DOM AUKCYJNY K R A K Ó W , U L . F L O R I A Ń S K A 1 3 I p. w w w. d e s a . a r t . p l e - m a i l : a u k c j e @d e s a . a r t . p l
AUKCJA 131 ODZNAKI, ODZNACZENIA Sobota 8 III 2014 r., godz. 1200
WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA od 3 - 7 III 2014 r. w godz. 1100 - 1900, a w dniu aukcji 900 - 1100 Kraków, ul. Floriańska 13 I piętro
Poz. 1 Poz. 2
Poz. 4
Poz. 3
Poz. 5
Poz. 6 Poz. 7
Poz. 8
Poz. 11
Poz. 9
Poz. 10
Poz. 13 Poz. 12
Poz. 15
Poz. 16
Poz. 19
Poz. 14
Poz. 17
Poz. 18
Poz. 20
Poz. 22
Poz. 21
Poz. 23
Poz. 24
Poz. 25
Poz. 26
Poz. 27
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 1
REGULAMIN AUKCJI Ogólne warunki aukcji.
1. Osoba biorąca udział w aukcji rozumie i akceptuje warunki określone regulaminem. 2. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez klientów lub stanowiące własność Domu Aukcyjnego. Dom Aukcyjny podejmuje się sprzedaży, w imieniu właściciela, obiektów będących - zgodnie z oświadczeniem Sprzedającego - wolnych od jakichkolwiek roszczeń osób trzecich. 3. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą podaną w katalogu, cena minimalna stanowi tajemnicę handlową. 4. Obiekty wystawione do sprzedaży posiadają opisy, których sporządzenie potwierdzone jest przez ekspertów DESY względnie przez zaproszonych konsultantów. 5. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 15 %. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej.
I 1. Aukcja prowadzona jest zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi przez upoważnioną osobę, zwaną „Akcjonerem“, która działa w imieniu i na rachunek Domu Aukcyjnego DESA Sp. z o.o. 2. Aukcjoner określa postąpienie w licytacji czyli podwyższenie stawki. 3. Aukcjoner ma prawo do wycofywania z licytacji dowolnych obiektów lub bez podawania przyczyn. 4. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą cenę. 5. Zakończenie licytacji danego obiektunastępuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży. Spory w trakcie licytacji rozstrzyga Aukcjoner.
II 1. Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które wpłaciły wadium w wysokości 100 zł i otrzymały tabliczkę zgłoszeniową. 2. DESA Sp. z o.o. może odmówić wydania tabliczki zgłoszeniowej osobom, które wcześniej nie wywiązały sięze zobowiązań w stosunku do DESY lub z innych istotnych przyczyn. 3. Osoby, które nie mogą być osobiście na aukcji, mają możliwość, po wpłaceniu wadium: – pisemnego złożenia oferty kupna z limitem ceny. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicy Domu Aukcyjnego (wysokość oferowanej ceny jest informacją poufną), – telefonicznego udziału w licytacji.
III 1. Nabywca jest zobowiązany wykupić obiekt w ciągu 5 dni po zakończeniu aukcji i odebrać go na własny koszt. W przypadku przekroczenia tego terminu Dom Aukcyjny ma prawo policzyć składowe. 2. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20 % wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być wówczas wpłacona w terminie 14 dni po zakończeniu aukcji. W przypadku nie dotrzymania tego terminu następuje przepadek wpłaconego zadatku. Na poczet zadatku zalicza się wadium, stanowiące wówczas zadatek lub jego część. 3. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty. 4. Niewykupienie przedmiotu w terminie powoduje przepadek wadium na rzecz organizatora. Niezależnie Nabywca zobowiązany jest do pokrycia wszelkich kosztów związanych i wynikłych z faktu wylicytowania, w tym ewentualnych roszczeń Właściciela/Sprzedającego.
IV 1. Dom Aukcyjny daje gwarancję opinii co do autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu. W przypadku niezgodności pomiędzy opisem a stanem faktycznym, Nabywca może zwrócić obiekt w terminie 14 dni od daty aukcji, żądając zwrotu zapłaconej kwoty. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiarygodnymi ekspertyzami. 2. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów. 3. Polskie muzea rejestrowe mają prawo pierwokupu w wylicytowanej cenie, pod warunkiem, że zgłoszą to bezpośrednio po zakończeniu licytacji obiektu. 4. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 000 euro.
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 2
ODZNAKI II RP 1. Odznaka pamiątkowa 1 Pułku Piechoty Legionów - oficerska, wym. 32 x 32 mm, srebro cechowane, odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki nr 257, słupek, nakrętka sygnowana I Kraj. Fabr. Medali - A. Nagalski-Warszawa. Stan bardzo dobry. 1600,2. Odznaka pamiątkowa 4 Pułku Piechoty Legionów „Zasługa“, wym. 41 x 40 mm. Wykonana w aluminium. Rewers gładki. Mocowana na słupek z charakterystyczną falistą, niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania bardzo dobry. 800,3. Odznaka pamiątkowa 4 Pułku Piechoty Legionów (4 wzoru). Śr. 41 mm. Wykonana w tombaku srebrzonym. Rewers gładki. Mocowana na słupek (brak nakrętki). Stan zachowania bardzo dobry. 700,-
4. Odznaka pamiątkowa 5 Pułku Piechoty - żołnierska, wym. 32 x 32 mm, biały metal, odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki nr 685, słupek, nakrętka sygnowana A. Nagalski i SKA- Warszawa. Stan Bardzo dobry. 600,5. Odznaka pamiątkowa 5 Pułku Piechoty Legionów, wym. 34 x 34 mm. Wykonana w tombaku, srebrzona. Rewers gładki z numerem „7058“. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania bardzo dobry. 700,-
6. Odznaka pamiątkowa 5 Pułku Piechoty Legionów, wym. 32 x 32 mm. Wykonana w srebrze, oksydowana. Rewers gładki z puncami srebra („AN“, główka), i numerem 337.Wykonana w pracowni A. Nagalskiego. Stan zachowania bardzo dobry. 2000,-
7. Odznaka pamiątkowa 6 Pułk Piechoty Legionów, wym. 36 x 41 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Wieloczęściowa - orzełek nakładany, srebrny, punce austyjackie i mocowany na dwa wąsy. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania bardzo dobry. 2300,-
8. Odznaka pamiątkowa 6 Pułku Piechoty Legionów - wersja mała, wym. 27 x 29 mm. Wykonana w żelazie, dwuczęściowa - orzełek nakładany i mocowany na dwa nity. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J. Walenta Rytownik“. Stan zachowania bardzo dobry. 400,-
9. Odznaka pamiatkowa 11 Pułku Piechoty, oficerska, wym. 37 x 37 mm. Wykonana w srebrze, emaliowana. Wieloczęściowa- orzełek nakładany i mocowany na dwa wąsy. Rewers gładki z puncami srebra. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J. Michrowski Grawer Warszawa Nowy Świat 15“. Stan zachowania bardzo dobry. 4500,10. Odznaka pamiątkowa 17 Pułk Piechoty, żołnierska, wym. 39 x 39 mm. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 1000,-
11. Odznaka pamiątkowa 24 Pułku Piechoty oficerska, wym. 41 x 41 mm, srebro, emalia. Rewers gładki, srebro „2“, imiennik, słupek, brak nakrętki. Stan bardzo dobry. 2000,12. Odznaka pamiątkowa 28 Pułku Piechoty oficerska, wym. 43 x 43 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka pięcioczęściowa. Rewers gładki. Słupek, Nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. Stan zachowania: bardzo dobry. 900,-
13. Odznaka pamiątkowa 30 Pułku Strzelców Kaniowskich, oficerska, wym. 42 x 42 mm, metal złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Popękana emalia na ramionach krzyża. Stan dobry. 1000,-
14. Odznaka 31 pamiątkowa Pułku Piechoty, żołnierska, wym. 44 x 44 mm. Wykonana w tombaku srebrzonym. Wieloczęściowa - tarczki nakładane. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Br. Grabski Łódź“. Stan zachowania bardzo dobry. 400,15. Odznaka pamiątkowa 37 Pułku Piechoty, oficerska, odmiana z literą „Ł“, wym. 40 x 40 mm. Wykonana w tombaku, złocona i emaliowana. Wieloczęściowa- tarcza nakładana i mocowana na nity, dodatkowo skręcona kontr nakrętką. Rewers gładki, z sygnaturą „JK“ ( na krzyżu i na nakładanej tarczce). Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Zakłady Przemysłowe Br. Grabski Łódź Zakątna 59/61“. Stan zachowania bardzo dobry. 2000,-
16. Odznaka pamiątkowa 57 Pułku Piechoty, żołnierska, wym. 45 x 30 mm. Wykonana w tombaku, jednoczęściowa. Rewers gładki. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania bardzo dobry. 900,17. Odznaka pamiątkowa 65 Starogardzkiego Pułku Piechoty, oficerska, wym. 38 x 38 mm, srebro (?) złocone, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, 5 bolców, słupek, nakrętka sygnowana Gontarczyk. Stan bardzo dobry. 4900,-
18. Odznaka pamiątkowa 75 Pułku Piechoty, oficerska, wym. 39 x 44mm. Wykonana w srebrze, emaliowana. Wieloczęściowanakładka mocowana na nity. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „W. Gontarczyk Warszawa“. Nieznaczne uszkodzenia emalii. Stan zachowania dobry. 2600,19. Odznaka 82 Pułk Piechoty, oficerska. śr. 39 mm. Wykonana w srebrze, emaliowana. Rewers gładki. Mocowana na słupek (wtórnie lutowany na podkładce) z nakrętką sygnowaną „W. Gontarczyk Warszawa Miodowa 19“. Stan zachowania dobry. 2600,20. Odznaka 2 Pułku Ułanów, żołnierska. 26 x 40 mm. Wykonana w tombaku, srebrzona. Wieloczęściowa - czapka ułańska nakładana i mocowana na dwa wąsy. Rewers gładki. Mocowana na pionową agrafkę. Stan zachowania bardzo dobry. 2300,-
21. Odznaka pamiątkowa 4 Pułk Ułanów Zaniemeńskich, żołnierska, dwuczęściowa, wym. 38 x 49 mm, tombak srebrzony. Rewers gładki. Brak nakrętki. Stan zachowania: bardzo dobry. Brak korony nad głową orła. Monogram pułku w wieńcu nałożony wtórnie(?). 800,-
–2–
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 3
22. Odznaka pamiątkowa 11 Pułku Ułanów Legionowych, wym. 39 x 39 mm. Wykonana w srebrze. Emaliowana. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „W. Gontarczyk Warszawa Miodowa 19“. Stan zachowania bardzo dobry. 3000,-
23. Odznaka 5 Pułku Strzelców Konnych, żołnierska, wym. 41 x 44 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania bardzo dobry. 1600,-
24. Odznaka pamiątkowa 2 Pułku Artylerii Polowej Legionów, żołnierska, wym. 35 x 43 mm. Wykonana w tombaku, srebrzona, dwuczęściowa - orzeł mocowany na nity. Rewers gładki z wydrapanym rzymskim numerem XVI. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „S. Lipczyński Warszawa“. Stan zachowania bardzo dobry. 1400,25. Odznaka pamiątkowa 14 Pułku Artylerii Polowej, oficerska, wym. 36 x 37 mm. Wykonana w tombaku, emaliowana, jednoczęściowa. Rewers gładki. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Emalia częściowo uszkodzona. Stan zachowania średni. 1200,-
26. Odznaka pamiątkowa 30 Pułku Artylerii Polowej, żołnierska, wym. 42 x 42 mm. Wykonana w tombaku srebrzonym, na środkowej tarczce zielony lakier oraz złocenia, jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „S. Lipczyński Grawer Warszawa Marszałkowska 149“. Stan zachowania bardzo dobry. 1400,27. Odznaka pamiątkowa 30 Pułku Artylerii Polowej, oficerska, wym.41 x 41mm. Wykonana w tombaku srebrzonym, emaliowana i złocona, wieloczęściowa. Rewers gładki. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania dobry. 1800,-
28. Odznaka pamiątkowa 1 Pułku Artylerii Motorowej, żołnierska. Wykonana w białym metalu, dwuczęściowa - skręcona wewnątrz kontr nakrętką i wzmocniona nitem. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „I Kraj. Emaljernia A Nagalski Warszawa Bielańska 16“. Stan zachowania bardzo dobry. 2400,29. Odznaka pamiątkowa 3 Pułku Artylerii Ciężkiej, oficerska, wym. 42 x 41 mm, srebro, złoto. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Filipski. Stan bardzo dobry. 3500,-
30. Odznaka pamiątkowa 4 Dywizjon Samochodowy, żołnierska, wym. 49 x 49 mm. Wykonana w mosiądzu srebrzonym, wieloczęściowa - godło nakładane i mocowane na dwa wąsy. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „S. Bobkowicz Łódź Piotrkowska 110“. Stan zachowania bardzo dobry. 700,-
31. Element środkowy odznaki pamiątkowej 6 Pułku Lotniczego, wym. 24 x 34 mm, mosiądz srebrzony, odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki nr 384, słupek, brak nakrętki. Stan bardzo dobry. 300,-
32. Odznaka pamiątkowa Batalion Lotniczy Poznań, wym. 46 x 46 mm, srebro próby „2“, emalia, złocenia. Odznaka czteroczęściowa.
