h-3-ma-z

Page 1


https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

Сторінка

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1) 80 2)

Відповідь:

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1) 10 + 6 = 16 (п.)

2) 16 + 12 = 28 (п.) –

Відповідь: 28 пасажирів.

4. Склади й розв’яжи

(Усно.) Які автомобілі могли залишитися?

стоянці було 15 вантажних і 3

1) 15 + 3 = 18 (авт.) – були на стоянці

2) 18 – 5 = 13 (авт.) – виїхало. Якщо залишилося

3)

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1.

64 + 7 = 71

32 – 6 = 26

2. Розв’яжи задачі.

1) 22 – 9 = 13 (уч.) – грало у волейбол.

2) 22 + 13 = 35 (уч.) – всього грало. Відповідь: всього грало 35 учнів.

2) 19 учнів-

волейболістів. Скільки третьокласників після гри пішло до класу?

1) 19 – 8 = 11 (уч.) – пішло до класу.

2) 19 + 11 = 30 (уч.) – всього пішло до класу.

Відповідь: всього пішло 30 учнів.

3. Склади й розв’яжи задачі.

1) Є 15 м'ячів, а обручів на 8 менше. Скільки всього обручів?

15 – 8 = 7 (об.)

Відповідь: 7 обручів.

2) Довжина великого відрізка 36, а коротшого

відрізок?

36 – 14 = 22

Відповідь: на 22 одиниці

Сторінка

5. Упиши в комірки

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

кг, тоді:

х – 54 = 54 – 22

х – 54 = 32

х = 32 + 54

х = 86 (кг) – речовини було в

Відповідь: 86 кг.

4. За числовими даними малюнка

Відомо, що ящик з яблуками важить 22 кг, а ящик з виноградом

ящиків 39 кг. Скільки важить ящик слив?

1) 22 + 12 = 34 (кг) –

2) 39 – 34 = 5 (кг) – важить ящик з сливами.

Відповідь: 5 кг.

5.

10

5

Купюри брата: 50 грн, 5 грн, 5

дві рівності. Відрізки – AB, AC, AD, AK, BC, BD, BK, CD, CK, DK.

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

3. Розв’яжи рівняння з перевіркою.

х + 32 = 56

х = 56 – 32

х = 24

24 + 32 = 56

48 – х = 26 х = 48 – 26

= 22

48 – 22 = 26

4. Доповни схему міркувань і розв’яжи задачу.

Розквітло – 65 білих і рожевих троянд.

Зрізали – 25 білих і декілька рожевих троянд.

Залишилося – 20 троянд.

Скільки зрізали рожевих троянд?

1) 65 – 20 = 45 (тр.) – кількість зрізаних троянд.

2) 45 – 25 = 20 (тр.) – рожевих зрізали.

Відповідь: зрізали 20 рожевих троянд.

Сторінка 8

– 24 = 76

= 76 + 24

= 100 100 – 24 = 76

5. Знайди на малюнку 2 трикутники й 4 чотирикутники. Запиши

фігур.

Трикутники – ABM, AMK.

Чотирикутники: ABCD, ABMK, KMCD, AMCD.

Знайди периметр чотирикутника ABCD.

Р = 2 + 2,5 + 2 + 3 = 9,5 (см)

6. Уздовж дороги треба посадити 44 каштани

посадили й зилишлося посадити

1) 44 + 44 = 88 (д.)

2) 88 – 29 = 59 (д.) – посадили. Відповідь: посадили 59 дерев.

+ 19 = 84

– 19 = 65

– 18 = 35

+ 18 = 53

+ 20 = 45

= 45 – 20 х = 25

+ 20 = 45

=

– 29 = 36

= 26 + 20

= 46

– 20 = 26

– х = 20

= 45 – 20

= 25

– 25 = 20

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

х + 32 = 66

х = 66 – 32

х = 34

34 + 32 = 66 2)

78 – х = 26

х = 78 – 26

х = 52

78 – 52 = 26

4.

34 + х = 56

х = 56 – 34

х = 22 (гр.) – назбирав Миколка.

34 + 22 = 56

34 – 22 = 12 (гр.) – на стільки

Відповідь: 22 гриба; на 12 грибів.

5. Побудуй два відрізки

4 випадки. Які фігури утворилися? 1) Відрізки

сторону.

2)

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

х + у = 75 – 15 – 8 х + у = 52 (ст.) –

10

загальний об’єм?

