Aukcja VARIA - 5 marca 2016

CENA: 20 zł (z 23% VAT) | ISBN 978-83-64192-91-3

AUKCJA VARIA (10) 5 MARCA 2016

Naczynie do kawioru Axel Gabriel Dufva, Sztokholm, przed 1936 r. poz. 205

od 1990

AUKCJA VARIA (10) 5 marca (sobota) 2016, godz. 17.00 w siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego Sopot, ul. Boh. Monte Cassino 43

WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA: od 22 lutego 2016 r. poniedziałek – piątek 11–18, sobota 11–15 tel. (58) 550 16 05

Katalog dostępny na stronie: www.sda.pl

1 Malarz nieokreślony (1 poł. XX w)

Portret kobiety Heleny Roesner z d. Żabczyńskiej pastel, papier, 97 × 67 cm w świetle oprawy sygn. p. d.: Stanisław W… (nieczytelnie) cena wywoławcza: 700 zł

2 Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.)

Portret męski,

1920 r.

olej, płótno 104 × 78 cm sygn. i dat. l.d.: du SunranS./920 cena wywoławcza: 950 zł 2

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

3 Jan Wojnarski (1879 Tarnów – 1937 Kraków)

Dziewczyna w chustce,

1929 r.

akwarela, papier, 47 × 36 cm sygn. i dat. p. d.: Jan Wojnarski 1929 Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty. cena wywoławcza: 500 zł

4 Szymon Kobyliński (1927 Warszawa – 2002 tamże)

Żydowski szklarz ołówek, papier, 27 × 18,5 cm w świetle passe-partout sygn. monogramem wiązanym p. śr.: SK Pochodzenie: Kolekcja żony artysty. cena wywoławcza: 1 200 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

5 Zofia DziurzyńskaRosińska (1901 Lwów – 1979 Wrocław)

Miasteczko olej, tektura, 19,5 × 25,5 cm w świetle ramy sygn. p. d.: Z. Dziurzyńska-Rosińska Pochodzenie: Kolekcja rodziny artystki. cena wywoławcza: 950 zł

6 Jan Mroziński (1890 Wadowice – 1960 Poznań)

Pejzaż z zabudowaniami olej, płyta, 32 × 38 cm w świetle ramy na odwrocie pieczęć Desy Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty. cena wywoławcza: 1 200 zł 4

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

7 Nikifor Krynicki (1895 Krynica – 1968 Folusz)

Droga przy cerkwi akwarela, ołówek, gwasz, papier, 17 × 24 cm w świetle passe-partout cena wywoławcza: 1 900 zł

8 Nikifor Krynicki (1895 Krynica – 1968 Folusz)

Miasteczko akwarela, ołówek, gwasz, papier, 17 × 24 cm w świetle passe-partout cena wywoławcza: 1 900 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

9 Maja Berezowska (1893 lub 1898 Baranowicze – 1978 Warszawa)

W wieży tusz, papier, 30,5 × 20,5 cm w świetle passe-partout sygn. p. d.: majaberezowska Ilustracja do książki Anny Antonowskiej Wielki Mourawi z 1952 roku cena wywoławcza: 1 700 zł

10 Maja Berezowska (1893 lub 1898 Baranowicze – 1978 Warszawa)

Dama i jej rycerz tusz, papier, 30,5 × 20,5 cm w świetle passe-partout sygn. p. d.: majaberezowska Ilustracja do książki Anny Antonowskiej Wielki Mourawi z 1952 roku cena wywoławcza: 1 700 zł 6

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

11 Maja Berezowska (1893 lub 1898 Baranowicze – 1978 Warszawa)

Zaloty akwarela, ołówek, papier 20 × 28,5 cm sygn. w l.d.: majaberezowska cena wywoławcza: 1 900 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

12 Władysław Chmieliński (1911 Warszawa – 1979 tamże)

Zaprzęg olej, płótno, 50 × 70 cm sygn. p.d.: Wł.Chmieliński cena wywoławcza: 9 500 zł 8

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

13 Jerzy Kossak (1886 Kraków – 1955 tamże)

Pogoń za bolszewikami olej, płyta, 52 × 72 cm w świetle ramy sygn. p. d.: Jerzy Kossak na odwrocie odręczne potwierdzenie artysty: „Stwierdzam autentycz/ność tego obrazu”/ Jerzy Kossak cena wywoławcza: 19 000 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

14 Eugeniusz Pierzyński (2 poł. XX w.)

Zaprzęg olej, płótno, 61 × 91 cm sygn. p.d.: E Pierzyński cena wywoławcza: 1 200 zł

15 Juliusz Holzmüller (1876 Bolechów – 1932 Lwów)

Przejażdżka akwarela, gwasz, papier, 39 × 54 cm w świetle passe-partout sygn. l. d.: Juliusz Holzmüller cena wywoławcza: 2 800 zł 10

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

16 Jan Erazm Kotowski (1885 Opatkowiczki k. Pińczowa – 1960 Milanówek)

Na wozie olej, tektura, 46,5 × 68 cm sygn. p. d.: Jan Kotowski cena wywoławcza: 3 800 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

M. Jankowski

Bodziński

(1 poł. XX w.)

(1 poł. XX w.)

Koń,

W stajni,

1912 r.

1915 r.

pastel, papier, 48 × 34 cm w świetle

olej, sklejka, 32 × 3,5 cm

ramy

sygn. i dat. l. d.: Bodziński 16/I 1915

sygn. i dat. l. d.: M. Jankowski/1912

cena wywoławcza: 700 zł

cena wywoławcza: 150 zł

19 Grodecki (1 poł. XX w.)

Na polu,

1936 r.

olej, tektura, 24 × 32,5 cm w świetle ramy sygn. i dat. p. d.: Grodecki/1936 cena wywoławcza: 450 zł 12

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

20 Jan Erazm Kotowski (1885 Opatkowiczki k. Pińczowa – 1960 Milanówek)

Konie olej, płyta, 32 × 48 cm w świetle ramy sygn. p. d.: Jan Kotowski cena wywoławcza: 1 900 zł

21 Jan Erazm Kotowski (1885 Opatkowiczki k. Pińczowa – 1960 Milanówek)

Głowa konia olej, płyta, 41 × 34 cm w świetle ramy sygn. p. d.: Jan Kotowski cena wywoławcza: 2 600 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

22 Władysław Wymann (?) (XX w.)

Portret mężczyzny akwarela, papier, 44 × 33,5 cm w świetle oprawy sygn. p. d.: nieczytelnie cena wywoławcza: 1 000 zł

23 Janina Maliszewska-Zakrzewska (1909–1982)

Góralik olej, sklejka, 50 × 40 cm w świetle ramy sygn. l. d.: Maliszewska Zakrzewska cena wywoławcza: 2 400 zł 14

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

24 Stanisław Górski (1887 Kościan – 1955 Kraków)

Góral pastel, papier, 34 × 23,5 cm w świetle ramy sygn. śr. d.: St.Górski cena wywoławcza: 1 900 zł

25 Franciszek Adam Jaźwiecki (1900 Kraków – 1946 Kudowa)

Portret górala kredka, akwarela, papier, 38 × 33 cm sygn. p. g.: Fr.Jaźwiecki cena wywoławcza: 2 800 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

26 Zofia DziurzyńskaRosińska (1901 Lwów – 1979 Wrocław)

Dworek Biskupice Melsztyńskie, 1967 r.

olej, tektura, 28 × 33,5 cm sygn. i dat. l. d.: Z. Dziurzyńska-Rosińska 1967. Pochodzenie: Kolekcja rodziny artystki. cena wywoławcza: 950 zł

27 Józef Brach (XX w.)

Dworek olej, tektura, 30,5 × 47 cm sygn. p. d.: J.Brach cena wywoławcza: 1 700 zł 16

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

28 Bronisława Rychter-Janowska (1868 Kraków – 1953 tamże)

Pod drzewem olej, płyta, 33 × 24 cm sygn. l. d.: BR. RYCHTER na odwrocie szkic malarski z przedstawieniem wnętrza cena wywoławcza: 3 200 zł

29 Stanisław Kuczborski (1881–1911) przypisywany

Wnętrze olej, płyta, 48 × 38 cm w świetle ramy niesygnowany cena wywoławcza: 2 600 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

30 Malarz nieokreślony (XIX w.)

Scena rodzajowa olej, płótno (przyklejone licem do szyby), 44,8 × 37 cm (owal) cena wywoławcza: 3 000 zł

31 Malarz nieokreślony (XIX w.)

Dziewczynka z różańcem olej, płótno dublowane, 97 × 71 cm cena wywoławcza: 6 500 zł 18

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

32 Reinhold Bahl (1869 Gdańsk – 1945 tamże)

W parku Oliwskim olej, płótno, 62,5 × 92 cm sygn. i dat. p. d.: R.Bahl/ DANZING OLIVA 24 (?) cena wywoławcza: 9 000 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

33 Konstanty Mackiewicz (1894 Małoryta/k. Brześcia – 1985 Łódź)

Pejzaż leśny olej, płótno, 46 × 55,5 cm sygn. l. d.: K. Mackiewicz na odwrocie nalepka krakowskiego składu przyborów malarskich Wincentego Smolaka cena wywoławcza: 4 600 zł

34 H. Wróblewska (1 poł. XX w.)

Wiejska droga,

1915 r.

olej, płótno, 74 × 100,5 cm sygn. i dat. l. d.: H. Wróblewska 24.12.1915 cena wywoławcza: 900 zł 20

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

35 Albert Lipczyński (1876 Lebork – 1974 Sopot)

Strumyk olej, płótno, 77 × 98 cm sygn. p. d.: Alb.Lipczinski cena wywoławcza: 2 800 zł

36 Wiktor Korecki (1890 Kamieniec Podolski – 1980 Milanówek k. Warszawy)

Jesień olej, tektura, 48 × 66 cm w świetle ramy sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI cena wywoławcza: 5 000 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

37 Malarz nieokreślony (I połowa XX w.)

Pejzaż olej, płótno, 27 × 44 cm sygn. p. d.: L.Frack (?) cena wywoławcza: 1 000 zł

38 Louis Skell (Sckell) (1869 Monachium – 1950 Bad Tölz)

Wędkarz olej, deska, 23 × 33 cm sygn. l. d.: SKELL cena wywoławcza: 4 000 zł 22

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

39 Sidney Yates Johnson (1871–1926)

Pejzaż górski,

1904 r.

olej, płótno, 25,5 × 56 cm sygn. i dat. p. d.: SY Johnson/1904 cena wywoławcza: 950 zł

40 Malarz nieokreślony (XIX w.)

Pejzaż olej, płótno, 27 × 44 cm sygn. nieczytelnie p. d. cena wywoławcza: 3 200 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

41 Zygmunt Józefczyk (1881–1966)

Wiejska Madonna, 1914 r.

olej, płótno, 41 × 62,5 cm w świetle ramy sygn. i dat. l. d.: Z. Józefczyk 14 cena wywoławcza: 4 000 zł

42 Stanisław Studencki (1900–1944)

Kościół w Łaziskach na Śląsku, 1930 r.

akwarela, papier, 29,5 × 24 cm w świetle pass-partout sygn., dat. i opisana ołówkiem p. d.: St. Studencki 1930/Łaziska Śląsk cena wywoławcza: 1 200 zł 24

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

43 Adam Setkowicz (1875 Kraków – 1945 tamże)

Chałupy olej, płyta, 35 × 70 cm sygn. l. d.: A.Setkowicz cena wywoławcza: 7 500 zł

44 Jerzy Potrzebowski (1921 Sandomierz – 1974 Kraków)

Pejzaż z chatami olej, płótno, 70 × 83 cm sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski cena wywoławcza: 4 000 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

45 Jan Wojnarski (1879 Tarnów – 1937 Kraków)

Biały Dunajec, 1929 r.

olej, tektura, 13 × 18 cm sygn. p. d.: J Wojnarski na odwrocie tytuł i data powstania oraz pieczątki rodziny artysty Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty. cena wywoławcza: 1 400 zł

46 Jan Wojnarski (1879 Tarnów – 1937 Kraków)

Niedźwiedza, 1921 r.

olej, tektura, 19,5 × 24 cm sygn. p. d.: JWojnarski na odwrocie szkic ołówkiem architektury oraz opisy i pieczątki syna artysty Krzysztofa Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty. cena wywoławcza: 1 900 zł 26

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

47 Jan Betley (1908 Płock – 1980 Warszawa)

Zielone wzgórza,

1963 r.

olej, płótno, 60 × 73 cm sygn. i dat. p. d.: Jan Betley 63 cena wywoławcza: 1 500 zł

48 Grodecki (1 poł. XX w.)

Nad stawem, 1937 r. olej, tektura, 24 × 34,5 cm sygn. i dat. l. d.: Grodecki/1937. cena wywoławcza: 450 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

49 Zdzisław Kruszyński (ur. 1960 Mława)

Pejzaż wg Iwana Szyszkina, 1988 r. olej, płótno, 85 × 125 cm sygn. i dat. p. d.: Z Kruszynski/1988 cena wywoławcza: 1 500 zł

50 Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.)