Rewers z kontrą, próba srebra, trzy druty mocujące, nakrętka sygnowana A. Słupczyński Poznań. Stan dobry. 2000,-
33. Odznaka pamiątkowa Pociągu Pancernego nr. 12 „Kaniów“, wym. 36 x 43 mm. Wykonana w tombaku srebrzona, złocona (krawędź tarczki) i emaliowana. Wieloczęściowa - tarczka nakładana i mocowana na dwa nity, rewers gładki. Odznaka zamocowana do czarnej sukiennej podkładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „S. Lipczyński Grawer Marszałkowska 149“. Stan zachowania dobry. 2500,-
34. Odznaka pamiątkowa 5 Pułku/Batalionu Saperów, wym. 44 x 35 mm, biały metal, srebro(?). Odznaka trzyczęściowa. Rewers z kontrą numer 9, słupek, nakrętka sygnowana K. Gajewski Warszawa. Stan bardzo dobry. 6000,-
35. Odznaka pamiątkowa 2 Pułku/Batalionu Saperów Kaniowskich, wym. 40 x 40 mm, srebro(?), emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, nr 103, słupek, nakrętka sygnowana S. Lipczyński Warszawa. Stan bardzo dobry. 4500,36. Odznaka pamiątkowa 7 Batalionu Sanitarnego, oficerska, wym. 39 x 39 mm. Wykonana w srebrze, emaliowana. Rewers gładki z puncami srebra. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Fabr.Graw.Emaljer J.Knedler Warszawa Ul. Nowy Świat 45“. Stan zachowania bardzo dobry, (minimalne uszkodzenia emalii). 4500,-
37. Odznaka pamiątkowa Szkoła Podchorążych Kawalerii - Kurs Podoficerów Ujeżdżaczy Koni, wym. 32 x 39 mm. Wykonana w srebrze(?), emaliowana. Wieloczęściowa - głowa konia nakładana i mocowana na dwa nity, (głowa konia wykonana w złocie). Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „W. Gontarczyk Warszawa Ul. Miodowa no.19“. Odznaka publikowana w książce: Z. Sawicki, A. Wielechowski - Odznaki Wojska Polskiego 1918-1945, str. 415. Stan zachowania bardzo dobry (minimalne uszkodzenie emalii). 9500,38. Odznaka pamiątkowa Szkoła Podchorążych Rezerwy Artylerii, wym. 40 x 40 mm. Wykonana w mosiądzu(?), srebrzona i oksydowana. Rewers gładki z wklęsłą sygnatura „A. Nagalski i Ska“ oraz numerem „5054“. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „A. Nagalski i Ska Warszawa Bielańska16“. Stan zachowania bardzo dobry. 1400,-
39. Odznaka pamiątkowa 2 Korpusu Kadetów im. Józefa Piłsudskiego, wym. 40 x 40mm. Wykonana w białym metalu, emaliowana. Wieloczęściowa- orzełek nakładany i mocowany na nicie. Dodatkowo odznaka skręcona kontr nakrętką. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J. Michrowski Grawer Warszawa Nowy Świat 15“. Stan zachowania bardzo dobry. 900,40. Odznaka pamiątkowa Korpusu Ochrony Pogranicza, wym. 43 x 49 mm. Wykonana w srebrze(?), emaliowana. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Stanisław Reising Grawer Warszawa Niecała No.1“. Stan zachowania bardzo dobry. 1200,41. Miniaturka odznaki K.O.P., wym. 30 x 18 mm, mosiądz. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 200,-
–3–
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 4
42. Odznaka pamiątkowa „Hubertus“, wym. 10 x 41 mm, mosiądz emalia. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Gontarczyk Warszawa. Stan b. dobry. 300,43. Odznaka instruktorska Przysposobienia Wojskowego I stopniakonna, wym. 35 x 35 mm, biały metal, paski emalii, Rewers z kontrą, słupek, nakrętka sygnowana Grabski Łódź. Stan bardzo dobry. 1200,-
44. Odznaka instruktorska Przysposobienie Wojskowe II stopniakonna, wym. 35 x 35 mm, biały metal, emaliowane paski. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, napisy: P.U.W.F.i P.W./ 301/0g/2“N“/Warszawa A. Nagalski, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 1000,45. Odznaka instruktorska Przysposobienie Wojskowe - lotnicza, wym. 35 x 35 mm, metal srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 1100,-
46. Odznaka instruktorska Przysposobienie Wojskowe II stopnialotnicza, wym. 35 x 35 mm, biały metal srebrzony, paski emalii. Rewers z kontrą, napisy P.U.W.F.i P.W./ 301/0g/2“N“/ Warszawa A. Nagalski, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 1100,47. Odznaka instruktorska Przysposobienie Wojskowe II stopniawojsk łączności, wym. 35 x 35 mm, biały metal, emaliowane paski. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, napisy: P.U.W.F.i P.W./ 301/0g/2“N“/ Warszawa A. Nagalski, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 1100,-
48. Odznaka instruktorska Przysposobienie Wojskowe II stopniawojsk geograficznych, wym. 35 x 35 mm, biały metal, emaliowane paski. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, napisy: P.U.W.F.i P.W./ 301/0g/2“N“/Warszawa A. Nagalski, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 1100,-
49. Odznaka instruktorska Przysposobienie Wojskowe II stopniawojsk elektrotechnicznych, wym. 35 x 35 mm, biały metal, emaliowane paski. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, napisy: P.U.W.F.i P.W./ 301/0g/2“N“/Warszawa A. Nagalski, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 1100,50. Odznaka instruktorska Przysposobienie Wojskowe, wym. 35 x 35 mm, metal srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 250,-
51. Odznaka Koło Lotnicze P. W.S.P. wym. 22 x 69mm. Wykonana z mosiężnej blaszki. Tłoczona z kontrą. Mocowana na łańcuszku. Stan zachowania bardzo dobry. 450,-
52. Odznaka pamiątkowa Wojsk Frontu Litewsko-Białoruskiego, wym. 40 x 40 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, emaliowana, trzyczęściowa. Rewers gładki. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania bardzo dobry. 1200,-
53. Odznaka pamiątkowa Front Litewsko-Białoruski, wym. 38 x 38 mm, mosiądz. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka sygnowana Gorzuchowski Wilno. Stan bardzo dobry. 400,-
54. Odznaka pamiątkowa „Dywizja Litewsko-Białoruska“, wym. 47 x 46 mm. Wykonana w mosiądzu, wieloczęściowa -nakładka mocowana na nity. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „B. Paszkowski“. Stan zachowania bardzo dobry. 1200,55. Odznaka pamiątkowa „Horyń, Styr, Słucz“, wym. 45 x 45 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 250,56. Odznaka pamiątkowa „Słucz Horyń“, wym. 44 x 44 mm. Wykonana w mosiądzu i srebrze, emaliowana, wieloczęściowa. Rewers z kontrą oraz numerem „322“. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania bardzo dobry. 800,-
57. Odznaka pamiątkowa „Krzyż za zdobycie Wilna 1919“ Wielkanoc w Wilnie, wersja duża, wym. 34 x 34 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania dobry. 350,-
58. Odznaka pamiątkowa 14 Dywizji Piechoty, wym. 54 x 21 mm, srebro, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Na awersie próba srebra „2“, imiennik J.K. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygnowana J. Knedler Warszawa. Stan bardzo dobry. 1800,59. Odznaka pamiątkowa 18 Dywizja Piechoty, wym. 34 x 46 mm, tombak srebrzony, lakierowany. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 2000,-
60. Odznaka pamiątkowa Dywizja Podlaska – Za Męstwo, wym. 55 x 40 mm, biały metal. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka sygnowana S. Lipczyński Warszawa. Stan bardzo dobry. 1400,-
61. Odznaka Pamiątkowa „I Brygada Wojsk Polskich“, wym. 29 x 32 mm. Wykonana w srebrze(?) i emaliowana. Wieloczęściowa orzełek nakładany. Rewers gładki z numerem „36“ oraz wklęsła sygnaturą „St. Reising Warszawa“, umieszczoną tuż pod słupkiem. Mocowana na słupek z nakrętka sygnowaną „Stanisław Reising Warszawa Niecała No.1“. Stan zachowania bardzo dobry. 400,-
62. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 2, wym. 38 x 38 mm. Wykonana w tombaku, srebrzona, dwuczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Ewidencja orląt Lwów Wł. Buszek“. Stan zachowania bardzo dobry. 500,-
63. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“, wym. 39 x 39 mm. Wykonana w białym metalu, jednoczęściowa. Rewers gładki z grawerowanym numerem 1233. Mocowana na słupek z nakrętką niesygnowaną. Stan zachowania - bardzo dobry. 400,64. Odznaka pamiątkowa Krzyż Obrony Lwowa, wym. 48 x 48 mm. Wykonany w mosiądzu. Rewers gładki z numerem „5079“. Mocowany na słupek (brak nakrętki). Stan zachowania dobry. 150,-
–4–
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 5
65. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“ wym. 39 x 39 mm. Wykonana w tombaku. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, numerem oraz sygnaturą. Słupek zamocowany na dużej kwadratowej podkładce. Stan zachowania dobry. 300,66. Odznaka Dowództwa W.P. Wschód, wym. 32 x 35 mm. Odlew biały metal. Odznaka dwuczęściowa. Wykonanie Stupnicki Przemyśl. Rewers gładki, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 180,-
67. Odznaka Polskiej Organizacji Wojskowej POW, wym. 32 x 33 mm. Wykonana w mosiądzu(?) srebrzona i oksydowana. Rewers z kontrą oraz wydrapanym numerem „N158“. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania bardzo dobry. 200,68. Odznaka pamiątkowa „Krzywopłoty“, wym. 41 x 46 mm, mosiądz srebrzony. Rewers gładki, uszko do zawieszenia. Stan bardzo dobry. 1000,69. Odznaka pamiątkowa II Brygady Legionów, wym. 45 x 33 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, numer 6074, agrafka. Stan bardzo dobry. 150,-
70. Odznaka pamiątkowa II Brygady Legionów, wym. 46 x 33 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, słupek wtórnie mocowany, brak nakrętki. Stan dobry. 200,-
71. Miniatura odznaki II Brygady Legionów, wym. 16 x 13 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Wykonanie wiedeńskie. Rewers gładki, zapięcie na kopyto. Stan bardzo dobry. 200,-
72. Odznaka pamiątkowa Gwiazda Przemyśla. wym. 44 x 54 mm. Wykonana w brązie. Rewers gładki z sygnaturą „E.M. Unger Lwów“ oraz numerem „2388“. Stan zachowania dobry (brak wstążki). 150,-
73. Odznaka pamiątkowa Związku Byłych Ochotników Armii Polskiej, wym. 49 x 49 mm. Wykonana w mosiądzu, emaliowana. Wieloczęściowa - orzełek nakładany i mocowany na dwa wąsy. Rewers gładki z napisem „Odznaka Związku Byłych Ochotników Armji Polskiej“ oraz numerem „737“ wybitym na górnym ramieniu. Mocowana na słupek (lekko skrzywiony) z nakrętką sygnowaną „Zakłada Jubilersko Grawerski T. Filipski Wilno Zamkowa 6“. Stan zachowania dobry (uszkodzenia emalii na jednym z ramion). 450,-
74. Odznaka pamiątkowa Za walkę o szkołę Polską XXV, wym. 38 x 59 mm. Wykonana w srebrze. Emaliowana. Rewers gładki z puncami srebra („WG“, główka) oraz numerem „38“. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „W. Gontarczyk Warszawa ul. Miodowa No.19“. Stan zachowania bardzo dobry. 1200,-
75. Krzyż pamiątkowy Naczelnej Komendy Straży Ludowych „Za Waleczność“, wym. 37,5 x 37,5 mm, biały metal, emalia. Odznaka czteroczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 3500,-
76. Odznaka pamiątkowa Korporacji Akademickiej „Unia“ z Warszawy, wym. 39 x 26 mm. Wykonana w srebrze, emaliowana. Rewers gładki, na rewersie cecha srebra oraz imiennik. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „K. Gajewski Grawer Warszawa“. Stan bardzo dobry. 1000,-
77. Odznaka pamiątkowa (Cyrkiel) Korporacji Akademickiej „Znicz“ ze Lwowa, wym. 14 x 14 mm. Wykonana w mosiądzu srebrzonym i srebrze, dwuczęściowa. Rewers gładki, z numerem 36. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętka. Stan bardzo dobry. 300,78. Odznaka pamiątkowa Związku Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, wym. 45 x 45 mm. Wykonana w mosiądzu, jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Fr. Malina Kraków“, nakrętka dobierana. Stan zachowania bardzo dobry. 150,79. Odznaka korporacyjna Związku Floriańskiego, wym. 46 x 46 mm, tombak srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 150,-
80. Odznaka pamiątkowa Państwowej Odznaki Sportowej, wym. 33 x 27 mm, tombak, emalia. Rewers gładki, napisy, słupek, nakrętka nie oryginalna. Stan bardzo dobry. 80,-
81. Miniatura odznaki Małopolskich Oddziałów Armii Ochotniczej, wym. 17 x 17 mm. Odznaka dwuczęściowa. Brąz, srebro. Rewers gładki, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 280,82. Odznaka pamiątkowa Wydział rolniczy Uniwersytetu Jagiellońskiego, wym. 21 x 36 mm. Wykonana w srebrze(?), emaliowana. Wieloczęściowa - Herb UJ oraz pług nakładane. Mocowana na słupek z nakrętką - nakrętka wykonana w srebrze i puncowana (punce austriackie). Stan zachowania bardzo dobry. 600,83. Odznaka pamiątkowa Towarzystwa Naukowego Wyższej Szkoły Rolniczej 1918-1925, wym. 23 x 27 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa, rewers gładki, słupek, nakrętka sygnowana S. Lipczyński Warszawa. Stan dobry. 100,84. Odznaka pamiątkowa „Gołotczyzna Bratne“, wym. 27 x 42 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygnowana P. Bobkowicz Łódź. Stan dobry. 70,-
85. Odznaka pamiątkowa Liceum Pielęgniarek i Higienistek Szkolnych, lata 50-60-te, wym. 22 x 25 mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą, zapinka. Stan dobry. 20,-
86. Odznaka pamiątkowa Powszechnej Szkoły Pielęgniarstwa, lata 50-60-te, wym. 22 x 24 mm, alpaka. Rewers z lekką kontrą, zapinka. Stan dobry. 10,-
87. Odznaka kwestarska „Budujmy Szkoły 20 gr“, wym. 17 x 18 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, szpilka. Stan dobry. 10,-
–5–
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 6
88. Odznaka pamiątkowa „Komissya Edukacyi Narodowey 17731923“, wym. 36 x 27 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 40,-
89. Odznaka pamiątkowa 100-lecia Krakowskiej Szkoły Technicznej 1834-1934, średnica 22 mm, alpaka(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, szpilka. Stan dobry. 20,-
90. Odznaka pamiątkowa Państwowej Wyższej Szkoły Budowy Maszyn i Elektrotechniki im. E. WAWELBERGA i S. ROTWANDA z lat 1929-39, wym. 29 x 20 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą nr 301, 2 pary wąsów do mocowania. Stan bardzo dobry. 150,-
91. Odznaka pamiątkowa „Kongres Eucharystyczny Lwów 1928“, biały metal, wym. 28 x 38 mm. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 70,92. Odznaka pamiątkowa „II Og.polski Kongres Rzem. Chrześcijańsk. Częstochowa 16.17.VII 1939“, biały metal,wym. 26 x21 mm. Rewers z kontrą. Szpilka uszkodzona. Stan dobry. 70,-
93. Ryngraf z Matką Boską Częstochowską na tle chorągwi i orła, wym. 38 x 30 mm, metal. Stan zachowania: dobry. Otwory do mocowania. 40,94. Odznaka patriotyczna Szanuj Służ Święć Siej, 31 x 31 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers gładki. Mocowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania dobry. 60,-
95. Odznaka pamiątkowa Pam.(iątka) Zjazdu Pom(orskiego) Zw(iązku) Kół Śpiew(aczych), 20 i 21.5.23, biały metal, wym. 31 x 20 mm. Rewers z kontrą. Dolutowana szpilka. Stan dobry. 50,-
96. Odznaka „Lutnia Robotnicza Kraków“ 1899-1929, biały metal, wym. 25,5 x 19,5 mm. Rewers z lekką kontra. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 80,-
97. Odznaka pamiątkowa Chóru św. Cecylii. Odznaka ażurowa, biały metal, wym. 25 x 23 mm. Rewers gładki. Agrafka. Stan bardzo dobry. 50,-
98. Odznaka pamiątkowa „Echo w Szczakowej“, dwuelementowa: tarcza z podwieszoną lutnią, metal, biała emalia,wym. 63 x 40 mm, agrafka. Stan dobry. 50,-
99. Odznaka „Pamiątka budowy kopca Marsz. J. Piłsudskiego 1935 Sowiniec, biały metal, wym. 22 x 17,5 mm. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 50,100. Odznaka „Siła w jedności“, wym. 17 x 20 mm, srebro (?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, szpilka. Stan dobry. 30,-
