· 4 рази по 5 чи 5 разів по 4?

· 2 · 9 = 3 · 6

5 · 7 < 4 · 9 · 3 · 8 > 2 · 10

5 · 4 = 4 · 5

8. Морська зірка має 5 променів.

5 · 6 < 8 · 4

2 + 1 = 3 см

6 · 4 = 24 (кл.)

10. Запиши числа

12 = 2 · 6, 12 = 3 · 4

16 = 4 · 4, 16 = 2 · 8

18 = 2 · 9, 18 = 3 · 6 20 = 5 · 4, 20 = 4 · 5 24 = 3 · 8, 24 = 4 · 6

7 · 3 = 21

5 · 7 = 35

7 · 2 = 14

4 · 7 = 28

3 · 9 = 27

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

4 · 6 = 24

5 · 5 = 25

5 · 7 = 35

4 · 9 = 36

2. 1) Знайди усі числа, що є результатами таблиць

4; числа 5. Запиши їх за зразком.

2) Підкресли однаковим кольором числа, що потрапили

Число 3: 6, 15; 21, 24; 27; 29; 30; число 4: 8, 16, 20; 24; 28; 36; число 5: 5, 15, 20; 25; 30; 35; 45; 50.

3. 1) Намалюй стільки паличок, щоб їх

2)  Намалюй  стільки  крапочок,  щоб  їх  було  більше,

3 · 9. Для самостійного

4. Скільки разів по

6 · 8 = 48

5. Вибери

Б 7 · 2 = 14

Б 3 · 5 = 15, В 5 · 3 = 15

Г 8 · 4 = 32, В 4 · 8 = 32

7 + 7 + 7 + 7 = 28

7 · 4 = 28

4 · 7 = 28

4 + 4 + 4 + 4 + 4 + 4 + 4 = 28

7.

8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 = 48

8 · 6 = 48

6 + 6 + 6 + 6 + 6

2; числа 3;

4 · 4 = 16 16 + 16 = 32

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

або «ні». Твоє число двоцифрове? Так. Сума його цифр більша ніж 7? Так.

Сума його цифр менша ніж 9? Так. Це число є у таблиці множення? Так.

Число десятків більше, ніж число одиниць? Ні. Лука уже відгадав Максимове число. А ти? 35. Урок 10 Таблиці множення чисел 6–9 1. Запиши добутки у порядку

4 · 9 = 36

3 · 7 = 21

2 · 9 = 18

2 · 9 = 16

5 · 3 = 15

5 · 2 = 10 2.

5

8

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

кругле число.

2 · 5 = 10, 5 · 2 = 10

4 · 5 = 20, 5 · 4 = 20

6 · 5 = 30, 5 · 6 = 30

5 · 8 = 40, 8 · 5 = 40

8. Михайлик

1) 8 · 7 = 56 (с.) — стрибків зробив Михайлик

2) 9 · 6 = 54 (с.) — стрибків зробила Наталя

3) 56 – 54 = 2 (с.)

Відповідь: більше стрибків зробив

8 · 8 = 64 → 8 · 7 + 4

9 · 9 = 81 → 9 · 6 – 14 = 40

7 7 = 49 → 7 6 + 23 = 65

10 · 10 = 100 → 10 · 2 · 2 = 40 10. Доповни рівності. Скористайся

7 · 6 = 42

9 · 6 = 54

6 · 6 = 36

8 · 7 = 56

9 · 8 = 72

9 · 7 = 63

1. Перемалюй малюнок.

2. Перемалюй

Скільки фігур у групі? Для самостійного опрацювання.

1) 12 : 4 = 3, 21 : 3 = 7, 45 : 5 = 9

16 : 4 = 4, 24 : 7 = 4, 36 : 9 = 4

2) 6 = 2 · 3, 6 : 2 = 3, 6 : 3 = 2

14 = 2 · 7, 14 : 2 = 7, 14 : 7 = 2

28 = 4 · 7, 28 : 4 = 7, 28 : 7 = 4

35 = 5 · 7, 35 : 5 = 7, 35 : 7 = 5

18 : 6 = 3 (п.) — 3 пастухи

3 + 4 = 7 (п.) — 7 пастухів

7. Марко має 24 кубики. Він складає усі

стовпчики. Доповни його міркування:

24 : 3 = 8

3 ряди по 8 кубиків 24 : 4 = 6

8 стовпчиків по 3 кубики 24 : 3 = 8

6 стовпчиків по 4 кубики 24 : 6 = 4

4 ряди по 6 кубиків

14 : 2 = 7 (п.) — 7 пар

12 : 2 = 6 (п.) — 6 пар

7 + 6 = 13 (п.) — всього 13 пар

40 : 8 = 5 (м) —

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

5 · 8 = 40 (м) — всього

1) 2 · 9 = 18 = 6 · 3

2) 4 · 4 = 16 = 2 · 8

3) 6 · 2 = 12 = 4 · 3

4) 4 · 5 = 20 = 10 · 3

3 = 3, а 3 + 4 + 2 = 9 (так)

6 + 3 + 6 – 10 = 4

13. Знайди ще 7 захованих рівностей за

14 = 8 + 6

70 = 58 + 12

80 = 10 · 8

25 = 7 + 18

35 = 7 · 5

56 = 7 · 8

21 = 3 · 7

добуток чисел 4 і 7;

· частка чисел 35 і 5;

· перший множник 3, другий

· Ділене 20, дільник 4. Яка частка?

· Що більше: 5 · 6 чи 35? На скільки? · Що менше: 54 чи 8 · 8? На

· 2 = 4 · 4 6 · 3 = 2 · 9

· 5 = 4 · 10 4 · 6 = 8 · 3 3. 1)

1) 6; 12; 18; 24; 30; 36; 42; 48; 54.

2) 36 : 6 = 6

42 : 6 = 7

12 : 6 = 2

24 : 6 = 4

54 : 6 = 9

48 : 6 = 8

4.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

відповідні числа.

чисел 3 і 7

чисел 6 і 7 63 — це

чисел 7 і 9 49 — це

чисел 7 і 7 28 — це

чисел 4 і 7 56 — це

35 : 7 = 5

7 : 7 = 1

63 : 7 = 9

42 : 7 = 6

28 : 7 = 4

49 : 7 = 7

14 : 7 = 18 : 9

24 : 4 = 36 : 6

54 : 6 = 36 : 4

56 : 7 = 40 : 5

чисел 7 і 8

чисел 7 і 10

7 · 4 = 28, 28 : 7 = 4, 28 : 4 = 7

8 · 3 = 24, 24 : 8 = 3, 24 : 3 = 8

6 · 8 = 48, 48 : 6 = 8, 48 : 8 = 6

5 · 7 = 35, 35 : 5 = 7, 35 : 7 = 5

8.

5 · 5 = 25, 25 : 5 = 5

8 · 8 = 64, 64 : 8 = 8

9 · 9 = 81, 81 : 9 = 9

1) 3; 4; 5; 6.

7 · 6 = 42 (кр.) 42 : 7 = 6 (кр.)

1) 3 · 8 = 24 = 6 · 4

2) 5 · 6 = 30 = 3 · 10

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

13

1. Математичний диктант. Запиши:

· перший множник 7, а другий на одиницю більший. Який добуток?

·

·

·

Що більше: 4 · 6 чи добуток чисел 5 і 5 ?

Що менше: число 7 чи частка 48 : 6 ?

Що більше: 42 : 7 чи 36 : 6 ?

· Ділене 24, дільник 4. Яка частка?

·

·

Якщо дільник 5, частка 8, тоді яке ділене?

Що одержимо, якщо суму чисел 20 і 25 поділимо на 5?

· Що отримаємо, якщо різницю чисел 69 і 20 поділимо на 7?

· На скільки щонайменше слід збільшити число 50, щоб воно поділилося на 6? ·

скільки

· 7 · 8 = 56 · 4 · 6 < 5 · 5

· 7 < 48 : 6 · 42 : 7 = 36 : 6

·24 : 4 = 6

· 8 · 5 = 40 · (20 + 25) : 5 = 45 : 5 = 9

(69 – 20) : 7 = 49 : 7 = 7

(50 + 4) : 6 = 54 : 6 = 9

(39 – 3) : 4 = 36 : 4 = 9

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1 спосіб: 4 · 2 · 5 = 40

2 спосіб: 2 · 5 · 4 = 40

4.

2 · 3 · 4 = 24

1 спосіб: 24 : 3 : 2 = 4

2 спосіб: 24 : 4 : 2 = 3

3 спосіб: 24 : 4 : 3 = 2

5. Андрійко

Андрійко — 16 р.

Оксанка — ?, у 4 р. <

Всього — ? п.

1)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

Іринці — 8 років

Мамі — 8 · 5 = 40 років

Буде:

мамі — 50 років

Іринці — 8 + 10 = 18 років

10. Мама сказала татові: «Цікаво, що наш

Сашкові — 1 рік

Петрику — 1 · 3 = 3 роки

Юрку — 3 · 2 = 6 років

Мамі — (1 + 3 + 6) · 3 = 10 · 3 = 30 років

1. Склади вирази. Запиши

6 · 3 → 18 → 18 + 30 → 48

30 : 5 → 6 → 6 – 6 → 0

7 · 4 → 28 → 28 – 18 → 10

2. Склади і роз'яжи задачі усно.

1) 2 · 2 = 4 (кг) — вага гуски;

2) 4 · 2 = 8 (кг) — вага індика;

3) 2 + 4 + 8 = 14 (кг) — вага кролика,

1) 6 : 3 = 2 (кг) — вага сумки;

2) 6 + 2 = 8 (кг) —

3) 8 · 4 = 32 (кг) — вага валізи.

3. Олесь,

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

Червоного кольору: 19 – 15 = 4

Золотого кольору: 25 – 4 = 21

Зеленого кольору: 34 – 15 = 19

Синього кольору: 21 – 8 = 13

6. На стоянці було 64 легкові автомобілі, вантажних у 8 разів

автомобілів, а мотоциклів у 9 разів менше, ніж легкових

разом. Скільки мотоциклів було на стоянці?

Легкових автомобілів — 64

Вантажних — ?, у 8 р. < ніж легкових авт.

Мотоциклів — ?, у 9 р. < ніж вант. і легк. автом. разом

1) 64 : 8 = 8 (авт.) — вантажних автомобілів

2) 64 + 8 = 72 (авт.) — легкових і

3) 72 : 9 = 8 (мот.).

Відповідь: 8 мотоциклів.

7. У майстерні відремонтували

відремонтували в майстерні?

Великі столи — 3

Малих столів ?, у 3 р. > ніж

1) 3 · 3 = 9 (ст.) — малих столів;

2) 9 · 4 = 36 (кр.).

Відповідь: 36 крісел.

1) число

2) число

1) 21, 42, 63, 84.

2) 13, 26, 39.

1) Лабораторії

2) 82; 80.

3) 25; 48; 53; 36.

4) 4; 7.

5) 5.

6) 39 - 14 = 25.

7) (30 + 6) - (20 + 5) = 36 - 25 = 11.

8) 30 : 5 = 6 (р.)

3. Розв'яжи

обіду?

Обернена задача

Після

більше ... ?

Задача

1) 8 · 2 = 16 (б.) - 16 батонів

2) 8 + 16 = 24 (хл. і б.)

Відповідь: всього залишилося

Обернена задача

Хліба - ?

Батонів - 16

Разом - 24

1) 24 - 16 = 8 (бух.) - буханок

2) 16 : 8 = 2 (р.)

Відповідь: у 2 рази

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

5. 81 : 9 · 5, 63 : 7 · 8, 9 · 4 : 6;

6 · 4 : 8, 72 : 8 : 3, 16 : 2 : 2;

2 · 4 · 7, 6 · 2 - 12, 18 : 2 + 19.

81 : 9 · 5 = 9 · 5 = 45

63 : 7 · 8 = 9 · 8 = 72

9 · 4 : 6 = 36 : 6 = 6

6 · 4 : 8 = 24 : 8 = 3

72 : 8 : 3 = 9 : 3 = 3

16 : 2 : 2 = 8 : 2 = 4

2 · 4 · 7 = 8 · 7 = 56

6 · 2 - 12 = 12 - 12 = 0

18 : 2 + 19 = 9 + 18 = 28

6. Розклади

24 = 12 + 12, 24 = 3 · 8

18 = 9 + 9, 18 = 3 · 6

20 = 10 + 10, 20 = 5 · 4

28 = 14 + 14, 28 = 4 · 7

40 = 20 + 20, 40 = 5 · 8

64 = 32 + 32, 64 = 8 · 8

100 = 50 + 50, 100 = 10 · 10

7. На

ластівок?

2) Якщо на дріт

1) 5; 5 + 7 = 12; 12 : 3 = 4.

2) Ні.

8.

- 13

- 8

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

5)

1) 2 · 8 = 16

2) 4 · 4 = 16

3) 8 · 7 = 56

4) 7 · 5 = 35

5) 5 · 3 = 15

3.

15 : 5 = 3 (р.)

20 : 5 = 4 (р.)

Відповідь:

4 раза

покупки?

5 · 4 + 25 = 20 + 25 = 45 (грн.)

Відповідь:

покупки 45 гривень.

5. 32 : 4 · 8, 48 : 6 + 74, 7 · 8 - 39, 8 · 9 + 18

32 : 4 - 8 = 8 - 8 = 0

7 · 8 - 39 = 56 - 39 = 17

48 : 6 + 74 = 8 + 74 = 82

8 · 9 + 18 = 72 + 18 = 90

6. 60 кольорових олівців

1) 12 · 2 = 24 (ол.)

2) 60 - 24 = 36 (ол.)

3) 36 : 6 = 6 (к.)

1) 28 : 7 = 4 (д.)

2) 35 : 7 = 5 (хл.)

3) 4 + 5 = 9 (діт.)

1) 32 : 4 = 8 (авт.)

2)

2

Відповідь:

Скільки

-

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

замки - ?, у 5 р. <, ніж купались у

1) 10 · 2 = 20 (д.) - дітей купались у морі

2) 20 : 5 = 4 (д.) - 4 дитини будували замки з піску

Відповідь: 4 дитини.

11. Математичний диктант. Запиши:

· частку чисел 63 і 7;

· добуток чисел 8 і 9;

· число, яке не ділиться на 8: 24, 48, 34 чи 56;

· що більше: 7 · 6 чи 48. На скільки?

·

Що менше: 9 · 6 чи 56. На скільки?

· Результат від ділення суми чисел 20 і 25 на 5;

·

результат від ділення різниці чисел 69 і 20 на 7;

скільки щонайменше слід збільшити число

63 : 7 = 9

8 · 9 = 72

7 · 6 < 48, 48 - 42 = 6

9 · 6 < 56, 56 - 54 = 2

· (20 + 25) : 5 = 45 : 5 = 9

· (69 - 20) : 7 = 49 : 7 = 7

· (30 + 2) : 4 = 32 : 4 = 8 · (39 - 3) : 6 = 36 : 6 = 6

7 · 8 ? 9 · 6

72 : 8 ? 36 : 4

81 : 9 ? 64 : 8 2 · 3 · 5 ? 2 · 2 · 7

7 · 8 = 56

60 - 9 = 51

12 + 40 = 52

6 · 9 = 54

45 : 9 = 5

48 : 6 = 8 5 · 7 = 35

- 10 : 2 + 1

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

40 - (25 - 13), (27 - 18) : 9, 45 : (5 + 4) - 3, 10 + 4 · (16 - 9)

2 1

40 - (25 - 13) = 40 - 12 = 28

1 2

(27 - 18) : 9 = 9 : 9 = 1

2 1 3

45 : (5 + 4) - 3 = 45 : 9 - 3 = 5 - 3 = 2

3 2 1

10 + 4 · (16 - 9) = 10 + 4 · 7 = 10 + 28 = 38

2 1

40 - 16 : 4 = 40 - 4 = 36

3 1 2

40 - 16 : 4 · 2 = 40 - 8 = 32

1 2 3 (40 - 16) : 4 · 2 = 24 : 4 · 2 = 6 · 2 = 12

2 1 3

21 - (60 - 48) + 2 = 21 - 12 + 2 = 11

1 3 2

3 · 5 + 12 : 3 = 15 + 4 = 19 2 1 3

13 + 6 · 5 - 4 = 13 + 30 - 4 = 43 - 4 = 39

2 1

34 - (17 + 5) = 34 - 22 = 12 2 1

9 · (42 - 36) = 9 · 6 = 54

1 2 3 (43 - 39) · 2 · 3 = 4 · 2 · 3 = 8 · 3 = 24

2 1 3

55 + (16 : 4) - 12 = 55 + 4 - 12 = 59 - 12 = 47

2 1 3

81 : (27 : 3) - 0 = 81 : 9 - 0 = 9 - 0 = 9

1 3 2

(13 + 32) : (11 - 2) = 45 : 9 = 5

- (5 + 21 : 7) · 4 4 2 1 3

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) 8 · 6 = 48 (кв.) - уже продано

2) 56 - 48 = 8 (кв.)

Відповідь: залишилося 8

30 + (45 - 20) = 30 + 25 = 55

80 - (14 + 56) = 80 - 70 = 10

13 + 6 - 10 = 19 - 10 = 9

5 · 6 + 38 = 30 + 38 = 68

7 · (16 - 8) = 7 · 8 = 56

25 : (5 + 0) = 25 : 5 = 5

49 : 7 + 14 = 7 + 14 = 21

(28 - 10) : 9 = 18 : 9 = 2

32 : 4 · 6 = 8 · 6 = 48

42 : (3 · 2) = 42 : 6 = 7

36 : 6 - 45 : 9 = 6 - 5 = 1

(36 - 9) : (0 + 9) = 27 : 9 = 3

1. Склади й обчисли вирази:

19

1) Від 82 спочатку відніми 45, а тоді додай 56.

2) 47 зменш на

чисел 4 і 8.

3) 35 збільш на частку чисел 42 і 6.

4) Суму чисел 7 і 18 зменш у 5 разів.

5) Зменшуване - 90. Від'ємник виражений

1) 82 - 45 + 56 = 37 + 56 = 93

2) 47 - 4 · 8 = 47 - 32 = 15

3) 35 + 42 : 6 = 35 + 7 = 42

4) (7 + 18) : 5 = 25 : 5 = 5

5) 90 - (19 + 7) = 90 - 26 = 64

двох сум;

сума двох часток;

різниць.

9 · 3 - 5 · 4

81 : 9 + 56 : 8 (52 - 49) · (37 - 28) (58 + 12) : (2 + 8) ·

двох сум: (58 + 12) : (2 + 8) = 70 : 10 = 7

двох часток: 81 : 9 + 56 : 8 = 9 + 7 = 16

9 · 3 - 5 · 4 = 27 - 20 = 7 ·

різниць: (52 - 49) · (37 - 28) = 3 · 9 = 27

3.

Перший крок.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

Знайшли добуток: 2 · 8.

Другий крок.

Знайшли добуток: 4 · 6.

Третій крок.

Знайшли суму двох добутків: 2 · 8 + 4 · 6.

4. Обери правильний вираз до задачі.

У серпні ми провели на Дніпрі 2 тижні, а решту днів серпня - удома. Скільки днів у

серпні ми провели удома?

7 · 2, 30 - 7 · 2, 31 - 7 · 2, 31 + 2 · 7 31 - 7 · 2 = 31 - 14 = 17 (дн.)

Відповідь: удома провели 17 днів.

5. Розв'яжи задачі, склавши вирази.

1) У кіоску було 35 дитячих журналів. До обіду продали 9 журналів,

2) На скільки число 62 більше, ніж

5) У

1) 35 - (9 + 18) = 35 - 27 = 8 (ж.)

2) 62 - 7 · 8 = 62 - 56 = 6

3) 4 · 7 + 2 · 9 = 28 + 18 = 46 (к.)

4) 30 : 3 - 4 = 10 - 4 = 6 (ц.)

5) 10 · 3 = 30 (грн.)

30 : 5 = 6 (к.)

6. Придумай задачу,

15 + 8 · 3 = 15 + 24 = 39 (ц.)

1) 4 · 9 - 5 = 36 - 5 = 31 (кв.)

2) 5 · 10 - 7 = 50 - 7 = 43 (н.) -

60 - 40 : 4 + 4

60 - 40 : (4 + 4)

(60 - 40) : 4 + 4

60 - (40 : 4 + 4)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

2 1 3

60 - 40 : 4 + 4 = 60 - 10 + 4 = 50 + 4 = 54

3 2 1

60 - 40 : (4 + 4) = 60 - 40 : 8 = 60 - 5 = 55

1 2 3

(60 - 40) : 4 + 4 = 20 : 4 + 4 = 5 + 4 = 9

3 1 2

60 - (40 : 4 + 4) = 60 - (10 + 4) = 60 - 14 = 36 9. Запиши вирази, замінюючи фігури

8 · 6 - 9 · 3 = 48 - 27 = 21

27 : 3 - 27 : 9 = 9 - 3 = 6

9 · 8 - 9 : 3 = 72 - 3 = 69

(8 + 6) : (8 - 6) = 14 : 2 = 7

(27 + 3) : (9 - 6) = 30 : 3 = 10

(27 + 8) : (8 - 3) = 35 : 5 = 7

1. Що дорожче і на скільки: 3 поплавки

до задачі.

2 · 8 - 5 · 3 = 16 - 15 = 1 (грн.)

Дорожчі рибальські гачкі на одну гривню.

2. Розглянь числовий вираз зі змінною.

х + 9, якщо х = 6, 11, 43.

Скільки різних значень приймає

змінною?

х + 9

х = 6, 6 + 9 = 15

х = 11, 11 + 9 = 20

х = 43, 43 + 9 = 52

3. Вибери

у + 14, якщо у - кругле число;

52 - у якщо у - найменше число; · у - 16, якщо у - найбільше парне число; · 8 · х, якщо у - найменше

число; · у : 1, якщо у - найбільше непарне число. · 40 + 14 = 54

· 52 - 6 = 46

· 48 - 16 = 32

· 8 · 6 = 48 · 63 : 7 = 9

4. Знайди

: 9, якщо а = 18, 90, 63.

: 9

а = 18, 18 : 9 = 2

а = 90, 90 : 9 = 10

а = 63, 63 : 9 = 7

а = 36, 36 : 9 = 4

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

а = 72, 72 : 9 = 8

2 · b + 10

b = 7

2 · 7 + 10 = 14 + 10 = 24

b = 9

2 · 9 + 10 = 18 + 10 = 28

1) 100 - а

а = 95, 100 - 95 = 5

а = 70, 100 - 70 = 30

а = 1, 100 - 1 = 99

а = 28, 100 - 28 = 72

3) с : 7

с = 35, 35 : 7 = 5

с = 49, 49 : 7 = 7

с = 56, 56 : 7 = 8

2) 4 · у у = 9, 4 · 9 = 36 у = 2, 4 · 2 = 8 у = 10, 4 · 10 = 40 у = 5, 4 · 5 = 20

с = 70, 70 : 7 = 10 4) 50 - х · 2 х = 7 50 -

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

(12 - 9) · (25 - 18)

49 - (45 - 35 : 5)

72 : 9 · 4 = 8 · 4 = 32

32 : (8 : 2) = 32 : 4 = 8

5 · (40 - 37) + 70 = 5 · 3 + 70 = 15 + 70 = 85

23 - 64 : (20 - 12) = 23 - 64 : 8 = 23 - 8 = 15

(12 - 9) · (25 - 18) = 3 · 7 = 21

49 - (45 - 35 : 5) = 49 - (45 - 7) = 49 - 38 = 11

10. Іра на 12 років старша

років Наді зараз?

