ГДЗ Математика 3 клас Будна 2020

Page 1


https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1

1.

2.

+ 20 + 5 = 45 (грн.)

3.

10 + 10 + 10 + 2 = 32 (грн.) Пазли коштують: 50 + 10 + 1 = 61 (грн.)

1 дм 3 см = 10 см + 3 см = 13 см

10 + 3 = 13

5 дм 1 см = 50 см + 1 см = 51 см

50 + 1 = 51

6 м 3 дм = 60 дм + 3 дм = 63 дм

+ 3 = 63

м 5 дм = 40 дм + 5 дм = 45 дм

+ 5 = 45

4. Скільки в кожному з даних чисел десятків? одиниць?

зростання чисел і прочитай слово. (А) 56 = 5 дес. 6 од. (Л) 72 = 7 дес. 2 од. (М) 49 = 4 дес. 9 од. (О) 90 = 9 дес. (С) 63 = 6 дес. 3 од.

В порядку зростання: 49, 56, 63, 72, 90 (МАСЛО)

5. Якими фігурами позначили доданки, а якою суму?

∆ + □ = ◊ (доданок + доданок = сума)

6. Розклади числа на розрядні

35 = 30 + 5 78 = 70 + 8 92 = 90 + 2

7. Розглянь фрагмент числового ряду.

+

34 + 1 = 35 50 +

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

Вираз 45 + (45 – 21)

1) 45 – 21 = 24 (кр.)

2)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

28.

7 + 5 = 12 8 + 3 = 11 6 + 7 = 13 7 + 2 = 9 9 + 3 = 12

6 + 5 = 11 16 – 8 = 8 18 – 9 = 9 11 – 5 = 6 19 – 9 = 10

29.

25 + 43 = 68

43 + 21 = 64

64 + 15 = 79

58 + 31 = 89

перевірка: 68 – 25 = 43 68 – 43 = 25

перевірка: 64 – 43 = 21 64 – 21 = 43

перевірка: 79 – 64 = 15 79 – 15 = 64

перевірка: 89 – 58 = 31 89 – 31 = 58

30. Від дошки довжиною 1 м 1 дм відрізали

залишку?

1 м 1 дм = 10 дм + 1 дм = 11 дм 11 – 4 = 7 (дм) – довжина залишку

Відповідь: довжина залишку 7 дециметрів

31. Склади і розв’яжи задачу.

У класі 9 хлопчиків, а дівчаток – на 3 більше. Скільки дівчаток у класі?

Схема

Розв’язання

9 + 3 = 12 (д.) – дівчаток у класі

Відповідь: у класі 12 дівчаток

32. У кожній

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

12 – 5 = 7 (м.) –

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

3 + 8 = 8 + 2 + 1 = 11 2 + 9 = 9 + 1 + 1 = 11

49. 1) 5 + 8 = 6 + 7 5 + 7 = 4 + 8 3 + 8 = 5 + 6

2) 7 + 4 = 9 + 2 8 + 7 = 6 + 9 9 + 3 = 6 + 6

50. Розв’яжи рівняння, яке відповідає малюнку.

5 + х = 8 Щоб знайти невідомий доданок,

х = 8 – 5

х = 3

5 + 3 = 8

8 = 8

51. Складіть, розв’яжіть

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

50 – (20 – 10) = 50 – 10 = 40

90 – (10 + 30) = 90 – 40 = 50

54.

2 + 9

ще 6.

6 + 7 = 13 (ав.)

4 + х = 11

= 11 – 4

= 7

= 15 – 2

40 – 2 = 30 + (10 – 2) = 30 + 8 =

61.

50 + х = 70 х

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

5 + 20 = 25 (гр.) – груш

20 – 5 = 15 (шт.) – на стільки

15 груш більше, ніж яблук 63.

23 + 8 > 17 + 3 (31 > 20) 40 – 9 < 40 + 1 (різниця

63 + 7 > 45 + 3 (70 > 48) 50 – 3 > 50 – 30 (де менший від’ємник,

10 + х = 30

х = 30 – 10

х = 20

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

х + 20 = 40

х = 40 – 20

х = 20

70. Назви точки, які містяться всередині прямокутника OPRS.

Точки, які містяться всередині прямокутника OPRS: А, К, L, M

71. Перевір додавання відніманням.

26 + 30 = 56 перевірка: 56 – 26 = 30 56 – 30 = 26

40 + 60 = 100 перевірка: 100 – 40 = 60 100 – 60 = 40

32 + 4 = 36 перевірка: 36 – 32 = 4 36 – 4 = 32

72. Знайди робота, який випередив усіх роботів з більшими, ніж у нього, номерами. Маємо ряд чисел 1, 2, 5, 4, 7, 3, 6, які мають роботи. Робот, який випередив усіх роботів (іде спереду) з більшими, ніж

6 (бо 6 < 7)

73. 64 + 7 = 64 + 6 + 1 = 71 71 – 9 = 71 – 1 – 8 = 70 – 8 = 62 62 + 7

(рівнянням)

+ х = 28

= 28 – 20 х

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

32 + 12 = 44 (ос.)

Схема

Вираз (6 + 10) + 4

Розв’язання

1) 6 + 10 = 16 (см) –

= 45 + 20 х = 65

65 – 20 = 45 45 = 45

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

5 – 3 = 2 (кг)

7 – 2 = 5

86. 83 + 6 = 89 89 – 8 = 81 81 + 6 =

Вираз (45 – 21) – 12

Розв’язання

1) 45 – 21 = 24 (кг) – маса рюкзака

2) 24 – 12 = 12 (кг) – маса сумки

+ 9 = 63 + 7 + 2 = 70 + 2 = 72

+ 7 = 40 + (8 +

+ 6 = 60 +

77 – 56 = 21

77 – 21 = 56 21 + 56 = 77 12 – 7 = 5

12 – 5 = 7 5 + 7 = 12 36 – 8 = 36 – 6 – 2 = 30 – 2 = 28

36 – 28 = 36 – 26 – 2 = 10 – 2 = 8 28 + 8 = 28 + 2 + 6 = 36 94.

– х = 80

х = 89 – 80

х = 9

89 – 9 = 80

80 = 80

95. Склади

– х = 10

= 30

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

Розв’язання

І спосіб (рівнянням)

9 + х = 12

х = 12 – 9

х = 3

на купину також із парним

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1)

тато потратив на 60

103. Досліди, як

Для самостійного опрацювання.

104. Пояснення. До 6 додамо

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

Розв’язання

І спосіб (рівнянням) ІІ спосіб (арифметичний)

14 – х = 8

х = 14 – 8

х = 6 14 – 8 = 6 (м.) – машин поїхало

Відповідь: поїхало 6 машин

3) Проста задача на знаходження зменшуваного

гаражі були машини. Після того, як виїхало

х – 6 = 8

= 8 + 6

= 14

13 + 38 = 38 + 2 + 11 = 40 + 11 = 51 29 + 18 = 29 + 1 + 17 = 30 + 17 = 47

2) 74 – 7 = 74 – 4 – 3 = 70 – 3 = 67

92 – 20 = 72 40 – 2 = 38 63 – 13 = 50 74 – 31 = 43

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1)

1)

1) 87 – 18 = 87 – 17 – 1 = 69 (в.)

2) 69 – 18 = 51 (в.) –

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

Вираз 30 – (12 + 17)

Розв'язання

1) 12 + 17 = 29 (д.) – всього

2) 30 – 29 = 1 (д.)

Вираз (30 – 12) – 17 Розв'язання

1) 30 – 12 = 18 (д.) –

– 12 – 17 = 1 (д.) –

121. 42 + 39 = 42 + 8 + 31 = 50 + 31 = 81

54 – 26 = 54 – 24 – 2 = 30 – 2 = 28

45 – 27 = 15 + (30 – 27) = 15 + 3 = 18

+ 18 = 60 + 10 = 70

– 16 = 73 + (20 – 16) = 73 +

45 – (40 – 5) = 45 – 35 = 10 64 – (6 + 4) = 64 – 10 = 54

1) 28 + 28 = 40 + 16 = 56

91 – 19 = 71 + (20 – 19) = 71 + 1 = 72

76 – 59 = 76 – 56 – 3 = 20 – 3 = 17

34 + 34 = 68 39 – 21 = 18

2) 49 + 2 = 49 + 1 + 1 = 50 + 1 = 51

53 + 8 = 53 + 7 + 1 = 60 + 1 = 61

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

68 + 5 = 68 + 2 + 3 = 70 + 3 = 73

42 – 4 = 32 + (10 – 4) = 32 + 6 = 38 54 – 20 = 34

123. Розв’яжи

1

Розв’язання

3 + 3 + 3 + 3 = 12 (кл.) –

Розв’язання

3 ⋅ 4 = 12 (кл.) – клітинок

124.

12 клітинок

26 + 65 = 26 + 4 + 61 = 30 + 61 = 91

41 + 14 = 55 28 + 32 = 50 + 10 = 60

92 – 37 = 52 + (40 – 37) = 52 + 3 = 55

96 – 36 = 60 54 + 37 = 80 + 11 = 91

2 ⋅ 1 = 2 2 ⋅ 2 = 2 + 2 = 2 ⋅ 1 + 2 = 4 2 ⋅ 3 = 2

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

Вираз 3 ⋅ 2 + 12

Розв’язання

1) 3 ⋅ 2 = 6 (л) – літрів

2) 6 + 12 = 18 (л)

2 спосіб (виразом)

Схема

3 ⋅ 2 + 12 = 18 (л) – всього

2 ⋅ 2 + 6 = 4 + 6 = 10 2 ⋅ 4 + 8 = 8 + 8 = 16

= 18

134.

1) 64 + 27 = 64 + 6 + 21 = 70 + 21 = 91

81 – 18 = 81 – 11 – 7 = 70 – 7 = 63 63 – 27 = 63 – 23 – 4 = 40 – 4 = 36

73 – 45 = 73 – 43 – 2 = 30 – 2 = 28

29 + 41 = 60 + 10 = 70

2) 3 ⋅ 6 = 18 3 ⋅ 8 = 24 3 ⋅ 5 = 15 2 ⋅ 9 = 18 2 ⋅ 6 = 12 135. Якщо кожне

рівність. 9 – 5 + 3 = 7

(9 – 5 + 3) ⋅ 2 = 9 ⋅ 2 – 5 ⋅ 2 + 3 ⋅ 2 = 18 – 10 + 6 = 14

18 – 14 + 2 = 6 (18 – 14 + 2) : 2 = 18 : 2 – 14 : 2 + 2 : 2 = 9 – 7 + 1 = 3 136. 18 : 3 + 4 ⋅ 2 = 14 1) 18 : 3 = 6 (Ж); 2) 4 ⋅ 2 = 8 (У); 3) 6 + 8 = 14 (К)

січень, лютий; весняні місяці — березень, квітень,

місяці — червень, липень, серпень; осінні місяці — вересень, жовтень, листопад

Рік починається січнем, а закінчується груднем.

Місяці, що тривають 31 день: січень, березень, травень, липень, серпень,, жовтень, грудень.

Місяці, що тривають 30 днів: квітень, червень, вересень, листопад.

У лютому кількість днів змінюється (28, 29)

141. На аеродромі стояли 36 літаків та a вертольотів. Скільки всього

вертольотів стояло на аеродромі? 36 + а

142. Одну смужку склали втроє, а другу вдвоє. Відомо,

частинки першої смужки становить 2 см,

1) 2 ⋅ 3 = 6 (см) – довжина першої смужки

2) 3 ⋅ 2 = 6 (см) – довжина другої смужки

2 ⋅ 3 = 3 ⋅ 2 переставний закон множення

Відповідь: смужки однакової довжини

143.

66 + 32 = 98 98 – 45 = 53

53 + 32 = 85 85 – 45 = 40

40 + 32 = 72 72 – 45 = 72 – 42 – 3 = 27

144. Розв’яжи задачу

6

2

3 ⋅ 6 – 15 = 18 – 15 = 3

2 ⋅ (4 – 2) = 2 ⋅ 2 = 4

3 ⋅ (15 – 6) = 3 ⋅ 9 = 27

4 + 12 – 6 = 16 – 6 = 10

46 – (24 – 12) = 46 – 12 = 34

146.

1) 21 + 39 = 50 + 10 = 60

92 –

=

Розв’язання

2) 27 – 21 + 9 = 15 (27 – 21 + 9) : 3 = 27 : 3 – 21 : 3 + 9 :

– 7 + 3) ⋅ 2 = 9 ⋅ 2 – 7 ⋅ 2 + 3 ⋅ 2 = 18 – 14 + 6 = 10

18 : (36 – 34) ⋅ 3 = 27

1) 36 – 34 = 2 (С); 2) 18 : 2 = 9 (О); 3) 9 ⋅ 3 = 27 (М)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

31 + 30 + 31 = 92 (д.) – днів триває

30 + 31 + 30 = 91 (д.) – днів триває осінь 92 >

чи зима?

30 + 31 + 31 = 92 (д.) – днів триває літо

31 + 29 + 31 = 91 (д.) – днів триває зима у високосний рік

92 > 91 літо триває довше, ніж зима

152. Знайди невідомі множники й заповни таблиці.

1) 6:2=3 18:2=9 16:2=8 4:2=2

14:2=7 12:2=6 10:2=5 8:2=4

2) 21:3=7 18:3=6 9:3=3 24:3=8

15:3=5 27:3=9 12:3=4 6:3=2

153. Розв’яжіть і порівняйте

1) Проста задача на ділення Дошку завдовжки 8 дм розрізали на

8 : 4 = 2 (дм) –

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

Вираз (8 + 8 ⋅ 2) – 20

1) Скільки

3)

1) 8 ⋅ 2 = 16 (д.) –

2) 8 + 16 = 24 (д.) –

3) 24 – 20 = 4 (уч.) –

157.

44 + 39 = 44 + 6 + 33 = 83 83 – 41 = 42

42 + 39 = 42 + 8 + 31 = 81 81 – 41 = 40

40 + 39 = 79 79 – 41 = 38

(100 – 10) – 10

2) 4 ⋅ 3 = 12 (кл.)

3 ⋅ 4 = 4 ⋅ 3

у декілька разів На городі літало 8 червоних метеликів, а зелених – у 3 рази

⋅ 3 = 24 (м.) –

163.

78 – 19 = 78 – 18 – 1 = 60 – 1 = 59

35 + 26 = 50 + 11 = 61 43 + 16 = 59

54 + 46 = 90 + 10 = 100

33 + 67 = 90 + 10 = 100 81 – 20 = 61 164. «Сплети» числове мереживо: 4 +

4 + 6 = 10 10 + 6 = 16 16 + 6 = 22

165. У книжці 72 сторінки. Василько прочитав

– 6 = 66

Схема

Вираз 27 : 3 – 3

План розв’язування

1) 27 : 3 = 9 (м.)

2) 9 – 3 = 6 (м.) – монет

3

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

59 + 19 = 59 + 11 + 8 = 79 + 8 = 78

21 + 49 = 21 + 9 + 40 = 30 + 40 = 70

176. Повтори таблицю

177.

12 – 6 + 18 = 24

4 – 2 + 6 = 8

16 – 8 + 24 = 32 15 – 9 + 21 = 27

178. Складіть, розв’яжіть і порівняйте

1) Бабків 9, а метеликів у 4 рази

більше? Cкільки метеликів?

Розв'язання

8 ⋅ 4 = 32 (мет.)

Відповідь: 32 метеликів.

179. Прочитай літери

2) Бабків 32, а метеликів у 4 рази

менше? Cкільки метеликів?

Розв'язання

32 : 4 = 8 (мет.)

Відповідь: 8 метеликів.

садка?

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 4 ⋅ 5 = 20 (пр.) – простирадл у 5

2) 2 ⋅ 7 = 14 (пр.) – простирадл у 7 комплектах

3) 20 + 14 = 34 (пр.) –

Відповідь: 34 простирадла.

186.

18 : 3 ⋅ 4 = 6 ⋅ 4 = 24

15 : 3 ⋅ 4 = 5 ⋅ 4 = 20

14 : 2 ⋅ 4 = 7 ⋅ 4 = 28 18 : 2 ⋅ 4 = 9 ⋅ 4 = 36

187.

4 ⋅ 7 = 28

2 ⋅ 9 = 18

4 ⋅ 9 = 36

3 ⋅ 8 = 24

4 ⋅ 6 = 24

5 ⋅ 4 = 20 (м)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

24 : 4 ⋅ 5 = 6 ⋅ 5 = 30 15 : 3 ⋅ 5 = 5 ⋅ 5 = 25 25 : 5 ⋅ 3 = 5 ⋅ 3 = 15

: 5 ⋅ 2 = 8

2 = 16

5 ⋅ 2 = 10, бо 10 : 2 = 5

9 ⋅ 2 = 18, бо 18 : 2 = 9

2 ⋅ 2 = 4, бо 4 : 2 = 2

6 ⋅ 2 = 12, бо 12 : 2 = 6

: 4

:

3 : 2 = 1 (ост. 1)

5 : 2 = 2 (ост. 1)

7 : 2 = 3 (ост. 1)

9 : 2 = 4 (ост. 1)

11 : 2 = 5 (ост. 1)

13 : 2 = 6 (ост. 1)

15 : 2 = 7 (ост. 1)

17 : 2 = 8 (ост. 1)

19 : 2 = 9 (ост. 1)

17 : 2 = 8 (ост. 1)

19 : 2 = 9 (ост. 1)

11 : 2 = 5 (ост. 1)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

17 : 2 = 8 (ост. 1) 7 : 2 = 3 (ост. 1)

15 : 2 = 7 (ост. 1) 5 : 2 = 2 (ост. 1)

209. Прочитай вирази. Перевір, чи правильно знайшли їхні значення.

Значення виразів знайшли правильно.

210. Будівельні блоки заввишки 2 дм ставлять один на одний, доки це можливо. Скільки блоків поміститься під кожною брамою?

7 : 2 = 3 (ост. 1)

3 блоки

1 м = 10 дм, тому 10 : 2 = 5 5 блоків

9 : 2 = 4 (ост. 1) 4 блоки

211. Петрик додавав числа двійками так, щоб сума не перевищила число 11: «Два, чотири, шість, вісім, десять!». Додай числа двійками до 15; до 16; до 3.

Додали числа двійками до 15: «два, чотири, шість, вісім, десять, дванадцять, чотирнадцять!»

Додали числа двійками до 16: «два, чотири, шість, вісім, десять, дванадцять, чотирнадцять, шістнадцять!»

Додали числа двійками до 3: «два!»

212. Повтори таблицю множення на 2.

213. За допомогою таблиці множення на 2

додати, щоб отримати число, яке

4 : 2 = 2

6 : 2 = 3

визначити, скільки двійок

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

13 : 3 = 4 (ост. 1)

221.

5 : 3 = 1 (ост. 2) 8 : 3 = 2 (ост. 2) 11 : 3 = 3 (ост. 2) 7 : 3 = 2 (ост. 1) 10 : 3 = 3 (ост. 1) 14 : 3 = 4 (ост. 2)

222. Поміркуй, чи

думку. Не можна. Оскільки о стача завжди

223. Три голови Змія Горинича ділять

зможуть віддадуть Котигорошкові. Скільки

29 : 3 = 9 (ост. 2).

Відповідь: Котигорошкові дістанеться 2 кавуни.

224. Як треба змінити

остачу 1? Запиши відповідні рівності.

4 : 3 = 1 (ост. 1)

7 : 3 = 2 (ост. 1)

10 : 3 = 3 (ост. 1)

13 : 3 = 4 (ост. 1)

16 : 3 = 5 (ост. 1) 19 : 3 = 6 (ост. 1)

225. Наклейки перевернули малюнком

наклейка з протилежного боку?

1 — жовта, 2 — зелена, 3 — блакитна

226. У числовому

22 : 3 = 7 (ост. 1)

25 : 3 = 8 (ост. 1)

28 : 3 = 9 (ост. 1)

8 : 3 = 2 (ост. 2) 4 : 3 = 1 (ост. 1)

227. Як треба змінити

5 : 3 = 1 (ост. 2)

8 : 3 = 2 (ост. 2)

11 : 3 = 3 (ост. 2)

5

4

: 3 = 4 (ост.

: 3 = 7 (ост. 2)

: 3 = 8 (ост. 2)

: 3 = 9 (ост. 2)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

2) 14 : 3 = 4 (ост. 2)

3) 15 : 3 = 5

4) 16 : 3 = 5 (ост. 1)

Відповідь: 5 куп'юр, 5 куп'юр, 5 куп'юр, 6 куп'юр.

232. Повтори таблицю множення на 3. 233.

1 і 6, 2 і 8, 3 і 4, 5 і 7

234. За допомогою таблиці

додати, щоб отримати число, яке є в таблиці, або число, якого

обидва випадки.

3 : 3 = 1

6 : 3 = 2

4 : 3 = 1 (ост. 1), 5 : 3 = 1 (ост. 2) 7 : 3 = 2 (ост. 1), 8 : 3 = 2 (ост. 2)

235. Збільш у 3 рази числа: 5, 10, 3, 8, 1, 7, 9, 6, 2, 4. Отримані результати

один рядок у тому самому порядку.

15, 30, 9, 24, 3, 21, 27, 18, 6, 12

236. Склади і розв’яжи

залишиться подолати Соломійці?

Треба подолати 13 клітинок.

після 4 таких кроків?

Розв’язання

1) 3 ⋅ 4 = 12 (кл.)

2) 13 – 12 = 1 (кл.)

: 2 = 5 (ост. 1)

11 : 3 = 3 (ост. 2)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

11 : 3 = 3 (ост. 2) 9 : 2 = 4 (ост. 1)

242.

245. 24 : 4 = 6 М 40 : 5 = 8 И 18 : 2 = 9 Р

246.

8 ⋅ 4 = 32

2 ⋅ 5 = 10

5 ⋅ 5 = 25

7 ⋅ 2 = 14

7 ⋅ 3 = 21

247. Повтори таблицю ділення на

10 : 4 = 2 (ост. 2)

Остачі: 1, 2, 3

15 : 4 = 3 (ост. 3) 9 : 4 = 2 (ост. 1)

250. Поміркуй,

: 4 = 2 (ост. 3)

: 4 = 4 (ост. 1)

: 4 = 3 (ост. 2)

: 4 = 4 (ост. 2)

1?

2?

5 : 4 = 1 (ост. 1) 10 : 4 = 2 (ост.