101. Odznaka pamiątkowa II Zjazd Legionów 1923 r., wym. 40 x 40 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 120,-
102. Odznaka pamiątkowa „X Zjazd Legionów J. Piłsudskiego“ 9.VIII 1931 Tarnów, mosiądz, wym. 39 x 31 mm. Rewers z kontrą. Szpilka dolutowana, uszkodzona. Stan dobry. 120,103. Odznaka patriotyczna „T(adeusz) K(ościuszko) 1917“, wym. 31 x 31 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa Rewers z kontrą. Agrafka. Stan bardzo dobry. 50,-
104. Medalik patriotyczny 125 Lat Konstytucji 3go Maja, wym. 15 x 20 mm. Wykonany w metalu. A: Orzełek oraz napis „Konstytucja 3 Maja 1791“, R: pocisk armatni oraz napis „Rocznica 125l.1916r“. Stan zachowania bardzo dobry. 80,105. Odznaka patriotyczna „3 Maj 1791 Skarb i Wojsko“, średnica 26 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, szpilka. Stan bardzo dobry. 80,-
106. Odznaka patriotyczna 3 Maja 1791-1917, wym. 43 x 37 mm, alpaka. Rewers z kontrą, szpilka. Stan bardzo dobry. 120,-
107. Odznaka patriotyczna 3 Maja 1791-1916, wym. wym. 26 x 26 mm, blacha niklowana. Rewers z kontrą, szpilka. Stan dobry. 100,-
108. Odznaka kwestarska „Dar Narodowy 3 go maja“, wym. 31 x 24 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, szpilka. Stan bardzo dobry. 70,-
109. Odznaka pamiątkowa Korpusu Pomocniczego Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce, wym. 20 x 20 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. Stan bardzo dobry. 200,110. Odznaka pamiątkowa Samarytanina Polskiego, wym. 31x 26 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, napis: „SAMARYTANIN POLSKI PRAV. STRZEZ“, zapinka. Minimalny odprysk emalii na ramieniu krzyża. Stan dobry. 200,-
111. Odznaka patriotyczna NKN „Za ojczyznę i wolność 19141915“, średnica 23 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Stan bardzo dobry. 150,-
112. Odznaka patriotyczna owalna, orzełek na czerwonym tle. Szpilka. Stan bardzo dobry. 100,-
113. Odznaka patriotyczna „Boże zbaw Polskę“, wym. 20 x 15 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, szpilka. Stan dobry. 50,114. Odznaka PCK (?), wym. 12 x 12 mm, mosiądz srebrzony, plastik. Odznaka dwuczęściowa. Na rewersie nazwisko „PROF…“, szpilka. Stan dobry. 10,-
–6–
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 7
115. Odznaka pamiątkowa Czerwony Krzyż. Śr. 17 mm. Wykonana w mosiądzu, emaliowana. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętka sygnowaną „G. Sosnowski Warszawa ul. Alberta I 8“ (nakrętka odlewana z ołowiu). Stan zachowania dobry. 35,116. Orzełek (stylizowany) na tarczy herbowej, mosiądz, wym. 16 x 14 mm. Szpilka. Stan dobry. 80,117. Odznaka pamiątkowa „Pożyczka Odrodzenia Polski 1920“, mosiądz srebrzony, wym. 26 x 21 mm. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 70,118. Odznaka „W rocznice oswobodzenia Lwowa“ z herbem miasta, biały metal, wym. 25 x 23 mm. Rewers z kontrą. Szpilka dolutowana. Stan dobry. 100,-
119. Odznaka patriotyczna „Kochanemu Prezydentowi Tadeuszowi Rutkowskiemu Wdzięczny Lwów 1917, wym. 35 x 32 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Agrafka z sygnowana blaszką Unger Lwów. Stan dobry. 200,-
120. Medalik / żeton kwestarski Resursa Kupiecka Głodnym Dzieciom 1917, wym. 21 x 31 mm. Wykonany w mosiądzu, złocony(?). Rewers gładki. Stan zachowania bardzo dobry. 80,121. Odznaka patriotyczna Czerwony Krzyż 15-VII-1914 r. Wykonana w metalu, emaliowana. Rewers gładki. Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania bardzo dobry. 80,-
122. Medalik patriotyczny Milicja Miejska 1916, wym. 19 x 28mm. Wykonany w metalu. Rewers z lekką kontrą. Stan zachowania bardzo dobry. 80,-
123. Medalik patriotyczny Legiony Polskie 1914-1916, wym. 18 x 23 mm. Wykonany w metalu. Rewers z kontra. Stan zachowania bardzo dobry. 80,124. Medalik patriotyczny z orzełkiem, wym. 22 x 26 mm. Wykonany w metalu. A: orzełek, R: „Z.N. 4.III.1917“. Stan zachowania bardzo dobry. 80,-
125. Medalik patriotyczny Poczta Miejska 1916 2 grosze, wym. 12 x 17 mm. Wykonany w srebrze(?) emaliowany. Rewers gładki. Stan zachowania bardzo dobry. 80,-
126. Plakietka „Królowo Korony Polskiej dodaj nam Sił 1917“, biały metal, wym. 25 x 45 mm. Rewers gładki. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 100,-
127. Odznaka pamiątkowa Stowarzyszenie byłych Więźniów Politycznych, biały metal, wym. 27 x 24 mm. Rewers gładki. Agrafka. Stan dobry. 80,-
128. Odznaka pamiątkowa „Pamięci poległych legionistów 191415“, cyna, średnica 21 mm. Rewers gładki Agrafka mocowana wtórnie. Stan dobry. 70,-
129. Odznaka patriotyczna Józef Piłsudski. Śr. 21 mm. Papierowy wizerunek Józefa Piłsudskiego umocowany w metalowej, okrągłej broszce. Rewers gładki. Mocowana na pionową agrafkę (wymaga przylutowania). Stan zachowania dobry. 60,-
130. Orzełek stylizowany (Art deco) z dwoma mieczami, biały metal, wym. 29 x 16 mm. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 80,-
131. Odznaka organizacyjna organizacji „Falanga“, wym. 20 x 20 mm, alpaka, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki numer 219, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 500,-
132. Medal nagrodowy I NAGRODA W ZAWODACH ŻEGLARSKICH BRACŁAW 15. VIII.1937, średnica 30 mm, brąz. Stan bardzo dobry. 80,-
133. Odznaka pamiątkowa Stowarzyszenia Żołnierzy Sympatyków 4 Pułku, średnica 30 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, próba srebra „925“. Słupek, nakrętka sygnowana Stradowski Kielce. Stan bardzo dobry. 150,134. Para odznak kołnierzowych, średnica 27 mm, mosiądz. Odznaka ażurowa, 2 sztuki. Zapięcie na wąsy. Stan bardzo dobry. 20,-
135. Odznaka pamiątkowa J.H.P. (Junackie Hufce Pracy), wym. 40 x 26 mm, metal srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 150,-
136. Odznaka pamiątkowa „Za ofiarną pracę – II powszechny spis ludności“, średnica 30 mm, mosiądz. Słupek z nakrętką sygn. St. Raising Warszawa. Stan dobry. 40,-
137. Żeton „Śląsk nasz“, średnica 21 mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Uszko do zawieszenia. Stan bardzo dobry. 40,-
138. Zestaw 13 odznak w tym 6 krzyży harcerskich, 1 harcerska kotwica, 4 odznaki szkolne, 2 miniaturki. Stan bardzo dobry. 350-
139. Odznaka sprawnościowa „Za prace“ 4 Kr.(akowska) Dr(użyna) H(arcerska), haft kolorowy, wym. 62 x 50 mm. Stan bardzo dobry. 100,140. Odznaka 3 Płockiej Drużyny Harcerzy im. Jana Kilińskiego, wym. 22 x 41 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers gładki. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętka. Stan zachowania bardzo dobry. 120,-
141. Odznaka 5 Poznańskiej Drużyny Harcerzy im. Józefa Poniatowskiego, wym. 35 x 42 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona i emaliowana. Rewers gładki z numerem II 78. 400,-
–7–
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 8
142. Odznaka pamiątkowa Klub Motocyklistów Grudziądz 1926, wym. 30 x 40 mm. Wykonana w mosiądzu srebrzona i emaliowana. Wieloczęściowa - godło nakładane i mocowane na trzy nity. Rewers gładki z wklęsłą sygnaturą „S.Bobkowicz Łódź Piotrkowska 110. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „S.Bobkowicz Łódź Piotrkowska 110“. Stan zachowania bardzo dobry. 500,143. Odznaka pamiątkowa Klub TV Eiche, wym. 24 x 25mm. Wykonana w srebrze i emaliowana. Rewers gładki z wklęsłą sygnaturą „S.Bobkowicz“. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „S.Bobkowicz“. Stan zachowania bardzo dobry. 900,144. Odznaka pamiątkowa II Miejsce w Turnieju Piłkarskim, Jubileusz Makabi Wilno 1916-1926, wym. 26 x 31 mm. Wykonana w srebrze puncowana. Aw: Zwycięzcom II Miejsca Turn. Piłkarsk. 1926 r. Rewers: Jubileusz Makabi Wilno 1916-1926. Na rewersie wklęsła sygnatura „Z. Liwszyc“ oraz punce srebra. Stan zachowania dobry. 200,-
145. Odznaka pamiątkowa Klubu Sportowego 31 PP, wym. 26 x 26mm. Wykonana w srebrze. Wieloczęściowa- tarczka z numerem nakładana i mocowana na dwa wąsy. Rewers gładki ze śladami wtórnego lutowania słupka. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „F. Szczepański Łódź“. Stan zachowania dobry. 400,146. Odznaka pamiątkowa Moszczenicki Klub Sportowy. śr. 24mm Wykonana w mosiądzu, emaliowana. Wieloczęściowa- skręcona wewnątrz kontr nakrętką. Rewers gładki. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania bardzo dobry. 400,-
147. Odznaka pamiątkowa Stowarzyszenia Sportowego Pogoń, wym. 20 x 26mm. Wykonana w mosiądzu, emaliowana. Rewers gładki. Mocowana na pionową agrafkę (agrafka przymocowana okrągłą blaszką). Stan zachowania dobry. 400,-
Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania bardzo dobry. 70,-
152. Odznaka pamiątkowa 2 Warszawskiej Dywizji Pancernej 2 Korpusu Polskiego, wym. 46 x 42 mm. Odznaka wykonana prawdopodobnie w warsztatach Pułkowych. Odlew wykonany w białym metalu. Słupek, nakrętka mosiężna, wypukła, czarne sukno i podkładka aluminiowa. Stan dobry. 200,-
153. Odznaka pamiątkowa 6 Dywizji Piechoty, wym. 36 x 50 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek wtórnie lutowany. Brak nakrętki. Stan dobry. 500,154. Odznaka pamiątkowa Znak Łączności. śr. 29 mm. Wykonany w metalu, srebrzony i emaliowany. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „F.M.Lorioli Milano“. Stan zachowania bardzo dobry. 550,-
155. Odznaka pamiątkowa 1 Pułku Ułanów, oficerska, wym. 46 x 46 mm. Wykonana w alpace, srebrzona i emaliowana. Wieloczęściowa - orzełek nakładany i mocowany na 4 druty. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętka sygnowaną „ S.A. Picchiani&Barlacchi Firenze“. Stan zachowania bardzo dobry. 1200,-
156. Odznaka pamiątkowa Wzorowy Kierowca, wym. 28 x 35 mm. Wykonana w metalu. Rewers gładki z numerem 00605. Mocowana na słupek z niesygnowaną, włoską, nakrętką. Stan zachowania bardzo dobry. 120,157. Odznaka pamiątkowa 1 Pułk Pomiarów Artylerii, wym. 29 x 46 mm. Wykonana w metalu, emaliowana. Rewers z lekką kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „F.M. Lorioli Milano“. Stan zachowania bardzo dobry. 400,-
158. Odznaka pamiątkowa Szkoły Lotniczej w Halton. Śr. 34 mm. Wykonana w mosiądzu. Rewers gładki. Stan zachowania bardzo dobry. 170,-
ODZNAKI PSZ NA ZACHODZIE I KOMBATANCKIE 148. Miniatura odznaki pamiątkowej 1 Samodzielnej Brygady Strzelców, wym. 35 x 24 mm, tombak srebrzony, lakier. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, sygnatura „Collins London“. Zapinka. Stan dobry. 100,-
149. Miniatura odznaki pamiątkowej 2 pułku artylerii motorowe, wym. 15 x 28 mm, tombak niklowany. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 80,-
150. Odznaka pamiątkowa Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich, wym. 48 x 46 mm, srebro. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, próba srebra „800“ i numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 750,151. Odznaka pamiątkowa 2 Korpusu Polskiego, wym. 20 x 36mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers gładki, brak numeru!
159. Odznaka pamiątkowa Stowarzyszenie Lotników Polskich. 10 x 17 mm. Wykonana w srebrze(?). Rewers gładki. Mocowana na kopytko. Wykonanie angielskie. Stan zachowania bardzo dobry. 150,-
160. Odznaka pamiątkowa 318 Dywizjon Myśliwski „Gdański“, wym. 19 x 39 mm. Wykonana w metalu, emaliowana. Wieloczęściowa - korona mocowana na nicie. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „S.A Picchiani & Barlacii Firenze“, dodatkowo metalowa podkładka w kształcie odznaki. Wykonanie Białkiewicza na potrzeby kombatantów. Stan zachowania bardzo dobry. 350,161. Nieśmiertelniki 2 sztuki. dla Aleksandra Pardo. Stan bardzo dobry. 100,-
162. Oznaka pamiątkowa 2 Korpus „Syrenka“, wym. 48 x 43 mm, sukno, haft. Stan zachowania: bardzo dobry. 80,-
–8–
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 9
ODZNAKI PRL 163. Odznaka pamiątkowa 1 Pułku Samochodowego, wym. 38 x 38 mm. Wykonana w tombaku złoconym, emaliowana, dwuczęściowaorzeł mocowany na nity. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Zakłady Przemysłowe Br. Grabski Łódź Kpt. Pogonowskiego 61“. Minimalne odpryski emalii. Stan zachowania dobry. 600,-
164. Odznaka pamiątkowa 1 Pułku Samochodowego, wym. 39x 39 mm. Wykonana w tombaku złoconym, emaliowana, dwuczęściowaorzeł mocowany na nity. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Ł.Z.P.G.G Łódź“. Stan zachowania bardzo dobry. 800,165. Odznaka pamiątkowa 2 Szkolnego Pułku Samochodowego, wym. 45 x 46 mm. Wykonana w tombaku srebrzonym, emaliowana. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „P.K. Abramowski Grawer Łódź Nawrot 38“. Stan zachowania dobry. 800,166. Odznaka pamiątkowa 2 Szkolnego Pułku Samochodowego, wym. 47 x 46 mm. Wykonana w tombaku, srebrzona, dwuczęściowa, lakierowana. Rewers z lekką kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „P.K. Abramowski Grawer Łódź Nawrot 38“. Do odznaki dołączona legitymacja. Stan zachowania bardzo dobry. 1200,167. Odznaka pamiątkowa 2 Szkolnego Pułku Samochodowego, wym. 45 x 46 mm. Wykonana w tombaku srebrzonym.. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „P.K. Abramowski Grawer Łódź Nawrot 38“. Stan zachowania dobry. 250,-
168. Odznaka Centrum Wyszkolenia Piechoty, wym. 41 x 47 mm. Wykonana w mosiądzu srebrzonym. Odznaka umieszczona na niebieskiej materiałowej podkładce. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką (dobierana, nieoryginalna). Do odznaki dołączona legitymacja z 1947 r. Stan zachowania bardzo dobry. 1300,-
169. Odznaka Centrum Wyszkolenia Piechoty, wym. 41 x 47 mm. Wykonana w mosiądzu srebrzonym. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „W. Gontarczyk Warszawa“. Stan zachowania bardzo dobry. 800,-
170. Odznaka Centrum Wyszkolenia Kwatermistrzowskiego, wym. 41 x 47 mm. Wykonana w srebrze. Rewers gładki z cechą srebra oraz imiennikiem „WG“. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „W. Gontarczyk Warszawa“. Do odznaki dołączona legitymacja z 1949 r. Stan zachowania bardzo dobry. 1500,-
171. Odznaka Wyższego Kursu Kwatermistrzowskiego, wym. 41 x 47 mm. Wykonana w mosiądzu(?). Rewers gładki. Mocowana na słupek, brak nakrętki. Stan zachowania dobry. 500,-
172. Odznaka pamiątkowa Wyższego Kursu Kwatermistrzowskiego 1947, wym. 47 x 41 mm, wykonana w alpace. Rewers z lekką kontrą, słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk-Warszawa. Stan bardzo dobry. 800,-
173. Odznaka pamiątkowa Ofierskiej Szkoły Piechoty nr 2, wym. 46 x 37 mm, wykonana w alpace. Rewers z lekką kontrą, słupek, nakrętka sygnowana Tłocznia Caritasu Warszawa. Stan bardzo dobry. 900,-
174. Odznaka Oficerska Szkoła Piechoty Nr 2, wym. 37 x 45 mm. Wykonana w mosiądzu. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Ł.Z.P.G.G Łódź“. Stan zachowania bardzo dobry. 600,-
175. Odznaka Oficerskiej Szkoły Piechoty nr 2, wym. 45 x 38 mm. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 450,-
176. Odznaka Zjazdu Absolwentów Oficerskiej Szkoły Piechoty nr.2, wym. 39 x 42 mm. Wykonana w metalu. Rewers gładki. Mocowana na słupek, brak nakrętki. Do odznaki dołączona legitymacja z 1973 r. Stan zachowania bardzo dobry. 300,177. Odznaka Oficerska Szkoła Piechoty Nr 3, wym. 38 x 45 mm Wykonana w alpace. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek (brak nakrętki). Stan zachowania bardzo dobry. 600,178. Odznaka 1 Oficerska Szkoła Artylerii, wym. 38 x 38 mm. Wykonana w mosiądzu srebrzonym. Rewers z lekką kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Wersja z usuniętym numerem 1. Prawdopodobnie wyrób firmy „Szyldy Toruń“. Stan zachowania bardzo dobry. 100,-
