ПЛАН ЧАСА БР. 22
Разред: 2 Датум: Трајање часа: 45 мин Тип часа: обрада
Наставн
а тема: 3 Arts
Циљеви часа (input):
Наставне методе:
Наставна јединица: Types of books and writers, films, music Корелациј
а с другим
предметим
а:
Обрада вокабулара везаног за кнњиге, писце, филм и музику.
Исходи часа (output): Уи могу да говоре о књигама, филму и музици на енглеском језику.
Комуникативни
приступ, еклектички метод ( Аудитивна, вербална, читања)
Наставни материјал: Уџбенички комплет Focus 2 (уџбеник, радна свеска, аудио материјал, приручник за наставнике, тестови); аутори Sue Kay, Vaughan Jones, Daniel Brayshaw; издавач Акроноло –Pearson
Ток часа
Време Етапа Циљ Процедура Тип интеракције 5 мин 1 Увод у лекцију.
Наставник користи цитат Пабла
Пикаса из уџбеника као инспирацију
за разговор о уметности.
Н-Уи
6 мин 2 Утврђивање вокабулара који Уи већ знају.
20 мин 3
Обрада новог вокабулара.
6 мин 4 Вежбање вокабулара везаног за писце.
8 мин 5
Вежбање вокабулара везаног за књиге.
Задаци 1 и 2, стр. 36
Уи раде задатак 1 у паровима. Затим
смишљају још по три речи из сваке
категорије.
Задаци 3, 4 и 5, стр. 36-37
Уи у паровима воде дискусију о
начинима на које воле да уче.
Затим читају текст о писцима и
одговарају на пиање.
Уи дописују речи које недостају у реченицама из задатка 5. Провера одговора.
Задатак 6, стр. 37 УИ раде задатак. Затим слушају снимак 2.1 и проверавају одговоре.
Задаци 7 и 8, стр. 37 Уи раде задатак 7. Затим слушају снимак 2.2 и проверавају одговоре.
Затим у паровима разговарају о томе
које кнњиге воле да читају.
Додатне активности:
Додатни
материјал:
Домаћи/даљи рад: Задаци 9 и 10, уџбеник, стр. 37
Самоевалуација и
коментари: