1. Aukcja Sztuka Dzisiejsza

sZTUKA DZISIEJSZA 1. AUKCJA

0 1

22 listopada 2016 r. godz. 19.30

ilona herc Wspomnienie Wery I, 2016 olej, płótno, 60x60 cm sygn. p.d.: Ilona Herc 2016, opisany na odwrocie: ILONA HERC “WSPOMNIENIE WERY I”. KRAKÓW 2016. cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 3000-4000 zł (ur. 1972 r.) w latach 1993-1998 studiowała w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, filia w Cieszynie. W 1998 r. zrealizowała dyplom z malarstwa w pracowni prof. Z. Lisa. Od 2000 r. członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Finalistka konkursu „Obraz Roku” w 2003 i 2004 r. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych. Brała udział w ważnych przeglądach zbiorowych: III Ogólnopolskie Biennale Pasteli, Nowy Sącz (2000); Allergy to Grey, The Bloxham Gallery, London, Wielka Brytania (2002); I Międzynarodowe Biennale Pasteli, BWA, Nowy Sącz (2002); II Międzynarodowe Biennale Pasteli, BWA, Nowy Sącz (2004); III Międzynarodowe Biennale Pasteli , BWA, Nowy Sącz (2006); Triennale z Martwą Naturą, BWA, Sieradz (2006).

0 1

ilona herc

sZTUKA DZISIEJSZA 1. AUKCJA

wystawa przedaukcyjna: od 17 LISTOPADA 2016 r. pon.-pt. 12.00-19.00

redakcja merytoryczna: agnieszka gniotek zofia modzelewska

Showroom kolekcjonerski: 19-20 LISTOPADA 2016 r. sob. 11.00-18.00 nd. 12.00-18.00.

projekt katalogu: bartek walczuk / osom skład: łukasz stępień

kontakt: xanadu galeria i dom aukcyjny agnieszka gniotek 503 012 889 galeria@ galeriaxanadu .pl

zdjęcia: adam kruczek

Wspomnienie Wery I, 2016 olej, płótno, 60x60 cm sygn. p.d.: Ilona Herc 2016, opisany na odwrocie: ILONA HERC “WSPOMNIENIE WERY I”. KRAKÓW 2016. cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 3000-4000 zł

PARTNERZY ORAZ PATRONI:

0 1

ilona herc

0 2

rafał bojdys

Wspomnienie Wery I, 2016 olej, płótno, 60x60 cm sygn. p.d.: Ilona Herc 2016, opisany na odwrocie: ILONA HERC “WSPOMNIENIE WERY I”. KRAKÓW 2016.

Biegam intensywnie już 2 lata, 2016 akryl, płótno, 50x70cm sygn. p.d.: Bojdys ‘15 opisane na odwrocie: RAFAŁ BOJDYS “BIEGAM INTENSYWNIE JUŻ 2 LATA” 2016 R.

cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 3000-4000 zł

cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 2000-3000 zł

(ur. 1972 r.) w latach 1993-1998 studiowała w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, filia w Cieszynie. W 1998 r. zrealizowała dyplom z malarstwa w pracowni prof. Z. Lisa. Od 2000 r. członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Finalistka konkursu „Obraz Roku” w 2003 i 2004 r. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych. Brała udział w ważnych przeglądach zbiorowych: III Ogólnopolskie Biennale Pasteli, Nowy Sącz (2000); Allergy to Grey, The Bloxham Gallery, London, Wielka Brytania (2002); I Międzynarodowe Biennale Pasteli, BWA, Nowy Sącz (2002); II Międzynarodowe Biennale Pasteli, BWA, Nowy Sącz (2004); III Międzynarodowe Biennale Pasteli , BWA, Nowy Sącz (2006); Triennale z Martwą Naturą, BWA, Sieradz (2006).

(ur. 1967 r.) studiował w latach 1988-93 na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie, filia w Katowicach. Dyplom zrealizował w pracowni plakatu prof. T. Jury oraz w pracowni malarstwa i rysunku prof. AS. Kowalskiego. Autor wystaw indywidualnych: Centrum Kultury, Katowice (1992); Galeria Wzgórze, Bielsko-Biała (1994, 1995,); Galeria Sagan, Essen, Niemcy (1995); Galeria Podlaska, Biała Podlaska (1998); Galeria Antoniego Rząsy, Zakopane (1998); Galeria Ganek, Siemianowice Śląskie (2000); Atelier Breu, Mannheim, Niemcy (2001); Galeria Art & Fashion, Kraków (2001); Galeria Pro Arte, Oświęcim (2002); Galeria Fraktal, Bielsko-Biała (2003); Klub Karma, Warszawa (2003); Galerie Roman Schmelter, Mainz, Niemcy (2012). 5

0 3

wojciech ćwiertniewicz

0 4

iza staręga

Bez tytułu (165), 2013 olej, akryl, płótno, 60x81 cm sygn. p.d.: Ćwiertniewicz ‘13 opisany na odwrocie: 165, 1/8/13 oraz nalepka autorska

Bez tytułu z cyklu Kobiety w Chustach, Mężczyźni w Hełmach, 2016 technika własna, olej, płótno, 80x97cm sygn. p.d.: Iza Staręga opisany na odwrocie: Iza Staręga 2016

cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 2000-2500 zł

cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 3500-4500 zł

(ur. 1955 r.) studiował malarstwo na ASP w Krakowie w latach 1976-1981. Jest laureatem m.in. Nagrody Krytyki Artystycznej im. C.K. Norwida i Nagrody Exit za rok 2008. Jest autorem 58. wystaw indywidualnych, z czego najważniejsze to: owe obrazy, Starmach Gallery, Kraków (1990); Malarstwo, Starmach Gallery, Kraków (1992); Obrazy nie ostatnie, Otwarta Pracownia, Kraków (2000); Projekcje, Otwarta Pracownia, Kraków (2006); Mężczyźni, Galeria aTak, Warszawa (2008); Malarstwo, Galeria Promocyjna, Warszawa (2008); Życie po życiu, Galeria Kameralna BGSW, Słupsk (2009); To (nie) jest DNA, Otwarta Pracownia, Kraków (2010); męskie/żeńskie, Galeria Miejska, Wrocław (2011); Ceci n’est pas un paysage, Skład Solny, Kraków (2011).

(ur. 1964 r.) studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom w pracowniach prof. M. Stelmasiaka i M. Smoczyńskiego zrealizowała w 1991 r. Autorka wystaw indywidualnych m.in.: Galeria Arsenał, Poznań (1995); Dom Pracy Twórczej Reymontówka, Chlewiska (1999, 2005, 2009); Galeria DAP Mazowiecka, Warszawa (2004); Galeria Krytyków Pokaz, Warszawa (2010); Porto Praga, Warszawa (2010); Galeria Kultura, Siedlce (2013); Galeria Atu, Lublin (2013); BANK bistro&bar, Siedlce (2015). Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Siedlce. 7

0 5

małgorzata korenkiewicz

0 6

robert jaworski

Mucha, 2006 olej, płótno, 150x150cm sygn. p.d.: Koren - Zen 2006 na odwrocie nalepka autorska

Zapis XLVI, 2016 olej, płótno, 110x80cm opisany na odwrocie: Robert Jaworski Zapis XLVI 2016

(ur. 1968 r.) ukończyła ASP we Wrocławiu. Studiowała w latach 1989-1994. Dyplom uzyskała na Wydziale Malarstwa pod kierunkiem prof. P. Jarodzkiego. Aneksy zrealizowała z grafiki w pracowni sitodruku oraz w pracowni struktur wizualnych gdzie zajmowała się tworzeniem filmów krótkometrażowych. W latach 1995-98 zajmowała się projektowaniem kostiumów. Autorka wystaw indywidualnych: PGS, Legnica (2010); Galeria Pod Plafonem, Wrocław (2006); Galeria BB, Wrocław (2005); FauxPas, Galeria Epicentrum, Jastrzębie Zdrój (2005); Faux pas, Galeria Pryzmat, Kraków (2005); Rybnickie Centrum Kultury, Rybnik (2003); Galeria Inny Śląsk, Tarnowskie Góry (2003).

(ur. 1968 r.) w latach 1988-95 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, a w latach 2003-2009 na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Dyplom zrealizował w katedrze plakatu pod kierunkiem prof. M. Wasilewskiego. Obecnie doktorant Studiów Doktoranckich na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Autor wystaw indywidualnych: Oranżeria, Galeria Apteka Sztuki, Warszawa (2011), Karmniki, Apteka Sztuki, Warszawa (2013); Fortece, Galeria DAP 022, Warszawa (2013); Bezludzie, Galeria Styk ASP, Warszawa (2014); Plemię, Galeria Promocyjna, Warszawa (2015).