1) 40 - 15 = 25 (р.) - Ірі зараз

2) 25 - 12 = 13 (р.) - Наді зараз

Відповідь: Наді зараз 13 років

1. Згрупуй вирази у три різні групи.

17 - 7; 9 · (12 - 6) - числові вирази

х · у; а + b - буквені вирази

z - 42 : 6; х : 2 + 35 - вирази зі змінною

2. Обчисли, якщо а = 7, b = 9.

a + b, b + a, b : 3, 72 : b, 3 · а + 8

а + b

а = 7, b = 9, 7 + 9 = 15

b + а, 9 + 7 = 16

b : 3, 9 : 3 = 3

72 : b, 72 : 9 = 8

3 · а + 8

3 · 7 + 8 = 21 + 8 = 29

3.

19 + 6 = 6 + ?

24 + 17 = ? + 24

40 + ? = 28 + 40

? + 37 = 37 + 61

39 + 17 = ? + ?

x + y = y + ?

19 + 6 = 6 + 19

24 + 17 = 17 + 24

40 + 28 = 28 + 40

61 + 37 = 37 + 61

39 + 17 = 17 + 39

с + d = d + с 6.

запустив

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

Максим, ніж Володя?

а + b - всього жабок;

разів більше «жабок»

а - b - на скільки більше "жабок" запустив Максим, ніж Володя;

а : b - у скільки разів більше "жабок" запустив Максим, ніж Володя.

7. Перестав, якщо потрібно, доданки так, щоб зручніше було обчислювати. Застосуй

сполучний закон додавання.

6 + 28 + 4, 3 + 48 + 7, 67 + 2 + 8, 89 + 5 + 5, 20 + 29 + 50, 19 + 56 + 1

6 + 28 + 4 = 6 + 4 + 28 = 10 + 28 = 38

3 + 48 + 7 = 3 + 7 + 48 = 10 + 48 = 58

67 + 2 + 8 = 67 + 10 = 77

89 + 5 + 5 = 89 + 10 = 99

20 + 29 + 50 = 20 + 50 + 29 = 70 + 29 = 99

19 + 56 + 1 = 19 + 1 + 56 = 20 + 56 = 76

8. Доповни рівність.

х + у + z = (? + у) + z = х + (у + ?)

x + y + z = (x + y) + z = x + (y + z)

9. Використовуючи сполучний

(? + ?) + (? + ?)

6 + 4 = 10

13 + 7 = 20

10 + 20 = 30

10. 23 + 50 - 0

32 : (8 · 4)

0 · (50 - 37) + 83

50 - (57 - 42 : 6)

(13 - 10) : (20 - 19)

(32 - 24) · (25 - 24)

23 + 50 - 0 = 73 - 0 = 73

32 : (8 · 4) = 32 : 32 = 1

0 · (50 - 37) + 83 = 0 · 13 + 83 = 0 + 83 = 83

50 - (57 - 42 : 6) = 50 - (57 - 7) = 50 - 50 = 0

(13 - 10) : (20 - 19) = 3 : 1 = 3

(32 - 24) · (25 - 24) = 8 · 1 = 8

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

програш - 0 очок?

Внічию - 7 по 1 оч.

Програла - 3 по 0 оч.

Виграла - ? по 3 оч.

Разом - 15 м.

1) 7 + 3 = 10 (м.) - внічию та програла

2) 15 - 10 = 5 (м.) - виграла

Очки:

1 · 7 + 3 · 5 = 7 + 15 = 22

Відповідь: 22 очок

13.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

⋅ 8 ⋅ с = 0, с = 0

2. Обчисли усно.

7 ⋅ 8 ⋅ 0 = 56 ⋅ 0 = 56

6 ⋅ 1 ⋅ 9 = 6 ⋅ 9 = 54

2 ⋅ 4 ⋅ 5 = 8 ⋅ 5 = 40

3 ⋅ 2 ⋅ 10 = 6 ⋅ 10 = 60

5 ⋅ 2 : 10 = 10 : 10 = 1

8 : 8 ⋅ 9 = 1 ⋅ 9 = 9

(40 - 28) : 4 = 12 : 4 = 3

10 ⋅ (3 + 7) = 10 ⋅ 10 = 100

100 : 10 : 10 = 10 : 10 = 1

3. 1)

речення.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

2)

1) 5; 7; 4; 7.

2) 10 ⋅ 5 + 5 ⋅ 7 + 2 ⋅ 4 + 1 ⋅ 7 = 50 + 35 +

Яка довжина полотна?

1) 3 ⋅ 10 = 30 (м) -

2) 30 + 2 = 32 (м) -

8. Петрику

9 ⋅ 3 + 7 = 27 + 7 = 34 (р.) - вік мами

9 ⋅ 5 - 8 = 45 - 8 = 37 (р.) - вік тата

9. Знайди для кожної

5 + 92 = 92 + 5

х + у = у + х (7 + 13) + 20 = 7 + (13 + 20) (а + b) + с = а + (b + с)

10 ⋅ 8 = 8 ⋅ 10

b ⋅ с = с ⋅ b

2 ⋅ 7 = 14 → 7 ⋅ 2 = 14

14 : 2 = 7, 14 : 7 = 2

4 ⋅ 7 = 28 → 7 ⋅ 4 = 28

28 : 4 = 7, 28 : 7 = 4

5 ⋅ 6 = 30 → 6 ⋅ 5 = 30

30 : 5 = 6, 30 : 6 = 5

7 ⋅ 9 = 63 → 9 ⋅ 7 = 63

63 : 7 = 9, 63 : 9 = 7

11. Гра «Правда

3 рази

⋅ b у 3 рази

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

Ж. - 26 к.

Зел.

26 - 8 = 18 (к.)

Відповідь:

2. Прочитай

На день народження мами

26 + 8 = 34 - зелені кульки.

3. Андрій порахував, що за рік він

Андрія?

42 - 6 = 36 (оп.)

Відповідь: 36 оповідань.

5. У 3-Б

Матвій - 6 червня

Настя - 9 червня

Іван - 7 липня

Павло - 12 липня

Оленка - 29 серпня

Лука - 15 серпня

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

56 : 8 ⋅ (31 - 29) = 7 ⋅ 2 = 14 (р.)

2.

2)

1) 8 + 3 = 12 (ф.) - чорних фігур

2) 8 + 3 = 12 (ф.) - у непрямій формі

3. Чим подібні

1)

2)

швидкісний поїзд?

8 : 2 = 4 (год.)

Друга задача у

1) 8 ⋅ 10 = 80 (б.)

Відповідь: 80 бібліотек

2) 18 : 2 = 9 (д.)

Відповідь: 9 дощових днів

5. Обчисли.

7 ⋅ 4 - 13 = 28 - 13 = 15

15 : 3 + 27 = 5 + 27 = 32

32 : 4 - 5 = 8 - 5 = 3

3 : (20 - 17) = 3 : 3 = 1

1 + 49 : 7 = 1 + 7 = 8

8 : 4 ⋅ 7 = 2 ⋅ 7 = 14

14 - 45 : 9 = 14 - 5 = 9

9 ⋅ 4 + 27 = 36 + 27 = 63 63 : 9 ⋅ 1 = 7 ⋅ 1 = 7

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

4)

80 - 15, 75 + 25, 80 + 15, 75 - 25

1) 75 - 25 = 50 (м)

2) 75 + 25 = 100 (м)

3) 80 + 15 = 95 (грн.)

4) 80 - 15 = 65 (кг)

7. Найвищий будинок Харкова

супермаркету. Яка висота супермаркету?

68 - 32 = 26 (м)

Відповідь: висота супермаркету 36 метрів

8. Доповни речення.

Число 9 утричі більше, ніж 3;

число 9 утричі менше, ніж 27;

число 9 на 3 менше, ніж 12;

число 9 на 3 більше, ніж 6;

число 20 у 2 рази більше, ніж 10;

число 17 на 7 менше, ніж 24;

число 2 у 4 рази менше, ніж 8;

число 42 на 12 більше, ніж 30.

9. Мурашка має 6 лапок, а

павучків?

У мурашок: 6 ⋅ 9 = 54 (л)

У павучків: 8 ⋅ 7 = 56 (л)

Більше

1)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

16 – 16 = 0

2) 43 + 17

43 — це число, до якого додають 50 – 13

13 — це число, яке віднімають 16 – 16

16 — це число, від якого віднімають 8 + 25

25 — це число, яке додають 43 + 17 = 60

60 — це результат додавання 16 – 16 = 0

0 — це результат віднімання

2. Перемалюй схеми. Назви компоненти дій додавання і віднімання. Розфарбуй решту частинок на схемах відповідними кольорами. Доповни правила.

1) Щоб знайти невідомий доданок, слід від суми відняти відомий доданок.

2) Щоб знайти невідомий від'ємник,

3.

Олега.

12 + ? = 18, 18 – 12 = 6

18 – ? = 6, 18 – 6 = 12

? – 12 = 18, 18 + 12 = 30

? – 6 = 18, 18 + 6 = 24

4. Знайди невідомі компоненти.

19 + ? = 49, 49 – 19 = 30

? + 8 = 93, 93 – 8 = 85

? – 36 = 17, 17 + 36 = 53

50 – ? = 42, 50 – 42 = 8

? – 19 = 63, 63 + 19 = 82

? – 45 = 0, 0 + 45 = 45

? + 35 = 100, 100 – 35 = 65

5. Гра «Правда–неправда».

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

43 – 34 = 9

? + 7 = 80

80 – 7 = 71

80 – 7 = 71

63 + ? = 72

72 – 63 = 9

72 – 9 = 63

7.

2)

1) 25 – 8 = 17

17 + 8 = 25

81 – 20 = 61

61 + 20 = 81

30 – 19 = 11

19 + 11 = 30

2) ? + 12 + 7 = 29

20 + 10 + ? = 45

29 – 19 = 10

45 – (20 + 10) = 45 – 30 = 15

? + 4 + 7 = 61

12 + ? + 38 = 90

61 – (4 + 7) = 61 – 11 = 50

90 – (12 + 38) = 90 – 50 = 40

8.

школі 84 третьокласники.

27 учнів;

селі 19 учнів;

? учнів;

1) 84 – 12 = 72 (уч.)

2) 27 + 19 = 46 (уч.)

3) 84 – 46 = 38 (уч.)

12 учнів.

- 5 ⋅ 4 = 23

- 20 = 23

- 6 ⋅ 8 = 20 68 - 48 = 20 38 - 72 : 9 > 25 38 - 8 > 25

7 17 24 40

8 13 54 60

15 30 78 100

18 52 60 100

6 15 40 54

12 37 20 46

1) 5 + 15 = 20

2) 35 - 15 = 20

3) 15 - 13 = 2

4) 32 + 18 = 50

5) 61 - 54 = 7

6) 72 - 24 = 38

7) 10 + 5 + 12 = 27

8) 45 + 17 + 7 = 69

9) 8 + 20 + 22 = 50 4.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

= 8

- 8 = 9

= 9

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

кожного з них?

Сума чисел х та 32 рівна 40.

Різниця чисел 50 та у дорівнює 14.

Якщо від z відняти 62, то отримаємо 37.

Зменшуване дорівнює 50, від'ємник - х, а різниця - 7.

х + 32 = 40

х = 40 - 32

х = 8

8 + 32 = 40

40 = 40

z - 62 = 37

z = 37 + 62

z = 99

99 - 62 = 37

37 = 37

50 - у = 14 у = 50 - 14 у = 36

50 - 36 = 14 14 = 14

50 - х = 7 х = 50 - 7 х = 43 50 - 43 = 7 7 = 7 9. Юрко загадав число.

або «ні».

- Твоє число більше ніж 30? - Так.

- Твоє число більше ніж 50? - Ні.

- Твоє число ділиться на 7? - Так.

- Твоє число парне? - Так.

Максим уже відгадав

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

8 ⋅ [] = 48

48 : 8 = 6

[] : 8 = 6

6 ⋅ 8 = 48

48 : [] = 6

48 : 6 = 8

3. Знайди невідомі компоненти.

4 ⋅ 4 = 16

3 ⋅ 6 = 18

36 : 9 = 4

56 : 8 = 7

49 : 7 = 7

27 : 3 = 9

40 : 4 = 10

42 : 6 = 7

4.

8 ⋅ 5 = 40

40 : 8 = 5

4 ⋅ 8 = 32

32 : 8 = 4

7 ⋅ 9 = 63

63 : 9 = 7

6 ⋅ 7 = 42

42 : 7 = 6

5. При якому

z = 4, z = 9;

х = 6, х = 15;

у = 3, у = 6.

6. Спрогнозуй,

z ⋅ 2 - парним

z ⋅ 2 + 1 - непарним

z = 3

3 ⋅ 2 = 6

3 ⋅ 5 + 1 = 7 z = 8

8 ⋅ 2 = 16 8 ⋅ 2 + 1 = 17

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

картки із числами, і кожна машина множить

які результати отримала Оля: Машина 1: 18, 4, 14, 8.

Машина 2: 35, 20, 45, 50.

Машина 3: 36, 12, 60, 54.

1) На яке число множила зелена машина? Жовта машина? Червона

2) Картки з якими

3) Яке число надрукує кожна машина, якщо вставити в неї

1) На 2; на 5; на 6.

2) 9; 2; 7; 4; 7; 4; 9; 10; 6; 2; 10; 9.

3) 6; 15; 18; 10; 25; 30; 16; 40; 48.

9 ⋅ 6 = 54

3 ⋅ 7 = 21

8 ⋅ 7 = 56

2 ⋅ 10 = 20

4 ⋅ 2 = 8 2.

7 5 9 10

2 6 8 10

14 30 72 100

18 35 28 80

3 5 7 8 Частка 6 7 4 10 3.

1) 2 ⋅ 5 = 10

2) 24 : 3 = 8

3) 27 : 9 = 3

4) 42 : 6 = 7

5) 64 : 8 = 8 6) 9 ⋅ 5 = 45

8 ⋅ 5 = 40 40 = 40

m : 6 = 6

m = 6 ⋅ 6

m = 36

36 : 6 = 6

6 = 6

9. Андрій має 5

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

50 : х = 10

= 50 : 10 х = 5

50 : 5 = 10 10 = 10

Тарас. Скільки кубиків у Тараса? Скільки

У Андрія - 5 к.

У Лариси - 5 ⋅ 2 = 10 к.

У Тараса - 10 к.

Всього - ? к.

5 + 10 + 10 = 25 (к.)

Відповідь: у

⋅ Леся: «Номер

«Число

4

- 24 : 6 < 30 1 56 : 8 : 7 > 0 90 24

46 + 3 ⋅ 8 > 60 15

5 ⋅ 7 - 20 < 15 63

35 > (70 - 61) ⋅ 7 80

< 64 : 8 ⋅ 10

[] < 7

0, 1, 2, 3, 4, 5, 6

[] + 1 < 7

0, 1, 2, 3, 4, 5

12 > []

0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

12 > [] - 2

2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12

3.

28 : 7 < 32 : 4

43

50 - 7 > 40

26 8

36 - 32 : 4 < 29

3 - у > 1

z - 7 > 4

37 < с ⋅ 6

4.

х = 5? х = 5 8

5 + 3 > 6 1

5 - 4 < 3 5

10 - 5 < 9

5.

4 + х > 8

х = 5

х = 6

4 > х - 8

х = 9

х = 10

65 - h = 27 h = 65 - 27 h = 38 27 + h > 65

27 + 38 < 65 (хибне)

1) 67 - 13 = 54 (авт.)

2) 54 : 6 = 9 (авт.)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

25 - 5 : 5 ⋅ 7

7 ⋅ 7 - 14 : 2

6 + 36 : 6 ⋅ 5

42 - (27 : 3 + 3)

64 : 8 + 54 : 6

8 + (14 - 24 : 6)

25 - 5 : 5 ⋅ 7 = 25 - 1 ⋅ 7 = 25 - 7 = 18

7 ⋅ 7 - 14 : 2 = 49 - 7 = 42

6 + 36 : 6 ⋅ 5 = 6 + 6 ⋅ 5 = 6 + 30 = 36

42 - (27 : 3 + 3) = 42 - (9 + 3) = 42 - 12 = 30

64 : 8 + 54 : 6 = 8 + 7 = 15

8 + (14 - 24 : 6) = 8 + (14 - 4) = 8 + 10 = 18

10. Придумай

12 + z < 24

z = 10 22

12 + 10 < 24

2,

5.

2) Скільки

1) 30 мм = 3 см; 2) 2 см = 20 мм, 20 монет.

6.

коротший. На скільки міліметрів перший відрізок

Для самостійного опрацювання.

7.

1 см > 8 мм

33 мм > 3 см

4 см 6 мм < 64 мм

40 мм = 12 см – 8 см

10 см = 45 мм + 54 мм

35 см + 64 см > 9 дм

32 см < 3 дм + 1 дм

85 мм – 40 мм > 4 см 8.

1)

1) 9;

2) 40 см – 2 см = 38 см

3) 2 м · 10 = 20

10 = 80

100 – 80 = 20

1)

2)

1)

3)

1

1

2) 50 + 13 = 63 (м)

1) 65 – 50 = 15 (м)

2) 15 + 23 = 38 (м)

3) 50 – 38 = 12 (м)

Відповідь:

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

Відповідь: Петрик повернувся

32-

промінь, відрізок. Прямі і криві. Замкнені та незамкнені

1. Добери назву для кожного з рисунків.

Криві, прямі, промені, відрізки, ламані.

2.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

3 + 5 = 8 (см)

7. Гра «Правда-неправда».

Покажи рукою: істинне чи хибне.

кривих. - Істинне

дві точки можна провести лише одну пряму. - Істинне

8. Скільки відрізків і скільки променів утвориться, якщо:

⋅ на прямій лінії поставити дві точки?

⋅ Безліч.

⋅ Відрізків — один, променів - безліч.

9. Досліди:

1) Чи завжди можна провести

2)

1) Так.

2) Так.

10.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) 3; 4; 3; 6. 2; 3; 3; 6.

3) У замкнених.

14. Коники-стрибунці сперечаються, хто

Обчисли довжину кожної ламаної і визнач переможця.

3 м + 2 м + 3 м = 8 м — синій стрибунець.

4 м + 1 м + 1 м + 1 м = 7 м — червоний стрибунець.

2 м + 2 м = 4 м — зелений стрибунець.

Переможець — синій стрибунець.

15. Накресли ламану, що складається із трьох ланок, довжина яких 1 см, 2

відповідно.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

Прямий кут.

4. 1) Полічи, скільки прямих і скільки

2) Придумай і накресли паркан, у якому було б

захистив?

1) Прямих кутів: 10.

Непрямих кутів: 10.

2) Пташку від котика.

5. Як одним словом назвати

Многокутники. Сторони.

6. Математичний диктант. Доповни твердження.

У чотирикутника 4 вершини.

У шестикутника 6 кутів.

У семикутника 7 сторін, Фігуру, в якої 8 кутів, називають восьмикутник.

Кількість вершин, сторін і кутів у многокутника

7. Розглянь план двох майданчиків.

⋅ Скільки всього на плані п'ятикутників? шестикутників?

⋅ Запиши

⋅ П'ятикутників - 1. ABCDE. Шестикутників - 1. KLMNPR.

⋅ Трикутники: СВА, САЕ, СЕD.

⋅ Чотирикутники:

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

Тоні.

⋅ На футболках Віти й Наталі побачиш прямокутники.

Жовта - Віта, Наталя.

Фіолетова - Оля, Леся.

Зелена - Тоня, Леся.

Червона - Тоня, Леся.

Синя - Віта, Наталя.

Жовта - Віта.

Фіолетова - Оля.

Зелена - Леся.

Червона - Тоня.

Синя - Наталя.

1. 1) Як називаються такі

Скільки кутів?

Ламані лінії.

5; 4.

6; 5. 4; 3.

2) Що потрібно

З'єднати точки S і М.

2. Назви номери

були названі.

1, 2, 10, 7.

4, 8, 11.

3, 5, 6, 9.

3. 1) Розглянь

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

оранжевих тюльпанів, якщо за формою

дідусевого квітника.

Грядка червоних тюльпанів:

Грядка оранжевих тюльпанів:

Довжина дідусевого квітника:

Ширина дідусевого квітника:

8. Накресли прямокутник, довжина якого

Накресли відрізок так, щоб усередині прямокутника утворився

довжина сторони утвореного квадрата?

1 дм = 10 см

10 см – 8 см = 2 см

Довжина сторони утвореного квадрата 2 см.

9. Які цифри заховалися

1) 1;

2) 4;

3) 3, 5;

4) 4, 3;

5) 9, 1;

6) 8, 2.

10. 1) Скільки ще

А удвічі ширший? – 9.

2)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

Р = 3 ⋅ 4 = 12 (см)

Р = (4 + 2) ⋅ 2 = 8 ⋅ 2 = 16 (см)

6. Знайди периметр прямокутника, якщо

3 ⋅ 2 = 6 (см)

Р = (6 + 3) ⋅ 2 = 9 ⋅ 2 = 18 (см)

7. Чи вистачить 20 м плінтуса, щоб

Так.

5 м, а ширина − 4 м?

5 м + 5 м + 4 м + 4 м = 18 м

8. Чи достатньо 30 см дроту, щоб

рамочку

Ні. 8 ⋅ 4 = 32 (см)

Так. (9 + 6) ⋅ 2 = 30 (см)

9. Вийшовши з дому, Оля

відстані від дому вона опинилась?

20 м + 10 м + 20 м = 50 м — пройшла Оля.

опинилась від дому на відстані 10 метрів.

10. Гра «Правда-неправда».

Покажи рукою: істинне чи хибне.

⋅ Щоб обчислити периметр фігури, слід

⋅ Периметр трикутника,

3.

Р = 6 · 4 = 24 (см)

Р = 10 · 4 = 40 (см)

2) 8 : 4 = 2 (см)

16 : 4 = 4 (см)

28 : 4 = 7 (см)

4.

2)

: 4 = 3 (см)

3 ⋅ 4 = 12 (м);

2

+ 8 = 20 (м);

4 = 8 (м);

– 20 = 5 (м).

4 ⋅ 4 =

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

⋅ баштана з кавунами;

⋅ баштана з динями.

Р1 = (30 + 20) ⋅ 2 = 50 ⋅ 2 = 100 (м)

⋅ Р2 = (25 + 20) ⋅ 2 = 45 ⋅ 2 = 90 (м)

55 м – 30 м = 25 м – одна зі сторін баштана

розсадою помідорів. Розглянь план поля і дай

⋅ Який периметр квадратного поля з помідорами?

⋅ Який периметр поля із соняшником?

⋅ Яка довжина пшеничного поля?

⋅ Який периметр пшеничного поля?

⋅ Р = (10 + 10) ⋅ 2 = 40 (м) або 10 ⋅ 4 = 40 (м)

⋅ Р = (25 + 10) ⋅ 2 = 35 ⋅ 2 = 70 (м)

⋅ 25 м + 10 м = 35 м – довжина пшеничного поля

⋅ Р = (35 + 15) ⋅ 2 = 50 ⋅ 2 = 100 (м) 6.

1) ⋅ 5 мм ⋅ 7 = 35 мм

5 мм ⋅ 10 = 50 мм

⋅ 35 мм : 7 мм = 5 (к.)

7 см = 70 мм

70 мм : 7 мм = 10 (к.)

5 мм ⋅ 20 = 100 мм

2) 5 см = 50 мм

50 мм : 5 мм = 10 (к.)

10 ⋅ 3 = 30 (к.)

