2 minute read

Centrometal završio sezonu na 4. mjestu

U dva polufinalna susreta protiv odbojkaša iz Črečana bolja je bila osječka Mursa

PIŠE: IVAN TOMAŠKOVIĆ ivan@regionalni.com

Odbojkaši Centrometala iz Črečana završili su svoj put u Superligi. Prvi susret polufinala Superlige u Osijeku završio je 3:0 u setovima za osječku Mursu, a priliku za izjednačenje odbojkaši iz Črečana imali su u drugom susretu koji je odigran u srijedu, 12. travnja. Bila je to odlična odbojkaška predstava. Gosti su bolje otvorili

STK MGK DRAVA

Tena Špoljarić odlična na Prvenstvu Hrvatske

U Zagrebu se održalo stolnotenisko Prvenstvo Hrvatske u stolnom tenisu za najmlađe kadetkinje, a odlične rezultate postigle su članice MGK Drave Žabnik. Tena Špoljarić osvojila je u svakoj kategoriji u kojoj je nastupila medalju. Ekipno s Nikom Gregurec i Marijom Elenom 3.mjestouHrvatskoj.Uparu sa Sonjom Kertez (Vodovod Osijek) bila je pak druga. U mješovitom paru s Grgurom Pustijancem (TIS Zagreb) stigla je do bronce. Također iupojedinačnojkonkurenciji osvojila je broncu. utakmicu i poveli sa 5:0. Sve je Osječanima polazilo za ru-

NikaGregurecuparusLotomKalazić(DonjiMiholjac) također je osvojila broncu. –Velikiuspjesizanašklub. Najveći u novijoj povijesti kluba što se tiče ženskog stolnog tenisa – ističu iz MGK Drave Žabnik.

U finalu Superlige susreću se osječka Mursa i zagrebačka Mladost kom u prvom setu koji završava u njihovu korist sa 25:15. Početak drugog seta i druga slika na terenu. Sada su Me- đimurci mnogo bolji, poveli su 5:2, ubrzo i 10:4. Proradio je blok domaćina, gosti se ne snalaze i prednost domaćina samorastedokonačnih25:17.

Početkom trećeg seta Mursa je povela 5:1. Domaći se ne predaju i poravnato je kod

10:10. Nakon jedanaestog poena Bogdanović radi veliku seriju servisa i tu je set prelomljen. Mursa ga dobiva sa 25:19. Početak četvrtog seta pripada Centrometalu koji vodi sa 3:0. Sredinom seta Mursa preokreće, ubrzo

REKREATIVNA DISC GOLF LIGA dolazi i do četiri poena prednosti. Nakon toga Osječani drže rezultat pod kontrolom do konačnih 25:19. Tako je Centrometal prvenstvo na kraju završio na 4. mjestu te je time izborio nastup u Challenge kupu. U finalu Superlige susreću se osječka Mursa i zagrebačka Mladost koja je u dva susreta svladala Ribolu iz Kaštela. Prvi susret na rasporedu je u Osijeku u nedjelju, 23. travnja, a uzvrat u Zagrebu slijedi četiri dana kasnijeučetvrtak,27.travnja.

Vucković i Harambašić najbolji

Završena je rekreativna disc golf ligaVaraždin.Kroz10kola,igranih od 14. rujna prošle pa do utorka, 4. travnja ove godine u u ligi je sudjelovalo ukupno 42 igračice i igrača, a svako kolo igralo se u formatu od dvije runde po 9 staza.

U Mix kategoriji, odnosno među iskusnijim disc golferima, pobjedu je odnio Aki Vucković koji je do posljednjegkolabioutijesnojborbi sa Aleksandrom Sudžukovićem, osvajačem prethodne dvije sezone lige. U konačnici je Aki pokazao više smirenosti u zadnjem kolu i odnio bodove potrebne za osvajanje lige. Sudžuković je završio kao drugi, dok je treće mjesto pripalo Dinku Šimencu.

U početničkoj kategoriji je Dino Harambašić osigurao titulu i prije posljednjeg kola pa ovdje nije bilo velike neizvjesnosti do samog kraja. Antonio Grigić je završio kao drugi, dok je Ani Rob pripalo treće mjesto.

Vrijedanspomenazaprošlusezonujeijedini“as”,odnosnopogodak u koš iz početnog bacanja, sezone kojeg je u 4. kolu postigao Vanja Brozović. Nova sezona lige započela je u utorak 11. travnja., a igrat će se kroz sedam kola i to utorkom s početkom u 17:30 sati. (it)