0 7

marek ejsmond - ślusarczyk

0 8

The Green (2), 2014 akryl, płótno, 100x100cm sygn. p.d.: WANDA BADOWSKA - TWAROWSKA 2016 opisany na odwrocie: WANDA BADOWSKA - TWAROWSKA “THE GREEN” (2) akryl, 100x100 2014

Stosunki przestrzenne (3), 2015 akryl, płótno, 50x60cm opisany na odwrocie: Marek Ejsmond - Ślusarczyk 2015r. cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 2500-3000 zł

(ur. 1974 r.) studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. Dyplom w pracowni malarstwa sztalugowego prof. W. Szamborskiego obronił w 2000 r. zdobywając wyróżnienie rektorskie. Często zapraszany do ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów. Na XX Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie zdobył Nagrodę Wojewody Zachodniopomorskiego (2004), W 2009 r. odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego za twórczość malarską oraz za osiągnięcia w dziedzinie edukacji artystycznej odznaką honorową Zasłużony dla kultury polskiej. 10

wanda badowska - twarowska

(ur. 1950 r.) w latach 1972-77 studiowała na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Jest wieloletnim członkiem ZPAP oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Malarzy i Rzeźbiarzy Tańca APSDE. Współzałożycielka grupy Artinterference, Koła Miłośników Sztuki Tańca i Baletu, założycielka Grupy Twórczej Art Visual Dance. Ma na koncie 45 wystaw indywidualnych i ponad 120 zbiorowych.

0 9

jacek mirczak

1 0

16-XV, 2016 akryl, płótno, 120x100cm opisany na odwrocie: JACEK MIRCZAK 2016 16-XV 120X100cm AKRYL NA PŁÓTNIE

z cyklu “Złote damy” 6, 2016 technika mieszana, płótno, 120x45cm sygn. p.d.: Rościecha opisany na odwrocie” Agata Rościecha - Kan Z cyklu “Złote damy” 6 tech. mieszana 2016 Rościecha

cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 4000-5000 zł

(ur. 1968) urodzony w Częstochowie, w roku 1988 r. ukończył tamtejsze Liceum Sztuk Plastycznych. W latach 1988-91 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Od 1991 roku mieszka i pracuje w Warszawie. Prezentował prace na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce, Włoszech, Algierii, USA i Australii. Autor wystaw indywidualnych: Miejsca, SH Studio, Warszawa (2014); 151022, malarstwo i rysunek, M4 Gallery, Warszawa (2015); Gdy stoję z boku i słucham, malarstwo, Galeria Milano, Warszawa (2016).

agata rościecha

(ur. 1968 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. W latach 1989-1994 studiowała w pracowni prof. W. Kunza. W latach 1993-94 odbyła staż studyjny na Akademie Der Bildenden Künste w Norymberdze w pracowni Malarstwa, Grafiki i Sztuki Obiektu Prof. Rolfa-Guntera Diensta. Stypendystka Funduszu Promocji Twórczości Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2000). Od 2004 r. prowadzi pracownię rysunku na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. A.F. Modrzewskiego.

1 1

małgorzata jojnowicz

1 2

Trójkąt, 2016 akryl, płótnie, 54x65 cm sygn. l.d.: JCichecki; l.g. JERZY CICHECKI “TRÓJKĄT”

Kaprys, 2016 olej, płótno, 70x60cm sygn. p.d.: M.Jojnowicz opisany na odwrocie: Małgorzata Jojnowicz “KAPRYS” 2016r. olej na płótnie, 70x60cm

cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 1800-2200 zł

cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 2500-3000 zł (ur. 1974 r.) - ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu (dyplom w 2000 r. na kierunku Architektura Wnętrz). Malarstwo studiowała w pracowni prof. Wandy Gołkowskiej i prof. Piotra Błażejewskiego. Oprócz malarstwa zajmuje się przede wszystkim projektowaniem wnętrz. Tworzy także ilustracje, fotografie artystyczne, malarstwo ścienne. Prowadzi warsztaty artystyczne. Organizuje wystawy sztuki jako kurator. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Nominowana do Nagrody Roku 2015 (przyznawaną przez ZPAP Wrocław) za wystawę „ISTOTA KOLORU” (galeria Kaprysy, Wrocław).

jerzy cichecki

(ur. 1960 r.) jest absolwentem ASP w Warszawie. Dyplom uzyskał w 1986 r. w pracowni malarstwa J. Tchórzewskiego i pracowni plakatu M. Urbańca. Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym, używając tradycyjnych technik malarskich. Jest również ilustratorem i portrecistą. Autor wielu wystaw w Polsce i za granicą, najczęściej w Japonii. Prace artysty znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach na całym świecie.

1 3

andrzej fronczak

1 4

andrzej bator

Zarzeczna metropolia III, 2016 technika własna, płótno, 70x100cm, opisany p.d. A. Fronczak - 16r

Akord, 1989, akryl, 100x60cm, opisany na odwrocie: Andrzej Bator Łódź, “Gorkiego 101 “Akord” akryl 1989

cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 3500-4000 zł

(ur. 1959 r.) ma na koncie udział w 39 wystawach indywidualnych, ponad 80 wystawach zbiorowych oraz 30 plenerach malarskich. W 2009 r. laureat Nagrody Prezydenta Miasta Włocławek w dziedzinie kultury. W 2010 r. odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność społeczno-kulturalną. Laureat nagrody publiczności na VIII Ogólnopolskim Biennale Sztuki, Skierniewice (2004) oraz wyróżnień na XV Włocławskich impresjach, Galeria dk, Włocławek (2008); XVII Włocławskich impresjach, Galeria dk, Włocławek (2010) i XX Włocławskich impresjach, Galeria dk, Włocławek (2013). Brał udział w ponad 80 wystawach zbiorowych i konkursach. Wystawiał w Polsce, Niemczech, Danii, Holandii, Serbii, Włoszech, Ukrainie i Słowacji.

(ur. 1951 r.) studiował w PWSSP w Łodzi. Dyplom z grafiki warsztatowej i poligrafii uzyskał w 1976 r. Laureat wyróżnienia IV Ogólnopolskiego Konkursu na Obraz, Grafikę i Rysunek Cztery Pory Roku, Szczecinek (1990); III nagrody II Biennale Ogólnopolskiego Konkursu Barwy dźwięku, Słupsk, Ustka (1991); II nagrody i Srebrnej Lampki Górniczej XXII Ogólnopolskiego Turnieju Poetyckiego i Plastycznego Złota Lampka Górnicza, Wałbrzych (1991); Grand Prix i Nagrody BWA, VI Ogólnopolskiego Konkursu Malarstwa, Grafiki i Rysunku Cztery Pory Roku, Szczecinek (1992); wyróżnienia Ogólnopolskiej Wystawy Muzyka w malarstwie, Tychy (1996); II nagrody X Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki Homo Quadratus Ostroviensis, Kraków (2010). 17

1 5

andrzej kasprzak

1 6

patryk lutomski

Waiting for blue wind I, 2011, olej, akryl, emalia, ołówek, płótno 80x100cm, sygn. p.d.: A.KASPRZAK, opisany na odwrocie: “WAITING FOR BLUE WIND I OIL, ACRYLIC, ENAMEL (EMALIE), PENCIL ON CANVAS A.KASPRZAK ORIGINAL PAINTING 2010 FECIT RASMUS KOPENHAGEN 2011 cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 2500-3000 zł

Kiedy byłem mały: Przyszłość, 2005, olej, płótno, 130x100 cm, sygn. p.d.: P. Lutomski, opisany na odwrocie “Kiedy byłem mały: Przyszłość” 05r Patryk Lutomski

(ur. 1963 r.) studiował na Wydziale Grafiki w Katowicach krakowskiej ASP. Dyplom z Medalem Rektora uzyskał w 1988 r. Laureat wyróżnienia Polsko-Fińskiego Konkursu Marynistycznego, Gdańsk (1987); II Nagrody Polsko-Francuskiego Konkursu na plakat Printemps Culturel du Valenciennois, Valenciennes, Francja (1988); wyróżnienia honorowego IV Światowej Wystawy Sztuki Miniaturowej, Toronto, Kanada (1989). Autor ok. 100 wystaw indywidualnych w czołowych polskich galeriach oraz w Niemczech, Belgii, Danii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, USA.