соняшником і

дорівнювала 1 м?

Ширина – 45 см

45 ⋅ 2 = 90 (см) – довжина

1 м = 100 см

100 см – 90 см = 10 см

Відповідь: не вистачає 10 см.

10. Довжина волейбольного майданчика 18 м, а ширина удвічі

периметр волейбольного майданчика.

Довжина – 18 м

18 : 2 = 9 (м) – ширина Р = (18 + 9) ⋅ 2 = 27 ⋅ 2 = 54 (м)

Відповідь: периметр волейбольного майданчика 54 метри.

1.

емблему

ці символи означають.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

Належать кругу: E, F, H.

2) Які фігури лежать усередині круга?

Усередині круга: трикутник, прямокутник, шестикутник. Поза кругом: квадрат, трикутник, ромб.

4. 1) Скільки точок перетину з колом має пряма?

2) Досліди, скільки точок перетину можуть мати:

⋅ крива й коло; ⋅ ламана й коло.

1) 2;

2) безліч; декілька.

5. Назви центр кожного круга,

Центр: О.

Радіуси: ОВ, ОЕ, ОF, ОD, ОТ.

Діаметр: АС, EL, MS.

6. Накресли коло за допомогою

7. Які круги лежать усередині інших

1) блакитний

2) жовтий, рожевий, блакитний

3)

1) темно-фіолетовий і блакитний

2) жовтий і рожевий

3) жовтий і оранжевий

8. Розглянь взаємне розміщення

Кола перетинаються: 1).

Кола дотикаються: 2) 3).

Кола не перетинаються: 4).

9. Знайди числа

7 ⋅ 8 = 56 4 - 3 = 1 4 + 3 = 7

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

Радіуси — рівні.

Діаметри — рівні.

3. Перевір, чи

Так.

4. Що більше: радіус чи діаметр? У скільки

Більше

5. 1) Радіус

2)

6.

що хоче дізнатися лелека

18 : 2 = 9 (см) — радіус кола; 9 ⋅ 2 = 18 (см) — діаметр кола; 18 – 9

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) Який діаметр сірого круга?

5 см ⋅ 4 = 20 см

2) Знайди периметр малого квадрата.

10 ⋅ 4 = 40 см

3) Знайди периметр найбільшого прямокутника. Довжина:

5 см ⋅ 6 = 30 см Ширина:

5 см ⋅ 4 = 20 см Р = (30 + 20) ⋅ 2 = 50 ⋅ 2 = 100 см

88 – 78 = 10 50 – 49

2)

100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900, 1000.

4)

1000, 900, 800, 700, 600, 500, 400, 300, 200, 100.

3.

100; 200; 700; 1000.

4.

5.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

2 сот + 4 сот = 6 сот

6 сот – це 600

200 + 400 = 600

800 – 500 = 300

8 сот – 5 сот = 3 сот

3 сот – це 300

800 – 500 = 300

700 – 300 + 500 = 900

800 + (900 – 700) = 1000

200 ⋅ 3 = 600

400 ⋅ 2 = 800

500 : 5 = 100

900 : 3 = 300

800 + 100 = 900 (к.)

9. Дізнайся, скільки

6 сот : 2 = 3 сот

Тканина:

2 сот ⋅ 2 = 4 сот

300 кг + 400 кг = 700 кг Сідла: 500 – 200 = 300 шт.

4 сот + 100 = 4 сот + 1 сот = 5

301, 400; 501, 600; 601, 700; 801, 900;

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

360; 492; 500; 501; 599; 700; 703; 1000?

до четвертої; п'ятої; шостої; шостої; сьомої; восьмої; десятої.

602, 604, 606, 608, 610, 612, 614.

Запиши останні п'ять непарних

799, 797, 795, 795, 793.

3. Розглянь таблиці.

воно належить?

Для самостійного опрацювання.

4. Одиниці якого розряду відсутні? Прочитай

кожне з них?

505; 360; 400.

5. Запиши числа за розрядною таблицею. Визнач

Число 624 містить:

4 од. першого розряду, або розряду одиниць,

2 од. другого розряду, або розряду десятків,

6 од. третього розряду, або розряду сотень. число 319 містить:

9 од. першого розряду, або розряду одиниць,

1 од. другого розряду, або розряду десятків,

3 од. третього розряду, або розряду сотень.

число 505 містить:

5 од. першого розряду, або розряду одиниць,

0 од. другого розряду, або розряду десятків,

5 од. третього розряду, або розряду сотень.

число 440 містить:

0 од. першого розряду, або розряду

третього розряду, або розряду сотень.

число 200 містить:

0 од. першого розряду, або розряду одиниць,

0 од. другого розряду, або розряду десятків,

од. третього розряду, або розряду сотень.

число 1000 містить:

0 од. першого розряду, або розряду

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

2)

8.

1) парне число

2) непарне число восьмої сотні. 174; 741. Урок 43 Утворення трицифрових чисел

1. Намалюй розрядну таблицю. Прочитай

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

611 - 1 = 610

611 + 1 = 612

828 829 830

829 - 1 = 828

829 + 1 = 830

149 150 151

150 - 1 = 149

150 + 1 = 151

799 800 801

800 - 1 = 799

800 + 1 = 801

5. Доповни лічбу (усно).

1) 127, 128, ..., 141; 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140.

2) 888, 889, ..., 904; 890, 891, 892, 893, 894, 895, 896, 897, 898, 899, 900, 901, 902, 903.

3) 623, 622, ..., 615; 621, 620, 619, 618, 617, 616.

4) 303, 302, ..., 290.

301, 300, 299, 298, 297, 296, 295, 294, 293, 292, 291.

6. Запиши числа, для яких сусідніми є:

317 і 319

498 і 500

639 і 641

299 і 301

⋅ 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15. 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14. 199, 201, 203, 205. 200, 202, 204, 206, 208, 210.

⋅ №108, №110

№ 259, № 261

№299, №301

№398, №400

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

Будинок Юлі - №803.

Будинок Лесі - №830.

9. Запиши числа, що

дес. 8 од. ⋅ 1 тис.

307, 400, 590, 10, 5, 268, 1000.

10. Розглянь, як додають і віднімають десятки. Доповни лічбу (усно).

1) 135, 145, ..., 195; 155, 165, 175, 185.

2) 811, 821, ..., 881; 831, 841, 851, 861, 871.

3) 387, 377, ..., 307; 367, 357, 347, 337, 327, 317. 4) 999, 989, ..., 919. 979, 969, 959, 949, 939, 929.

11. Розглянь, як додають і віднімають сотні.

1) 150, 250, ..., 750; 350, 450, 550, 650.

2) 438, 538, ..., 938; 638, 738, 838.

3) 518, 418, ..., 18; 318, 218, 118.

4) 905, 805, ..., 305. 705, 605, 505, 405.

(усно).

1) 37 - 9 = 28 (м)

2) 38 + 28 = 66 (м) Відповідь:

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

а тоді ще 9. Скільки ... ?

Скільки чайок залишилося спустити

40 - (7 + 9) = 40 - 16 = 24 (ч.) - залишилося

40 - 7 - 9 = 33 - 9 = 24 (ч.) Відповідь:

5.

1) 76 - 12 = 64 (в.

2)

2) 700 - 400 = 300 (н.) -

3) 200 + 500 + 300 = 1000 (н.)

400 - 300 > 10 1000

200 + 800 > 900 700

700 = 200 + 500 200

400

1. Лічи усно:

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

⋅ додаючи по одиниці: від 495 до 510;

⋅ віднімаючи по одиниці: від 700 до 680;

⋅ додаючи десятки: від 180 до 220;

⋅ віднімаючи сотні: від 935 до 435.

⋅ 496, 497, 498, 499, 500, 501, 502, 503, 504, 505, 506, 507, 508, 509.

⋅ 700, 699, 698, 697, 696, 695, 694, 693, 692, 691, 690, 689, 688, 687, 686, 685, 684, 683, 682, 681, 680.

⋅ 180, 190, 200, 210, 220.

⋅ 935, 835, 735, 635, 535, 435.

2. Запиши числа, що містять: ⋅ 5 сот. 8 дес. 7

9 дес. 2 од. ⋅ 3 сот. 7 дес. 1 од. ⋅ 4 сот. 6 од. ⋅ 8 сот. ⋅ 7 дес. 6 од. 587, 180, 629, 692, 371, 406, 800, 706.

3. Математичний диктант Найбільше двоцифрове число збільш на 1; перше число третьої сотні зменш на 1;

суму двох сотень і шести сотень; знайди різницю восьми сотень і трьох сотень; до числа, у якому є 9 сот. 9 дес. 9 од., додай 1 і відніми одну сотню; останнє число четвертої сотні збільш у 2 рази;

100, 200, 800, 500, 900, 800,

4.

295 = 200 + 90 + 5

204 = 200 + 4

530 = 500 + 30

401 = 400 + 1

676 = 600 + 70 + 6

880 = 800 + 80

5. Назви числа

280, 375, 603.

6. Доповни розклад

400 + 60 + 1 = 461

713 = 700 + 10 + 3

629 = 600 + 20 + 9

780 = 700 + 80

806 = 800 + 6

238 = 200 + 30 + 8

575 = 500 + 70 + 5

7.

200 + 30 + 6 = 236

300 + 20 + 6 = 326

600 + 20 + 3 = 623

60 + 300 + 2 = 362

2 + 30 + 600 = 632

200 + 3 + 60 = 263

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) 68 + 9 = 77

2) 77 – 45 = 32

3) 68 + 32 = 100 (л)

сотень.

670, 680, 690.

2) Запиши всі двоцифрові

одиниць становить 7.

81 і 92.

3) Запиши всі

одиниць, а число десятків дорівнює 5. Числа: 251, 452, 653, 854.

1. Математичний тест (вибери правильну

1) 10 од; 2) 100;

3) 440; 4) 708;

5) 2 од 1 дес 1 сот; 6) 102.

681 = 600 + 80 + 1

720 = 700 + 20

856 = 800 + 50 + 6

309 = 300 + 9

220 = 200 + 20

414 = 400 + 10 + 4

855 = 800 + 50 + 5

778 = 700 + 70 + 8

3.

300 + 50 + 7 = 357

400 + 70 + 2 = 472

100 + 50 + 9 = 159

900 + 30 + 8 = 938

600 + 40 = 640

800 + 2 = 802 4.

46

524 – 4 = 520

524 – 20 = 504

524 – 500 = 24

703 – 3 = 700

60 + 8 = 68

700 + 60 = 760

68 + 32 = 100

760 – 700 = 60

100 + 3 = 103

103 – 100 = 3

3 + 700 = 703

6.

скільки більше?

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

838 – 30 = 808

838 – 8 = 830 838 – 800 = 38

5 + 5 · 2 = 5 + 10 = 15 (пр.) – має притоків річка Дніпро.

Відповідь: більше притоків має річка Дністер.

19 – 15 = 4 (пр.).

Відповідь: річка Дністер має на 4 притоки більше,

7. Прочитай числа за розрядною таблицею.

196 = 1 · 100 + 9 · 10 + 6

873 = 8 · 100 + 7 · 10 + 3

462 = 4 · 100 + 6 · 10 + 2

708 = 7 · 100 + 8

550 = 5 · 100 + 5 · 10

8. Запиши

⋅ 393,

⋅ 137, 239.

⋅ 322, 393, 330, 333.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

539 = 500 + 30 + 9

406 = 400 + 6

3. Запиши,

200 + 40 + 9 = 249

800 + 10 + 2 = 812

300 + 30 + 8 = 338

100 + 30 + 4 = 134

900 + 90 + 8 = 998

600 + 60 = 660

700 + 1 = 701

4. Поясни,

5. Обчисли усно.

800 + 73 = 873

650 + 9 = 659

108 + 40 = 148

1)

2)

3) 60 : 6 = 10 (уч.) Відповідь: у

524 - 24 = 500 524 - 520 = 4 524 - 504 = 20

703 - 700 =

1) 60 - 32 =

2) 32 : 8 = 4 (ст.)

3) 28 : 7 = 4 (ст.)

4) 4 + 4 = 8 (ст.)

7 ⋅ 4 + 8 ⋅ 4 = 28 + 32 = 60 (уч.)

х + 300 = 359

201 + n = 281

618 − y = 18 z - 48 = 500

4) 9 - 7 = 2 (п.)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1. Математичний

1) в) 902; 2) а) 100 од; 3) б) 7; 4) а) 300;

5) б) 8 сот 1 дес 7 од; 6) а) 530.

2. Розглянь

це для наступних чисел.

280 = 28 · 10

360 = 36 · 10

950 = 95 · 10

410 = 41 · 10

3. Перемалюй

715 – 710 = 5

346 – 306 = 40

582 – 502 = 80

198 – 108 = 90

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

6. Придумай і запиши трицифрове число, що має: · 135 · 502 · 707

· 808

· Таке число не існує. 110; 900; 1000.

7. Використовуючи кожну із цифр 1, 3, 7,

Обведи число, що містить всього 17 десятків.

137, 173, 317, 371, 713, 731.

8.

k = 3: 3 · 5 + 400 = 15 + 400 = 415

k = 8: 8 · 5 + 400 = 40 + 400 = 440

k = 1: 1 · 5 + 400 = 5 + 400 = 405

1) 90 – 18 = 72 (грн)

2) 72 : 9 = 8 (ст.) Відповідь:

1.

300 + 50 + 9 = 359

100 + 50 + 7 = 157

800 + 50 + 7 = 857

300 + 40 + 7 = 347

300 + 7 = 307

2.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

3) 68 - 40 = 28 (кв.) - купили квитків

Перевірка:

Дорослі - 10 кв.

Хлопці - 40 кв.

Дівчата - 28 кв.

10 + 40 + 28 = 78 (кв.)

4. Склади задачу за її початком і скороченим

1) 300 + 400 = 700 (шк.)

2) 700 - 600 = 100 (шк.)

3) 300 - 100 = 200 (шк.)

4) 600 - 100 - 200 = 300 (шк.)

"Фотолюбителів" - 200 шк.

"Моделювання" - 100 шк.

Разом - 300 шк.

"Танцюють всі" - 300 шк.

Разом:

200 + 100 + 300 = 800 (шк.)

5.

35 ⋅ 10 = 350

70 ⋅ 10 = 700

4 ⋅ 100 = 400

10 ⋅ 100 = 1000

6.

600 : 10 = 60

270 : 10 = 27

500 : 100 = 5

1000 : 10 = 100

14, 28, 2, 80, 40, 100.

35, 95, 55, 80, 40, 100.

80, 40, 100, 190.

80, 40, 100.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

11 ⋅ 10 = 110 грн Львів

6 ⋅ 100 + 12 ⋅ 2 = 600 + 24 = 624 грн Рівне

6 ⋅ 10 + 8 ⋅ 5 = 60 + 40 = 100 грн

Дніпро

10 ⋅ 18 = 180 грн 11. Увага! Розшукується Нишпорка. Підозрюють, що він переховується

чотирьох будинків: Професор математики точно знає, що Нишпорки немає:

1) б) 207;

2) а) 9 од;

3) б) 287;

4) б) шостої сотні;

5) а) 289;

6) б) 360;

7) а) 344;

8) в) 547.

2. Сформуй

1) 61 ⋅ 10 = 610

8 ⋅ 10 = 80

50 ⋅ 10 = 500

39 ⋅ 10 = 390

70 ⋅ 10 = 700

700 ⋅ 10 = 1000

5 ⋅ 10 = 50

1 ⋅ 10 = 10

2) 500 : 100 = 5

700 : 100 = 7

1000 : 100 = 10

3. 1) Назви за порядком 10 чисел, починаючи від 130; від 397; від 606.

2) Назви у зворотному порядку 10 чисел, починаючи від 290; від 513; від 1000.

1) ⋅ 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139.

⋅ 397, 398, 399, 400, 401, 402, 403, 404, 405, 406.

⋅ 606, 607, 608, 609, 610, 611, 612, 613, 614, 615.

2) ⋅ 290, 289, 288, 287, 286, 285, 284, 283, 282, 281.

⋅ 513, 512, 511, 510, 509, 508, 507, 506, 505, 504.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

⋅ 1000, 999, 998, 997, 996, 995, 994, 993, 992, 991.

4. Прочитай числа

412 чи 402? Яке число при

чи 406? 414 чи 404? 399; 402; 408; 414.

5. Прочитай числа. Запиши їх у спадному

435, 312, 405.

6. Прочитай числа у

порядку. 518, 520, 764, 903. 499, 670, 909, 1000.

7. 798 < 801 542 > 539 609 < 620 728 > 723

8. У скільки разів:

1 сот > 1 од у 100 р.

1 тис > 1 дес у 100 р.

1 дес > 1 од у 10 р.

1 дес < 1 сот у 10 р.

1 сот < 1 тис у 10 р.

9. Склади задачу за скороченим записом.

1) 96 – 84 = 12 (кг) — моркви

2) 28 – 12 = 16 (кг) — буряків

3) 84 – 16 = 68 (кг) — картоплі

Перевірка: 12 + 16 + 68 = 96 (кг)

10. Запиши найбільше трицифрове

Запиши найменше трицифрове число,

⋅ 987;

⋅ 123.

1. 1) Розташуй числа в порядку спадання. 1000, 980, 616, 608, 599, 500, 200, 20, 9.

2) Вибери для кожного числа усі

характеризують. 599 - належить шостій сотні; 20 - двоцифрове;

парне - 1000, 980, 616, 500, 200, 20;

трицифрове - 980, 616, 608, 599, 500, 200;

чотирицифрове - 1000;

кругле - 1000, 980, 500, 200, 20;

непарне - 599, 9;

має 9 од - 9;

має 6 сот - 608, 616. Найбільше число

15 ⋅ 10 = 150

30 ⋅ 10 = 300

700 : 10 = 70

450 : 10 = 45

1000 : 100 = 10

- 599.

: 10 = 23

: 100 = 8

: 10 = 100

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

500 567 600

900 910 1000

600 602 700

100 118 200

300 341 400

4. Запиши парні числа у

394, 658, 800, 846. 937, 749, 431, 261, 183.

5. Розглянь таблицю.

1) Прочитай

100 + 80 + 7

700 + 10 + 8

200 + 2

800 + 30

500 + 8

200 + 20

2) Знайди

22; 100.

3)

шестикутником.

100, 178, 187, 718, 781, 817, 871. 99, 399, 400, 803, 813, 830, 999.

4) Розташуй числа

кольором.

817, 600, 399, 323, 307. 386, 202, 178, 106, 99.

5)

813 = 800 + 10 + 3

557 = 100 + 50 + 7

557 = 500 + 50 + 7

307 = 300 + 7

178 = 100 + 70 + 8

210 = 200 + 10

6) Обчисли суми

100 + 80 + 7 = 187

700 + 10 + 8 = 718

800 + 30 = 830

500 + 8 = 508

200 + 2 = 202

200 + 20 = 220

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) 75 - 51 = 24 (л) - у старшій

2) 49 - 24 = 25 (л) - у середній

3) 51 - 25 = 26 (л) - у

Перевірка:

24 + 25 + 26 = 75 (л)

маслюки та рижики разом − 24

1) 43 - 24 = 19 (кг) -

2) 30 - 19 = 11 (кг) - привезли маслюків

3) 24 - 11 = 13 (кг) - привезли рижиків

Перевірка:

19 + 11 + 13 = 43 (кг)

1. Придумай

639 – 9 = 630

600 + 75 = 675

1) 51 + 49 = 100 (л)

2) 100 - 75 = 25 (л) - у

3) 49 - 25 = 24 (л) - у

4) 51 - 25 = 26 (л) - у

Перевірка:

25 + 24 + 26 = 75 (л)

52

– 30 = 600

– 605 = 70 70 + 209 = 279 279 – 270 = 9

9 + 600 = 609 609 + 30 = 639

2.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

100 + 100 + 100 + 10 + 10 + 5 = 325 Так. 3) Юля сказала:

100 + 100 + 100 + 100 + 5 + 1 =

1)

2)

910

8. Добери цифри так, щоб:

1) рівності були правильними. Запиши.

2) Нерівності були правильними. Запиши. 99 > 98 109 < 110 918 > 818 791 > 782

500 < 510 409 < 417

9. 407, 631, 710, 429, 555, 718, 912, 431, 729, 609.

1) Визнач розрядний склад кожного числа.

2) Скільки всього одиниць, десятків, сотень у кожному числі?

407 = 400 + 7

с.д.о.

631 = 600 + 30 + 1

с.д.о.

710 = 700 + 10

с.д.о.

429 = 400 + 20 + 9

с.д.о.

555 = 500 + 50 + 5

с.д.о.

718 = 700 + 10 + 8

с.д.о. 912 = 900 + 10 + 2

с.д.о.

431 = 400 + 30 + 1

с.д.о.

729 = 700 + 20 + 9

с.д.о.

609 = 600 + 9

с.д.о.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

Підкресли

431, 555, 609, 631, 710, 718, 729.

1. Визнач на схемі, де чия дорога.

Слимак — 10 мм

Солдат — 1000 м

Жучок — 10 см

Однорічний Андрійко — 10 дм

2. Виконай перетворення.

53

8 см = 80 мм 4 м 95 см = 495 см

4 дм 1 см = 41 см

49 дм = 4 м 9 дм

3. Визнач на схемі, де чий стрибок.

Спортсмен – 6 м 40 см

Антилопа – 120 дм

Третьокласник – 120 см

Кенгуру – 10 м

Коник-стрибунець – 3 дм

1) На скільки довший стрибок антилопи,

2) На скільки коротший стрибок третьокласника, ніж стрибок спортсмена?

3)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

8 км 200 м – 8 км = 200 м

4 км 380 м – 80 м = 4 км 300 м

10 км + 2 км 2 м = 12 км 2 м

6.

800 м + 200 м = 1 км

300 м + 700 м = 1 км

400 м + 600 м = 1000 м

500 м + 500 = 1000 м

7. Колись

1) 14 : 2 = 7 (км) —

2) 14 + 7 = 21 (км)

3) 14 км + 7 км + 21 км + 195 м = 42 км 195 м.

8. Знайди

6 ⋅ 3 + 27 = 45 (км) Писар: 16

44 – 8 ⋅ 2 = 28 (км)

Дзиґа:

20 (46 – 26) : 5 = 4 (д.)

9. Зроби необхідні перетворення

22 см; 205 см; 212 см; 280 см

2 дм 2 см; 2 м 5 см; 213 см; 28 дм

1 дм; 90 м; 9 дм; 20 мм; 900 м 100 мм; 100 мм; 90 см 20 мм

1) 4

2) 4 + 8 = 12

3) 17 – 12 = 5 (км).

1)

2)

3)

4)

5)

6)

7)

2.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

99 + 1 = 100

119 + 1 = 120

669 + 1 = 670

880 - 1 = 879

540 - 1 = 539

2)

110 - 1 = 109

370 - 1 = 369

1000 - 1 = 999

519 + 1 = 520

849 + 1 = 850

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

999 + 1 = 1000

279 + 1 = 280

490 - 1 = 489

110 - 1 = 109

400 - 1 = 399

240 - 1 = 239

959 + 1 = 960

729 + 1 = 730

5. Поміркуй, за яким правилом записано

ряди.

1) 436, 437, 438, 439, 440, 441, 442; 2) 332, 432, 532, 632, 732, 832, 932; 3) 598, 588, 578, 568, 558, 548, 538; 4) 808, 707, 606, 505, 404, 303, 202; 5) 120, 230, 340, 450, 560, 670, 780, 890; 6) 123, 234, 345, 456, 567, 678, 789.