179. Odznaka 1 Oficerska Szkoła Artylerii, wym. 38 x 38 mm. Wykonana w mosiądzu srebrzonym. Rewers z lekką kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Szyldy Toruń“. Stan zachowania bardzo dobry. 100,-
180. Odznaka 1 Oficerska Szkoła Artylerii, wym. 37 x 41 mm. Wykonana w srebrze(?). Wersja bez numeru 1 na piersi orła. Rewers z lekką kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką (dobierana). Stan zachowania bardzo dobry. 100,181. Odznaka 1 Oficerska Szkoła Artylerii, wym. 35 x 40 mm. Wykonana w srebrze(?). Rewers z lekką kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania bardzo dobry. 100,-
182. Odznaka pamiątkowa 1 Oficerskiej Szkoły Artylerii, wym. 38 x 38 mm. Wykonana w metalu posrebrzanym. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka wypukła, nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 1100,-
183. Odznaka Znak Łączności. śr. 36 mm. Wykonana w tombaku srebrzonym, emaliowana, jednoczęściowa, rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Mennica Państwowa“. Stan zachowania dobry. 500,-
184. Odznaka Znak Pancerny. śr. 36 mm. Wykonana w metalu, srebrzona, jednoczęściowa. Rewers gładki. Mocowana na słupek (wtórnie przyklejony) z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania dobry. 100,-
–9–
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 10
185. Odznaka „Wzorowy Żołnierz“ wz.1950, wym. 59 x 51 mm. Wykonana w metalu srebrzonym, emaliowana, wieloczęściowa tarczka z orłem nakładana. Rewers z lekką kontrą, mocowana na poziomą agrafkę (być może wtórna). Niezwykle rzadki projekt odznaki, który nie wszedł do użycia!! Stan zachowania bardzo dobry. 300,-
186. Zestaw 5 sztuk nakładek na odznakę „Wzorowy Żołnierz“ wz.1946, wym. 23 x 32 mm, 17 x 29 mm (3 szt.), 19 x 27 mm. Wykonane w metalu, emaliowane (3szt.). Rewers z lekką kontrą, mocowane na słupek z nakrętką. Zestaw niezwykle rzadkich nakładek! Odznaka wz.1946 nigdy nie weszła do użycia! Stan zachowania bardzo dobry. 450,-
187. Odznaka „Wzorowy Żołnierz“ wz.1946, wym. 30 x 43 mm. Wykonana w metalu srebrzonym, emaliowana (emalia granatowaWojska Lotnicze i Marynarka Wojenna), wieloczęściowa- orzełek nakładany. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Zakłady Przemysłowe B. Grabski Łódź, Pod Zarządem Państw.“ Stan zachowania bardzo dobry. Niezwykle rzadki projekt odznaki, która nie weszła do użycia!! 300,-
188. Odznaka „Wzorowy Żołnierz“ wz.1950, wym. 40 x 47 mm. Wykonana w mosiądzu, emaliowana (wersja z emalią pełną). Wieloczęściowa - orzełek nakładany i mocowany na 3 wąsy. Rewers gładki, mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Ł.Z.P.G.G ŁÓDŹ“. Stan zachowania bardzo dobry. 200,-
189. Odznaka „Wzorowy Żołnierz“ wz.1950, wym. 40 x 47 mm. Wykonana w mosiądzu, emaliowana (wersja z emalią transparentną). Wieloczęściowa- orzełek nakładany i mocowany na 3 wąsy. Rewers gładki z numerem 3099 oraz literami K.K.Nr., mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Zakłady Przemysłowe B. Grabski Łódź, Pod Zarządem Państw.“. Stan zachowania dobryuszkodzenia emalii. 200,-
190. Odznaka „Wzorowy Żołnierz“ wz.1950, wym. 40 x 47 mm. Wykonana w mosiądzu. Wieloczęściowa - orzełek nakładany i mocowany na 3 wąsy. Rewers gładki, mocowana na pionową agrafkę (przeróbka indywidualna). Stan zachowania dostateczny. 100,-
191. Plansza z zestawem odznak Wzorowych Żołnierzy Specjalistów- Wzorowy Kierowca. 13 sztuk - w tym trzy miniatury. Odznaka Wzorowy Kierowca wz.1946 w 2 odmianach - z sygnaturą „TS“ i numerem (nakrętki sygnowane „Zakłady Przemysłowe Pod Zarządem Państw. B. Grabski Łódź“ oraz z samym numerem odmiana matrycy (z nakrętkami „Mennica Państwowa“ i „T. Makowski Warszawa“ Doskonale opisane, różne wersje bardzo rzadkich odznak. Wszystkie w bardzo ładnych stanach zachowania. 2000,-
192. Plansza z zestawem odznak Wzorowych Żołnierzy Specjalistów - Mechanik Kierowca Pancernych Wozów Bojowych i Mechanik Kierowca Czołgów i Dział Pancernych. 7 sztuk z nakrętkami „Mennica Państwowa“. Doskonale opisane, różne wersje bardzo rzadkich odznak. Wszystkie w bardzo ładnych stanach zachowania. 1500,-
193. Plansza z zestawem odznak Wzorowych Żołnierzy Specjalistów - Marynarz Okrętów Podwodnych 9 sztuk, część z nakrętkami „Mennica Państwowa“, „W.Z PS W-Wa“ i nakrętkami niesyg-
nowanymi. Doskonale opisane, różne wersje bardzo rzadkich odznak. Wszystkie w bardzo ładnych stanach zachowania. 1000,-
194. Plansza z zestawem odznak Wzorowych Żołnierzy Specjalistów - Żołnierzowi WP Za Ofiarną Pracę w Górnictwie Węglowym, Wzorowy Żołnierz WOP. 12 sztuk - w tym niezwykle rzadki projekt odznaki „Za ofiarną pracę w górnictwie węglowym“ wz.1946! Większość odznak (8 szt.) z nakrętkami „Mennica Państwowa“ reszta z nakrętkami niesygnowanymi. Doskonale opisane, różne wersje bardzo rzadkich odznak. Wszystkie w bardzo ładnych stanach zachowania. 2000,195. Odznaka pamiątkowa 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty, wym. 39 x 43 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, emaliowana. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Zakłady Przemysłowe B.Grabski Łódź“. Stan zachowania bardzo dobry. 80,-
196. Odznaka pamiątkowa 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty, wym. 39 x 42 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, emaliowana. Rewers gładki. Mocowana na poziomą agrafkę (częściowo urwana). Stan zachowania dobry. 60,-
197. Odznaka pamiątkowa 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty, wym. 37 x 4 3mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, emaliowana, zamocowana na zielonej sukiennej podkładce. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Mennica Państwowa“. Stan zachowania bardzo dobry. 60,-
198. Zestaw 15 sztuk i 2 miniatur Odznaki Grunwaldzkiej. Odznaki w różnych wersjach, wykonane przez różnych wytwórców - min. Makowski, Tłocznia Caritas etc. Wszystkie odznaki w stanie bardzo dobrym. Mocowane na słupki z nakrętkami, miniatury mocowane na szpilce. 500,-
199. Plansza z Odznakami szkół Wojskowych z lat 1945-1989. W sumie 12 szt. Odznaka Dywizyjnego Kursu Podchorążych Rezerwy z 1945 wykonana w pracowni Makowskiego, mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Z. Makowski Warszawa“. Stan zachowania bardzo dobry. 250,200. Odznaka pamiątkowa AK „Akcja Burza“, wym. 42 x 42 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki nr 162, wyciśnięte litery L i A. Słupek, nakrętka sygn. Mennica Państwowa. Stan bardzo dobry. 60,-
201. Odznaka Polskiej Akademii Umiejętności 1948, wym. 22 x 17 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygnowana J. Trębacz Kraków. Stan dobry. 10,-
202. Krzyżyk pamiątkowy wydany z okazji 50 lecia zbrodni Katyńskiej, wym. 36 x 61 mm. Wykonany w tombaku, srebrzony i emaliowany. Stan zachowania bardzo dobry. 80,-
203. Zestaw 29 szt. odznak Polskiego Związku Narciarskiego - (26 szt. wykonane w metalu, część emaliowana, 3 sztuki w formie naszywek). Stan zachowania bardzo dobry. 200,-
– 10 –
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 11
204. Zestaw 40 szt. odznak Aeroklubowych - min Aeroklub Tatrzański, Aeroklub Krakowski etc. Wszystkie odznaki w stanie bardzo dobrym. 250,-
ORŁY 205. Orzełek tzw. Hallerowski, wym. 28 x 33 mm. Wykonany w mosiądzu. Rewers z kontrą. Mocowany na dwa druty (urwane). Stan zachowania średni (prawdopodobnie z wykopu). 400,-
206. Orzełek Hallerowski, wersja z literami „WP“, wym. 32 x 51 mm. Wykonany w mosiądzu. Rewers z kontrą. Słupek umocowany na charakterystycznej podkładce. Mocowany na słupek z niesygnowaną, oryginalną nakrętką z dwoma uszkami. Stan zachowania bardzo dobry. 4500,207. Odznaka pamiątkowa I Zjazd Medycyny Wojennej 1 II 1917, wym. 36 x 27 mm, mosiądz. Rewers z kontrą, agrafka. Stan bardzo dobry. 800,-
208. Orzełek legionowy, wym. 29 x 38 mm. Wykonany w mosiądzu. Rewers z lekką kontrą. Mocowany na dwa uszka. Literka „S“ na tarczce z charakterystycznym potrójnym rozgałęzieniem. Stan zachowania dobry. 300,209. Orzeł wz. 19, wym. 38 x 56 mm. Wykonany z cynkowej blaszki. Rewers z kontrą. Na skrzydłach i tarczy amazonek otwory do przyszycia. Rzadka, wczesna odmiana orła wz. 19! Stan zachowania bardzo dobry. 300,-
210. Orzeł wz. 19, wym. 39 x 56 mm. Wykonany ze stalowej blaszki, mosiądzowany(?). Rewers z kontrą, mocowany na dwa wąsy- nigdy nie rozginane. Rzadka, wczesna odmiana orła wz.19! Stan zachowania bardzo dobry. 500,211. Orzeł wzór 1919, mosiądz, wym. 63 x 44 mm. Rewers z kontrą. Urwane zaczepy. Stan dobry. 80,212. Orzełek czapkowy, wym. 60 x 41 mm, mosiądz, Rewers z kontrą, słupek, nakrętka i owalna podkładka. Stan Bardzo dobry. 150,-
213. Orzełek czapkowy, wym. 61 x 42 mm, mosiądz. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka w formie guza z aluminium z napisem „Zoch“. Stan bardzo dobry. 200,-
214. Orzełek czapkowy, wym. 58 x 42 mm, biały metal. Rewers z kontrą, słupek, brak nakrętki, sygnowany SF z kotwicą w owalu oraz cecha B.M. Stan bardzo dobry. 180,-
215. Orzeł lotniczy wz. 36, wym. 47 x 61 mm. Wykonany w mosiądzu i srebrzony(?). Rewers z kontrą. Mocowany na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania bardzo dobry. 600,-
216. Orzeł lotniczy wz. 36, wym. 49 x 62 mm. Wykonany w mosiądzu(?)lub alpace. Rewers z kontrą. Rzadka wersja orła z niewyciętymi przestrzeniami pomiędzy skrzydłami orła!! Mocowany na słupek, brak nakrętki. Stan zachowania bardzo dobry. 650,217. Orzeł lotniczy wz. 36, wym. 47 x 61 mm. Wykonany w alpace (?). Rewers z kontrą. Mocowany na słupek. Brak nakrętki. Stan zachowania bardzo dobry. 700,218. Orzeł na hełm policyjny/straży granicznej wz. 27, wym. 94 x 99 mm. Wykonany w mosiądzu, srebrzony. Rewers z kontrą. Ślady po mocowaniu. Stan zachowania dobry. 900,-
219. Orzeł - odznaka Junackie Hufce Pracy, wym. 48 x 61 mm. Wykonany w alpace(?). Rewers z kontrą. Mocowany na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania bardzo dobry. 300,220. Orzeł służby drogowej IIRP, wym. 41 x 61 mm. Wykonany w mosiądzu. Rewers z kontrą. Mocowany na słupek (wtórnie lutowany). Stan zachowania dobry. 250,-
221. Orzeł - odznaka organizacyjna Związku Strzeleckiego, wym. 56 x 58 mm. Haftowany srebrnym oraz złotym bajorkiem, na czerwonej sukiennej podkładce. Rewers zaklejony czarnym bibułkowym papierem. Stan zachowania dobry. 700,222. Orzełek na kołnierz Straży Granicznej, wym. 30 x 46 mm. Wykonany z blaszki mosiężnej, srebrzony. Rewers z kontrą. Mocowany na dwa wąsy. Stan zachowania średni. 70,-
223. Orzełek szkolny, na tarczy napis SP, mosiądz, wym. 34 x 35 mm. Rewers z kontrą. Zapięcie uszkodzone. Stan dobry. 60,-
224. Odznaka pamiątkowa Sokoła, z herbem Krakowa i datami 1410-1910. mosiądz, 38 x 46 mm Rewers z kontrą, ślady po mocowaniu. Stan dobry. 50,225. Odznaka pamiątkowa SNS, wym. 24 x 30 mm, wykonana w metalu srebrzonym. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z lekka kontrą nr 7. Słupek, brak nakrętki. Stan bardzo dobry. 100,-
226. Orzełek / odznaka Gimnazjum Handlowego, wym. 22 x 28 mm. Wykonany w mosiądzu. Rewers gładki. Mocowany na dwa druciki. Stan zachowania bardzo dobry. 100,-
227. Odznaka Państwowe Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego we Lwowie, wym. 22 x 35 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Wieloczęściowa - monogram nakładany i mocowany na dwa wąsy. Rewers gładki. Mocowana na 3 wąsy (jeden urwany). Stan zachowania bardzo dobry. 200,-
228. Orzełek, wym. 33 x 51mm. Wykonany w mosiądzu, srebrzony. Rewers z lekką kontrą. Wykonanie warsztatowe, typowe dla orzełków wykonywanych na terenie Palestyny. Mocowany na słupek z kwadratową nakrętką. Stan zachowania bardzo dobry. 80,-
– 11 –
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 12
229. Orzełek oficerski na czapkę Marynarki Wojennej PSZ/Z, wym. 57 x 77 mm. Haft bajorkiem na czarnej sukiennej podkładce. Rewers gładki, podklejony charakterystycznym czarnym płótnem. Stan zachowania bardzo dobry. 3500,-
230. Orzełek oficerski, haftowany wraz ze stopniem pułkownika, wym. 41 x 94 mm. Haft bajorkiem na sukiennej podkładce. Rewers podklejony papierem z opisem „płk. A. Bogacz D-ca 8 Br. Piechoty <24,25,27 Pułk>. Stan zachowania bardzo dobry. 1300,231. Orzełek oficerski, wym. 41 x 55 mm. Haft bajorkiem na czarnej sukiennej podkładce. Na krawędzi ślady po przyszyciu do beretu. Stan zachowania bardzo dobry. 500,-
232. Orzełek oficerski, wym. 38 x 52 mm. Haft bajorkiem na czarnej sukiennej podkładce. Na krawędzi ślady po przyszyciu do beretu. Stan zachowania bardzo dobry. 450,-
233. Orzełek oficerski, wym. 33 x 44 mm. Haft bajorkiem na czarnej sukiennej podkładce. Stan zachowania bardzo dobry. 300,-
234. Orzełek PSZ/Z, wym. 39 x 41 mm. Wykonany w metalu. Rewers z kontrą. Mocowany na słupek z niesygnowaną nakrętką. Wyrób firmy J.R. Gaunt London. Stan zachowania bardzo dobry. 250,235. Orzełek czapkowy, wym. 48 x 30 mm, mosiądz. Rewers z kontrą, ułamane mocowanie, orzełek wykonany na terenie Niemiec. Stan dobry. 300,-
236. Orzełek czapkowy z ucięta koroną, wym. 48 x 35 mm, mosiądz, bity z kontrą, brak mocowania. Stan dobry. 300,-
237. Orzeł mobilizacyjny, wym. 39 x 30 mm, aluminium. Rewers z kontrą. Otwory do naszycia. Stan dobry. 80,-
238. Orzełek/odznaka patriotyczna Poland, wym. 16 x 21 mm. Wykonany w mosiądzu, emaliowany. Rewers gładki z wypukłą sygnaturą „Collins London“. Mocowany na poziomą agrafkę. Stan zachowania bardzo dobry. 80,-
239. Orzełek służb leśnych, wym. 61 x 32 mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan Bardzo dobry. 200,-
240. Orzełek państwowy, wym. 38 x 32 mm, alpaka. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka sygnowana P.Z.G. Stan bardzo dobry. 100,-
241. Orzeł organizacji Sokół, wym. 66 x 76 cm. Wykonany techniką haftu nicią oraz bajorkiem, przeznaczony na sztandar organizacji. Wykonany z niezwykłą dbałością o szczegóły. Stan zachowania bardzo dobry. 1100,-
NAKRĘTKI 242. Nakrętka do odznaki. Śr. 26 mm. Wykonana w mosiądzu, sygnowana „I Kraj. Medaljernia A.Nagalski Warszawa Bielańska 16“. Stan zachowania bardzo dobry. 100,-
243. Nakrętka do odznaki. Śr. 26 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, sygnowana „I Kraj. Medaljernia A.Nagalski Warszawa Bielańska 16“. Stan zachowania bardzo dobry. 100,-
244. Nakrętka do odznaki. Śr. 26 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, sygnowana „I Kraj.Medaljernia A.Nagalski Warszawa Bielańska 16“. Stan zachowania bardzo dobry. 100,245. Nakrętka do odznaki. Śr. 25 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, sygnowana „I Kraj. Fabr. Medali A. Nagalski Warszawa Bielańska 16“. Stan zachowania bardzo dobry. 100,-
246. Nakrętka do odznaki. Śr. 24 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, sygnowana „St. Cegiełka Grawer Warszawa Kopernika 25“. Stan zachowania bardzo dobry. 150,247. Nakrętka do odznaki. Śr. 27 mm. Wykonana w mosiądzu, sygnowana „J. Michrowski Grawer Warszawa Nowy Świat 15“. Stan zachowania bardzo dobry. 150,-