(ur. 1973 r.) studiował na ASP w Krakowie w latach 1994-1999. Zrealizował dyplom w pracowni prof. L. Misiaka oraz aneks graficzny w pracowni prof. Z. Lutomskiego. W latach 1999-2005 asystent na Wieczorowych Studiach Licencjackich Wydziału Grafiki macierzystej uczelni. Obecnie prowadzi pracownię linorytu na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i jest asystentem w pracowni linorytu w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Autor wystaw indywidualnych: Malarstwo i grafika, Artidotuum, Kraków (2005); Prace, Schloss Almoshof, Norymberga, Niemcy (2006); Malarstwo, Artinfo.pl w Fabryce Trzciny, Warszawa (2007); Prace, Dom Kultury im. CK. Norwida Kraków (2011); Prace, Centrum Kultury i Sztuki, Kalisz (2011).

cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 1800-2500 zł

1 7

zbigniew gorlak

1 8

agnieszka pietrzykowska

Patibolo Dihora, 2013, akryl, płótno, 60x80, opisany na odwrocie: “PATIBOLO DIHORA” Z Gorlak 2013. akryl 60x80

Akt żółty, 2015, akryl, płyta, 135x95 cm kompozycja, 140x100 cm w oprawie, sygn. l.d.: aga pietrzykowska

cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 2500-3500 zł

cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 5000-7000 zł

(ur. 1955 r.) w 1974 r. rozpoczął studia na PWSSP w Gdańsku pod kierunkiem m.in. prof. Bohdana Borowskiego, prof. Władysława Jackiewicza, i doc. Czesława Tumielewicza. Dyplom uzyskał w 1979 r. w Pracowni Malarstwa prof. Władysława Jackiewicza. W roku 2002 został wybrany na prodziekana Wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Kieruje Pracownią Litografii na stanowisku adiunkta. W 2003 roku jego obraz “Wilczyca” zdobył główną nagrodę Art&Business za “Najlepszy Obraz Roku 2002.” W 2012 roku otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury. Ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych.

(ur. 1978 r.) jest absolwentką ASP w Warszawie, gdzie dyplom z wyróżnieniem otrzymała w Pracowni Ilustracji prof. Z. Januszewskiego (2008). Studiowała również na ASP w Łodzi oraz na Uniwersytecie Warszawskim (Stosunki Międzykulturowe). Stypendystka MNiSW. Wystawiała w Galerii (-1) PKOL w Warszawie, Muzeum Sportu w Warszawie, Muzeum Sportu w Kijowie, Muzeum Plakatu w Warszawie, na Legnickim SATYRYKONie, w Starym Browarze w Poznaniu, na IV Międzynarodowych Targach Sztuki ArtVilnius’13 w Wilnie, na targach JustMAD7 w Madrycie oraz na pokazach specjalistycznych. 21

1 9

sylwia górak

2 0

Pawłow i pies Pawłowa, 2015, akryl, płótno, 50x70cm, opisany na odwrocie: HANNA PYRZYŃSKA “PAWŁOW I PIES PAWŁOWA” 2015 ACRYL 50X70cm

Wschód słońca nad Wezuwiuszem, 2016, olej, płótno, 101x80cm, opisany na odwrocie: VEZUVJUS GORAK SYLVIA cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 2500-3000 zł

(ur. 1979 r.) ukończyła ASP w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w 2001 r., uzyskując dyplom z rysunku i performance w pracowni prof. J. Kozłowskiego. Stypendystka m.in. Pro Helvetia (2006), CEC ArtsLink (2008), Landeshauptstadt Kulturamt (2010). W 1998 r. szkoliła głos w Laboratorium Głosu - Autorskiej Szkole Wokalnej prof. O. Szwajgier w Krakowie. Brała udział w licznych wystawach w USA, Londynie, Szwajcarii, Niemczech, Japonii. Jest jedną z laureatek Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 5. W 2001 r. uczestniczyła w koncercie The Paderewski Festival Singers w nowojorskiej Carnegie Hall, śpiewając sopranem. 22

hanna pyrzyńska

(ur. 1957 r.) jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Dyplom zrealizowała w 1985 r. Jako wolny słuchacz studiowała malarstwo u prof. S. Gierowskiego na ASP w Warszawie. Zajmuje się malarstwem, ilustracją książkową, a na co dzień ilustracją prasową. Publikuje w Gazecie Wyborczej oraz czasopismach: Dziecko, Elle, Le Monde, Courrier International.

2 1

ireneusz walczak

2 2

aqualoopa (igor chołda)

Die Unendlichkeit (Bezkres) z cyklu Mury przeszłości, 2014, olej, kolaż, płótno, 99,5x90 cm, sygn. p.d.: monogramem, opisany na odwrocie: IRENEUSZ WALCZAK “DIE UNENDLICHKEIT” (BEZKRES) CYKL MURY PRZESZŁOŚCI OL/PŁ 99,5x90 cm 2014

Duma, Oburzenie, 2016, akryl, płótno, 73x92 cm, sygn. p.d.: Aqualoopa, opisany na odwrocie: Aqualoopa | IGOR CHOŁDA | “DUMA, OBURZENIE” | AKRYL | 2016

cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 2500-3000 zł

(ur. 1961 r.) jest absolwentem Wydziału Grafiki ASP w Krakowie, oddział w Katowicach. Pracuje w katowickiej uczelni od 1988 r. Prowadzi pracownię malarstwa na macierzystej uczelni. Laureat m.in. wyróżnienia na V Triennale z martwą naturą, BWA Sieradz (2009); nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa Animals, Galeria MM Chorzów (2009); wyróżnienia Muzyka w malarstwie, Galeria Obok, Tychy (2002); wyróżnienie na Jesiennym Salonie Sztuki, Ostrowiec Świętokrzyski (2002); nagrody Aqua Fons Vitae na Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa, BWA Bydgoszcz (1999); nagrody konsula Austrii na Międzynarodowym Biennale Grafiki Wobec Wartości, Katowice (1996); Grand Prix - Konkurs Malarski im. R. Pomorskiego, Katowice (1998).

(ur. 1978 r.) ilustrator, projektant, animator i artysta streetartowy. Absolwent UW Wydziału Filozofii, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi oraz Instytutu Psychologii Procesu. Głównie znany jako autor murali, których ma na koncie kilkadziesiąt. Tworzy i współtworzy reklamy, teledyski i krótkie animacje. Zajmuje się także komponowaniem muzyki oraz psychoterapią. Autor wystawy indywidualnej wideo i malarstwa “Infection” w Galerii 3678 U Artystów (2011). Uczestnik festiwalu Street Art Doping (2011, 2012). Ostatnio prezentował swoje prace w ramach wystawy „KRZY.WE 2. Polska Ilustracja Wektorowa” w Pragalerii oraz na ekspozycji indywidualnej „Testosterror” w Pragalerii w Warszawie w październiku 2015 r. 25

2 3

tadeusz świniarski

2 4

jasiek balcerzak

Bez tytułu, 2013, olej, płótno, 100x90cm, opisany na odwrocie: Tadeusz Świniarski 2013 100x90

Las 212, 2015, olej, płótno, 70x60 cm, opisane na odwrocie: JASIEK BALCERZAK “LAS 212” OLEJ/PŁÓTNO 70X60 2015

(ur. 1961 r.) w latach 1983-89 studiował malarstwo na ASP we Wrocławiu. W 1989 r. uzyskał dyplom w pracownia malarstwa prof. K. Jarodzkiego. W latach 1989-95 studia malarstwa na w Monachium, gdzie uzyskał dyplom w pracowni prof. G. Winnera. Autor wystaw indywidualnych: Grosse Winterausstellung, Europa Galerie, Hannover (1996); Europa Galerie, Hannover (1997); Wizje i pejzaże, Art Studio, Monachium (1999); Buergerhaus Eching, Niemcy (2001); Europa Galerie, Monachium (2001); Neue Werke, INTERIM, Monachium (2002); Galeria na Solnym, Wrocław (2008); Pomiędzy figuracją a abstrakcją, Obornicki Ośrodek Kultury, Oborniki Śląskie (2011); Malarstwo i rzeźba, Galeria na Solnym, Wrocław (2013).

(ur. 1976 r.) studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, na Wydziale Grafiki, w latach 1995-2000. Dyplom w pracowni litografii zrealizował pod kierunkiem prof. W. Winieckiego. Ma na koncie udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i plenerach artystycznych. Komisarz plenerów krajowych i zagranicznych. W 2012 r. zaprezentował wystawę indywidualną w Galerii SD w Warszawie, a w 2013 r. w Galerii 3678 w Warszawie.