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

9 ⋅ 4 = 36

6 ⋅ 2 = 12

4 ⋅ 5 = 20

7 ⋅ 5 = 35

3 ⋅ 4 = 12

257.

13 : 4 = 3 (ост. 1)

Відповідь: 3 кулі.

258. Додай числа четвірками до 7; до 17; до 27; до 37.

Додай числа четвірками до 7: «чотири!»

Додай числа четвірками до 17: «чотири, вісім, дванадцять, шістнадцять!»

Додай числа четвірками до 27: «чотири, вісім, дванадцять, шістнадцять,

двадцять, двадцять чотири!»

Додай числа четвірками до 37: «чотири, вісім, дванадцять, шістнадцять, двадцять, двадцять чотири, двадцять вісім, тридцять два, тридцять шість!»

259. Довжина сторони квадратної

знадобиться, щоб

30 : 4 = 7 (ост. 2)

Відповідь: 7 плиток.

260. Повтори таблицю множення на 4.

261. За допомогою

потрібно додати, щоб

немає. Поясни обидва випадки.

4 : 4 = 1

8 : 4 = 2 5 : 4 = 1 (ост. 1), 6 : 4 = 1 (ост. 2), 7 : 4 = 1 (ост. 3) 9 : 4 = 2 (ост. 1), 10 : 4 = 2 (ост. 2), 11 : 4 = 2 (ост. 3)

262. Трикутники АВСD і KLMN

263. Збільш у 4 рази числа: 4, 10, 6, 1, 7, 3, 9, 8, 2, 5.

порядку. 20, 8, 24, 36, 12, 28, 4, 24, 40, 16

264. Склади і

2) 2 ⋅ 4 = 8 (кл.)

3) 9 – 8 = 1 (кл.)

A і L.

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

Розв’язання

13 : 3 = 4 (ост. 1)

Відповідь: 4

3)

13 : 4 = 3 (ост. 1)

Відповідь: 3 деталі.

267. 1) Будь-яку жовту

потрібно, щоб замінити 5 жовтих?

Розв’язання

2 ⋅ 5 = 10 (д.)

Відповідь: потрібно 10 зелених деталей.

2) Будь-які 2 червоні

потрібно, щоб замінити 6 червоних?

Розв’язання

1) 6 : 2 = 3 (р) – у стільки разів

2) 3 ⋅ 3 = 9 (д.)

1) 12 : 2 =

2) 12 : 3 =

3) 12 : 4 =

273.

12 : 4 = 3 В

24 : 4 = 6 О

45 : 5 = 9 Д

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

8 : 1 = 8 А 18 : 2 = 9 Д 40 : 5 = 8 А 16 : 4 = 4 М 24 : 3 = 8 А

274.

9 ⋅ 3 = 27

6 ⋅ 3 = 18

2 ⋅ 3 = 6

8 ⋅ 4 = 32

4 ⋅ 4 = 16 10 : 5 = 2 24 : 4 = 6 45 : 5 = 9 32 : 4 = 8 6 : 2 = 3

275. Повтори таблицю ділення на 5.

: 3 = 9 Д

: 5 = 7 І

: 3 = 5 Р

: 4 = 8 А

276. Поясни, як поділили 13 на 5 за допомогою коробок із тістечками.

13 : 5 = 2 (ост. 3) – отримали тістечка в 2 коробках і 3 тістечка

277. Виконай ділення на 5 з

Остачі: 1, 2, 3, 4

16 : 5 = 3 (ост. 1)

9 : 5 = 1 (ост. 4)

278. Поміркуй, чи

Ні. Оскільки о стача

279. Як треба

12 : 5 = 2 (ост. 2)

7 : 5 = 1 (ост. 2)

14 : 5 = 2 (ост. 4)

18 : 5 = 3 (ост. 3)

5.

: 5 = 2 (ост. 4) 19 : 5 = 3 (ост. 4)

3 ⋅ 5 = 15

8 ⋅ 3 = 24

4 ⋅ 2 = 8 6 ⋅ 4 =

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

числа п'ятірками до 17: «п'ять, десять, п'ятнадцять!» Додали числа п'ятірками до 27: «п'ять, десять, п'ятнадцять, двадцять, двадцять п'ять!»

Додали числа п'ятірками до 37: «п'ять, десять, п'ятнадцять, двадцять, двадцять п'ять, тридцять, тридцять п'ять!»

Додали числа п'ятірками до 47: «п'ять, десять, п'ятнадцять, двадцять, двадцять п'ять, тридцять, тридцять п'ять, сорок, сорок п'ять!»

286. У казковій крамниці продають чарівні речі за вказаними цінами. У покупця купюри по 5 золотих. Скільки купюр він заплатить

1) 11 : 5 = 2 (ост. 1)

2) 2 + 1 = 3 (к.)

Відповідь: 3 купюри.

1) 19 : 5 = 3 (ост. 4)

2) 3 + 1 = 4 (к.)

Відповідь: 4 купюри.

287. Повтори таблицю множення на 5. Для самостійного опрацювання.

1) 24 : 5 = 4 (ост. 4)

2) 4 + 1 = 5 (к.)

Відповідь: 5 купюр.

288. За допомогою таблиці множення на 5 можна визначити, скільки п’ятірок потрібно додати, щоб отримати число, яке є в таблиці, або число, якого в таблиці немає. Поясни обидва випадки.

5 : 5 = 1 6 : 5 = 1 (ост. 1)

7 : 5 = 1 (ост. 2) 8 : 5 = 1 (ост. 3) 9 : 5 = 1 (ост. 4)

11 : 5 = 2 (ост. 1)

12 : 5 = 2 (ост. 2)

13 : 5 = 2 (ост. 3)

14 : 5 = 2 (ост. 4) 289.

4 ⋅ 5 = 20

10 ⋅ 5 = 50

6 ⋅ 5 = 30

1) 20 : 3 = 6 (ост.

3 ⋅ 4 = 12

7 ⋅ 5 = 35

2) 5 ⋅ 2 = 10 (д.)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 6 : 3 = 2 (р)

2) 5 ⋅ 2 = 10 (д.) Відповідь:

4 ⋅ 5 = 5 ⋅ 4

10 : 5 ⋅ 3 = 2 ⋅ 3 = 6

15 : 5 ⋅ 3

1)

2)

3) 20 : 5 = 4 (д.)

2

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

10 : 2 = 5 і 27 : 3 = 9, 9 > 5

3)

8 : 2 = 4 і 9 : 3 = 3, 4 > 3

303. Петрик

якщо

1) 6 ⋅ 2 = 12 (грн) – вартість листівок

2) 20 – 12 = 6 (грн)

Відповідь: решта 6 гривень.

304. Накресли прямокутник зі

(4 + 2) ⋅ 2 = 6 ⋅ 2 = 12 (см) – периметр прямокутника

305. 31 – 15 = 16 78 + 9 = 87 8 + 8 = 16 62 – 44 = 18 94 – 7 = 87 9 + 9 = 18

306.

ящика?

48 : 6 = 8 (кг)

Відповідь: маса одного

циркуль,

1 + 1 = 2 (дм) 2 спосіб

⋅ 2 = 2 (дм)

+ 3 = 6 (дм)

6 дм

6 ⋅ 6 = 36

4 ⋅ 8 = 32

4 ⋅ 6 = 24

5 ⋅ 7 = 35

: 6 = 4

: 6 = 9

Яринка решту. Скільки гривень заплатила

1) 27 : 3 = 9 (грн)

2) 27 – 9 = 18 (грн) – заплатила Яринка

Відповідь: 9 гривень, 18 гривень.

315.

:

саджанців вишень.

саджанців

: 3 + 5 = 6 + 5 = 11 (с.)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 18 : 3 = 6 (д.) – дисків в Юлі

2) 18 – 6 = 13 (д.)

Відповідь: на 13

321.

14 : 2 ⋅ 6 = 7 ⋅ 6 = 42

25 : 5 ⋅ 6 = 5 ⋅ 6 = 30

30 : 5 ⋅ 6 = 6 ⋅ 6 = 36

24 : 6 ⋅ 3 = 4 ⋅ 3 = 12

322.

6 ⋅ 8 = 48

5 ⋅ 7 = 35

3 ⋅ 7 = 21

6 ⋅ 3 = 18

4 ⋅ 9 = 36

: 6 = 6

: 6 = 3

5 ⋅ 6 + 32 = 30 + 32 = 62 9 ⋅ 4 + 29 = 36 + 29 = 65 71 – 6 ⋅

t, o, a

3 = 2 ⋅ 3 = 6

:

: 4 = 4

: 4 = 3

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 12 : 4 = 3 (кг) – четвертина

2) 12 – 3 = 9 (кг)

Відповідь: залишилося 9 кілограмів. 332.

армії?

1) 28 : 4 = 7 (ігр.) – серед іграшок

2) 7 – 4 = 3 (ігр.)

Відповідь: у Костиковій армії 3 моряки.

333.

24 + 4 ⋅ 6 = 24 + 24 = 48

72 – 6 ⋅ 9 = 72 – 54 = 18

36 – 36 : 6 = 36 – 6 = 30

84 – 24 : 6 = 84 – 4 = 80

334.

6 ⋅ 4 = 24

3 ⋅ 9 = 27

6 ⋅ 9 = 54

5 ⋅ 7 = 35

6 ⋅ 7 = 42

335. У кожній

336.

25 + 40 = 65 65 = 65

:

:

=

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 30 : 5 = 6 (л) –

2) 54 : 6 = 9 (к.)

Відповідь: потрібно 9

341.

1) 4 ⋅ 4 = 16 (кл.)

2) 16 – 4 = 8 (кл.)

Відповідь: на 8

342. Діти купили коробку

круасани, а Іринка за решту. Скільки гривень заплатила кожна дитина?

1) 40 : 5 = 8 (грн.) –

2) 8 ⋅ 3 = 24 (грн.) – заплатив Олег

3) 8 ⋅ 2 = 16 (грн.) – заплатила Іринка

Відповідь: Олег заплатив 24 гривні, іринка

16 гривень. 343.

69 + 29 – 35 = 98 – 35 = 63

63 + 29 – 35 = 92 – 35 = 57

57 + 29 – 35 = 86 – 35 = 51

51 + 29 – 35 = 80 – 35 = 45

+ 29 – 35 = 56 – 35 = 21

344. Запиши вирази та знайди їхні значення.

1) Знайти чверть від суми чисел 24 і 8. (24 + 8) : 4 = 32 : 4 = 8

2) Різницю чисел 42 і 38 збільшити у 6 разів. (42 – 38) ⋅ 6 = 4 ⋅ 6 = 24

3) Число 12 поділити на різницю чисел 21 і

12 : (21 – 18) = 12 : 3 = 4

345. Розв’яжи рівняння.

5 + x = 20

x = 20 – 5 x = 15

5 + 15 = 20 20 = 20

6 ⋅ 9 = 54

5 ⋅ 3 = 15

4 ⋅ 7 = 28

3 ⋅ 8 = 24

2 ⋅ 6 = 12

1) 24 : 6 = 4 (д.)

2) 24 – 4 = 20 (д.)

42 – 24 + 36 = 54

7 – 4 + 6 = 9

– 30 = 20

: 3 =

35 – 20 + 30 = 45 24 – 12 + 30 = 54 4 – 2 + 5 = 7

– 10 + 25 = 35

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

= 54.

Вираз: с : 6

Якщо с = 30, то 30 : 6 = 5 (с.)

Якщо с = 54, то 54 : 6 = 9 (с.)

Відповідь: 5 саджанців і 9 саджанців.

351. На скільки частин

частину? Полічи, скільки

1) 24 + 12 = 36 (кв.)

2) 36 : 4 = 9 (кв.)

36 :

6 ⋅

: 6 =

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 27 : 3 = 9 (кг) – зібрали з II ділянки

2) 27 + 9 = 36 (кг) – зібрали з I і II ділянки разом

3) 36 : 6 = 6 (кг)

Відповідь: у кожному ящику 6 кг огірків.

361. Два однакові зошити коштують 12 грн. Скільки гривень коштують три такі зошити?

1) 12 : 2 = 6 (грн) – коштує 1 зошит

2) 6 ⋅ 3 = 18 (грн) – коштують 3 зошити

Відповідь: 18 гривень.

362.

5 ⋅ 7 + 6 ⋅ 3 = 35 + 18 = 53

6 ⋅ (7 – 5) : 3 = 6 ⋅ 2 : 3 = 12 : 3 = 4

4 ⋅ 8 – 8 : 4 = 32 – 2 = 30 16 : (16 : 2 : 2) = 16 : (8 : 2) = 16 : 4 = 4

: 5 ⋅

1) 36 : 4 = 9 (грн) – ціна

2) 36 : 6 = 6 (грн) – ціна

3) 9 – 6 = 3 (грн)

25 : 5 ⋅ 6 = 5 ⋅ 6 = 30

24 : 3 ⋅ 6 = 8 ⋅ 6 = 48 48 : 6 ⋅ 4 = 8 ⋅ 4 = 32

: 6 ⋅ 5 = 5 ⋅ 5 = 25

20 : 4 = 5 (р.)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

□ ⋅ (□ : □)

371.

36 – 12 + 24 = 48

6 – 2 + 4 = 8

24

372. Виконай дії з іменованими числами.

25 грн 80 коп. – 13 грн 60 коп. = 12 грн 20 коп.

24 м 16 см + 36 м 42 см = 60 м 58 см 37 м 29 см – 19 м 6 см = 18 м 23 см 373. У

на 48 кг більше,

буфет?

1) 32 : 4 = 8 (кг) – завезли вафель

2) 32 + 8 = 40 (кг)

3) 40 + 48 = 88 (кг) Відповідь: в

40 : 5 ⋅ 6 = 8 ⋅ 6 = 48 18 : 3 ⋅

3 ⋅ 6 = 18

4 ⋅ 9 = 36

5 ⋅ 2 = 10

5 ⋅ 9 = 45

6 ⋅ 6 = 36

7 ⋅ 5 = 35

3 ⋅ 5 = 15

9 ⋅ 5 = 45

5 ⋅ 5 = 25

4 ⋅ 5 = 20

2 ⋅ 5 = 10

8 ⋅ 5 = 40

6 ⋅ 5 = 30

: 6 = 6 18 : 6 = 3

: 6 = 8

: 6 = 4

: 6 = 2

: 6 = 5

: 6 = 9

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1

– 1 см = 10 см – 1 см = 9 см –

: 1 см = 10

: 1 см = 10 (р.)

379. У скільки разів величина,

справа?

28 : 4 = 7 (р.)

Відповідь: у 7 разів

36 : 6 = 6 (р.)

Відповідь:

24 : 3 = 8 (р.)

у 8 разів 380. Розв’яжіть і порівняйте задачі.

1) У спортивній школі було 18

спортивній школі?

18 : 3 = 6 (шт.)

Відповідь: у спортивній школі 6 гир.

2) У спортивній

гантелей, було у спортивній школі?

18 : 3 = 6 (р.)

Відповідь: у 6 разів гир менше.

381. Випиши окремо літери

382. Виконай дії з іменованими числами.

48 грн 30 коп. : 6 = 8

: 4 = 2 (к.)

384.

3 ⋅ 5 = 15

5 ⋅ 7 = 35

2 ⋅ 9 = 18

4 ⋅ 6 = 24 6 ⋅ 8 = 48

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

99 – 43 = 56 54 + 27 = 81 19 + 35 = 54

388. Довжина радіуса кола 5 см. Скільки

цього кола?

1-й спосіб

5 + 5 = 10 (см)

2-й спосіб

5 ⋅ 2 = 10 (см)

Відповідь: діаметр кола 10 сантиметрів.

389. Сестрі 12 років, а братові 4 роки. У скільки

12 : 4 = 3 (р.)

Відповідь: у 3 рази сестра старша від брата.

390. У скільки разів кожна величина, подана

подану навпроти на блакитному фоні?

8 : 4 = 2 (р.)

16 : 4 = 4 (р.)

24 : 4 = 6 (р.)

32 : 4 = 8 (р.)

9 : 3 = 3 (р.) 15 : 3 = 5 (р.)

21 : 3 = 7 (р.) 27 : 3 = 9 (р.)

391. Знайди шосту частину від чисел: 30, 36, 42, 12.

18 : 6 = 3 (р.)

24 : 6 = 4 (р.)

48 : 6 = 8 (р.)

54 : 6 = 9 (р.)

30 : 6 = 5 36 : 6 = 6 42 : 6 = 7 12 : 6 = 2

392.

зробить, аби подолати 45 м?

1) 27 : 3 = 9 (м) – довжина 1 стрибка

2) 45 : 9 = 5 (стр.)

Відповідь: зробить 5 стрибків.

393. Із трьох однакових

Яка довжина доріжки, викладеної

1) 9 : 3 = 3 (дм) – довжина 1 плитки

2) 3 ⋅ 4 = 12 (дм)

Відповідь: довжина доріжки 12 дециметрів. 394.

24 : 6 ⋅ 5 = 4 ⋅ 5 = 20

48 : 6 ⋅ 4 = 8 ⋅ 4 = 32 36 : 4 ⋅ 6 = 9 ⋅ 6 = 54 20 : 5 ⋅ 6

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

одержали?

1) 32 : 6 = 5 (ост. 2) – отримав кожен 5 цукерок і 2 цукерки

2) 2 ⋅ 6 = 12 (шм.)

Відповідь: одержали 12 шматочків.

401. Як треба змінити кожне ділене

остачу 1? остачу 2? остачу 3? Запиши чотири рівності.

16 : 6 = 2 (ост. 4)

9 : 6 = 1 (ост. 3) 14 : 6 = 2 (ост. 2) 20 : 6 = 3 (ост. 2)

402. У числовому ряду від 1 до 40

7 : 6 = 1 (ост. 1)

14 : 6 = 2 (ост. 2)

403. Як треба

: 6 = 3 (ост. 3)

: 6 = 4 (ост. 4)

: 6 = 4 (ост. 4) 35 : 6 = 5 (ост. 5)

5 ⋅ 4 = 20

7 ⋅ 5 = 35

3 ⋅ 4 = 12

2 ⋅ 5 = 10

6 ⋅

23 : 6 = 3 (ост. 5) 17 : 6 = 2 (ост. 5)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

19 = 18 + 1 47 = 42 + 5 38 = 36 + 2 39 = 36 + 3 58 = 54 + 4 17 = 12 + 5

410.

24 : 6 + 24 = 4 + 24 = 28

18 : 6 + 18 = 3 + 18 = 21

30 + 30 : 6 = 30 + 5 = 35

54 + 54 : 6 = 54 + 9 = 63

22 : 6 = 3 (ост. 4)

412.

3 ⋅ 6 = 18

4 ⋅ 6 = 24

5 ⋅ 6 = 30

7 ⋅ 6 = 42

9 ⋅ 6 = 54

Додали числа шістками до

тридцять, тридцять шість!»

Додали числа шістками до 47:

415.

6 : 6 = 1

7 : 6 = 1 (ост. 1)

8 : 6 = 1 (ост. 2)

9 : 6 = 1 (ост. 3)

10 : 6 = 1 (ост. 4)

11 : 6 = 1 (ост. 5) 12 : 6 = 2

13 : 6 = 2 (ост. 1)

14 : 6 = 2 (ост. 2)

15 : 6 = 2 (ост. 3)

16 : 6 = 2 (ост. 4)

17 : 6 = 2 (ост. 5)

7 ⋅ 6 = 42

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

у 6 разів числа: 7, 10, 2, 1, 4, 3, 9, 6, 5, 8.

10 ⋅ 6 = 60 2 ⋅ 6 = 12 1 ⋅ 6 = 6 4 ⋅ 6 = 24 3 ⋅ 6 = 18 9 ⋅ 6 = 54 6 ⋅ 6 = 36 5 ⋅ 6 = 30 8 ⋅ 6 = 48

Отримані результати в

зростання: 6, 12, 18, 24, 30, 36, 42, 48, 54, 60

34 : = (ост. ).

34 : 4 = 8 (ост. 2) 34 : 5 = 6 (ост. 4) 34 : 6 = 5 (ост. 4)

420.

3 ⋅ 5 = 15

4 ⋅ 8 = 32

8 ⋅ 6 = 48

6 ⋅ 6 = 36

2 ⋅ 6 = 12

421. Пригадай таблиці множення

5 ⋅ 6 = 6 ⋅ 5

422. Випиши

25 – 25 : (25 – 20) = 20

1) 25 – 20 = 5 С

2) 25 : 5 = 5 И

3) 25 – 5 = 20 Н

: 6 =

12 : 6 ⋅ 5 = 2 ⋅ 5 = 10 18 : 6 ⋅ 5 = 3 ⋅ 5 = 15 24 : 6 ⋅ 5 = 4 ⋅ 5 = 20 30 : 6 ⋅ 5 = 5

5 = 25

з остачею? Тих, що діляться

28 – 14 + 42 = 56

4 – 2 + 6 = 8

24 – 12 + 36 = 48

430.

7 ⋅ 9 = 63 (дн.)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

35 – 21 + 49 = 63 5 – 3 + 7 = 9

30 – 18 + 42 = 54

Відповідь: у 9 тижнях 63 дні.

431.

9 ⋅ 7 = 63

3 ⋅ 7 =

432. Оля за два дні прочитала 12 сторінок книжки. Скільки

1) 12 : 2 = 6 (с.) – сторінок

2) 6 ⋅ 7 = 42 (с.) – сторінок прочитає за 7 днів

Відповідь: 42 сторінки. 433. Коробка, у якій 7 однакових

такі тістечка?

1) 56 : 7 = 8 (грн) – коштує 1 тістечко

2) 8 ⋅ 2 = 16 (грн) – коштують 2 тістечка Відповідь: 16 гривень.

Вираз: 56 : 7 ⋅ 2

434.

19 + 29 – 23 = 25 25 + 29 – 23 = 31

435. Склади і

42 : 6 = 7 (р.)

Відповідь: у

1) 24 : 6 = 4 (авт.)

24 : 6 ⋅

437. 7 ⋅ 7 – 6 = 49 – 6 = 43 7 ⋅ 6 – 6 = 42 – 6 = 36

7 ⋅ 5 = 35 7 ⋅ 9 = 63

7 ⋅ 7 = 49

7 ⋅ 8 = 56 7 ⋅ 4 = 28

+

=

441.

