Felelős szerkesztő: Budai László Munkatárs: Boldizsár Márton, Czégány Pál, Hatos Szabolcs, Keresztes Péter, Kovács Bence, Molnár Péter, Őri Patrik és Szalagyi Áron. Fotó: FotóSarok Grafika, tördelés: Piros Zoltán Web: www.fradi.hu E-mail: szerkesztoseg@fradi.hu Felelős kiadó: FTC Labdarúgó Zrt. ISBN 978-615-00-5944-0 Lapzárta: 2020.09.14., 17 óra

A FRADI MECCSFÜZET HIVATALOS SZAKMAI PARTNERE A NEMZETI SPORT.

AZ FTC ZENEI PARTNERE A MÉRKŐZÉSEKEN A RÁDIÓ 1.

3

SERGEI REBROV

INTERJÚ

„Más játék kell a Dinamo ellen, mint az NB I-ben” Interjú Sergei Rebrovval /// írta: Hatos Szabolcs

Vezetőedzőnk, Sergei Rebrov szerint a Dinamo Zagreb és a Fradi is más arcát mutatja ma este ahhoz képest, mint amit a szurkolók a hétvégi bajnoki fordulóban láthattak.

Zubkov, aki remekül szállt be a utolsó 30 percre.

A Paks pénteki, 5-0-s legyőzésére lehet építeni? Sergei Rebrov A Bajnokok Ligája nem összehasonlítható a hazai bajnoksággal, két különböző sorozatról beszélünk. Pénteken a gyors gól sokat segített a csapatnak, fontos volt továbbá, hogy a játékosok az első perctől kezdve megfelelően koncentráltak. A felkészülésünket a pénteki mérkőzés is segítette, de tudjuk, másfajta játékra lesz szükségünk a Dinamo ellen.

SR Természetesen mi is figyelemmel követtük a Dinamo Zagreb legutóbbi mérkőzését. Abban biztos vagyok, hogy a Dinamo is más célokat tűzött ki maga elé a bajnokságban és a BLselejtezőjében, szerintem teljesen más játékra kell felkészülnünk, mint amit szombaton láthattunk.

Pénteken visszatért a korábban sérült Lovrencsics Gergő és Oleksandr Zubkov is. Elégedett volt a teljesítményükkel? Számíthat rájuk szerdán? SR Ez csak a mérkőzést megelőző napokban dől el. Gergő kezdőként egy órán át játszott a Paks ellen és jól teljesített, csakúgy, mint Oleksandr

4

H Á RO M, K E T TŐ, EGY... F R A D I! • 2 0 2 0. S Z E P T E M B E R 16.

A mi mérkőzésünk utáni napon, szombaton rangadót vívott a Dinamo Zagreb, amely 2-1-re legyőzte a Hajduk Splitet.

Tavaly már találkoztak a Dinamóval, miben lehet más az idei összecsapás? SR Az előző évben kétszer is megmérkőztünk a Dinamóval, ezúttal lényeges különbség, hogy egyetlen meccs dönt a továbbjutásról. Hinnünk kell magunkban! Bár péntekig a Paks elleni meccsre készültünk, tisztában vagyunk a Dinamo erősségeivel, ugyanakkor tisztában vagyunk a saját képességeinkkel is. Hazai pályán fogunk játszani, ami előnyt jelenthet számunkra.

5

TOKMAC NGUEN

„A Dinamo jó csapat, nem lesz könnyű dolgunk” Interjú Tokmac Nguennel /// írta: Hatos Szabolcs

INTERJÚ

Magyar bajnok fér fi labdarúgócsapatunk meghatározó játékosa Tokmac Nguen, aki az idei kvalifikációs sorozat első játéknapján kétszer, legutóbb, a Celtic ellen pedig egyszer volt eredményes, nem kis szerepet vállalva ezzel az eddigi sikereinkből. Tokmac egyelőre nem számolgat, hiszen tudja, hogy az idén sem lesz könnyű dolgunk a Dinamo Zagreb ellen. Lehet azt mondani, hogy jól ismeri egymást a két csapat? Tokmac Nguen Az biztos, hogy jól emlékszünk a Dinamo Zagreb együttesére, hiszen tavaly idegenben és a Groupama Arénában is megmérkőztünk egymással, Zágrábban remek eredményt értünk el, hazai pályán viszont vereséget szenvedtünk. Szerintem mindkét csapat változott tavaly óta, az Európa Liga csoportkörében mi is tapasztalatra tettünk szert. Ezúttal egyetlen mérkőzés dönt a továbbjutásról, ezt pedig Budapesten rendezik, már csak ezért is más lesz az idei találkozónk, mint a tavalyi. Mit gondolsz, változtak a párharc esélyei azt követően, hogy a Djurgarden után az előzetesen esélyesebbnek

6

gondolt Celticet is sikerült búcsúztatnunk a BLselejtezőben? Tokmac A tavaly szerzett nemzetközi tapasztalat a hasznunkra vált, szerintem sokat fejlődtünk az előző idényhez képest, ezért úgy érzem, hogy az idén jobb esélyeink vannak a Dinamo ellen. Persze, ezzel együtt is nehéz mérkőzésre számítok, hiszen a Dinamo Zagreb egy nagyon jó csapat. Nem lesz könnyű dolgunk, de legutóbb a Celtic elleni mérkőzésen is bebizonyítottuk, hogy magasabban jegyzett csapatok ellen is képesek vagyunk megállni a helyünket. Továbbjutás esetén az azeri Qarabag vagy a norvég Molde lehet az ellenfelünk, a tét pedig már a csoportkörbe jutás lenne a BL-ben. Tokmac Erről egyelőre korai volna beszélni. A pénteki, Paks elleni bajnoki mérkőzés óta egyetlen cél lebegett a szemünk előtt, igyekeztünk a lehető legjobban felkészülni a Dinamo Zagreb elleni selejtezőre. Tudjuk, hogy nagy lehetőség kapujában állunk, ennek megfelelő szellemben fogunk pályára lépni a szerda esti selejtezőn.

1099

Ajánlatunk 2020. szeptember 17-től szeptember 23-ig, illetve a készlet erejéig érvényes a PENNY Market üzleteiben. A * jelölt árucikkek nem állandó termékeikínálatunknak, ezért előfordulhat, hogy az akció kezdete után rövid időn belül elfogynak. Amennyiben gondos tervezésünk ellenére a termék az akció vége előtt elfogyna, felvilágosításért kérjük, forduljon az üzletvezetőhöz. A nyomdai hibákért felelősséget nem vállalunk. Az árak forintban, áfával együtt értendők. Kiszolgálás csak a háztartásokban szokásos mennyiségben. Szíves megértésüket köszönjük!

TALÁLKOZZUNK A PENNY-BEN!

penny.hu

CSAPATBEMUTATÓ: DINAMO ZAGREB

A DINAMO IS VÁLTOZOTT AZ ELMÚLT EGY ÉVBEN

A Dinamo is változott az elmúlt egy évben Egy év alatt több helyen is megváltozott ellenfelünk kerete, távozott többek között a spanyol Dani Olmo is. írta: Szalagyi Áron

még a jugoszláv időkben négyszer nyert bajnokságot, emellett hétszer a Jugoszláv Kupát is elhódította.

a nyolcaddöntőben, a későbbi döntős Benfica jelentette a végállomást.

Ami a horvát ligát illeti, a Dinamo Zagreb eddig 21 alkalommal nyerte meg hazája pontvadászatát. A 2005/2006-os szezontól kezdve minden évben a zágrábiak hódították el a bajnoki trófeát, egyetlen szezont kivéve, a 2016/2017-es bajnokságot, amikor a Rijeka zárt az első helyen. A 21 bajnoki elsőség mellett a Dinamo 15-szörös Horvát Kupa-győztes is, míg a Horvát Szuperkupát hat alkalommal nyerte meg.