248. Nakrętka do odznaki. Śr. 24 mm. Wykonana w mosiądzu, sygnowana „W. Gontarczyk Warszawa Miodowa 19“. Stan zachowania dobry. 100,249. Nakrętka do odznaki. Śr. 27 mm. Wykonana w mosiądzu, sygnowana „W. Gontarczyk Warszawa ul. Miodowa no.19“. Stan zachowania bardzo dobry. 150,-
250. Nakrętka do odznaki. Śr. 27-28 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, sygnowana „B. Szulecki grawer Warszawa Krakowskie Przedm.21“ Stan zachowania dobry (delikatnie wygięta). 150,251. Podkładka do odznaki Główny Komitet Pomocy Dla Górnego Śląska. Śr. 32 mm. Wykonana w mosiądzu, bita z kontrą. Stan zachowania bardzo dobry. 200,252. Podkładka do odznaki. Śr. 42 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Stan zachowania dobry. 100,-
253. Podkładka do odznaki WSL, wym. 20 x 70 mm. Wykonana w metalu. Wybity numer 25-1938. Stan zachowania dobry. 200,-
254. Podkładka do odznaki pilota lotnictwa morskiego(?), wym. 29 x 73 mm. Wykonana w metalu. Stan zachowania bardzo dobry. 200,-
– 12 –
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 13
255. Podkładka do odznaki. Śr. 39 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Stan zachowania dobry. 150,-
256. Nakrętka do odznaki. Śr. 27 mm. Wykonana w mosiądzu. Sygnowana „Sz.B.Sz. Warszawa“. Stan zachowania bardzo dobry. 100,-
268. Odznaka pamiątkowa Sokoła austriackiego, za podnoszenie ciężarów, wym. 14,5 x 6,4 cm, srebro, waga 65,00 g. Odznaka wieloczęściowa, na zawieszce. Rewers gładki, napis. Stan bardzo dobry. 400,-
269. Odznaka pamiątkowa GLUCKAUF WALDENBURG 1885, metal, emalia, 28 x 25 mm. Rewers gładki, agrafka. Stan bardzo dobry. 50,-
257. Zestaw podkładka i nakrętka do odznaki Bułak Bałachowicz. Śr. nakrętki 25 mm, podkładki 51 mm. Podkładka podwójnie numerowana „200“. Stan zachowania bardzo dobry. 200,-
270. Odznaka pamiątkowa 25-lecie D.B, srebro, emalia, 36 x 24 mm. Rewers gładki, agrafka. Stan dobry. 50,-
259. Nakrętka do odznaki/ orła. Śr. 17 mm. Wykonana w mosiądzu, sygnowana „Kraków 1945“. Stan zachowania bardzo dobry. 50,-
ODZNACZENIA OBCE
258. Zestaw podkładka i nakrętka do odznaki Bułak Bałachowicz. Śr. nakrętki 26 mm, podkładki 47 mm.Stan zachowania bardzo dobry. 200,-
260. Nakrętka do odznaki. Śr. 27 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Stan zachowania bardzo dobry. 150,-
261. Nakrętka do odznaki. Śr. 20 mm. Wykonana w mosiądzu. Stan zachowania bardzo dobry. 80,-
262. Nakrętka do odznaki. Śr. 25 mm. Wykonana w mosiądzu, sygnowana literami „K.S“. Stan zachowania dobry. 50,263. Nakrętka, sygnowana W. Gontarczyk Warszawa, średnica 26 mm. Stan bardzo dobry. 100,-
ODZNAKI OBCE AUSTRIA 264. Odznaka pamiątkowa Sokoła austriackiego, III miejsce w zapasach, wym. 10,2 x 6,3 cm, srebro złocone, emalia, waga 28,20 g. Odznaka wieloczęściowa, na zawieszce. Rewers gładki. Stan bardzo dobry. 400,-
265. Odznaka pamiątkowa Sokoła austriackiego, II miejsce w podnoszeniu ciężarów, wym. 12,1 x5,5 cm, srebro waga 40,20 g, Odznaka wieloczęściowa, na zawieszce. Rewers gładki, napis: „nagroda w mistrzostwach 1929“. Stan bardzo dobry. 400,-
266. Odznaka pamiątkowa Sokoła austriackiego, dla zwycięzcy, wym. 15 x 7,1 cm, metal srebrzony i złocony, emalia. Odznaka wieloczęściowa, na zawieszce. Na rewersie napis i data: 2.37. Stan bardzo dobry. 400,-
267. Odznaka pamiątkowa Sokoła austriackiego, za podnoszenie ciężarów, wym. 9,2 x 6,2 cm, srebro waga 27.81 g. Odznaka wieloczęściowa, na zawieszce. Rewers gładki, napis i data 1929. Stan bardzo dobry. 400,-
AUSTRO-WĘGRY 271. Bączek oficerski do czapki, średnica 26 mm, bajarek sukno. Stan dobry. 100,-
AUSTRIA Franciszek Józef 1848-1916 272. Medal „SIGNVM LAVDIS“, wym. 61 x 31 mm, brąz złocony, wstążka oryginalna, spłaszczone koluszko, stan dobry. 150,273. Medal „SIGNVM LAVDIS“ wym. 61 x 31 mm, brąz złocony, wstążka oryginalna. Stan dobry. 150,-
274. Medal „DER TAPFERKEIT“, średnica 31 mm, brąz, wstążka oryginalna znoszona. Stan dobry. 40,-
275. Medal „DER TAPFERKEIT“, średnica 31 mm, srebro, wstążka oryginalna, dwa metalowe okucia. Stan dobry. 100,Karol 1916-1918 276. Medal „FORTITVDINI“, duży, średnica 40 mm, srebro, wstążka oryginalna, znoszona. Stan dobry. 100,-
277. Medal „FORTITVDINI“, mały, średnica 31 mm, srebro, wstążka oryginalna-powojenna. Stan dobry. 60,-
278. Medal pamiątkowy 1848-1908, wym. 36 x 41 mm. Wykonany w tombaku, złocony. Mocowany na oryginalnej wstążce. Stan zachowania bardzo dobry. 40,-
279. Medal pamiątkowy Signum Memoriae. Śr. 34 mm. Wykonany w brązie. Mocowany na oryginalnej wstążce (od krzyża 1848-1908). Stan zachowania słaby. 25,-
280. Zestaw orderów - Austria i Francja - Order Żelaznej Koronywym. 25 x 46 mm. Wykonany w srebrze (nie puncowany), emaliowany. Zawieszony na starej wstążce. Stan zachowania słaby - duże odpryski i ubytki emalii. Francja Legia Honorowa - wym. 31 x 48 mm. Wykonany w srebrze, emaliowany. Zawieszony na starej wstążce. Stan zachowania słaby - bardzo duże odpryski emalii. 2550,-
– 13 –
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 14
JAPONIA 281. Order Pomyślnych Chmur (Auspicious Clouds) 8kl. Wym. 46 x 52 mm. Wykonany w srebrze. Wstążka nie oryginalna. Stan zachowania średni. 150,-
282. Order Filarów Stanu (Pillars of the State) 8kl, wym. 41 x 51 mm. Wykonany w srebrze, emaliowany, zawieszony na starej oryginalnej wstążce z jednym okuciem (oznaczenie klasy orderu). Stan zachowania dobry. 500,-
PRUSY 283. Zawieszka-brelok kombatancki (?), długość 90 mm, wstążka, srebrne okucia pr. 835, napisy. Stan dobry. 40,-
284. Zawieszka - brelok kombatancki (?), długość 100 mm, wstążka, srebrne okucia pr. 835, napisy. Stan dobry. 40,ROSJA 285. Krzyż św. Włodzimierza IV klasy, wym. 35 x 39 mm, złoto punce, emalia, Wstążka oryginalna. Stan zachowania bardzo dobry. 8400,-
286. Medal za Zdobycie Berlina. śr. 32 mm. Wykonany w mosiądzu. Zawieszony na starej, mosiężnej kołodce. Stan zachowania dobry. 50,-
293. Medal „Za długoletnią służbę“ X lat, średnica 35 mm, brąz. Wstążka oryginalna. 50,294. „Brązowy krzyż zasługi“, 41 x 45 mm, brąz. Wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 40,-
295. Medal Komisji Plebiscytowej na Górnym Śląsku 1920-1922, wym. 30 x 36 mm. Wykonany w brązie. Zawieszony na oryginalnej wstążce. Na rancie sygnatura „Bronze“. Stan zachowania bardzo dobry. 400,296. Srebrny medal Zasłudze Polskiego Towarzystwa Czerwonego Krzyża, wym. 41 x 56mm. Wykonany w srebrze, emaliowany. Na awersie wypukła sygnatura „Wabiński“. Zawieszony na oryginalnej wstążce. Stan zachowania bardzo dobry. 1600,297. Odznaka pamiątkowa Internowanych w Obozie Huszt Rarańcza, wym. 29 x 61 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers gładki z nazwami obozów oraz numerem 4560. Stan zachowania dobry (brak wstążki). 100,-
298. Miniatura odznaki „Huszt-Rarańcza“, wym. 12 x 27 mm, metal srebrzony. Rewers gładki, koluszko do zawieszenia. Brak wstążki. Stan bardzo dobry. 40,299. Miniatura „Krzyża Niepodległości“, wym. 16 x 20 mm, brąz złocony, emaliowany. Wstążka oryginalna. Stan zachowania bardzo dobry. 50,-
ORDERY I ODZNACZENIA II RP 287. Gwiazda Orderu Świętego Stanisława, wym. 115 x 110 mm, haft bajorkiem, kamienie półszlachetne. Rewers podklejony papierem. Stan zachowania dobry. Nieznaczne uszkodzenia i przetarcia bajorka. 15500,-
288. Gwiazda Krzyża Waleczności byłej Armii Ochotniczej Generała Bułak-Bałachowicza, wym. 88 x 88 mm. Brąz złocony, emalia. Gwiazda wieloczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan zachowania bardzo dobry. Delikatne uszkodzenie emalii na lewym ramieniu krzyża. 13800,289. Krzyż Walecznych z 3 okuciami, wym. 43 x 48 mm. Wykonany w mosiądzu. Umocowany na oryginalnej wstążce z 3 okuciami. Krogulec typ 4 str. 182. Stan zachowania dobry. 700,-
290. Krzyż Walecznych Na Polu Chwały 1920, wym. 49 x 42 mm, brąz, zawieszony na wstążce. Stan bardzo dobry. 500,-
291. Krzyż Walecznych 1920 Na Polu Chwały 1920, wym. 47 x 43 mm, brąz, wybity numer 39115, zawieszony na wstążce. Stan bardzo dobry. 650,-
292. Medal Niepodległości. Śr. 35 mm. Wykonany w brązie. Zawieszony na oryginalnej wstążce. Stan zachowania dobry. 100,-
300. Odznaka pamiątkowa „Krzyż za Zasługę“, wym. 61 x 34 mm, tombak, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 2500,-
301. Odznaka pamiątkowa Związku Towarzystwa Powstańców i Wojaków, „Wojak“, wym. 46 x 42 mm, brąz, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, nr 256 – reprodukowana u Zdzisława Sawickiego i Adama Wielechowskiego na str. 616. Wstążka na beleczce, oryginalna, znoszona. Stan bardzo dobry. 3500,-
302. Odznaka pamiątkowa Związku Towarzystwa Powstańców i Wojaków, „Powstaniec zasługi“ wym. 46 x 42 mm, brąz, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, nr 200 Brak wstążki. Stan bardzo dobry. 2500,-
303. Krzyż Zasługi Wojsk Litwy Środkowej, wym. 45 x 45 mm, brąz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z napisem i numerem 129, dyplom nadania z 1922 r. z numerem wybitym na krzyżu. Wstążka na beleczce. Stan bardzo dobry. 4500,304. Krzyż pamiątkowy „Sokół w Walce o Wolność 1914-1935“, wym. 40 x 40 mm, brąz złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, wstążka oryginalna z beleczką sokoła. Stan bardzo dobry. 1600,-
– 14 –
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 15
305. Odznaka pamiątkowa Związku Towarzystw Powstańców i Wojaków „Powstańca broni“, 48 x 53 mm, mosiądz. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą i wypukłym napisem : „Powstańcowi broni wdzięczna Wielkopolska 1918/19“ oraz numer 6801. Wstążka oryginalna. 500,-
ODZNACZENIA PSZ NA ZACHODZIE 306. Krzyż Virtuti Militari V klasy, wym. 40 x 40 mm, mosiądz srebrzony, emalia. Wykonane w Palestynie, wyrób firmy Rubin Tel Awiw. Zawieszony na wtórnej wstążce. Stan zachowania dobry. 800,-
307. Złoty Krzyż Zasługi z Mieczami, wym. 42 x 70 mm. Wykonany w metalu, emaliowany. Zawieszony na oryginalnej wstążce. Wyrób firmy Spink London. Stan zachowania bardzo dobry. 950,308. Krzyż Jerozolimski, wym. 43 x 47 mm. Wykonany w srebrze (punca 925). Umocowany na oryginalnej wstążce. Stan zachowania dobry. 150,-
309. Odznaka honorowa PCK Zasłudze- PSZ/Z, wym. 32 x 37 mm. Wykonana w metalu, złocona i emaliowana. Zawieszona na oryginalnej wstążce. Prawdopodobnie wyrób francuski. Stan zachowania bardzo dobry. 750,310. Medal Legia Honorowa Związku Sokołów Polskich we Francji, wym. 39 x 42 mm. Wykonana w białym metalu, emaliowana. Zawieszona na oryginalnej wstążce. Stan zachowania bardzo dobry. 700,-
ODZNACZENIA PRL i III RP 311. Zestaw odznaczeń - Krzyż Walecznych - wym. 43 x 48 mm. Wykonany w mosiądzu, umocowany na oryginalnej wstążce. Typ produkowany w latach 1944-45 przez Moskiewskie Mechaniczne Zakłady Matryc - Krogulec L3/246 - do krzyża dołączone tymczasowe zaświadczenie z 1945 r. podpisane przez dowódcę 3 Zmotoryzowanej Brygady Pontonowo Mostowej ppłk. Włodzimierza Pilińskiego!! Brązowy Medal Zasłużony na Polu Chwały - do odznaczenia dołączone gratulacje z powodu otrzymania medalu w 1945, podpisane przez ppłk Pilińskiego oraz wyciąg z wykazu personalnego potwierdzający nadanie. Odznaka Grunwaldzka, wraz z legitymacją. Brązowy Krzyż Zasługi wraz z legitymacją, Srebrny Krzyż Zasługi wraz z legitymacją, Złoty Krzyż Zasługi wraz z legitymacją, medale za Warszawę i oraz za Udział w walkach o Berlin- oba z legitymacjami. Dodatkowo Dyplom nadania Medalu Zwycięstwa i Wolności, legitymacje do medali za „Odrę, Nysę, Bałtyk“, sowieckiego medalu „Za Warszawę“, Krzyża Kawalerskiego OOP. Stan zachowania całości bardzo dobry. Rzadki zestaw po żołnierzu 1 Armii Wojska Polskiego!! 500,-
312. Krzyż Walecznych 1944, wym. 43 x 47 mm. Wykonany w mosiądzu. Zawieszony na oryginalnej wstążce. Krogulec L7/247 ale nie zlutowany łącznik. Do odznaczenia dołączona legitymacja z 1949 r. potwierdzająca pośmiertne nadanie Krzyża. Stan zachowania bardzo dobry. 350,-
313. Krzyż Walecznych 1944, wym. 42 x 45 mm. Wykonany w mosiądzu. Zawieszony na oryginalnej wstążce. Krogulec L17/248. Do odznaczenia dołączona legitymacja z 1975r. potwierdzająca Krzyża. Stan zachowania bardzo dobry. 250,314. Krzyż oficerski Orderu Odrodzenia Polski, wym. 56 x 56 mm, tombak złocony. Wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. Oryginalna pudełko. 80,-
315. Brązowy Krzyż Zasługi, wym. 39 x 46 mm. Wykonany w mosiądzu, umocowany na oryginalnej wstążce (podszyta od wewnątrz fragmentem mapy). Wersja z wklęśnięciem na rewersie wykonanie moskiewskie. Do krzyża dołączone tymczasowe zaświadczenie z 1946 r. potwierdzające nadanie. Stan zachowania dobry. 100,316. Brązowy Krzyż Zasługi, wym. 41 x 45 mm. Wykonany w brązie. Mocowany na oryginalnej wstążce. Stan zachowania bardzo dobry. 40,-
317. Medal za Ofiarność i Odwagę, śr. 35 mm. Wykonany w metalu, srebrzony. Umocowany na oryginalnej wstążce, noszony na sposób rosyjski!! tj. na kołodce. Do medalu dołączona legitymacja wystawiona na Lejtnanta Mielentija Nikołaja w dniu 28 Maja 1969 r.! Niezwykle rzadkie odznaczenie! w dodatku nadane obcokrajowcowi! Stan zachowania bardzo dobry. 300,-
318. Medal Za Odrę, Nysę, Bałtyk, śr. 33 mm. Wykonany w mosiądzu, umocowany na oryginalnej wstążce. Do medalu dołączona legitymacja z 1946 r. potwierdzająca nadanie. Stan zachowania bardzo dobry. 60,-
319. Medal za Warszawę, śr. 33 mm. Wykonany w mosiądzu, umocowany na oryginalnej wstążce. Wczesna wersja medalu z gładkim rewersem! Dołączone tymczasowe zaświadczenie z 1946 r. wystawione w języku rosyjskim! Stan zachowania bardzo dobry. 150,-
320. Medal Zwycięstwa i Wolności, śr. 33 mm. Wykonany w mosiądzu. Umocowany na oryginalnej wstążce. Do odznaczenia dołączona legitymacja z 1959 r. potwierdzająca nadanie. Stan zachowania dobry. 50,321. Brązowy Medal „Zasłużonym na Polu Chwały“, śr. 40 mm. Wykonany w mosiądzu. Umocowany na oryginalnej wstążce. Wersja bez sztandarów. Do odznaczenia dołączona legitymacja z 1972 r. potwierdzająca nadanie. Stan zachowania bardzo dobry. 80,322. Śląski Krzyż Powstańczy, wym. 36 x 39 mm. Wykonany w metalu, emaliowany. Umocowany na oryginalnej wstążce. Do odznaczenia dołączona legitymacja z 1947 r. potwierdzająca nadanie. Stan zachowania dobry. 80,-
– 15 –
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 16
323. Krzyż Partyzancki, wym. 34 x 38 mm. Wykonany w metalu. Umocowany na oryginalnej wstążce. Do krzyża dołączona legitymacja z 1968 r. potwierdzająca nadanie. Stan zachowania bardzo dobry. 70,-
324. Order Sztandaru Pracy II Klasy, wym. 42 x 46 mm. Wykonany w srebrze(?). Emaliowany - emalia w bardzo ładnym stanie. Umocowany na oryginalnej wstążce. Do orderu dołączona legitymacja z 1976 r. potwierdzająca nadanie. Stan zachowania bardzo dobry. 100,-
325. Odznaczenie Krzyż za Zasługi dla ZHP, wym. 35 x 37 mm. Wykonany w metalu, wieloczęściowy- tarczka z literami ZHP nakładana. Do odznaczenia dołączona legitymacja z 1970r. oraz legitymacja do Srebrnej Odznaki Kadry Kształcącej z 1978, obie na to samo nazwisko! Stan Zachowania bardzo dobry. 80,326. Krzyż Za Zasługę dla ZHP, wym. 40 x 45 mm. Wykonany w tombaku(?). Mocowany na wstążce. Rewers gładki. Stan zachowania bardzo dobry. 100,-