2 5

michał baca

2 6

beata murawska

Portret czytelnika, 2014, olej, płótno, 70x80cm, sygn. p.g.: Michał Baca 2014, opisany na odwrocie: Michał Baca “Portret czytelnika” olej na płótnie 70x80cm 2014r.

Wiosenny poranek, 2016, olej, płótno, 130x80cm, sygn. p.d.: Beata Murawska, opisany na odwrocie: Beata Murawska 2016r. “Wiosenny poranek”

cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 3500-5000 zł

(ur. 1958 r.) studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom zrealizował w pracowni prof. J. Joniaka w 1983 r. Stypendysta MKiS. Autor 38. wystaw indywidualnych m.in. Akwizgran, Frankfurt, Norymberga, Wiedeń, Thorn (Holandia). Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą, m.in. Francja, Włochy, Anglia, Szwecja, Dania, Niemcy, Japonia i USA. Laureat nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach malarskich.

(ur. 1963 r.) studiowała na warszawskiej ASP. na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. S. Gierowskiego. Dyplom z wyróżnieniem zrealizowała na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. S. Gierowskiego w 1988 r., a aneks z grafiki warsztatowej w pracowni prof. H. Chrostowskiej. Autorka wystaw indywidualnych m.in. Galerii Dziekanka, Warszawa; Galerii Piotra Nowickiego, Warszawa; Galerii Pryzmat, Kraków; Galerii Fabriken, Szwecja; Galerii ART, Warszawa; Galerii Espece Degre Art, Luxemburg, Galerii Rathhaus-Neue Wulsmdorf, Niemcy; Galerii East Art, Berlin; Galeria A. i J. Iwaszkiewiczów, Stawisko; Galerii Karowa, Warszawa; Galerii Avec-Bordeaux, Francja; Galerii Promocyjnej, Warszawa; Galerie de Zon,Lisse, Holandia. 29

2 7

filip pręgowski

2 8

Ostatni koncert Michaela Jacksona w Aleksandrowie Kujawskim, 2009, olej, płótno, 120x100 cm opisane na odwrocie: FILIP PRĘGOWSKI “OSTATNI KONCERT MICHAELA JACKSONA W ALEKSANDROWIE KUJAWSKIM” 2009

Bilbao, 2004, olej, płótno, 130x114cm, opisany na odwrocie: AGNIESZKA KICIŃSKA “BILBAO” 1 2004 olej, płótno 130x114 cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 2000-3000 zł

cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 1500-2000 zł (ur. 1973 r.) studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w dziedzinie konserwacji dzieł sztuki. Dyplom z wyróżnieniem w zakresie technologii XVII-wiecznego malarstwa flamandzkiego uzyskał w 1998 r. W 2009 r. obronił pracę doktorską w dziedzinie nauk o sztuce w Zakładzie Historii Sztuki Nowoczesnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Autor wystaw indywidualnych: 4 Alternatywy, Galeria BWA, Piła (2011, wraz z Bogumiłą Pręgowską, Janem Pręgowskim i Nikodemem Pręgowskim); Brothers In Arts – Walka Stulecia, Galerii Sztuki Wozownia, Toruń (2012, wraz z Nikodemem Pręgowskim); 4 Alternatywy, Muzeum Częstochowskie, Częstochowa (2012, wraz z Janem Pręgowskim, Bogumiłą Pręgowską i Nikodemem Pręgowskim). 30

agnieszka kicińska

(ur. 1973 r.) w latach 1997-2002 studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. W 2002 r. obroniła dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. J. Modzelewskiego, aneks do dyplomu w Pracowni Technik i Technologii Malarstwa Ściennego prof. E. Tarkowskiego (fresk) oraz aneks w Pracowni Ceramiki u prof. T. Platy-Nowińskiej (mozaika). Autorka wystaw indywidualnych m.in. Mes impressions de la Defense, Wydział Malarstwa ASP, Warszawa (2001); Berlin, Galeria Eufemia, Warszawa (2002); Galeria Nova, Kraków (2004); Galeria Opus, Łódź (2009); Galeria Milano, Warszawa (2015).

2 9

katarzyna zawierucha

3 0

magdalena gryska

Gwiazdeczka, 2016, olej, płótno, 50x70cm, sygn. p.d.: monogramem autorskim opisany na odwrocie: Katarzyna Zawierucha “Gwiazdeczka” 70/50 olej na płótnie 2016

Zakaz skoków, 2014/2015, olej, płótno, 100x140 cm, opisane na odwrocie: MAGDALENA GRYSKA ZAKAZ SKOKÓW, OLEJ, PŁÓTNO, 2014/2015 140x100

cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 2000-3500 zł

cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 3000-3500 zł

(ur. 1970 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. L. Misiaka w 2006 r. Laureatka wyróżnienia Mały Format, Galeria Dyląg, Kraków (2012). Autorka wystaw indywidualnych: Gdzie ja jestem, kiedy śpię?, CSW Solvay, Kraków (2007); Migrena z aurą, Alchemia, Kraków (2008); Źródło, Galeria Autorska B. Chromego, Kraków (2009), Intymistic, Mała Galeria, Nowy Sącz (2015). Uczestniczka kilkudziesięciu zbiorowych m.in: Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin; Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki, BWA, Ostrowiec Świętokrzyski; Salonu 100-lecia ZPAP, Bunkier Sztuki, Kraków.

(ur. 1965 r.) w latach 1988-1994 studiowała w PWSSP w Poznaniu. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni prof. J. Waltosia. Obecnie pracuje na stanowisku profesora, prowadzi dyplomującą pracownię malarstwa w Instytucie Sztuk Wizualnych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Autorka wystaw indywidualnych: Galeria BWA, Legnica (2001); Galeria BWA, Kalisz (2001); Muzeum Regionalne, Bełchatów (2001); Galeria Nowy Wiek, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra (2001); Pałac Żagański, Żagań (2002); Trafgallery, Łagów Lubuski (2003); Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała (2003); Galeria Pro Arte, Zielona Góra (2003); Galeria 261, ASP, Łódź (2004); Galeria Wozownia, Toruń (2005); Bałtycka Galeria Sztuki, Słupsk (2006). 33

3 1

ewa zawadzka

3 2

monika solorz

z cyklu Materia ciszy, 2016, technika mieszana, płótno, 90x80cm, opisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA z cyklu MATERIA CISZY 2016

Czerwony tygrys, 2016, technika własna, kolaż, płótno, 50x40cm, opisany na odwrocie: Czerwony tygrys 2016’ Collage, tech. własna Monika Solorz

(ur. 1950 r.) ukończyła Wydział Grafiki filii krakowskiej ASP w Katowicach. Laureatka licznych nagród m.in.: Grand Prix Międzynarodowego Triennale Grafiki, Fredrikstand, Norwegia (1993); Złotego Medalu Międzynarodowego Triennale Grafiki, Giza, Egipt (1986, 1994); Nagrody Regulaminowej Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie (2004). Finalistka konkursu Obraz Roku miesięcznika Art&Business i Europejskiego Konkursu Malarskiego Lexmark, Mediolan, Włochy. Autorka wystaw indywidualnych: Neuronalne przestrzenie, Muzeum Ziemi Chełmskiej, Galeria 72, Chełm (2011); Obszary ciszy, Galeria Środowisk Twórczych, Bielskie Centrum Kultury, Bielsko-Biała (2011); pragaleria, warszawa (2016).

(ur. 1974 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. A. Klimczaka-Dobrzanieckiego w 2000 r. Ma na koncie kilka wystaw indywidualnych /Wrocław, Warszawa/ oraz wiele wystaw zbiorowych /Wrocław, Warszawa, Londyn, Chicago, Strasbourg, Wilno, Wiesbaden/.