1

2

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

7

3 ⋅ 7 + 4 = 21 + 4 = 25 (кг)

7 ⋅ 2 + 82 = 14 + 82 = 96

16 + 7 ⋅ 7 = 16 + 49 = 65

16 : 4 ⋅ 7 = 4 ⋅ 7 = 28

12 : 6 ⋅ 7 = 2 ⋅ 7 = 14

36 : 6 ⋅ 7 = 6 ⋅ 7 = 42 21 : 7 ⋅ 9

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

451.

42 : 6 = 7 30 : 6 = 5 54 : 6 = 9 28 : 4 = 7 45 : 5 = 9 20 : 4 = 5

452. У шести однакових упаковках 24

1) 24 : 6 = 4 (пл.) – пляшок воли в 1 упаковці

2) 4 ⋅ 3 = 12 (пл.) – пляшок води в 3 упаковках

Відповідь: 12 пляшок води.

Вираз: 24 : 6 ⋅ 3

453. Склади і розв’яжи задачу за даними таблиці.

Два іграшкові барабани коштують 14 грн. Скільки гривень коштують 3 таких барабани?

1) 14 : 2 = 7 (грн) – ціна іграшкового

2) 7 ⋅ 3 = 21 (грн)

Відповідь: три таких барабани коштують 21 гривню.

454. У рівностях із таблиць

455.

3 = 15 (л)

Якщо k = 5, то (7 – 2) ⋅ k = (7 – 2) ⋅ 5 = 5 ⋅ 5 = 25 (л) Якщо k = 7, то (7 – 2) ⋅ k = (7 – 2) ⋅ 7 = 5 ⋅ 7 = 35 (л)

– х = 4

х = 11 – 4

х = 7

457. Висота першої

2 дм = 20 см

1) 20 : 4 = 5 (см) –

– 24 = 70

+ 18 – 24 = 64

2) 40 – 35 = 5 (ав.)

– 8 =

х = 40 + 8

= 48

– 8 = 48

= 48

461.

7 ⋅ 4 = 28

4 ⋅ 3 = 12

5 ⋅ 9 = 45

5 ⋅ 8 = 40

7 ⋅ 7 = 49

462. 26 + 45 = 71

+ 8 = 66

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

+

=

463. Майстри фарбують за 3 дні 9 однакових

вони пофарбують за 7 днів?

1) 9 : 3 = 3 (п.) – покрівель фарбують за 1 день.

2) 3 ⋅ 7 = 21 (п.)

Відповідь: за 7 днів пофарбують 21 покрівлю.

464.

+ □) ⋅ (□ + □)

465.

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

470.

25 : 5 ⋅ 7 = 5 ⋅ 7 = 35

28 : 4 ⋅ 7 = 7 ⋅ 7 = 49

16 : 2 ⋅ 6 = 8 ⋅ 6 = 48

35 : 7 ⋅ 5 = 5 ⋅ 5 = 25

471.

4 ⋅ 7 = 28

7 ⋅ 2 = 14

6 ⋅ 9 = 54

7 ⋅ 8 = 56

7 ⋅ 9 = 63

472.

28 – 14 + 42 = 56

4 – 2 + 6 = 8

24 – 12 + 36 = 48

473. Для

1) 42 : 7 = 6 (р.) –

2) 35 : 7 = 5 (р.)–

: 6 ⋅ 7 = 6 ⋅ 7 = 42 16 : 4 ⋅ 7 = 4 ⋅ 7 = 28

: 7 ⋅ 6 = 9 ⋅ 6 = 54

:

– 21 + 49 = 63 5 – 3 + 7 = 9

Відповідь: у 6 разів менше; у 5 разів більше.

474. Гончар

1) 6 ⋅ 4 = 24 (шт.)

2) 24 : 3 = 8 (шт.)

Відповідь: гончар

3 ⋅ х = 9

х = 9 : 3

х = 3

3 ⋅ 3 = 9 9 = 9

476. Відомо,

2 = 10 х = 10 : 2 х = 5 Відповідь:

5 – 3 = 2 (см)

Відповідь: на 2

479.

11 + 19 – 16 = 14

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

14 + 19 – 16 = 17 17 + 19 – 16 = 20 20 +

480. Перше

другого?

1) 7 + 42 = 49 – друге число. 2) 49 : 7 = 7 (р.)

Відповідь: у 7

481. Розв’яжи рівняння.

х ⋅ 7 = 35

х = 35 : 7

х = 5

5 ⋅ 7 = 35

= 35

482.

5 ⋅ 3 = 15

6 ⋅ 7 = 42

7 ⋅ 7 = 49

4 ⋅ 9 = 36

5 ⋅ 5 = 25

1) 20 – 16 = 4 (л)

2) 20 : 4 = 5 (р.) Відповідь: у 5

7 : 7 = 1

25 : 7 = 5

: 3 = 9

: 7 = 7

:

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 42 : 7 = 6 (кг) – маса яблук

2) 6 – 2 = 4 (кг).

Відповідь: в одному ящику 4 кг винограду. 489.

42 : 7 ⋅ 6 = 6 ⋅ 6 = 36

35 : 7 ⋅ 4 = 5 ⋅ 4 = 20

63 : 7 ⋅ 6 = 9 ⋅ 6 = 54

28 : 7 ⋅ 4 = 4 ⋅ 4 = 16

490. У секцію бальних

1) 24 – 20 = 4 (д.) – стільки хлопчиків серед дітей.

2) 24 : 4 = 6 (р.).

Відповідь: у 6 разів менше хлопчиків,

491.

63 : 7 ⋅ 5 = 9 ⋅ 5 = 45

492.

7 ⋅ 3 = 21

6 ⋅ 5 = 30 7 ⋅ 4 = 28 7 ⋅ 2 = 14

1) 20 – 5 = 15 (кл.)

2) 15 : 5 = 3 (р.)

56 : 7 = 8

: 6 = 9

63 – 35 + 21 = 49 9 – 5 + 3 = 7

45 – 25

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

(6 + 6) : 4 = 3 (кр.)

Відповідь: 2 коробки по 6 круасанів.

499.

8 + 26 – 19 = 15 15 + 26 – 19 = 22

500.

1) 36 – 6 = 30 (грн) – грошей

2) 30 : 6 = 5 (р.)

Відповідь: у 5 разів більше

+ 26 – 19 = 29

+ 26 – 19 = 43

+ 26 – 19 = 50

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

2) 18 : 3 = 6 (р.)

Відповідь: у 6

509. Усі

х ⋅ 3 = 15

х = 15 : 3

х = 5

Відповідь: маса гирі 5 кілограмів.

510. У компот поклали 5 яблук, а слив на 35 більше. У скільки разів

ніж яблук, поклали в компот?

1) 5 + 35 = 40 (сл.) — слив поклали у компот.

2) 40 : 5 = 8 (р.).

Відповідь: у 8 разів більше поклали у компот

511. Розв’яжи рівняння.

х ⋅ 7 = 63

х = 63 : 7

х = 9

9 ⋅ 7 = 63

= 63

5 ⋅ 6 = 30

4 ⋅ 8 = 32 7 ⋅ 5 = 35 3 ⋅ 9 = 27 7 ⋅ 9 = 63

513.

35 : 5 = 7

: 6 = 8

8 + 8 = 16 16 + 8 = 24 24 + 8 = 32

32 + 8 = 40

40 + 8 = 48

48 + 8 = 56

56 + 8 = 64

64 + 8 = 72

72 + 8 = 80

516.

56 : 7 = 8 Р

28 : 7 = 4 И

:

45 : 5 = 9

517. Склади

1) 25 : 5 = 5 (кг) –

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

2) 5 ⋅ 3 = 15 (кг) – маса 3

Відповідь:

518.

6 рядів, по 4

5 ⋅ 2 + 4 ⋅ 6 = 10 + 24 = 34 (к.)

Відповідь: всього посадили 34 кущі малини.

519. Маса шести однакових

1) 42 : 6 = 7 (кг) – маса 1 блоку.

2) 7 ⋅ 3 = 21 (кг) – маса 3 блоків.

Відповідь: маса трьох блоків 21 кг.

520.

42 : 7 ⋅ 6 = 6 ⋅ 6 = 36

54 : 6 ⋅ 5 = 9 ⋅ 5 = 45

: 4 ⋅ 6 = 8 ⋅ 6 = 48

: 7 ⋅ 5 = 4 ⋅ 5 = 20

521.

3 ⋅ 6 = 18

2 ⋅ 4 = 8

6 ⋅ 3 = 18

9 ⋅ 6 = 54 8 ⋅ 5 = 40

522. Повтори таблицю ділення на 7.

Для самостійного опрацювання.

523. Поясни, як поділили

Для самостійного опрацювання.

524. Виконай ділення на 7 з остачею. 16 : 7 = 2 (ост. 2) 9 : 7 = 1 (ост. 2) 24 : 7 = 3 (ост. 3) 20 : 7 = 2 (ост. 6) 23 : 7 = 3 (ост. 2) 17 : 7 = 2 (ост. 3)

Які остачі ти отримаєш? 2, 3, 6

525. Поміркуй, чи

29 : 7 = 4 (ост. 1) 30 : 7 = 4 (ост. 2) 31 : 7 = 4 (ост. 3)

8 : 7 = 1 (ост. 1) 9 : 7 = 1 (ост. 2) 24 : 7 = 3 (ост. 3) 38 : 7 = 5 (ост. 3)

: 7 = 8 (ост. 3)

8 : 7 = 1 (ост. 1)

16 : 7 = 2 (ост. 2)

530. Як треба

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

24 : 7 = 3 (ост. 3) 32 : 7 = 4 (ост. 4)

остачу 4? остачу 5? остачу 6? Запиши чотири

40 : 7 = 5 (ост. 5) 48 : 7 = 6 (ост. 6)

18 : 7 = 2 (ост. 4) 26 : 7 = 3 (ост. 5) 34 : 7 = 4 (ост. 6) 41 : 7 = 5 (ост. 6) 531.

7 ⋅ 7 = 49

9 ⋅ 7 = 63

5 ⋅ 6 = 30

2 ⋅ 7 = 14

6 ⋅ 7 = 42

532. Запиши кожне число у вигляді

19 = 14 + 5

57 = 56 + 1

533. За

14 : 7 ⋅ 6 = 2 ⋅ 6 = 12

21 : 7 ⋅ 6 = 3 ⋅ 6 = 18

28 : 7 ⋅ 6 = 4 ⋅ 6 = 24 35 : 7 ⋅ 6 = 5 ⋅ 6 = 30

534. Випиши

= 35 + 3

= 35 + 4

42 : 7 = 36 : 6 21 : 7 = 15 : 5 28 : 7 = 24 : 6 63 : 7 = 54 : 6

23 : 7 = 3 (ост. 2)

21 : 7 = 3

10 : 7 = 1 (ост. 3)

= 21 + 2

= 14 + 3

: 7 ⋅ 6 = 6 ⋅ 6 = 36

: 7 ⋅ 6 = 7

: 7 = 12 :

7 : 2 = 3 (ост. 1)

7 : 3 = 2 (ост. 1)

540.

3 ⋅ 7 = 21

9 ⋅ 5 = 45

8 ⋅ 7 = 56

5 ⋅ 7 = 35

4 ⋅ 7 = 28

541.

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

7 : 4 = 1 (ост. 3) 7 : 5 = 1 (ост. 2)

28 : 7 = 4

54 : 6 = 9

21 :

до стіни він може зробити?

58 : 7 = 8 (ост. 2) (кр.)

Відповідь: максимальна кількість 9 кроків.

542. Додай числа сімками до 27; до 37; до 47; до 57. 7

7 + 7 = 14

7

+ 7 = 14

7 + 7 + 7 = 21

7 + 7 + 7 + 7 = 28

7

543. Довжина доріжки

53 – (12 – 18 : 6) ⋅ 2 = 35

1) 18 : 6 = 3

2) 12 – 3 = 9

3) 9 ⋅ 2 = 18

4) 53 – 18 = 35

7 : 6 = 1 (ост. 1)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

547.

7 ⋅ 7 = 49

10 ⋅ 7 = 70 2 ⋅ 7 = 14 1 ⋅ 7 = 7 4 ⋅ 7 = 28 3 ⋅ 7 = 21

548. Крок тата становить 7 дм, крок мами 6 дм. Вони йдуть разом. Скільки

в цьому випадку?

1) 7 ⋅ 7 = 49 (дм) – пройшов тато.

2) 49 : 6 = 8 (ост.1) (кр.)

Відповідь: мама зробила 8 кроків; остача

549.

7 ⋅ 3 = 21

9 ⋅ 7 = 63

9 ⋅ 3 = 27

7 ⋅ 2 = 14

2 ⋅ 9 = 18

550. 1)

11 : 7 = 1 (ост. 4)

29 : 7 = 4 (ост. 1) 22 : 7 = 3 (ост. 1) 38 : 7 = 5 (ост. 3)

2) Яке число виявилося «зайвим»? 60

551. Пригадай таблиці множення на 6 і на 7. Для самостійного опрацювання.

552.

70 : 7 ⋅ 5 = 10 ⋅ 5 = 50

63 : 7 ⋅ 5 = 9 ⋅ 5 = 45

56 : 7 ⋅ 5 = 8 ⋅ 5 = 40

49 : 7 ⋅ 5 = 7 ⋅ 5 = 35 42 : 7 ⋅ 5 = 6 ⋅ 5 = 30

553.

42 – (56 : 7 : 4) + 12 = 52

1) 56 : 7 = 8

2) 8 : 4 = 2

3) 42 – 2 = 40

4) 40 + 12 = 52

Слово:

554.

23 : 7 = 3 (ост. 2)

47 : 7 = 6 (ост. 5) 60 : 7 = 8 (ост. 4)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 5 ⋅ 5 = 25 (ц.) — цукерок

2) 25 : 7 = 3 (ост. 4) (к.).

Відповідь: залишилося 4 цукерки. 556.

9 : 1 = 9 Д

15 : 5 = 3 В

28 : 4 = 7 І

25 : 5 = 5 Р 12 : 3 = 4 М 30 : 5 = 6 О 36 : 4 = 9 Д 16 : 2 = 8 А

557.

7 ⋅ 9 = 63

6 ⋅ 8 = 48

7 ⋅ 4 = 28

6 ⋅ 3 = 18

5 ⋅ 7 = 35

558. Повтори таблицю множення числа

10 : 5 = 2 К 20 : 4 = 5 Р 21 : 3 = 7 І 5 : 5 = 1 Т

:

:

:

:

:

560. 56 – 28 + 14 =

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

564.

х : 7 = 8

х = 8 ⋅ 7

х = 56

56 : 7 = 8

8 = 8

х : 4 = 7

х = 7 ⋅ 4 х = 28 28 : 4 = 7 7 = 7 х : 9 = 4 х = 4 ⋅ 9 х = 36 36 : 9 = 4 4 = 4

565. Для будівельної компанії придбати 42 молотків і 7 лопат. У скільки разів

придбали лопат, ніж молотків?

42 : 7 = 6 (р.)

Відповідь: у 6 разів менше придбали лопат, ніж молотків.

566. У коробці 24 шоколадки. Шість шоколадок продали. У скільки разів

шоколадок залишилося, ніж продали?

1) 24 – 6 = 18 (ш) – залишилося шоколадок.

2) 18 : 6 = 3 (р.).

Відповідь: у 3 рази більше шоколадок залишилося,

567.

8 ⋅ х = 32

х = 32 : 8

х = 4

8 ⋅

568.

8 ⋅ 8 = 64

8 ⋅ 9 = 72

8 ⋅ 7 = 56

8 ⋅ 4 = 32

8 ⋅ 5 = 40

569. 63 – 42 = 21

570.

571. Діляться на 5 Діляться на 6

30 35 40 20

572.

24 18 42

:

:

:

на 7

35 42 56

63 : 7 = 9 Р

14 : 7 = 2 У

42 : 7 = 6 К

40 : 5 = 8 А

573. У

1 спосіб

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

: 7 = 7 М

: 7 = 8 А

1) (8 + 8) ⋅ 2 = 16 ⋅ 2 = 32 (п.)

2 спосіб

2) 8 ⋅ 2 + 8 ⋅ 2 = 16 + 16 = 32 (п.)

Відповідь: у двох коробках 32 пішаки.

574. Кожна з двох коробок із тістечками

одне тістечко з першої коробки, ніж із другої?

1) 24 : 3 = 8 (грн) – ціна тістечка з першої коробки.

2) 24 : 4 = 6 (грн) – ціна

3) 8 – 6 = 2 (грн).

Відповідь:

575.

67 + 27 – 32 = 62

62 + 27 – 32 = 57 57 + 27 – 32 = 52 52 + 27 – 32 = 47 47 + 27 –

576.

1) 48 – 40 = 8 (п.)

2) 40 : 8 = 5 (р.).

Відповідь: у

45 – 5 = 40 – різниця чисел. 40 : 5 = 8 (р.) Відповідь:

42 : 7 ⋅ 8 = 6 ⋅ 8 = 48

30 – 18 + 42 = 54

5 – 3 + 7 = 9 40 – 24 + 56 = 72

– 2 + 6 = 8

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

а ⋅ 8 56 32 64 48 40 16 72 24

56 : 8 = 7 32 : 8 = 4

582. За три

золотих?

1) 18 : 3 = 6 (м.) –

: 8 = 8 48 : 8 = 6

: 8 = 5 16 : 8 = 2

2) 6 ⋅ 7 = 42 (м.) – дають срібних монет

Відповідь: за сім золотих монет дадуть 42 срібні монети.

583. Довжина прямокутника 13 см, а ширина на 5 см менша. Обчисли

периметр.

1) 13 – 5 = 8 (см) – ширина прямокутника.

2) (13 + 8) ⋅ 2 = 21 ⋅ 2 = 42 (см) – периметр прямокутника.

Відповідь: периметр пря мокутника 42 см.

584. Чи залишаться терези у рівновазі, якщо

однаковій гирі? Залишаться у рівновазі. 10 = 30 – 20, 10 + 5 = 30 – 20 + 5

585. У скільки разів кожна величина, подана на

подану навпроти на блакитному фоні?

2 дм 1 см : 7 см = 21 см : 7 см = 3 рази

4 дм 2 см : 7 см = 42 см : 7 см = 6 разів

5 дм 6 см : 7 см = 56 см : 7 см = 8 разів

1 м 8 дм : 6 дм = 18 дм : 6 дм = 3 рази

3 м : 6 дм = 30 дм : 6 дм = 5 разів

5 м 4 дм : 6 дм = 54 дм : 6 дм = 9 разів.

586. Для приготування

2) 2 ⋅ 8 = 16 (яєць) –

587.

8 ⋅ 4 + 32 = 32 + 32 = 64

8 ⋅ 8 – 36 = 64 – 36 = 28 64 : 8 + 16 = 8 + 16 = 24

8 ⋅ 7 – 15 = 56 – 15 = 41

– 8 ⋅ 6 = 48 – 48 = 0

+ 8 ⋅ 9 = 24 + 72 = 96

: 8 + 21 = 4 + 21 = 25 8 ⋅ 5 – 21 = 40 – 21 = 19 588.

8 ⋅ 3 = 24

6 ⋅ 9 = 54

8 ⋅ 8 = 64

7 ⋅ 2 = 14

8 ⋅ 6 = 48

: 8 = 5

: 6 = 9 589.

65 – 37 = 28

6 ⋅ 5 = 30 3 ⋅ 9 = 27 7 ⋅ 4 = 28 92 – 65 = 27 14 + 16 = 30 590.

8 ⋅ х = 48

х = 48 : 8

х = 6 х ⋅ 8 = 64 х = 64 : 8 х = 8 х : 8 = 7 х = 7 ⋅ 8

= 56 591.

Слово: ЗУБ ( + ) : ( – )

1) + 2) –

3) :

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

На скільки клітинок більше чоловічок

1) 7 ⋅ 5 = 35 (кл.) – клітинок подолав спочатку.

2) 7 ⋅ 8 = 56 (кл.) – клітинок подолав потім.

3) 56 – 35 = 21 (кл.)

Відповідь: на 21 клітинку більше чоловічок

594. Купили 6

заплатили

1) 8 ⋅ 6 = 48 (грн) – заплатили

2) 5

7 = 35 (грн)

3) 48 + 35 = 93 (грн)

Відповідь: за

слова.

Діляться на 5 Діляться на 6

25 30 40 35

596. У шести однакових

на 7

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

30 – 18 + 24 = 36

5 – 3 + 4 = 6

40 – 24 + 32 = 48

600.

601.

1) половину від чисел 18, 14, 6;

18 : 2 = 9

14 : 2 = 7

6 : 2 = 3

2) третину від чисел 21, 27, 15; 21 : 3 = 7

27 : 3 = 9

15 : 3 = 5

3) чверть від чисел 16, 24, 32. 16 : 4 = 4

24 : 4 = 6

32 : 4 = 8

602. Коли

вона

1) 8 ⋅ 7 = 56 (грн) –

2) 8 + 56 = 64 (грн)

Відповідь:

603.

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

8 ⋅ 2 = 16

8 ⋅ 3 = 24

8 ⋅ 4 = 32

7 ⋅ 7 = 49

608. Випиши

слова.

Діляться на 6 Діляться на 7

48 42 30 54

ГРАД

609.

54 : х = 6

х = 54 : 6

х = 9

54 : 9 = 6

6 = 6 8

610.

56 : 7 = 8 30 :

611.

49 32 56

84 – 25 = 59 59 – 31 = 28

612. У кіоск привезли 6 кавунів,

завезеного товару?

1) 8 ⋅ 6 = 48 (кг) – маса кавунів.

2) 3 ⋅ 8 = 24 (кг) – маса динь.

3) 48 + 24 = 72 (кг)

Відповідь: маса завезеного

32 : 8 = 4 Т

36 : 6 = 6 р

36 : 4 = 9 А

49 : 7 = 7 В 54 : 6 = 9 А

1) 8 ⋅ 5 = 40 (кл.)

2) 7

4 = 28 (кл.)

3) 40 – 28 = 12 (кл.)

Виразом: 8 ⋅ 5 – 7 ⋅ 4 = 40 – 28 = 12 (кл.).

615.

1) 6 ⋅ 5 = 30 (м.) –

2)

: 8 = 6

: 8 = 3

: 8 = 2

64 32 56

=

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 24 : 6 = 4 (см) –

2) 24 : 4 = 6 (см) –

3) 6 – 4 = 2 (см)

617.

618.

1) 6 ⋅ 3 = 18 (авт.) – автомобілів

2) 18 + 6 = 24 (авт.)

Відповідь: спочатку

619.

7 ⋅ х = 49

х = 49 : 7

х = 7

7 ⋅ 7 = 49 49 = 49

620.

2 ⋅ 7 = 14

9 ⋅ 6 = 54

6 ⋅ 4 = 24

5 ⋅ 7 = 35

4 ⋅ 7 = 28

621. Повтори таблицю ділення на 8.

Для самостійного опрацювання.

622. Поясни,

19 : 8 = 2 (ост. 3)

623.

12 : 8 = 1 (ост. 4) 27 : 8 = 3 (ост. 3) 23 : 8 =

:

:

:

8 : 8 = 1

24 : 8 = 3

48 : 8 = 6

72 : 8 = 9

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

9 : 8 = 1 (ост. 1)

26 : 8 = 3 (ост. 2)

51 : 8 = 6 (ост. 3)

76 : 8 = 9 (ост. 4)

627. У числовому ряду від 1 до 70 є сім чисел, які діляться на 8

дорівнює остачі. Запиши ці рівості.

18 : 8 = 2 (ост. 2)

27 : 8 = 3 (ост. 3)

36 : 8 = 4 (ост. 4)

45 : 8 = 5 (ост. 5)

628. Коли треба забезпечити цілодобову

працівниці трудяться

кожна зміна?

1 доба = 24 год

24 : 3 = 8 (год)

Відповідь:

629.

остачу 5? остачу 6? остачу 7?

Для самостійного опрацювання.

630.

8 ⋅ 8 = 64

3 ⋅ 8 = 24

3 ⋅ 7 = 21

6 ⋅ 8 = 48

4 ⋅ 8 = 32

доріжку будь-якої

4 см; 5 см; 6 см?

8 : 2 = 4 (д.) –

8 : 3 = 2 (ост. 2) – не

8 : 4 = 2 (д.)

8 : 5 = 1 (ост. 3)

8 : 6 = 1 (ост. 2) – не можна

632. За допомогою

16 : 8 ⋅ 7 = 2 ⋅ 7 = 14

24 : 8 ⋅ 7 = 3 ⋅ 7 = 21

32 : 8 ⋅

= 16 + 3 47 = 40 + 7

21 : 7 = 18 : 6 24 : 4 = 42 : 7

24 – (24 : 4 – 24 : 6) = 22

1) 24 : 4 = 6

2) 24 : 6 = 4

= 32 + 7

: 8 = 28 : 7

: 8 = 49 : 7

:

54 : 8 = 6 (ост. 6)

63 : 8 = 7 (ост. 7)

2

3

: 8 = 30 : 6

: 8 = 56 : 7

що

3) 6 – 4 = 2

4) 24 – 2 = 22

Слово: СМІХ

636. У

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

числа,

на 8. 21 : 8 = 2 (ост. 5) 22 : 8 = 2 (ост. 6) 15 : 8 = 1 (ост. 7)

637. Випиши з таблиці (№ 636)

максимальною. 6-та година (3 + 7 + 1 = 11)

638. Виконай ділення. Які остачі ти отримаєш? 1, 2, 3

8 : 3 = 2 (ост. 2) 8 : 6 = 1 (ост. 2) 8 : 5 = 1 (ост. 3) 8 : 7 = 1 (ост. 1)

639.

3 ⋅ 6 = 18

9 ⋅ 8 = 72

8 ⋅ 5 = 40

8 ⋅ 4 = 32

6 ⋅ 7 = 42

640. Деталь конструктора має довжину

викласти доріжку завдовжки 70 см?

70 : 8 = 8 (ост. 6)

Відповідь: потрібно 9 таких деталей.

8 + 8 = 16

8 + 8 + 8 = 24

8 + 8 = 16 8 + 8 + 8 = 24 8 + 8 + 8 + 8 = 32 8 + 8 + 8 + 8 + 8 = 40

: 8 = 8 (ост.

1) 8

645. 27 : 9 ⋅ 3 = 3 ⋅ 3 = 9 8 ⋅ 8 – 59 = 64 – 59 = 5

: 3 = 8

:

:

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

6 ⋅ 6 : 4 = 36 : 4 = 9

3 ⋅ 8 : 6 = 24 : 6 = 4

6 ⋅ 7 – 42 = 42 – 42 = 0

4 ⋅ 5 – 19 = 20 – 19 = 1

⋅ 8 – 27 = 32 – 27 = 5 56 : 7 : 2 = 8 : 2 = 4

646. Бабуся продала 7 яблук по 5 грн за

батончики ціною 8 грн. Скільки батончиків вона купить?

залишиться?

1) 5 ⋅ 7 = 35 (грн) – грошей

2) 35 : 8 = 4 (ост. 3).

Відповідь: бабуся

647. Збільш у 8 разів числа: 6, 10, 2, 1, 5, 3, 9, 7, 4, 8.

6 ⋅ 8 = 48

10 ⋅ 8 = 80 2

Отримані результати в порядку зростання: 8, 16, 24, 32, 40, 48, 56, 64, 72, 80 648.

7 ⋅ 8 = 56

9 ⋅ 4 = 36

9 ⋅ 6 = 54

8 ⋅ 2 = 16

5 ⋅ 5 = 25

649. Кафе

:

=

2)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

653.

45 + 5 ⋅ (25 : 5) – 20 = 50

1) 25 : 5 = 5

2) 5 ⋅ 5 = 25

3) 45 + 25 = 70

4) 70 – 20 = 50

Слово: ФАРА

654. Двадцять

і

частини?

20 : 8 = 2 (ост. 4)

Відповідь: кожна

655.

(56 + 4 ⋅ 2) : 8 + (72 : 8 + 10) = 27

1) 4 ⋅ 2 = 8

2) 56 + 8 = 64

3) 64 : 8 = 8

4) 72 : 8 = 9

5) 9 +10 = 19

6) 8 + 19 = 27

Слово: КОРОВА

656. Повтори

657.

63 – 35 + 21 = 49

9 – 5 + 3 = 7 81 – 45 + 27 = 63

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

9 : 3 = 3 (р.)

Відповідь: 3 рази перший відрізок поміститься

1) 56 : 8 = 7 (м.) – ниток потрібно для 1 светра.

2) 7 ⋅ 5 = 35 (м.) – ниток потрібно для 5 светрів.

Відповідь: потрібно 35

Вираз: 56 : 8 ⋅ 5

664.

9 ⋅ 5 + 5 = 45 + 5 = 50

9 ⋅ 7 + 7 = 63 + 7 = 70

9 ⋅ 8 + 8 = 72 + 8 = 80

9 ⋅ 9 + 9 = 81 + 9 = 90 9 ⋅ 4 + 16 = 36 + 16 = 52 9 ⋅ 2

665.

9 ⋅ 9 = 81

9 ⋅ 5 = 45

9 ⋅ 7 = 63

9 ⋅ 4 = 36

9 ⋅ 2 = 18

667. Ділиться на 6

6 ⋅ 9 + 4 ⋅ (5 + 4) = 90

1) 5 + 4 = 9

2) 6 ⋅ 9 = 54

3) 4 ⋅ 9 = 36

4) 54 + 36 = 90

МОВА

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 9 ⋅ 4 = 36 (р.) – робітників

2) 9 + 36 = 45 (р.)

Відповідь: на спорудженні двох будинків працювало 45 робітників.

Вираз: 9 + 9 ⋅ 4

671. В одному будинку 9 поверхів по 4 квартири,

квартир. Скільки

1) 4 ⋅ 9 = 36 (кв.) – квартир в одному будинку.

2) 6 ⋅ 6 = 36 (кв.) – квартир в другому будинку.

3) 36 + 36 = 72 (кв.)

Відповідь: в обох будинках 72 квартири.

Вираз: 4 ⋅ 9 + 6 ⋅ 6

6 поверхів

672. Від числа 72 відняли число 64. Знайди, у скільки разів зменшуване

різницю.

1) 72 – 64 = 8 – різниця чисел.

2) 72 : 8 = 9 (р.)

Відповідь: у 9 разів зменшуване більше за різницю.

673.

72 : 8 ⋅ 9 = 9 ⋅ 9 = 81

63 : 7 ⋅ 6 = 9 ⋅ 6 = 54

32 : 8 ⋅

674.

9 ⋅ 3 = 27

8 ⋅ 7 = 56

7 ⋅ 6 = 42 6 ⋅ 5 = 30

8 ⋅ 8 = 64

676.

32 – 16 + 48 = 64

4 – 2 + 6 = 8 36 – 18 + 54 = 72

: 8

6

– 7 +

681.

по 7

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

кожну?

1) 9 ⋅ 5 = 45 (грн) — коштують 5 тюбиків.

2) 7 ⋅ 3 = 21 (грн) — коштують 3 баночки.

3) 45 – 21 = 24 (грн)

Відповідь: на 24

683.

35 : х = 7

х = 35 : 7

х = 5

35 : 5 = 7 7 = 7

684.

9 ⋅ 2 = 18

9 ⋅ 5 = 45 7 ⋅ 7 = 49

8 ⋅ 4 = 32

8 ⋅ 6 = 48

– х = 7

= 35 – 7

= 28

– 28 = 7 7 = 7

5 грн 40 коп + 2 грн 10 коп = 7 грн 50 коп 15 м 20

: 5 = 8

690.

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

отримати петлю? А – Е; Б – Д; В – Г. 691.

17 + 27 – 19 = 25

25 + 27 – 19 = 33 33 + 27 – 19 = 41 41 + 27 – 19 = 49 49 + 27 – 19 = 57 57 + 27

692. Число

1) 72 : 8 = 9 –

чисел. 2) 72 – 9 = 63

Відповідь: на 63 одиниць

693.

45 : 5 ⋅ 9 = 9 ⋅ 9 = 81

30 : 5 ⋅ 9 = 6 ⋅ 9 = 54

16 : 8 ⋅ 9 = 2 ⋅ 9 = 18

24 : 6 ⋅ 9 = 4 ⋅ 9 = 36 49 : 7 ⋅ 9 = 7 ⋅

695.

45 – 27 + 63 = 81

5 – 3 + 7 = 9 40 – 24 + 56 = 72

696. У хмарочосі 72 поверхи.

72 : 9 = 8 (дн.) Відповідь: знадобиться 8 днів. 697. 5

2) 10 – 3 = 7 (см) – довжина прямокутника. Відповідь: довжина прямокутника

:

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

а : 9 5 2 6 9 7 3 8 4

703.

12 – х = 7

х = 12 – 7

х = 5 12 – 5 = 7 7 = 7

45 : 9 = 5 18 : 9 = 2

: 9 = 6

: 9 = 9

⋅ х = 12

: х = 2 х = 18 : 2 х = 9 18 : 9 = 2 2 = 2 704. Діляться на 7:

= 12 : 4

= 3

⋅ 3 = 12 12 = 12

64 : 8 = 8 К 36 : 9 = 4 Р

: 9 = 9 И

: 7 = 5 Г

: 9 = 7 А

1) 25 + 13 =

2) 38 : 9 = 4 (ящ.) Відповідь:

1) 25 + 13 =

2) 38 : 7 = 5 (ост. 3)

5

3 + 5 = 15 + 5 = 20 (см)

: 7 = 8 К

: 8 = 9 И

: 9 = 6 Л

: 6 = 9 И

: 9

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

32 : 8 ⋅ 9 = 4 ⋅ 9 = 36 24 : 8 ⋅ 9 = 3 ⋅ 9 = 27 711.

а 9 18 27 36 45 54

а : 9 1 2 3 4 5

712.

19 : 9 = 2 (ост. 1) 713.

26 : 9 = 2 (ост. 8)

28 : 9 = 3 (ост. 1)

714. Поміркуй, чи можна

більшу

715.

10 : 9 = 1 (ост. 1)

20 : 9 = 2 (ост. 2)

716.

25 : 9 = 2 (ост. 7) 39 : 9 = 4 (ост. 3)

30 : 9 = 3 (ост. 3) 40 : 9 = 4 (ост. 4)

11 : 9 = 1 (ост. 2) 17 : 9 = 1 (ост. 8)

50 : 9 = 5 (ост. 5) 60 : 9 = 6 (ост. 6)

70 : 9 = 7 (ост. 7)

80 : 9 = 8 (ост. 8)

10 : 9 = 1 (ост. 1) 20 : 9 = 2 (ост. 2) 30 : 9 = 3 (ост. 3) 40 : 9 = 4 (ост. 4)

717. У результаті ділення числа 55

55, щоб сума

обчислення. 55 + 8 = 63, 63 : 9 = 7

718. У числовому ряду від 1 до 80 є

8

10 : 9 = 1 (ост. 1)

20 : 9 = 2 (ост. 2)

719. У

30 : 9 = 3 (ост. 3) 40 : 9 = 4 (ост. 4)

50 : 9 = 5 (ост. 5) 60 : 9 = 6 (ост. 6)

70 : 9 = 7 (ост. 7)

80 : 9 = 8 (ост. 9)

ВЕРСТАТ

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

725.

12 : 9 = 1 (ост. 3)

21 : 9 = 2 (ост. 3)

30 : 9 = 3 (ост. 3)

726.

48 : 8 = 54 : 9

24 : 8 = 27 : 9

727.

15 : 9 = 1 (ост. 6)

24 : 9 = 2 (ост. 6)

33 : 9 = 3 (ост. 6)

728.

32 : 8 = 36 : 9 72 : 8 = 81 : 9

36 : 9 = 4

93 : 9 = 10 (ост. 3)

900 : 9 = 3

16 : 8 = 18 : 9 40 : 8 = 45 : 9

45 : 9 = 5 72 : 9 = 8 99 : 9 = 11

36 : 9 + 36 : 6 – 42 : 7 : 3 = 4 + 6 – 6 : 3 = 4 + 6 – 2 = 8

Слово: СРІБЛО 729.

9 : 2 = 4 (ост. 1)

9 : 4 = 2 (ост. 1)

730. Відстань до стіни 7

стрибків до стіни

70 : 9 = 7 (ост. 7)

9 + 9 + 9 = 27

9 + 9 + 9 + 9 = 36

9 + 9 + 9 + 9 + 9 = 45 9 + 9 + 9 + 9 + 9 + 9 =

9 : 5 = 1 (ост. 4) 9 : 6 = 1 (ост. 3)

64 : 8 = 72 : 9 56 : 8 = 63 : 9

9 : 7 = 1 (ост. 2)

: 8 = 1 (ост. 1)

21 : 9 = 2 (ост. 3)

50 : 9 = 5 (ост. 5) 60 : 9 = 6 (ост. 6) 2)

40 : 9 = 4 (ост. 4)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 8 ⋅ 8 = 64 (грн) –

2) 64 : 9 = 7 (ост. 1) (п.)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1 ц : 10 = 100 кг : 10 = 10 кг

10

2) 2 ц = 200 кг 5 ц = 500 кг 10 ц = 1000 кг

13.

15 : 5 ⋅ 9 = 27 (кл.)

Відповідь: подолає 27 клітинок.

14.

45 : 9 ⋅ 8 = 5 ⋅ 8 = 40

63 : 9 ⋅ 5 = 7 ⋅ 5 = 35

48 : 8 ⋅ 9 = 6 ⋅ 9 = 54

36 : 4 ⋅ 9 = 9 ⋅ 9 = 81 40 : 8 ⋅

:

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

45 : 9 ⋅ 7 = 5 ⋅ 7 = 35 36 : 4 ⋅ 9 = 9 ⋅ 9 = 81

81 : 9 : 3 = 9 : 3 = 3

42 : 7 : 2 = 6 : 2 = 3

1) 9 ⋅ 8 = 72 7 ⋅ 5 = 35 4 ⋅

28. «Сусіди» числа 120: 119, 121 29. Порозрядне додавання

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

300 + 8 ⋅ 9 – (400 – 100) = 72 1) 400 – 100 = 300 П 2) 8 ⋅ 9 = 72 О 3) 300 +

40.

7 грн 30 коп. – 2 грн 20 коп. = 5 грн 10 коп.

4 грн 50 коп. + 3 грн 10 коп. = 7 грн 60 коп.

8 грн 0 коп. – 4 грн 0 коп. = 4 грн 0 коп.

6 грн 20 коп. + 2 грн 60 коп. = 8 грн 80 коп.

41.

1) 56 – 8 = 48 (м)

2) 48 : 8 = 6 (р.) Відповідь: у 6

відстань 13

13 + (13 + с) (км) Якщо с = 2, тоді 13 + (13 + с) = 13 + (13 + 2) = 28 (км)

с = 4, тоді 13 + (13 +

1) 7 ⋅ 8 = 56 (ц.) – карамельок

2) 7 + 56 = 63 (ц.)

Відповідь:

61. 200 + 81 : (3 + 2 ⋅ 3) = 209

1) 2 ⋅ 3 = 6 С

2) 3 + 6 = 9 В

3) 81 : 9 = 9 І

4) 200 + 9 = 209 Т

62.

5

1) 8 ⋅ 7 = 56 (г.) –

2) 56 + 7 = 63 (г.)

70.

700 – 500 = 200

+ 400 = 800

71. 600 + 200 = 800

– 900 = 100

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

+ 20 + 1 = 821

+ 50 + 5 = 555

+ 30 = 930

+ 40 = 640

72. 24 : 6 = 4 21 : 3 = 7 36 : 9 = 4 35 : 7 = 5 56 : 8 = 7 45 : 9 = 5

73.

3 м 2 дм 4 см = 324 см

7 м 4 дм 3 см = 743 см

1 м 6 дм 7 см = 167 см

74.

+

+

+ 20 + 4 = 324

+ 40 + 3 = 743

+ 60 + 7 = 167

= 1000

=

75. Купили 63 морозива і

63 : 9 = 7 (р.) Відповідь: у

76. 72 – 56 + 24 = 40 9 – 7 + 3 = 5 81 – 63 + 27 = 45

– 16 + 32 = 64

– 2 + 4 = 8

+ 2 = 202

+ 4 =

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

600 – 400 = 200 999 – 99 = 900 400 – 1 = 399

+ 1 = 800

+ 40 = 440 82. 3

2 дм 4 см – 3 м = 24 см 3

1) 2 ⋅ 4 = 8 (см) – периметр

2) (2 + 1) ⋅ 2 = 6 (см) –

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

91.

200 + 300 = 500 С

700 – 400 = 300 К

300 + 300 = 600 Е

500 + 500 = 1000 Л

800 – 400 = 400 Я

92.

3 сот. 4 дес. 2 од. – 4 дес. 2 од. = 300 од.

3 сот. 4 дес. 2 од. – 3 сот. 2 од. = 40 од.

800 – 300 = 500 С

500 – 300 = 200 О

900 – 400 = 500 С

900 – 200 = 700 Н

600 – 500 = 100 А

3 сот. 4 дес. 2 од. – 3 сот. 4 дес. = 2 од. 342 – 42 = 300 342 – 302 = 40

– 340 = 2

93. До новорічних свят придбали ялинкові прикраси: 200

кульок на 50 менше, ніж зірочок і шишок разом.

прикрас придбали до свят?

1) 200 + 150 = 350 (пр.) – зірочок і шишок разом

2) 350 – 50 = 300 (пр.) – кульок

3) 350 + 300 = 650 (пр.)

Відповідь: до свят придбали 650 прикрас.

94. Маляр

20 : 2 = 10 (д.)

Відповідь: маляр фарбував 10 дощок

2) 7

3)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

5 секунд?

1) 10 : 2 = 5 (кл.) – за секунду 2) 5 ⋅ 5 = 25 (кл.)

Відповідь: жучок пройде 25 клітинок.

103.

400 – 200 = 200 800 –

104. 800 – 200 = 600

– 80 = 800

105.

60 + 50 = 60 + 40 + 10 = 110

60 + 90 = 60 + 40 + 50 = 150

80 + 80 = 80 + 20 + 60 = 160 108.

залишилося 5 годин?

1) 15 : 3 = 5 (в.)

2) 5 ⋅ 5 = 25 (в.) Відповідь:

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

113.

50 + 70 = 70 + 30 + 20 = 120

60 + 90 = 90 + 10 + 50 = 150

60 + 50 = 60 + 40 + 10 = 110

90 + 90 = 90 + 10 + 80 = 180

40 + 80 = 80 + 20 + 20 = 120

10 + 90 = 100

600 – (300 – 200) = 600 – 100 = 500

600 – 300 – 200 = 300 – 200 = 100

114.

130 – 10 = 120

180 – 50 = 130 70 + 90 = 90 + 10 + 60 = 160 80 + 60 = 80 + 20 + 40 = 140 99 + 100 = 199 620 – 20 = 600

115.

120 – 30 = 120 – 20 – 10 = 90

110 – 50 = 110 – 10 – 40 = 60

150 – 90 = 150 – 50 – 40 = 60

116.

130 – 40 = 90

150 – 80 = 70

80 + 70 = 150

60 + 60 = 120

117.

=

420 + 60 = 480 480 – 40 = 440 440 + 50 = 490 490 – 70 = 420

118. Кожна клітинка

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

140 – 70 = 140 – 40 – 30 = 70 120 – 40 = 120 – 20 – 20 = 80

126.

450 + 130 = 580

+ 120 =

– 30 = 830

=

127. На лівій шальці гиря 16 кг, на

16 = 10 + 3 + 3

128. 540 + 120 = 660

129. Кожна клітинка на

4 ⋅ 7 = 28 (км)

Відповідь: між деревами 28 кілометрів.

130.

8 груш у кожному ряду, а другого

1) 8 ⋅ 6 = 48 (д.)

2) 83 – 48 = 35 (д.) – обкопав

3) 35 : 5 = 7 (д.)

Відповідь: у кожному

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 130 + 120 = 250 (км) – шлях

2) 250 – 150 = 100 (км)

Відповідь: шлях

140.

1 ⋅ (8 : 2) = 4 (км)

Відповідь: пішохід подолає 4 кілометри.

141.

480 + 210 = 690 690 – 330 = 360 360 – 100 = 260 260 + 220 = 480

142. Трьом покупцям відрізали від

5 м. Скільки всього метрів полотна продали?

7 ⋅ 3 + 5 ⋅ 4 = 41 (м)

Відповідь: продали 41 метр полотна.

143.

5 м 6 дм 4 см = 564 см

9 дм 1 см 5 мм = 915 мм

4 дм 8 см = 48 см

6 м 3 дм = 63 дм

144. Турист долає

1) 15 : 3 = 5 (км) – пройде за 1 годину

2) 5 ⋅ 5 = 25 (км)

Відповідь: турист пройде

145.

146.

покупцям по

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

890 – (320 + 230) = 890 – 550 = 340 (б.)

Відповідь: в лісі росло 340 беріз. 153.

5 ц 40 кг = 540 кг

6 ц 30 кг = 630 кг

8 ц 20 кг = 820 кг

9 ц 99 кг = 999 кг 154. 1 ц – 1 кг = 100 кг – 1 кг =

155.

340 – (110 + 120) = 340 – 230 = 110 (м.) Відповідь: третього дня вирвали 110 морквин.

156.

+ 400 = 930

+ 200 = 960

157.

480 + 10 = 490

158.

+ 300 = 590

+

=

380 = 38 дес. 510 = 51 дес. 790 = 79 дес.

159.

230 + 140 = 23 дес. + 14 дес. = 37 дес. = 370

530 + 350 = 53 дес. + 35 дес. = 88 дес. = 880

470 + 210 = 47 дес. + 21 дес. = 68 дес. = 680

640 + 220 = 64 дес. + 22 дес. = 86 дес. = 860

160.

420 + 360 = 42 дес. + 36 дес. = 78 дес. = 780

460 + 230 = 46 дес. + 23 дес. = 69 дес. = 690

180 + 610 = 18 дес. + 61 дес. = 79 дес. = 790

340 + 420 = 34 дес. + 42 дес. = 76 дес. = 760

450 + 220 = 45 дес. + 22 дес. = 67 дес. = 670

180 + 810 = 18 дес. + 81 дес. = 99 дес. = 990

150 + 230 = 15 дес. + 23 дес. = 38 дес. = 380

610 + 320 = 61 дес. + 32 дес. = 93 дес. = 930 161.

330 + 320 = 33 дес. + 32 дес. = 65 дес. = 650

420 + 230 = 42 дес. + 23 дес. = 65 дес. = 650

480 – 250 = 48 дес. – 25 дес. = 23 дес. = 230

870 – 540 = 87 дес. – 54 дес. = 33 дес. = 330 650 – 320 = 65 дес. – 32

= 33

= 330

– 360 = 59 дес. – 36

1) 300 + 250 = 550 (г.) – гусей

2) 300 + 550 = 850 (к.)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 3 ⋅ 5 = 15 (л) – у

2) 33 – 15 = 18 (л)

3) 18 : 2 = 9 (б.)

Відповідь: 9 дволітрових банок.

164. Відомо,

20 : 5 = 4 (км)

Відповідь: одна клітинка

165.

бічна поверхня конуса. Яка точка є вершиною конуса? S

166. Відомо, що турист подолав 21 км. Його шлях зобразили даним

кілометрів позначає одна клітинка відрізка?

21 : 3 = 7 (км)

Відповідь: одна клітинка відрізка позначає 7 кілометрів.

167.

520 + 130 = 52 дес. + 13 дес. = 65 дес. = 650

640 + 320 = 64 дес. + 32 дес. = 96 дес. = 960

970 – 510 = 97 дес. – 51 дес. = 46 дес. = 460

680 – 340 = 68 дес. – 34 дес. = 34 дес. = 340

650 – 200 – 30 = 66 дес. – 20 дес. – 3 дес. = 34 дес. = 340

430 + 200 + 30 = 43 дес. + 20 дес. + 3 дес. = 66 дес. = 660

168.

420 + 310 = 730

630 + 330 = 960 240 + 240 = 480 410 + 410 = 820

169.

190 = 19 дес. 530 = 53 дес. 750 = 75 дес. 170.

980 – 840 = 98 дес. – 84 дес. = 14 дес. = 140

270 – 120 = 27 дес. – 12 дес. = 15 дес. = 150

730 – 510 = 73 дес. – 51 дес. = 22 дес. = 220 540 – 230 = 54 дес. – 23 дес. = 31 дес. = 310 171.

570 – 320 = 57 дес. – 32 дес. = 25 дес. = 250

830 – 410 = 83 дес. – 41 дес. = 42 дес. = 420 960 – 710 = 96 дес. – 71 дес. = 25 дес. = 250

580 – 360 = 58 дес. – 36 дес. = 22 дес. = 220 540 – 230 = 54 дес. – 23 дес. = 31 дес. = 310

770 – 340 = 77 дес. – 34 дес. = 43 дес. = 430

950 – 720 = 95 дес. – 72 дес. = 23 дес. = 230

890 – 450 = 89 дес. – 45 дес. = 44 дес. = 440 172. 1)

12 – 5 = 7 (д.)

+ 410 = 790 720 + 170 = 890

12 – 7 = 5 (д.)

7 + 5 = 12 (к.) Відповідь:

173. На трьох полицях стояло 90 книжок: на першій 34 книжки,

Цій задачі відповідає вираз в) 90 – (34 + 32)= 90 – 66 = 24 (кн.)

175.

540 + 350 = 890 890 – 110 = 780 780 – 470 = 310 310 + 230 = 540

176. Художниця намалювала 450 малюнків: 120

450 – (120 + 230) = 450 – 350 = 100 (н.) Відповідь: художниця намалювала 100 натюрмортів. 177.

480 + 110 = 590

530 + 250 = 780 840 – 210 = 630 650 – 230 = 420

178.

870 – 40 = 830 680 – 30 = 650

179.

– 300 – 20 = 440 – 20 = 420

+ 200 + 30 = 850 + 30

– 100 = 860

– 20 = 510

230 + 70 = 200 + (30 + 70) = 200 + 100 = 300

300 – 10 = 200 + (100 – 10) = 200 + 90 = 290

180.

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 8 ⋅ 5 = 40 (кг) – груші

2) 94 – 40 = 54 (кг) – яблука

3) 54 : 9 = 6 (ящ.)

Відповідь:

кожному,

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

17 – 15 = 2 (кл.)

Відповідь: на 2 дитини більше хлопчики.

198. Зліва

часу тривала технічна перерва? 14 год 20 хв – 14 год = 20 хв – тривала технічна перерва

199. Коваль мав викувати 12 ліхтарів, а викував лише 9. На скільки

йому залишилося викувати, ніж він викував?

1) 12 – 9 = 3 (л.) – залишилося

2) 12 – 3 = 9 (л.)

Відповідь: залишилося

200.

600 + 120 = 720

201.

+ 580 = 780

– 80 = 520

+ 50 = 300

– 80 = 320

+ 80 =

202. Поясни, як виконали додавання.

Для самостійного опрацювання.

203.

650 + 170 = (600 + 100) + (50 + 70) = 700 + 120 = 820

240 + 370 = (200 + 300) + (40 + 70) = 500 + 110 = 610

430 + 180 = (400 + 100) + (30 + 80) = 500 + 110 = 610

490 + 490 = (400 + 400) + (90 + 90) = 800 + 180 = 980

570 + 170 = (500 + 100) + (70 + 70) = 600 + 140 = 740

160 + 160 = (100 + 100) + (60 + 60) = 200 + 120 = 320

390 + 190 = (300 + 100) + (90 + 90) = 400 + 180 = 580

480 + 280 = (400 + 200) + (80 + 80) = 600 + 160 = 760

204.

1) Невідоме число помножили на 3 й

х ⋅ 3 = 6

х = 6 : 3

х = 2

205.

=

число.

: 3 = 6 х = 6 ⋅ 3 х = 18

540 + 270 = (500 + 200) + (40 + 70) = 700 + 110 = 810

370 + 270 = (300 + 200) + (70 + 70) = 500 + 140 = 640

450 + 360 = (400 + 300) + (50 + 60) = 700 + 110 = 810

330 + 280 = (300 + 200) + (30 + 80) = 500 + 110 = 610

420 + 190 = (400 + 100) + (20 + 90) = 500 + 110 = 610

450 + 360 = (400 + 300) + (50 + 60) = 700 + 110 = 810

250 + 390 = (200 + 300) + (50 + 90) = 500 + 140 = 640

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

до ялини?

(12 : 3) ⋅ 4 = 16 (км)

Відповідь: залишилося пройти 16 кілометрів.

207. З однієї вишні зірвали 16 кг вишень, а

8

у

1 спосіб

1) 16 : 8 + 24 : 8 = 5 (ящ.)

2 спосіб

(16 + 24) : 8 = 5 (ящ.)

Відповідь: використали 5 ящиків.

208. Від добутку чисел 9 і 3 відняли їх частку. Яке число отримали?

9 ⋅ 3 – 9 : 3 = 27 – 3 = 24

209.

690 + 120 = (600 + 100) + (90 + 20) = 700 + 110 = 810

170 + 150 = (100 + 100) + (70 + 50) = 200 + 120 = 320

450 + 80 = 400 + (50 + 80) = 400 + 130 = 530

630 + 70 = 600 + (30 + 70) = 600 + 100 = 700

540 – (230 – 120) = 540 – 110 = 430

690 – (150 + 120) = 690 – 270 = 420

210.

450 + 160 = (400 + 100) + (50 + 60) = 500 + 110 = 610

290 + 10 = 200 + (90 + 10) = 200 + 100 = 300

250 + 250 = (200 + 200) + (50 + 50) = 400 + 100 = 500

270 + 40 = 200 + (70 + 40) = 200 + 110 = 310

460 – 60 = 400

320 – 120 = 200

211. Поясни, як виконали віднімання.

Для самостійного опрацювання.

212.

540 – 80 = 440 + (100 – 80) = 440 + 20 = 460

410 – 40 = 310 + (100 – 40) = 310 + 60 = 370

420 – 40 = 320 + (100 – 40) = 320 + 60 = 380

560 – 80 = 460 + (100 – 80) = 460 + 20 = 480

510 – 90 = 410 + (100 – 90) = 410 + 10 = 420

820 – 70 = 720 + (100 – 70) = 720 + 30 = 750

660 – 70 = 560 + (100 – 70) = 560 + 30 = 590

310 – 50 = 210 + (100 – 50) = 210 + 50 = 260

213.

5 м 40 см – 60 см = 4 м 80 см 7 грн 50 коп. – 90 коп.

: 6 = 7 (км)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

215.

720 – 270 = 720 – 200 – 70 = 450 shkola.in.ua

1) 690 – 480 = 210 (м) – не ремонтували

2) 480 – 210 = 270 (м)

Відповідь: на 270 метрів

217.

420 + 120 = 540

680 + 230 = (600 + 200) + (80 + 30) = 800 + 110 = 910

650 – 80 = 500 + (150 – 80) = 500 + 70 = 570

340 – 90 = 240 + (100 – 90) = 240 + 10 = 250

420 + 130 – 210 = 550 – 210 = 340

970 – 320 – 130 = 650 – 130 = 520

218.

600 – 10 = 590

830 – 60 = 770

490 – 10 = 480

740 – 80 = 660

310 – 90 = 220

490 + 10 = 500

219. Поясни, як виконали віднімання.

Для самостійного опрацювання.

220.

450 – 170 = 450 – 100 – 70 = 280

920 – 760 = 920 – 700 – 60 = 160

920 – 350 = 920 – 300 – 50 = 570

840 – 270 = 840 – 200 – 70 = 570

810 – 630 = 810 – 600 – 30 = 180

630 – 340 = 630 – 300 – 40 = 290

450 – 280 = 450 – 200 – 80 = 170 260 – 180 = 260 – 100 – 80 = 80

221.

830 – 590 = 830 – 500 – 90 = 240

840 – 160 = 840 – 100 – 60 = 680

720 – 480 = 720 – 400 – 80 = 240

610 – 330 = 610 – 300 – 30 = 280

910 – 230 = 910 – 200 – 30 = 680

530 – 250 = 530 – 200 – 50 = 280

222.

450 + 160 = (400 + 100) + (50 + 60) = 500 + 110 = 610

390 + 330 = (300 + 300) + (90 + 30) = 600 + 120 = 720

610 – 220 = 610 – 200 – 20 = 390

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

40 – 25 = 15 (км)

2 кг борошна. На скільки днів господині вистачить решти борошна, якщо

щодня використовуватиме по 3 кг?

1) 2 ⋅ 8 = 16 (кг) – використала спочатку

2) 31 – 16 = 15 (кг) – залишилось

3) 15 : 3 = 5 (дн.)

Відповідь: борошна вистачить на 5 днів.

225. Кожна грань куба межує із чотирма іншими гранями.

«Сусіди» третьої грані: 2, 4, 5, 6

«Сусіди» другої грані: 1, 3, 4, 6

226. На діаграмі позначено кількість суден

вітрильників у яхт-клубі більше, ніж

Човни

Катери

Вітрильники

скільки кілометрів

1) 10 ⋅ 3 = 30 (км) –

2) 30 – 10 = 20 (км)

Відповідь: на

228.

430 – 150 = 280

640 – 120 = 520

450 – 90 = 360

630 – 80 = 550

930 – 210 = 720

580 + 310 = 890

230 + 80 = 310

650 + 70 = 720

229.

600 – 40 = 560

230.

900 – 120 = 900 –

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

500 – 150 = 500 – 100 – 50 = 350

700 – 140 = 700 – 100 – 40 = 560

232.

230 + 340 = 570 550 + 280 = 830

940 – 370 = 570 420 – 260 = 160

160 + 670 = 830 530 – 370 = 160

233. У великих банках

1) 5 ⋅ 9 = 45 (л) – у

2) 2 ⋅ 7 = 14 (л) – у малих банках

3) 45 – 14 = 31 (л)

Відповідь: на 31 літру соку більше.

234. У першій половині

1) 3 ⋅ 6 = 18 (л)

2) 34 – 18 = 16 (л) – у ІІ половині дня

3) 16 : 8 = 2 (л)

Відповідь: 2 л місткість меншої банки.

Обернена задача, в якій потрібно знайти

1) 3 ⋅ 6 = 18 (л) – у І половині дня

2) 2 ⋅ 8 = 16 (л) – у ІІ половині дня

3) 18 + 16 = 34 (л)

Відповідь: всього продали 32 л соку.

235. У кожної грані куба є протилежна грань.

Грань, протилежна шостій грані: 4

Грань, протилежна третій грані: 1

236.

1) 11 год 48 хв – 11 год 12 хв = 36 хв 2) 7 год 34 хв – 7 год 7 хв = 27 хв

237. 1) Від суми чисел 160

(160 + 390) – 170 = 380

2) Від числа 910

910 – (650 + 180) = 80

238. 4 ⋅ х = 28

= 28 : 4

= 7 4 ⋅ 7 = 28

= 28

+ 220 = 530

+ 180 =

242.

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

третій автомобіль?

1) 335 + 243 = 578 (км) – II автомобіль

2) 578 – 137 = 441 (км)

Відповідь: третій автомобіль подолав 441 км.

244. За 7 однакових книг заплатили b гривень. Скільки гривень коштує

b : 7

Якщо b = 42, тоді b : 7 = 42 : 7 = 6 (грн)

Відповідь: одна книжка коштує 6 гривень.

245.

10 + х + х = 12

10 + 2 ⋅ х = 12

2 ⋅ х = 12 – 10

2 ⋅ х = 2

х = 2 : 2

х = 1

Відповідь: маса малої гирі 1 кг.

246. Довжина прямокутника

прямокутника. 8 : 2 = 4 (см)

= 8

2 + 4

30 ⋅ 3 – 30 : 3 = 90 – 10 = 80 248. На

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

252. 623 + 141 = 764

626 – 106 = 520

253. У шкільній їдальні

1) 230 – 20 = 210 (б.) – на

2) 230 + 210 = 440 (б.)

3) 590 – 440 = 150 (б.)

Відповідь: в ідальні залишилося

254. Після того, як у

1) 120 + 200 = 320 (кг)

2) 320 + 120 = 440 (кг)

Відповідь:

+ 124 = 888

+ 356 = 876

– 262 = 626

– 253 = 623

1) 9 ⋅ 7 = 63 (кг) – огірків привезли

2) 8 ⋅ 6 = 48 (кг) – помідорів привезли

3) 9 ⋅ 7 + 8 ⋅ 6 = 111 (кг) –

4) 9 ⋅ 7 – 8 ⋅ 6 = 15 (кг) –

Металеві

Пластмасові

М’які

1) 36 : 4 = 9 (м.)

3) 27 : 3 = 9 (м.)

582 + 103 = 685 685 +

1) 420 + 130 = 550 (т.)

2) 550 + 420 = 970 (т.)

48 : 8 = 6 (р.)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

6 – 2 = 4 (см)

274.

1)

2)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 400 – 220 = 180 (м) –

2) 400 – 280 = 120 (м) –

3)

285.

1) 24 : 4 =

2) 24 + 12 =

2

2 ⋅ х = 4

х = 4 : 2

х = 2

Відповідь:

293.

1)

2)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

Вираз: 12 : k ⋅ 5 (м)

Яких значень може набувати к? k = 4, 6

301.

1) Невідоме число збільшили на 100 й

х + 100 = 800

х = 800 – 100

х = 700 2) Невідоме число поділили на 7 і отримали 8. Знайди невідоме число.

х : 7 = 8 х = 8 ⋅ 7 х = 56

302. Годин минуло між показами годинників

А. 13 год 40 хв – 2 год 30 хв = 11 год 10 хв

Б. 13 год 15 хв – 4 год 45 хв = 8

селища?

1) 120 + 40 = 160 (д.) – дубків

2) 120 + 160 = 280 (д.) – берізок

49 :

63 :

309. У

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 48 : 6 = 8 (кг) – маса ящика з яблуками

2) 81 : 9 = 9 (кг) – маса ящика з грушами

3) 9 – 8 = 1 (кг)

Відповідь: ящик з яблуками на 1 кг легший, ніж ящик із грушами.

310. Знайди периметр прямокутника, якщо його:

1) довжина 6 см, а ширина вдвічі менша:

6 : 2 = 3 (см) – ширина прямокутника

(6 + 3) ⋅ 2 = 9 ⋅ 2 = 18 (см)

Відповідь: периметр прямокутника 18 см.

2) довжина у 3 рази більша за ширину, а ширина становить 3 см:

3 ⋅ 3 = 9 (см) – довжина прямокутника

(9 + 3) ⋅ 2 = 12 ⋅ 2 = 24 (см)

Відповідь: периметр прямокутника 24 см.

3) ширина 4 см, і вона менша від довжини

4 + 8 = 12 (см) – довжина прямокутника (12 + 4) ⋅ 2 = 16 ⋅ 2 = 32 (см)

311.

4 м : 2 = 2 м 4 м : 2

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 450 + 12 = 462 (к.) –

2) 462 – 132 = 330 (к.)

Відповідь: третя

318.

120 + (120 + 230) = 120 + 350 = 470

319. У бочці 200 л фарби. Щодня малярі використовують 50 л фарби. Скільки

фарби залишиться в бочці через а днів?

Вираз: 200 – 60 ⋅ а

320.

5 м 2 дм = 5 м 20 см

3 дм 2 см < 3 м 1 дм

6 м 8 см < 6 м 8 дм 9

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

a ⋅ 7 = b c : 7 = d e : d = 7

329.

18 : 9 = 2 81 : 9 = 9 45 : 9 = 5 63 : 9 = 7

27 : 9 = 3 54 : 9 = 6 36 : 9 = 4 72 : 9 = 8

330. Із

1) 16 : 8 = 2 (м)

2) 8 + 2 = 10 (к.)

3) 2 ⋅ 10 = 20 (м) Відповідь: у другому сувої було 20 метрів тканини.

Обернена задача, в якій потрібно знайти число 16.

1) 8 + 2 = 10 (к.) – пошили костюмів із другого

2) 20 : 10 = 2 (м) –

3) 2 ⋅ 8 = 16 (м)

Відповідь:

1)

3) 18 – 6 = 12 (км)

1)

2) 18 + 36 = 54 (кг)

3) 54 : 6 = 9 (кг)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

339. 1 ⋅ 100 = 100 0 ⋅ 100 = 0 1 ⋅ 20 = 20 0 ⋅ 20 = 0 1 ⋅ 1 = 1 0 ⋅ 0 = 0

340. Кругові приклади

420 + 160 = 580 580 – 440 = 140 140 + 690 = 830 830 – 410 = 420

341. За 4 однакові іграшкові машинки потрібно заплатити 36 грн. Скільки гривень

коштують 3 такі машинки?

1) 36 : 4 = 9 (грн) – ціна машинки

2) 9 ⋅ 3 = 27 (грн)

Відповідь: три такі машинки коштують 27 гривень. 342. Рибалка спіймав 9 окунів,

18 менше, ніж лящів. У скільки

1) 9 ⋅ 4 = 36 (шт.) – спіймав

2) 36 – 18 = 18 (шт.) – спіймав коропів

3) 18 : 9 = 2 (р.) Відповідь:

20 – (8 + 8) = 20 – 16 = 4 (кл.)

344.

2 + х = 5 х = 5 – 2

345. За

1) 30 : 3 = 10 (м)

353.

350 +

354.

=

784 см > 7 м 4 см

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

765 см = 76 дм 5 см

3

4

Тараса?

1) 24 : 3 = 8 (м.) – серії "Тварини"

2) 24 + 8 = 32 (м.) – серії "Міста України" і "Тварини" разом

3) 32 : 4 = 8 (м.)

Відповідь: було 8 марок із серії "Рослини".

356. Відстань між чоловічками, які рухаються

Яка відстань розділятиме чоловічків,

5 + 8 + 8 = 21 (кл.)

Відповідь: 21 клітинка.

357. За чотири однакові

один такий зошит?

с : 4 (коп.) – коштує один зошит Відповідь:

358. Таблиця

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

Проведи в ньому діаметр. Яка довжина діаметра? 8 см

4 + 4 = 8 (см) – діаметр

365. Відстань між чоловічками, які рухаються

розділятиме чоловічків,

хто позаду, 6 клітинок?

10 + 8 – 6 = 12 (кл.)

Відповідь: чоловічків розділятиме 12 клітинок. 366.

3) 72 – 9 = 63 (д.).

371.

45 : 5 = 9

42 : 7 = 6

372.

100 ⋅ 1 = 100

0 : 800 = 0

373.

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

0 : 8 = 0 0 ⋅ 8 = 0

400 : 1 = 400 0 ⋅ 50 = 0

10 ⋅ 4 = 1 дес. ⋅ 4 = 4 дес. = 40

10 ⋅ 5 = 1 дес. ⋅ 5 = 5 дес. = 50

420 + 210 = 630 550 – 340 = 210 350 + 123 = 473 444 – 123 = 321

⋅ 0 = 0 100 : 100 = 1

10 ⋅ 9 = 1 дес. ⋅ 9 = 9 дес. = 90 100 ⋅ 3 = 1 сот. ⋅ 3 = 3 сот. = 300

374.

100 ⋅ 8 = 800

400 + 400 = 800

375.

1 ц ⋅ 4 = 100 кг ⋅ 4 = 400 кг

1 м ⋅ 8 = 10 дм ⋅ 8 = 80 дм

1 м ⋅ 6 = 100 см ⋅ 6 = 600 см

376. Доріжка із

доріжка із п'яти таких слідів?

1) 800 : 4 = 200 (мм) –

2) 200 ⋅ 5 = 1000 (мм)

⋅ 4 = 400

⋅ 9 = 900

⋅ 2 = 1 сот. ⋅ 2 = 2 сот. = 200 100 ⋅ 6 = 1 сот. ⋅ 6 = 6 сот. = 600

+ 200 = 400

+ 600 = 900

Відповідь: буде доріжка довжиною 1000 мм.

377. У магазин привезли

1) 9

2)

100 ⋅ 3 = 300

100 ⋅ 5 = 500

383.

100 ⋅ 9 = 900

⋅ 7 = 70

384.

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

⋅ 6 = 60

⋅ 8 = 80

10 ⋅ 3 = 3 ⋅ 10 = 30

10 ⋅ 2 = 2 ⋅ 10 = 20

385. Із

3 ⋅ 10 = 30

30 : 3 = 10

30 : 10 = 3 8 ⋅

386.

: 10 = 80

: 10 = 100

1) 10 ⋅ 2 = 20 (л.) – лампочок у 2 гірляндах

2) 100 ⋅ 3 = 300 (л.) – лампочок у 3

3) 3 + 2 = 5 (г.) – всього гірлянд

4) 10 + 100 = 110 (л.) –

5) 100 – 10 = 90 (л.) –

6) 100 ⋅ 3 – 10 ⋅ 2 = 280 (л.) –

9) 10 + 100 ⋅ 3 = 310 (л.)

⋅ 6 = 6 ⋅ 100 = 600

⋅ 8 = 8 ⋅ 100 = 800

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

ABCDMNOP 12 ребер: AB, BC, CD, DA, AM, BN, DP, CO, MN, NO, OP, PM

ABCDMNOP 6 граней: ABCD, ABNM, MNOP, CDOP, AMPD, BNCO

394. Для соління

1) 100 : 10 = 10 (л) – води треба

2) 40 ⋅ 10 = 400 (л) – розсолу

3) 400 : 10 = 40 (кг).

Відповідь: треба взяти 40 кг солі.

395.

6 ⋅ 100 = 600

4 ⋅ 100 = 400 5 ⋅ 10 = 50 6 ⋅ 10 = 60 900 : 100 = 9 400 : 100 = 4

396.

1) 7 ⋅ 9 = 63 9 ⋅ 9 = 81 8 ⋅ 7 = 56 5 ⋅ 9 = 45 9 ⋅ 4 = 36

2) 18 : 9 = 2 36 : 9 = 4 54 : 9 = 6 27 : 9 = 3 45 : 9 = 5

397. Поділити кругле число на 10, означає у

398. При діленні на число

10 : 10 = 1

13 : 10 = 1 (ост. 3)

у

: 10 = 40

: 10 = 20

11 : 10 = 1 (ост. 1) 14 : 10 = 1 (ост. 4) 12 : 10 = 1 (ост. 2) 15 : 10 = 1 (ост. 5)

випадку?

34 : 10 = 3 (ост. 4) 25 : 10 = 2 (ост. 5) 54 : 10 = 5 (ост. 4) 42 : 10 = 4 (ост. 2) 401.

34 = 30 + 4 25 = 20 + 5 54 = 50 + 4 42 = 40 + 2

402.

56 : 10 = 5 (ост. 6)

56 + 4 = 60

60 : 10 = 6

403. У числовому

11 : 10 = 1 (ост. 1)

22 : 10 = 2 (ост. 2)

33 : 10 = 3 (ост. 3)

404.

56 – 6 = 50, бо 50 : 10 = 5

44 : 10 = 4 (ост. 4)

55 : 10 = 5 (ост. 5)

66 : 10 = 6 (ост. 6)

77 : 10 = 7 (ост. 7)

88 : 10 = 8 (ост. 8)

99 : 10 = 9 (ост. 9)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

20 : 10 ⋅ 9 = 2 ⋅ 9 = 18

30 : 10 ⋅ 9 = 3 ⋅ 9 = 27

40 : 10 ⋅ 9 = 4 ⋅ 9 = 36

50 : 10 ⋅ 9 = 5 ⋅ 9 = 45

408.

38 дм : 10 = 3 дм (ост. 8 дм)

75 см : 10 = 7 см (ост. 5 см)

70 : 10 ⋅ 9 = 7 ⋅ 9 = 63

80 : 10 ⋅ 9 = 8 ⋅ 9 = 72

90 : 10 ⋅ 9 = 9 ⋅ 9 = 81

100 : 10 ⋅ 9 = 10 ⋅ 9 = 90

49 дм : 10 = 4 дм (ост. 9 дм)

63 мм : 10 = 6 мм (ост. 3 мм)

409. Дванадцять шоколадок потрібно поділити

12 : 8 = 1 (ост. 4), потім для 8 дітей залишиться 4 шоколадки,

отримає ще половину шоколадки. Скільки цілих шоколадок і

шоколадку і 1 частину. Які це будуть частини? Половини.

410. Поділи на 10 числа: 12, 23, 38.

помножити на 2?

12 : 10 = 1 (ост. 2)

24 : 10 = 2 (ост. 4)

411.

23 : 10 = 2 (ост. 3) 46 : 10 = 4 (ост. 6) 38 : 10 = 3 (ост. 8) 76 : 10 = 7 (ост. 6)

(14 ⋅ 2) : (14 : 2) + (12 – 6) : 2 = 7

1) 14 ⋅ 2 = 28 К

2) 14 : 2 = 7 А

3) 12 – 6 = 6 Р

4) 28 : 7 = 4 А

5) 6 : 2 = 3 С

6) 4 + 3 = 7 Ь

412.

: 10 = 54 : 9

: 10 = 18 : 9

413.

2? 0

: 9

: 10 = 45 : 9

на

15 : 10 = 1 (ост. 5) 30 : 10 = 3

414.

: 3 = 3 (ост. 1) 10 : 7 = 1 (ост. 3)

:

:

: 10 = 2 (ост. 5) 50 : 10 = 5

:

:

=

: 9

: 10 = 63 : 9

: 10 = 3 (ост.

77 : 10 = 7 (ост. 7)

49; до 59. 29, 39, 49, 59, 69, 79, 89, 99, ... 39, 49, 59, 69, 79, 89, 99, ... 49, 59, 69, 79, 89, 99, ... 59, 69, 79, 89, 99, ....

418.

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

17, 33, 45, 67

17 : 10 = 1 (ост. 7) 33 : 10 = 3 (ост. 3) 45 : 10 = 4 (ост. 5) 67 : 10 = 6 (ост. 7)

2) Які числа виявилися «зайвими»? 21 (2 квадрати і 1 прямокутник), 53 (5 квадратів і 1

прямокутник)

421.

5 ⋅ (10 – 5 – 2) : (6 : 3 : 2) = 14

1) 10 – 5 = 5 К

2) 5 – 2 = 3 Н

3) 6 : 3 = 2 И

4) 2 : 2 = 1 Ж

5) 5 ⋅ 3 = 15 К

6) 15 – 1 = 14 А

422. Збільшили у 10 разів числа 4, 10, 2, 8, 5, 3, 9, 6, 7, 1: 40, 100, 20, 80, 50, 30, 90, 60, 70, 10 Отримані результати записали в порядку

10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100

423. У кожному з 8 ящиків було по 8 кг бананів. Усі банани розклали

у

1) 8 ⋅ 8 = 64 (кг) — усього

2) 64 : 9 = 7 (ост. 1) Відповідь:

1)

2)

: 10 = 2, 2 : 2 = 1

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

50 : 2 = 25, 25 : 10 = 2 (ост. 5)

429.

60 грн 80 коп. : 10 = 6 грн 8 коп. 6 грн 8 коп. ⋅ 3 = 18 грн 24 коп.

430.

2 ⋅ (4 ⋅ 9 – 3 ⋅ 8) – 40 : 10 = 20

1) 4 ⋅ 9 = 36 С

2) 3 ⋅ 8 = 24 О

3) 36 – 24 = 12 К

4) 2 ⋅ 12 = 12 ⋅ 2 = 24 И

5) 40 : 10 = 4 Р

6) 24 – 4 = 20 А

431. У магазин привезли 87 кг картоплі.

знадобилося?

87 : 10 = 8 (ост. 7) Відповідь: знадобилося 8

100 – (50 : 10 + 50) – (20 – 3 ⋅ 6) = 43

1) 50 : 10 = 5 К

2) 5 + 50 = 55 О

3) 3 ⋅ 6 = 18 Р

4) 20 – 18 = 2 О

5) 100 – 55 = 45 Л

6) 45 – 2 = 43 Ь

433. 600 : 100 = 6

: 10 = 5

: 100 = 10 434.

200 ⋅ 4 = 2 сот. ⋅ 4 = 8 сот. = 800 30 ⋅ 3 = 3 дес. ⋅ 3 = 6 дес. = 60

200 ⋅ 3 = 2 сот. ⋅ 3 = 6 сот. = 600

⋅ 2 = 4 сот. ⋅ 2 = 8 сот. = 800

⋅ 2 = 3 дес. ⋅ 2 = 6 дес. = 60

⋅ 4 = 2 дес. ⋅ 4 = 8 дес. = 80 435.

200 ⋅ 4 = 2 сот. ⋅ 4 = 8 сот. = 800

100 ⋅ 9 = 1 сот. ⋅ 9 = 9 сот. = 900

100 ⋅ 8 = 1 сот. ⋅ 8 = 8 сот. = 800

1) 18 : 3 = 6 (м) –

⋅ 2 = 2 сот. ⋅ 2 = 4 сот. = 400

⋅ 4 = 1 сот. ⋅ 4 = 4 сот. = 400

⋅ 3 = 3 сот. ⋅ 3 = 9 сот. = 900

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 30 ⋅ 5 = 150 (кг) – маса 5 телят

2) 300 – 150 = 150 (кг) – маса 10 поросят

3) 150 : 10 = 15 (кг)

Відповідь: маса одного поросяти 15 кілограмів.

439.

кролям?

1) 200 ⋅ 2 = 400 (кг) – зібрали з II ділянки

2) 200 + 400 = 600 (кг) – зібрали з двох ділянок разом

3) 600 : 10 = 60 (кг)

Відповідь: кролям згодували 60 кілограмів моркви.

440. Чоловічок подолав 15 клітинок п'ятьма однаковими кроками. Скільки таких

кроків він має зробити, щоб подолати 21 клітинку?

1) 15 : 5 = 3 (кл.) – довжина одного кроку

2) 21 : 3 = 7 (кр.)

Відповідь: чоловічрк має зробити 7 таких кроків.

441. Першого дня у табір відпочинку приїхало 300 дітей,

Десяту частину всіх дітей становили третьокласники.

1) 300 ⋅ 2 = 600 (д.) – приїхало II дня

2) 300 + 600 = 900 (д.) –

3) 900 : 10 = 90 (д.)

приїхало

442.

0 + х = 10

х = 10 – 0

х = 10

0 + 10 = 10

= 10

443.

: 10 =

50 : 5 = 5 дес. : 5 = 1 дес. = 10 400 : 4

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 130 + 140 = 270 (с.) –

2) 670 – 270 = 400 (с.) – решта

3) 400 : 4 = 100 (с.)

Відповідь:

1) 400 – 100 = 300 (ос.) – залишилось у I фірмі

2) 100 : 2 = 50 (ос.) – пішли у відпустку з II фірми

3) 350 – 50 = 300 (ос.)

Відповідь: на роботі у кожній фірмі залишилося 300 робітників.

450.

900 : 3 = 300

600 : 2 = 300 20 ⋅ 3 = 60 10 ⋅ 6 = 60 800 :

: 10 = 80

(60 : 20, 800 : 40)

451.

600 : 3 = 200 800 : 4 = 200 700 : 7 = 100

500 : 10 = 50 400 : 2 = 200 1000 : 100 = 10 452.

800 : 40 = 800 : (4 · 10) = (800 : 4) : 10 = 200 : 10 = 20

900 : 30 = 900 : (3 · 10) = (900 : 3) : 10 = 300 : 10 = 30

800 : 20 = 800 : (2 · 10) = (800 : 2) : 10 = 400 : 10 = 40

600 : 30 = 600 : (3 · 10) = (600 : 3) : 10 = 200 : 10 = 20 453.

72 : (9 ⋅ 2) = 72 : 9 : 2 = 8 : 2 = 4

48 : (6 ⋅ 2) = 48 : 6 : 2 = 8 : 2 = 4

24 : (3 ⋅ 4) = 24 : 3 : 4 = 8 : 4 = 2

454.

800 : 2 = 400 900 : 3 = 300

800 : 4 = 200 200 ⋅ 2 =

64 : 16 = 64 : (8 ⋅ 2) = 64 : 8 : 2 = 8 : 2 = 4

54 : 18 = 54 : (9 ⋅ 2) = 54 : 9 : 2 = 6 : 2 = 3 36 : 12 = 36 : (6 ⋅ 2) = 36 : 6 : 2 = 6 : 2 = 3

60 : 15 = 60 : (3 ⋅ 5) = 60 : 3 : 5 = 20 : 5 = 4 456. 11 + 11 = 22

(10 + 50) ⋅ 5 – 900 : 30 = 270 1) 10 + 50

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

2) 800 – 400 = 400 (д.) – решта, або лип і ясенів

3) 400 : 2 = 200 (д.)

Відповідь: посадили 200 лип і 200 ясенів.

459. У саду 360 яблунь, груш на 60 менше, ніж яблунь,

груш. Скільки слив у саду?

1) 360 – 60 = 300 (д.) – посадили груш

2) 300 : 3 = 100 (д.)

Відповідь: у саду 100 слив.

460.

400 : 20 = 20 100 ⋅ 0 = 0 600 : 2 = 300 24 : 12 = 2

400 : 100 = 4 50 : 1 = 50 600 : 20 = 30 42 : 14 = 3 МНОЖЕННЯ

461.

100 : 20 = 5

900 : 30 = 30

462.

1-й спосіб

1) 6 + 3 = 9 (кн.) –

2) 9 ⋅ 7 = 63 (кн.) –

2-й спосіб

1) 6 ⋅ 7 = 42 (кн.) –

600 : 20 = 30

800 : 40 = 20

2) 3 ⋅ 7 = 21 (кн.) – всього енциклопедій

3) 42 + 21 = 63 (кн.) – всього книг

63 книги. 463. Поясни, як помножили суму

464. 14 ⋅ 3 = (10 + 4) ⋅ 3 = 30 + 12 = 42

⋅ 2 = (40 + 3) ⋅ 2 = 80 + 6 = 86

⋅ 2 = (30 + 6) ⋅ 2 = 60 + 12 = 72

12 ⋅ 5 = (10 + 2) ⋅ 5 = 50 + 10 = 60 465.

90 : 18 = 90 : (9 ⋅ 2) = 90 : 9 : 2 = 10 : 2 = 5

48 : 16 = 48 : (8 ⋅ 2) = 48 : 8 : 2 = 6 : 2 = 3

: 14 = 42 : (7 ⋅ 2) = 42 : 7 : 2 = 6 :

= 3

: 15 = 45 : (5 ⋅ 3) = 45 : 5 : 3 = 9 : 3 =

500 : 100 = 5

1000 : 10 = 100

: 5 = 8 (грн)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

5

40 : 5 ⋅ 8 = 8 ⋅ 8 = 64 (грн) Відповідь: 8

3) За 5

купити за 24 грн?

24 : (40 : 5) = 24 : 8 = 3 (к.)

Відповідь: на 24 гривень можна

469. У семи однакових банках 21 л соку.

27 л соку?

1) 21 : 7 = 3 (л) – в одній банці 2) 27 : 3 = 9 (б.)

Відповідь: потрібно 9 банок.

470.

32 ⋅ 2 = (30 + 2) ⋅ 2 = 60 + 4 = 64

14 ⋅ 4 = (10 + 4) ⋅ 4 = 40 + 16 = 56

24 ⋅ 2 = (20 + 4) ⋅ 2 = 40 + 8 = 48

13 ⋅ 3 = (10 + 3) ⋅ 3 = 30 + 9 = 39

21 ⋅ 4 = (20 + 1) ⋅ 4 = 80 + 4 = 84

15 ⋅ 3 = (10 + 5) ⋅ 3 = 30 + 15 = 45

31 ⋅ 3 = (30 + 1) ⋅ 1 = 90 + 3 = 93

25 ⋅ 4 = (20 + 5) ⋅ 4 = 80 + 20 = 100 471.

60 ⋅ 3 = 180 800 + 100 = 900 50 ⋅ 6 = 300

500 : 5 = 100 90 ⋅ 4 = 360 900 : 3 = 300 472. Купили 4 тістечка

1) 4 + 3 = 7 (т.)

3) 28 + 21 = 49 (грн)

64 : 32 = 64 : (8 ⋅ 4) = 64 : 8 : 4 = 8 : 4 = 2

36 : 18 = 36 : (6 ⋅ 3) = 36 : 6 : 3 = 6 : 3 = 2

63 : 21 = 63 : (3 ⋅ 7) = 63 : 3 : 7 = 21 : 7 = 3

48 : 24 = 48 : (8 ⋅ 3) = 48 : 8 : 3 = 6 : 3 = 2

476.

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

13 + 13 = 26 26 + 13 = 39 39 + 13 = 52 52 + 13 = 65 65 + 13 = 78

78 + 13 = 91 91 + 13 = 104 104 + 13 = 117 117 + 13 = 130

477.

(300 + 200) : (25 ⋅ 4) – 5 = 0

1) 300 + 200 = 500

2) 25 ⋅ 4 = 100

3) 500 : 100 = 5

4) 5 – 5 = 0

478.

а ⋅ 12 60 96

5 ⋅ 12 = 5 ⋅ (10 + 2) = 50 + 10 = 60 479. 1) Невідоме число помножили на 5

х ⋅ 5 = 35

х = 35 : 5

х = 7

Відповідь: невідоме число 7. 2) Невідоме число поділили на

х : 10 = 8

х = 8 ⋅ 10

х = 80

Відповідь: невідоме число 80. 480.

1 м = 100 см

1) 28 ⋅ 3 = 84 (см) – відрізали 2) 100 – 84 = 16 (см)

Відповідь: залишилося 16 сантиметрів стрічки. 483.

80 : 20 = 4 500 : 10 = 50

(50 + 50) ⋅ 2 = 100 ⋅ 2 = 200 (30 + 40) ⋅ 10 = 70 ⋅ 10 = 700

484.

12 ⋅ 3 = 36 15 ⋅ 3 = 45

11 ⋅ 7 = 77 21 ⋅ 4 = 84

32 ⋅ 2 = 64 14 ⋅ 4 = 56 485.

3 ⋅ (20 + 5) = 60 + 15 = 75

6 ⋅ (10 + 6) = 60 + 36 = 96

4 ⋅ (10 + 1) = 40 + 4 = 44 486.

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

4 ⋅ 20 = 20 ⋅ 4 = 80 2 ⋅ 26 = 26 ⋅ 2 = 52

3 ⋅ 21 = 21 ⋅ 3 = 63 5 ⋅ 13 = 13 ⋅ 5 = 65

6 ⋅ 11 = 11 ⋅ 6 = 66 3 ⋅ 32 = 32 ⋅ 3 = 96

8 ⋅ 12 = 12 ⋅ 8 = 96 2 ⋅ 36 = 36 ⋅ 2 = 72

487.

14 + 14 = 28 28 + 14 = 42 42 + 14 = 56 56 + 14 = 70 70 + 14 = 84 84 + 14 = 98 98 + 14 = 112 112 + 14 = 126 126 + 14 = 140 488. а 4

а ⋅ 13 52

4 ⋅ 13 = 4 ⋅ (10 + 3) = 52

489. Вантажник переніс 8 ящиків за 4 рази. Скільки

1) 8 : 4 = 2 (ящ.) – перенесе за 1 раз

2) 2 + 1 = 3 (ящ.) – перенесе

3) 3 ⋅ 5 = 15 (ящ.)

Відповідь: вантажник перенесе за 5 разів 15 ящиків.

490. Пішохід

клітинку?

1) 25 : 5 = 5 (кл.) – подолав за 1 крок

2) 5 + 1 = 6 (кл.) – довжина нового

3) 6 ⋅ 5 = 30 (кл.)

Відповідь:

491.

1) 2 ⋅ 12 = 24 (кн.) –

2) 3 ⋅ 13 = 39 (кн.) –

3) 24 + 39 = 63 (кн.)

Відповідь: діти зібрали

63 книжок. 492.

500 : 5 : 10 = 100 : 10 = 10

100 ⋅ 2 : 200 = 200 : 200 = 1

600 – 25 ⋅ 4 = 600 – 100 = 500

200 + 3 ⋅ 32 = 200 + 96 = 296

(80 – 20) : 20 = 60 : 20 = 3

80 – 20 : 20 = 80 – 1 = 79

493.

60 : 20 = 3 90 : 10 = 9 300 : 100 = 3

80 : 40 = 2 100 : 20 = 5 1000 : 100 = 10 494.

6 ⋅ 15 = 6 ⋅ (10 + 5) = 6 ⋅ 10 + 6 ⋅ 5 = 60 + 30 = 90

8 ⋅ 11 = 8 ⋅ (10 + 1) = 8 ⋅ 10 + 8 ⋅ 1 = 80 + 8 = 88

2 ⋅ 32 = 2 ⋅ (30 + 2) = 2 ⋅ 30 + 2 ⋅ 2 = 60 + 4 = 64

4 ⋅ 31 = 4 ⋅ (30 + 1) = 4 ⋅ 30 + 4 ⋅ 1 = 120 + 4 = 124

3 ⋅ 23 = 3 ⋅ (20 + 3) = 3 ⋅ 20 + 3 ⋅ 3 = 60 + 9 = 69

4 ⋅ 16 = 4 ⋅ (10 + 6) = 4 ⋅ 10 + 4 ⋅ 6 = 40 + 24 = 64 495.

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

а 3 6 7 5 4 9 2 8

а ⋅ 14 42 84 98 70 56

3 ⋅ 14 = 3 ⋅ (10 + 4) = 42 496.