327. Odznaczenie Krzyż za Zasługi dla ZHP, wym. 35 x 37 mm. Wykonany w metalu, wieloczęściowy - tarczka z literami ZHP nakładana. Wersja na wstążce do dekoracji sztandaru!! Do odznaczenia dołączony dyplom wystawiony na Jednostkę Wojskową nr 1659 - 18 Pułk Czogłów Średnich Wędrzyn! Całość umieszczona w bordowej sztywnej teczce z tłoczonym napisem HONOROWA ODZNAKA ZA ZASŁUGI DLA ZHP oraz wizerunkiem Krzyża Harcerskiego. Rzadkie odznaczenie! Stan Zachowania bardzo dobry. 500,328. Zestaw odznaczeń i dokumentów. Znaczek pamiątkowy Żołnierzy AL oraz Krzyż Partyzancki. Do obu odznaczeń dołączone legitymacje na to samo nazwisko. Z 1966r do Krzyża Partyzanckiego i z 1999r do Znaczka Pamiątkowego Żołnierzy AL. Stan zachowania bardzo dobry. 130,-
329. Krzyż Czynu Bojowego Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie z trzema listewkami, wym. 43 x 48 mm. Wykonany w metalu. Umocowany na oryginalnej wstążce. Okucia TOBRUK, MONTE CASSINO, BOLONIA. DO Odznaczenia dołączona legitymacja wystawiona w 1990r. Stan zachowania bardzo dobry. 80,-
330. Krzyż Batalionów Chłopskich, wym. 42 x 44 mm. Wykonany w metalu, emaliowany, umocowany na oryginalnej wstążce. Do odznaczenia dołączona legitymacja z 1996 r. potwierdzająca nadanie. Stan zachowania bardzo dobry. 70,-
331. Odznaka Okolicznościowa 65 Rocznicy Bitwy pod Lenino, wym. 44 x 49 mm. Wykonany w metalu, wieloczęściowy (orzeł i kurica nakładane), umocowany na oryginalnej wstążce. Do odznaki dołączona legitymacja z 2010 r. potwierdzająca nadanie. Stan zachowania bardzo dobry. 100,-
332. Odznaczenie Krzyż Więźnia Politycznego, wym. 44 x 51 mm. Wykonany w metalu, umocowany na oryginalnej wstążce. Do odznaczenia dołączona miniatura 21 x 23 mm, mocowana na szpilkę. Oraz legitymacja. Rzadki komplet. Stan zachowania bardzo dobry. 120,-
333. Krzyż Walki o Niepodległość z Mieczami i Gwiazdą, wym. 49 x 51 mm. Wykonany w metalu. Umocowany na oryginalnej wstążce. Do odznaczenia dołączona legitymacja Stowarzyszenia Polskich Kombatantów „ANTYK“ z 1997 r. potwierdzająca nadanie. Stan zachowania bardzo dobry. 100,-
334. Order Virtuti Civili 1 klasy, wym. 39 x 61 mm. Wykonany w metalu, emaliowany, umocowany na oryginalnej wstążce (1 wersja). Wieloczęściowy - tarczka nakładana. Do orderu dołączona legitymacja wystawiona przez ZWIĄZEK LEGIONISTÓW POLSKICH z potwierdzeniem otrzymania orderu. Stan zachowania bardzo dobry. 150,335. Order Virtuti Civili 2 klasy, wym. 37 x 39 mm. Wykonany w metalu, emaliowany, umocowany na oryginalnej wstążce (1 wersja). Wieloczęściowy- tarczka nakładana. Do orderu dołączona legitymacja ZWIĄZKU LEGIONISTÓW POLSKICH z potwierdzeniem otrzymania orderu. Stan zachowania bardzo dobry. 100,-
BIŻUTERIA PATRIOTYCZNA 336. Bransoletka żałobna z kłódką, długość 22,5 cm. Stan bardzo dobry. 1000,-
337. Bransoletka żałobna, metal, czarna emalia, perełki. Uszkodzona emalia. Stan dobry. 650,-
338. Medalion żałobny na fotografię z symbolami Wiary, Nadziei, Miłości, wulkanit / ebonit, wym. 48 x 30 mm, urwany zaczep. Stan dobry. 750,-
339. Krzyż żałobny z łańcuszkiem, na krzyżu dekoracja z motywem róż, wym. 90 x 48 mm, długość łańcuszka 56 cm. Stan bardzo dobry. 1400,340. Bransoletka Patriotyczna XIX w. Czarne koraliki, srebro. Zapięcie z orłem w koronie cierniowej. Długość całkowita 230 mm. Stan zachowania: bardzo dobry. (Przedmiot nie odebrany, wystawiony powtórnie. A 129/407) 1000,-
341. Odznaka patriotyczna popowstaniowa herb Księstwa Warszawskiego, wym. 23 x 18 mm, srebro(?). Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Zapięcie w formie trzech uszek. Stan bardzo dobry. 350,342. Broszka patriotyczna herb Księstwa Warszawskiego, wym. 49 x 25 mm, srebro?. Zapinka. Stan dobry. 200,-
343. Broszka patriotyczna „Wiara, Nadzieja, Miłość“, metal złocony, wym. 22 x 30 mm, syntetyczne kamyczki, ażurowa. Rewers gładki, zapinka. Stan bardzo dobry. 120,-
344. Zawieszka w formie orzełka wym. 26 x 40 mm, srebro(?). Orzełek jednostronny. Uszko do zawieszenia. Stan dobry. 40,-
– 16 –
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 17
345. Orzełek T.G. ‘„Sokół“, srebro (?), wym. 19 x 34 mm. Stan dobry. 50,-
346. Klamra z motywami popowstaniowymi, wym. 58 x 45 mm, mosiądz. Na klamrę austriacką(?) nalutowane herby Polski i Litwy. Stan dobry. 350,-
347. Klamra z motywami popowstaniowymi, wym. 58 x 45 mm, mosiądz. Na klamrę austriacką(?) nałożone herby Polski i Litwy, poniżej wstęga z napisem „W Imię Boże“. Stan dobry. 350,-
348. Klamra do paska patriotyczna ażurowa. Centralnie trójpolowa tarcza z herbami Polski, Litwy i Rusi. Szarfa z napisem: „Boże Zbaw Polskę“, wym. 57 x 87 mm. Alpaka, sukno z epoki. XIX wiek. Stan zachowania: bardzo dobry. (Przedmiot nie odebrany, wystawiony powtórnie. A 129/403) 1000,-
349. Klamra patriotyczna z Orłem i Pogonią, wym. 80 x 60 mm. Klamra z grubej (1 mm) blachy z nałożonym tłoczonym z blachy mosiężnej i srebrzonym kartuszem z dwoma Orłami oraz dwiema Pogoniami pod zamkniętą koroną. Mocowana za pomocą antabki szerokości 69 mm oraz haka o szerokości 16 mm, XIX w. Stan zachowania: bardzo dobry. (Przedmiot nie odebrany, wystawiony powtórnie. A 129/405) 2150,350. Przycisk do papieru z wizerunkiem Adama Mickiewicza, średnica 65 mm, szkło, papier. Stan zachowania: bardzo dobry. (Przedmiot nie odebrany, wystawiony powtórnie. A 129/423) 220,-
351. Przycisk do papieru o tematyce patriotycznej: Matka Boska na trójpolowej tarczy Polski Litwy i Rusi, skrzyżowane chorągwie z datami powstań narodowych, u góry korona z wieńcem i napisem „Wolność“, średnica 69 mm, szkło, papier. Stan zachowania: bardzo dobry. (Przedmiot nie odebrany, wystawiony powtórnie. A 129/424) 220,352. Przycisk do papieru z wizerunkiem Tadeusza Kościuszki, średnica 67 mm, szkło, papier. Stan zachowania: bardzo dobry. (Przedmiot nie odebrany, wystawiony powtórnie. A 129/425) 220,-
353. Pieczęć patriotyczna z popiersiem Tadeusza Kościuszki, wysokość 49 mm, brąz. Stan bardzo dobry. 350,-
354. Plakieta z orłem zygmuntowskim, wym. 140 x 170 mm, ceramika. Jednostronna. Na rewersie sygnatura wytwórcy. Delikatne uszkodzenie. Stan dobry. 60,355. Odznaka nagrodowa „Kraków - Praga /Nagroda Prezydenta miasta Krakowa 1933 r./, wym. 60 x 55 mm, tombak złocony, emalia. Rewers gładki z grawerowanym napisem. Wstążka oryginalna. Dołączone oryginalne pudełko. Stan zachowania: bardzo dobry. 400,-
356. Medal pamiątkowy „Za wierną służbę“, śr. 32 mm. Wykonany w mosiądzu, umocowany na wstążce w barwach narodowych (dł. 40 mm). Aw: „Za wierną służbę“. R: Par[afia] Kat[olicka] W[ezwania] W[szystkich] Św[iętych] w Chicago w dowód wdzięczności
swym Członkom i założycielom 1895-1931“. Ciekawy polonik z USA. Stan zachowania bardzo dobry. 40,-
357. Odznaka delegata na XVII Sejm Macierzy Polskiej w USA 1924 r., wym. 23 x 49 mm (zawieszka) i 31 x 39 mm (medal). Wykonany w mosiądzu(?). Medal umocowany łańcuszkach, przymocowanych do ramki z miejscem na nazwisko delegata. Całość mocowana na poziomą agrafkę. Rewers gładki. Ciekawy polonik z USA. Stan zachowania bardzo dobry. 50,-
358. Odznaka delegata na XIX Sejm Macierzy Polskiej w USA 1932r. wym. 39 x 53 mm - (zawieszka) i 35 mm (medal). Wykonany w mosiądzu(?). Medal umocowany na wstążce koloru fioletowego, przymocowanej do ramki z miejscem na nazwisko delegata. Całość mocowana na poziomą agrafkę. Na rewersie medalu i zawieszki sygnatura „Greenduck Co. Chicago“. Ciekawy polonik z USA. Stan zachowania bardzo dobry. 50,359. Odznaka delegata na XX Sejm Macierzy Polskiej w USA 1936 r., wym. 39 x 53mm - zawieszka i 35 mm medal. Wykonany w mosiądzu(?). Medal umocowany na wstążce koloru białego, przymocowanej do ramki z miejscem na nazwisko delegata. Całość mocowana na poziomą agrafkę. Rewers medalu i zawieszki gładki. Ciekawy polonik z USA. Stan zachowania bardzo dobry. 50,-
360. Medal pamiątkowy Macierz Polska w USA, wym. 17 x 43 mm (zawieszka) i 38 x 42 mm (medal). Wykonany w mosiądzu, medal emaliowany. Zawieszka połączona z medalem wstążką o kolorach czerwonym, białym i niebieskim. Ciekawy polonik z USA. Stan zachowania bardzo dobry. 50,-
361. Odznaka korespondenta prasowego z 25 Zjazdu Związku Narodowego Polskiego w USA z 1927r., wym. 11 x 42 mm (zawieszka) i 35 x 41 mm (odznaka). Wykonane w mosiądzu i emaliowane (napis). Ciekawy polonik z USA. Stan zachowania bardzo dobry. 50,-
362. Odznaka delegata na 25 Walny Zjazd Związku Śpiewaków Polskich w Ameryce 1937 r. wym. 18 x 50 mm - (zawieszka) i 32 x 36 mm (medal). Wykonany w mosiądzu(?). Medal umocowany na wstążce w barwach narodowych, przymocowanej do ramki z miejscem na nazwisko delegata. Całość mocowana na poziomą agrafkę. Na rewersie medalu i zawieszki sygnatura „Greenduck Co. Chicago“. Ciekawy polonik z USA. Stan zachowania bardzo dobry. 50,-
363. Kokarda / wstęga KON - Komitet Obrony Narodowej, wym. 5 x 15,5 cm. Wykonana z jedwabiu. W górnej części kokarda umocowana do wstęgi w barwach narodowych z tłoczonymi złoto literami KON. Dolne zakończenie wykonane z bajorka. Stan zachowania bardzo dobry. 60,364. Zestaw 4 sztuk wstęg (kotylionów) ze zjazdu Legionu Polskiego w USA. Jedwabne wstęgi mocowane do metalowych ramek. Wstęgi z lat 1953, 1962, 1963 i 1967. Wszystkie wystawione na jedno nazwisko! Ciekawy zespół poloników z USA. Stan zachowania bardzo dobry. 100,365. Naramienniki (pagony) – para, wym. 105 x 55 mm, sukno, bajorek, numer 3, guziki. Stan bardzo dobry. 150,-
– 17 –
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 18
366. Patki kołnierzowe oficera piechoty, para, wym. około 125 x 56 mm. Sukno, bajorek. Stan bardzo dobry. 180,367. Płomień do trąbki Koła Weteranów Armii Polskiej we Francji, wym. 340 x 310 mm, sukno. Jednostronny, z troczkami do przywiązania. Ślady po molach. Stan dobry. 400,-
368. Model żaglowca „Peter von Danzig“ na postumencie drewnianym, plakietka z napisem: „Zur Evinnerung an den 7. Dezember 1920“, srebro punca M.St&C 800, wys: całości 21cm podstawa 7 x 13 cm. Stan dobry. Brak fokmasztu(?) „Piter von Danzig“ - XVwieczny okręt kaperski gdańskiej floty hanzeatyckiej, zbudowany w Bretanii, nazywany „Wielka Karawelą“. Jego załoga zdobyła i przywiozła do Gdańska obraz Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny“. 7 December 1920 rok – prawdopodobnie dotyczy ukonstytułowania się Senatu Wolnego Miasta Gdańska, co nastąpiło 7 XII 1920. 1000,369. Pamiątkowy pojemnik – z Orłem i napisem: UNITED STATES/CONGRESS, średnica 95 mm, metal, szkło. Stan bardzo dobry. Oryginalne pudełko. 120,-
370. Legitymacja 79 pułku piechoty dla starszego strzelca, pieczęć podpis dowódcy pułkownika Turkowskiego, Słonim, 1931. Stan zachowania - dobry, zaplamienia, zabrudzenia na zgięciu. 200,371. „Dyplom nr 1516 na odznakę pamiątkową 79 P.P. St. szereg. Strohschneiderowi Adamowi za nieskazitelną służbę w pułku. Słonim1929 r. Stan zachowania - słaby, zgięcia, uszkodzone rogi. 200,-
372. Legitymacja - 2 sztuki: 1. „Odznaki Strzeleckiej“ na nazwisko Strohschneider Adam z wpisami z lat 1933-1936, zawody we Lwowie. Stan zachowania - słaby, przetarcia, zabrudzenia. 2. „Odznaki Strzeleckiej“ na nazwisko Strohschneider Adam z wpisem z roku 1938. Stan zachowania dobry. 120,-
373. Legitymacja do odznaki „Za trud ofiarny, Ochotnicza Legia Kobiet“ dla legionistki za dzielność i wierną służbę Ojczyźnie w latach 1918-1920, Lwów-Warszawa 31.XII. 1920. Na odwrocie pieczątka tuszowa: „Zbiory Fr. Ksawerego Szymańskiego“. Stan zachowania - dobry, ślady po zgięciu, drobne plamy. 300,-
374. Zaświadczenie: Związek Powstańców Śląskich Zarząd Powiatowy, Lubliniec 1929 r. „Niniejszym zaświadcza się, ze p. Adam Czyż, plutonowy 74 p.p. brał czynnie udział w III. Powstaniu Śląskim jako obserwator-telefonista przy baterii na odcinku północnym. Szczegółowo oznaczył się wyżej wymieniony w bitwach pod Olesnym i pod Zębowicami. Jego bezpośredni przełożony był oficer baterji p. Knosała Józef, obecny prof. Gymnazyjum w Tarnowskich Górach“, maszynopis, pieczęć tuszowa, podpisy Prezesa Powiatowego. Stan zachowania - dobry, poplamienia, zgięcia papieru. 60,-
375. Zawiadomienie: Centrum Wyszkolenia Artylerii, Toruń 1928 r.: „W załączeniu przesyłam legitymacje nr 76 odznaki pamiątkowej (…) Odznakę można nabyć w pracowni artysty-graw. Józefa Michrowskiego - Warszawa, Nowy Świat 15 (róg Al. Jerozoliskiej), gdzie proszę skierować bezpośrednio ewent. zamówienia.“, podpis Komendanta Centrum Wyszkolenia Art. Płock 1930 Generała Dy-
wizji Rudolfa Pricha, maszynopis, pieczęć wpłynięcia pisma Szkoły Podoficerów Zawodowych Artylerii. Stan zachowania - dobry, otwory po dziurkaczu. 100,-
376. Zaświadczenie odręczne z pieczątką 4 pułku strzelców konnych: „Niniejszym stwierdza się,,że st. strzelec Podgórski Zygmunt ukończył 4-ro miesięczny kurs podkuwaczy przy 4 p. Strzelców Konnych z wynikiem dobrym oraz pracował w kuźni pułkowej jako podkuwacz od dnia1 kwietnia 1929 roku do dnia 25 października 1930 roku (…)“ Stan zachowania- słaby, liniowany papier o postrzępionych brzegach, naklejony na grubszy papier, przetarcia na zgięciach. 60,377. Dwa dokumenty: 1. Legitymacja: Zaolzański Korpus Ochotników Ziemi Krakowskiej, Kraków 1938 „Dla obywatela Tureka Karola, powst. śląsk. ochotnika, który w dniu 24 września 1938 jako prawy obywatel stawił się karnie do szeregów, by walczyć o Śląsk Cieszyński“, pieczęć tusz. Stan zachowania dobry, zgięcie. 2. Dowód Służby Powstańczej – za udział w III powstaniu górnośląskim wpisanie do ewidencji pod liczbą 116/8. wyd. przez Zarząd Główny Związku Powstańców Śląskich, Katowice 1937 r., Druk wypełniony maszynowo, pieczęć tusz. Stan zachowania dobry, zagięcia papieru. 200,378. Dyplom odznaki honorowej „Orlęta“, Lwów 1919, podpis Dowódca armii „Wschód“. Stan zachowania - dobry, rozdarty na zgięciu. 100,-
379. Dyplom - nie nadany - na prawo noszenia krzyża „Pierwszej Załogi obrony Lwowa w Lewandówce“, podpis dowódcy: Antoniego Procajło, pieczęć tusz. Stan zachowania bardzo dobry. 200,-
380. Miejska Straż Obywatelska we Lwowie. Dzielnica I/Liczba 223. Legitymacya. Frankowski Alexander, członek M.S.O. Dzielnicy I Sekcyi 2 lat 48 zam. przy ul. Akademickiej 21 jest upoważniony do noszenia broni: karabinu. Lwów, dnia 12 sierpnia 1919. Podpisy: komendant M.S.O. W(it) Sulimirski oraz Komendant dzielnicowy, pieczęć okrągła tusz, słabo widoczna, na odwrocie powtórzona pieczęć. Stan zachowania - dobry, niewielkie zadarcia na brzegach, dziurka i zabrudzenia na zgięciach. 150,381. Dowództwo O.L.O./M.S.O. Lwów, Dzielnica I Grupa I Inż. Frankowski Aleksander lat 50 jest członkiem Ochot. Legii Obywatelskiej (M.S.O) lwów i ma prawo nosić karabin, Lwów 1. Sierpnia 1920, pieczęć tusz., faksymile podpisów. Stan zachowania bardzo dobry, ślad po zagięciu. 150,-
382. Tymczasowe zaświadczenie o przyznaniu odznaki za rany i kontuzje nabyte i czas przebyty na froncie do 11.XI.1918 r. Podpisane gen. Zieliński, pieczęć Dowództwa Okręgu Generalnego Pomorze. Stan słaby, przetargania, zagięcia, otwory po dziurkaczu. 100,383. Legitymacja Związek Obrońców Lwowa z listopada 1918 r. Stan zachowania - bardzo dobry. 200,-
384. Legitymacje 2 sztuki: 1. Zarząd Główny Związku Weteranów Powstań Narodowych R.P. 1914/19 (Delegatura na Okręg Pomorski i Krajnę) wypełniona znaczkami opłaconych składek z lat 1933-37.