3 3

jolanta johnson

3 4

Bez tytułu 2, 2015, olej, płótno, 100x81 cm, sygn. p.d.: Johnsson 2015

Martwe kwiaty - Mary, 2016, olej, płótno, 90x100cm, sygn. p.d.: “Martwe Kwiaty - Mary” ewazo 2016, opisany na odwrocie: Ewa Żochowska “Martwe kwiaty - Mary” olej na płótnie 90x100cm 2016

cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 1500-2000 zł

(ur. 1955 r.) studiowała na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie u prof. H. Chrostowskiej, prof. R. Strenta, prof. J. Tchórzewskiego. Dyplom pod kierunkiem prof. R. Strenta obroniła w 1990 r. Autorka wystaw indywidualnych: Nässjö, Szwecja (1988); Sztokholm, Szwecja (1989), Warszawa (wielokrotnie od 1993, ostatnio w Galerii van Golik w 2010), Essen, Niemcy (1994), Poznań (1998), Kraków (2007). Wielokrotnie uczestniczyła w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in.: Międzynarodowym Triennale Grafiki, Kraków (1991), I Międzynarodowym Biennale Grafiki, Maastricht (1992), Człowiek w obrazie, Xylon Museum, Niemcy (1997), Artystka i jej światopogląd, USA (1998). 36

ewa żochowska

(ur. 1976 r.) w latach 1996-2002 studiowała na Wydziale Edukacji Wizualnej ASP w Łodzi. W 2002 r. obroniła dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni prof. T.Chojnackiego i z malarstwa w pracowni prof. R. Hałat. Nominowana do Nagrody w XVII Konkursie im. Wł. Strzemińskiego (2000) oraz do nagrody w V Triennale Autoportretu w Radomiu (2006). Autorka wystaw indywidualnych: XXI Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2006, 2008); V Triennale Autoportretu, Radom (2006); 7. Biennale Małych Form Malarskich, Toruń (2007); Grand Prix Fundacji im. F.Eibisch, Galeria Sztuki K. Napiórkowskiej, Warszawa (2007, 2012); IV Ogólnopolski Konkurs im. M. Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2010). 37

3 5

juliusz kosin

3 6

bez tytułu, 2016, olej, płótno, 46x55 cm, sygn. J. Kosin 2016.

Latający stół, 2016, olej, płótno, 70x100cm, sygn. p.d.: TYBURSKI 2016, opisany na odwrocie: “LATAJĄCY STÓŁ” OLEJ, 70/100, 2016 JERZY TYBURSKI “A FLYING TABLE”

(ur. 1989 r.) urodzony w Częstochowie, jest absolwentem Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiował w pracowni malarstwa prof. S. Rodzińskiego. Dyplom zrealizował w 2013 roku w pracowni prof. L. Misiaka. Jest laureatem stypendium twórczego i artystycznego Prezydenta Częstochowy (2010) oraz stypendium Fundacji im. Marii Anny Siemieńskiej (2015). Autor wystaw indywidualnych: Pejzaż, Galeria Of Art, Częstochowa, (2011); Biosfera, Galeria Sztuki, Legnica, (2014); Aglomeracje, Galeria Kuratorium, Warszawa, (2014). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką i fotografią.

jerzy tyburski

(ur. 1964) absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych
w Zamościu. Studia na Wydziale Historii Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dyplom uzyskał
w 1989 r. Autor wielu wystaw indywidualnych, m.in.: Galeria BWA Rzeszów; Galeria BWA Sandomierz; Galeria „Klatka”, Warszawa; Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA, Zamek Książ; Galeria BWA „U Jaksy”, Miechów; Muzeum Kresów, Lubaczów; Galeria Jackiewicz, Gdańsk. Udział w wielu wystawach zbiorowych. Prace w zbiorach: BWA Galeria Zamojska, Galeria ZPAP w Lublinie, Muzeum Miasta Wrocław, Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. 39

3 7

anna trochim

3 8

Ifigenia w Aulidzie, 2016, akryl, płótno, 40x50cm, sygn. p.d.: EWA MIAZEK 2016., opisany na odwrocie: EWA MIAZEK IFIGENIA W AULIDZIE (Z TĘCZĄ) 2016 AKRYL 40X50cm.

Bez tytułu, 2015, olej, płótno, 60x50 cm kompozycja, 62,5x52,5 cm w oprawie, opisany na odwrocie: Anna Alicja Trochim 2015 cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 4000-5000 zł

(ur. 1952 r.) ukończyła ASP w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni prof. S. Gierowskiego w 1977 r. Miała wiele wystaw indywidualnych w kraju i za granicą: m.in. Galeria DAP, Warszawa (2016). Brała udział w licznych wystawach zbiorowych, m.in.: Galeria Zachęta, Warszawa (1977); Kolekcja Studio, Moskwa, Rosja (1987); Polski Instytut w Berlinie, Niemcy (1990); Centrum Sztuki Współczesnej, Warszawa (1991), Sztuka ArgentyńskoPolska, Buenos Aires, Argentyna (2006). Uczestniczyła w Międzynarodowym Plenerze dla Artystów Posługujących się Językiem Geometrii. Współzałożycielka Galerii Delfiny na Powiślu w Warszawie oraz współtwórczyni warszawskiej grupy artystycznej „Via Varsovia”. Jej prace znajdują się m.in. w zbiorach Królowej Holandii - Beatrix.

ewa miazek cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 2500-3500 zł (ur. 1952 r.) - studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom otrzymała w 1976 r. w pracowni prof. Stefana Gierowskiego. Studia podyplomowe odbyła w pracowni scenografii prof. Józefa Szajny. Wystawy indywidualne w Polsce i Holandii, m.in. Galeria Test, Warszawa (2004); Salon Sztuki 49, Warszawa (2008); Galeria Test, Warszawa (2014). Wzięła udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

3 9

michał minor

4 0

Flâneur, 2015, olej, płótno, 75x115cm, sygn. l.d.: monogramem autorskim, opisany na odwrocie: Michał Jędrczak 2015 FLÂNEUR oraz nalepka autorska

My finger is on the button, 2016, akryl, płótno, 50x70 cm, opisany na odwrocie: “MY FINGER IS ON THE BUTTON” 2016 cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 2000-2500 zł

(ur. 1979 r.) absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2005 obronił dyplom z wyróżnieniem. Obecnie asystent na Wydziale Artystycznym w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Autor wystaw indywidualnych, m.in.: Galeria 2 Światy, Warszawa (2006); Galeria 2 Światy, Kraków (2009); Galeria Piętro Wyżej, CK Katowice (2010); Galeria BWA, Rzeszów (2012); DESI, Berlin (2012). Uczestnik wystaw zbiorowych, m.in.: Galeria Piętro Wyżej, Katowice (2011); Galeria Socato, Wrocław (2011); Muzeum Sztuki Współczesnej w Mińsku, Brześciu, Homlu, Witebsku, Białoruś (2011); 7 Międzynarodowe Triennale Grafiki, Katowice (2012); V Międzynarodowy Konkurs Rysunku, Wystawa pokonkursowa, Muzeum Architektury, Wrocław (2012). Zajmuje się malarstwem, grafiką, plakatem oraz działaniami interdyscyplinarnymi skupionymi wokół teatru, muzyki i edukacji artystycznej.

michał jędrczak cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 2000-3000 zł (ur. 1955 r.) studiował na warszawskiej ASP w latach 1974-79, doktorat uzyskał w 2005 r. Obecnie wykłada na macierzystej uczelni. Autor 8 wystaw indywidualnych, uczestnik ponad 20 ekspozycji zbiorowych. Zajmuje się także projektowaniem grafiki użytkowej.

4 1

stanisław kortyka

4 2

Madame R, 2016, akryl, płótno, 71x100 cm, sygn. p.d.: M. Dętkoś, opisany na odwrocie: Monika Dętkoś 100x71 2016 “Madame R”

Błękitna kolumna II, 2016, olej, płótno, 50x100 cm kompozycja, 53x103 cm w oprawie, sygn. p.d.: St. Kortyka 016, opisany na odwrocie: Stanisław R. KORTYKA “BŁĘKITNA KOLUMNA-II” 2016 - OLEJ PŁ. 50X100

(ur. 1943 r.) studiował na ASP we Wrocławiu. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa i projektowania malarstwa w architekturze zrealizował w pracowniach prof. Z. Karpińskiego i prof. A. Mazurkiewicza w 1969 r. Jest profesorem, prowadzi dyplomującą pracownię malarstwa w ASP we Wrocławiu i w Instytucie Sztuk Wizualnych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Brał udział w ponad 130 wystawach zbiorowych krajowych i zagranicznych. Malarstwo i rysunek prezentował na 26 wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą. Wybrane wystawy indywidualne z ostatnich lat: Czas kamieni - czas odlotów, Galeria Sztuki Współczesnej, Galeria BWA, Sandomierz (2008); Malarstwo, XXII Festiwalowi Polskiego Malarstwa Współczesnego, Galeria XIII Muz, Szczecin (2008); Malarstwo, Galeria Na wprost, Iława (2012).

monika dętkoś

(ur. 1974 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku. Dyplom uzyskała w 2001 r. w pracowni malarstwa prof. K. Bereżnickiego oraz w pracowni grafiki warsztatowej u prof. Cz. Tumielewicza. Finalistka konkursu Obraz Roku miesięcznika Art&Business (2004), wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie Malarskim Obraz Przestrzeni Publicznej, CK Zamek, Poznań (2009), laureatka Nagrody Miasta Rzym - Diploma di Merito (2009). Autorka licznych wystaw indywidualnych. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, ostatnio m.in. w ekspozycji 100+1 Pięknych Obrazów, Galeria DAP, Warszawa (2011). 45