(170 – 49 ⋅ 2) : 9 + 2 = 10

1) 49 ⋅ 2 = 98

2) 170 – 98 = 72

3) 72 : 9 = 8

4) 8 + 2 = 10 497.

15 + 15 = 30 30 + 15 = 45 45 + 15 = 60 60 + 15 = 75 75 + 15 = 90

90 + 15 = 105 105 + 15 = 120 120 + 15 = 135 135 + 15 = 150 498. Вахтанг побудував із 12 кубиків 3 однакові вежі. Скільки

знадобиться, щоб побудувати 7 веж, якщо

1) 12 : 3 = 4 (к.) – знадобиться на одну вежу

2) 4 + 2 = 6 (к.) – знадобиться на вищу вежу

3) 6 ⋅ 7 = 42 (к.)

Відповідь: для 7 веж йому знадобиться 42 кубики. 499.

1) До числа 120 додали невідоме число й отримали 180. Знайди невідоме

число

120 + х = 180

х = 180 – 120

х = 60

Відповідь: невідоме число 60.

– 40 = 110

= 110 + 40

= 150

невідоме число 150.

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

а 4 9 8 5 3 7 2 6

а ⋅ 15 60 135 120 75 45 105 30 90

4 ⋅ 15 = 4 ⋅ (10 + 5) = 60 506.

32

1) 32 : 4 = 8 (с.) –

2) 8 ⋅ 2 = 16 (с.) –

3) 8 + 16 = 24 (с.) –

4) 32 – 24 = 8 (с.)

Відповідь: учневі залишилося прочитати 8 сторінок. 507.

1) Було 10 гусениць і 70 равликів. У

скільки разів більше равликів?

70 : 10 = 7 (р.)

Відповідь: равликів у 7 разів більше.

508. Дідусь на дачі зібрав

2) Було 70 гусениць і 10 равликів. У скільки разів менше равликів?

70 : 10 = 7 (р.)

Відповідь: равликів у 7 разів менше.

9 пакетів по 50 г у кожен, а насіння огірків у 8

1) 50 ⋅ 9 = 450 (г) – буряків

2) 30 ⋅ 8 = 240 (г) – огірків

3) 450 + 240 = 690 (г)

Відповідь: дідусь

509.

17 ⋅ 3 = (10 + 7) ⋅ 3 = 30 + 21 = 51

18 ⋅ 2 = (10 + 8) ⋅ 2 = 20 + 16 = 36

14 ⋅ 5 = (10 + 4) ⋅ 5 = 50 + 20 = 70

19 ⋅ 3 = (10 + 9) ⋅ 3 = 30 + 27 = 57

12 ⋅ 8 = (10 + 2) ⋅ 8 = 80 + 16 = 96

11 ⋅ 9 = (10 + 1) ⋅ 9 = 90 + 9 = 99

400 : 2 = 200

900 : 30 = 30

510.

23 ⋅ 2 = 46 15 ⋅ 5 = 75

:

511. Поясни, як виконали обчислення. Для самостійного опрацювання. 512.

30 ⋅ 7 = 3 дес. ⋅ 7 = 21 дес. = 210

70 ⋅ 4 = 7 дес. ⋅ 4 = 28 дес. = 280

50 ⋅ 6 = 5 дес. ⋅ 6 = 30 дес. = 300

90 ⋅ 3 = 9 дес. ⋅ 3 = 27 дес. = 270

360 : 6 = 36 дес. : 6 = 6 дес. = 60

320 : 4 = 32 дес. : 4 = 8 дес. = 80

480 : 8 = 48 дес. : 8 = 6 дес. = 60

810 : 9 = 81 дес. : 9 = 9 дес. = 90

513.

17 + 17 = 17 + 3 + 14 = 34 34 + 17 = 34 + 6 + 11 = 51

51 + 17 = 68 68 + 17 = 68 + 2 + 15 = 85

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

85 + 17 = 85 + 5 + 12 =

514.

2 ⋅ 16 = 2 ⋅ (10 + 6) = 32

515.

1)

2) 1 ⋅ 2 = 2 (л) Відповідь: у чотирьох

516. Якщо

4 + х = 10,

517.

1) 100 : 5 = 20 (кг)

2) 20 ⋅ 4 = 80 (кг) Відповідь:

= 10 – 4

год 01 хв).

24 год 01 хв – 23 год 17 хв = 23 год 61 хв – 23 год 17 хв

519. Щоби

1) 12 : 4 = 3 (р.)

2) 30 : 3 = 10 (б.)

Відповідь: потрібно

521.

524.

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 210 ⋅ 2 = 420

2) 400 + 420 = 820

3) 190 – 180 = 10

4) 820 : 10 = 82

526.

а ⋅ 17 153

9 ⋅ 17 = 9 ⋅ (10 + 7) = 90 + 63 = 153

527.

18 + 18 = 36 36 + 18 = 54

54 + 18 = 72 72 + 18 = 90

90 + 17 = 108 108 + 18 = 126

126 + 18 = 144 144 + 18 = 162

162 + 18 = 180

528. Пошили однакову

2 м полотна, а на простирадло

якщо

1) 2 + 2 = 4 (м) – полотна витрачали

2) 20 : 2 = 10 (шт.) –

3) 10 ⋅ 4 = 40 (м)

Відповідь: на простирадла

529. Господиня

1) 3 + 1 = 4 (кг) –

2) 48 : 3 = 16 (б.) –

3) 16 ⋅ 4 = 64 (кг)

Відповідь: господиня засолила 64

530.

330 ⋅ 3 = (300 + 30) ⋅ 3 = 900 + 90 = 990

220 ⋅ 2 = (200 + 20) ⋅ 2 = 400 + 40 = 440

400 : 4 = 4 сот. : 4 = 1 сот. = 100

500 : 5 = 5 сот. : 5 = 1 сот. = 100

420 ⋅ 2 = (400 + 20) ⋅ 2 = 800 + 40 = 840

700 : 7 = 7 сот. : 7 = 1 сот = 100

180 : 6 = 18 дес. : 6 = 3 дес. = 30

560 : 7 = 56 дес. : 7 = 8 дес. = 80 531.

320 ⋅ 3 = (300 + 20) ⋅ 3 = 900 + 60 = 960

150 ⋅ 4 = (100 + 50) ⋅ 4 = 400 + 200 = 600

210 ⋅ 3 = (200 + 10) ⋅ 3 = 600 + 30 = 630

430 ⋅ 2 = (400 + 30) ⋅ 2 = 800 + 60 = 860

120 ⋅ 6 = (100 + 20) ⋅ 6 = 600 + 120 = 720

430 – 120 = 310 532.

43 ⋅ 2 – 18 = 86 – 18 = 68

2 ⋅ 25 + 3 = 50 + 3 = 53

3 ⋅ 24 : 9 = 72 : 9 = 8

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

3 ⋅ 18 : 9 = 54 : 9 = 6

(35 + 10) : 5 = 45 : 5 = 9 (24 + 16) : 8 = 40 : 8 = 5 533.

5 ⋅ 18 = 5 ⋅ (10 + 8) = 50 + 40 = 90 534.

19 + 19 = 19 + 1 + 18 = 38 38 + 19 = 38 + 2 + 17 = 57

57 + 19 = 57 + 3 + 16 = 76 76 + 19 = 76 + 4 + 15 = 95 95 + 19 = 95 + 5 + 14 = 114 114 + 19 = 114 + 6 + 13 = 133 133 + 19 = 133 + 7 + 12 = 152 152 + 19 = 152 + 8 + 11 = 171 171 + 19 = 171 + 9 + 10 = 190

535. Побудуй

2

1)

2)

3) 20 ⋅ 8 = 160 (грн)

537. На змаганнях 72 фізкультурники

1) 72 : 6 = 12 (ф.) – фізкультурників

2) 12 ⋅ 4 = 48 (ф.)

538.

800 : х = 200 х = 800 : 200

х = 4

800 : 4 = 200

200 = 200

539.

– х = 200 х = 800 – 200

= 600 800 – 600 = 200 200 = 200 200 + х = 800 х = 800 – 200 х = 600 200 + 600 = 800 800 = 800

210 ⋅ 4 = (200 + 10) ⋅ 4 = 800 + 40 = 840

150 ⋅ 3 = (100 + 50) ⋅ 3 = 300 + 150 = 450

120 ⋅ 7 = (100 + 20) ⋅ 7 = 700 + 140 = 840

110 ⋅ 6 = (100 + 10) ⋅ 6 = 600 + 60 = 660

310 ⋅ 3 = (300 + 10) ⋅ 3 = 900 + 30 = 930

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

180 ⋅ 2 = (100 + 80) ⋅ 2 = 200 + 160 = 360 540. В

1) 15 + 12 = 27 (м) – у двох сувоях

2) 27 : 3 = 9 (с.) – пошили суконь 2-й спосіб

1) 15 : 3 = 5 (с.) – пошили суконь

2) 12 : 3 = 4 (с.) – пошили суконь з другого сувою

3) 5 + 4 = 9 (с.) – пошили суконь

Відповідь: пошили 9 суконь.

541. Поясни, як поділили суму на число. Для самостійного опрацювання.

542.

а) (20 + 16) : 4 = 36 : 4 = 9 (20 + 16) : 4 =

б) (56 + 49) : 7 = 56 : 7 + 49 : 7 = 8 + 7 = 15

543. 320 : 4 = 80 120 : 6 = 20

а ⋅ 19

: 3

3 ⋅ 19 = 3 ⋅ (10 + 9) = 30 + 27 = 57

545. 1) У п'яти

1) 25 : 5 = 5 (л) –

2) 5 ⋅ 10 = 50 (л) Відповідь: у

1) 25 : 5 = 5 (л)

2) 10 : 5 = 2 (б.)

1) 36 + 24 =

1) 36 : 6 = 6 (ящ.)

2) 24 : 6 = 4 (ящ.)

3) 6 + 4 = 10 (ящ.)

240 : 4 = 24 : 4 ⋅ 10 = 6 ⋅ 10 = 60 150 : 3 = 15 : 3 ⋅ 10 = 5 ⋅ 10 = 50

360 : 9 = 36 : 9 ⋅ 10 = 4 ⋅ 10 = 40

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

360 : 6 = 36 : 6 ⋅ 10 = 6 ⋅ 10 = 60

360 : 10 = 36

400 : 20 = 20

360 – 120 = 240

360 ⋅ 2 = 36 ⋅ 2 ⋅ 10 = 72 ⋅ 10 = 720

548.

480 : 6 = 80

180 : 2 = 90

540 : 6 = 90

549. Поясни, як виконали обчислення. Для самостійного опрацювання.

550.

250 : 5 = 50

810 : 9 = 90

450 : 9 = 50

64 : 2 = (60 + 4) : 2 = 60 : 2 + 4 : 2 = 30 + 2 = 32

93 : 3 = (90 + 3) : 3 = 90 : 3 + 3 : 3 = 30 + 1 = 31

44 : 4 = (40 + 4) : 4 = 40 : 4 + 4 : 4 = 10 + 1 = 11

84 : 4 = (80 + 4) : 4 = 80 : 4 + 4 : 4 = 20 + 1 = 21

551. Як зміниться периметр квадрата ABCD, якщо

у 2 рази?

1) a ⋅ 4 (см) – периметр квадрата

2) a ⋅ 2 ⋅ 4 = (a ⋅ 4) ⋅ 2 (см) –

периметр

(320 : 10 + 64) – 4 ⋅ 10 = 56

1) 320 : 10 = 32

2) 32 + 64 = 96

3) 4 ⋅ 10 = 40

4) 96 – 40 = 56

553.

1) 25 : 5 = 5 (сп.)

2) 5 + 2 = 7 (сп.)

3) 7

3 = 21 (сп.)

1) 100 – 10 =

72 : 4 = (40 + 32) : 4 = 10 + 8 = 18

72 : 2 = (60 + 12) : 2 = 30 + 6 = 36

72 : 3 = (60 + 12) : 3 = 20 + 4 =

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

72 : 6 = (60 + 12) : 6 = 10 + 2 = 12

72 ⋅ 2 = (70 + 2) ⋅ 2 = 140 + 4 = 144 557.

44 : 2 = (40 + 4) : 2 = 20 + 2 = 22

84 : 2 = (80 + 4) : 2 = 40 + 2 = 42

96 : 3 = (90 + 6) : 3 = 30 + 2 = 32

66 : 6 = (60 + 6) : 6 = 10 + 1 = 11

63 : 3 = (60 + 3) : 3 = 20 + 1 = 21

640 : 8 = 80

558. Поясни, як виконали обчислення. Для самостійного опрацювання. 559.

65 : 5 = (50 + 15) : 5 = 50 : 5 + 15 : 5 = 10 + 3 = 13

56 : 4 = (40 + 16) : 4 = 40 : 4 + 16 : 4 = 10 + 4 = 14

90 : 6 = (60 + 30) : 6 = 60 : 6 + 30 : 6 = 10 + 5 = 15

84 : 7 = (70 + 14) : 7 = 70 : 7 + 14 : 7 = 10 + 2 = 12

560.

Якщо х = 3, тоді 48 : х = 48 : 3 = 16

Якщо х = 4, тоді 48 : х = 48 : 4 = 12

Якщо х = 6, тоді 48 : х = 48 : 6 = 8 561.

8 дм 2 см : 2 = 4 дм 1 см

4 см 8 мм : 4 = 1 см 2 мм

6 м 9 дм : 3 = 2 м 3 дм 562. Для учасників ансамблю

1) 20 ⋅ 3 = 60 (грн)

2) 200 – 60 =

3) 32 : 4 = 8 (м)

4) 8 ⋅ 7 = 56 (м)

96 : 2 = (80 + 16) : 2 = 80 : 2 + 16 : 2 = 40 + 8 = 48

52 : 2 = (40 + 12) : 2 = 40 : 2 + 12 : 2 = 20 + 6 = 26

93 : 3 = (90 + 3) : 3 = 90 : 3 + 3 : 3 = 30 + 1 = 31

75 : 3 = (60 + 15) : 3 = 60 : 3 + 15 : 3 = 20 + 5 = 25

84 : 4 = (80 + 4) : 4 = 80 : 4 + 4 : 4 = 20 + 1 = 21

48 : 4 = (40 + 8) : 4 = 40 : 4 + 8 : 4 = 10 + 2 = 12

60 : 5 = (50 + 10) : 5 = 50 : 5 + 10 : 5 = 10 + 2 = 12

75 : 5 = (50 + 25) : 5 = 50 : 5 + 25 : 5 = 10 + 5 = 15

565.

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

51 : 3 = (30 + 21) : 3 = 17 68 : 4 = (40 + 28) : 4 = 17

180 : 6 = 30

120 : 4 = 30

: 2 = (40 + 6) : 2 = 23

: 5 = 30 566. а

а : 3

96 : 3 = (90 + 6) : 3 = 32 567.

1) половину від чисел 36, 44, 50:

36 : 2 = (20 + 16) : 2 = 18

44 : 2 = (40 + 4) : 2 = 22

50 : 2 = (40 + 10) : 2 = 25

2) третину від чисел 36, 54, 90:

36 : 3 = (30 + 6) : 3 = 12

54 : 3 = (30 + 24) : 3 = 18

90 : 3 = 30

3) четверту частину від чисел 64, 56, 92:

64 : 4 = (40 + 24) : 4 = 16

56 : 4 = (40 + 16) : 4 = 14

92 : 4 = (80 + 12) : 4 = 23

568. Якщо

лівої шальки

х – 4 = 10, тоді х = 10 + 4

569. Турист

1) 18 : 3 = 6 (кл.)

2) 18 – 6 = 12 (кл.)

3) 12 : 6 = 2 (р.)

Відповідь:

60 : 3 = 20

: 4 = 25

> 20 571.

42 : 2 = (40 + 2 ) : 2 = 20 + 1 = 21 36 : 3 = (30 + 6) : 3 = 10 + 2 = 12

⋅ 2 = (400 + 20) ⋅ 2 = 800 + 20 = 840 230 ⋅ 3 = (200 + 30) ⋅ 3 = 600 + 90 = 690

420 : 10 = (400 + 20 ) : 10 = 40 + 2 = 42 100 : 2 = 50 (680 – 540) : 2 = 140 : 2 = 70 (250 + 250) ⋅ 2 = 500 ⋅ 2 = 1000

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

(72 : 12, 120 : 15)

572.

60 : 4 = (40 + 20) : 4 = 10 + 5 = 15

72 : 6 = (60 + 12) : 6 = 10 + 2 = 12

96 : 3 = (90 + 60) : 3 = 30 + 2 = 32

90 : 6 = (60 + 30) : 6 = 10 + 5 = 15

84 : 4 = (80 + 4) : 4 = 20 + 1 = 21

99 : 9 = (90 + 9) : 9 = 10 + 1 = 11

573.

36 : 2 = (20 + 16) : 2 = 18 18 ⋅ 2 = (10 + 8) ⋅ 2 = 36

75 : 3 = (60 + 15) : 3 = 25 25 ⋅ 3 = (20 + 5) ⋅ 3 = 75

420 : 6 = 70 70 ⋅ 6 = 420

574. Розглянь, як знаходили частку способом випробовування. Для самостійного опрацювання.

575.

18 ⋅ 5 – (36 + 15) : 17 = 87

1) 18 ⋅ 5 = (10 + 8) ⋅ 5 = 90

2) 36 + 15 = 36 + 4 + 11 = 51

3) 51 : 17 = 3

4) 90 – 3 = 87 576. а

: 11 6

66 : 6 = (60 + 6) : 6 = 10 + 1 = 11

577.

: 16 = 4 16 ⋅ 2 = 32 (не

16 ⋅ 3 = 48 (не

⋅ 4 = 64

: 15 = 4

2 = 30 (не

⋅ 3 = 45 (не

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 6 : 3 = 2 (р.) – у стільки

2) 80 : 2 = 40 (кг)

Відповідь: у трьох бідонах 40 кілограмів

580. Знайди половину від третини числа 60.

60 : 3 = 20 – третина числа 60

20 : 2 = 10

581.

320 : 4 = 80

480 : 6 = 80

180 : 3 = 60

250 : 5 = 50

32 ⋅ 3 = (30 + 2) ⋅ 3 = 90 + 6 = 96

25 ⋅ 2 = (20 + 5) ⋅ 2 = 40 + 10 = 50

14 ⋅ 4 = (10 + 4) ⋅ 4 = 40 + 16 = 56

17 ⋅ 3 = (10 + 7) ⋅ 3 = 30 + 21 = 51

582.

100 : 25 = 4 100 : 50 = 2 50 : 10 = 5

583.

40 ⋅ 10 = 400 Перевірка: 400 : 10 = 40

: 20 = 5

3 ⋅ 21 = 3 ⋅ (20 + 1) = 60 + 3 = 63 Перевірка: 63 : 21 = 3

4 ⋅ 13 = 4 ⋅ (10 + 3) = 40 + 12 = 52 Перевірка: 52 : 13 = 4 584.

: 13 9

585.

Якщо а = 50, тоді 100 : а = 100 : 50 = 2

Якщо а = 20, тоді 100 : а = 100 : 20 = 5 Якщо а = 10, тоді 100 : а = 100 : 10 = 10 Якщо а = 5, тоді 100 : а = 100 : 5 = 20

Якщо а = 2, тоді 100 : а = 100 : 2 = 50 586. 1) Троє дівчаток

дівчинка?

21 : 3 = 7 (ц.) Відповідь:

:

= 1

: 1 =

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

588. Знайди

4 см.

1) 28 : 2 = 14 (см) – довжина і ширина прямокутника

2) 14 - 4 = 10 (см) – довжина прямокутника

Відповідь: довжина прямокутника 10 см.

589. На обох шальках числових терезів

терези.

1 ⋅ 100 = 100 : 1

590.

750 + 100 = 850 850 – 90 = 850 – 50 – 40 = 760

760 + 100 = 860 860 – 90 = 860 – 60 – 30 = 770

770 + 100 = 870 870 – 90 = 870 – 70 – 20 = 780

591. Ціна блокноту а

заплатити за 4 таких альбоми? (а + 13) ⋅ 4 (грн)

Відповідь: за 4 таких альбоми треба заплатити (а + 13) ⋅ 4 гривень.

592.

78 : 3 = (60 + 18) : 3 = 20 + 6 = 26

65 : 5 = (50 + 15) : 5 = 50 + 3 = 13

19 ⋅ 4 = (10 + 9) ⋅ 4 = 40 + 36 = 76

28 ⋅ 3 = (20 + 8) ⋅ 3 = 60 + 24 = 84

16 ⋅ 4 = (10 + 6) ⋅ 4 = 40 + 24 = 64

18 ⋅ 3 = (10 + 8) ⋅ 3 = 30 + 24 = 54

21 ⋅ 4 = (20 + 1) ⋅ 4 = 80 + 4 = 84

26 ⋅ 2 = (20 + 6) ⋅ 2 = 40 + 12 = 52 593.

96 : 3 = (60 + 18) : 3 = 20 + 6 = 32

75 : 5 = (60 + 18) : 3 = 20 + 6 = 15

36 : 2 = (60 + 18) : 3 = 20 + 6 = 18

48 : 2 = (60 + 18) : 3 = 20 + 6 = 24

75 : 3 = (60 + 18) : 3 = 20 + 6 = 25

36 : 9 = 4 594.

: 15

595.

420 : 6 = 42 дес. : 6 = 7 дес. = 70

540 : 6 = 54 дес. : 6 = 9 дес. = 90

480 : 8 = 48 дес. : 8 = 6 дес. = 60

360 : 3 = 36 дес. : 3 = 12 дес. = 120 596.

77 : 11 = 7 78 : 13 = 6 64 : 16 = 4 84 : 12 = 7 84 : 14 = 6 72 : 18 = 4 597. 1) Що

300:

300 : 2 = (200 + 100) : 2 = 100 + 50 = 150 300 : 3 = 100

150 > 100 300 : 2 > 300 : 3

2) Що більше половина чи третина від числа 900: 900 : 2 = (800 + 100) : 2 = 400 + 50 = 450 900 : 3 = 300

450 > 300 900 : 2 > 900 : 3

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

3) Що більше половина чи третина від числа 0:

0 : 3 = 0 0 : 2 = 0 0 = 0 Однакові

598. 1) Було 11 пірамідів і 77 дзиґів. На скільки

77 – 11 = 66 (шт.)

Відповідь: на 66 дзиґів більше.