– 18 –
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 19
Stan zachowania dobry, zabrudzenia, przetarcia na zgięciu. 2. Związek Towarzystw Powstańców i Wojaków okręg Bydgoszcz (nie wypełniona). Stan zachowania dobry. 150,385. Nadanie Orderu „Semper Fidelis“ z 1938 roku, „Za szczere umiłowanie Lwowa i propagandę Jego pięknej tradycji“ p. Marysieńce B. z nałożona miniaturą. Stan zachowania bardzo dobry. Otwory po pinezkach. 200,-
386. Legitymacja do odznaki „Przyczółek Kijów“, nr 595 dla starszego strzelca Rybickiego Teodora z 1 p.o.p., pieczęć tusz: Dow. Piechoty 1 Dywizji Górskiej, 11,5 x 16 cm. Stan zachowania - przetargana na zgięciach. 200,387. Dyplom do odznaki koleżeńskiej „Ochotniczy Baon Strzelców Sanockich“ z listopada 1918r., Drohobycz 25 maja 1922, Numer ręcznie wpisany 119, brak nazwiska, 13,4 x 21 cm. Stan zachowania - dobry, ślady po zagięciu. 200,-
388. Legitymacja Kawalera Krzyża Waleczności b. Armji Ochotniczej Sprzymierzonej Generała Stanisława Bułak-Bałachowicza na nazwisko Albina Krupczyńskiego, zawodowego sierżanta 4 p.s.p. Zdjęcie. Stan zachowania – bardzo dobry. 600,389. Legitymacja Krzyża Zadwórzaków, za czynny udział w bitwie pod Zadwórzem w dniu 17.VIII.1920. Fotografia. Stan zachowania – dobry. 200,-
390. Legitymacja uprawniająca do noszenia odznaki pamiątkowej 45 pułku Strzelców Kresowych, wym. 10,5 x 16,5 cm oraz zawiadomienie - maszynopis - o nadaniu tej odznaki. Stan zachowania dobry. 200,-
391. Dwa dokumenty związane z Generałem Brygady Kazimierzem Łukoskim: 1. Świadectwo POS klasy II-giej, stopnia 1-szego, wydane w Stanisławowie 1932 r. 2. Świadectwo POS klasy drugiej, stopnia drugiego wydane w Stanisławowie 1933 r. 400,-
392. Obóz Polskich Oficerów Murnau - Legitymacja zastępcza nr 787 - dla łączniczki Kozińskiej Jadwigi, data 9.5.46. wym. 11,5 x 8,4 cm. Stan zachowania dobry, ślad po zagięciu. 100,-
393. Zestaw 20 szt. zdjęć z 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej. Format 7,9 x 12,2 cm. 19 zdjęć posiada na odwrocie pieczątkę „Kwatera Główna 1 Samodz. Bryg. Spad. L.p“. Ciekawa tematyka min. Defilada spadochroniarzy, zdjęcia z operacji „Market-Garden“. Stan zachowania bardzo dobry. 200,-
394. Zestaw 15 szt. zdjęć z wizyty generalicji polskiej i alianckiej w 663 DSA. Format 63 x 82 mm. Ciekawa tematyka. Część zdjęć opisana na odwrocie. Stan zachowania bardzo dobry. 225,-
395. Legitymacja do odznaki 2 Batalionu I Brygady Grenadierów, 7,5 x 11,5 cm. Legitymacja in blanco. Stan zachowania bardzo dobry. 100,-
396. Legitymacja do odznaki 5 Kresowej Dywizji Piechoty, 10,5 x 14,5 cm. Legitymacja in blanco. Stan zachowania bardzo dobry. 100,-
397. Zestaw dokumentów z 3 Pułku Legionów. Niezwykle ciekawy zespół, dokumentujący przebieg zbiórki funduszy na zakup szabli pamiątkowej dla Generała Edwarda Śmigłego- Rydza!! W skład zestawu wchodzą: Wykaz imienny Oficerów i Podoficerów wraz z deklarowanymi przez nich kwotami na fundusz zakupu szabli, pismo do MSWojsk w Warszawie potwierdzające wysłanie spisu imiennego. Stan zachowania całości, bardzo dobry. 600,-
398. Odręcznie wykonany dyplom dla Marszałka Polski i Generalnego Inspektora Sił Zbrojnych- Edwarda Śmigłego-Rydza od oficerów i podoficerów 38PPSLz okazji wręczenia Szabli Pamiątkowej od Armii w dniu 11.XI.1936. 4 Karty formatu a-4 z odręcznymi podpisami żołnierzy. Niezwykle ciekawa pamiątka! Stan zachowania bardzo dobry. 900,-
399. Zestaw pamiątek z Offlagu VI/B Dossel. Album zawierający 16 kart z wklejonymi opakowaniami z produktów przysyłanych do obozu przez Amerykański Czerwony Krzyż (czekolada, kawa etc.). Akwarela przedstawiająca wieżyczkę strażniczą w obozie. Podpisana „Dossel wrzesień 1943. Panu Por. Dr. Drzymuchowskiemu na pamiątkę wspólnych przeżyć A. Dubrowski“ - format ok. 31 x 38 cm (sama akwarela 20 x 27 cm) - oprawiona w starą ramkę za szkłem. Zapalniczka w formie pocisku artyleryjskiego. Stan zachowania całości bardzo dobry. 300,-
MEDALE POLSKA 400. HEROICZNEJ POLSCE - 1831 A: Dwie postaci alegoryczne w tym zraniona Polska ze sztandarem, w otoku napis: TU NE MOURRAS PA, na dole: MDCCCXXXI R: Centralnie napis w trzech rzędach: A L`HEROIQUE POLOGNE, powyżej gwieździsty wieniec, poniżej gałęzie palmowa i laurowa. Sygn. na A: BARRE FECIT, brąz, śr. 50 mm. Stan zachowania dobry. 350,-
401. 300-LECIE ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ– 1883 A: Postać króla na koniu, w otoku napis: JAN III SOBIESKI KRÓL POLSKI R: Napis: PAMIĄTKA OBCHODU OSWOBODZENIA WIEDNIA 12-GO WRZEŚNIA1883. Nie sygnowany, cynk, śr. 47 mm. Stan słaby. 60,402. PAMIĘCI POLEGŁYCH LEGIONISTÓW – 1915 A: Kobiece popiersie w prawo, z głową pochyloną, trzymająca głownie miecza, w otoku napis: PAMIĘCI POLEGŁYCH LEGIONISTÓW 1914 – 1915 R: gładki, punce Nie sygnowany, projektował Jan Raszka, srebro, śr. 21 mm. Stan dobry. 120,-
– 19 –
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 20
403. TADEUSZ RUTOWSKI – 1915 A: Popiersie en face, w otoku: TADEUSZOWI RVTOWSKIEMU R: Heraldyczny lew rozdzielający daty: 3/IX.1914 22/VI/1915. Na dole napis w czterech wierszach: Obrońcy i opiekunowie Lwowa NKN Wyk. J. Raszka, cynk, 60 mm. Stan dobry. 60,-
404. POLEGŁYM NA POLU CHWAŁY – 1915 A: Symboliczna postać w stroju wojownika greckiego składa wianek na piersi poległego legionisty. Na górze korona rozdziela napis: POLEGŁYM NA POLU CHWAŁY, na dole daty: 16.VIII 1914-1915. R: Obraz M.B. Częstochowskiej, w otoku napis: KRÓLOWO KORONY POLSKIEJ MÓDL SIĘ ZA NAMI Sygnowany na A: Lewandowski, cynk, 50 mm. Stan dobry. 80,-
405. 125 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA – 1916 A: Orzeł uniwersytecki otoczony gwiazdami, w otoku napis: PAMIATKĘ KONSTYTUCJI 3 MAJA 1791 ROKU W 125 ROCZNICĘ UCZCIŁ ODRODZONY UNIWERSYTET WARSZAWSKI MCMXVI. R:Ruiny z wmurowaną tablicą. Na dole napis: KAPLICA 3 GO MAJA. Sygnowany na R: J. Knedler, brąz, 28 mm. Stan b. dobry. 80,406. 100 ROCZNICA ŚMIERCI TADEUSZA KOŚCIUSZKI – 1917 A: Popiersie w sukmanie w prawo. W otoku napis: TADEUSZ KOŚCIUSZKO 1746 15-X 1817 R: Sarkofag, obok stojąca kobieta z chłopcem całującym medalion, obok mężczyzna z pochodnią w dłoni. Na sarkofagu napis: KOŚCI. Na górze; POCHOWANY NA WAWELU, na dole daty: 1817-1917. 80,407. BOLESŁAW ORLIŃSKI – 1926 A:Popiersie w lewo, w otoku napis: KAPITANOWI PIL. BOLESŁAWOWI ORLIŃSKIEMU R: Mapa kontynentu z zaznaczoną trasą lotu. W otoku napis: BOHATERSKIEMU ZDOBYWCY POWIETRZNEGO SZLAKU WARSZAWA – TOKIO – WARSZAWA 27.VIII-25.IX 1926 LOPP. Sygnowany na A: J. AUMILLER, brąz, średnica 55 mm. Stan bardzo dobry. RR- bardzo rzadki. (J. Strzałkowski, Medale Polskie 1901-1944, poz. 560). 600,PRL i III RP 408. 30 – lecie LUDOWEGO WOJSKA POLSKIEGO – 1973 brąz, średnica 80 mm. Stan bardzo dobry. Oryginalne pudełko. (Bez fot.) 25,409. ZŁOŻENIE PROCHÓW GEN. SIKORSKIEGO NA WAWELU brąz, średnica 97 mm, Stan bardzo dobry. 50,-
410. UMIESZCZENIE KOPII DRZWI PŁOCKICH W BAZYLICE KATEDRALNEJ /Societas Scientarium Plocensis/ - grawerowany napis: Gen.(eralnemu) Kons.(erwatorowi) Zabytków prof. W. Zinowi 28 XII 1981. Biały metal, średnica 80 mm. Stan dobry, zarysowania. Pudełko, uszkodzone. (Bez fot.) 30,-
411. OGÓLNOPOLSKI SPOŁECZNY KOMITET ODNOWY KRAKOWA – 1978 Sygnowany W. Korski, biały metal, śr. 100 mm, stan bardzo dobry. Pudełko oryginalne. 30,-
412. 300-lecie OSIECZY WIEDEŃSKIEJ /Zamek Królewski w Warszawie – 1983, brąz, średnica 70 mm, Mennica Warszawska. Stan bardzo dobry. Oryginalne pudełko. (Bez fot.) 30,413. 300-lecie ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ – 1983 brąz, średnica 105 mm. Stan bardzo dobry. Oryginalne pudełko. 50,414. 650 - lecie MIASTA KRÓLEWSKIEGO KAZIMIERZ – 1985 brąz, średnica 106 mm. Stan bardzo dobry. Oryginalne pudełko. (Bez fot.) 30,-
415. 80 - rocznica urodzin prof. JERZEGO SZABLOWSKIEGO – 1986 Sygnowany: J. Nowakowski, średnica 173 mm, brąz. Stan bardzo dobry. Oryginalne pudełko. 200,416. DNI KRAKOWA Sygnowany J. Trzebiatowski /4, brąz patynowany, wym.: 104 x 100 mm. Stan bardzo dobry. Oryginalne pudełko. 80,-
417. Medal „Dar ministra obrony Republiki Francuskiej“ z okazji wizyty w Polsce 1980 oraz plakietka z napisem: Pan Yvon Bourges Ministre de la Defense de la Republique Francaise a l’occation de son voyage (...), brąz, sygn. L.R. Paris, na aversie sygn. J des LaurierA, śr. 90 mm. Oryginalne pudełko z RF na wieku. Stan bardzo dobry. (Bez fot.) 80,-
418. Wizyta Prezydenta Republiki Włoskiej w Polsce – 10-13 marzec 1989 A:Widok na Piazza del Qurinale w Rzymie. R: Mapa Polski z zaznaczonymi miejscami pobytu: Warszawa, Częstochowa, Kraków, w otoku napis: VISITA DI STATO DEL PRESIDENTE DELLA REPUBBLICA ITALIANA IN POLONIA. Sygn. monogram wiązany ISPZ, srebro 988, waga 69,87 g. Stan bardzo dobry. Oryginalne pudełko. 150,419. Rzeźba: z okazji 50-lecia Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce – 2001 Autorstwa Bronisława Chromego, brąz patynowany, 18 x 10 cm Stan bardzo dobry. Pudełko oryginalne.