6. Розташуй числа у порядку зростання.

на 1.

Перша згадка про міста.

+1 483 885 899 900 908 947

Число 482 884 898 899 907 946

-1 481 883 897 898 906 945

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

120 : 40 = 3 (р.)

4) На скільки сантиметрів

250 - 50 = 200 (см)

5) На скільки сантиметрів

1 м - 50 см = 100 м - 50 см = 50 (см)

6)

250 - 100 = 150 (см)

113 - 15 = 98 (кг) 28 - 12 = 16 (р.)

10. Гольян

35 мм + 25 мм = 60 мм = 6 см

12 см : 6 см = 2 (р.)

Відповідь:

1. Згрупуй числа парами так,

Одна пара вже знайдена.

10 ⋅ 12 = 8 ⋅ 15

10 ⋅ 16 = 8 ⋅ 20

2. Обчисли. Склади

Котляревського.

400 - 1 = 399

239 + 1 = 240

1 + 109 = 110

790 - 1 = 789

240 : 10 = 24

500 : 100 = 5

10 ⋅ 17 = 170

10 ⋅ 100 = 1000 Де згода в сімействі, де мир і тишина,

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

450 - 40 = 410 о

230 + 60 = 290 в

20 + 540 = 560 г

690 - 80 = 610 р

860 - 130 = 730 и

310 + 130 = 440 н

Ванової гори.

7. Для прибирання

в сантиметрах).

3 м = 300 см

Довжина драбини: 300 см.

Довжина альтанки:

300 + 600 = 900 (см)

900 : 300 = 3 (р.)

Відповідь:

8. Коваль підкував четверо коней на всі 4 ноги і 6 коней

підків використав коваль? Чим

4 ⋅ 4 + 2 ⋅ 6 = 16 + 12 = 28 (п.)

40 + х = 110 х = 110 - 40

= 70 40 + 70 = 110 110 = 110

- х = 60

= 190 - 60 х

12 - 4;

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

років, а її сестричці Ані – стільки ж місяців. На скільки

12 - 4 = 8 (м) На скільки більше команда виграла

12 - 1;

12 - 1 = 11 (р.)

На скільки старша Оля своїх сестричці Ані?

1000 - 100;

1000 - 100 = 900 (кг)

На скільки важчий

72 - 8;

72 - 8 = 64 (грн)

На скільки

72 - 9;

72 - 9 = 63 (см)

На скільки сантиметрів

12 : 4;

12 : 4 = 3 (р.)

У скільки разів

72 : 8;

72 : 8 = 9 (р.)

У

100 : 10;

100 : 10 = 10 (р.) У

72 : 9;

72 : 9 = 8 (р.)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

10 ⋅ 5 - 8 ⋅ 4 = 50 - 32 = 18 (гр.)

6. Доповни до 1000 числа: 700, 400, 100.

Доповни до 170 числа: 100, 130, 90.

700 + 300 = 1000

400 + 600 = 1000

100 + 900 = 1000

100 + 70 = 170

130 + 40 = 140

90 + 80 = 170

7. Доповни нерівності

50 + 60 > 100 50

140 - 90 < 60 110

120 > 140 - 30 290

280 < 270 + 20

305 306

345 - 40 < 300 + 6 140 130

940 - 800 > 140 - 10

40 - 8 = 32 32 : 8 = 4 (частка)

8 ⋅ 6 = 48

8 + 6 = 14 (сума)

7 + 2 = 9 7

2 = 14 (добуток)

9 ⋅ 9 = 81

9 - 9 = 0 (різниця)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

: 5 = 8

8 : 4 = 2

9 : 3 = 3 ↓

3 ⋅ 2 = 6

2. Прочитай числа у верхньому рядку. Що в них спільного? Що

кожному з нижніх рядків?

Числа круглі. ↓

Кількість десятків в числі. ↓

Круглі числа поділити на 10 або зменшити в 10 разів.

3. Розглянь, як виконано множення. Виконай множення круглого числа

одноцифрове.

20 ⋅ 3 = 2 дес ⋅ 3 = 6 дес = 60

40 ⋅ 7 = 4 дес ⋅ 7 = 28 дес = 280

30 ⋅ 4 = 3 дес ⋅ 4 = 12 дес = 120

90 ⋅ 5 = 9 дес ⋅ 5 = 45 дес = 450

50 ⋅ 8 = 5 дес ⋅ 8 = 40 дес = 400

70 ⋅ 6 = 7 дес ⋅ 6 = 42 дес = 420

60 ⋅ 7 = 6 дес ⋅ 7 = 42 дес = 420

200 ⋅ 4 = 20 дес ⋅ 4 = 80 дес = 800

300 ⋅ 3 = 30 дес ⋅ 3 = 90 дес = 900

500 ⋅ 2 = 50 дес ⋅ 2 = 100 дес = 1000 4. Розглянь, як

60 : 2 = 6 дес : 2 = 3 дес = 30

80 : 4 = 8 дес : 4 = 2 дес = 20

100 : 5 = 10 дес : 5 = 2 дес = 20

140 : 7 = 14 дес : 7 = 2 дес = 20

270 : 9 = 27 дес : 9 = 3 дес = 30

360 : 6 = 36 дес : 6 = 6 дес = 60

560 : 6 = 56 дес : 8 = 7 дес = 70

800 : 4 = 80 дес : 4 = 20 дес = 200

600 : 3 = 60 дес : 3 = 20 дес = 200

1000 : 5 = 100 дес : 5 = 20 дес = 200

5. Знайди значення виразів.

20 ⋅ 6 : 4 = 120 : 4 = 30

30 ⋅ 8 : 6 = 240 : 6 = 40

90 : 3 ⋅ 7 = 30 ⋅ 7 = 210

100 : 2 ⋅ 3 = 50 ⋅ 3 = 150

140 : 2 ⋅ 3 = 70 ⋅ 3 = 210

150 : 5 ⋅ 9 = 30 ⋅ 9 = 270

60 ⋅ 3 : 9 = 180 : 9 = 20

120 : 2 : 3 = 60 : 3 = 20

20 ⋅ 3 ⋅ 5 = 60 ⋅ 5 = 300

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) 80 ⋅ 5 = 400 (б.) - придбали "Букварів"

2) 300 + 400 = 700 (б.) - придбали "Букварів"

3) 1000 - 700 = 300 (б.) Відповідь: до бібліотеки надійшло 300 "Букварів"

7. Колись «Буквар» Шевченка коштував 3 коп.

1) Скільки копійок коштували:

⋅ 20 «Букварів»?

⋅ 50 «Букварів»?

⋅ 200 «Букварів»?

3 ⋅ 20 = 60 (коп)

3 ⋅ 50 = 150 (коп)

3 ⋅ 200 = 600 (коп)

2) Скільки «Букварів» можна було купити:

⋅ за 90 коп.?

⋅ За 180 коп.?

⋅ За 300 коп.?

90 : 3 = 30 ("Б.")

180 : 3 = 60 ("Б.")

300 : 3 = 100 ("Б.")

8. Микола Лисенко

1. Якщо:

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) 6 дес. розклали у 2 порівну, то скільки в одному?

6 дес : 2 = 3 дес = 30

2) 8 дес. пришили на 8, то скільки на одній?

8 дес : 8 = 1 дес = 10

3) у 4 160, то

4) 3

На 1 віз — 40 штук. Замало. 80 : 40 = 2 (вози)

Помістилися усі.

Отже, потрібно 2 вози.

4. Прочитай міркування,

Для самостійного опрацювання.

5. Господарі готують

1 г. 90 : 30 = 3 (жм.)

2 г. 80 л : 20 л = 4 (дз.)

100 : 20 = 5 (кл.)

3 г. 200 кг : 50 кг = 4 (м)

4 г. 120 : 20 = 6 (к.)

5 г. 210 : 30 = 7 (в.)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

3) 36 – 12 = 24 (св.) —

1

12 : 3 = 4 (к.) — курки

60 : 3 = 20 (яєць)

2

4 ⋅ 2 = 8 (к.) — курок 20 ⋅ 2 = 40 (яєць)

5) Тітка Марія зв’язала у 6 в’язок 48 головок часнику. На скільки

часнику у п’яти в’язках, ніж в одній?

1) 48 : 6 = 8 (г.) — головок у одній в’язці

2) 8 ⋅ 5 = 40 (г.) — головок у п’яти в’язках

3) 40 - 8 = 32 (г.)

Відповідь: на 32 головки часнику

7. Одна рука має 5 пальців. Дві руки мають 10 пальців.

рук?

10 ⋅ 5 = 50 (п.) — пальців мають 10 рук

8. 600 : 300 ⋅ 90 = 2 ⋅ 90 = 180;

1000 : 10 + 70 = 100 + 70 = 170;

45 : (270 : 30) + 290 = 45 : 9 + 290 = 295.

8.

600 : 300 ⋅ 90 = 2 ⋅ 90 = 180

1000 : 10 + 70 = 100 + 70 = 170

45 : (270 : 30) + 290 = 45 : 9 + 290 = 5 + 290 = 295

13 + 7 = 20 людей. На

13 ⋅ 5 = 65 людей.

Пішки — 200 людей. Загальна

13 + 20 + 65 = 98

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

⋅ борошна: 12 : 3 = 4 (скл.) Для приготування 5

⋅ яєць: 2 ⋅ 5 = 10 (шт.)

⋅ кислого молока: 1 ⋅ 5 = 5 (скл.)

⋅ борошна: 4 ⋅ 5 = 20 (скл.)

2. Склади і розв’яжи три прості задачі. Зроби перевірку до кожного розв’язку.

Горщик 1: 120 : 6 = 20 (г.) — галушок у порції.

Горщик 2: 180 : 20 = 9 (г.) — порцій

Горщик 3: 20 ⋅ 7 = 140 (г.) — галушок на 7 порцій

3.

50 ⋅ 2 : 20 = 100 : 20 = 5

720 : 8 : 30 = 90 : 30 = 3

60 ⋅ (80 : 40) = 60 ⋅ 2 = 120

20 ⋅ (70 : 10) = 20 ⋅ 7 = 140

210 : 70 ⋅ 20 = 3 ⋅ 20 = 60

50 ⋅ (160 : 40) = 50 ⋅ 4 = 200

4. Майстер за 5 тижнів виготовив 45 дерев’яних іграшок,

До ярмарку залишилося ще 3 тижні

способи розв’язування задачі).

1) Скільки іграшок виготовляє майстер щотижня?

45 : 5 = 9 (ігр.)

2) Скільки іграшок

9 ⋅ 3 = 27 (ігр.)

3) Скільки всього дерев’яних

45 + 27 = 72 (ігр.)

Відповідь: майстер

5.

1)

2)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) 600 : 20 = 30 (м.) —

2) 600 + 30 = 630 (л. і

3) 637 – 630 = 7 (ав.)

1.

80 : 40 = 1

800 : 80 = 10

40 · 6 = 240 30 · 8 = 240

90 · 5 = 450 800 : 4 = 200

2.

1) Скільки

14 : 7 = 2 (к.)

2) Скільки коней підкував коваль за 4 дні?

2 · 4 = 8 (к.)

Відповідь: за 4 дні коваль

син-чоботар,

1) Скільки

24

2) Скільки

3)

4 · 4 = 16 (к.)

Відповідь:

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

— 3 хв. 7.

1) у котиків: 2 к. по 4 л. = 8 л. у котиків: 10 – 8 = 2 (л.) — 1 курка

2) котиків: 1 по 4 л. = 4 л. – 1 курочок: 10 л – 4 л. = 6 л.

6 л. : 2 = 3 (к.) — 3

Відповідь: 10 лапок мають: 2 котики і 1 курка; 1

8. На подвір'ї песики стерегли гусей.

песиків і скільки гусей було на подвір'ї?

Може бути 2 песика, у яких 2 голови і 8 лап

Перевірка:

2 + 8 = 10 (голів)

8 + 16 = 24 (лапи)

9. У дужках

отримати правильну рівність.

1) 60 + 50 - 90 = 20

2) 120 - 40 + 90 = 170

3) 30 · 4 : 60 = 2

4) 720 : 80 · 60 = 540

1. Із цифр 0, 4, 5 і 9 утвори можливі:

1) двоцифрові та трицифрові

Підказка: їх – 9. Яке число

40, 50, 90.

440, 450, 490, 540, 550, 590, 940, 950, 990.

450, 490, 540, 590, 940, 950.

- У найбільшому

2) непарні трицифрові числа (їх є 8).

Скільки всього десятків у найменшому

405, 409, 459, 495. 509, 905, 549, 954.

- 0 десятків у найменшому числі.

2. На ярмарку продавали

24 - 6 = 18 (д.) 24 : 6 = 4 (р.)

60 - 6 = 54 (д.)

60 : 6 = 10 (р.)

60 - (6 + 24) = 30 (д.)

60 : 30 = 2 (р.)

3.

і 3 курки.

числі?

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

2)

3)

4 - 2 = 2 (м)

4.

1) 320 : 40 + 180 : 20 = 8 + 6 = 14 (н.)

2) 10 ⋅ 40 + 20 ⋅ 2 = 400 + 40 = 440 (н.)

5. Склади задачу за поданими

до неї. Запиши вираз до задачі.

1) 150 : 30 = 5 (грн) – магнітик із пластику;

2) 100 : 5 = 20 (грн) – магнітик із металу;

3) 20 : 5 = 4 (рази) – у стільки разів дорожчий

(100 : 5) : (150 : 30) = 20 : 5 = 4 (р.)

Відповідь: магнітів із металу у 4 рази дорожчий,

6. Склади задачу за початком і

Мама Марічки вишиває сорочки

28 : 4 = 7 (с.)

15 - 7 = 8 (с.)

3) За скільки

16 : 8 = 2 (д.) Відповідь:

900 : (150 : 50) + 68

560 : 8 + (360 : 4 + 20) 2 1 3

900 : (150 : 50) + 68 = 368

150 : 50 = 3

900 : 3 = 300

300 + 68 = 368 3 4 1 2

560 : 8 + (360 : 4 + 20) = 180

360 : 4 = 90

90 + 20 = 110

560 : 8 = 70

70 + 110 = 180 8.

80 ⋅ 4 : 8 = 40

30 ⋅ 3 ⋅ 7 = 630

720 : 80 - 9 = 0 450 : 90 ⋅ 70 = 350

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

30 = 10 ⋅ 3

60 = 30 ⋅ 2 2.

8 ⋅ 7 = 56 ↓ 56 ⋅

= 320 : 8 : 10 = 40 : 10 = 4

450 : 90 = 450 : 9 : 10 = 50 : 10 = 5

200 : 40 = 200 : 4 : 10 = 50 : 10 = 5

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

80 : 4 ⋅ 6 = 20 ⋅ 6 = 120 (грн)

4) 6

1) 30 : 6 -

2) 6 + 2 =

3) 8 ⋅ 6 = 48 (грн)

4)

20 ⋅ 20 = 400

20 ⋅ 40 = 800

30 ⋅ 30 = 900

50 ⋅ 20 = 1000

⋅ Скільки всього гривень тато заплатив за покупку?

60 ⋅ 4 – 8 ⋅ 5 = 240 – 40 = 200 (грн)

(60 ⋅ 4) : (8 ⋅ 5) = 240 : 40 = 6 (р.)

60 ⋅ 4 + 8 ⋅ 5 = 240 + 40 = 280 (грн)

5. Прочитай умову задачі.

Хлопці складали конструктор. З 90 дрібних деталей

а з 30 великих деталей – 3 однакові гаражі.

Постав до умови задачі три різні запитання, щоб

Розв'яжи задачі, склавши вирази.

1) Скільки всього деталей використали хлопці

90 : 3 + 30 : 3 = 30 + 10 = 40 (д.)

2) На скільки деталей менше йде на один гараж,

90 : 3 – 30 : 3 = 30 – 10 = 20 (д.)

3) У скільки разів більше деталей йде

(90 : 3) : (30 : 3) = 30 : 10 = 3 (р.)

6. Склади та обчисли вирази.

1) Яка сума часток 100 і 10 та 100 і 50?

100 : 10 + 100 : 50 = 10 + 2 = 12

2) У скільки разів

140 : 7 – 140 : 70 = 20 – 2 = 18

3) На скільки частка чисел

80 : 2 – 81 : 9 = 40 – 9 = 31

7.

(140 – 80) : 3 = 60 : 3 = 20

(60 + 90) : 30 = 150 : 30 = 5 954 – (759 – 709) = 954 – 50 = 904

830 + 40 – 210 = 870 – 210 = 660

490 – (310 + 80) = 490 – 390 = 100 (970 – 340) : 90 = 630 : 90 = 7

25 + 12 = 37 2)

: 2 = 40

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

200, 249, 314, 570, 600, 899.

2)

248 249 250

313 314 315

69 570 571

599 600 601

898 899 900

3)

118 – 10 = 108

103 – 3 = 100

37 + 100 = 137

8 + 120 = 128

165 – 105 = 60

90 + 101 = 191

3.

: 2 = 40 (п.)

400 : 200 = 2 (р.)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

х = 300 : 60

х = 5

5 ⋅ 60 = 300

300 = 300

6. Добери для рівностей відповідні числа.

4 ⋅ 200 = 800

5 ⋅ 70 = 350

621 – 601 = 20

80 + 102 = 182

595 – 505 = 90

1 + 399 = 400 210

30 ⋅ 7 = 250 – 40 160

4 ⋅ 40 = 190 – 30 900

3 ⋅ 300 + 100 = 1000

7. Склади

1) 80 ⋅ 8 = 640

2) 80 : 8 = 10

3) У скільки разів добуток чисел більше частки?

640 : 10 = 64 (р.)

8. 24 хлопці та

і що кількість хлопців

можна зробити? Поясни.

1–й спосіб:

24 : 2 = 12 (2 команди)

18 : 2 = 9 (2 команди)

В команді може бути 12 хлопців

2–й спосіб:

Поділимо дітей на 3 команди:

24 : 3 = 8 (хл.)

18 : 3 = 6 (дів.)

9. Знайди невідоме число у

40 ⋅ 6 = 240

30 ⋅ 5 = 150

121 – (50 + 40) = 121 – 90 = 31

457 – 50 = 407

10 ⋅ 4 + 3 ⋅ 20 = 40 + 60 = 100

200 : 40 = 5

10.

(330 + 160) : 7 ⋅ 3

90 – (970 – 160) : 90

1000 – (560 – 510) ⋅ 8

480 – (220 – 160) ⋅ 10

50 + (660 – 650) ⋅ 14

10 ⋅ 29 – (80 + 80) + 5

(330 + 160) : 7 ⋅ 3 = 490 : 7 ⋅ 3 = 70 ⋅ 3 = 210

свої міркування.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

90 – (970 – 160) : 90 = 90 – 810 : 90 = 90 – 9 = 81

1000 – (560 – 510) ⋅ 8 = 1000 – 50 ⋅ 8 = 1000 – 400 = 600

480 – (220 – 160) ⋅ 10 = 100 ⋅ 10 = 1000

50 + (660 – 650) ⋅ 14 = 50 + 10 ⋅ 14 = 50 + 140 = 190

10 ⋅ 29 – (80 + 80) + 5 = 290 – 160 + 5 = 135

11. Скільки буде десятків, якщо 3 десятки помножити на 2 десятки?

3 дес ⋅ 2 дес

30 ⋅ 20 = 600 = 60 дес

12. Доповни задачу, до якої складено рівняння.

180 : x = 20. Розв'яжи. Тато заплатив за обіди Василька у школі всього ..., оплачуючи

коштує обід, якщо Василько обідав ... разів?

Усього 180 грн; обідав 9 разів

180 : х = 20

х = 180 : 20

х = 9

180 : 9 = 20

20 = 20

13. Розв'яжи задачі, склавши рівняння.

1)

видано 100 грн?

х ⋅ 20 = 100

х = 100 : 20

х = 5

5 ⋅ 20 = 100

100 = 100

Вартість

400 : х = 20

х = 400 : 20

х = 20

400 : 20 = 20

20 = 20

30 : 6 = 5

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) 100 + 200 = 300 (км)

2) 300 + 200 = 500 (км) –

3) 573 – 500 = 73 (км)

2) Склади вирази, щоб дізнатися:

100 – 75 = 25 (км)

Радісне?

200 + 200 – 100 = 300 (км)

3.

1) 350 + 200 = 550

(300 + 50) + 200 = 300 + 200 + 50 = 500 + 50 = 550 (300 + 200) + 50 = 550

2) 350 – 200 = 150

(300 + 50) – 200 = (300 – 200) + 50 = 100 + 50 = 150

3) 350 + 20 = 370

(300 + 50) + 20 = 300 + (50 + 20) = 300 + 70 = 370

4) 350 – 20 = 330

(300 + 50) – 20 = 300 + (50 – 20) = 300 + 30 = 330

4.

260 + 30 = 200 + (60 + 30) = 290

260 + 300 = (200 + 300) + 60 = 560

690 – 40 = 600 + (90 – 40) = 650

690 – 400 = (600 – 400) + 90 = 290 5.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

+ 200 + 100 = 860 (м) –

560 – 200 + 100 = 460 (м) більше

6. Знайди значення виразу:

340 + 50 – 30 = 360

340 + 500 – 30 = 810

7. Яким повинно бути n, щоб 170 – n = 20?

170 – n = 20, n = 150

8. Оля загадала число: «У

856 загадувала Оля.

1.

2) 220 + 70 = 290 (уч.)

3) 220 : 10 = 22 (уч.).

годину.

1) 3 + 1 = 4 (год) —

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

2) 24 – 4 = 20 (год) — залиш. часу;

3) 5 ⋅ 20 = 100 (км) — пробіжить.

Відповідь: Олег зможе здобути титул «Залізна людина».

6. У кінці перегонів усіх пригощали ухою. Назви номери наступних трьох тарілок.

1) 470, 490, 590, 610

2) 350, 150, 140

3) 620, 520, 510

68 Додавання виду 350 + 240. Віднімання виду 350 – 240

1. Закінчи обчислення виразів.

110 + 50 = 100 + (10 + 50) = 160

+

= (100 + 500) + 10 = 610 480 – 30 = 400 + (80 – 30) = 450

2. Обчисли, вставивши

– 300 = (400 – 300) + 80 = 180

690 – 40 = 600 + (90 – 40) = 650 690 – 400 = (600 – 400) + 90 = 290 920 – 200 = (900 – 200) + 20 = 720 480 – 70 = (80 – 70) + 400 = 410

3. У підручнику з математики – 160 сторінок.

160 – 50 = 110 (ст.) Відповідь: 110 сторінок

2) 250 – 100 = 150 (з.)

1) 350 + 240 = (350 + 200) + 40 = 590

2) 350 + 240 = (300 + 200) + (50 + 40) = 590

3) 350 – 240 = (350 – 200) – 40 = 110

4) 350 – 240 = (300 – 200) + (50 – 40) = 110

6. Потренуйся обчислювати усно.

120 + 370 = (120 + 300) + 70 = 490

120 + 370 = (100 + 300) + (20 + 70) = 490

370 – 130 = (370 – 100) – 30 = 240

370 – 120 = (300 – 100) + (70 – 20) = 250

860 + 130 = (860 + 100) + 30 = 990

860 + 130 = (800 + 100) + (60 + 30) = 990

860 – 130 = (860 – 100) – 30 = 730

860 – 130 = (800 – 100) + (60 – 30) = 730

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

160 грн?

1) 240 : 3 = 80 (грн) – один квиток

2) 160 : 80 = 2 (рази)

Відповідь: у 2 рази

8. Розкодуй шифрограму.