Pejzaż olej, tektura, 26 × 40 cm w świetle ramy cena wywoławcza: 1 500 zł 28

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

51 Puciński (XX w.)

Cietrzewie olej, płótno, 50,5 × 60 cm sygn. p. d.: Puciński cena wywoławcza: 2 600 zł

52 Willy von Plessen (1868 –?)

W górach olej, płyta, 50 × 60 cm sygn. p. d.: WvPlessen cena wywoławcza: 1 200 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

53 Zofia Dziurzyńska-Rosińska (1901 Lwów – 1979 Wrocław)

Pejzaż z wiatrakiem,

1951 r.

olej, płótno, 59 × 49 cm sygn. i dat. p. d.: Z. Dziurzyńska-Rosińska/1951 cena wywoławcza: 1 900 zł

54 Malarz nieokreślony (XX w.)

Dachy olej, płótno, 38,5 × 61,5 cm sygn. p. d.: IM cena wywoławcza: 700 zł 30

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

55 J.K. Kamiński (1 poł. XX w.)

Pejzaż zimowy akwarela, papier, 24 × 48,5 cm w świetle ramy sygn. l. d.: J.K. Kamiński na odwrocie nalepka: Bogdan Kiełmiski Gostyń cena wywoławcza: 400 zł

56 Wiktor Korecki (1890 Kamieniec Podolski – 1980 Milanówek k. Warszawy)

Zimowy pejzaż olej, płótno, 53,5 × 63 cm sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI cena wywoławcza: 3 800 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

57 Janina MaliszewskaZakrzewska (1909–1982)

Hel olej, płyta, 31 × 41 cm sygn. p. d.: MALISZEWSKA-HEL cena wywoławcza: 2 600 zł

58 Eugeniusz Dzierzencki (1905 Warszawa – 1990 Sopot)

Przy brzegu olej, płótno, 48 × 68 cm sygn. p.d.: E. Dzierzencki cena wywoławcza: 1 800 zł 32

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

59 Zbigniew Litwin (1914–2001)

Klif orłowski, 1980 r.

olej, płyta, 56,5 × 66 cm w świetle oprawy sygn. i dat. p. d.: Z. Litwin 80 cena wywoławcza: 1 200 zł

60 Henryk Baranowski (1932 Starogard Gdański – 2005 Gdynia)

Rewa,

1975 r.

olej, tektura, 40 × 50 cm sygn. l. d.: H. Baranowski na odwrocie nalepka z gdyńskiej pracowni artystycznej Marynarki Wojennej z opisem pracy cena wywoławcza: 2 600 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

61 Jan Konrad Choroszucha (1933–1996)

Zielony zachód słońca, 1987 r. olej, płótno, 65 × 79,5 cm sygn. p. d.: J. Choroszucha na odwrocie opisany: ZIELONY ZACHÓD SŁOŃCA”/JAN CHOROSZUCHA 1987 dodatkowo autorski certyfikat cena wywoławcza: 1 300 zł

62 Erich Mercker (1891 Zabern – 1973 Monachium)

W porcie olej, płótno, 65 × 85 cm sygn. l. d.: Mercker/Mchn cena wywoławcza: 4 600 zł 34

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

63 Aldona Baranowska (1936 Bydgoszcz – 2012 Gdynia)

Gdynia – Bulwar, 1980 r. olej, płyta, 49 × 69,5 cm sygn. p. d.: ALDONA BARANOWSKA cena wywoławcza: 1 100 zł

64 Henryk Baranowski (1932 Starogard Gdański – 2005 Gdynia)

Sosna Helska, 1993 r. olej, płótno, 50 × 70 cm sygn. l. d.: H.Baranowski na odwrocie autorska nalepka cena wywoływacza: 3 800 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

65 Antoni Suchanek (1901 Rzeszów – 1982 Gdynia)

Zew morza olej, płótno, 66 × 80 cm sygn. p. d.: Suchanek na odwrocie napis autorski: A.Suchanek/ Orłowo/„Zew morza”olej. cena wywoławcza: 2 800 zł 36

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

66 Eugeniusz Dzierzencki (1905 Warszawa – 1990 Sopot)

Na morzu olej, płyta, 33 × 48 cm w świetle ramy sygn. l. d.: E. Dzierzencki cena wywoławcza: 950 zł

67 Eugeniusz Dzierzencki (1905 Warszawa – 1990 Sopot)

Łodzie na morzu olej, płótno, 67,5 × 100 cm sygn. l. d.: E. Dzierzencki cena wywoławcza: 2 800 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

68 Kazimiera Pajzderska (1879–1959)

Łodzie olej, płyta, 36 × 43,5 cm w świetle ramy sygn. p. d.: K.PAJZDERSKA cena wywoławcza: 1 900 zł

69 Szczepan Skorupka (1903–1997)

Łodzie,

1989 r.

olej, płótno, 57,5 × 75,5 cm sygn. i dat. p. d.: Sz. Skorpuka 1989 na odwrocie: szczepan skorupka 1989 cena wywoławcza: 1 500 zł 38

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

70 Stanisław Chlebowski (1890 Braniewo – 1969 Gdańsk)

Łodzie przy brzegu akwarela, gwasz, papier, 30 × 39,5 cm sygn. l. d.: St.Chlebowski cena wywoławcza: 900 zł

71 Jerzy Zabłocki (1927 Łódź – 1993 Turcja)

Pejzaż z Meksyku gwasz, papier, 47 × 67 cm sygn. p. d.: ZABŁOCKI cena wywoławcza 1 900 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

72 Jan Gasiński (1903 Wólka Grodziska – 1967 Gdynia)

Brzeg morza gwasz, tektura, 22 × 31 cm w świetle ramy sygn. p. d.: JGasiński cena wywoławcza: 800 zł

73 Eugen Ankelen (1858 Laupheim – 1942 Tegernee)

Skaliste wybrzeże olej, płyta, 27,5 × 19,5 cm sygn. p. d.: E.Ankelen Mch cena wywoławcza: 500 zł

74 Henryk Mądrawski (1933–2009)

Poranek,

1992 r.

akwarela, papier, 10 × 15 cm sygn. i dat. p. d.: mądrawski 92 na odwrocie nalepka z tytułem pracy cena wywoławcza: 300 zł 40

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

75 Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.)

Łodzie przy brzegu, 1938 r. olej, płótno, 65 × 80 cm sygn. i dat. l. d.: Cytryn (?) 38 r. cena wywoławcza: 1 300 zł

76 Eugeniusz Skitalcew (1918–1983)

Morze olej, płyta, 17 × 24 cm w świetle ramy sygn. l. d.: EHC cena wywoławcza: 800 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

77 J.Skowroński (I połowa XX w.)

Na łodzi akwarela, papier, 52 × 77 cm w świetle ramy sygn. p. d.: Skowroński Józef (?) cena wywoławcza: 5 500 zł

78 Bruno Lechowski (1887 Warszawa – 1941 Rio de Janerio)

Scena orientalna, 1921 r. akwarela, płyta, 33 × 39 w świetle ramy sygn. i dat. p. d.: Bruno Lechowski/1921 cena wywoławcza: 2 200 zł 42

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

79 Paweł Gajcy (ur. 1953 r.)

Chinsura,

1984 r.

olej, płótno, 73 × 92 cm sygn. p. d.: Paweł Gajcy na odwrocie: „Chinsura” – 1868 – stocznia G.R. Clover &Co. Birkenhead/ od 1920 – “Lwów”/ Paweł Gajcy/1984 cena wywoławcza: 900 zł

80 Zbigniew Litwin (1914–2001)

Okręt na morzu olej, płótno, 66 × 88,5 cm sygn. p. d.: Z.Litwin cena wywoławcza: 1 400 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

81 Stefan Kątski (właść. Kontski) (1898 Sanok – 1978 Pointe-Claire)

Pejzaż nadmorski, 1975 r. olej, płótno, 56 × 66 cm sygn. i dat. p. d.: S. Kontski 1975 cena wywoławcza: 2 600 zł

82 Malarz nieokreślony (XX w.)

W porcie olej, płyta, 20 × 31 cm cena wywoławcza: 500 zł 44

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

83 Rudolf Priebe (1889–1956 Rudolfstadt)

Łodzie olej, płótno, 70,5 × 100 cm sygn. l. d.: Priebe cena wywoławcza: 3 200 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

84 Irena Nowakowska Acedańska (1906–1983)

Lwów akwarela, papier, 29 × 19,8 cm sygn. p. d.: I NOWAKOWSKA/ACEDAŃSKA oraz l.d.: LWÓW cena wywoławcza: 1 500 zł

85 Tadeusz Cieślewski (ojciec) (1870 Warszawa – 1956 tamże)

Sanktuarium na Jasnej Górze akwarela, ołówek, papier, 24 × 16,5 cm w świetle passe-partout sygn. p.d.: T. Cieślewski cena wywoławcza: 2 200 zł 46

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

86 Juliusz Słabiak (1917 Sosnowiec – 1973 Kraków)

Kwiaciarki na Rynku Głównym w Krakowie olej, tektura, 35 × 49,5 cm sygn. l. d.: Juliusz Słabiak cena wywoławcza: 2 400 zł

87 Adam Międzybłocki (1883 Gryszkańce koło Sejn – 1956 Gdańsk)

Odbudowa Gdańska, 1952 r. olej, płótno, 75 × 64 cm sygn. i dat. l. d.: A. Międzybłocki 1952 na odwrocie nalepka z dorocznej wystawy Związku Zawodowego Polskich Artystów Plastyków okręgu gdańskiego z opisem pracy cena wywoławcza: 3 400 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

88 Zbigniew Litwin (1914–2001)

Kwiaty olej, płyta, 60 × 50 cm sygn. p. d.: Z Litwin cena wywoławcza: 1 500 zł

89 E. Zielińska (1 poł. XX w.)

Martwa natura z kwiatami olej, płyta, 56,5 × 36 cm w świetle ramy sygn. i dat. p. d.: E. Zielinska/1923 (?) cena wywoławcza: 400 zł 48

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

90 Antoni Suchanek (1901 Rzeszów – 1982 Gdynia)

Bukiet kwiatów olej, płyta, 77 × 58,5 cm w świetle ramy sygn. p. d.: Suchanek cena wywoławcza: 3 600 zł

91 Henryk Baranowski (1932 Starogard Gdański – 2005 Gdynia)

Słoneczniki olej, płyta, 55 × 35 cm sygn. p. d.: H. Baranowski cena wywoławcza: 2 400 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

Stanisław Schwarz

Antoni Suchanek

(1 poł. XX w.)

(1901 Rzeszów – 1982 Gdynia)

Żuraw w Gdańsku

Wieża Domu Przyrodników

autolitografia, papier, 29,5 × 38,5 cm

węgiel, papier, 18,5 × 21 cm

w świetle passe-partout

sygn. l. d.: Suchanek

sygn. ołówkiem l. d.: St. Schwarz

cena wywoławcza: 500 zł

cena wywoławcza: 600 zł

94 Antoni Suchanek

Antoni Suchanek

(1901 Rzeszów – 1982 Gdynia)

(1901 Rzeszów – 1982 Gdynia)

Długi Targ z Ratuszem Głównego Miasta z teki Gdańsk z 1957 r.

Ratusz Staromiejski z teki Gdańsk z 1957 r.

autolitografia, papier, 45,5 × 30,5 cm (wymiar arkusza) sygn. ołówkiem p. d.: Suchanek cena wywoławcza: 1 200 zł 50

autolitografia, papier, 30,5 × 45,5 cm (wymiar arkusza) sygn. ołówkiem p. d.: Suchanek cena wywoławcza: 1 200 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

96 Antoni Suchanek (1901 Rzeszów – 1982 Gdynia)

Panorama Gdańska z nad Motławy z teki Gdańsk z 1957 r. autolitografia, papier, 30,5 × 45,5 cm (wymiar arkusza) sygn. ołówkiem l. d.: Suchanek cena wywoławcza: 1 200 zł

Antoni Suchanek

Antoni Suchanek

(1901 Rzeszów – 1982 Gdynia)

(1901 Rzeszów – 1982 Gdynia)

Wnętrze Katedry Oliwskiej z teki Gdańsk z 1957 r.

