1 minute read

HNK Hajduk - put do finala

PUT DO FINALA

Upotrazi za svojim prvim naslovom pobjednika Kupa još od 2013. godine i finala protiv Lokomotive, Hajduk je uspješno odradio tri gostovanja te potom na svom terenu osigurao mjesto u "domaćem" poljudskom finalu.

Prva prepreka Splićanima bio je nedaleki Primorac iz Biograda, no morali su već u 12. minute krenuti u lov na rezultatski zaostatak. Krovinović je uspio izjednačiti prije poluvremena, da bi pobjedonosni pogodak za 2:1 potpisao Marin Ljubičić u 60. minuti dvoboja.

S manje je napetosti Hajduk odradio utakmicu osmine finala kod Belišća. Livaja je osigurao rano vodstvo, Anočić brzo izjednačenje, no opet se Ljubičić upisao u strijelce za 2:1, u 35. minuti.

Nakon predaha, Livaja je upotpunio hat-trick, a Ljubičić dodao svoj drugi pogodak za konačnih 5:1 i miran plasman u četvrtfinale.

Bitka za mjesto u polufinalu odigravala se na stadionu Kranjčevićeva u Zagrebu, a s druge strane terena Hajduku je stajala Lokomotiva.

U sjajnoj je predstavi momčad Valdasa Dambrauskasa pobijedila 6:3, pri čemu je čak četiri pogotka postigla u kratkom razdoblju između 51. i 57. minute. Navijače su obradovali dva puta Atanasov te po jednom Krovinović, Ljubičić, Livaja i Sahiti.

Dugačak niz uzastopnih gostovanja u Kupu Hajduk je prekinuo polufinalnim srazom protiv Gorice u Splitu. U junaka utakmice prometnuo se Dario Melnjak, dvostruki strijelac, koji je suparničkog čuvara mreže matirao u 39. i 64. minuti ogleda. Gorica je na završnih 2:1 smanjila tek u posljednjim trenucima susreta i slavlje Bilih moglo je početi.

Slijedi li Hajduku još veće slavlje 26. svibnja?