Дельфін – символ моря.

9. У Чорному морі живуть три види дельфінів.

1) Склади і розв’яжи задачу за скороченим записом

1) 310 – 10 = 300 (см) – Білочка

2) 300 + 310 = 610 (см) – Білочка та Афаліна разом

3) 6 м 90 см = 690 см

4) 690 – 610 = 80 см

Відповідь: довжина тіла Азовки 80 см.

2) Дельфін пірнув із поверхні моря

висоту 3 м і

якщо

1) 9 + 3 = 12 (м) – відстань, яку подолав

2) 12 + 9 = 21 (м) – всього подолав

3) 100 – 21 = 79 (м)

Відповідь: 79

обчисли вирази, у яких допущено

1) 260 + 40 = 200 + (60 + 40) = 300

2) 300 – 70 = 200 + (100 – 70) = 230

4.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

5. 1 м 70 см + 30 см = 2 м

50 дм + 450 дм = 500 дм

1 км – 90 м = 1000 м – 90 м = 910 м

1 км – 900 м = 1000 м – 900 м = 100 м

2 м – 30 см = 200 см – 30 с = 170 см = 1 м 70 см

4 м – 40 см = 3 м 100 см – 40 см = 3 м 60 см

6. По периметру квадратної, шестикутної і

Усі клумби мають рівні сторони.

1) Периметр квадратної клумби

1) 32 : 4 = 8 (м) —

2) 8 ⋅ 6 = 48 (м)

3) 8 ⋅ 8 = 64 (м) Відповідь: периметр шестикутника

64 метри.

2) Скільки кущів троянд

троянд.

7. Розв'яжи

прольотів (маршів).

сходинок і зупинився для відпочинку?

Міркування.

Спочатку слід дізнатися, скільки

1) 200 : 10 = 20 (сход.)

2) 80 : 20 = 4 (прольоти)

80 : (200 : 10) = 4

2) Поруч із Потьомкінськими

50 туристів,

1) 50 : 5 = 10 (тур.) – за 1 ходку

2) 110 : 10 = 11 (ход.) 110 : (50 : 5) = 11

1) 13 + 6 =

2) 20

3) 160 + 19 + 13 = 192 (сх.)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

2

Хто я?

Маяк.

70 + 60 = 70 + (30 + 30) = (70 + 30) + 30 = 100 + 30 = 130;

260 + 50 = (200 + 60) + (40 + 10) = (60 + 40) + (200 + 10) = 100 + 200 + 10 = 310.

5. Потренуйся додавати усно.

80 + 30 = 80 + (20 + 10) = (80 + 20) + 10 = 110;

350 + 90 = 350 + (50 + 40) = (350 + 50) + 40 = 440;

470 + 70 = 470 + (30 + 40) = (470 + 30) + 4 = 500 + 40 = 540;

660 + 80 = 660 + (40 + 40) = (660 + 40) + 40 = 700 + 40 = 740.

6.

таких рядах розкладено 45 лежаків?

1) 72 : 8 = 9 (л.)

2) 45 : 9 = 5 (р.).

7. На пляжі «Дельфін»

«Медуза» встановили 54

кожному ряду

пляжі «Дельфін»?

1) 40 : 8 = 5 (ряд.) — «Дельфін»; 2) 5 + 1 = 6 (ряд.) — «Медуза»;

3) 54 : 6 = 9 (пар.).

Відповідь: 9 парасоль

8. Цікавинки про Чорне море.

(50 + 90) : 10 = 14

430 – (190 + 40) = 200

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1 м 25 см, 6 м 250 см; 6

1) 6 – 2 = 4 (буйки) — відстань; 2) 10 ⋅ 4 = 40 (м) — відстань.

1. Обчисли.

Урок 71

Віднімання виду 120 – 50 частинами

800 + (2 ⋅ 60 + 40) = 800 + 160 = 960 480 : 6 + 8 ⋅ 90 = 80 + 720 = 800 6 ⋅ 70 + 80 – 10 ⋅ 2 = 500 – 20 = 480 (960 – 900) ⋅ 10 : 100 = 600 : 100 = 6

2. Поясни, як віднімати способом розкладання

доданки. 120 – 50 = 120 – (20 + 30) = (120 – 20) – 30 = 70

3. Потренуйся віднімати усно.

140 – 90 = 140 – (40 + 50) = (140 – 40) – 50 = 100 – 50 = 50 330 – 40 = 330 – (30 + 10) = (330 – 30) – 10 = 300 – 10 = 290

410 – 50 = 410 – (10 + 40) = (410 – 10) – 40 = 400 – 40 = 360

720 – 80 = 720 – (20 + 60) = (720 – 20) – 60 = 700 – 60 = 640

4. Доповни ряди чисел.

1) 120, 160, 200, 240, 280, 320, 360, 400, 440, 480, 520. 2) 570, 540, 510, 480, 450, 420, 390, 360, 330, 300, 270. 3) 910, 930, 830, 850, 750, 770, 670, 690, 590, 610.

5. Знайди в кожному ряду

їх.

+ 50 = 110

+ 20 = 190

6.

1)

120, 110, 100, 90, 80.

140, 150, 160, 170, 180.

2)

3)

1)

2)

3)

кожної

1) 56 : 7 = 8 (ж.)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

2) 8 – 2 = 6 (ж.) — для

3) 6 ⋅ 5 = 30 (жарт.)

Відповідь: 30 жартів

9. Розв’яжи лише рівняння

х + 95 = 295

х = 295 – 95

х = 200

200 + 95 = 295

295 = 295 z – 80 = 90 z = 80 + 90 z = 170 170 – 80 = 90 90 = 90 у : 30 = х у = 3 ⋅ 30 у = 90

90 : 30 = 3 3 = 3

10. Юля утворює трицифрові числа. Умови такі:

Цифри у числі різні. Сума цифр цього числа дорівнює 4.

103 — найменше.

310 — найбільше.

72 Додавання виду 380 + 120. Віднімання виду 500 – 340

1. Математичний тест (обери правильну відповідь).

1) б; 2) г; 3) б; 4) в; 5) г; 6) в. 2. Поясни за схемами способи обчислення чисел. Закінчи обчислення.

380 + 120 = (300 + 80) + (100 + 20) = (300 + 100) + (20 + 80) = 400 + 100 = 500

500 – 340 = 500 – (300 + 40) = (500 – 300) – 40 = 200 – 40 = 160

3. Потренуйся обчислювати усно.

540 + 260 = (500 + 200) + (40 + 60) = 700 + 100 = 800

630 + 170 = (600 + 100) + (30 + 70) = 700 + 100 = 800

400 – 280 = (400 – 200) – 80 = 200 – 80 = 120 900 – 350 = (900 – 300) – 50 = 600 – 50 = 550 4.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) 200 – 90 = 110 (тур.) – у суботу

2) 340 – 200 = 140 (тур.)

Відповідь:

940 + 5 = 945

660 + 30 = 690

740 – 110 = 630

320 + 400 = 720

540 + 60 = 600

Дерибасівській

490 – 50 = 440

+ 80 = 630

– 600 = 220

+ 170 = 1000

700 – 80 = 620

+ 20 = 290

– 790 = 110 8. 1) Тато скористався

30 ⋅ 3 = 90 (грн) – заплатить за краби

20 ⋅ 3 = 60 (грн) – креветки

40 ⋅ 3 = 120 (грн) – раки (30 + 20 + 40) ⋅ 3 = 270 (грн)

30 + 20 + 40 = 90 (грн) –

1)

100; 40 + 60 = 100

30 + 70 = 100

20 + 80 = 100

90 + 10 = 100

2) які

260; 230 + 30 = 260

210 + 50 = 260 140 + 120 = 260

180 + 80 = 260

3)

780;

+ 230 = 780

570 + 210 = 780

660 + 120 = 780

670 + 90 = 780

4)

700 + 230 = 1000

560 + 440 = 1000

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

910 + 90 = 1000

690 + 310 = 1000

2. Поясни за схемами, як додавати двома способами.

350 + 170 = 350 + (100 + 70) = (350 + 100) + 70 = 450 + (50 + 20) = (450 + 50) + 20 = 520;

350 + 170 = (300 + 100) + (50 + 70) = 400 + 120 = 520.

3. Потренуйся обчислювати усно.

490 + 120 = (490 + 100) + 20 = 590 + 20 = 610

490 + 120 = (400 + 100) + (90 + 20) = 500 + 110 = 610

270 + 660 = (270 + 600) + 60 = 870 + (30 + 30) = (870 + 30) + 30 = 830

270 + 660 = (200 + 600) + (70 + 60) = 800 + 130 = 930

380 + 380 = (380 + 300) + 80 = 680 + 80 = 760

380 + 380 = (300 + 300) + (80 + 80) = 600 + 160 = 760

870 + 130 = (870 + 100) + 30 = 970 + 30 = 1000

870 + 130 = (800 + 100) + (70 + 30) = 900 + 100 = 1000

4. Оксанин дідусь працював у цирку. Він

Оксану цікавить:

2)

х · 10 = 220

х = 220 : 10

х = 22 —

22 · 10 = 220

220 = 220

3) Який діаметр має арена цирку?

(80 + 40) : 30 + 9 = 13

(90 · 3 – 140) : 10 = 13 5.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

2) (3 + 5) · 2 = 16 (м) —

80 + 50 = 130

+ 90 = 510

+ 20 = 1000 500 – 170 = 330 400 – 40 = 360

– 80 = 760

2. Поясни за схемами два способи віднімання.

350 – 170 = 350 – (100 + 70) = (350 – 100) – (50 + 20) = (250 – 50) – 20 = 180

350 – 170 = 350 – (150 + 20) = (350 – 150) – 20 = 200 – 20 = 180

3. Потренуйся обчислювати усно.

420 – 130 = (420 – 100) – 30 = 320 – (20 + 10) = 320 – 20 – 10 = 290

930 – 260 = (930 – 200) – (30 + 30) = 730 – 30 – 30 = 670

640 – 380 = (640 – 300) – (40 + 40) = 340 – 40 – 40 = 260

560 – 490 = (560 – 400) – (60 + 30) = 160 – 60 – 30 = 70

420 – 130 = (420 – 120) – 10 = 300 – 10 = 290

930 – 260 = (930 – 230) – 30 = 700 – 30 = 670

640 – 380 = (640 – 340) – 40 = 300 – 40 = 260

560 – 490 = (560 – 460) – 30 = 100 – 30 = 70 4.

катакомбах?

1) 3 ⋅ 3 = 9 (м)

2) 9 + 26 = 35 (м).

Відповідь: 35

5. Одеські

1)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

відповідають рівностям.

Панове! Приїжджайте до Одеси, інакше

1) 249 – 209 = 40

2) 500 – 430 = 70

3) 20 + 180 = 200

4) 3 ⋅ 200 = 600

5) 360 : 6 = 60

6) 450 : 9 = 50

1. Пройди числовим лабіринтом, якщо: 1) ворота

непарним;

34 + 16 + 27 + 23 = 100 – 97 + 350 – 50 – 200 = 103

2) ворота з літерою

240 +

1) 530 – 290 = 240 (м)

1)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

3) 120 – 30 = 90 (хв) —

4) 120 – 15 = 105 (хв.) —

5) 120 – 9 = 111 (хв.) —

Відповідь: першій

хвилин,

4. Під час війни

Знайди:

1) частку першого й останнього чисел;

490 : 70 = 7

2) суму найбільшого і найменшого чисел;

490 + 5 = 495

3) суму двох найбільших чисел; 490 + 220 = 710

4) різницю чисел другої сотні; 110 – 101 = 9

5) добуток одноцифрового і

5 ⋅ 70 = 350

5. Розглянь план партизанської

Скористайся підказкою.

1) 2 м = 200 см

2) 200 – 110 = 90 (см) — сторона с;

3) 2 м 40 см + 60 см = 3 м — сторона F

4) 2 м + 2 м 40 см + 90 см + 60 см + 110 см + 3

6. Тир приміщення для

(10 + 3) ⋅ 2 = 26 (м). Відповідь: 26 метрів

7. Обчисли. Доповни

630 + 270 = 900

+ 160 = 620

– 160 = 600

8. Яке число «зайве»

1) 590, 370, 80, 210, 730

2) 154, 378, 237, 480, 615

3) 347, 256, 739, 915, 761

4) 123, 345, 567, 789, 901.

1.

100 < 171 < 200 300 < 324 < 400

< 589 < 600

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

Поясни.

Правильно розмістив Олесь.

400 < 407 < 410

4. Хто з

Поясни.

Леся: 700 < 768 < 800

5. Прочитай,

6. Округли числа.

1) 840 - 360 = 480 (грн) - светр

2) 930 - 840 = 90 (грн) - шалик. Відповідь: 480 гривень коштує светр,

9. У кожному рядку об'єднай числа у

1) до сотень: 449, 345, 350, 298, 280, 251;

І група - 400 грн; помідор, цибуля;

ІІ група - 300 грн; огірок, перець, редиска, часник.

2) до десятків: 638, 645, 635, 642, 649, 654.

І група - 600 грн; редиска, часник,

група - 700 грн. - огірок.

Додавання і

1. Розминка 1

Округли

перша команда: 320, 280, 830, 680, 740

300, 300, 800, 700, 700

друга команда: 930, 290, 330, 750, 860 900, 300, 300, 800, 900

2. Розминка 2 Розглянь

600 ≈ 645, 620, 580, 555; 800 ≈ 805, 785; 890 ≈ 894, 887; 550 ≈ 546.

3.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) 520 + 290 = 520 + 300 – 10 = 820 – 10 = 810

2) 340 + 570 = 340 + 600 – 30 = 940 – 30 = 910

3) 250 + 680 = 250 + 700 – 20 = 950 – 20 = 930

4) 160 + 760 = 160 + 800 – 40 = 960 – 40 = 920

5. Підготуйся до конкурсу 2: дізнайся, як віднімати способом округлення. Дивись правило в підручнику.

6. Конкурс 2. Шанс здобути очко!

1) 520 – 290 = 520 – 300 + 10 = 220 + 10 = 230

2) 440 – 170 = 440 – 200 + 30 = 240 + 30 = 270

3) 650 – 380 = 650 – 400 + 20 = 250 + 20 = 270

4) 970 – 760 = 970 – 800 + 40 = 170 + 40 = 210

7. Конкурс 3. Розв'яжи задачу. У школі навчається 800 учнів. Серед них узимку і

навесні та влітку 400 учнів, восени 210 учнів.

скільки навесні та скільки влітку?

1) 800 – 210 = 590 (учн.) — узимку, навесні

2) 590 – 360 = 230 (учн.) — влітку

3) 400 – 230 = 170 (учн.) — навесні

4) 360 – 170 = 190 (учн.) — узимку

Відповідь: 190 учнів народилося узимку, 170 учнів

8. Конкурс капітанів.

1) Назви усі круглі трицифрові числа, які

650, 660, 670, 680, 690.

2) Назви усі трицифрові числа, які

235, 236, 237, 238, 239.

1.

Містить усього

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

3) 130 - 75 = 55 (км)

2)

3)

1.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

2.

3) 8 ⋅ 3 = 24 (хв.)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

350 - 250 : 50 ⋅ 10 = 300

350 - 250 : 50 ⋅ 30 = 200

350 - 250 : 50 ⋅ 40 = 150

350 - 250 : 50 ⋅ 60 = 50 6.

1) 80 : 20 = 4 (конт.) -

2) 6 - 4 = 2 (конт.) - великих

3) 100 : 2 = 50 (кг) Відповідь: 50

238 + 522 - 320 = 440 (368 - 326) : 7 ⋅ 100 = 600

2) 42 : 7 = 6 3) 6 ⋅ 100 = 600

- (261 + 243) = 480

- 4 ⋅ 80 + 173 = 308 1) 4 ⋅ 80 = 320

1)

1.

1.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1. Скільки коштує рюкзак?

2. Скільки коштують два таких рюкзаки?

4) Відомо, скільки коштують 9

таких тенісних м'ячів купили на 400 грн?

1. Скільки коштує один тенісний м'яч?

2. Скільки таких м'ячів купили на 400 гривень?

2. Розглянь, як виконано

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

Сміх лікує всіх.

2) 440 + 366 > 408 + 392

900 + 87 < 800 + 175

3) 31 > 541 > 900

4. На скільки а + 135 більше, ніж a – 135?

а + 135 > а – 135 — більше на а ⋅ 2

165 + 135 > 165 – 135

300 > 30 на 270

5. 1) Обери схему

900 : (137 + 163) = 3 (частина).

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

2) (225 + 250) ⋅ 2 = 850 (м) Відповідь:

5.

- 6 = 4

- 25 = 215

- 21 = 680

- 46 = 461 2.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

5.

1) 38 + 72 = 110

2) 110 + 38 = 148 (л)

378 + 312 = 690

690 = 690

8.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

900 - 394 = 506 506 = 506

603 - 332 = 271 271 = 271

два числа: 1)

яких дорівнює 24, а сума 11;

8 і 3

8 ⋅ 3 = 24

8 + 3 = 11

2) добуток яких дорівнює 30, а сума 11;

5 і 6

5 ⋅ 6 = 30

5 + 6 = 30

3) добуток яких дорівнює 9, а сума 10;

9 і 1

9 ⋅ 1 = 9

9 + 1 = 10

4)

0 ⋅ 6 = 0 0 + 6 = 6

яких дорівнює

5.

дитині до фінішу?

1) 1 км = 1000 м;

2) 1000 – 260 = 740 (м) —

3) 1000 – 345 = 655 (м) — залишилося

4) 1000 – 102 = 898 (м) — залишилося Насті;

5) 1000 – 98 = 902 (м) — залишилося Олі.

898 метрів, Олі — 902 метри.

6. Вік модрини 600 років.

70 років

1) 600 – 470 = 130 (р.) — черепасі;

2) 130 – 70 = 60 (р.) — сові;

3) 600 : 60 = 10 (разів).

Відповідь: у 10 разів сова

125 + 350 + 295 = 870

8.

х + 91 = 600

х = 600 – 91

х = 509

509 + 91 = 600

600 = 600

3. Два числа розговорилися між собою.

Перше число:

число:

300 ⋅ 3 = 900

600 : 2 = 300

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1)

2) 10 > 8

Відповідь:

10. Розглянь бібліотечний каталог словників. Дай відповіді на запитання.

Запиши усі круглі числа серед номерів словників.

140, 150, 160, 170, 210, 220, 230, 600, 610;

Назви серед номерів число, у якому сотень, десятків і одиниць є порівну. 222;

Прочитай, як дізнатися кількість орфографічних словників у бібліотеці.

Визнач кількість тлумачних словників; словників іншомовних слів.

тлумачних словників - 31, іншомовних - 16;

3-А клас узяв для уроку

узяв 3-А клас для уроку?

3-А клас взяв 14 тлумачних словників;

3-Б клас узяв для уроку книги з

словників і яких? серед них 6 словників іншомовних слів.

11. На двох етажерках було 147 книг.

1)

2) 147 - 68 = 79 (кн.) Відповідь:

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1. Степанкові 10 років.

Мудрий Слон святкує своє сторіччя.

Дуб Максима Залізняка відсвяткував своє тисячоліття.

Прочитай розмову Степанка і Мудрого Слона. Дай відповіді на запитання внизу.

1) На скільки років:

Мудрий Слон старший від Степанка?

Так;

Мудрий Слон молодший, ніж дуб Залізняка? так;

Дуб Залізняка старший від Степанка?

так.

2) У скільки разів:

Степанко молодший, ніж Слон?

У 10 разів Степанко молодший за Слона;

Дуб Залізняка старший від Мудрого Слона?

у 10 разів дуб сторший від Мудрого слона.

2. Секвоя уже прожила 23 століття, а

століть прожила сосна довговічна?

23 ⋅ 2 = 46 століть прожила сосна

3. Скільки років можуть прожити

Яблуня — 200 років

Тис ягідний — 1000 років

Липа — 500 років

Ялина — 350 років

4. Зроби перетворення

Двоустулковий малюск:

400 р. = 4 ст.

Черепаха:

200 р. = 2 ст.

Осетер:

152 р. = 1 ст. 52 р.

Гриф:

118 р. = 1 ст. 18 р.

Щука:

150 р. = 1 ст. 50 р.

5. Перша

років?

1) 7 ст. = 700

2) 700 – 680 = 20 (р.) Відповідь:

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) 1 ст. 300 р. = 1300 р.

-доня?

2) 300 : 100 = 30 (р.) — вишня-доня

3) 1300 – 30 = 1270 (р.) — на старше

4) 1270 р. = 1 ст. 270 р. Відповідь: на 1 ст. 270 р. вишня-бабуся старша, ніж

8.

1 ст. < 980 р. 199 р. < 2 ст.

1000 р. > 9 ст.

9.

1 ст – 13 р. = 100 р. – 13 р. = 87 р.

1000 р. – 4 р . = 996 р.

276 р. – 2 ст. = 76 р.

1000 р. – 127 р. = 873 р.

3 ст. – 45 р. = 2 ст. 55 р.

-доня.

100 р. < 10 ст.

1000 р. – 7 ст. = 1000 р. – 700 р. = 300 р. = 3 ст.

10. Кількість років кота Леопольда ділиться

року кількість його

1) 52 - 35 = 17 (тижнів) -

2) 2 + 1 + 1 = 4 (тижні) -

3) 17 - 4 = 13 (тижн.) Відповідь: 13 тижнів

1) 64 : 8 =

2) 480 : 8 = 60 (вк.)

3) 80 : 2 = 40 (кв.)

4) 60 : 3 = 20 (кв.)

8

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

вертепів.

10. 1) Максим старший від своєї сестри на 3 роки. 5 років тому Максиму

Скільки років сестрі зараз? Сестрі зараз 11 років.

2) Мама молодша від тата на 4 роки. Скільки років

святкуватиме своє 40-річчя? Мамі 33 роки.

11. Дідусь Грицько святкуватиме своє століття через 24 p.,

18 р. б міс, а дідусь Панас – через 10

1) 100 - 24 = 76 (років) - дідусю Грицько

2) 100 - 18 р. 6 міс. = 81 р. 6 міс - дідусю

3) 100 р. - 10 міс. = 99 р. 2 міс. Відповідь: 76 років

2 місяці - дідусь

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

3. Визнач:

1) До скількох ти зможеш полічити за 1 хв.

До 60;

2) Скільки

10 оплесків;

3) За скільки секунд ти зробиш 10 кроків; 15 стрибків; 12 присідань.

10 кроків - 10 секунд, 15 стрибків - 15 секунд, 12 присідань - 12 секунд;

4) За скільки

намалювати 5 трикутників.

за 1 секунду.

4. Запиши

1) 20 ⋅ 4 = 80 (хв) - дивилися мультфільм

2) 8 ⋅ 5 = 40 (хв) -

3) 80 - 40 = 40 (хв) - на

4) 80 : 40 = 2 (рази) - менше

5) 80 + 40 = 120 (хв) = 2 (год) Відповідь: на 40

2)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1. Обчисли усно.

2 р. 4 міс. + 4 р. 2 міс. = 6 р. 6 міс.

7 р. 10 міс. – 6 р. = 1 р. 10 міс.

2 год. 20 хв + 5 год. 15 хв. = 7 год. 35 хв.

14 год. 40 хв. – 25 хв. = 14 год. 15 хв.

7 хв. 10 с. + 8 хв. 28 с. = 15 хв. 38 с.

20 хв. 15 с. – 1 хв. 15 с. = 19 хв.

2. Обчисли письмово за зразком. 3.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1 доба 10 год. = 34 год.