Chrystus Starogardzki z teki Gdańsk z 1957 r.

autolitografia, papier, wym. 44 x 29 cm

autolitografia, papier, wym.44 x 29,5 cm

w świetle passe-partout

w świetle passe-partout

sygn. l. d.: Suchanek

sygn. ołówkiem p. d.: Suchanek

cena wywoławcza: 650 zł

cena wywoławcza: 650 zł

AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

99 Maria Zabłocka-Mohl (1907–1989)

W pokoju, 1966 r. olej, płótno, 64,5 × 79 cm sygn. i dat. p. d.: M. Zabłocka 1966 cena wywoławcza: 1 800 zł

100 Van Schendel (XX w.)

Kwiaty w wazonie olej, płótno, 80 × 60 cm sygn. p. d.: VAN SCHENDEL cena wywoławcza: 2 000 zł 52

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

101 Jerzy Potrzebowski (1921 Sandomierz – 1974 Kraków)

Zaczarowana dorożka, 1972 r. olej, płótno, 54 × 66 cm sygn. i dat. p. d.: J.Potrzebowski/72 cena wywoławcza: 2 800 zł

102 Jadwiga Lesiecka (1921 Warszawa – 2015 Sopot)

Zgrupowanie olej, płyta, 50 × 61 cm sygn. p. d.: J.LESIECKA opisany na odwrocie: JADWIGA LESIECKA/ olej, 50–61//przed 2000 r./ cena wywoławcza: 2 600 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

103 Helena ZarembaCybisowa (1911 Równe – 1986)

Ryby olej, płótno, 33 × 41 cm sygn. p. d.: H. Zaremba Cybisowa na odwrocie nalepka krakowskiego składu przyborów malarskich Wincentego Smolaka cena wywoławcza: 5 500 zł

104 Fryderyk Antoni Hayder (1905 Przemyśl – 1990 Gliwice)

Martwa natura z rybami, 1972 r. olej, płyta, 48,5 × 68 cm w świetle ramy sygn. i dat. l.d.: F.Hayder 72 cena wywoławcza: 2 600 zł 54

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

105 Jan Marcin Szancer (1902 Kraków – 1973 Warszawa)

Akt kobiecy,

1971 r.

olej, płótno, 73 × 54 cm dedykacja oraz sygn. i dat. p. śr.: P.Kazimierzowi Legomskiemu 4/III/71 JM Szancer cena wywoławcza: 5 000 zł

106 Zofia Dziurzyńska-Rosińska (1901 Lwów – 1979 Wrocław)

Martwa natura z kwiatami olej, płyta, 46 × 38 cm w świetle ramy sygn. p. d.: Z. Dziurzyńska-Rosińska Pochodzenie: Kolekcja rodziny artystki. cena wywoławcza: 1 900 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

107 Eugeniusz Eibisch (1896 Lublin – 1987 Warszawa)

Martwa natura z książką olej, płótno, 50 × 70 cm sygn. p. d.: Ebiche na odwrocie napis: Ebiche/KAMSKA cena wywoławcza: 5 000 zł

108 Eugeniusz Eibisch (1896 Lublin – 1987 Warszawa)

Martwa natura z czerwonymi cebulami olej, płótno, 50 × 70 cm sygn. p. d.: Ebiche na odwrocie napis: Ebiche/CIPOLLA/DI TROPEA cena wywoławcza: 5 000 zł 56

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

109 Eugeniusz Eibisch (1896 Lublin – 1987 Warszawa)

Pejzaż z domami olej, płótno, 50 × 70 cm sygn. p. d.: Ebiche cena wywoławcza: 4 600 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

110 Zdzisław Lachur (1920 Zagórz – 2007 Warszawa)

Chrystus Frasobliwy olej, płyta, 78 × 60 cm sygn. p. d.: Z. LACHUR cena wywoławcza: 4 000 zł 58

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

111 Józef Czapski (1896 Praga – 1993 Maisons-Laffitte)

Pejzaż akwarela, kredka, papier, 10,5 × 17 cm cena wywoławcza: 2 200 zł

112 Józef Czapski (1896 Praga – 1993 Maisons-Laffitte)

Pejzaż z górami pisak, kredka, papier, 11 × 17 cm cena wywoławcza: 2 200 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

113 Zdzisław Kałędkiewicz (1913 Częstochowa – 2005 Gdańsk)

Akt,

1945 r.

węgiel, papier, 35 × 22,5 cm sygn. i dat. l. d.: ZK 45 Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty. cena wywoławcza: 500 zł

114 Jan Wojnarski (1879 Tarnów – 1937 Kraków)

Akt stojącej ołówek, akwarela, papier, 50 × 32 cm sygn. p. d.: Wojnarski na odwrocie pieczęć: JAN WOJNARSKI oraz nr 898 Pochodzenie:

Kolekcja rodziny artysty.

Tymon Niesiołowski

cena wywoławcza: 950 zł

(1882 Lwów – 1965 Toruń)

Głowa męska,

1949 r.

autolitografia, papier, 41,5 × 29 cm w świetle passe-partout Praca pochodzi z Teki 10 autolitografii z 1949 r. Analogiczna autolitografia reprodukowana w: A. Rissmann, Tymon Niesiołowski (1882–1965) [katalog wystawy], Muzeum Okręgowe w Toruniu 2005, str. 157 cena wywoławcza: 1 600 zł 60

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

116 Adam Międzybłocki (1883 Gryszkańce koło Sejn – 1956 Gdańsk)

Na polowaniu,

1954 r.

akwarela, gwasz, papier, 37 × 43 cm sygn. i dat. p. d.: A. Międzybłocki/1954 cena wywoławcza: 800 zł

117 Franciszek Starowieyski (1930 Bratkówka k. Krosna – 2009 Warszawa)

Anatomia czasu,

1979 r.

druk, papier, 32 × 23 cm w świetle passe-partout cena wywoławcza: 600 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

118 Szymon Kobyliński (1927 Warszawa – 2002 tamże)

Coś nie tak tusz, papier, 19,5 × 12,5 cm w świetle passe-partout u dołu: Coś nie tak oraz pieczęć: POLITYKA, numer 8186 i ręczne zapiski Pochodzenie: Kolekcja żony artysty. cena wywoławcza: 950 zł

119 Szymon Kobyliński (1927 Warszawa – 2002 tamże)

Sylwester pesymistów pisak, papier, 22 × 14 cm w świetle passe-partout sygn. monogramem wiązanym l. śr.: SK u dołu: Sylwester pesymistów Pochodzenie: Kolekcja żony artysty. cena wywoławcza: 950 zł 62

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

120 Zbigniew Lengren (1919–2003)

Złodziejaszek tusz, akwarela, papier, 19,5 × 18 cm w świetle passe-partout sygn. u dołu: LENGREN cena wywoławcza: 700 zł

121 Zbigniew Lengren (1919–2003)

Przy kominku tusz, akwarela, papier, 19 × 21,5 cm w świetle passe-partout sygn. u dołu: LENGREN cena wywoławcza: 700 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

122 Jerzy Panek (1918 Tarnów – 2001 Kraków)

Krowa ołówek, papier, 29 × 19 cm w świetle passe-partout cena wywoławcza: 1 300 zł

123 Jerzy Panek (1918 Tarnów – 2001 Kraków)

Wiatrak ołówek, papier, 29,5 × 20,5 cm cena wywoławcza: 1 200 zł 64

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

124 Ryszard Stryjec (1932 Lipniszki k. Lidy – 1997 Gdańsk)

Jeźdźcy Apokalipsy,

1986 r.

akwaforta, papier, 42,5 × 32 cm (odcisk płyty) sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Ryszard Stryjec Gdańsk 1986 r. opisany ołówkiem l. d.: Jeźdźcy A, śr. d.: akwaforta-sztych aut. cena wywoławcza: 1 200 zł

125 Ryszard Stryjec (1932 Lipniszki k. Lidy – 1997 Gdańsk)

Tańcząca,

1986 r.

akwaforta, papier, 42,5 × 32 cm (odcisk płyty) sygn. i dat. na płycie l. d.: 1986 MAJ/R.STRYJEC sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Ryszard Stryjec Gdańsk 1986 r., opisany ołówkiem l. d.: Tańcząca, śr. d.: akwaforta-sztych aut. cena wywoławcza: 1 200 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

126 Andrzej Wiśniewski (ur. 1942 Słupiec)

Akt,

2003 r.

olej, płótno, 82 × 66 cm sygn. i dat. p.d.: A.Wiśniewski/03 cena wywoławcza: 4 400 zł

127 Andrzej Wiśniewski (ur. 1942 Słupiec)

Portret kobiety,

2012

olej, płótno, 49 × 39 cm w świetle ramy sygn. i dat. p. d.: A. Wiśniewski 2012 cena wywoławcza: 3 800 zł 66

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

128 Leszek Żegalski (ur. 1959 na Śląsku Cieszyńskim)

Ogród,

2012 r.

olej, płótno, 100 × 100 cm sygn. l.d.: ŻEGALSKI na odwrocie opisany: ŻEGALSKI/2012/ OGRÓD cena wywoławcza: 16 000 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

129 Krzysztof Pituła (ur. 1952 Gołańcz)

Cząstki elementarne nr 15,

2014 r.

akryl, ecolina, lakier, płótno, 80 × 70 cm opisany na krośnie cena wywoławcza: 2 200 zł

130 Wojtek Siudmak (ur. 1942 Wieluń)

Scena symboliczna – św. Sebastian, 1969 r. tusz, tempera, papier, 37,5 × 31,5 cm w świetle passe-partout sygn. i dat. p. d.: Siudmak 69 cena wywoławcza: 3 200 zł 68

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

131 Zdzisław Kałędkiewicz (1913 Częstochowa – 2005 Gdańsk)

Spotkanie olej na płótnie, 70 × 150 cm na odwrocie opis autorski: Z. Kałędkiewicz/Gd. Oliwa, Leśna 9/2/”SPOTKANIE” ol. 70 × 150 cm/Zachód Ziemi Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty cena wywoławcza: 5 000 zł

132 Stefan Stankiewicz (ur. 1934 Lipsk)

Tryptyk I olej, płótno, 70 × 242 cm sygn. każda z części tryptyku l. d.: St. Stankiewicz na odwrocie nalepka BWA Sopot z opisem pracy na krośnie: I TRIENNALE – SOPOT – 1990 l.dz..Aut.-1987/90 r. X-11. cena wywoławcza: 1 500 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

133 Andrzej Szadkowski (ur. 1958 Lębork)

Twarzycznik nabrzeżny,

1995 r.

ołówek, kredka, papier, 14 × 10,5 cm w świetle passe-partout opisany, dat. i sygn. u dołu: Twarzycznik nabrzeżny 1995 A.Szadkowski cena wywoławcza: 400 zł

134 Andrzej Szadkowski (ur. 1958 Lębork)

Krowiak głowiak,

1995 r.

ołówek, kredka, papier, 11 × 7,5 cm opisany, dat. i sygn. u dołu: Krowiak głowiak 1995 A.Szadkowski cena wywoławcza: 400 zł 70

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

135 Edward Zoc (ur. 1947 Lublin)

Ireneus,

2000 r.

akryl, płótno, 40 × 45 cm sygn. u góry: ZOC i dat. u dołu: 2000 na odwrocie opisany: EDWARD ZOC 2000/„IRENEUSZ”/AKRYL cena wywoławcza: 1 000 zł

136 Tadeusz Ciesiulewicz (1936 Wilno – 1997)

Złote Jabłko Ewy,

1991 r.

olej, płótno, 38 × 27 cm opisany u dołu: “Złote Jabłko Ewy”/“The golden apple of Eve”/Tad. Ciesiulewicz/1991 na odwrocie autorska nalepka z opisem pracy cena wywoławcza: 1 800 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MAL ARSTWO

137 Widoki Europy,

1929 r.

fotografia czarno biała, wydruk, papier, 11,7 × 16,6 cm na odwrocie każdej odbitki czerwona pieczęć: Copyright 1929 by/ Luftschiffbau Zeppelin Friedrichshafen/ Printed in Germany oraz ręczne dopiski ołówkiem cena wywoławcza: 500 zł 72

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

138 Łukasz Szajna (ur. 1955 r.)

Sopot – Molo,

1989 r.

tusz, offset, papier, 47 × 57 cm w świetle ramy opisany u dołu ołówkiem: „SOPOT - MOLO” litografia 55/ 100 ŁUKASZ SZAJNA 89 cena wywoławcza: 250 zł

139 Łukasz Szajna (ur. 1955 r.)

Widok na molo,

1989 r.

tusz, offset, papier, 40 × 50 w świetle passe-partout opisany u dołu ołówkiem: .SOPOT. WIDOK NA MOLO. lit. 29/100. ŁUKASZ SZAJNA 89 cena wywoławcza: 250 zł

140 Łukasz Szajna (ur. 1955 r.)

Sopot Dom Zdrojowy,

1989 r.

tusz, offset, papier, 42 × 50,5 cm w świetle passe-partout opisany u dołu ołówkiem: „SOPOT DOM ZDROJOWY” TUSZ + OFFSET 26/80 ŁUKASZ SZAJNA 89 cena wywoławcza: 250 zł

141 Łukasz Szajna (ur. 1955 r.)

Sopot kąpielisko,

1989 r.

tusz, offset, papier, 40,5 × 51 cm w świetle passe-partout opisany u dołu ołówkiem: „SOPOT-KĄPIELISKO” litografia 47/100 ŁUKASZ SZAJNA 89 cena wywoławcza: 250 zł

142 Łukasz Szajna (ur. 1955 r.)