A horvát csapat erejét jelzi, hogy az elmúlt tíz évben csak 2017-ben nem jutottak be valamelyik európai kupasorozat csoportkörébe. A Transfermarkt a jelenlegi klub értékét valamivel több, mint 80 millió euróra taksálja, a legértékesebb játékosuk, a horvát válogatott hálóőre, Dominik Livakovic 12,5 millió euróval. A tavalyi csapatból több játékos is távozott az utóbbi egy évben. Közülük a legnagyobb veszteség alighanem a spanyol válogatott Dani Olmo, aki azóta az RB Leipziget erősíti, de távozott a klubtól Nikola Moro a Dinamo Moszkvába, valamint Damian Kadzior is az Eibarba.

A nemzetközi színtéren a csapat a 60-as években produkálta a legjobb teljesítményt: 1967-ben megnyerte a Vásárvárosok kupáját, a döntőben 2-0-ra legyőzve a Leeds Unitedet.

Magyar bajnok férfi labdarúgócsapatunk a svéd Djurgarden és a skót Celtic legyőzését követően ugyanúgy a Dinamo Zagrebbel találkozik a Bajnokok Ligája-selejtező 3. fordulójában, mint egy évvel

12

ezelőtt. Akkor a zágrábi 1-1-et követően riválisunk 4-0-ra győzött a Groupama Arénában. Az 1911-ben alapított klub egyike Horvátország legnagyobb csapatainak. A fővárosi együttes

A csapat tavaly, többek között a Fradit legyőzve jutott be az Bajnokok Ligája 2019/2020-as kiírásának csoportkörébe, ahol a Manchester City, az Atalanta és a Sahtar Donyeck mögött, csoportja utolsó helyén zárt. A 2018/2019-es idényben a csapat az Európa Ligában indult és megnyerte a csoportját a török Fenerbahce, a szlovák Trnava és a belga Anderlecht előtt. Az egyenes kieséses szakaszban a Plzent még sikerült legyőzni, ám

A kispadon is nagy volt a mozgás. Nenad Bjelica azt követően állt fel a csapat kispadjáról, hogy a vezetőség a koronavírus helyzetre való tekintettel fizetéscsökkentést helyezett kilátásba, de a szakvezető ezt nem fogadta el. Bjelicát Igor Jovicevic váltotta, ám ő is csak hét meccsen irányította a Dinamót. Őt a jelenlegi edző, Zoran Mamic váltotta. A 48 éves szakemberrel a Dinamo még nem hibázott a 2020/2021-es idényben, négy bajnokiját és (hosszabbítás után) egy BL-selejtezőjét is megnyerte.

1992.07.29.

Magyar bajnok férfi labdarúgócsapatunk eddigi útja során két komoly riválist győzött le a BL idei selejtezőjében.

16

A Fradi futballistái a két nyári edzőtábor helyszínéül szolgáló osztrák kisvárosban, Bad Radkersburgban tudták meg augusztus 9-én, hogy a svéd bajnok Djurgarden ellen kezdhetik meg szereplésüket a BL idei selejtezőjében. Tíz nappal később megtörtént a premier: hazai pályán, igaz, az Európai Labdarúgó Szövetség koronavírusra vonatkozó szabályai miatt közönség nélkül rendezték a meccset, amelyet Tokmac Nguen két gólja döntött el (2-0-ra nyertünk). A folytatás komolyabb feladatnak ígérkezett, a második játéknap sorsolásán ugyanis „kifogtuk” a lehető legnehezebb ellenfelet, a skót bajnok Celtic Glasgow együttesét. Ha mindez nem volna elég, úgy

alakult, hogy a párharcot idegenben kellett lejátszanunk. Sergei Rebrov vezetőedző gárdája nem ijedt meg, a világhírű – ám szintén üres – Celtic Parkban ugyanis a Fradi szerezte meg a vezetést, miután a 7. percben Sigér Dávid remek lövése után a labda a kapuban kötött ki. Az előnyünk az 53. percig tartott, akkor Christie egyenlített. Amikor már úgy tűnt, hogy csapatunk ereje a végére jár, Tokmac újabb találata új lendületet adott, norvég támadónk 15 perccel a rendes játékidő vége előtt alakította 2-1-re az eredményt. Utóbb kiderült, hogy egyúttal a végeredményt is, Európaszerte szenzációt okozva. A svéd és a skót bajnok tehát már kipipálva, ma este a horvát liga aranyérmese, a Dinamo Zagreb következik.