4 3

jagoda kaczmarczyk - hudzik

4 4

Dariusz mlącki

Pejzaż z ważką, 2016, olej, płótno, 90x100 cm, sygn. l.d.: J.K/H’16, opisany na odwrocie: JAGODA KACZMARCZYK-HUDZIK “PEJZAŻ Z WAŻKĄ” 2016 90x100 olej/płótno

Deska z kościółkiem, 2016, akryl, płótno, 70x90 cm, sygn. p.d.: Mlącki 2016, opisany na odwrocie: Mlącki “Deska z kościółkiem” 2016 akryl

(ur. 1966 r.) studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem zrealizowała w 2007 r. Stypendystka Ministra Kultury (2003/04). W 2010 r. nagrodzona Medalem ASP w Krakowie i wyróżnieniem czasopisma Sztuka.pl w konkursie malarskim Fundacji Kultury im. I.J. Paderewskiego. Autorka wystaw indywidualnych: Machina, Galeria PWST, Kraków (2008); Galeria Hotelu Logos, Kraków (2008); Tonacje, Galeria Raven, Kraków (2010); Czy ten wszechświat jest przyjazny?, Stowarzyszenie Tygiel Artystów Tygart, Kraków (2011). Uczestniczka wielu ekspozycji zbiorowych malarstwa.

(ur. 1963 r.) ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa. Autor wielu wystaw indywidualnych, m.in.: Stara Kordegarda – Warszawa (1989); Galeria Rzeźby, Warszawa (1992); Espace Degree Art Gallery, Luksemburg (1995); Polska Sztuka Współczesna, Padwil, Berlin (1995); Centrum Sztuki Współczesnej, Warszawa (2000); Galeria Art, Warszawa (2000); Galeria Avec, Bordeaux, Francja (2001); Galeria Nautilius, Kraków (2008); Dom Artysty Plastyka, Warszawa (2009); Galeria Korekta, Warszawa (2010, 2011); Otwarta Pracownia, Kraków, (2013). Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Centrum Rzeźby w Orońsku, Fundacji Adenauera, Muzeum w Chełmie, Galerii Studio Kolekcji Perii, Galerii Białej w Lublinie, Galerii Narodowej Zachęta oraz w kolekcjach prywatnych.

4 5

piotr c. kowalski

4 6

tomasz klimczyk

Polska 2016 z lotu ptaka, 2016, akryl, tusz, guano, płótno, 61x51 cm, sygn. p.d.: nalepką autorską, opisany na odwrocie: PIOTR C. KOWALSKI “POLSKA 2016 Z LOTU PTAKA” z cyklu “A to Polska właśnie”, 61x51 cm, guano ptaków, akryl i tusz na płótnie lnianym, 2016 r. cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 2500-3000 zł

Still love, 2015, akryl, płótno, 50x40 cm, sygn. p.d.: TOMASZ KLIMCZYK 2015 oraz monogramem, opisany na odwrocie: TOMASZ KLIMCZYK ”STILL LOVE” AKRYL/WERNIKS ROK - 2015

(ur. 1951 r.) studiował w PWSSP w Poznaniu w latach 1973-1978 na Wydziale Malarstwa. Autor bardzo wielu wystaw indywidualnych, z których najważniejsze to: Galeria BWA Warszawa, Warszawa (2015); Bez farby, Miejska Galeria Sztuki, Łódź (2010); Made In Łazarz, Galeria Sztuki Współczesnej Profil, Poznań (2006); Inni i Piotr C. Kowalski, Galeria Biała, Lublin (2003); Piotr C. Kowalski i inni, Galeria Miejska Arsenał, Poznań (2001); Obrazy Naturalne, Galeria r, Poznań (2000); Trzy obrazy. Współautorzy: Samochody, ptaki, ludzie, Galeria Moje Archiwum, Koszalin (2000); Obrazy, BWA, Lublin (1987); Obrazy jagodowe, Centre International d’Art Contemporain, Paryż (1983).

(ur. 1967 r.) ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki, gdzie w 1994 r. uzyskał dyplom w pracowni litografii pod kierunkiem prof. Romana Żygulskiego. Malarstwo studiował w pracowni prof. Zbysława Maciejewskiego. Autor wielu wystaw indywidualnych, m.in: Galeria pod Rurą, Widawa (2010); Galeria 111, Szczecin (2010); Galeria SD, Warszawa (2011); Galeria Cechmanowicz, Poznań (2011); Galeria Platon, Wrocław (2011); Muzeum Miasta i Rzeki Warty, WARTA (2012); Galeria Grabski, Kazimierz Dolny (2013); Galeria Platon, Wrocław (2013); Galeria BWA, Sieradz (2014); Galeria „ Na Wprost”, Iława (2014); Galeria Dacco, Kostrzyn nad Odrą (2015); Galeria 111, Szczecin (2015); Galeria przy Sławkowskiej, Kraków (2016).

4 7

tomek mistak

4 8

magorzata maćkowiak

CNC 02, 2016, akryl, płótno, 80x100 cm, opisany na odwrocie: - CNC 02 - AKRYL MISTAK 2016

Anioł, 2016 , olej, płótno, 38x55 cm

(ur. 1978 r.) w 2005 r. uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. S. Białogłowicza w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. nominowany do nagrody 11 Biennale Plastyki Krośnieńskiej, BWA, Krosno (2010); finalista konkursu Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku organizowanego przez BWA Rzeszów (2006, 2008, 2009); finalista konkursu Obraz Roku 2002 organizowanego przez Art&Business (2003) i konkursu Inner Vision organizowanego przez Art Dea (2003). Autor wystaw indywidualnych: October Rust, BWA Galeria Sanocka, Sanok (2016); Luksusowe Więzienie, Galeria Krytyków Pokaz, Warszawa (2011); TFDprojekt, BWA Galeria Sanocka, Sanok (2009) i Bez tytułu, Klub PraCoVnia, Warszawa (2005).

(ur.1958 r.) studiowała w pracowni prof. Jana Szancenbacha na Wydziale Malarstwa Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autorka wystaw indywidualnych: Galeria MPiku, Kraków (1986, 1988); Galeria Pod Różą, Kraków (1992); Galeria Tryptych, Kijów, Ukraina (2000); Wspomnienia z podróży, Galeria Kancelaria, Zakopane (2001); Galeria Irina, Kijów, Ukraina (2007); Zagubieni, Galeria Farbiarnia, Warszawa (2007); Galeria Beskidzka, Szczyrk (2008); Leżę sobie pod gruszą, Fundacja Elektrownia, Rybnik (2008); Anioły, Galeria Kancelaria, Zakopane (2009); Galeria NCK, Kraków (2009); Galeria Grabskich, Kazimierz nad Wisłą (2010); Galeria Pod Czarnym Kotem, Kraków (2012). 51

4 9

tomasz kołodziejczyk

5 0

Łódka, 2016, akryl, płótnie, 50x65 cm, opisany na odwrocie: Tomasz Kołodziejczyk Łódka 2016

Brat Bogdana nie znalazł nadziei, 2016, olej, wosk, płótno, 90x130 cm, opisany na odwrocie: MAGDALENA GOGÓŁ Brat Bogdana nie znalazł nadziei | olej/wosk, płótno | 90x130 | 2016

(ur. 1976 r.) w latach 1997-2003 studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki ASP w Gdańsku. Mieszka i pracuje w Gdańsku, zajmuje się malarstwem, rysunkiem i malarstwem ściennym. czestnik wystaw indywidualnych i zbiorowych: Indywidualna wystawa malarstwa organizowana przez Dom Aukcyjny Polswiss Art, Dyspenza, Warszawa (2012); Salon Wystawowy Marchand, Warszawa (2012); Galeria Sandhofer, Innsbruck, Austria (2012); Galeria Pionova, Gdańsk (2013); Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego, Rzeszów (2013); Galeria Sandhofer, Salzburg, Austria (2014); Galeria Next, Bydgoszcz (2014); Back Door, Katowice (2014); Finalista konkursu Strabag Artward International, Wiedeń (2014). Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach polskich i zagranicznych. 52

magdalena gogół

(ur. 1974) - absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach oraz cieszyńskiego Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. W 2009 roku zrealizowała przewód doktorski na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w dziedzinie sztuki piękne – malarstwo. Autorka 27 wystaw indywidualnych malarstwa oraz uczestniczka największych wystaw konkursowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym malarstwa współczesnego w Polsce i kilkudziesięciu wystaw zbiorowych, laureatka nagród i wyróżnień w dziedzinie malarstwa i w uznaniu zasług w działalności dydaktycznej oraz w dziedzinie upowszechniania sztuk plastycznych. 53