Sopot - plaża,

1989 r.

tusz, offset, papier, 39,5 × 49,5 cm w świetle passe-partout opisany u dołu ołówkiem: .SOPOT-PLAŻA. lit. 26/100. ŁUKASZ SZAJNA 89 cena wywoławcza: 250 zł

143 Zegarek damski na pasku dwudziestolecie międzywojenne platyna pr. 0,950, m. łączna 13,76 g 42 szt. diamentów łącznie ok. 0,66 ct SI/I-J, szlif brylantowy, rauty cena wywoławcza: 7 500 zł

144 Zegarek damski na pasku Hamilton, Stany Zjednoczone, l. 1940–1950 białe złoto pr. 0,750, m. łączna 20,62 g 52 szt. diamentów łącznie ok. 3,15 ct VS-SI-P1/H-I, szlif brylantowy, markizowy, bagiety cena wywoławcza: 9 500 zł

145 Zegarek damski na pasku Art Déco, l. 1920–1930 platyna pr. 0,900, m. łączna 18,00 g, 46 szt. diamentów łącznie ponad 1,20 ct VS-P/I-J, stary szlif brylantowy, uproszczony, rozety i rauty cena wywoławcza: 6 000 zł 74

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

146 Bransoletka z diamentami Art Déco, l. 1920–1930 białe złoto pr. 0,750, m. 5,79 g 5 szt. diamentów łącznie ok. 0,20 ct SI/H, szlif brylantowy, ósemkowy cena wywoławcza: 2 000 zł

147 Bransoletka z diamentami Art Déco, l. 1920–1930 złoto pr. 0,585, m. 11,46 g diamenty łącznie ok. 2,50 ct cena wywoławcza: 11 000 zł

148 Bransoletka z brylantami 2 poł. XX w. białe złoto pr. ok. 0,750, m. 14,00 g 152 szt. brylantów łącznie ok. 3,04 ct P1/I-J, nowy szlif brylantowy cena wywoławcza: 10 000 zł AU KCJA VARIA ( 10) | BI ŻUTERI A

149 Dewizka do zegarka Rosja, XIX w. złoto pr. ok. 0,585 (56 zołotników), m. 31,93 g przypinana na broszę z kokardą złoto grawerowane cena wywoławcza: 4 200 zł

150 Szpilka do krawata pocz. XX w. złoto pr. 0,585, m. 3,40 g heliotrop (krwawnik), rubin 0,12 ct oryginalne etui cena wywoławcza: 1 100 zł

151 Bransoleta złota 1 poł. XX w. złoto pr. 0,585, m. 47,66 g cena wywoławcza: 5 500 zł 76

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

152 Broszka w formie kwiatu Francja (Paryż), l. 1847–1919 złoto pr. 0,750, m. 10,33 g 32 szt. diamentów łącznie ok. 0,70 ct VS-SI-P1/H-J, stary szlif brylantowy, rozety cena wywoławcza: 6 000 zł

153 Broszka z perłą i diamentami Francja, pocz. XX w. platyna pr. 0,950, m. 4,53 g 20 szt. diamentów łącznie ok. 0,20 ct, rozety, perła hodowlana cena wywoławcza: 3 800 zł

154 Broszka w formie półksiężyca 2 poł. XIX w. złoto pr. 0,585 (oprawa kamieni w srebrze), m. 3,99 g 13 szt. diamentów łącznie ok. 0,40 ct, P1/I-J, niepełne rozety 6 szt. białych pereł cena wywoławcza: 2 600 zł

155 Broszka z diamentami l. 1920–1930 złoto pr. 0,585, m. 3,75 g 3 szt. diamentów łącznie ok. 0,15 ct SI/I-J, niepełne rozety cena wywoławcza: 1 200 zł

AU KCJA VARIA ( 10) | BI ŻUTERI A

156 Pierścionek z brylantem 2 poł. XX w. dwubarwne złoto pr. 0,585, m. 1,42 g brylant ok. 0,30 ct, VS/H, nowy szlif 8 szt. diamentów, szlif ósemkowy cena wywoławcza: 1 700 zł

157 Pierścionek z diamentami 1 poł. XX w. złoto pr. 0,585 (oprawa kamieni w srebrze), m. 3,25 g 5 szt. diamentów łącznie ok. 0,49 ct, VS-P1/K-L, stary szlif brylantowy, uproszczony cena wywoławcza: 2 200 zł

158 Pierścionek z brylantem 2 poł. XX w. złoto pr. 0,585, m. 3,10 g 3 szt. diamentów łącznie 0,19 ct VS-SI1/H-I, szlif brylantowy, carre cena wywoławcza: 3 200 zł

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

159 Pierścionek z brylantem 2 poł. XX w. złoto pr. 0,583 (oprawa kamieni w platynie), m. 5,00 g brylant ok. 0,62 ct, VS2/J 20 szt. diamentów, rozety antwerpskie cena wywoławcza: 5 500 zł

160 Pierścionek z brylantami 1 poł. XX w. dwubarwne złoto pr. 0,585, m. 2,93 g 10 szt. brylantów łącznie ok. 0,86 ct (w tym 2 szt. po ok. 0,30 ct) VVS-VS/K-M, stary szlif brylantowy cena wywoławcza: 5 000 zł

161 Pierścionek z brylantami w stylistyce Art Déco, 2 poł. XX w. dwubarwne złoto pr. 0,585, m. 3,95 g 12 szt. brylantów łącznie ok. 0,20 ct VS-SI-P1-P2/I-J, nowy szlif brylantowy cena wywoławcza: 2 400 zł

162 Obrączka z brylantami 2 poł. XX w. białe złoto pr. 0,585, m. 7,56 g 37 szt. brylantów łącznie 0,80 ct VS-P/I-N, nowy szlif brylantowy cena wywoławcza: 3 600 zł

163 Pierścionek z brylantami 2 poł. XX w. białe złoto pr. 0,585, m. 15,73 g 11 szt. brylantów łącznie ok. 0,85 ct (w tym centralny ok. 0,50 ct) SI/H, nowy szlif brylantowy cena wywoławcza: 5 500 zł

164 Obrączka z brylantami 2 poł. XX w. platyna pr. 0,950, m. 4,50 g brylanty ok. 1,00 ct, VS-SI/I-J cena wywoławcza: 4 000 zł

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

165 Wisior z diamentami l. 1950–1980 białe złoto pr. 0,750, m. 14,52 g 110 szt. diamentów łącznie ok. 1,50 ct SI-P1/H, nowy szlif brylantowy, ósemkowy, bagiety dł. zawieszki: ok. 6 cm cena wywoławcza: 5 000 zł

166 Wisior z diamentami współczesny białe złoto pr. 0,750 (łańcuszek srebrny pr. 0,925), m. 14,02 g 206 szt. diamentów łącznie ok. 4,55 ct VS-SI/H, nowy szlif brylantowy, bagiety dł. zawieszki: ok. 4,5 cm cena wywoławcza: 6 500 zł

167 Pierścionek w formie plecionki 2 poł. XX w. białe złoto pr. 0,585, m. 4,10 g 94 szt. brylantów łącznie ok. 0,70 ct SI2-P1/H, nowy szlif brylantowy cena wywoławcza: 3 600 zł

168 Kolczyki z brylantami 2 poł. XX w. białe złoto pr. 0,585, m. 3,36 g 38 szt. brylantów łącznie ok. 0,80 ct SI-P1/I-J, nowy szlif brylantowy cena wywoławcza: 2 800 zł

169 Kolczyki z szafirami i brylantami 2 poł. XX w. białe złoto pr. 0,585, m. 3,60 g 20 szt. brylantów łącznie ok. 0,50 ct, SI/H, nowy szlif brylantowy 2 szt. szafirów łącznie ok. 1,20 ct, szlif cejloński cena wywoławcza: 3 800 zł

170 Zawieszka z brylantami 2 poł. XX w. złoto pr. 0,585, m. 2,28 g 19 szt. brylantów łącznie ok. 0,95 ct VS-SI/K-L, nowy szlif brylantowy cena wywoławcza: 2 600 zł

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

171 Pierścionek z akwamarynem i brylantami współczesny złoto pr. 0,585, m. 5,99 g 12 szt. brylantów łącznie ok. 1,20 ct SI-P1-P2/H, nowy szlif brylantowy akwamaryn ok. 3,30 ct, szlif cejloński cena wywoławcza: 4 800 zł

172 Kolczyki z brylantami na sztyfcie 2 poł. XX w. dwubarwne złoto pr. 0,585, m. 0,84 g 2 szt. brylantów łącznie ok. 0,30 ct VS/I cena wywoławcza: 2 200 zł

173 Broszka z diamentami i opalami 1 poł. XX w. złoto pr. 0,585, m. 3,97 g 6 szt. diamentów łącznie ok. 0,40 ct SI-P1/K-L, rozety, „łezki” 3 szt. opali łącznie ok. 2,30 ct (w tym centralny ok. 1,70 ct) cena wywoławcza: 1 700 zł

174 Kolczyki wiszące z diamentami współczesne

złoto pr. 0,585, m. 1,75 g

Naszyjnik, Lalique

6 szt. diamentów łącznie ok. 0,55 ct

2 poł. XX w.

P1/I-J, „łezki”, nowy szlif cena wywoławcza: 1 900 zł

srebro sterling, pozłacane, m. 26,58 g 2 szklane gemmy z wizerunkami kobiecymi (lekkie przebarwienia), dł. ok. 32 cm cena wywoławcza: 2 600 zł

176 Bransoletka z brylantami 2 poł. XX w. złoto pr. 0,500, m. 13,05 g 38 szt. brylantów łącznie ok. 4,60 ct SI/M-N, nowy szlif brylantowy cena wywoławcza: 8 500 zł

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

177 Bransoleta złota, Otello Bellinaso (?) Włochy, 2 poł. XX w. złoto trójbarwne pr. 0,750, m. 49,64 g puncowana: 750/361VI cena wywoławcza: 9 000 zł

178 Bransoleta z brylantami 2 poł. XX w. złoto trójbarwne pr. 0,585–0,500, m. 20,80 g 42 szt. brylantów łącznie ok. 1,40 ct VS-SI-P/I-J, nowy szlif brylantowy cena wywoławcza: 6 500 zł

179 Sygnet z diamentami współczesny złoto pr. ok. 0,750, m. 12,10 g 77 szt. diamentów łącznie ok. 1,90 ct VS-SI/H, nowy szlif brylantowy, princessa cena wywoławcza: 9 000 zł

180 Pierścionek z brylantami 2 poł. XX w. złoto pr. 0,585, m. 10,76 g 12 szt. brylantów łącznie ok. 0,50 ct VS-SI/H-I, nowy szlif brylantowy cena wywoławcza: 2 200 zł

181 Pierścionek z brylantami 2 poł. XX w. złoto pr. ok. 0,580, m. 5,63 g 12 szt. brylantów łącznie ok. 0,47 ct SI1- SI2- P2/I cena wywoławcza: 2 000 zł

182 Pierścionek z brylantem 2 poł. XX w. dwubarwne złoto pr. 0,585, m. 5,70 g brylant 0,16 ct, VS/M-N, nowy szlif brylantowy cena wywoławcza: 1 300 zł

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

183 Pierścionek z brylantami 2 poł. XX w. złoto dwubarwne pr. 0,585, m. 4,30 g 23 szt. brylantów łącznie ok. 1,00 ct VS/H-I, nowy szlif brylantowy cena wywoławcza: 4 800 zł

184 Pierścionek z brylantami poł. XX w. złoto pr. 0,585, m. 13,92 g 79 szt. brylantów łącznie ok. 1,05 ct SI-P1/I-J, nowy szlif brylantowy cena wywoławcza: 3 800 zł

185 Pierścionek z brylantami 2 poł. XX w. złoto pr. 0,585, m. 6,35 g 43 szt. brylantów łącznie ok. 0,90 ct SI-P1/I-J, nowy szlif brylantowy cena wywoławcza: 2 800 zł AU KCJA VARIA ( 10) | BI ŻUTERI A

186 Pierścionek z szafirem i diamentami pocz. XX w. złoto pr. 0,585 (oprawa kamieni w srebrze), m. 4,23 g 12 szt. diamentów łącznie ok. 0,70 ct P1/K-L, rozety, niepełne rozety szafir ok. 1,70 ct, szlif kopertowy cena wywoławcza: 5 500 zł

187 Pierścionek z diamentem i szafirami współczesny złoto dwubarwne pr. 0,750, m. 3,60 g diament ok. 0,75 ct, SI2/L, szlif fantazyjny – markiza 2 szt. szafirów łącznie ok. 0,55 ct, „łezki” cena wywoławcza: 5 000 zł

188 Pierścionek z szafirem i brylantami 2 poł. XX w. złoto dwubarwne pr. 0,750, m. 8,10 g 6 szt. brylantów ok. 0,10 ct SI/I-J, nowy szlif brylantowy szafir ok. 1,20 ct, szlif cejloński cena wywoławcza: 2 200 zł

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

189 Kolczyki wiszące ze szmaragdami 2 poł. XX w. złoto pr. 0,585 (oprawa kamieni w srebrze), m. 11,38 g 72 szt. diamentów łącznie ok. 0,80 ct P1-P2/J-K, „rauty” 2 szt. szmaragdów łącznie 1,50 ct cena wywoławcza: 3 600 zł

190 Pierścionek ze szmaragdem i diamentami 2 poł. XX w. złoto pr. 0,750, m. 7,34 12 szt. diamentów łącznie 0,45 ct, VS/I-J, bagiety szmaragd ok. 2,40 ct cena wywoławcza: 7 500 zł

191 Kolczyki wiszące ze szmaragdami 2 poł. XX w. białe złoto pr. 0,585, m. 4,76 g 6 szt. brylantów łącznie ok. 0,20 ct, VS-SI/H, nowy szlif brylantowy 6 szt. szmaragdów łącznie 6,00 ct, szlif cejloński cena wywoławcza: 7 500 zł

192 Sznur pereł 2 poł. XX w. m. łączna 58,40 g, dł. ok. 80 cm zapięcie: białe złoto pr. 0,585 10 szt. brylantów łącznie 0,30 ct, VS-SI/H, nowy szlif brylantowy 98 szt. pereł hodowlanych Akoya śr. 7,00–7,20 mm, białe z kremowym nadcieniem cena wywoławcza: 5 000 zł

193 Kolczyki wiszące z perłami 2 poł. XX w. złoto pr. 0,585, m. 7,90 g 44 szt. diamentów łącznie ok. 0,35 ct SI2-P1/I-J, szlif ósemkowy 2 szt. pereł hodowlanych, śr. 9,00 mm białe z kremowym nadcieniem cena wywoławcza: 2 000 zł

194 Komplet biżuterii: kolczyki i pierścionek z perłami 2 poł. XX w. białe złoto pr. 0,750, m. łączna 16,95 g 103 szt. brylantów łącznie 2,10 ct Si/H, nowy szlif brylantowy 3 szt. pereł białych, śr. 4,5–8 mm cena wywoławcza: 5 500 zł

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

195 Naszyjnik z perłą i brylantami współczesny złoto pr. 0,585 (łańcuszek) i pr. 0,750 (zawieszka), m. 12,06 g 10 szt. brylantów łącznie ok. 0,30 ct VS-SI/H, nowy szlif brylantowy perła hodowlana Thaiti, śr. 14,80 mm, szara cena wywoławcza: 1 500 zł

196 Pierścionek z rubinem, Bucellati Florencja, XX w. ażurowa dekoracja floralna złoto dwubarwne pr. ok. 0,750, m.4,90 g rubin ok. 0,50 ct cena wywoławcza: 4 200 zł

197 Pierścionek z topazem współczesny białe złoto pr. 0,585, m. 5,54 g topaz niebieski ok. 6,40 ct, szlif kopertowy cena wywoławcza: 1 100 zł AU KCJA VARIA ( 10) | BI ŻUTERI A

198 Taca, Emil Viner Sheffield 1940 r. srebro p. 0,925 (sterling), waga 3100 g dł. 54 cm, szer. 32,6 cm uchwyty z kości cena wywoławcza: 12 000 zł

199 Taca Hanau (?), XIX/XX w. srebro p. ok. 0,800, waga 1893 g dł. 60 cm, szer. 43 cm cena wywoławcza: 5 500 zł

200 Taca secesyjna początek XX w. srebro p. 0,800, waga 1011 g dług. 46,5 cm, szer. 36 cm cena wywoławcza: 3 600 zł 92

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

201 Patera 2 poł. XIX w. srebro p. 0,700, waga 198 g dług. 32 cm, szer. 19,5 cm, wys. 5 cm Wystawiany: Mieszczański (S)pokój: od biedermeieru do art déco, Muzeum Sopotu, 24.10.2015-10.01.2016 cena wywoławcza: 1 100 zł

202 Patera 2 poł. XIX w. srebro p. 0,750, waga 333 g dług. 35 cm, szer. 22,5 cm, wys. 6 cm cena wywoławcza: 950 zł

203 Patera 1 poł. XX w. srebro p. 0,800, waga 585 g dług. 24 cm, szer. 34 cm cena wywoławcza: 1 500 zł

AU KCJA VARIA ( 10) | SREB RA I PL ATERY

204 Serwis do kawy i herbaty Törv. Védve, Węgry, lata 1937–1966 w zestawie: taca, dzbanek do kawy, dzbanek do herbaty, mlecznik, cukiernica, dzbanek; srebro p. „3”, waga łączna 5753 g wym. tacy 61 × 46 cm cena wywoławcza: 15 000 zł

205 Naczynie do kawioru Axel Gabriel Dufva, Sztokholm, przed 1936 r.

206 Puchar

plater, wys. 38 cm cena wywoławcza: 800 zł

k. XIX w. srebro p. 800, wewnątrz złocone, waga 390 g w medalionie rytowany napis: 1951/Kazimierczak/ Jan/z/ Poznania wys. 35 cm cena wywoławcza: 3 200 zł 94

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

207 Zestaw do kawy i herbaty 2 poł. XX w. srebro p. 0,800, waga 1813 g w zestawie: dzbanek do herbaty, dzbanek do kawy, cukiernica wys.: 19–23 cm cena wywoławcza: 5 500 zł

208 Serwis do kawy i herbaty 1 poł. XX w. w zestawie: dzbanek do kawy, dzbanek do herbaty, mlecznik, cukiernica srebro p. 0, 800, waga łączna 1998 g wys. 9,5–26 cm cena wywoławcza: 6 500 zł AU KCJA VARIA ( 10) | SREB RA I PL ATERY

209 Koszyk Estonia, Tallin (Reval), złotnik Eduard August Bauer, lata 1830-1855 srebro 13 łutowe, waga 237 g wym. 14,5 × 16 cm cena wywoławcza: 2 200 zł

210 Patera 2 poł. XIX w. srebro, waga ok. 190 g wys. 15,5 cm, śr. 21 cm cena wywoławcza: 1 500 zł

211 Zestaw sreber Lazarus Posen, Frankfurt n. Menem, po 1888 r. srebro p. 0,800, waga 359 g, porcelana; wym. tacy 20 × 30 cm cena wywoławcza: 2 900 zł 96

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

212 Kieliszek Rosja, koniec XIX w. srebro p. 84 zołotniki (875), waga 31 g wys. 6,5 cm cena wywoławcza: 150 zł

213 Dzbanek Munster, złotnik Schwarz, 1 poł. XIX w. srebro 12 łutowe, waga 281 g; wys. 18 cm cena wywoławcza: 2 200 zł

214 Dzbanek do kawy Orafo Giacomo Vincenzi, (1801–1837), Modena, około 1830 r. srebro p. ok. 0,800, waga 908 g, uchwyt drewniany; poj. 1,5 l, wys. 26,5 cm cena wywoławcza: 2 800 zł

215 Puchar srebrny przed 1935 r. srebro p. 0,800, waga 428 g dedykacja: Unserem hochverehrten Chef,/ Kaufmann Herrn/ ERNST MOSLENER,/ zur Erinnerung an sein/ 50 jahriges Berufsjubiläum/ gewidmet von der/ Gefolgschaft der Firma/ Hilschner & Diessler/ Breslau, 1. April 1935

216 Puchar Berlin (?), Niemcy, lata 1888–1902

wys. 30 cm

srebro p. 0,800, waga 501 g, wys. 25 cm

cena wywoławcza: 2 600 zł

cena wywoławcza: 4 800 zł

217 Patera przed 1925 r. srebro p. 0,800, waga 504 g wys. 10,5 cm; śr. 22 cm inskrypcja w języku niemieckim: Rudolfine Jagdrennen/Danzig-Zoppot d. 28 Junni 25./Ehrenpreis /Dem Besitzer des Begenden Pferdes / gegeben von F Szewald /Danzig cena wywoławcza: 3 800 zł 98

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

218 Cukiernica Paryż, Henin & Cie, po 1896 r. srebro p. 0,950 g, waga 522 g wys. ok. 16 cm cena wywoławcza: 2 600 zł

219 Dzbaneczek Emile Hugo, Paryż, lata 1853–1880 srebro p. 0,950, waga 238 g

wys. 16 cm

Filiżanka ze spodkiem

cena wywoławcza: 1 600 zł

Francja, po 1838 r. srebro p. 0,950, waga 301 g śred. spodka: 15 cm cena wywoławcza: 1 400 zł

221 Filiżanka ze spodkiem Francja, po 1880 r. srebro p. 0,950, waga 186 g śred. spodka 16,5 cm cena wywoławcza: 1 400 zł

222 Pojemnik do tytoniu Anglia, Birmingham, 1906 r. srebro, p. 0,925, wewnątrz drewno

mahoniowe; wym. 4,5 × 13,5 × 8,5 cm sygn. mistrza „A&J.Z” cena wywoławcza: 1 500 zł

Wazonik z miniaturami Elkington & Co, Birmingham, 1890 r. srebro pr. 0,916, waga 595 g miniatury na porcelanie wys. 14,6 cm cena wywoławcza: 1 800 zł

224 Para teryn XX w. srebro p. 0,900, waga łączna. 615 g wys. 12 cm, śr. 20 cm oraz wys. 8 cm, śr. 16 cm cena wywoławcza: 1 500 zł

225 Miseczka Chiny, pocz. XX w. srebro, waga 188 g wys. 8 cm, śr. 12,5 cm wkład szklany cena wywoławcza: 600 zł

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

226 Para świeczników czteroramiennych Stany Zjednoczone, XX w. srebro p. 925 (sterling), waga 1952 g wys. 25 cm cena wywoławcza: 8 500 zł

227 Para świeczników Szwecja, 1962 r. srebro p. 0,900 wys. 8 cm, śr. 9 cm cena wywoławcza: 450 zł

228 Zestaw na biurko Włochy, 2 poł. XX w. srebro p. 0,835, szkło; dł. 23,5 cm cena wywoławcza: 550 zł

Zestaw 12. kieliszków

XX w. srebro, p. 0,800, waga 451 g, wys. 5 cm cena wywoławcza: 1 100 zł

230 Zestaw kieliszków Ed.Wollenweber, Art Déco, lata 1920–30. srebro p. 0,800, waga 638 g, wys. 10,5 cm cena wywoławcza: 1 900 zł

231 Zestaw kieliszków XIX–XX w. 7 sztuk: srebro pr. 0,800, 84 zołotniki, waga łączna 143 g wys. 4–6 cm cena wywoławcza: 420 zł 102

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

232 Zestaw sreber XIX–XX w.

łyżeczka do soli,

Rosja, Grodno,

złotnik Kozłowski, 1844 r. srebro p. 84 złotniki, waga 7 g, dł. 10 cm

popychacz dziecięcy,

Polska,

1 poł. XX w. srebro. p. 0,800, waga 14 g, dł. 8,7 cm

łyżeczka,

XIX w.

srebro 12 łutowe, waga 7 g, dł. 13 cm

łyżeczka do mokki,

1 poł. XX w.

srebro p. 800, waga 7 g, dł. 10 cm cena wywoławcza: 300 zł

233 Łopatka do tortu XIX w. srebro p.”13”, waga całkowita 49 g dł. 29 cm częściowy drewniany uchwyt cena wywoławcza: 300 zł

234 Sztućce półmiskowe do ryb Paryż, Alphonse Debain, lata 1883–1911 srebro p. 0,950, waga 295 g ostrza z metalu srebrzonego, nóż dł. 31 cm, widelec 27 cm cena wywoławcza: 850 zł

235 Komplet sztućców dla 8. osób Niemcy, 1 poł. XX w. srebro pr. 0,800, waga ok. 1930 g cena wywoławcza: 2 400 zł AU KCJA VARIA ( 10) | SREB RA I PL ATERY

236 Zestaw sztućców dla 12. osób Rumunia, 1 połowa XX w. złotnik o inicjałach „NH” srebro p. 0,800, częściowo złocone, waga

11 widelczyków do ciasta

łączna 10122 g

10 łyżeczek do kawy 12 łyżeczek do mokki

w komplecie:

11 łyżeczek do kawioru

12 widelców i noży obiadowych

12 łyżeczek do sorbetu/lodów

12 łyżek do zupy

3 widelce półmiskowe do mięsa

12 widelców i noży do ryb

1 widelec do sardynek

12 widelców i noży śniadaniowych

1 łyżka półmiskowa

12 nożyków i widelczyków do przekąsek

1 łyżka do sosu

12 nożyków do owoców

1 łyżka do lodów

1 łyżka i widelec do sałatek 1 widelec i nóż półmiskowy do ryb 1 nóż do sera 1 nóż do masła 1 nóż do ciasta 1 łopatka do ciasta 1 szczypce do szparagów 1 sitko do herbaty 1 chochelka (sitko) do cukru cena wywoławcza: 24 000 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

237 Serwis kawowy dla 5. osób Rosenthal – wzór „Maria” l. 1938–1945 porcelana, malatury naszkliwne złocenia, znak wytwórni na spodzie: Rosenthal/SELB-GERMANY/MARIA dekoracja floralna oraz reliefowa w serwisie: dzbanek z pokrywką – wys. 24 cm cukiernica – wys. 12 cm, mlecznik – wys. 14 cm 5 filiżanek – wys. 5,5 cm (śr. spodków – 16 cm) cena wywoławcza: 400 zł

238 Półmisek, Nymphenburg (?) XVIII/XIX w. porcelana, malatury podszkliwne złocenia, dekoracja floralna wym.: 33,5 × 27 cm cena wywoławcza: 700 zł

239 Wazon, Miśnia 2 poł. XX w. porcelana, malatury naszkliwne złocenia, dekoracja floralna wys. 19,5 cm, śr. wlewu: 16,5 cm cena wywoławcza: 600 zł

