1 minute read

Prije utakmice trojica igrača ali to nije omelo

Nakon 19 odigranih kola varaždinski nogometaši drže 4. mjesto SuperSpo

U dvorani Osnovne škole Vidovec u nedjelju, 22. siječnja, odigran je malonogometni turnir pod nazivom “Nogometni centar Vidovec kup 2023”. Turnir kojeg je organizirao Nogometni centar Vidovec odigran je u dvije kategorije – U-9 i U-11.

U kategoriji U-9 nastupilo je 12 ekipa. Dominirali su Lumenovci. Prva njihova ekipa osvojila je prvo, a druga 3. mjesto. dok je 2. mjesto pripalo Ivančici. Najbolji igrač bio je Filip Orlović iz pobjedničke ekipe, najbolji vratar Fran Fruk iz Ivančice, a najbolji strijelac Josip Lacković iz prve ekipe Varaždina.

U kategoriji U-11 nastupilo je 10 ekipa. Prvo mjesto osvojila je ekipa Nogometnog centra Kneginec – Biškupec, 2. mjesto osvojilo je Klenovnik, a broncama su se okitili Ivančani. Najbolji igrač turnira bio je Lovro Sladić iz pobjedničke ekipe, najboljigolmanAdamFlojhar iz trećeplasirane Ivančice, a najbolji strijelac Ivan Blaško iz Klenovnika. (it)

PIŠE: IVAN TOMAŠKOVIĆ ivan@regionalni.com

Na stadionu Varteksa na 0 Celzijusa odigran je susjedski derbi između Varaždina i Slaven Belupa. Susret 19. kola završio je 1:0 za Varaždince.

U prvih dvadesetak minuta gosti iz Koprivnice bili su bolja momčad. U 10. minuti zaprijetili su preko Arbera Hoxhe, no varaždinski vratar OliverZelenikabiojenavisini zadatka.

Bolji start gostiju

Samo minutu kasnije Zoran Kvržić je ubacio i odbio do Josipa Mihalića koji se našao sam na desetak metara od gola, gotovo neometan, no njegov udarac otišao je pored gola.

U 20. minuti Hoxha je probao iznenaditi Zeleniku, no ovaj se nijedaoprevariti.

U 40. minuti Tonio Teklić je povukao kontru i dubinskom loptom pronašao Agona Elezija čiji je udarac s 20 metara prohujao iznad grede.

Na startu drugog dijela trener Farmaceuta Zoran Zekić uveo je iskusnog Ivana Krstanovića. Imali su gosti zatim laganu inicijativu, ali bez pravih prilika.

U 60. minuti bljesnula je kontra varaždinskog sastava. Pucao je u blok prvo Teklić, a potom je obrana gostiju blokirala i pokušaj Šege. Zatim se utakmica lagano umrtvila i bitka se vodila uglavnom na sredini terena.

Susret 20. kola momčad Marija Kovačevića igra u petak, 3. veljače u Puli

U 28. minuti najbolja prilika za Varaždince. Fran Brodić je podvalio loptu za Michelea Šegu, koji se nije sjurio prema golu, već je zastao i uputio udarac sa 16 metara,kojijeodličnoobranio gostujući vratar Ivan Čović.

I kad su već svi mislili da će utakmicazavršitibezgolovau88.minutiLovro Banovec je ušao u kazneni prostor, srušio ga je Hoxha i sudac Jakov Titlić pokazao je na bijelu točku. Točan u 89. minuti bio je Teklić, a pokazat će se na kraju i za pobjedu.

Slavlje

– Bila je ovo šahovska partija. Znali smo njihove dobre strane i teško smo dolazili do prilika u zadnjoj trećini. No, vjerovali smo u sebe i baš nas