5 1

bettina bereś

5 2

agnieszka sandomierz

Miara, 2006, olej, płótno, 130x100 cm, opisany na odwrocie: BETTINA BEREŚ “MIARA” 06

Pływaczka czerwona, 2015, akryl, płótno, 60x60 cm, opisany na odwrocie: Agnieszka Sandomierz 2015. “Pływaczka czerwona”.

cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 3000-4500 zł

(ur. 1958 r.) w latach 1978-1981 studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na Wydziale Historii Sztuki. W latach 1985-89 organizowała i prowadziła wspólnie z M. Tarabułą galerię Zderzak w Krakowie. W 1995 wzięła udział w utworzeniu Stowarzyszenia i galerii Otwarta Pracownia. Członek ZPAP. Autorka wielu wystaw indywidualnych, m.in.: Miski, Baszta Czarownic, BWA Słupsk (2005); Wystawa na srebrne wesele, Otwarta Pracownia, Kraków (2005); Small Things, Kabusa Konsthall, Szwecja (2006); Boli, Mieszkanie 23, Kraków (2008); Dwie babki, Mieszkanie 23, Kraków (2010); Zdjęcie zaręczynowe, Otwarta Pracownia, Kraków (2011); Zdjęcie zaręczynowe, Galeria Korekta, Warszawa (2014); Dobrze już było, BWA Olsztyn (2016).

(ur. 1978 r.) w latach 1998-2003 studiowała na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w 2003 r u prof. Wiesława Szamborskiego, aneks z malarstwa ściennego zrobiła u prof. Edwarda Tarkowskiego. Autorka wielu wystaw indywidualnych, m.in.: Galeria Aneks, Warszawa (1993); Piwnice Zamku Ujazdowskiego, Warszawa (2003); Galeria “U Koźmińskiego”, Warszawa (2004); Galeria Promocyjna, Warszawa (2005); Galeria ART, Warszawa (2005); Galeria Nizio, Warszawa (2005); Galeria Nova, Poznań (2006); Mitteleuropa, Sztokholm, Szwecja (2006); Galerie Vent d’Est, Bordeaux, Francja (2006); Galeria Schody, Warszawa (2006); Anya Tish Gallery, Houston, USA (2007); Galeria Socato, Wrocław (2011, 2014). 55

5 3

tomasz daniec

5 4

małgorzata jastrzębska

Sepsis, 2013, olej, płótno, 96,5x115 cm, opisany na odwrocie: T-Daniec Sepsis 2013

Nr 491, 2016, olej, płótno, 50x50 cm, opisany na odwrocie: Małgorzata Jastrzębska 2016

(ur. 1973 r.) w 1998 r. ukończył studia na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał pod kierunkiem prof. St. Wejmana. W 2009 r. zdobył tytuł doktora, a w 2014 r. doktora habilitowanego na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP. Od 2012 r. pełni funkcję prodziekana, od 2014 r. jest profesorem nadzwyczajnym. Autor wielu wystaw indywidualnych, m.in.: Kacper Bożek, Tomasz Daniec - grafika, Galeria Czas, Będzin (2004); Terminal, Galeria Czas, Będzin (2007); Daniec – Świętek, Galeria Koszarowa 19, Katowice (2012); Daniec – Tomalski, Galeria Uniwersytecka, Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego, Zielona Góra (2013); Nowy Porządek Świata, Galeria Nautilius, Kraków (2013).

(ur. 1975 r.)
dyplom w 2001 r. zrealizowała na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Uczestniczka wystaw: Geometria oka, Warszawa (2006); O obrotach barw, Warszawa (2008); Geometrie der Farben, Hannover (2009); Hasior – Reinkarnacje, Zakopane (2012); Dom Kobro, Łódź (2012); Wschodni Salon Sztuki, Lublin (2014); Japońskie inspiracje. Wystawa Polskiej Sztuki Współczesnej, Towarzystwo Przyjaciół Japonii przy Ambasadzie Japonii, Warszawa (2015); Bez recepty, Galeria Socato, Wrocław (2015).

5 5

stanisław tomalak

5 6

Dotyk, 2016, olej, płótno, 100x80 cm, sygn. p.d.: ID, podpisany na odwrocie: Dotyk, 2016, Delińska

Fragment 372 z cyklu Morza i porty, 2016, technika własna, akryl, płótno, 100x150 cm, sygn. l.d.: S.J.A. Tomalak, opisany na odwrocie: S.J.A. Tomalak Fragment 371/2016 Z cyklu “Morza i porty” oraz nalepka autorska

cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 3500-4500 zł (ur. w 1955 r.) z wykształcenia jest chemikiem. Od 1975 r. zajmuje się działalnością plastyczną. Od 2000 r. coraz częściej skłania się w stronę abstrakcji. Laureat I miejsca w II Konkursie Malarskim Zadra (2009). Autor wystaw indywidualnych m.in. w Galerii Awangarda, Wrocław; Galeria Na Antresoli, Wrocław; Galeria Zapiecek, Warszawa. Uczestnik prezentacji zbiorowych: Obraz Roku, konkurs miesięcznika Art&Business, Królikarnia, Oddział Muzeum Narodowego, Warszawa (2005); Young International Contest of Contemporary Art (2011); Magia Papieru, Galeria Ether, Warszawa (2011); 42 Salon Zimowy Radom (2011); 7 Biennale Miniatury, Częstochowa (2012); Pejzaż współczesny, Częstochowa (2013). 58

iwona delińska

(ur. 1963 r.) w latach 1985-1992 studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz i na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z tkaniny unikatowej obroniła u prof. B. Świderskiej. Aneks do dyplomu w Pracowni Grafiki Warsztatowej u prof. Cz. Tumielewicza. Miała wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

5 7

jarek jeschke

5 8

Piotr Szwabe vel Pisz, Dokąd? Po co?, 2015/2016, akryl, kolaż, płyta, 101x71 cm kompozycja, 103x73 cm w oprawie opisany na odwrocie: tyt: DOKĄD? PO CO? pisz 15/16’ akryl/collage płyta oprawiona

Moron, 2013, olej, płótno, 30x24 cm, opisany na odwrocie: Jarosław Jeschke Moron 2013 olej, płótno 30x24 cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 2000-2500 zł

(ur. 1977 r.) studiował w latach 1999-2004 na Uniwersytecie Zielonogórskim w Instytucie Sztuk Pięknych na kierunku malarstwo. W 2004 r. obronił pracę dyplomową w pracowni prof. S. Kortyki. Stypendysta Miasta Zielona Góra (2011) i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012). Autor wystaw indywidualnych: Bajki na dobranoc (ze Stefanem Haćkowiakiem), Galeria Baszta, Zbąszyń (2015); Obrazy, Galeria Za Szybą, ASP, Wrocław (2014); Patria o Muerte – Ojczyzna albo śmierć cz.2” (z Agnieszką Hałas), BWA, Zielona Góra (2013); Patria o Muerte – Ojczyzna albo śmierć cz.1” (z Agnieszką Hałas) Art Agenda Nova, Kraków (2013); Żelazny, Fundacja Salony, Zielona Góra (2012); Żelazny, Wozownia, Toruń (2011). 60

piotr szwabe vel pisz

(ur. 1975 r.) zajmuje się malarstwem ściennym i sztalugowym. Założyciel Pracowni Ludzie Gdańsk, malarskiej grupy SAM im. Vincenta Van Gogha, zespołów performatywno-happeningowych, kurator Europejskiego Festiwalu Malarstwa Ściennego Monumental art Gdańsk-Zaspa. Laureat nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego za realizację cyklu murali związanych XXV-leciem Sierpnia 80 (2006) i nagrody Prezydenta Miasta Sopot za realizację muralu związanego ze 100-leciem Miasta. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego (2003, 2007), Miasta Gdańska (2000-2002) i College of Art Londyn, Wielka Brytania (1997). 61