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

240 Talerz dekoracyjny Miśnia, 1 poł. XX w. porcelana, malatury naszkliwne złocenia, dekoracja floralna, rocaillowa znak wytwórni na spodzie śr. 29,5 cm cena wywoławcza: 1 000 zł

241 Talerz dekoracyjny Miśnia, 2 poł. XIX w. porcelana, malatury naszkliwne złocenia, dekoracja floralna i reliefowa znak wytwórni na spodzie, śr. 28 cm cena wywoławcza: 300 zł

242 Talerz dekoracyjny Miśnia, l. 1860–1900 porcelana szkliwiona, złocenia zdobienia reliefowe w postaci winorośli znak wytwórni na spodzie śr. 28 cm cena wywoławcza: 450 zł

243 Talerz, Miśnia ok. 1840 r. porcelana, malatury podszkliwne złocenia, dekoracja floralna i reliefowa znak wytwórni na spodzie śr. 21,5 cm cena wywoławcza: 900 zł AU KCJA VARIA ( 10) | CERAMI K A

244 Talerz, Miśnia okres Marcoliniego l. 1774–1814 porcelana, malatury naszkliwne dekoracja floralna i reliefowa znak wytwórni na spodzie śr. 24 cm cena wywoławcza: 850 zł

245 Talerz, Miśnia okres Marcoliniego l. 1774–1814 porcelana, malatury naszkliwne dekoracja floralna i reliefowa znak wytwórni na spodzie śr. 24 cm cena wywoławcza: 850 zł

246 Dzbanek do kawy z pokrywką Miśnia, okres Marcoliniego XVIII/XIX w. porcelana szkliwiona, ręcznie malowana dekoracja floralna, znak wytwórni na spodzie, wys. 26,5 cm cena wywoławcza: 1 300 zł

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

247 Półmisek Miśnia (Serwis Łabędzi), XX w. porcelana, malatury podszkliwne złocenia, dekoracja reliefowa w postaci łabędzi, znak wytwórni na spodzie, śr. 30 cm cena wywoławcza: 1 900 zł

248 Talerz Miśnia (Serwis Łabędzi), XX w. porcelana, malatury podszkliwne złocenia, dekoracja reliefowa w postaci łabędzi, znak wytwórni na spodzie, śr. 24,5 cm cena wywoławcza: 1 900 zł

249 Dzbanek z pokrywką Miśnia (Serwis Łabędzi), XX w. porcelana, malatury naszkliwne złocenia, dekoracja w postaci węża morskiego, ślimaka i reliefowych wyobrażeń łabędzi, wys. 24 cm cena wywoławcza: 1 900 zł

AU KCJA VARIA ( 10) | CERAMI K A

250 Figurka – Para chartów ENS Volkstedt Porzellan poł. XX w. porcelana barwiona podszkliwne znak wytwórni na spodzie: Ens-Porzellan/Volkstadt/handgemalt wys. 24,5 cm cena wywoławcza: 1 200 zł

251 Figurka – Para chartów Goldscheider, Wiedeń l. 1920–1953 porcelana barwiona podszkliwnie, na bokach podstawy wyryte w masie: Lavergne oraz 3416/313/14 na spodzie znak wytwórni: Goldscheider/Wien, wym.: 25,5 × 26 × 11,5 cm cena wywoławcza: 2 200 zł

252 Figurka kobiety z chartem proj. Lothar Otto Hutschenreuther, l. 1925–1938 porcelana biała, szkliwiona, złocenia sygn. na podstawie: L. OTTO na spodzie znak wytwórni: Hutschenreuther/Selb. Bavaria./Abteilung für Kunst. wys. 17 cm Wystawiana: „Mieszczański (S)pokój: od biedermeieru do art déco”, 24.10.2015– 10.01.2016, Muzeum Sopotu cena wywoławcza: 1 600 zł 110

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

254 Figurka kobiety z rybą KPM Berlin, l. 20-te XX w. porcelana biała, szkliwiona sygn. w masie u dołu: SM na spodzie znak wytwórni

wys. 25 cm

Figurka – Tańczące dziewczynki

cena wywoławcza: 1 200 zł

proj. Carl Werner (1895–1980) Hutschenreuther, l. 1965–1968 porcelana biała, szkliwiona, złocenia sygn. na podstawie: C. WERNER na spodzie znak wytwórni: Hutschenreuther/Selb/GERMANY/Kunstabteulung wys. 19,5 cm cena wywoławcza: 550 zł

255 Figurka – Zaklinaczka węży Rosenthal, 1935 r. porcelana, malatury podszkliwne złocenia, na spodzie znak wytwórni: Rosenthal/GERMANY/KUNSTABTEILUNG/SELB drobne uszkodzenia palców u dłoni wym.: 20,5 × 22 × 10,5 cm cena wywoławcza: 1 900 zł

256 Figurka – Zaklinaczka węży Royal Dux Bohemia, 2 poł. XX w. porcelana barwiona, szkliwiona (miejscami matowa) złocenia, na podstawie i na spodzie znak wytwórni wys. 23 cm cena wywoławcza: 300 zł

257 Figurka kawalera, Miśnia po 1934 r. porcelana, malatury podszkliwne złocenia, na spodzie znak wytwórni wys. 17,5 cm cena wywoławcza: 1 800 zł

258 Figurka – córka Likomedesa KPM Berlin, ok. 1800 r. porcelana, malatury podszkliwne i naszkliwne na spodzie znak wytwórni, wys. 20 cm cena wywoławcza: 1 800 zł

259 Figurka – Mars, Wulkan i Wenus KMP Berlin, kon. XIX w. biskwit, wys. 22,5 cm na podstawie napis: MARS VULCAN et VENUS na spodzie znak wytwórni cena wywoławcza: 700 zł 112

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

260 Lampa porcelanowa, Volkstedt, po 1934 r. porcelana, malatury podszkliwne (miejscowe ubytki) złocenia, zdobienia figurkami pary kochanków. wys. (z abażurem) 43 cm, śr. abażura: 26,5 cm cena wywoławcza: 350 zł

261 Plakieta z bukietem kwiatów 1 poł. XX w. porcelana, malatury naszkliwne wym.: 23,5 × 18,5 cm (z ramą: 41,5 × 36,5 cm) cena wywoławcza: 3 500 zł

262 Kwietnik secesyjny na środek stołu Riessner, Stellmacher & Kessel XIX/XX w. zdobiony porcelanową figurką kobiecą, szkliwienie, malatury, złocenia znak wytwórni na spodzie: korona i napis AMPHORA w otoku, wym.: ok. 36 × 20 × 17 cm cena wywoławcza: 1 900 zł

263 Figurka królika proj. Karl Himmelstoss (1878–1967) Rosenthal, Niemcy, 1941 r. porcelana, malatury podszkliwne na spodzie sygn.: K. HIMMELSTOSS oraz znak wytwórni: Rosenthal/GERMANY/ KUNSTABTEILUNG/SELB, wys. 15,5 cm cena wywoławcza: 1 900 zł

264 Figurka lisa, proj. A. Sinko Rosenthal, Niemcy, 1938 r. porcelana, malatury podszkliwne na spodzie sygn.: A. SINKO oraz znak wytwórni: Rosenthal/GERMANY/KUNSTABTEILUNG/SELB wys. 5 cm cena wywoławcza: 950 zł

265 Figurka sarenki, proj. Teodor Kärner (1884–1966) Rosenthal, Niemcy, 1955 r. porcelana, malatury podszkliwne na spodzie sygn.: T. KÄRNER oraz znak wytwórni: Rosenthal/Selb-Plössberg/GERMANY wym.: 17,5 × 10,5 cm cena wywoławcza: 1 400 zł

266 Figurka jelenia, proj. Max Hermann Fritz (1837–1948) Rosenthal, Niemcy, 1936 r. porcelana, malatury podszkliwne na spodzie sygn.: M. H. FRITZ oraz znak wytwórni: Rosenthal/Germany wys. 13 cm cena wywoławcza: 700 zł 114

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

267 Figurka głuszca, proj. Fritz Heidenreich (1895–1966) Rosenthal, Niemcy, ok. 1957 r. porcelana, malatury podszkliwne sygn. u dołu: F. HEIDENREICH na spodzie znak wytwórni: Rosenthal/ GERMANY/Handgemalt, wys. 18 cm cena wywoławcza: 950 zł

268 Figurka wróbla Bing & Grøndahl Dania, XX w. porcelana barwiona podszkliwnie na spodzie znak wytwórni, wys. 10,5 cm cena wywoławcza: 220 zł

269 Para ptaszków Royal Copenhagen Dania, 2 poł. XX w.

porcelana barwiona podszkliwnie

Figurka ptaszka

znak wytwórni na spodzie, wys. 8 i 6 cm

Rörstrand, Szwecja

cena wywoławcza: 290 zł

2 poł. XX w. porcelana barwiona podszkliwnie na spodzie znak wytwórni, wys. 8,5 cm cena wywoławcza: 290 zł

271 Talerz dekoracyjny, Delft XVIII/XIX w. fajans glazurowany, dekoracja floralna malowana kobaltem, śr. 30 cm cena wywoławcza: 300 zł

272 Talerz dekoracyjny, Hanau XVIII w. fajans glazurowany, dekoracja floralna

273 Dzban z pokrywką

malowana kobaltem, śr. 40 cm cena wywoławcza: 2 800 zł

Schrezheim, XVIII/XIX w. fajans, kobaltowe malatury podszkliwne cynowa pokrywa i obręcz stopy dekoracja w postaci pejzażu miejskiego wys. ok. 32 cm, miejscowe uszkodzenia cena wywoławcza: 1 100 zł 116

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

274 Popielniczka, Kadyny l. 20-te XX w. glina kadyńska, szkliwiona dekoracja geometryczna znak wytwórni na spodzie śr. 16 cm cena wywoławcza: 400 zł

275 Pojemnik z pokrywką, Kadyny l. 30-te XX w. glina kadyńska, szkliwiona, złocenia dekoracja w postaci odlewu myszki na spodzie nr formy 518 rg oraz znak wytwórni, wys. ok. 14 cm, śr. 13 cm cena wywoławcza: 2 400 zł

276 Wazon, Kadyny l. 1920–1930 glina kadyńska, malatury podszkliwne, złocenia, zdobienia ornamentem floralnym na spodzie znak wytwórni, wys. 36 cm cena wywoławcza: 2 800 zł

277 Lew Buddy (Karashishi), w towarzystwie małych lwiątek Chiny, XVIII w. kość, 505 g, wys. 14,5 cm cena wywoławcza: 5 500 zł

278 Pojemnik z motywem Tadż Mahal Indie, XX w. kość, wys. 12 cm brak dna cena wywoławcza: 950 zł

279 Figurka kobiety w typie przedstawień Gunyin Chiny, XX w. kość, drewniany postument, wys. ok. 29 cm cena wywoławcza: 3 800 zł

280 Uchwyt do laski XIX–XX w. kość, dług. 14 cm cena wywoławcza: 950 zł

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

281 Rękojeść z motywem lwa i słonia Japonia, I poł. XIX w., okres Meiji kość, płaski relief, zapuszczany farbą dług. 22 cm, spękania cena wywoławcza: 450 zł

282 Serwetnik XX w. kość, wys. 3 cm, śred. 5 cm cena wywoławcza: 450 zł

283 Lew z krokodylem XX w. kość, dług. 13 cm, uszkodzenia cena wywoławcza: 450 zł

284 Barka Chiny, XX w. kość, drewniany postument wys. ok. 13 cm, dług. ok. 16 cm cena wywoławcza: 1 000 zł AU KCJA VARIA ( 10) | KOŚĆ

286 Figurka Ganeshy Indie, XX w. kość, wys. 6 cm cena wywoławcza: 250 zł

285 Figurka Shivy Indie, XX w. kość, wys. 10 cm cena wywoławcza: 450 zł

287 Hotei – Budda Uśmiechnięty Chiny, XIX w. kość, wys. ok. 3,5 cm cena wywoławcza: 500 zł

288 Figurka XX w. kość, wys. ok. 6,5 cm cena wywoławcza: 500 zł

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

289 Lew kość, wys. 9 cm, dług. ok. 23 cm cena wywoławcza: 600 zł

290 Trzy słonie Indie, XX w. kość, wym. ok. 2 cm, 2,5 cm oraz 3 cm uszkodzenia cena wywoławcza: 250 zł

291 Figurka wieśniaka z osiołkiem XX w. kość, postument drewniany, wys. ok. 8 cm, dług. 10,5 cm cena wywoławcza: 250 zł

Figurka papugi

Jeździec

Chiny, XX w.

