Тема : Чи легко приносити радість іншим. В. Сухомлинський . Покинуте кошеня. Мета : Продовжити формувати навички швидкого, правильного, свідомого читання ; розширювати уявлення учнів про тварин; розвивати індивідуальні здібності кожного учня, пам'ять, мовлення , творчу уяву, вміння працювати; виховувати пізнавальну активність, шанобливе ставлення до природи. Обладнання: малюнки тварин, набір кольорових пластикових букв, таблиці слів, набір карток - склади, картки малюнки, музичний запис.
ХІД УРОКУ І Організація класу. - Добрий день ! Діти! Бажаю вам гарного настрою, доброзичливого ставлення до товаришів, активної колективної праці. Посміхніться один одному. Запрошую вас на урок читання. ІІ Актуалізація опорних знань. ,, Довідкове бюро” На дошці розташовано малюнки тварин ( диких та свійських). Діти, кого ви бачите на малюнках? На скільки груп їх можна поділити? Які саме групи? Представники « Довідкового бюро» пропонують свої повідомлення про тварин. ( Додаток 1) Яка ж різниця між дикими та свійськими тваринами? ІІІ Оголошення теми та мети уроку. (На дошці розташовано букви червоного та синього кольору, треба прибрати зайві сині літери та прочитати тему уроку) ТТАВВДОКРЮИ БДОСБТИРШО ( ТВОРИ ДОБРО) - Як же можна творити добро? ( відповіді дітей) - Сьогодні ми будемо вчитися дбайливо ставитися до тварин, зокрема до домашніх, закріпимо вміння виразно читати, складати зв’язну розповідь, розвиватимемо уявлення та фантазію. ІV Артикуляційні вправи. - А щоб добре працювати , треба ротик по вправляти. - Почистіть зубки язичком. - Вправа « Конячка стукає копитцем», «Дмухаємо на пір’їнку»