2) Було 11 пірамідів і 77 дзиґів. У скільки разів

77 : 11 = 7 (р.)

Відповідь: дзиґів у 7 разів більше.

599. У буфет привезли 3 ящики груш, по 14 кг у

Яка маса одного ящика з яблуками,

1) 14 ⋅ 3 = 42 (кг) –

2) 90 – 42 = 48 (кг) –

3) 48 : 4 = 12 (кг)

Відповідь: маса одного ящика з яблуками 12

600. 1) Невідоме

х ⋅ 10 = 1000

х ⋅ 1000 : 10

х = 100

2) Невідоме число збільшили

х + 10 = 1000

х = 1000 – 10

х = 990

601.

480 : 4 = (400 + 80) : 4 = 100 + 20 = 120

960 : 3 = (900 + 60) : 3 = 300 + 20 = 320

540 : 6 = 60

810 : 9 = 90

320 : 8 = 40

560 : 7 = 80

56 : 2 = (40 + 16) : 2 = 20 + 8 = 28

39 : 3 = (30 + 9) : 3 = 10 + 3 = 13 602.

360 : 3 = (300 + 60) : 3 = 100 + 20 = 120

720 : 4 = (400 + 320) : 4 = 100 + 80 = 180

840 : 2 = (800 + 40) : 2 = 400 + 20 = 420

120 : 2 = (100 + 20) : 2 = 50 + 10 = 60

960 : 3 = (900 + 60) : 3 = 300 + 20 = 320

840 : 4 = (800 + 40) : 4 = 200 + 10 = 210

603.

26 : 13 = 2 39 : 13 = 3 48 : 12 = 4 30 : 15 = 4 604.

а 128 64

а : 16 8 4

b 102 34

b : 17 6 2 9 4

605.

100 – (23 + 5 ⋅ 8) : 7 = 91

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 5 ⋅ 8 = 40

2) 23 + 40 = 63

3) 63 : 7 = 9

4) 100 – 9 = 91

606. Тато з

1) 6 ⋅ 4 = 24 (к.) – посадили на

2) 5 ⋅ 3 = 15 (к.) –

3) 24 + 15 = 39 (к.)

Відповідь: вони посадили всього 39 кущів суниць.

607. На одній ділянці посадили 3 ряди яблунь, по 40 саджанців у кожному ряду, а на

другій ділянці 5 рядів, по 60 саджанців у кожному ряду. Скільки всього саджанців яблунь посадили на цих двох ділянках?

40 ⋅ 3 + 60 ⋅ 5 = 120 + 300 = 420 (с.)

Відповідь: на цих двох ділянках посадили 420 саджанців яблунь.

608. Щоб розкласти яблука в ящики по 10

знадобиться, щоб розкласти

1) 10 ⋅ 36 = 360 (кг)

2) 360 : 9 = 40 (ящ.)

Відповідь: знадобиться

609. 20 : х = 4 х = 20 : 4

= 5

: 5 = 4

= 4

614. У

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

120 яблук,

жовтих яблук у кошику?

1) 120 : 3 = 40 (ябл.) — червоних яблук

2) 120 – 40 = 80 (ябл.)

Відповідь: у кошику 80 жовтих яблук. 615.

80 : 16 = 5 96 : 12 = 8 91 : 13 = 7

5 ⋅ 18 = 5 ⋅ (10 + 8) = 50 + 40 = 90

4 ⋅ 17 = 4 ⋅ (10 + 7) = 40 + 28 = 68

3 ⋅ 23 = 3 ⋅ (20 + 3) = 60 + 9 = 69

2 ⋅ 46 = 2 ⋅ (40 + 6) = 80 + 12 = 92

616.

85 : 17 = 5 90 : 30 = 3 63 : 21 = 3

617.

600 : (180 + 120 – 280) ⋅ 4 = 120

1) 180 + 120 = 300

2) 300 – 280 = 20

3) 600 : 20 = 30

4) 30 ⋅ 4 = 120

618.

:

68 : 17 = 4 90 : 18 = 6 78 : 13 = 6 76 : 19 = 4 60 : 12 = 5 66 : 11 = 6

619. Довжина шнура

32 : 4 = 8 (м)

Відповідь: 8 метрів.

620.

48 : х = 6

х = 48 : 6

х = 8

48 : 8 = 6

6 = 6

1) 280 : 2 = 140 (д.)

2) 280 + 140 = 420

3) 420 : 6 = 70 (д.)

: х = 9

= 54 : 9 х = 6

1 рік = 12

12 : 4 = 3 (міс.)

48 : 12 = 4 75 : 15 = 5 78 : 13 = 6 72 : 18 = 4

4 ⋅ 18 = 4 ⋅ (10 + 8) = 40 + 32 = 72

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

3 ⋅ 19 = 3 ⋅ (10 + 9) = 30 + 27 = 57

2 ⋅ 36 = 2 ⋅ (30 + 6) = 60 + 12 = 72

4 ⋅ 24 = 4 ⋅ (20 + 4) = 80 + 16 = 96

625.

88 : 11 = 8 80 : 16 = 5 93 : 31 = 3 100 : 25 = 4 36 : 12 = 3 42 : 21 = 2

626. Чверть від цілого шнура має довжину 8 м. Яка довжина цього шнура?

8 ⋅ 4 = 32 (м)

Відповідь: довжина шнура 32 метри.

627. На годиннику 10 год 30 хв.

Яке положення займуть стрілки цього годинника через добу?

10 год 30 хв + 14 год + 10 год = 10 год 30 хв

Яке положення займуть стрілки цього

24 : 2 = 12 (год) 10 год 30 хв + 12 год = 22 год 30 хв

Яке положення займуть стрілки цього годинника

24 : 4 = 6 (год) 10 год 30 хв + 6 год = 16 год 30 хв

24 : 3 = 8 (год) 10 год 30 хв + 8

24 : 6 = 4 (год) 10 год 30 хв +

1)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 540 : 3 = 180 (км) – проїхав

2) 540 – 180 = 360 (км)

Відповідь: бензину не вистачило на 360 кілометрів. 633.

1 12 год = 5 хв 1 6 год = 10 хв 1 2 год = 30 хв ДІЛЕННЯ З

634.

85 : 5 = (50 + 35) : 5 = 10 + 7 = 17 72 : 12 = 6

96 : 2 = (80 + 16) : 2 = 40 + 8 = 48 108 : 12 = 9

96 : 8 = (80 + 16) : 8 = 10 + 2 = 12 120 : 20 = 6 635. Троє

вдалося

20 : 3 = 6 (ост. 2)

Відповідь: пірати викинули в море 2 монети. 636.

10 : 4 = 2 (ост. 2) 10 : 4 = 2 (ост. 2) 20 : 6 = 3 (ост. 2) 30 : 9 = 3 (ост. 3) 637.

75 : 15 = 5 57 : 19 = 3 84 : 12 = 7 65 : 13 = 5 48 : 16 = 3 77 : 11 = 7 638. Ширина прямокутника 3 см,

1) 3 ⋅ 2 = 6 (см) – довжина прямокутника 2) (3 + 6) ⋅ 2 = 18 (см)

Відповідь: периметр прямокутника дорівнює 18 см. 639. Дошку

можливо.

4 м = 40 дм

40 дм : 7 дм = 5 (ост. 5 дм)

Відповідь: отримали 5 таких брусків.

640.

19 : 2 = 9 (ост. 1)

58 : 9 = 6 (ост. 4)

47 : 6 = 7 (ост. 5) 47 : 8 = 5 (ост. 7)

35 : 6 = 5 (ост. 5) 52 : 6 = 8 (ост. 4) 641.

480 : 2 = (400 + 80) : 2 = 200 + 40 = 240

630 : 3 = (600 + 30) : 3 = 200 + 10 = 210

840 : 4 = (800 + 40) : 4 = 200 + 10 = 210

950 : 5 = (500 + 450) : 5 = 100 + 90 = 190

360 : 6 = (300 + 60) : 6 = 50 + 10 = 60

540 : 9 = 60

642.

56 : 9 = 6 (ост. 2) 35 : 8 = 4 (ост. 3) 43 : 5 = 8 (ост. 3) 54 : 7 = 7 (ост. 5)

643. Остача від ділення на 6 завжди менше

дільника: 1, 2, 3, 4, 5 644.

9 : 2 = 4 (ост. 1) 7 : 2 = 3 (ост. 1) (9 + 7) : 2 = 16 : 2 = 8 645.

(24 + 12) : 6 = 36 : 6 = 6 (28 + 26) : 6 = 54 : 6 = 9 646.

600 - 300 + 200 = 500 : 100 : 100 : 100 : 100

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

6 - 3 + 2 = 5

12 - 6 + 4 = 10

647.

взуття.

648. Один

50 : 9 = 5 (ост. 5).

Відповідь: можна

649.

58 : 4 = 14 (ост. 2)

93 : 6 = 15 (ост. 3)

650.

67 : 5 = 13 (ост. 2) 59 : 9 = 6 (ост. 5)

27 ⋅ 3 = (20 + 7) ⋅ 3 = 60 + 21 = 81

12 ⋅ 6 = (10 + 2) ⋅ 6 = 60 + 12 = 72

95 ⋅ 1 = 95 32 ⋅ 3 = (30 + 2) ⋅ 3 = 90 + 6 = 96

43 ⋅ 2 = (40 + 3) ⋅ 2 = 80 + 6 = 86

14 ⋅ 4 = (10 + 4) ⋅ 4 = 40 + 16 = 56

651. Відрізок АМ становить ���� ���� довжини

якщо АМ = 12 мм.

12 ⋅ 3 = 36 (мм)

Відповідь: довжина відрізка АВ

ляльку. Скільки гривень

10 ⋅ 3 = 30 (грн)

Відповідь: лялька коштує 30 гривень.

653.

доріжку?

6 ⋅ 4 = 24 (пл.)

Відповідь:

360 : 3 = (300 + 60) : 3 = 100 + 20 = 120

240 : 6 = 40

580 : 2 = (400 + 180) : 2 = 200 + 90 = 290

99 : 8 = 12 (ост. 3)

77 : 3 = 25 (ост. 2)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

420 : 4 = (400 + 20) : 4 = 100 + 5 = 105

120 ⋅ 3 = (100 + 20) ⋅ 3 = 300 + 60 = 360

250 ⋅ 4 = (200 + 50) ⋅ 4 = 800 + 200 = 1000

320 ⋅ 3 = (300 + 20) ⋅ 3 = 900 + 60 = 960

170 ⋅ 4 = (100 + 70) ⋅ 4 = 400 + 280 = 680 ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ЗА

659.

120 ⋅ 3 = (100 + 20) ⋅ 3 = 300 + 60 = 360

310 ⋅ 3 = (300 + 10) ⋅ 3 = 900 + 30 = 930

1000 : 2 = 500

210 ⋅ 4 = (200 + 10) ⋅ 4 = 800 + 40 = 840

430 ⋅ 2 = (400 + 30) ⋅ 2 = 800 + 60 = 860

250 ⋅ 4 = (200 + 50) ⋅ 4 = 800 + 200 = 1000 660.

661.

Якщо половина

1) 941

2)

789

669.

+

636

=

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 96 : 3 = 32 (пт.)

2) 96 : 2 = 48 (пт.) –

3) 32 + 48 = 80 (пт.)

4) 96 – 80 = 16 (пт.) – виростили гусей

виростили 32 качки,

1) 24 + 32 = 56 (кг)

3) 56 – 14 = 42 (кг)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

678.

3 ⋅ х = 936

х = 936 : 3

х = 312 125 + х = 547 х = 547 – 125

= 422

| 3

679. На туристичній базі 5 чотиримісних наметів і 8 шестимісних. Скільки місць в усіх наметах?

4 ⋅ 5 + 6 ⋅ 8 = 20 + 48 = 68 (м.)

Відповідь: в усіх наметах 68 місць. Можна скласти 4 обернені задачі.

680. 32 км — це 1 4, тоді 32 км ⋅ 4 = 128 км 1 4 від 32 грн = 32 грн : 4 = 8 грн 681. У трьох однакових коробках 18 фішок

1) 18 : 3 = 6 (ф.)

у одній коробці 2) 6 ⋅ 5 = 30 (ф.)

Відповідь: у п'яти коробках 30 фішок. 682.

683.

24 : 2 = (20 + 4) : 2 = 10 + 2 = 12

75 : 3 = (60 + 15) : 3 = 20 + 5 = 25

36 : 3 = (30 + 6) : 3 = 10 + 2 = 12

75 : 5 = (50 + 25) : 5 = 10 + 5 = 15

36 : 2 = (20 + 16) : 2 = 10 + 8 = 18

48 : 3 = (30 + 18) : 3 = 10 + 6 = 16 684.

57 : 4 = 14 (ост. 1) 29 : 7 = 4 (ост. 1) 35 : 8 = 4 (ост. 3) 35 : 9 = 3 (ост. 8) 685.

1) 16 : 2 = 8 (кг)

2) 80 : 8 = 10 (кг)

692.

: 15 =

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

6 ⋅ 3 + 8 ⋅ 4 = 18 + 32 = 50 (кв.)

: 3 = 9 (с.)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

53 : 6 = 8 (уп.) (ост. 5 пл.)

Відповідь: отримали 8 упаковок

707.

10 + 2 ⋅ 10 = 10 + 20 = 30 20 ⋅ 3 + 30 ⋅ 2 = 60 + 60 = 120

600 : 60 = 10

40 : 10 + 5 = 4 + 5 = 9

50 – 30 – 10 = 20 – 10 = 10

600 : 600 = 1

50 – (30 – 10) = 50 – 20 = 30 600 : 6 = 100 60 : 6 = 10 708. 1) Щоб прикрасити тістечко, потрібно 8

торта — 25 полуничок. Скільки полуничок потрібно, щоб прикрасити 6 таких тістечок

8 ⋅ 6 + 25 ⋅ 2 = 48 + 50 = 98 (п.)

Відповідь: потрібно 98 палуничок.

2) У книзі 450 сторінок. Наталя прочитала 200 сторінок.

Наталя про читала, ніж їй залишилося прочитати?

1) 450 – 200 = 250 (с.) – залишилося прочитати сторінок

2) 250 – 200 = 50 (с.).

Відповідь: Наталя прочитала на 50 сторінок

3) У магазині було 4 сітки із футбольними

в менші сітки, по 6 м'ячів у кожну. Скільки

1) 9 ⋅ 4 = 36 (м.) – всього м’ячів

2) 36 : 6 = 6 (с.)

Відповідь: використали 6 сіток.

709. У класі 9

1) 9 ⋅ 8 = 72 (д.) – серед дітей

2) 72 – 9 = 63 (д.)

1) 6 + 2 = 8 (пл.)

2) 6 + 8 = 14 (пл.) Відповідь:

712.

685 + 150 = (600 + 100) + (80 + 50) + 5 = 700 + 130 + 5 = 835

752 + 95 = 700 + (50 + 90) + (2 + 5) = 700 + 140 + 7 = 847

32 ⋅ 20 = (30 + 2) ⋅ 20 = 600 + 40 = 640

28 ⋅ 3 = (20 + 8) ⋅ 3 = 60 + 24 = 84

_985 | 5

713.

560 + 320 = 800 + 80 = 880 120 : 6 = 20

350 + 350 = 600 + 100 = 700 482 – 212 = 270

360 – 300 = 60 278 – 70 = 208

30 ⋅ 5 = 150 120 : 3 = 40

963 : 3 = (900 + 60 + 3) : 3 = 300 + 20 + 1 = 321

714. 1) Стрілець вистрілив у

менше разів стрілець влучив, ніж схибив?

1) 100 : 4 = 25 (р.) – влучив 2) 100 – 25 = 75 (р.)

2) У коробці

1) 100 + 200 = 300 (с.) –

2) 300 + 360 = 660 (с.)

у

3) У 6 ящиків розклали 30

потрібно, щоб розкласти 45 кг бананів?

1) 30 : 6 = 5 (кг) – в одному ящику 2) 45 : 5 = 9 (ящ.)

Відповідь: потрібно 9 ящиків.

прийшло в кафе?

4 ⋅ 8 + 6 ⋅ 5 = 32 + 30 = 62 (д.).

Відповідь: в кафе пришли 62 дитини. 715.

5 ⋅ (100 – 50 – 20) : (60 : 3 : 2) = 15

1) 100 – 50 = 50 Д

2) 50 – 20 = 30 О

3) 60 : 3 = 20 Л

4)

+ 8 = 28 (гр.)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

1) 96 : 4 = 24 (ст.) – побілили стовбурів

2) 96 – 24 = 72 (ст.)

Відповідь: школярам

718.

4 ⋅ (4 + 6 – 9) ⋅ (25 – 15 + 5) = 60

1) 4 + 6 = 10 М

2) 10 – 9 = 1 І

3) 25 – 15 = 10 С

4) 10 + 5 = 15 Я

5) 4 ⋅ 1 = 4 Ц

6) 4 ⋅ 15 = 60 І 719.

100 : 100 = 1 М

1 ⋅ 15 = 15 О

15 – 12 = 3 Р

3 + 63 = 66 О

66 : 6 = 11 З

11 ⋅ 2 = (10 + 1) ⋅ 2 = 22 И

22 – 2 = 20 В

20 ⋅ 5 = 100 О 720. 1) Було 40 восьминогів,

40 ⋅ 2 = 80 (м.)

Відповідь: було 80 мечоносців.

2) Було 40 восьминогів

40 ⋅ 2 = 80 (м.)

Відповідь: було 80 мечоносців.

721. 1)

1) 30 ⋅ 6 = 180 (см) –

2) 30 – 10 = 20 (см) –

3) 20 ⋅ 9 = 180 (см)

склянки чаю?

3 грн 20 коп. ⋅ 3 = 9 грн 60 коп.

457 + 100 = 557 102 + 204 = 306

42 ⋅ 30 = (40 + 2) ⋅ 30 = 1200 + 600 = 1260 56 ⋅ 90 = (50 + 6) ⋅ 90 = 4500 + 540 = 5040 _231 | 3

(24 ⋅ 2) : (24 : 2) + (12 – 6) : 2 = 7

1) 24 ⋅ 2 = 48 К

2) 24 : 2 = 12 А

3) 12 – 6 = 6 К

4) 48 : 12 = 4 Т

5) 6 : 2 = 3 У

6) 4 + 3 = 7 С 726. 1)

1) 8

3 = 24 (с.)

2) 24 : 4 = 6 (с.)

1) 9

2) 27 – 9 = 18 (в.)

7 ⋅ 342 > 7 ⋅ 243

100 ⋅ 10 > 100 : 10

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

500 + 500 > 500 – 500 8 ⋅ 549 > 549 ⋅ 0 728.

20 дм – 1 дм ⋅ 2 = 20 дм – 2 дм = 18 дм

18 дм : 6 = 3 дм 729.

730. З

1) 150 : 3 = 50 (шт.) — отримали футболок

2) 50 ⋅ 5 = 250 (шт.)

Відповідь: відвідувачам

1.

11.

12.

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

На 8 клітинок.

14. На скільки

стільки

На 3 клітинки.

15. Три однакові за довжиною гумки натягнули

якого кольору розтягнули найсильніше?

Червоного.

16. Червону й зелену гумки перечепили

18.

25.

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

27. Якщо килим чи картина висять на вертикальній стіні, то кажуть,

він лежатиме горизонтально. Яке положення (горизонтальне, вертикальне чи похиле)

займе картинка зі шпалер, якщо її наклеїти

Горизонтальне положення. 28. Яке положення (горизонтальне,

Рожевий і червоний;

Жовтий;

Зелений і синій.

30.

Зелений;

Синій і червоний.

31. Усередині

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

37. Усередині

Синій. Коричневий.

38. Усередині конструкції

Так.

Синій. Зелений.

39. Усередині

Синій, червоний;

Зелений, блакитний.

40. Усередині цієї конструкції

опинилися перед стінкою? за стінкою?

Зелений, блакитний;

Червоний, синій;

Винахідник Мудрик.

41. Винахідник Мудрик

колеса?

2 ⋅ 8 + 3 ⋅ 6 = 16 + 18 = 34 (кол.) 34 – 4 = 30 (кол.) Відповідь:

1) 4 ⋅

1) 26 + 49 = 75 (др.)

2) 75 – 36 = 39 (др.)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

винахідник Мудрик?

4 ⋅ 8 + 1 = 32 + 1 = 33 (л.)

Відповідь: винахідник сконстроював всього 33 літаки.

46. Із кожних чотирьох електром’ясорубок

пилососів вийде із дванадцяти м’ясорубок?

1) 12 : 4 = 3 (р.)

2) 3 ⋅ 3 = 9 (п.)

Відповідь: із 12 м’ясорубок вийде 9 пилососів.

47. Пилосос Мудрика зібрав 25 цвяшків, 15 гайок,

гайок і цвяшків разом.

1) 25 + 15 = 40 (цв. і гай.) – Мудрик зібрав всього цвяхів та гайок.

2) 40 ⋅ 2 = 80 (об.)

Відповідь: пилосос зібрав 80 обручок.

48.

перетворив на 7 автомобілів. Скільки

він мав 2 автомобілі?

1) 5 + 5 = 10 (л.) – літаків.

2) 10 ⋅ 7 = 70 (авт.)

Відповідь: в Мудрика стало 70 автомобілів.

49. Мудрик вивів рослини-комп’ютери

комп’ютерних пристроїв. Скільки

1) 28 : 4 = 7 (р.-к.)

2) 28 – 7 = 21 (р.-к.)

Відповідь:

2) 56 – 32 = 24 (комп.)

1) 4 : 2 = 2 (ос.)

1) 6 ⋅ 4 = 24 (ос.)

2) 30 – 24 = 6 (ос.)

https://shkola.in.ua/3190-hdz-matematyka-3-klas-budna-2020.html

(9 + 16) – 21 = 25 – 21 = 4 (тр.) Відповідь:

54.

16 + (16 : 4) = 16 + 4 = 20 (п.) Відповідь:

на

заплатити, щоб їхати на корпусі човна?

1) 12 ⋅ 4 = 48 (з.) – коштує

2) 48 – 12 = 36 (з.)

Відповідь:

більше, ніж знає мов сам Мудрик.

1) 27 : 9 = 3 (м.) – знає мов Мудрик.

2) 27 – 3 = 24 (м.)

Відповідь: папуга знає на 24 мов більше,

1) 16 : 4 = 4 (п.)

2) 36 : 4 = 9 (год)

Відповідь:

Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.