Bronisław Chromy ur. 1925 roku, rzeźbiarz, uczeń Ksawerego Dunikowskiego, profesor ASP w Krakowie. W jego dorobku znajdują się zarówno monumentalne pomniki, rzeźby plenerowe, medale i niewielkie statuetki. 300,-
HOLANDIA 420. Międzynarodowa Wystawa Kolonialna i Eksportowa – Amsterdam – 1883 A: Popiersie w lewo, poniżej dwie tarcze herbowe i wstęgi, w otoku napis: WILLEM III KONING DER NEDERLANDEN HOOGE BESCHERMHEER VAN DE TENTOONSTELLING R: Scena alegoryczna, poniżej tarcza z opisem: MEDAILLE DE BRONZE/ GROUPE No/CLASSE No/, w otoku napis: INTRNATIONALE KOLONIALE EN UITVOERHANDEL (…). Sygn. na A: A. FISCH, brąz, śr. 70 mm. Stan dobry. 150,-
– 20 –
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 21
Poz. 409
Poz. 419
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Poz. 413
Poz. 415
Strona 22
Poz. 416
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 23
AUSTRIA 421. FERDYNAND I; ARCHIKSIĄŻE JÓZEF - 1846 A: Popiersie w prawo, w otoku napis: FERDINANDVS · AVSTRIAE · IMPERATOR · HVNGARIAE · REX R: Popiersie w lewo, w wojskowym mundurze z Orderem Złotego Runa i Krzyżem Wielkim Orderu Świętego Stefana, w otoku napis: IOSEPHO · PATRVO · A·A · HVNG · PALATINO · IVBIL · CELEB · MDCCCXLVI. Sygnowany na A: K.Lange, brąz, 54 mm. Stan dobry. 250,NIEMCY 422. WYSTAWA OGRODNICZA -1894 A: Postać alegoryczna, napis powyżej: DEM VERDIENSTE sygnatura poniżej: W. MAYER, STUTTG. R: Pejzaż z drzewem w centrum, w otoku napis: GARTENBAUAUSSTELLUNG FÜR WESTFALEN UND LIPPE DORTMUND 1894 Srebro, 43 mm, 27,13 g, stan dobry. 120,-
423. ZAWODY STRZELECKIE - 1912 A: Popiersie w centrum, w otoku napis: HEINRICHPRINZVONPREUSSENPROTEKTOR R: W centrum tablica z napisem: XVII. DEUTSCHESBUNDES : UND GOLDENES JUBILÄUMSSCHIESSENFRANKFURT A. M. 14-21 JULI 1912 Sygnowany na A: Korschann, srebro, 44 mm, 25,73 g. Stan dobry. 120,-
PLAKIETY 428. Plakieta: Józef Piłsudski I Marszałek Polski, metal, plastik, 79 x 50 mm. Stan slaby. 40,-
429. Plakieta Józef Haller, śr. 85 mm. Wykonana w brązie(?) rewers z kontrą. W górnej części uszko do zawieszenia. Stan zachowania dobry. 100,-
430. Plakieta pamiątkowa „Żółkiewski“, 57 x 83 mm. Wykonana w srebrze(?). Rewers z lekką kontrą i wklęsłymi sygnaturami 900 u góry i u dołu plakiety, dodatkowo wypukła sygnatura „Fabryka C. Minter Warszawa No.1337“. Stan zachowania bardzo dobry. 600,431. Plakieta pamiątkowa samochodowa - „Zjazd Automobilowy na Dni Krakowa KKA 19-20.VI.1937 r.“, 3,7 x 3,7 x 10,9 cm. Wykonana w mosiądzu, rewers gładki z wklęsłą sygnatura „Fabryka Galanterji Metal. GALMET Sosnowiec“. Stan zachowania idealny. 200,-
424. ZAWODY STRZELECKIE -1904 A: Dwóch strzelców, herb miasta Mühlhausen w Turyngii, poniżej data: 1404-1904. R: Pejzaż miasta, poniżej napis 21. MITTELDEUTSCHES BUNDESSCHIESSEN 19-26 JUNI 1904, w otoku napis: 500 JÄHR. KLEINODSJUBILÄUM D. BÜRGERSCHÜTZEN – COMPAGNIE MÜHLHAUSEN1/TH. Srebro, 40 mm, 25,95 g, stan dobry, zadrapania na awersie. 120,425. ZA WIERNĄ SŁUŻBĘ A: Postać alegoryczna, poniżej sygnatura G. Loos, R: Wieniec otaczający napis: FÜR LANGJÄHRIGE TREUE DIENSTE Srebro, 43 mm, 31,20g, stan dobry, lekkie zadrapania na awersie. 120,-
426. W PAMIĘCI DLA BAWARII A: Lew, symbol bawarski z herbem Bawarii, w otoku napis: BAYERISCHERSCHWIMMVERBAND (Bawarski związek pływacki), R: Gładki, napis w centrum: ZUR ERINNERUNG AN MÜNCHEN Srebro, 46 mm, 33,21 g. Stan dobry, zadrapania na rewersie. 120,427. WILHELM II A: Portret Franciszka Józefa I oraz Wilhelma II, napis w otoku: FRANZ JOZEF I /WILHELM II R: Postać alegoryczna, napis w otoku: EIN ENDE ALLER TÜCKE. Srebro, 34 mm, 17,79 g, stan dobry. 120,-
– 23 –
Desa_131_cz-b:129
16-02-14
18:41
Strona 24
ADRES INTERNETOWY: www.desa.art.pl e-mail: aukcje@desa.art.pl
DYREKTOR DOMU AUKCYJNEGO: Jerzy Majewski
OPRACOWANIE KATALOGU: Jerzy Majewski, Paweł Maciukiewicz, Mateusz Palka,
Katarzyna Kwatro-Woźniak
PRZYGOTOWANIE PLANSZ DO FOTOGRAFII: Mateusz Palka REDAKCJA: Patrycja Gabryś-Dudziak
WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA odbędzie się w dniach od 3 III do 7 III 2014 r. w godz. 1100-1900
w KRAKOWIE UL. FLORIAŃSKA 13 I p., a w dniu aukcji obiekty można oglądać od godz. 900-1100.
Udział w licytacji przedmiotów możliwy jest telefonicznie (12) 422-19-66, (12) 422-31-14,
fax (12) 422-98-91 po uprzednim zgłoszeniu i wpłaceniu wadium w wysokości 100 zł. ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ DO PIĄTKU, DO GODZ. 17.00. CENY PODANE W KATALOGU SĄ CENAMI WYWOŁAWCZYMI.
NUMERY POD FOTOGRAFIAMI ODPOWIADAJĄ NUMEROM OBIEKTÓW W KATALOGU.
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE AUKCJI MOŻNA UZYSKAĆ TELEFONICZNIE W DOMU AUKCYJNYM TEL. (12) 422-19-66, (12) 422-31-14
Rewersy obiektów opisanych w katalogu znajdują się na
www.desa.art.pl
NUMER KONTA: 69 1240 4533 1111 0000 5427 3894 Dom Aukcyjny Desa, ul. Floriańska 13, 31-019 Kraków
PRZYJMUJEMY NA KOLEJNE AUKCJE: MONETY, MEDALE I ODZNACZENIA.
Bliższe informacje można uzyskać w Krakowie pod numerem tel. (12) 422-31-14, (12) 422-19-66 oraz w Rzeszowie tel. (17) 862-47-82
WYDAWCA: Dom Aukcyjny DESA Sp. z o.o., Pałac Kmity, Kraków. ul. Floriańska 13, I piętro FOTO: Galeria Pod Rejentem Piotr Nosek SKŁAD: Galeria Pod Rejentem Piotr Nosek DRUK: Drukarnia Skleniarz
Desa_131_kolor:131
16-02-14
19:52
Poz. 28
Poz. 29
Poz. 38
Poz. 53
Poz. 31
Poz. 35
Poz. 32
Poz. 36
Poz. 37
Poz. 41
Poz. 39
Poz. 45
Poz. 49
Poz. 30
Poz. 34
Poz. 33
Poz. 44
Strona 1
Poz. 42
Poz. 40
Poz. 46
Poz. 47
Poz. 51
Poz. 50
Poz. 54
Poz. 43
Poz. 48
Poz. 52
Poz. 55
Poz. 56
Desa_131_kolor:131
16-02-14
19:52
Strona 2
Poz. 61
Poz. 57 Poz. 58
Poz. 63
Poz. 59
Poz. 60
Poz. 64
Poz. 62
Poz. 66
Poz. 65 Poz. 71
Poz. 67
Poz. 68
Poz. 73
Poz. 69
Poz. 74
Poz. 70
Poz. 75
Poz. 72
Poz. 76
Poz. 77
Poz. 81 Poz. 80 Poz. 78
Poz. 79
Poz. 82 Poz. 83
Poz. 84
Poz. 85
Desa_131_kolor:131
16-02-14
19:52
Strona 3
Poz. 87
Poz. 86
Poz. 88
Poz. 95
Poz. 94
Poz. 93
Poz. 100
Poz. 99
Poz. 104
Poz. 113
Poz. 120
Poz. 119
Poz. 127
Poz. 128
Poz. 133
Poz. 121
Poz. 122
Poz. 129
Poz. 134
Poz. 108
Poz. 109
Poz. 110
Poz. 116 Poz. 115
Poz. 123
Poz. 130
Poz. 98
Poz. 103
Poz. 107
Poz. 114
Poz. 92
Poz. 97
Poz. 102
Poz. 106 Poz. 112
Poz. 91
Poz. 90
Poz. 96
Poz. 101
Poz. 105
Poz. 111
Poz. 89
Poz. 118
Poz. 117
Poz. 124
Poz. 131
Poz. 126 Poz. 125
Poz. 135
Poz. 132
Poz. 136
Poz. 137
Desa_131_kolor:131
16-02-14
19:53
Strona 4
Poz. 138
Poz. 140
Poz. 139
Poz. 144
Poz. 145
Poz. 146
Poz. 151
Poz. 155
Poz. 150
Poz. 147
Poz. 142
Poz. 148
Poz. 149
Poz. 153
Poz. 152
Poz. 143
Poz. 154 Poz. 159
Poz. 156
Poz. 160
Poz. 141
Poz. 158 Poz. 157 Poz. 161
Poz. 162
Desa_131_kolor:131
16-02-14
Poz. 163
19:53
Strona 5
Poz. 164
Poz. 167
Poz. 165
Poz. 168
Poz. 172
Poz. 171
Poz. 175
Poz. 179
Poz. 183
Poz. 170
Poz. 169
Poz. 173
Poz. 176
Poz. 180
Poz. 166
Poz. 177
Poz. 181
Poz. 184
Poz. 174
Poz. 178
Poz. 182
Desa_131_kolor:131
16-02-14
19:53
Strona 6
Poz. 186
Poz. 185
Poz. 195
Poz. 187
Poz. 188
Poz. 189
Poz. 190
Poz. 202
Poz. 201 Poz. 197
Poz. 196
Poz. 205
Poz. 206
Poz. 200
Poz. 207
Poz. 208
Poz. 209
Desa_131_kolor:131
Poz. 191
16-02-14
19:53
Strona 7
Desa_131_kolor:131
Poz. 192
16-02-14
19:53
Strona 8
Desa_131_kolor:131
Poz. 193
16-02-14
19:53
Strona 9
Desa_131_kolor:131
Poz. 194
16-02-14
19:53
Strona 10
Desa_131_kolor:131
Poz. 198
16-02-14
19:53
Strona 11
Desa_131_kolor:131
Poz. 199
16-02-14
19:53
Strona 12
Desa_131_kolor:131
16-02-14
19:53
Strona 13
Poz. 203
Desa_131_kolor:131
16-02-14
19:53
Strona 14
Poz. 204
Desa_131_kolor:131
16-02-14
19:53
Strona 15
Poz. 212
Poz. 211
Poz. 210
Poz. 214
Poz. 215
Poz. 213
Poz. 217
Poz. 216
Poz. 219
Poz. 220
Poz. 218
Poz. 225
Poz. 223
Poz. 221
Poz. 222
Poz. 226 Poz. 224
Poz. 227
Desa_131_kolor:131
16-02-14
19:53
Strona 16
Poz. 228
Poz. 229
Poz. 231
Poz. 230
Poz. 232
Poz. 234
Poz. 233
Poz. 240
Poz. 238
Poz. 237
Poz. 236
Poz. 235
Poz. 239
Poz. 266 Poz. 264
Poz. 265
Desa_131_kolor:131
Poz. 242
Poz. 249
16-02-14
Poz. 243
Strona 17
Poz. 245
Poz. 244
Poz. 246
Poz. 251
Poz. 252
Poz. 256 Poz. 257
Poz. 260
Poz. 248
Poz. 247 Poz. 253
Poz. 250
Poz. 255
Poz. 259
19:53
Poz. 254
Poz. 257
Poz. 258
Poz. 261 Poz. 262
Poz. 263
Poz. 241 (pomniejszony)
Poz. 258
Desa_131_kolor:131
16-02-14
19:53
Strona 18
Poz. 268
Poz. 269
Poz. 267
Poz. 270
Poz. 271
Poz. 274
Poz. 275
Poz. 272
Poz. 280
Poz. 277
Poz. 273
Poz. 276
Poz. 279
Poz. 278
Poz. 280
Desa_131_kolor:131
Poz. 281
Poz. 289
16-02-14
19:53
Strona 19
Poz. 282
Poz. 290
Poz. 283 Poz. 284
Poz. 286
Poz. 285
Poz. 291
Poz. 292
Poz. 298
Poz. 293
Poz. 294
Poz. 297 Poz. 295
Poz. 296
Poz. 299
Desa_131_kolor:131
16-02-14
19:53
Strona 20
Poz. 287
Poz. 288 (fragment)
Poz. 288
Poz. 287 (fragment)
Desa_131_kolor:131
16-02-14
19:53
Strona 21
Poz. 302
Poz. 301
Poz. 303
Poz. 300
Poz. 304
Poz. 305
Poz. 309
Poz. 306
Poz. 307 Poz. 308
Poz. 310
Desa_131_kolor:131
16-02-14
19:53
Strona 22
Poz. 314
Poz. 313
Poz. 312
Poz. 311
Poz. 316 Poz. 317
Poz. 315
Poz. 318
Poz. 319
Poz. 320
Poz. 321
Poz. 322
Desa_131_kolor:131
16-02-14
19:53
Strona 23
Poz. 323 Poz. 324
Poz. 325
Poz. 326
Poz. 328 Poz. 330
Poz. 331
Poz. 329
Poz. 332 Poz. 333
Desa_131_kolor:131
16-02-14
19:53
Strona 24
Poz. 334
Poz. 336
Poz. 335
Poz. 337
Poz. 338
Poz. 339 Poz. 343
Poz. 341
Poz. 342 Poz. 340
Poz. 344
Poz. 345
Desa_131_kolor:131
16-02-14
19:53
Strona 25
Poz. 346
Poz. 347
Poz. 348
Poz. 349
Poz. 350
Poz. 351
Poz. 352
Poz. 353
Desa_131_kolor:131
16-02-14
Poz. 356
19:53
Strona 26
Poz. 359
Poz. 357
Poz. 358
Poz. 361
Poz. 360
Poz. 362
Poz. 363 Poz. 364
Desa_131_kolor:131
16-02-14
19:53
Strona 27
Poz. 327 Poz. 303
Poz. 327
Poz. 327
Poz. 368
Poz. 366
Poz. 367
Poz. 365
Desa_131_kolor:131
Poz. 369
16-02-14
19:54
Strona 28
Poz. 370
Poz. 371
Poz. 372
Poz. 374
Poz. 373
Poz. 375
Desa_131_kolor:131
Poz. 376
Poz. 378
16-02-14
19:54
Strona 29
Poz. 376
Poz. 377
Poz. 377
Poz. 379
Poz. 380
Poz. 384
Desa_131_kolor:131
16-02-14
19:54
Strona 30
Poz. 383
Poz. 381
Poz. 385
Poz. 388
Poz. 389
Poz. 387
Desa_131_kolor:131
Poz. 390
16-02-14
19:54
Strona 31
Poz. 392
Poz. 391
Poz. 397
Poz. 397
Poz. 399 Poz. 399 Poz. 398
Poz. 399
Poz. 399
Desa_131_kolor:131
16-02-14
19:54
Strona 32
Poz. 400
Poz. 400 Rv
Poz. 404
Poz. 401
Poz. 403
Poz. 401 Rv
Poz. 402
Poz. 403 Rv
Poz. 406
Poz. 405
Poz. 406 Rv
Poz. 405 Rv
Poz. 404 Rv
Poz. 407
Poz. 407 Rv
Poz. 418
Rewersy_Aukcja_131:131
16-02-14
Poz. 1
17:17
Strona 1
Poz. 2
Poz. 3
Poz. 6
Poz. 8
Poz. 7
Poz. 11
Poz. 15
Poz. 23
Poz. 18
Poz. 21
Poz. 20
Poz. 24
Poz. 14
Poz. 17
Poz. 16
Poz. 25
Poz. 5
Poz. 10
Poz. 9
Poz. 13
Poz. 12
Poz. 19
Poz. 4
Poz. 22
Poz. 26
Poz. 27
Rewersy_Aukcja_131:131
Poz. 28
16-02-14
17:17
Strona 2
Poz. 29
Poz. 34
Poz. 33
Poz. 38
Poz. 44
Poz. 30
Poz. 35
Poz. 45
Poz. 46
Poz. 53
Poz. 41
Poz. 47
Poz. 51
Poz. 50
Poz. 49
Poz. 32
Poz. 36
Poz. 40
Poz. 39
Poz. 31
Poz. 54
Poz. 55
Poz. 37
Poz. 42
Poz. 43
Poz. 48
Poz. 52
Poz. 56
Rewersy_Aukcja_131:131
Poz. 57
16-02-14
17:17
Poz. 73
Poz. 60
Poz. 59
Poz. 58
Poz. 64
Poz. 63
Poz. 67
Strona 3
Poz. 69
Poz. 74
Poz. 71
Poz. 70
Poz. 75
Poz. 62
Poz. 66
Poz. 65
Poz. 68
Poz. 61
Poz. 72
Poz. 76
Poz. 77
Poz. 81 Poz. 80
Poz. 78
Poz. 82 Poz. 83
Poz. 79 Poz. 84
Poz. 85
Rewersy_Aukcja_131:131
16-02-14
17:17
Strona 4
Poz. 302
Poz. 301
Poz. 303
Poz. 300
Poz. 304
Poz. 305
Poz. 285
Poz. 230
Poz. 422 Poz. 421 Poz. 420
Poz. 423
Poz. 424
Poz. 425
Poz. 426
Poz. 427
Poz. 430 Poz. 429
Poz. 431
Poz. 428
DESA S .
P Z O.O.
PREZES RZECZOZNAWCY
- Kraków, ul. Floriańska 13, tel. (12) 422-27-06 fax (12) 422-98-91 - Kraków, ul. Floriańska 13, tel. (12) 429-12-51
DOM AUKCYJNY - Kraków, ul. Floriańska 13, I piętro, tel. (12) 422-19-66, (12) 422-31-14
ANTYKWARIATY W KRAKOWIE: SALON, ul. Floriańska 13, SALON, ul. Floriańska 13, SALON, ul. Grodzka 8,
tel. (12) 421-89-87 tel. (12) 422-62-57 tel. (12) 421-54-54
ANTYKWARIATY W INNYCH MIASTACH: CZĘSTOCHOWA, Al. N.M.P. 40/42, GDYNIA, ul. Abrahama 54, KATOWICE, ul. Mariacka 5, KATOWICE, ul. Dworcowa 13 KIELCE, ul. Sienkiewicza 28, RZESZÓW, Rynek 4,
tel. (34) 367-15-30 tel. (58) 620-36-63 tel. (32) 253-99-22 tel. (32) 253-94-70 tel. (41) 344-33-51 tel. (17) 862-47-82
http://www.desa.art.pl e-mail: aukcje@desa.art.pl