2 хв. 10 с. = 130 с.

3 год. 30 хв. = 210 хв.

2 р. 3 міс. = 27 міс.

3 тижні 2 дні = 23 дні 121 с. = 2 хв. 1 с.

7. У майстерні було 30 несправних

і ремонтував

Скільки

5 днів, а субота і

1) 2 т. 3 дні = 5 · 2 + 3 = 13 (дн.) – решта

2) 2 · 13 = 26 (вел.) – відремонтував

3) 30 – 26 = 4 (вел.)

Відповідь: 4

– велика перерва, тривалістю

1) 45 · 2 = 90 (хв.) – у роки разом

2) 40 · 3 = 120 (хв.) – 3 уроки по 40 хвилин

3) 90 + 120 = 210 (хв.) – 3 год. 30 хв – урок

4) 10 · 3 = 30 (хв.) – мал. перерва

5) 30 + 20 = 50 (хв.) – всього перерви

6) 210 + 50 = 260 (хв.) = 4 год. 20 хв.

500 : (458 – 408) = 10

(643 + 257) : 10 = 90

367 – (446 – 352) = 273

59 + 240 : 8 : 6 = 64

700 – 80 · 2 : 40 = 696

7 · (302 – 294) – 54 = 2

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

5 + 12 = 17 (год.) — сімнадцята година

7 + 12 = 19 (год.) — сьома година вечора або дев’ятнадцята година

3. Потренуйся називати час інакше.

Восьма година вечора — двадцята година; друга година дня — чотирнадцята година; дев’ята година вечора — двадцять перша година.

4. Назви години іншим способом.

15 – 12 = 3 — третя година дня 21 – 12 = 9 — дев’ята година вечора

13 – 12 = 1 — перша година дня

22 – 12 = 10 — десята година вечора

5.

600 : (258 – 228) · 3 = 60

546 – (356 + 244) : 10 = 486

312 – 90 · 4 : 60 = 303

9 · (501 – 493) – 45 = 27

6. Петрик прийшов

часу Петрик провів у школі?

1) 2 год. дня = 14 год.

2) 14 – 9 = 5 (год.)

Відповідь: 5

10 + 12 = 22 год.

Відповідь: о 22

1) 3 год. дня = 15 год.

2) 15 – 4 = 11 (год.).

1) 5 хвилин по восьмій або 5 хвилин на дев'яту.

2) За 5 хвилин третя година дня або 5 хвилин до третього.

3) 40 хвилин до сьомої або за 40 хвилин на восьму.

4) 15 хвилин по сьомій або 15 хвилин на восьму.

5) За 15 хвилин дванадцять

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) 72 : 8 = 9 (пол.) — за 1 хвилину

2) 9 — 3 = 6 (пол.) — за 1 хвилину

3) 6 ⋅ 8 = 48 (пол.) — мал. сестра

4) 48 + 72 = 120 (пол.)

Відповідь: 48 полуниць

почистили разом 9. 1) Назви непарні числа

малу?

1) Непарні числа: 1, 3, 5, 7, 9, 11.

Парні числа: 10, 8, 6, 4, 2.

2) 10 хвилин на

дві години або чотирнадцять годин (мала стрілка);

за 15 хвилин перша (тринадцята) або 15 хвилин

дев'ять годин (мала стрілка). 10. Один

1.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

малої (години).

2. Потренуйся визначати час.

1) Вісьму годину п'ятнадцять хвилин.

2) Дванадцяту годину п'ятнадцять хвилин.

3) Дванадцята година нуль одна хвилина.

3. Скажи різними способами, котра година на годинниках.

Яким годинником тобі зручніше користуватися: електронним чи механічним?

1) За 15 хвилин до третьої або 15 хвилин до третьої.

2) 10 хвилин по дев'ятій, або 10 хвилин на десяту.

3) 25 хвилин по двадцятій, або 25 хвилин на двадцять першу.

4) За 20 хвилин до першої, або 20 хвилин до першої.

5) Сьома година 20 хвилин.

6) Шістнадцята година п'ятдесят хвилин.

7) Двадцять третя година п'ять хвилин.

Зручніше електронним годинником.

4. Допоможи Левкові порахувати,

годинник.

14 год. 25 хв. - 14 год. 05 хв. = 20 хв.

5. Скільки часу

14 год. 50 хв. - 14 год. = 50 хв. -

6. По дорозі

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

3 р. - 11 міс. = 2 р. 11 міс.

30 діб - 1 тиждень = 23 доби = 3 тижні 2 доби

2 доби - 15 год. = 33 год.

3 год. - 40 хв. = 2 год. 20 хв.

4 хв. - 30 с. = 3 хв. 30 с.

2.

450 + 324 - 609 = 774 – 609 = 165 (651 + 249 - 400) : 100 = 500 : 100 = 5

7 ⋅ (48 ⋅ 10 - 471) = 7 ⋅ 9 = 63 (405 - 396) ⋅ 8 + 108 = 9 ⋅ 8 + 108 = 180

3. 1)

2)

3)

4)

почалися змагання?

5) Шкільні

час двома способами.

1) 8 год. + 5 хв. + 10 хв. + 20 хв. = 8 год. 35 хв. Відповідь: 35 хвилин

2) 5 хв. + 60 с. + 14 хв. + 3 хв. = 22 хв. 60 с. = 23 хв.

Відповідь: 23 хвилини

3) 8 год. 35 хв. + 23 хв. = 8 год. 58 хв. Відповідь:

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) 50 хв. - 10 хв. = 40 хв. - два тайми

2) 40 : 2 = 20 (хв.) - один тайм

Біг с м'ячем:

1) 2 хв. - 1 с. = 1 хв. 59 с. - ІІ місце

2) 1 хв. 59 с. - 1 с. = 1 хв. 58 с. - І місце

Стрибки в мішках:

1) 10 хв. - 10 с. = 9 хв. 50 с. - ІІ місце

2) 9 хв. 50 с. - 1 хв. = 8 хв. 50 с. - І місце

Стрибки на скакалці:

1) 4 хв. + 10 с. = 4 хв. 10 с. - ІІІ місце

2) 4 хв. - 20 с. = 3 хв. 40 с. - І місце

7. Перша

1) 130 - 10 = 120 (хв.) -

2) 120 : 2 = 60 (хв.)

Відповідь: 60 хвилин

Левко

- 13 год. 55 хв.;

- 14 год. 05 хв.;

- 14 год. 04 хв. 2) Відчайдух прийшов

4) червень (6); 5) 8;

6) 9, 10, 11.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

8 р. 8 міс. + 7 р. 2 міс. = 15 р. 10 міс.

30 р. 1 міс. + 10 міс. = 30 р. 11 міс.

18 р. 10 міс. + 2 р. = 20 р. 10 міс.

12 міс. + 4 р. = 5 р.

6 р. 8 міс. + 2 р. 4 міс. = 9 р.

13 р. 5 міс. - 7 р. = 6 р. 5 міс.

20 р. 11 міс. - 8 міс. = 20 р. 3 міс.

8 р. 7 міс. - 2 р. 6 міс. = 6 р. 1 міс.

3. У школі «Джерельце» дітям цікаво

самоврядування?

2) У які дні тижня відбудеться поїздка у

4) Акція «Макулатуринг» стартує

«Актори»

репетицій. Це триватиме ... тижні.

1) 17 травня у середу;

2) у суботу та неділю;

3) з 29 травня по 31 травня.

Він триває 3 дні;

4) 2 травня і закінчується 22 травня.

Вона триває 3 тижні, це становить 21 день;

5) 2 травня і закінцує 26 травня.

Актори займаються 3 рази

4. У шкільній

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

Остап - 6 липня, Орися - 21 листопада.

2) Оля народилася раніше на 1 годину 12 хвилин.

3) Остап народився пізніше на 15 год. 46 хв.

4) Орися, Оля, Остап, Олег.

8. Петрик і Павлик розпочали

закінчилась. О котрій годині хлопці завершили гру? 12 год. 10 хв. + 1 год. 5 хв. = 13 год. 15 хв. -

9. Мультфільм «Попелюшка» починається

годиннику – 19:30. Через скільки часу розпочнеться мультфільм?

8 год. вечора = 20 годин.

20 годин - 19 год. 30 хв. = 30 хв. - розпочнеться мультфільм

10. У Парку культури є цікаві атракціони. Діти купили квитки, у яких вказано

номери атракціонів. Скільки часу

1) Обчисли усно:

Іван: №6 + №2

Леся: №4 + №6

Степан: №5 + №6 + №7

2) Обчисли у стовпчик:

Інна: №3 + №4

Віра: №2 + №7

Ігор: №1 + №2

1) Іван:

8 хв. + 3 хв. 35 с. = 11 хв. 35 с.

Леся:

4 хв. 18 с. + 8 хв. = 12 хв. 18 с.

Степан:

4 хв. + 8 хв. + 1 хв. 20 с. = 13 хв. 20 с.

2) Інна:

3 хв. 15 с. + 4 хв. 18 с. = 7 хв. 33 с.

Віра:

3 хв. 35 с. + 1 хв. 20 с. = 4 хв. 55 с.

Ігор:

5 хв. 25 с. + 3 хв. 35 с. = 8 хв. 60 с. = 9 хв.

хв. 20 с. = 60 с. ⋅ 8 + 20 с. =

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1.

2)

Львів – Ужгород?

268 км, 293 км, 430 км, 350 км, 163 км, 73 км, 112 км, 119 км, 127 км, 297 км, 307 км, 356 км, 129 км, 244 км, 248 км, 154 км, 397 км.

1) 402 км

2) На 162 км

2. Розв’яжи анаграми, щоб пригадати назви величин. Довжина, маса, місткість, вартість.

3. Склади за таблицями задачі й розв’яжи їх. Чим подібні і чим відрізняються

у кожній таблиці? Доповни правила під таблицями.

1.

1)

8 ⋅ 5 = 40 (дм)

Відповідь:

300 : 50 = 6 (заб.)

Відповідь: Іванко зробив 6 забігів

3) Із

360 : 4 = 90 (м)

Відповідь:

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

210 : 3 = 7 (бан.)

Відповідь:

3)

400 : 4 = 100 (л)

на кількість посудин; загальну місткість поділити на місткість посудини; загальну місткість поділити на кількість посудини.

4.

1) Одна пачка соку коштує 8 гривень. Скільки коштують 8 таких пачок соку?

8 ⋅ 8 = 64 (грн.)

Відповідь: весь сок коштує 64 гривні

2) Один конструктор коштує 400 гривень. Скільки конструкторів

гривень?

800 : 400 = 2 (к.)

Відповідь: можна купити 2 конструктори

3) На 1 гривню

1 грн. = 100 коп.

100 : 5 = 20 (коп.)

Відповідь: 20 копійок

кількість помножити на ціну; вартість поділити на ціну;

вартість поділити на кількість. 4.

50

60 : 3 = 20 (дн.)

4

5

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1. Обчисли.

(70 + 20) · 9 = 810

(60 + 10) : 1 = 70

810 : 10 = 81

81 – (4 · 8 + 43) = 6

360 : (240 : 40) = 60

6 · (45 + 15) = 360

2. Розглянь два способи розв’язування задачі. Дивитись в підручнику.

3. Розглянь малюнок і два способи розв'язування задачі.

кожної дії. Закінчи розв'язування.

Кожна дівчинка сплела по 3 віночки з ромашок і по 2

віночків сплели п'ять дівчаток?

1 спосіб:

1) 3 + 2 = 5 (він.) – сплела 1 дівчинка

2) (3 + 2) · 5 = 25 (він.) – сплели 5 дівчаток

2 спосіб:

1) 3 · 5 = 15 (він.) – з ромашок сплели 5 дічаток

2) 2 · 5 = 10 (він.) – з маків сплели 5 дівчаток

3) 3 · 5 + 2 · 5 = 25 (він.) – сплели всього 5 дівчаток

4. Розв'яжи задачу

1 спосіб:

1) 5 · 3 = 15 (хл.) –

2) 4 · 3 = 12 (дівч.)

3) 12 + 15 = 27 (д.)

5 · 3 + 4 · 3 = 27 (д.)

2 спосіб:

1) 5 + 4 = 9 (д.)

2) 9 · 3 = 27 (д.)

(5 + 4) · 3 = 27 (д.) Відповідь: 27

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

(30 + 7) · 4 = 30 · 4 + 30 · 7 = 120 + 210 = 330

(200 + 100) · 3 = 200 · 3 + 100 · 3 = 900

200 · (1 + 4) = 200 · 1 + 200 · 4 = 200 + 800 = 1000

(400 + 50) · 2 = 400 · 2 + 50 · 2 = 900

400 · (0 + 2) = 400 · 0 + 400 · 2 = 800

(300 + 7) · 2 = 300 · 2 + 7 · 2 = 600 + 14 = 614

30 · (7 + 4) = 30 · 7 + 30 · 4 = 210 + 120 = 330

6 · (50 + 8) = 6 · 50 + 6 · 8 = 300 + 48 = 348

9. Обчисли вирази за правилом із довідничка.

7 · (9 + 3) = 7 · 9 + 7 · 3 = 63 + 21 = 84

4 · (4 + 20) = 4 · 4 + 4 · 20 = 16 + 80 = 96

40 · (8 + 5) = 40 · 8 + 40 · 5 = 320 + 200 = 520

10. За поданим початком склади

множення числа на суму.

50 + 7 = 57

+ 7 = 507 500 + 70 = 570

2)

= 70 + 4

= 200 + 8

+ 10 + 7 = 517

= 300 + 50 + 6

= 600 + 70 3)

30 · 4 = 120

· 40 = 360 400 · 2 = 800

· 300 = 900

587 + 2 = 589

+ 2 = 590

+ 2 = 591

- 2 = 318

587 + 200 = 787

+ 200 = 788

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

33 · 3 = (30 + 3) · 3 = 30 · 3 + 3 · 3 = 69

150 · 5 = (100 + 50) · 5 = 100 · 5 + 50 · 5 = 750

210 · 4 = (200 + 10) · 4 = 200 · 4 + 10 · 4 = 840

130 · 7 = (100 + 30) · 7 = 100 · 7 + 30 · 7 = 910

260 · 2 = (200 + 60) · 2 = 200 · 2 + 60 · 2 = 520

190 · 3 = (100 + 90) · 3 = 100 · 3 + 90 · 3 = 570

440 · 2 = (400 + 40) · 2 = 400 · 2 + 40 · 2 = 880

201 · 4 = (200 + 1) · 4 = 200 · 4 + 1 · 4 = 804

203 · 3 = (200 + 3) · 3 = 200 · 3 + 3 · 3 = 609

104 · 6 = (100 + 4) · 6 = 100 · 6 + 4 · 6 = 624

109 · 7 = (100 + 9) · 7 = 100 · 7 + 9 · 7 = 763

105 · 8 = (100 + 5) · 8 = 100 · 8 + 5 · 8 = 840

103 · 9 = (100 + 3) · 9 = 100 · 9 + 3 · 9 = 927

4 · 16 = 4 · (10 + 6) = 4 · 10 + 4 · 6 = 64

7 · 12 = 12 · 7 = (10 + 2) · 7 = 10 · 7 + 2 · 7 = 84

5 · 190 = 5 · (100 + 90) = 5 · 100 + 5 · 90 = 950

7 · 130 = 7 · (100 + 30) = 7 · 100 + 7 · 30 = 910

7 · 108 = 7 · (100 + 8) = 7 · 100 + 7 · 8 = 756

8 · 106 = 8 · (100 + 6) = 8 · 100 + 8 · 6 = 848

3. Знайди периметр

більша.

1) 45 · 2 = 90 (м) — довжина поля; 2) (90 + 45) · 2 = 270 (м).

Відповідь: периметр футбольного

4. Перемалюй і заповни таблицю. Перед

правильною.

m · 4 > 92

m = 21, 23, 25, 27.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

m · 4 > 92, m = 25, 27

8. Ціна пари тапочок

х + у - скільки

1)

135 = 5 + 30 + 100

279 = 200 + 7 + 9

Помножити

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

Обчисли

3 · 242 = 3 · (200 + 40 + 2) = 3 · 200 + 3 · 40 + 3 · 2 = 600 + 120 + 6 = 726.

Слід змінити: 3 помножити

5. Обчисли.

443 · 2 = (400 + 40 + 3) · 2 = 400 · 2 + 40 · 2 + 3 · 2 = 800 + 80 + 6 = 886;

3 · 327 = 327 · 3 = (300 + 20 + 7) · 3 = 300 · 3 + 20 · 3 = 7 · 3 = 900 + 60 + 21 = 981;

265 · 3 = (200 + 60 + 5) · 3 = 200 · 3 + 60 · 3 + 5 · 3 = 600 + 180 + 15 = 795;

4 · 225 = 4 · (200 + 20 + 5) = 4 · 200 + 4 · 20 + 4 · 5 = 800 + 80 + 20 = 900;

217 · 4 = (200 + 10 + 7) · 4 = 200 · 4 + 10 · 4 + 7 · 4 = 800 + 40 + 28 = 868;

5 · 132 = 5 · (100 + 30 + 2) = 5 · 100 + 5 · 30 + 5 · 2 = 500 + 150 + 10 = 660;

185 · 5 = (100 + 80 + 5) · 5 = 100 · 5 + 80 · 5 + 5 · 5 = 500 + 400 + 10 = 910;

7 · 114 = 7 · (100 + 10 + 4) = 7 · 100 + 7 · 10 + 7 · 4 = 700 + 70 + 28 = 798;

124 · 8 = (100 + 20 + 4) · 8 = 100 · 8 + 20 · 8 + 4 · 8 = 800 + 160 + 32 = 962.

6. У школі велика перерва.

1)

кульками шкільного подвір’я.

2) Доповни запитання

малюють

1.

2.

1) 8 · 24 = 192 (шм.)

2) 11 · 9 = 99 (шм.)

3) 99 + 192 = 291 (шм.)

4) 192 – 99 = 93 (шм.)

Відповідь:

3.

1) 42 : 6 = 7 (б.) –

2) 7 + 2 = 9 (б.)

3) 9 · 3 = 27 (б.)

27

7.

3 + f = 27; f + 3 = 27; f – 3 = 27; 3 · f = 27; f · 3 = 27; f : 3 = 27;

27 : f = 3; 27 – f = 3; 27 : 3 = f · 3;

f : 3 = 27

f = 27 · 3

f = 81

81 : 3 = 27

27 = 27

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

f · 3 = 27

f = 27 : 3

f = 9

9 · 3 = 27

27 = 27

27 : f = 3

f = 27 : 3

f = 9

27 : 9 = 3

3 = 3

8. Яке найбільше число можна дібрати замість k, щоб нерівність 9 · k < 44 була правильною? k = 4.

9. У скільки разів b · 6 більше, ніж b · 3?

b · 6 > b · 3, більше 2 рази b · 6 > b : 4, більше у 24 рази

10. Добери серед

14 · 7 = 98

170 · 4 = 680

143 · 2 = 286

162 · 3 = 486

1. Запиши лише ті

2) 5 · 127 = 635

1) 106 · 6 = 636

4) 8 · 55 = 440

3) 30 · 30 = 690

2.

у підручник.

4. Застосуй, де зручно,

3 · 4 · 5 = 3 · (4 · 5) = 3 · 20 = 60; 5 · 7 · 6 = (5 · 6) · 7 = 30 · 7 = 210; 10 · 9 · 8 = (9 · 8) · 10 = 720; 8 · 7 · 5 = (8 · 5) · 7 = 280. 5.

1) 13 · 2 · 3 = 78; 2) 13 · (2 · 3) = 78.

6.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) 12 + 8 = 20 (хв.) — разом; 2) 20 : 2 = 10 (хв.).

Відповідь: їм

8. Мама почистила великі та малі стручки

192 квасолини. 21 великий стручок містив по 7 квасолин кожен. А в малих стручках було по 5 квасолин у кожному. Скільки малих стручків квасолі почистила

1) 7 · 21 = 147 (кв.) — у великих стручках;

2) 192 – 147 = 45 (кв.) — у малих стручках;

3) 45 : 5 = 9 (стр.).

Відповідь: 9 малих стручків

1) б;

2) 36 : 6 = 6 (стр.)

36 : 9 = 4 (стр.)

= 10 (стр.)

3) 10 · 3 = 30 (хв.) —

10 · 4 = 40 (хв.)

множник: 62, 85, 106

множник: 5, 7, 9

62 · 9 = 558

85 · 7 = 595

106 · 5 = 530

m = 2, n =

2 + 4 · 113 = 454 (2 + 4) · 113 = 678

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

84 солдати

Козачки,

раділи, що

2. Склади і розв’яжи

1) 655 – 422 = 233

2) 422 – 233 = 189 (км)

3) 422 – 189 = 233 (км)

Відповідь:

3. В одну бочечку

1) 20 : 4 = 5 (л) – за 1 хв. в І бочку

2) 36 : 4 = 9 (л)

3) 9 + 5 = 14 (л)

Відповідь: 14

1) 6 : 2 = 3

2) 6 : 3 = 2

3) 3 + 2 = 5

1) 6 : 2 = 3

1)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1)

2) 280 + 320 = 600 (л.)

3) 600 : 3 = 200 (л.) Відповідь:

2 1 3 4

4 ⋅ (96 – 88) ⋅ 10 – 117 = 203 1 3 4 2

(203 + 247) : 90 + 7 ⋅ 9 = 68 2 1 3 4 (68 + 6 ⋅ 80 – 308) : 60 = 4 9.

1 2 5 3 4

⋅ b ⋅ c – d : е ⋅ f 1 3 2 4 5

а : b + с ⋅ d – а : f

3 1 2 5 4 а – b ⋅ с ⋅ d – е ⋅ f 4 1 2 3 5

+ (b ⋅ d – d) : е – f

8 ⋅ 4 – 12 = 20

100 – 4 ⋅ 12 = 52

12 ⋅

+ 11 + 30) : 7 = 20

(9 + 6) : 3 = 5 (м.)

2-

9 : 3 + 6 : 3 = 5 (м.)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

3. Обчисли

(40 + 56) : 8 = 40 : 8 + 56 : 8 = 5 + 7 = 12; (24 + 42) : 6 = 24 : 6 + 42 : 6 = 4 + 7 = 11; (210 + 42) : 7 = 210 : 7 + 42 : 7 = 30 + 6 = 36; (450 + 45) : 5 = 450 : 5 + 45 : 5 = 90 + 9 = 99; (630 + 180) : 9 = 630 : 9 + 180 : 9 = 70 + 20 = 90; (360 + 280) : 40 = 360 : 40 + 280 : 40 = 9 + 7 = 16.

4. Доповни

1) 40 : 8 = 5 (арк.)

2) 40 : 10 = 4 (арк.)

3) 4 + 5 = 9 (арк.)

4) 63 : 9 = 7 (год.) Відповідь: за 7

63 : (40 : 8 + 40 : 10) = 7 (год.)

7. 1) Розв'яжи задачу.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

39 : 3, 63 : 3, 396 : 3 1.

28 : 3 = (20 : 8) : 2 = 20 : 2 + 8 : 2 = 14

П.: 20 : 2 = 10

8 : 2 = 4

48 : 4 = (40 + 8) : 4 = 12

П.: 40 : 4 = 10

8 : 4 = 2

55 : 5 = (50 + 5) : 5 = 11

П.: 50 : 5 = 10

5 : 5 = 1

99 : 9 = (90 + 9) : 9 = 11

П.: 90 : 9 = 10

9 : 9 = 1

63 : 3 = (60 + 3) : 3 = 21

П.: 60 : 3 = 20

3 : 3 = 1

369 : 3 = (300 + 60 + 9) : 3 = 123

300 : 3 = 100

60 : 3 = 20

9 : 3 = 3

2. 1) Розглянь

розклавши

86 : 2 = (80 + 6) : 2 = 80 : 2 + 6 : 2 = 40 + 3 = 43

84 : 4 = (80 + 4) : 4 = 80 : 4 + 4 : 4 = 20 + 1 = 21

510 : 5 = (500 + 10) : 5 = 500 : 5 + 10 : 5 = 100 + 2 = 102

840 : 8 = (800 + 40) : 8 = 800 : 8 + 40 : 8 = 100 + 5 = 105 804 : 4 = (800 + 4) : 4 = 800 : 4 + 4 : 4 = 200 + 1 = 201

936 : 3 = (900 + 30 + 6) : 3 = 900 : 3 + 30 : 3

848 : 4 + 212 = 224

4.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

42 : 2 + 26 : 2 + 64 : 2 = 66 (ящ.)

(42 + 26 + 64) : 2 = 66 (ящ.)

Відповідь:

ванну.

1)

2)

6.

1) 6 + 3 = 9 (хв) -

2) 180 : 9 = 20 (л)

Писар досліджує. Досліди і ти.

Якщо з великого крана за

758 + 196 + 46 = 1000

328 - 272 + 588 = 644

328 + 272 - 109 = 491

758 - 196 - 365 = 197

1) 32 : 2 = (20 + 12) : 2 = 16

38 : 2 = (20 + 18) : 2 = 19

2) 51 : 3 = (30 + 21) : 3 = 17

42 : 3 = (30 + 12) : 3 = 14

3) 90 : 5 = (50 + 40) : 5 = 18

90 : 6 = (60 + 30) = 15

100 : 10 = 10

80 : 2 = 40

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

60 : 3 = 20

100 : 2 = 50

90 : 3 = 30

100 : 1 = 100

3. 1) Доповни розклад чисел на зручні доданки.

2)

3) Зроби висновок, яким є перший доданок у кожному розкладі.

1) 38 : 3 = (20 + 18) : 2 = 19

П.: 20 : 2 = 10

18 : 2 = 9

45 : 3 = (30 + 15) : 3 = 15

П.: 30 : 3 = 10

15 : 3 = 5

42 : 3 = (30 + 12) : 3 = 14

П.: 30 : 3 = 10

12 : 3 = 4

56 : 4 = (40 + 16) : 4 = 14

П.: 40 : 4 = 10

16 : 4 = 4

51 : 3 = (30 + 21) : 3 = 17

П.: 30 : 3 = 10

21 : 3 = 7

64 : 4 = (40 + 24) : 4 = 16

П.: 40 : 4 = 10

24 : 4 = 6

3)

36 : 2 = 18

: 3 = 16 57 : 3 = 19

96 : 6 = 16

: 4 = 18

: 7 = 15

60 : 4 = 15 60 : 5 = 12

75 : 5 = 15

68 : 4 = 17

1) 60 : 3 =

2) 60 : 2 =

3) 60 : 4 = 15 (дм)

4) 20 + 30 + 15 =

5) 65 : 65 = 1

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) (16 + 9) · 2 = 50 (м)

2) 42 м < 50 м. Відповідь: тина,

сам

ж ялинок за 5 год. За скільки

працювали разом?

1) 20 : 4 = 5 (ял.) — Відчайдух за 1 год.;

2) 20 : 5 = 4 (ял.) — Дзиґа за 1 год.;

3) 4 + 5 = 9 (ял.) — разом за 1 годину;

4) 45 : 9 = 5 (год.).

Відповідь: за 5 годин вони б посадили усі

9.

х · 5 = 85

х = 85 : 5

х = 17

17 · 5 = 85

85 = 85 7 · у = 91 у = 91 : 7 у = 13 7 · 13 = 91 91 = 91

162 : 9 = 18

125 : 5 = 25

128 : 8 = 16

119 : 7 = 17

85 : 5 = 17 12.

z :

1) 84 : 7 = 12

3) 52 : 2 = 26

2) 96 : 6 = 16

4) 2 · 19 = 38

5) 45 · 2 = 90 6) 178 – 80 = 98

7) 25 · 4 = 100 8) 153 + 50 = 203

9) 123 · 2 = 246

11) 406 + 194 = 600

936 : 3 = 312

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

день, працюючи сам?

1) 16 : 2 = 8 (ш.) — за 1 день разом; 2) 12 : 4 = 3 (ш.) — Писар за 1 день 3) 8 – 3 = 5 (ш.).

Відповідь: 5 шибок уставив

4. Щоб прибрати будинок, потрібно на 63 л води менше, ніж для поливання ялинок. Для прибирання будинку козачки принесли 6 відер води, по 9 л у кожному. Скільки таких відер води слід принести

1) 9 · 6 = 54 (л) — на приб. будинку;

2) 54 + 63 = 117 (л) — на полив ялинок;

3) 117 : 9 = 13 (в.).

Відповідь:

5.

1) Різницю чисел 102 і 98 помножити

1) (102 – 98) · (19 + 13) = 128;

2) 234 · 2 – 95 : 5 = 448;

3) 81 : 3 + 540 – 450 = 117;

4) 6 · 16 : (48 + 48) = 1.

6. Козачки роблять

1) 45 : 9 = 5 (хв.)

2) 3 · 15 = 45 (хв) —

3) 48 : 4 = 12 (вправ)

2) 14

2.

260 : 20 = 26 : 2 = 13

480 : 40 = 48 : 4 = 12

960 : 30 = 96 : 3 = 32

770 : 70 = 77 : 7 = 11

360 : 30 = 36 : 3 = 12

630 : 30 = 63 : 3 = 21

840 : 40 = 84 : 4 = 41

220 : 20 = 22 : 2 = 11 3.

2)

посмажать 48 сирників ... .»

Скільки сирників

1) Через 12 тижнів

25 червня 2020 року

1 спосіб:

1) 48 : 2 = 24 (с.) — 8 діт. на 1 сніданок

2) 24 : 8 = 3 (с.) — 1 дит. за 1 сніданок

2 спосіб:

1) 48 : 8 = 6 (с.) — 1 дит. на 8 сніданок

2) 6 : 2 = 3 (с.) — 1 дит. на 1 сніданок

Відповідь: 3 сирники

4. Дві корови, що

1)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

7 · 26 + 480 : 6 = 262

250 : 50 + 15 = 20

440 : (30 – 10) = 22

12 · 4 : 2 = 24

(123 – 3) : 10 = 12 9. Дві курки

План

1) Скільки яєць знесуть дві курки за день?

4 : 2 = 2 (я.) — 2 курки за 1 д.

2) Скільки яєць знесе одна курка за день?

2 : 2 = 1 (я.) — 1 курка за 1 д.

3) Скільки яєць знесе одна курка за 3 дні?

1 · 3 = 3 (я.) — 1 курка за 3 д.

4) Скільки яєць знесуть три курки за 3 дні?

3 · 3 = 9 (я.)

Відповідь: 9 яєць знесуть три

7 · (65 + 45) – 578 = 7 · 110 – 578 = 770 – 578 = 192; 616 – 5 · 120 + 84 = 616 – 600 + 84 = 16 + 84 = 100; 400 – 34 · 3 + 884 : 4 = 400 – 102 + 221 = 298 + 221 = 519; (7 · 7 + 35) : (88 – 9 · 9) = (49 + 35) : (88 – 81) = 84 : 7 =

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) 420 : 7 = 60 (ігр.)

2) 60 : 5 = 12 (ігр.) Відповідь: 12

1)

2)

1 спосіб:

1) 30 · 3 = 90 (л) — 3 буси

2) 360 : 90 = 4 (дн.)

2 спосіб:

1) 360 : 3 = 120 (л) — 1 бус витрачав

2) 120 : 30 = 4 (дні) — розвозили

2.

1 спосіб:

1) 10 · 5 = 50 (маш.) — продали

2) 350 : 50 = 7 (маг.) — було

2 спосіб:

1) 350 : 5 = 70 (маш.) — продали за 1 день у

2) 70 : 10 = 7 (маг.) — було

6. Склади два рівняння за

1) Невідоме число

2) 144 збільшили

1) х · 4 = 100

х = 100 : 4

х = 25

25 · 4 = 100

100 = 100

2) 144 + х = 210

х = 210 – 144

х = 66

144 + 66 = 210

210 = 210

5)

1.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

17 · 2 = 34 (деталі). Замало

Беру 3 пакети: 17 · 3 = 51 (деталі)

Отже, гра містить 3 пакети з деталями. 2. Знайди частки способом підбору за зразком. 24 : 12 = 2

1) 1 раз — замало

2) 12 · 2 = 24 — підійшло, отже, 24 : 12 = 2

45 : 15 = 3

1) 1 — замало

2) 15 · 2 = 30 — замало

3) 15 · 3 = 45 — підійшло, отже, 45 : 15 = 3

65 : 13 = 5

1) 1 — замало

2) 13 · 2 = 26 — замало

3) 13 · 3 = 39 — замало

4) 13 · 4 = 52 — замало

5) 13 · 5 = 65 — підійшло, отже, 65 : 13 = 5

56 : 14 = 4

1) 1 —

замало

2) 14 · 2 = 28 — замало

3) 14 · 3 = 42 — замало

4) 14 · 4 = 56 — підійшло, отже, 56 : 14 = 4

60 : 12 = 5

1) 1 —

замало

2) 12 · 2 = 24 — замало

3) 12 · 3 = 36 — замало

4) 12 · 4 = 48 — замало

5) 12 · 5 = 60 — підійшло, отже, 12 · 5 = 60

57 : 19 = 3

1) 1 — замало

2) 19 · 2 = 38 — замало

3) 19 · 3 = 57 — підійшло, отже, 57 : 19 = 3

разу.

(500 – 75 : 25 · 26) : 2 – 11

42 : 3 + 42 : 14 + 5 + 3

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

3) Козачки розташуються

Скільки

1) 84 дні.

2) 12 куренів.

3) 54 намети.

5.

1)

2)

3)

1) 12 · 6 = 72 (м.) — у 6 мотках

2) 72 + 5 = 77 (м.) — всього приготував

3) 77 : 11 = 7 (м.)

Відповідь: 7 мотків мотузки вийшло б.

6. За 6 год роботи

1) 96 : 6 = 16 (скл.) – 8

2) 16 : 8 = 2 (скл.)

Відповідь: 2

х : 4 – 9 > 10.

х = 80, 100.

8. Складання

1)

2.

2) 108

3)

64 : 16 способом

64 ділиться на 8, тоді 64 : 16 (8 ⋅ 2) = 64 : 8 : 2 = 4

4. Обчисли частки

36 : 12 = 36 : (6 ⋅ 2) = 36 : 6 : 2 = 3

54 : 18 = 54 : (9 ⋅ 2) = 54 : 9 : 2 = 3

70 : 14 = 70 : (7 ⋅ 2) = 70 : 7 : 2 = 5

60 : 12 = 60 : (6 ⋅ 2) = 60 : 6 : 2 = 5

48 : 16 = 48 : (8 ⋅ 2) = 48 : 8 : 2 = 3

45 : 15 = 45 : (5 ⋅ 3) = 45 : 5 : 3 = 3

5. Склади задачу за скороченим

2) 6 : 2 = 3 (вар.)

36 + х = 72

х = 72 - 36

х= 36

36 + 36 = 72

72 = 72

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

36 ⋅ х = 72

х = 72 : 36

х = 2

36 ⋅ 2 = 72 72 = 72

8. (72 ⋅ 5 - 35 ⋅ 8) : 10 = 8; (702 - 545 + 243) : 20 = 20

9. Марта, Оля та Віра

віддала Вірі 7 карток, у дівчат

дівчинка спочатку?

Спочатку Марта мала 32 картки,

Оля - 39 карток,

Віра - 25 карток.

10.

купок із

1) 540 : 90 = 6 (куп.) - у І ряду

2) 350 : 70 = 5 (куп.) - у

3) 6 - 5 = 1 (куп.)

Відповідь: у першому

12.

(18 + 38) : 4 · 9 = 126;

5 · 40 : 50 · 14 = 56;

90 · (100 – 7 · 13) = 810;

270 : (24 ⋅ 3 - 42) = 9;

(84 : 4 + 102 : 6) ⋅ 3 = 114; (358 – 50 – 108) : 4 = 50

13.

1

4)

150 : 5 = 30

24 : 4 = 6 108 : 3 = 36

- 36 = 72

= 72 + 36

= 108

- 36 = 72 72 = 72

2)

640 : 8 + 240 : 6

640 : 8 – 240 : 6

(640 : 8): (240 : 6)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

4)

1) 55 хв + 1 год 5 хв = 2 год

6 год – 60 хв = 5 год 6 год 4 хв – 4 год = 2 год 4 хв

хв – 1 год = 60 хв

год – 1 доба = 3 год 9 год 16 хв – 8 год 8 хв = 1 год 8 хв

35 с + 35 хв + 1 год = 1 год 35 хв 35 с

1 доба – 23 год 5 хв = 55 хв

1 тиждень – 6 діб 20 год = 4 год

15 діб – 2 тижні = 1 доба Точне вічне

2) 640 : 8 + 240 : 6 — скільки

640 : 8 – 240 : 6 —

винограднику Б.

(640 : 8) : (240 : 6) — у

Б.

3) 60 : 3 : 4 = 5 (ящ.)

120 : 12 : 2 = 5 (ящ.)

4) Морське око.

3)

4)

2 у верхньому рядку.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1

21 : 7 = 3 (л)

2. Скільки молока дає корова Муся за 1 день? 98 : 7 = 14 (л)

3. Скільки молока дає вівця Фрося за 1 день?

7 : 7 = 1 (л)

4. Скільки молока дають всі тварини разом

1 + 14 + 3 = 18 (л)

2)

1) 3 · 10 = 30 (дн.) – всього молока

2) 30 : 5 = 6 (кг)

Відповідь: 6

3)

1) 14 : 7 = 2 (кг) – сиру за 1 день

2) 8 : 2 = 4 (дн.)

Відповідь: 4

4)

1) 6 : 1 = 6 (дн.) – 1 кг сиру

2) 5 · 6 = 30 (дн.) – 5 кг сиру

3) 30 > 20

Відповідь: ні, не

6. 657 310 12

967 – (298 + 96 : 8) · 3 = 1971

208 2 92

300 – 140 : 70 · 46 + 52 = 260

9 630 273

720 : 80 · 70 – 357 + 137 = 410

9 68 90 22

810 : (17 · 4 + 11 · 2) – 9 = 0

Або:

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

2. Розглянь малюнки. Прочитай і

11 : 5 = 2 (ост. 1)

3. Знайди для кожного малюнка

1) 15 : 2 = 7 (ост. 1)

2) 15 : 3 = 5 (ост. 0)

3) 15 : 4 = 3 (ост. 3)

4. Виконай ділення, зробивши допоміжні

5 : 2 = 2 (ост. 1)

00 | 00 | 0

8 : 3 = 2 (ост. 2)

000 | 000 | 00

7 : 4 = 1 (ост. 3)

000 | 000

12 : 4 = 3

0000 | 0000 | 0000

15 : 6 = 2 (ост. 3)

000000 | 000000 | 000

5. Відчайдух робить записи

1) 11 : 2 = 5 (ост. 1)

2) 13 : 3 = 4 (ост. 1)

3) 11 : 4 = 2 (ост. 3)

4) 17 : 5 = 3 (сот. 2)

5) 17 : 2 = 8 (ост. 1)

6) 12 : 3 = 4

6.

18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32.

: 2 = 18

36 : 3 = 12

36 : 6 = 6

36 : 4 = 9

36 : 5 = 7 (ост. 1)

: 2 = 5 (ост. 1) 14 : 2 = 7 14 : 3 = 4 (ост. 2)

: 4 = 4 (ост. 3)

: 5 = 3 (ост. 2)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

якщо у них було 13 м шовку? 13 : 2 = 6 (суконь) (ост. 1)

4. Марко має 24 кубики. Він розкладає їх рядами

міркування.

Два ряди по 12 кубиків і жодного зайвого.

3 ряди по 7 кубиків і 3 кубики зайві.

Два ряди по 10 кубиків і 4 кібики зайві.

Для п’яти рядів по 5 кубиків не вистачає 1 кубика. Для трьох рядів по 10

6

5. Розглянь

1) Чому

2) Якою може бути остача

1) 14 : 4 = 2 (ост. 6) – неправильно. Остача

14 : 2 = 3 (ост. 2)

2) При діленні на 3 остача може бути 2 і 1,

6. Запиши всі можливі остачі при діленні

При діленні на 4: 3, 2, 1.

При діленні на 7: 6, 5, 4, 3, 2, 1.

7. При діленні на яке число

8. Виконай

10 : 4 = 2 (ост. 2)

19 : 4 = 4 (ост. 3)

3)

540 : (42 : 7) = 90

250 – 9 ⋅ 8 = 178

92 : 46 ⋅ 95 = 190

562 + 388 = 950

702 – 259 = 443

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

453 – 26 : 2 = 440

50 : 25 ⋅ 47 = 94

60 : 12 ⋅ 32 = 160

918 – 447 = 471

11. A парне число, В непарне. Знайди ці числа, якщо: 1) А : В = 8. Обидва числа менші, ніж 10. 8 : 1 = 8;

2) А : В = 2. Обидва числа більші, ніж 7, але менші, ніж 20. 18 : 9 = 2;

3) А : В = 6. Обидва числа більші, ніж 1, але менші, ніж 20.

18 : 3 = 6;

4) А : В = 4. Обидва числа більші, ніж 5, але менші, ніж 30. 28 : 7 = 4.

114

1. 1) Запиши числа від 24 до 50 і підкресли ті

ті, які діляться на 5 без остачі. 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50.

2) Яке найбільше число до

40, 40, 42, 42, 36, 10.

2. Максим досліджує і

чисел.

1) Перевір, чи правильно міркує Максим.

2) Здогадайся, яка буде остача

3) Що цікавого ти

28 : 5 = 5 (ост. 3)

31 : 5 = 6 (ост. 1)

3. Не обчислюючи,

1) 0, 1, 2, 0, 1.

2) 0, 1, 2, 3, 0.

7

зразком. 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 0 1 2 3 4 5 6 0 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63. 1 2 3 4 5 6 0

2? 53, 51. 6.

15, 50.

7.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

чисел 9 і 3 є

Істинне.

27 - 18 : 9 = 1;

Хибне.

44 : 6 = 7 (ост. 2).

Істинне.

Щоб отримати остачу, треба від діленого відняти дільник.

Хибне.

Остача не може бути більша, ніж частка.

Хибне.

При діленні числа на 4 отримали остачу 4.

Хибне.

Якщо в остачі отримали 0, це значить, що число поділилося націло,

Істинне.

Якщо в остачі отримуємо лише числа від 0 до 4, це значить, що ми ділимо на 5.

Хибне.

8. Скільки вийде порцій по 3 млинці

16 : 3 = 5 (ост. 1)

20 : 3 = 6 (ост. 2)

27 : 3 = 9

9. Коли 75 вареників розклали

1) Скільки вареників у порції?

2) Скільки вареників залишиться

1) 75 - 3 = 72 (в.) - розклали

2) 72 : 8 = 9 (в.) - в одній порції

3) 95 : 9 = 10 (п.) - ост. 5 Відповідь:

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

3) 56 : 6 = 9 (ост. 2)

4) 56 : 10 = 5 (ост. 6)

не вистачило 4 кульки

2. Яке

54 : 6 = 9

50 : 10 = 5

54 : 9 = 6

3. Дізнайся, як перевірити ділення з остачею.

Крок 1. Спочатку перевір, чи дійсно

4 < 9 – остача менша від дільника, і це правильно.

Крок 2. Скористайся правилом:

: 7 = 8

: 8 = 7

Щоб перевірити ділення з остачею, треба дільник помножити

Результатом має бути ділене.

Перевіряю:

9 ⋅ 7 + 4 = 63 + 4 = 67 – отримали ділене, отже,

35 : 4 = 8 (ост. 3)

П.: 4 ⋅ 8 + 3 = 32 + 3 = 35

44 : 5 = 8 (ост. 4)

П.: 5 ⋅ 8 + 4 = 40 + 4 = 44

50 : 9 = 5 (ост. 5)

П.: 9 ⋅ 5 + 5 = 45 + 5 = 50

39 : 6 = 6 (ост. 3)

П.: 6 ⋅ 6 + 3 = 36 + 3 = 39

55 : 7 = 7 (ост. 6)

П.: 7 ⋅ 7 + 6 = 49 + 6 = 54

70 : 8 = 8 (ост. 6)

П.: 8 ⋅ 8 + 6 = 64 + 6 = 70

58 : 6 = 9 (ост. 4)

П.: 9 ⋅ 6 + 4 = 54 + 4 = 58

68 : 7 = 9 (ост. 5)

П.: 7 ⋅ 9 + 5 = 63 + 5 = 68

79 : 8 = 9 (ост. 7)

П.: 8 ⋅ 9 + 7 = 72 + 7 = 79

98 : 10 = 9 (ост. 8)

П.: 10 ⋅ 9 + 8 = 90 + 8 = 98

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

3) Хто

4) Чи встигне Максим розв'язати за 45 хв 4 задачі?

5)

1) 30 хвилин, 12 хвилин

2) 41 хвилину (10 ⋅ 2) + (3 ⋅ 7) = 41 хв

3) Лука 42 хв > 41 хв

4) Так, встигне

(10 ⋅ 4 = 40 хв

40 < 45)

5) Ні, не встигне (3 ⋅ 8 = 24 хв

24 > 23)

7. У місті Львові сьогодні

2) З аеродрому піднялося

літаків було на аеродромі?

1) 3 ⋅ 5 = 15 (л.) - піднялося в повітря

2) 15 + 2 = 17 (л.)

Відповідь: 17 літаків

1) 1 км = 1000 м

2) 420 + 185 = 605 (м) -

3) 1000 - 605 = 395 (м)

Відповідь: 395

9.

450 + 270 - 368 = 352

540 - 270 + 195 = 465

636 : 3 + 408 = 620

423 ⋅ 2 - 754 = 92

6 ⋅ (40 - 76 : 4) = 126 (30 ⋅ 5 - 51) : 9 = 11 10.

41 : 7 = 5 (ост. 6)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

П.: 7 ⋅ 5 + 6 = 35 + 6 = 41

22, 32, 42

58, 57, 54, 56, 56, 54, 50 3.

57 : 7 = 8 (ост. 1)

60 : 8 = 7 (ост. 4)

54 : 6 = 9

4. Знайди

48 : 5 = 9 (ост. 3)

48 : 7 = 6 (ост. 6)

48 : 9 = 5 (ост. 3)

48 : 12 = 4

48 : 6 = 8

48 : 8 = 6

48 : 10 = 4 (ост. 8)

48 : 20 = 2 (ост. 8)

5.

10 ⋅ 6 + 4 = 64

8 ⋅ 9 + 7 = 79

7 ⋅ 8 + 2 = 58

Напиши

64 : 10 = 6 (ост. 4)

79 : 8 = 9 (ост. 7)

58 : 7 = 8 (ост. 2)

6.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

8.

90 - 9 : 9 ⋅ 15 = 75

(90 - 9) : 9 ⋅ 15 = 135

54 + 14 : 2 ⋅ 3 = 75

(54 + 14) : 2 ⋅ 3 = 102

24 : 3 + 5 ⋅ 13 = 73

24 : (3 + 5) ⋅ 13 = 39 9.

