One ounce of wheatgrass is equivalent to 2.5 pounds of the choicest vegetables.

Page 1

One ounce of wheatgrass is equivalent to 2.5 pounds of the choicest vegetables. Â Â You can produce your own for about 2-8 cents per ounce instead of

paying $1.80 - $3.60 per ounce at juice bars. Over time this can really become very costly if you don't make it yourself. I do understand that some people may think they are not good at growing plants. But if you do just a couple simple things, that takes less than 30 seconds a day, you can easily grow the most nutrient dense, absorbable supplement on the face of the earth and it is literally dirt cheap. With my guidance you will learn and see tips and tricks that they don't show you in the books. Through years of experience I have developed my own methods that make things Faster, Easier, and Cleaner than the methods taught in the books In my Wheatgrass Video Course you will receive everything you need to know about growing and using your own Wheatgrass. You will get instant membership access to view this course directly on your computer so that you receive it in seconds! This Video Course is 1 hour and 27 minutes. It's broken down into 29 videos for your convenience. Each video is from 2-5 minutes long. This way you won't have to rewind or fast forward through the whole course if you forget something. You can go straight to the part that you need. Don't waist time or money trying to figure all this out. It's much easier when you have a personal trainer showing you tips, tricks and knowledge from years of personal experience. --------------------------------------------------------------------------------


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.