SPORT

POBJEDA VARAŽDINA PROTIV ŠIBENIKA

Prekinuli dugi post

REMI BEDNJE I JALŽABETA, POBJEDA N. MAROFA U KUPU

Natjecanje Županijskog nogometnog kupa stiglo je do poluzavršnice. U srijedu, 3. svibnja odigrane su prve polufinalne utakmice. Bednja je ugostila Jalžabet i završilo je 2:2. Beletinčane je u vodstvo doveo Tomislav Herceg u 6. minuti, da bi Marko Lučić u 17. minuti izjednačio rezultat. U 11 minuti drugog dijela Herceg je svojim drugim golom doveo momčad Saše Paske ponovno u vodstvo, no stoper Jalžabeta Siniša Žugec golom u 76. minuti postavio je konačnih 2:2. UdrugompolufinaluNoviMarofjeugostio Podravinu te slavio s 2:0. Već u 8. minuti Novomarofčani su poveli preko Karla Pečnika, dok je pet minuta kasnije za 2:0 pogodio Karlo Šilinić. Uzvratnisusretiigrajuseusrijedu,17.svibnja u Jalžabetu, odnosno u Ludbregu. (it)

STELLA GOTAL, IZBORNICA ŽENSKE U-17

Beznekolicineigračaštozbog kartona,štozbogozljeda,nogometaši Varaždina stigli su do pobjede u 33. kolu SuperSport HNL-a. Slavili su kod Šibenika

2:0. Trener Mario Kovačević izveo je sastav: Zelenika –Stolnik, Škaričić, Pellumbi, Urata – Mitrovski, Elezi, Pilj, Šego- Brodić, Domjanić. Već u 4. minuti domaćin je opasno zaprijetio. Opalio je Hiroš i pogodio vratnicu. Samo četiri minute kasnije opasnost na drugoj strani. Domjanić je sam išao na vratara Rogića koji je uspio obraniti. Još je jednom Šibenikuprvomdijelupogodio okvir vrata. U 35. minuti iz daljine odapeo je Hiroš i pogodio gredu. U osmoj minuti drugog dijela Čanađija je pucao, odbio je Zelenika, a na odbijenu loptu natrčao je Kvržić. Ipak preko gola. U 69. minuti Varaždinci su uspjeli povesti. Brodić je pogodio stativu, a odbitak je u praznu mrežu spremio Mitrovski za svoj prvijenac u dresu Varaždina. Deset minuta kasnijeZelenikajedvaputaspasio

Varaždin. Opasno je izgledao udarac Kneževića koji je bio sam pred golom, no na kraju i da je zabio gol ne bi vrijedio zbog zaleđa. I onda je stigao i drugi varaždinski gol. Igrala se 86. minuta Belcar je odlično asistirao Brodiću za njegov 12. gol ove sezone. Varaždinci su tako prekinuli dugi post od šest utakmica bez pobjede. Ovom pobjedom preskočili su Slaven Belupo te trenutno drže

6. mjesto Lige. U idućem kolu u Varaždin dolazi Rijeka. (it)