XX w.

kość, wys. 9 cm

kość, wys. 5,5 cm

cena wywoławcza: 450 zł

cena wywoławcza: 250 zł

AU KCJA VARIA ( 10) | KOŚĆ

294 Miniatura – portret 1723 r. olej, blacha, wym. ok. 9 x 6 cm oprawa srebra, szkło fazowane na oddzielnej karteczce odręczny napis: Le portrait/ de St.Bousillan (?)/Capitane au Reg/de la fere (…)1723 cena wywoławcza: 900 zł

295 Pas srebrny z monet Rosja, XIX–XX w. monety – 1 rublówki (srebro p. 0,900) i 10-kopiejki (srebro p. 0,500) łańcuch srebrny p. 0,900; waga 627 g cena wywoławcza: 1 500 zł

296 Krzyż prawosławny 1 poł. 20 w. mosiądz, emalia, wym. 20,5 × 10,5 cm cena wywoławcza: 250 zł

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

297 Tancerka XX w. brąz, na podstawie: GODARD i w okręgu: BRONZE GARANTI PARIS/J.B. DEPOSEE cokół marmurowy; wys. 46 cm cena wywoławcza: 1 300 zł

298 Wazon secesyjny J. P. Kayser Sohne, Krefeld-Bochum, około 1900 r. mosiądz częściowo patynowany wys. 48 cm za spodzie znak wytwórni Wystawiany: Mieszczański (S) pokój: od biedermeieru do art déco, Muzeum Sopotu, 24.10.2015–10.01.2016 cena wywoławcza: 2 400 zł

299 Paterka secesyjna Francja (?), około 1900 r. szkło zielone, powierzchnia zdobiona wtopionymi szklanymi nitkami; okucie mosiężne wys. 23 cm Wystawiany: Mieszczański (S) pokój: od biedermeieru do art déco, Muzeum Sopotu,24.10.2015–10.01.2016 cena wywoławcza: 3 200 zł

AU KCJA VARIA ( 10) | VARI A

300 Witryna w stylu Ludwika XV ok. 1890 r. konstrukcja sosnowa, fornir mahoniowy, aplikacje mosiężne, malatury wys. 231 cm, szer. 105 cm, gł. ok. 42 cm cena wywoławcza: 4 800 zł

301 Komoda w stylu Ludwika XV XX w. konstrukcja sosnowa, fornir jesionowy i różne gatunki drzew, aplikacje mosiężne wys. 87 cm, szer. 133 cm, gł. 55 cm Wystawiany: Stanisław Leszczyński w Gdańsku 1733–1734, w: MHMG w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska, 27.05.2014–02.11.2014 cena wywoławcza: 6 000 zł 124

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

302 Witryna w stylu secesyjnym Anglia, pocz. XX w. konstrukcja sosnowa, mahoń, intarsje z drewna owocowego, aplikacje mosiężne wys. 216 cm, dł. 138 cm, gł. 42 cm cena wywoławcza: 2 800 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MEB L E

303 Lustro II poł. XIX w. konstrukcja sosna, snycerka w drewnie, złocenia, blaszana plakieta emaliowana wys. 134 cm, szer. 57 cm Wystawiany: Mieszczański (S) pokój: od biedermeieru do art déco, Muzeum Sopotu, 24.10.2015–10.01.2016 cena wywoławcza: 5 800 zł

304 Lustro 2 poł. XIX w. drewno lipowe, pozłacane, lustro fazowane, wys. 80 cm, szer. 65 cm cena wywoławcza: 2 200 zł

305 Lustro 2 poł. XIX w. drewno złocone; zdobienia muszlami i spiralnymi akantami, wys. 78 cm, szer. 55 cm Wystawiany: Stanisław Leszczyński w Gdańsku 1733–1734, w: MHMG w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska, od 27.05.2014- 02.11.2014 cena wywoławcza: 2 600 zł 126

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

306 Lustro wiszące XIX/XX w. konstrukcja sosnowa, snycerka, wys. 100 cm, szer. 103 cm oryginalna zachowana tafla lustrzana Wystawiany: Mieszczański (S) pokój: od biedermeieru do art déco, Muzeum Sopotu, 24.10.2015–10.01.2016 cena wywoławcza: 3 800 zł

307 Konsola neorokokowa XIX w. konstrukcja sosnowa, drewno lipowe, złocenia, snycerka, wys. 88 cm, szer. 84 cm, gł. 46 cm cena wywoławcza: 4 600 zł

308 Sofa w stylu Ludwika XV II poł. XIX w. drewno sosnowe, lipowe; złocenia; wys. 100 cm, szer. 166 cm, gł. 60 cm cena wywoławcza: 2 800 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MEB L E

309 Etażerka, Francja (?) koniec XIX w. drewno orzechowe, intarsje z różnych gatunków drewna

owocowego, okucia mosiężne, wys. 80 cm, szer. 44 cm,

Karciak

gł. 30 cm

2 poł. XIX w.

cena wywoławcza: 1 500 zł

konstrukcja sosnowa, fornir orzechowy, wys. 74 cm, szer. 63 cm, gł. 41 cm (po rozłożeniu 82 cm) cena wywoławcza: 1 300 zł

311 Stolik z przenośnym blatem Alfonso Marina, Meksyk, XX w. drewno egzotyczne, intarsje z różnych gatunków drewna owocowego, uchwyty mosiężne wys. 48 cm, dł. 100 cm, szer. 70 cm cena wywoławcza: 2 600 zł

312 Stolik huculski Bukowina, 1 poł. XIX w. drewno bukowe, inkrustacja z koralików, listwy mosiężnej i macicy perłowej wys. 81 cm, śr. 46 cm na spodzie wycisk nr 2392 oraz HUZULENKUNST/BUKOWINA (…) cena wywoławcza: 2 400 zł 128

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

313 Stół w stylu Ludwika Filipa 2 poł. XIX w. konstrukcja sosnowa, fornir mahoniowy piramidalny wys. 64,5 cm, dł. 102 cm, gł. 65 cm cena wywoławcza: 1 700 zł

314 Stół owalny 2 poł. XIX w. konstrukcja z drzewa jesionowego, fornir orzechowy, politura wys. 80 cm, dł. 126 cm, szer. 88 cm cena wywoławcza: 1 800 zł

315 Stolik w stylu Ludwika Filipa 2 poł. XIX wieku konstrukcja sosnowa, fornir mahoniowy, politura wys. 75 cm, śr. 86 cm cena wywoławcza: 1 500 zł

316 Stół klapiak Anglia, XIX/XX w. konstrukcja sosnowa, fornir mahoniowy; wys. 73 cm, dł. 122 cm (przy rozłożeniu 176 cm), gł. 65 cm cena wywoławcza: 3 200 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MEB L E

317 Sekretera XIX w. jesion lity, sosna, okucia mosiężne; wys. 143 cm, szer. 100 cm, gł. 50 cm cena wywoławcza: 4 800 zł

318 Niciak, biedermeier II poł. XIX w. konstrukcja sosnowa i brzozowa, drewno czereśniowe, fornir czereśniowy wys. 80 cm, szer. 63 cm, gł. 51 cm cena wywoławcza: 2 800 zł

319 Komoda XIX w. sosna lita, okucia mosiężne wys. 80 cm, dł. 92 cm, gł. 47 cm cena wywoławcza: 950 zł 130

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

320 Sekretera XIX w. dąb lity, sosna, fornir orzech czeczotowy wys. 137 cm, szer. 112 cm, gł. 44 cm cena wywoławcza: 4 800 zł

321 Szafa mleczna XVIII w. drewno dębowe, snycerka w drewnie, wys. 140 cm, szer. 180 cm, gł. 57 cm cena wywoławcza: 4 800 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MEB L E

322 Komoda 1 poł. XX w. konstrukcja sosna, fornir: mahoń wys. 81 cm, dł. 103 cm, gł. 59 cm cena wywoławcza: 850 zł

323 Kredens Theophil Muller, Drezno, 1 poł. XX w. konstrukcja sosnowa i mahoniowa, fornir mahoniowy, wewnątrz plakietka firmowa, „Theophil Muller, Dresden 21” wys. 154 cm, szer. 87 cm, gł. 40 cm cena wywoławcza: 900 zł

324 Parawan w stylu biedermeier lata 1850–1880 drewno wiśniowe, częściowo czernione wys. 166 cm, szer. 102 cm, gł. 57 cm cena wywoławcza: 1 600 zł 132

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

325 Lustro 2 poł. XIX w. konstrukcja sosnowa, fornir mahoniowy wys. 149 cm, szer. 69 cm cena wywoławcza: 900 zł

326 Lustro w stylu Ludwika Filipa 2 poł. XIX w. konstrukcja sosnowa, fornir mahoniowy wys. 130 cm, szer. 60 cm cena wywoławcza: 900 zł

327 Lustro 2 poł. XIX w. drewno mahoniowe, mosiężne zdobienia wys. 137 cm, szer. 55 cm cena wywoławcza: 500 zł

AU KCJA VARIA ( 10) | MEB L E

328 Toaletka Art Déco lata 1920–30 konstrukcja sosnowa, fornir orzechowy wys. 164 cm, szer. 118 cm, gł. 32 cm

cena wywoławcza: 850 zł

Toaletka Art Déco lata 1920–30 konstrukcja sosnowa i mahoniowa, płyta, fornir mahoniowy, orzechowy wys. 152 cm, szer. 120 cm, gł. 41 cm cena wywoławcza: 4 400 zł

330 Stolik art déco lata 1920–30 konstrukcja sosnowa i mahoniowa, fornir mahoniowy wys. 73 cm, szer. 68 cm cena wywoławcza: 1 800 zł 134

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

331 Kredens w stylu Art Déco lata 1920–30 konstrukcja sosnowa i mahoniowa, płyta pilśniowa, fornir mahoniowy, brzozowy, okucia mosiężne niklowane wys. 153 cm, szer. 125 cm, gł. 57 cm cena wywoławcza: 3 400 zł

332 Bufet w stylu Art Déco lata 1920–30 konstrukcja sosnowa, jesionowa, fornir jesionowy; orzechowy; bakelit; wys.166 cm, dł.159 cm, gł. 52 cm Wystawiany: Mieszczański (S) pokój: od biedermeieru do art déco, Muzeum Sopotu, 24.10.2015–10.01.2016 cena wywoławcza: 4 400 zł

AU KCJA VARIA ( 10) | MEB L E

333 Kredens, Art Déco lata 1920–30 konstrukcja sosnowa, płyta, fornir mahoniowy, orzechowy, palisander wys. 152 cm, szer. 125 cm, gł. 45 cm Wystawiany: Mieszczański (S) pokój: od biedermeieru do art déco, Muzeum Sopotu, 24.10.2015–10.01.2016 cena wywoławcza: 4 400 zł

334 Kredens, Art Déco lata 1920–30 konstrukcja sosna, płyta, fornir brzozowy, wys. 139 cm, szer. 127 cm, gł. 50 cm Wystawiany: Mieszczański (S) pokój: od bieder-

335 Kredens, Art Déco

meieru do art déco, Muzeum Sopotu, 24.10.2015–10.01.2016 cena wywoławcza: 3 800 zł

lata 1920–30 konstrukcja sosnowa, płyta, fornir jesionowy, palisandrowy wys. 168 cm, szer. 89 cm, gł. 54 cm cena wywoławcza: 2 800 zł 136

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

336 Stół, Art Déco lata 1920–40 konstrukcja sosnowa, fornir orzechowy wys. ok. 78,5 cm, dł. 150 cm, szer. 100 cm Wystawiany: Mieszczański (S) pokój: od biedermeieru do art déco, Muzeum Sopotu, 24.10.2015–10.01.2016 cena wywoławcza: 6 500 zł

337 Bufet w stylu Art Déco lata 1930–1940 konstrukcja sosnowa, płyta, fornir: orzech, makassar, mahoń, okucia mosiężne, wys. 122 cm, dł. 220 cm, gł. 60 cm cena wywoławcza: 4 400 zł AU KCJA VARIA ( 10) | MEB L E

338 Anioł XVIII w. drewno, złocenia, wys. ok. 41 cm cena wywoławcza: 3 200 zł

340 339 Aniol XVIII w. drewno, złocenia, wys.ok. 41 cm

Anioł XVIII w. drewno, złocenia, wys. ok. 38 cm cena wywoławcza: 3 200 zł

cena wywoławcza: 3 200 zł

341 Anioł XVIII w. drewno, złocenia, wys. ok. 35 cm cena wywoławcza: 3 200 zł

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

342 Głowa aniołka XVIII w. drewno, złocenia, wys. ok. 17 cm. szer. 22 cena wywoławcza: 1 300 zł

343 Głowa aniołka XVIII w. drewno, złocenia, wys. ok. 15 cm, szer. ok. 22 cm cena wywoławcza: 1 300 zł

344 Głowa aniołka XVIII w. drewno, złocenia, wys. ok. 16 cm, szer. ok. 25 cm cena wywoławcza: 1 300 zł

345 Głowa aniołka XVIII w. drewno, złocenia, wys. ok. 14 cm, szer. ok. 25 cm cena wywoławcza: 1 300 zł

346 Para konsoli neorokokowych 1 połowa XX w. drewno lipowe złocone; wys. ok. 20 cm cena wywoławcza: 750 zł AU KCJA VARIA ( 10) | ANI OŁY

REGUL AMIN AUKCJI 1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki lub inne obiekty kolekcjonerskie zgłoszone do sprzedaży komisowej przez

8. Cena wywoławcza jest zarazem ceną minimalną, poniżej której SDA nie może sprzedać obiektu.

komitentów bądź stanowiące własność Domu Aukcyjnego. Zgodnie z oświadczeniami powierzone obiekty stanowią ich

9. Do kwoty wylicytowanej Dom Aukcyjny dolicza opłatę aukcyjną

własność, bądź też mają oni prawa do rozporządzania nimi,

w wysokości 18%. Kwota wylicytowana wraz z opłatą aukcyj-

a ponadto nie są one objęte jakimkolwiek postępowaniem

ną zawiera podatek od towarów i usług VAT. Dom Aukcyjny

sądowym i skarbowym.

wystawia faktury VAT marża.

