2 minute read

Július 23. vasárnap

Egy nappal Óbuda után Váczi Imre és Donáth Leó már Gödöllőn versenyzett. Ne zavarjon meg senkit Donáth mögött az MTK felirat, nyilvánvaló sajtóhiba.

A kor kerékpárosainak volt egy Versenyzők Szövetsége nevű szervezete, amely olykor versenyt is rendezett, mint ezen a vasárnapon is. Ligeti Gyula itt is folytatta eredményes szereplését.

Egy érdekes futball mérkőzés is jutott erre a napra, nevezetesen Ferencvárosi Ramblerek – Ifjúsági Labdarúgók Szövetsége válogatott csapata, amely mai fogalmaink szerint az ifjúsági válogatottnak felelt meg. Ily módon sok ferencvárosi aktív játékos a pályán tapasztalhatta meg, milyen nívót is képvisel a feltörekvő ifjúság.

Az ifjúsági válogatottnak is voltak ferencvárosi játékosai. Korábban említettük már, hogy ebben az időben az ifjúsági korú ferencvárosiak a Ferencvárosi Remény csapatában játszottak. 1905 elejétől ez a klub nevet váltott, FSC, azaz Ferencvárosi Sport Club lett, a lényeg azonban ugyanaz maradt, felfedezni és gondozni a tehetségeket, akik idővel az FTC felé vehették az irányt.

Július 25. kedd

Közelgett a második vízipóló-bajnokság rajtja, a szövetség igazolta a csapatokban, így az FTC-ben is nevezhető játékosokat, akiknek névsora gyakorlatilag megegyezett az egy évvel korábbival, azaz a fiatal úszók mellett a vállalkozó kedvű futballisták neveit tartalmazta.

Július 30. vasárnap

Újra kerékpárverseny, újra a Versenyzők Szövetsége rendezésében, újra a Millenárison, újra Ligeti Gyulával, aki egy második és két harmadik helyezést szerzett.

Augusztus 4. péntek

A MUE a Császárfürdőben rendezett nagyszabású úszóversenyt, amelyen

Váczi Imre – szokás szerint – győzött, Donáth Leó harmadik lett.

Augusztus 6. vasárnap

Váczi Imre két nappal később már Bécsben versenyzett és ott sem vallott szégyent, a nemzetközi mezőnyben is győzött.

Augusztus 11. péntek

Két fiatal úszónk, Váczi Imre és Donáth Leó a Józsefvárosi SC kétnapos versenyén indult. Az első napon Donáth ugrott a vízbe és harmadik lett.

Augusztus 12. szombat

Folytatódott a Józsefvárosi SC úszóversenye. A második napon Donáth már győzni tudott, ahogyan Váczi is.

Bár még nincs FTC vonzatuk, érdemes egy pillantást vetni a középiskolások 35 méteres hendikep versenyének eredményére, 1. Rémi Károly, 2. Schlosser Imre. Nem sokkal később mindketten az FTC tündöklő klasszisai lettek, ha nem is éppen úszásban.

Augusztus 13. vasárnap

Az úszók vasárnapra is maradtak a Császárfürdőben, csupán a versenyszervező változott, amely most az MTK volt. Váczi és Donáth nem törődött a szervező klub kilétével, folytatták győzelmi sorozatukat.

Nagy hiányt pótolt a klub vezetése, hiszen 1905-ben még nem indultak a sportolók atlétikai versenyen. Mindez furcsa volt annak a tükrében, hogy Manglitz Ferenc 1902-ben atlétaként robbant be a magyar sportéletbe és ért el szebbnél szebb sikereket. 1904-től azonban egyre inkább a labdarúgó pályafutására összpontosított, lényegesen megritkította atlétikai indulásainak a számát. Persze a klub által rendezett háziversenyen azért elindult, amelynek érdekessége a pontverseny volt.

Ezt úgy számolták ki, hogy összeadták a versenyzők különböző versenyszámokban elért helyezési számait és akié a legkisebb lett, az nyert.

Látjuk, a pontversenyt Horn L., azaz Horn K. Lajos nyerte, aki a különböző versenyszámoknál Horgos néven szerepel. Próbáltak magyarítani, ahogy Deutschból is Dongó lett, ám a következetesség nem mindig sikerült.