INDEKS AUTORÓW

5 9

zbigniew nowosadzki Wyspa, 2015, olej, płótno, 46x38 cm kompozycja, 51x43,5 cm w oprawie, opisany na odwrocie: WYSPA 2015 ZBIGNIEW NOWOSADZKI, monogram autorski cena wywoławcza: 1500 zł estymacja: 2000-2500 zł (ur. 1957 r.) ukończył studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu M. Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Dyplom uzyskał w 1983 r. W swoim dorobku ma 37 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą, m.in.: Galeria Na Pięknej, Warszawa (1991); Centrum Polskie w Brukseli, Belgia (1998); Galeria Stara Kordegarda, Warszawa (2003); Galeria Miejska, Rzeszów (2010); Instytut Polski, Wiedeń, Austria (2010), Galeria Bellotto, Warszawa (2011); Galeria Delfiny, Warszawa (2014); Galeria Neuf, Nancy, Francja (2014).

aqualoopa (igor chołda) / 25 baca michał / 28 badowska - twarowska wanda / 11 balcerzak jasiek / 27 bator andrzej / 17 bereś bettina / 54 bojdys rafał / 5 c. kowalski piotr / 48 cichecki jerzy / 15 ćwiertniewicz wojciech / 6 daniec tomasz / 56 delińska iwona / 59 dętkoś monika / 45 ejsmond - ślusarczyk marek / 10 fronczak andrzej / 16 gogół magdalena / 53 gorlak zbigniew / 20 górak sylwia / 22 gryska magdalena / 33 herc ilona / 4 jastrzębska małgorzata / 57 jaworski robert / 9 jeschke jarek / 60 jędrczak michał / 43 johnsson jolanta / 36 jojnowicz małgorzata / 14 kaczmarczyk - hudzik jagoda / 46 kasprzak andrzej / 18 kicińska agnieszka / 31 klimczyk tomasz / 49 63

kołodziejczyk tomasz / 52 korenkyewicz małgorzata / 8 kortyka stanisław / 44 kosin juliusz / 38 lutomski patryk / 19 maćkowiak małgorzata / 51 miazek ewa / 41 minor michał / 42 mirczak jacek / 12 mistak tomek / 50 mlącki dariusz / 47 murawska beata / 29 nowosadzki zbigniew / 62 pietrzykowska agnieszka / 21 pręgowski filip / 30 pyrzyńska hanna / 23 rościecha agata / 13 sandomierz agnieszka / 55 solorz monika / 35 staręga iza / 7 szwabe vel pisz piotr / 61 świniarski tadeusz / 26 tomalak stanisław / 58 trochim anna / 40 tyburski jerzy / 39 walczak ireneusz / 24 zawadzka ewa / 34 zawierucha katarzyna / 32 żochowska ewa / 37

SZANOWNY KLIENCIE, zachęcamy do składania pisemnych zleceń udziału w aukcji w postaci limitów stałych lub wskazania licytacji telefonicznej. KARTĘ ZLECANIA można przesłać do nas mailowo na adres galeria@GALERIAXANADU.pl lub dostarczyć do siedziby GALERII XANADU nie póź niej niż 4 godziny przed rozpoczęciem licytacji.

KARTA ZLECENIA

ZLECENIE LICYTACJI Z LIMITEM GALERIA XANADU będzie reprezentować w licytacji Nabywcę do podanej kwoty, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najniższą możliwą kwotę. Zgadzam się na podniesienie oferowanej kwoty o jedno postąpienie aukcyjne w przypadku wystąpienia innego zlecenia o tej samej wartości.

IMIĘ I NAZWISKO

Zlecenie telefoniczne

DOKŁADNY ADRES

W przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji. Pracownicy xanadu połączą się z Państwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. GALERIA XANADU nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym numerem.

TELEFON E-MAIL

NIP (dla firm) / numer dokumentu tożsamości oraz pesel

Proszę o licytacjęnastępujących pozycji:

telefon

NR KAT.

Ja niżej podpisany/a oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję wszystkie postanowienia Regulaminu Aukcji zawarte w niniejszym katalogu aukcyjnym. W szczególności zobowiązuję się do zapłacenia wylicytowanej kwoty wraz z doliczoną opłatą aukcyjną w ciągu 7 dni roboczych od terminu aukcji. Zgadzam się na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez xanadu w celach koniecznych do realizacji niniejszego zlecenia.

AUTOR / TYTUŁ

MAKSYMALNA OFEROWANA KWOTA

GALERIA XANADU gwarantuje poufność danych osobowych.

REGULAMIN AUKCJI

Data i podpis Klienta składającego zlecenie

1. Organizatorem Aukcji Sztuki Dzisiejszej jest Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny Agnieszka Gniotek z siedzibą na ul. Hożej 51, 00-681 w Warszawie. 2. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki powierzone Organizatorom przez ich właścicieli. 3. Wszystkie wystawione do sprzedaży obiekty posiadają cenę wywoławczą 1500 PLN. 4. Opisy obiektów zawarte w katalogu mogą być korygowane przed przystąpieniem do licytacji. 5. Do udziału w licytacji upoważnione są wszystkie osoby, bez konieczności wpłacania vadium. Organizator aukcji pobiera opłatę aukcyjną o wysokości 18% ceny wylicytowanej. Warunkiem otrzymania numeru licytacyjnego jest wypełnienie karty z danymi osobowymi i kontaktowymi przed aukcją, ewentualnie nadesłanie tych danych e-mailem na adres galeria@galeriaxanadu.pl lub zgłoszenie ich telefonicznie na numer: 503 012 889. 6. Osoby zainteresowane licytacją, a nie mogące w niej uczestniczyć osobiście mogą złożyć organizatorom aukcji oferty kupna z podaniem limitu cenowego (limit cenowy JEST INFORMACJĄ ŚCIŚLE POUFNĄ). W imieniu tych osób w licytacji weźmie udział upoważniony przedstawiciel organizatorów licytacji. 7. Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia tego faktu organizatorom, jednak nie później niż 2 godziny przed terminem rozpoczęcia licytacji. W imieniu tych osób w licytacji weźmie udział upoważniony przedstawiciel organizatorów licytacji, będąc z nimi w kontakcie telefonicznym w czasie trwania aukcji. 8. Akcja prowadzona jest przez upoważnioną osobę – Aukcjonera 9. Postąpienie w licytacji (podwyższanie stawki) wynosi 100 PLN, pomiędzy 2 000 zł a 5 000 zł wynosi 200 zł, powyżej kwoty 5 000 zł wynosi 500 zł. 10. Zakończenie licytacji następuje w momencie trzykrotnego 65

uderzenia młotkiem przez Aukcjonera, a nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą kwotę. 11. W przypadku, gdy zakończenie licytacji następuje w sytuacji sporu, Aukcjoner ma prawo powtórzyć licytację. 12. Zakończenie licytacji na poziomie ceny wywoławczej lub powyżej tej ceny oznacza, iż umowa kupna – sprzedaży została zawarta, a nabywca jest zobowiązany do zapłaty za obiekt w ustalonym regulaminem terminie. 13. Nabywca zobowiązany jest wykupić wylicytowany obiekt w terminie 7 (siedmiu) dni roboczych od daty licytacji. W przypadku braku wpłaty w w/w terminie obiekt może być zwrócony właścicielowi, a transakcja zostanie anulowana. Możliwe formy płatności na Aukcji Sztuki Dzisiejszej to: płatność gotówką lub kartą w siedzibie Galerii Xanadu lub przelew bankowy na konto, na rachunek bankowy: Idea Bank, Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny Agnieszka Gniotek, ul. Hoża 51, 00-681 Warszawa, nr. konta: 29 1950 0001 2006 0208 6989 0002. Prawo własności przechodzi na kupującego w momencie dokonania pełnej wpłaty. 14. Organizatorzy aukcji dają gwarancję autentyczności oferowanych obiektów, jednak gdyby opis obiektu okazał się niezgodny ze stanem faktycznym lub istniała uzasadniona wątpliwość, co do jego autentyczności, nabywca ma prawo w ciągu 14 dni od daty aukcji zwrócić zakupiony obiekt, a organizatorzy aukcji oddadzą całą kwotę zakupu. Zakwestionowanie autentyczności obiektu musi być przez nabywcę poparte wiarygodnymi ekspertyzami. 15. Organizatorzy aukcji nie ponoszą odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów, oraz zastrzegają sobie prawo do wycofania obiektu z licytacji bez podawania przyczyny. 16. Polskie muzea mają prawo pierwokupu w wylicytowanej cenie wszystkich obiektów pod warunkiem, że zgłoszą chęć nabycia bezpośrednio po zakończeniu licytacji wybranego przedmiotu.

kontakt: 503 012 889 570 145 170 570 145 770 galeria@ galeriaxanadu .pl www. GALERIAXANADU .pL facebook.com /galeriaxanadu instagram.com /xanadu_gallery

małgorzata jastrzębska