2. Aukcja jest prowadzona zgodnie z polskimi przepisami prawnymi przez osobę upoważnioną zwaną dalej Aukcjonerem.

10. Kupujący jest zobowiązany do zapłaty należności za wylicytowane obiekty w terminie 14 dni od dnia aukcji. Dom Aukcyjny będzie uprawniony do naliczenia odsetek ustawowych za

3. Aukcjoner ma prawo do dowolnego rozdzielania lub łączenia

okres opóźnienia w zapłacie. Wszystkie transakcje zawierane

obiektów oraz do ich wycofania z licytacji bez podania przyczyn.

są w polskich złotych. Na specjalne życzenie po wcześniejszym uzgodnieniu, Dom Aukcyjny może przyjąć wpłatę w:

4. Opisy zawarte w katalogu aukcji mogą być uzupełnione lub

euro, dolarach albo funtach brytyjskich. Przeliczenie będzie

zmienione przez Aukcjonera lub osobę przez niego wskazaną

następowało po dziennym kursie średnim Narodowego Banku

przed rozpoczęciem licytacji.

Polskiego powiększonym o 3%.

5. Do uczestnictwa w licytacji upoważniają tabliczki z nume-

11. W razie opóźnienia nabywcy w zapłacie, Dom Aukcyjny po

rami aukcyjnymi, które można otrzymać przy stanowisku

bezskutecznym upływie dodatkowo wyznaczonego terminu na

rejestracyjnym po wypełnieniu formularza udziału w aukcji.

zapłatę, może odstąpić od umowy z nabywcą.

Pracownik Domu Aukcyjnego dokonujący rejestracji ma prawo poprosić o dokument potwierdzający tożsamość

12. Własność wylicytowanego obiektu przechodzi na nabywcę

osoby rejestrowanej. Tabliczkę z numerem aukcyjnym należy

z chwilą zapłaty pełnej ceny powiększonej o opłatę aukcyjną.

zwrócić bezpośrednio po zakończeniu aukcji, a w przypadku

Odbiór wylicytowanych obiektów jest możliwy po dokonaniu

zakupu odebrać potwierdzenie zawartych transakcji.

pełnej zapłaty.

6. Dom Aukcyjny może reprezentować klienta na podstawie „zlecenia licytacji” (formularz dostępny w katalogu, w siedzi-

13. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne oraz wady prawne zakupionych obiektów.

bie SDA oraz na stronie internetowej www.sda.pl). W przypadku zlecenia licytacji z limitem, SDA dokłada wszelkich starań, by zakupić obiekt w możliwie najniższej cenie. Na podstawie formularza możliwe jest także licytowanie przez telefon. 7. O wysokości postąpienia decyduje Aukcjoner. Zakończenie licytacji obiektu następuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy kupna – sprzedaży między SDA a licytantem, który zaoferował najwyższą kwotę. W razie zaistnienia sporu w trakcie licytacji Aukcjoner rozstrzyga spór lub ponownie przeprowadza licytacje obiektu.

TABELA POSTĄPIEŃ: cena

postąpienia

100 – 200

10 zł

200 – 500

20 zł

500 – 1 000

50 zł

1 000 – 2 000

100 zł

2 000 – 10 000

200 zł

od 10 000

500 zł

S OP OC K I D OM AU KCY J N Y

Z L E C E N I E L I C Y TA C J I

Sopocki Dom Aukcyjny 81-768 Sopot ul. Boh. Monte Cassino 43 tel. (58) 550 16 05 fax 58 342 44 58

AUKC JA VARIA (10 ) 5 marca 2016 (sobota), godz. 17.00

Szanowni Klienci, zachęcamy do składania pisemnych ofert w celu wzięcia udziału w aukcji. Możliwa jest także licytacja telefoniczna. Prosimy czytelnie wypełnić kartę zlecania i dostarczyć ją (osobiście, przesłać pocztą, faksem lub e-mailem) do siedziby SDA nie później niż 24 godziny przed rozpoczęciem licytacji. ___________________________________________________________________________________________________________________ imię i nazwisko ___________________________________________________________________________________________________________________ dokładny adres ________________________________________ telefon, fax, e-mail

____________________ NIP (dla firm)

____________________________________________ numer dokumentu tożsamości SDA gwarantuje poufność danych osobowych.

Proszę o licytację następujących pozycji: Nr pozycji w katalogu

tytuł

Maksymalna oferowana kwota lub licytacja telefoniczna

Zlecenie licytacji z limitem SDA będzie reprezentował w licytacji Nabywcę do podanej kwoty, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najniższą możliwą kwotę. Zgadzam się na podniesienie oferowanej kwoty o: … % w przypadku wystąpienia innego zlecenia o tej samej wysokości. Zlecenie telefoniczne W przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji. Pracownicy SDA połączą się z Państwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym numerem. _____________________________ numer Państwa telefonu do licytacji Ja niżej podpisany/a oświadczam, że: Zapoznałem się i akceptuję wszystkie postanowienia Regulaminu Aukcji zawarte w niniejszym katalogu aukcyjnym. W szczególności zobowiązuję się do zapłacenia wylicytowanej kwoty wraz z doliczoną opłatą aukcyjną w ciągu 14 dni od terminu aukcji. Zgadzam się na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Dom Aukcyjny w celach koniecznych do realizacji niniejszego zlecenia. _________________________________ Imię i nazwisko

________________________ data, podpis

Gossia Zielaskowska, DBIOM, 2015 olej, akryl, płótno, sygn. na odwrocie

II AUKCJA SZTUKI XXI WIEKU • 12 MARCA 2016 • GODZ. 17 SOPOCKI DOM AUKCYJNY • GALERIA MODERN UL. BOHATERÓW MONTE CASSINO 43 •SOPOT WSZYSTKIE CENY WYWOŁAWCZE: 1500 ZŁ

Paulina Korwin-Kochanowska, Na fali, 2016 akryl, płótno, 61 x 50 cm, sygn. na odwrocie

młodasztuka

58 AUKCJA MŁODEJ SZTUKI • 31 MARCA (CZWARTEK) 2016 • GODZ. 19.00 SOPOCKI DOM AUKCYJNY • GALERIA W WARSZAWIE TEL.: 22 828 96 98 • E-MAIL: MLODASZTUKA@SDA.PL WSZYSTKIE CENY WYWOŁAWCZE 500 ZŁ

Indeks

MALARSTWA

ANKELEN EUGEN

KRUSZYŃSKI ZDZISŁAW

BAHL REINHOLD

KRYNICKI NIKIFOR

BARANOWSKA ALDONA

KUCZBORSKI STANISŁAW

BARANOWSKI HENRYK

60, 64, 91

BEREZOWSKA MAJA

9, 10, 11

49 7, 8 29

LACHUR ZDZISŁAW

LECHOWSKI BRUNO

BODZIŃSKI

LENGREN ZBIGNIEW

120, 121

BRACH JÓZEF

LESIECKA JADWIGA

CHLEBOWSKI STANISŁAW

LIPCZYŃSKI ALBERT

CHMIELIŃSKI WŁADYSŁAW

LITWIN ZBIGNIEW

CHOROSZUCHA JAN KONRAD

MACKIEWICZ KONSTANTY

CIEŚLEWSKI TADEUSZ (OJCIEC) CZAPSKI JÓZEF

85 111, 112

DZIERZENCKI EUGENIUSZ

58, 66, 67

DZIURZYŃSKA-ROSIŃSKA ZOFIA

5, 26, 53, 106

PITUŁA KRZYSZTOF

PLESSEN WILLY VON

(PRZYPISYWANY)

BETLEY JAN

CIESIULEWICZ TADEUSZ

PIERZYŃSKI EUGENIUSZ

102 35

POTRZEBOWSKI JERZY

44, 101

PRIEBE RUDOLF

PUCIŃSKI

RYCHTER-JANOWSKA BRONISŁAWA

SCHWARZ STANISŁAW

59, 80, 88

SETKOWICZ ADAM

SIUDMAK WOJTEK

SKELL (SCKELL) LOUIS

Scena rodzajowa

SKITALCEW EUGENIUSZ

Dziewczynka z różańcem

SKORUPKA SZCZEPAN

Pejzaż

SKOWROŃSKI J.

MALARZ NIEOKREŚLONY (XIX w.)

MALARZ NIEOKREŚLONY (1 poł. XX w)

SŁABIAK JULIUSZ

Portret kobiety Heleny Roesner

STANKIEWICZ STEFAN

86 132

z d. Żabczyńskiej

STAROWIEYSKI FRANCISZEK

GAJCY PAWEŁ

Portret męski, 1920 r.

STRYJEC RYSZARD

GASIŃSKI JAN

Pejzaż

STUDENCKI STANISŁAW

GÓRSKI STANISŁAW

Pejzaż

SUCHANEK ANTONI

Łodzie przy brzegu, 1938 r.

EIBISCH EUGENIUSZ

107, 108, 109

GRODECKI HAYDER FRYDERYK ANTONI

19, 48 104

SCHENDEL VAN

117 124, 125 42

65, 90, 93, 94, 95, 96, 97, 98

SZADKOWSKI ANDRZEJ

MALARZ NIEOKREŚLONY (XX w.)

133, 134

HOLZMÜLLER JULIUSZ

Dachy

SZAJNA ŁUKASZ

JANKOWSKI M.

W porcie

SZANCER JAN MARCIN

JAŹWIECKI FRANCISZEK ADAM

MALISZEWSKA-ZAKRZEWSKA

WIŚNIEWSKI ANDRZEJ

126, 127

JOHNSON SIDNEY YATES

JANINA

JÓZEFCZYK ZYGMUNT

MĄDRAWSKI HENRYK

WRÓBLEWSKA H.

MERCKER ERICH

WYMANN WŁADYSŁAW (?)

KAŁĘDKIEWICZ ZDZISŁAW

113, 131

23, 57

KAMIŃSKI J.K.

MIĘDZYBŁOCKI ADAM

KĄTSKI STEFAN

MROZIŃSKI JAN

KOBYLIŃSKI SZYMON KORECKI WIKTOR KOSSAK JERZY KOTOWSKI JAN ERAZM

4, 118, 119 36, 56 13 16, 20, 21

87, 116 6

NIESIOŁOWSKI TYMON

138, 139, 140, 141, 142

WOJNARSKI JAN

3, 45, 46, 114

ZABŁOCKA-MOHL MARIA

ZABŁOCKI JERZY

ZAREMBA- CYBISOWA HELENA

NOWAKOWSKA ACEDAŃSKA IRENA

ZIELIŃSKA E.

PAJZDERSKA KAZIMIERA

ZOC EDWARD

ŻEGALSKI LESZEK

PANEK JERZY

122, 123

opracowanie katalogu: Kamila Gizowska, Małgorzata Kudelska, Anna Masztalerz-Gajda redakcja katalogu: Agnieszka Chrzanowska, Kamila Gizowska, Małgorzata Kudelska, Anna Masztalerz-Gajda, Natasza Szapańska zdjęcia: Jarosław Nienartowicz opracowanie graficzne: Jędrzej Łoś, Activa Studio

druk: ArtDruk Zakład Poligraficzny, Kobyłka

SOPOCKI DOM AUKCYJNY W POLSCE: KRAKÓW

SOPOT

SOPOT

GALERIA

GALERIA

GALERIA

SALON SZTUKI

GALERIA

SZTUKI DAWNEJ

MODERN

GDAŃSK

DAWNEJ

WARSZAWA

ul. Boh. Monte Cassino 43

ul. Boh. Monte Cassino 43

ul. Długa 2/3

Rynek Główny 43

ul. Nowy Świat 54/56

81-768 Sopot

81-768 Sopot

80-827 Gdańsk

31-017 Kraków

00-363 Warszawa

tel. 58 550 16 05

tel. 58 551 22 89

tel. 58 301 05 54

tel. 12 429 12 17

tel. 22 828 96 98

sopot@sda.pl

modern@sda.pl

gdansk@sda.pl

krakow@sda.pl

warszawa@sda.pl

PASTELE I KOLAŻE

OD 12 DO 26 L U TEG O 2016 WYSTAWA POŁ Ą C ZONA ZE S PR Z E DAŻ Ą SOPOCKI DOM A UKCYJ NY, U L . B O H AT E RÓ W M O N T E C ASSIN O 4 3 , SO POT PATRONAT

MALARSTWO-BATALISTYKA • BROŃ BIAŁA • BROŃ PALNA • ELEMENTY UBIORU • FALERYSTYKA ORŁY SZTANDAROWE • ORŁY CZAPKOWE • BIŻUTERIA PATRIOTYCZNA • VARIA

AUKCJA MILITARIÓW

2 KWI ETN IA (s obot a) 2016 r.

W GALERII SOPOCKIEGO DOMU AUKCYJNEGO GDAŃSK, UL. DŁUGA 2/3