1)

2) 17

2 =

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

z : 8 = 18

z = 18 ⋅ 8

z = 144

144 : 8 = 18

18 = 18

n : 7 = 23

n = 23 ⋅ 7

n = 161

161 : 7 = 23

23 = 23

2) а = 9

П.: 9 ⋅ 9 = 81

с = 10

П.: 10 ⋅ 10 = 100

b = 6

П.: 36 : 6 = 6

d = 8

П.: 64 : 8 = 8

11. А і В – парні числа. Знайди їх, якщо:

1) А : В = 3. Обидва

10; 6 : 2 = 3

2) А : В = 8. Обидва

20; 16 : 2 = 8

3) А : В =

4)

4)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

те, що всі квадрати

4. Розкажи, як

ці частини в кожному випадку?

Після 1 згину утворилося

8 рівних частин.

5. Спробуй зігнути квадратний

Скільки було згинів? Скільки є частин?

Три згини, 6 рівних частин.

6. Прочитай і доповни за зразком.

На 3 частини,

третина 13,третина 13,

одна з трьох частин.

Число - 1 кількість шматочків.

Це 2 з трьох частин.

Вказує, на скільки рівних частин

3 - значенник, а число 2 - числівник. Ціла піца: 13,13 і 13−13,13 і 13− ціла або 1. 7. Розглянь

3

11.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

13.

39 : 3 + 112 : 7 = 13 + 16 = 29

204 - 180 : 6 : 6 = 199

467 - (56 ⋅ 4 + 196) = 47

422 : 2 - 42 : 3 = 197

64 : 16 ⋅ 9 + 154 = 190

(612 - 31 ⋅ 9) : 3 = 111

37 : 6 = 6 (ост. 1) П.: 6 · 6 + 1 = 37 50 : 8 = 6 (ост. 2)

П.: 8 · 6 + 2 = 50

65 : 9 = 7 (ост. 2)

П.: 9 · 7 + 2 = 65

396 : (96 : 32) + 478 = 610; 568 – 210 : 70 · 14 · 3 = 442; 500 – 1000 : (85 + 115) = 495; 16 · (75 : 25) · 10 – 392 = 88.

1) 2 дивани? 2) 2 дивани і 2 крісла? 3) 3 дивани? 4) 7 пар крісел? 5) один диван і 8 крісел?

1) 8 · 2 = 16 (м) — 2 дивана; 2) 16 + 3 = 19 (м) — 2 див. + 2

3) 8 · 3 = 24 (м) — 3 дивана; 4) 3 · 7 = 21 (м) — 7

5) 8 + 3 · 4 = 20 (м) — 1 диван + 8 кр.

20

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

2) 1 3 від 36 = 36 : 3 = 12 (кл.)

3) 1 6 від 36 = 36 : 6 = 6 (кл.)

4) 1 4 від 36 = 36 : 4 = 9 (кл.)

5) 1 9 від 36 = 36 : 9 = 4 (кл.)

6) 1 12 від 36 = 36 : 12 = 3 (кл.)

7) 1 18 від 36 = 36 : 18 = 2 (кл.)

8) 1 36 від 36 = 36 : 36 = 1 (кл.) 5.

1)

2 від 18 = 18 : 2 = 9; 1 8

48 = 48 : 8 = 6; 1 4 від 100 = 100 : 4 = 25;

1 5 від 50 = 50 : 5 = 10.

8. У будинку 80 квартир. ���� ���� квартир трикімнатні, а решта

Скільки двокімнатних квартир у цьому будинку?

1) 80 : 4 = 20 (кв.) — трикімнатних;

2) 80 – 20 = 60 (кв.).

Відповідь: 60 двокімнатних квартир у цьому будинку.

9. Галинка виконувала домашнє завдання 21 хв. Третину цього

на обчислення виразів. Решту – на розв'язування задачі. Скільки часу

розв'язувала задачу?

1) 21 : 3 = 7 (хв.) — обчислила виразів;

2) 21 – 7 = 14 (хв.).

Відповідь: 14 хвилин Галинка розв'язувала задачу.

10. У плитці шоколаду 24 шматочки.

1) Скільки шматочків у чверті плитки?

2) На скільки шматочків половина шоколадки

3)

:

24 : 3 = 8 (шм.)

– 8 = 4 (шм.)

3) 24 : 12 = 2 (шм.)

10 · 2 : 5 · 14 = 56

40 : 4 : 10 · 8 · 15 = 120 (467 – 395) : 8 · 21 = 189

103 – (216 – 124) : 4 = 80

70 + 10 · (105 – 84 : 7) = 1000

810

96

96 : 8 = 12.

1) 18 : 3 = 6 (авт.)

2) 9 + 6 = 15 (авт.)

3) 18 – 15 = 3 (авт.).

Відповідь: 3

4. У хорі «До-ре-мі-фа-соль-ка» співає 65 дітей.

Третьокласників удвічі більше,

четвертокласники.

1) 65 : 5 = 13 (д.) — другокласників; 2) 13 · 2 = 26 (д.) — третьокласників; 3) 13 + 26 = 39 (д.) —

4) 65 – 39 = 26 (д.).

Відповідь: 26 четверокласників співає у хорі.

5. 16 · 4 – 63 : 21 = 64 – 3 = 61;

90 : 18 + 13 · 5 = 5 + 65 = 70;

30 : 10 · 41 + 109 = 123 + 109 = 232; 12 · 8 + 75 : 15 = 96 + 5 = 101; 603 – 205 : (102 – 97) = 603 – 205 : 5 = 603 – 41 = 562; 825 – (280 – 90) · 4 = 825 – 190 · 4 = 825 – 760 = 65.

6. Накресли прямокутник, довжина

довжини.

1) 6 : 2 = 3 (см) — ширина; 2) (6 + 2) · 2 = 16 (см).

1. Знайди:

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

50 : 2 = 25; 60 : 5 = 12; 48 : 3 = 16; 88 : 8 = 11; 48 : 4 = 12; 108 : 9 = 12; 98 : 7 = 14; 110 : 10 = 11.

2.

Відст

2)

1) 150 : 3 = 50 (км) – проїхали друзі

Відповідь: 50 кілометрів проїхали друзі

2) 50 ⋅ 3 = 150 (км)

Відповідь: 150 кілометрів відстань від Львова

3. 1) Прочитай міркування до задачі. Закінчи

Кавун важить 8 кг. Скільки важить чверть

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

9 ⋅ 7 + 9

9 ⋅ 7

9 ⋅ 7 – 9

9 ⋅ 7 – 7

(9 + 7) : 2

9 ⋅ 7 – 9 = 54 (ст.).

Відповідь: 54 сторінки залишилося прочитати Оксанці.

10. У хорі співає 12 хлопців, а решта – дівчата. Хлопці становлять третину хору.

Скільки дівчат співає у хорі?

1) 12 ⋅ 3 = 36 (д.) – всього у хорі;

2) 36 – 12 = 24 (д.).

Відповідь: 24 дівчинки співає у хорі.

11. У театр поїхало 27 другокласників і 45 третьокласників. Третина

Скільки дівчат поїхало до театру?

1) 27 + 45 = 72 (д.) – всього поїхало;

2) 72 : 3 = 24 (д.) – хлопці;

3) 72 – 24 = 48 (д.).

Відповідь: 48 дівчат поїхало до театру.

12. Сума

третє число – 1/7 частина від суми двох

1) 28 : 4 = 7 – друге число;

2) 28 + 7 = 35

3) 35 : 7 = 5

4) 35 + 5 = 40

5) 60 – 40 = 20

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

периметр

1) 30 : 2 = 15 (см) — ширина; 2) (30 + 15) · 2 = 90 (см).

Відповідь: 90 сантиметрів

5.

2)

1.

1) 15 · 5 = 75 (тепл.)

Відповідь: 75 теплиць всього у фермера.

2.

1) 7 · 15 = 105 (кг) — з 15 теплиць за 1 день;

2) 105 · 4 = 420 (кг).

Відповідь: 420 кілограмів

3.

1) 420 : 2 = 210 (кг) — відвіз на консервний завод;

2) 420 – 210 = 210 (кг) — залишилось;

3) 210 : 3 = 70 (кг).

Відповідь: 70 кілограм

6. Короп

щука?

50 : 2 = 25 (років) — живе щука 7. Окунь

10 · 2 = 20 (років) — карась; 10 · 10 =

3) 31 – 20 = 11 (р.).

1) 8 · 9 = 72 (міс.) = 6 (років) —

2) 72 + 8 = 80 (міс.)

3) 140 – 80 = 60 (міс.) = 5 (років).

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

крокодила. Скільки років може прожити слонова черепаха?

1) 25 · 2 = 50 (р.) — живе саламандра;

2) 50 + 10 = 60 (р.) — крокодил;

3) 60 + 10 = 70 (р.) — пітон;

4) 70 · 2 + 60 : 2 = 140 + 30 = 170 (р.).

Відповідь: 170 років

11. Визнач за таблицею тривалість життя кожного птаха.

Хто з птахів може прожити чверть століття? А хто пів століття?

Які з перелічених птахів можуть святкувати свій столітній ювілей?

1.

1) 25 · 2 = 50 (років) — страус-пелікан

2) 50 + 20 = 70 (років) — ворона, сова

3) 70 + 50 = 120 (років) — сума пелікана і сови

4) 120 : 4 = 30 (років) — лебідь

5) 30 + 15 = 45 (років) — чайка

6) 50 · 2 + 30 = 130 (років) — папуга 2.

1) 80 · 2 = 160 (р.) — вік сокола

2) 100 років — стерв'ятник

3) 100 + 20 = 120 (р.) — гриф, шуліка

Відповідь: свій столітній ювілей

12. Склади, де

тварина.

18 · 4 : 6 = 12 (років) — живе заєць

(200 – 119) : 3 = 27 (років)

100 : 5 = 20 (років) —

(100 · 10 – 720) : 4 : 2 = 35 (років) —

(219 : 3 + 7) : 2 = 42 (роки) —

42 · 2 = 84 (роки) —

1000 : 20 = 50 (роки)

360 : 4 = 90 (роки)

3 · 10 = 30 (роки) —

3)

6) 1 кг 1/1000 це (чого?) … або 1/100 (чого?) … ;

1 г це 1/1000 (чого?) …

1) г, кг, ц, т;

2) у 10 разів;

3) у 100 разів;

4) однаково; 5) центнер; кілограм;

6) 1 кг — це 1/1000 тони або 1/100 центнера

1 г — це 1/1000 кілограма.

2. Добери: кг або г .

6 кілограмів; 200 грам;

120 кілограмів; 120 грам;

5 кілограмів рису;

100 грам; 850 грам;

6 кілограмів.

3. Знайди

1) 180 – 175 = 5 (т)

Відповідь: слон

2)

1) 10 ⋅ 3 = 30 (м) —

2) 30 м = 30 м

Відповідь:

3)

1) 3 т = 30 ц

2) 600 кг = 6 ц

3) 30 : 6 = 5 (різів)

Відповідь: у 5 разів

8. Порівняй маси.

1)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

2) 1000 – 540 = 460 (г) Відповідь: на 460

9. Доповни за зразком рівності, що внизу.

Крокодил = ? тигрів = ? собак

1000 : 200 = 5

Крокодил = 5 тигрів

1000 : 50 = 20

Крокодил = 20 собак

Слон = ? крокодилів = ? тигрів

50 ц = 5000 кг

5000 : 1000 = 5

Слон = 5 крокодилів

500 : 200 = 25

Слон = 25 тигрів

Кашалот = ? слонів = ? крокодилів = ? тигрів = ? собак

50 т = 50000 кг

50000 кг : 5000 кг = 10

Кашалот = 10 слонів

50000 : 1000 = 50

Кашалот = 50 крокодилів

50000 : 200 = 250

Кашалот = 250 тигрів

50000 : 50 = 1000

Кашалот = 1000 собак

Синій кит = ? кашалотів = ? слонів = ?

150 т = 150000 кг

150 : 50 = 3

Синій кит = 3 кашалоти

50 ц = 5 т

150 : 5 = 30

Синій кит = 30 слонів

150000 : 1000 = 150

Синій кит = 150 крокодилів

Найменша у світі

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) 60 : 12 = 5 с = 1 12 хв.

2) 21 · 5 = 105 (уд.)

Відповідь:

50 г, 180 г, 1 кг, 1 кг 95 г, 1 кг 800 г, 2 кг, 1 ц, 12 ц, 980 кг, 1 т, 150

1 т - 654 кг = 1000 - 654 = 346 кг 1

- 34 г = 1000 - 34 = 966 г 1 т - 1 ц = 10 ц - 1 ц = 9 ц

1 ц - 10 кг = 100 кг - 10 кг = 90 кг

3. Доповни ряди.

1) 940 г,

2) 2 т, 1 т 7 ц, 1 т 4 ц, 1 т 1 ц, 800 кг, 500 кг, 200 кг.

4. Найбільша вантажівка

великий – 440 т. Гелікоптер важить 5 т.

1) У скільки разів гелікоптер

2) У скільки разів вантажівка

3) Скільки тонн

1) 75 : 5 = 15 (разів);

2)

1) 5 ⋅ 2 = 10 (т.) — 2 гелікоптера;

2) 230 : 10 = 23 (рази) —

3) 75 + 440 = 515 (т) — два "Боїнги"

Відповідь: 515 т

5. Мішок цементу

1 т

1) 2

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) 270 - 85 = 185 (г) - абрикос

2) 185 ⋅ 2 = 370 (г) - 2 абрикоса

3) 370 + 270 = 640 (г)

Відповідь: 640

1) 45 : 9 = 5 (раз) -

2) 18 ⋅ 5 = 90 (кг) Відповідь:

легший, ніж Лунтик,

Шпунтик і скільки – Гвинтик?

1) 958 - 170 = 788 (г) - Шпунтик

2) 1 кг = 1000 г

3) 1000 - 215 = 785 (г)

Відповідь: 785 грам важить Гвинтик, а Шпунтик

Скільки кілограмів

1) 72 - 40 = 32 (кг) - залишилася

2) 32 : 8 = 4 (кг) - в

3) 4 ⋅ 2 = 8 (кг)

Відповідь: 8 кг

1) 2 ⋅ 8 = 16 (кг)

2) 34 - 16 = 18 (кг)

3) 18 : 2 = 9 (дн.)

1) 85 - 25 = 60 (кг) - 4

2) 60 : 4 = 15 (кг)

18.

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

19.

1) 4 ⋅ 4 = 16 (кг) -

2) 16 + 4 = 20 (кг) -

3) 25 - 20 = 5 (кг)

Відповідь: 5

20. 180

1) 180 : 2 = 90 (б.) - засолили

2) 3 ⋅ 90 = 270 (кг) - засолили помідорів

3)

1) 4 ⋅ 3 = 12 (грн) - 3

2) 12 ⋅ 2 = 24 (грн) Відповідь: онукам потрібно 24

3. Роман здав 14 порожніх пляшок,

1) 14 - 6 = 8 (пл.) - здача Світлани

2) 14 : 2 = 7 (грн) - отримав Роман

3) 8 : 2 = 4 (грн)

Відповідь: 4

4. На святкування новосілля тато купував фрукти.

1) Скільки гривень тато заплатив

2) Скільки всього грошей витратив тато?

1) 24 ⋅ 7 = 168 (грн) - коштуєть банані

28 ⋅ 4 = 112 (грн)

13 ⋅ 9 = 117 (грн)

2) 117 + 112 + 168 = 397 (грн)

Відповідь: 397

5.

1) 14 ⋅ 7 = 98 (грн)

2) 100 > 98 Відповідь:

1) 250 + 120 = 370 (грн) -

2) 370 - 27 = 343 (грн) - у Даринки

1) 115 ⋅ 3 = 345 (грн)

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

2) 16 : 4 = 4 (рази) - по 4

3) 25 ⋅ 4 = 100 (грн)

Відповідь: 100 гривень

470 - 936 : 3 = 158

201

129 + 804 : 4 = 330

90

540 : 6 + 836 = 926

648

108 ⋅ 6 : 2 = 324 640

160 ⋅ 4 : 80 = 8 210

630 : 3 - 195 = 15 305

3 ⋅ (119 + 186) = 915

510 (34 + 476) : 30 = 17

260 (437 - 177) : 20 = 13 10. Добери

b = 5, 5 ⋅ 5 = 25

b = 6, 6 ⋅ 6 = 36

тиждень?

4 тижні? За скільки часу він назбирає 10 грн?

1) 50 · 7 = 350 (коп) — за тиждень;

2) 7 · 4 = 28 (дн.) — в 4 тижнях;

3) 50 · 28 = 1400 (коп) — за 4 тижні;

4) 10 грн = 1000 коп;

5) 1000 : 50 = 20 (днів).

Відповідь: за 20 днів Петрик назбирає 10 гривень.

8. Троє братів поділили

кожний брат?

1) 30 коп. : 3 = 10 (коп.) — отримав кожний брат;

2) 150 коп. : 3 = 50 (коп.) —

3) 150 грн : 3 = 50 (грн) —

9.

50

1) 25 · 6 = 150 (коп) — у Юрка;

2) 1 грн + (25 · 2) + (50 · 3) = 3

3) 300 – 150 = 150 (коп)

=

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

1) 50 · 4 = 200 (коп) — 4 монети по 50 копійок

2) 25 · 4 = 100 (коп) — 4 монети по 25

3) 200 + 100 + 4 грн = 7 (грн)

4) 7 грн 25 коп – 7 грн = 25 (коп)

5) 25 : 5 = 5 (монет)

Відповідь: 5 монет по 5 копійок

11. Два хлопці поділили порівну

дівчинка?

1) 12 грн 60 коп = 1260 коп;

2) 1260 : 2 = 630 (коп) — 1 хлопчик;

3) 1260 : 3 = 420 (коп) — 1 дівчинка;

4) 630 – 420 = 210 (коп) = 2 грн 10 коп.

Відповідь: на 2 гривні 10 копійок отримав

хлопчик, ніж дівчинка.

12. Зріст тата 1 м 78 см. Юрко на 80 см нижчий, ніж тато, а мама на 65 см

вища, ніж Юрко. Який зріст мами?

1) 1 м 78 см = 178 см;

2) 178 – 80 = 98 (см) — зріст Юрка;

3) 98 + 65 = 163 (см) = 1 м 63 см.

Відповідь: 1 метр 63 сантиметри зріст мами.

130

Додавання і віднімання різнойменних іменованих чисел

1. Діти грають у «магазин». Скільки

Матвій - 80 коп.

Віта - 25 коп.

Наталя - 64 коп.

2. Виконай усно. 900 коп =

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

418 м + 582 м = 1 км

731 м + 269 м = 1 км

1 км - 33 м = 927 м

1 км - 247 м = 753 м

8.

чернетці. Обчисли решту виразів.

16 км 9 м + 16 км 991 м = 33 км

27 км 880 м + 13 км 120 м = 41 км

44 км 44 м + 56 км 956 м = 101 км

3 км 917 м + 2 км 83 м = 6 км

9.

початок

чернетці. Обчисли решту виразів.

2 км - 375 м = 1 км + 625 м = 1 км 625 м

2 км - 483 м = 1 км 517 м

3 км - 1 км 118 м = 1 км 882 м 4 км - 2 км 580 м = 1 км 420 м

29

25 коп.

1) 12 грн 70 коп + 29 грн 25 коп = 41 грн 95

2)

8. Леся купила молоко за 17 грн 50

решту 7

1) 17 грн 50 коп + 25

20

2) 32 грн 50 коп + 10 грн 30 коп = 42 грн 80

3) 42 грн 80 коп + 7 грн 20 коп = 50

2.

5)

1) 9 грн = 900

2) 900 : 90 = 10 (нал.) —

3) 10 : 5 = 2 (нал.)

4) 10 + 2 = 12 (нал.).

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

— 70 грн

— 49 грн Капці — 55 грн

Спідниця — 170 грн

Кофта — 115 грн Бейсболка — 110 грн Шкарпетки — 27 грн Всього 596 грн — 7 речей

1) Під час розпродажу

2) Скільки грошей

1)

спосіб:

1) 27 · 3 = 81 (грн) — 3 пари шпаркеток;

2) 81 – 6 = 75 (грн) — заплатив Петрик;

3) 75 : 3 = 25 (грн).

Відповідь: 25 гривень коштує одна пара шкарпеток

спосіб:

1) 6 : 3 = 2 (грн) — економія на 1 парі;

2) 27 – 2 = 25 (грн) — 1 пара шкарпеток на розпродажі.

3) 25 · 2 + 27 = 77 (грн)

Відповідь: Іра заплатить 77 гривень.

6. Улітку

1) 35 : 7 = 5 (разів) —

2) 60 · 5 = 300 (грн)

3) 35 : 5 = 7 (разів)

4) 90 · 7 = 630 (грн)

5) 630 + 300 = 930 (грн).

930

1) 56 – 18 = 38 (пл.)

3) 94 : 2 = 47

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

84 грн – 32 грн 64 коп = 51 грн 36 коп; 38 грн – 17 грн 35 коп = 20 грн 65 коп.

9.

560 – (594 – 479) : 5 = 537; 840 + 240 : 4 – 38 · 7 = 634;

128 : 2 + 14 · 9 : 6 = 28;

700 – 8 · (102 – 57) = 340.

10. Знайди числа

числа.

7 · 8 = 56

4 – 3 = 1

4 + 3 = 7

трикутник = 3

квадрат = 4

11.

420 : (6 + 4) = 42; (300 – 128) : 4 = 43;

48 : (10 – 6) + 70 = 82; (200 + 15 · 6) : 10 = 29.

133-134

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

2 коп, 5 коп, 10 коп, 25 коп, 50 коп, 1 грн.

8. Михайлик має 6 монет різної вартості, сума яких менша ніж 1

має Михайлик?

Михайлик має 93 копійки.

9. Роман має дві паперові купюри. Грошей є якраз стільки, щоб

коп. і свисток, що у 4 рази дорожчий. Які

Роман має 2 грн і 1 грн.

10. В Олиному гаманці є 55 коп. А всього 4

55 коп = 25 коп + 10 коп + 10 коп + 10 коп.

11. Софійка має у гаманці

що

сумі складають 25 грн 37 коп. Які це купюри? Які це монети? Софійка має

https://shkola.in.ua/3189-hdz-matematyka-3-klas-his-2020.html

варіанти.

Софійка — 25 коп, 10 коп, 5 коп

Петрик — 10 коп, 10 коп, 2 коп

Оленка — 10 коп, 5 коп, 2 коп

Христина — 25 коп, 10 коп, 1 коп

16. Петрик розклав монети у

в другу з парними. У жодній купці не було однакових монет, і всі монети мають

У кожній купці 3 монети.

У другій (парними) купі.

У 2 рази більше (62 коп і 91 коп).

Числова майстерня

1. Знайди таке двоцифрове число, у якому: сума його цифр дорівнює 9, а добуток 18; добуток його цифр дорівнює 12, а сума 7;

сума його цифр дорівнює 7, а добуток 6;

сума його цифр дорівнює 10. а добуток 9.

У кожному завданні є по 2 розв’язки.

63 і 36, 6 + 3 = 9, 6 ⋅ 3 = 18

43 і 34, 4 ⋅ 3 = 12, 4 + 3 = 7

91 і 19, 9 + 1 = 10, 9 ⋅ 1 = 9

2. Знайди таке трицифрове число, у якому: сума його

десятків;

перша й остання

одиниць.

У кожному завданні є по 3 розв’язки. 502, 720, 611 818, 929, 707

Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.