3 + 3 + 3 + 3 + 45 = 12 + 45 = 57 (л) Відповідь: 57 л.

3.

х + 28 = 72 х = 72 – 28 х = 44 44

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

способами, склавши вирази.

1 спосіб: 12 + 9 = 21 (м.) – загальна кількість.

21 : 3 = 7 (св.)

2 спосіб: 12 : 3 = 4 (св.) – для першого пакета.

9 : 3 = 3 (св.) – для другого пакета.

4 + 3 = 7 (св.)

Відповідь: 7 светрів.

3. Обчисли

27 : 3 = 9 + 7 = 16 : 2 = 8 – 5 = 3 ⋅ 5 = 15 (хв)

Сторінка 12 4.

3 + х = 9

= 9 – 3

= 6 (л.) –

45 – 15 : 3 + 26 = 45 – 5 + 26 = 40 + 26 = 66

: 3 – 18 : 2 = 9 – 9 = 0

56 – (16 : 2 + 24) = 56 – (8 + 24) = 56 –

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1 дм = 10 см –

1) 10 – 3 = 7 (см) – другий

2) 7 – 5 = 2 (см) – третій відрізок. Відповідь:

см, 7 см, 2 см. До § 173 – 193

1. Розфарбуй комірки із числами, які

рівності за зразком.

32 : 4 = 8 28 : 4 = 7 20 : 4 = 5 16 : 4 = 4 12 : 4 = 3

Отже, потрібно

Сторінка 13

2.

груш в 2 рази менше, ніж

двома способами за схемами розв’язань.

1 спосіб:

4 ⋅ 3 = 12 (яблук) – тримали онуки.

12 : 2 = 6 (груш) – кількість груш.

6 : 3 = 2 (груші) – отримав кожен.

2 спосіб:

4 ⋅ 3 = 12 (яблук) – тримали онуки.

12 : 2 = 6 (груш) – кількість груш.

(4 ⋅ 3) : 2 : 3 = 2 (груші) – отримав кожен.

Відповідь: 2 груші.

3. Склади рівняння. Усно розв’яжи його. Запиши розв’язок.

Невідоме число позначили буквою х,

3х = 12

х = 12 : 3

х = 4 – невідоме число.

4. Знайди значення виразів, якщо а = 4. 20 : а = 20 : 4 = 5 (32 – а) : а = (32 – 4) : 4 = 28 : 4 = 7

5. Склади вирази й знайди їхнє значення.

: (4 + 4) ⋅ 2 = 8

: (3 ⋅ ((2 + 2)) = 3

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1. (5 ⋅ 7 + 10) : 5 = (35 + 10) : 5 = 45 : 5 = 9

40 : (24 : 4 – 1) = 40 : (6 – 1) = 40 : 5 = 8

§ 194 – 213

2. 5 років тому братові виповнилося 8 років. Сестра старша за брата

Скільки років зараз братові і скільки років сестрі?

1) 8 + 5 = 13 (р.) – теперішній вік брата.

2) 13 + 3 = 16 (р.) – сестрі.

Відповідь: 13 років братові і 16 років сестрі.

3. Через 4 дні буде п’ятниця. Який сьогодні день тижня?

Якщо через 4 дні буде п’ятниця, то сьогодні день тижня можна визначити, відрахувавши 4

дні назад від п’ятниці.

П’ятниця - 0 днів назад

Четвер - 1 день назад

- 2 дні назад Вівторок - 3 дні назад Понеділок - 4 дні назад

4.

2 доби > 36 год

48

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

3.

27 : 3 = 9 (грн) – коштуж 1 л квасу.

Відповідь: 9 літрів. Склади оберенені задачі. Зроби

1) 9 ⋅ 3 = 27 (грн)

2) 27 : 9 = 3 (л)

4. За бублик заплатили 9 грн, а

усієї покупки?

1) 9 ⋅ 6 = 54 (грн) – вартість шоколадних тістечок.

2) 9 + 54 = 63 (грн) – вартість усієї

63 грн.

5.

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

складають 18 грн).

1) 18 : 2 = 9 (грн) – за один рогалик.

2) 9 ⋅ 6 = 54 (грн) – за 6 рогаликів.

Відповідь: 54 грн.

Сторінка 17

4. В їдальню привезли 54 кг

– у 3 рази менше, ніж моркви. Скільки кілограмів цибулі

1) 54 : 6 = 9 (кг) – моркви.

2) 9 : 3 = 3 (кг) – цибулі.

Відповідь: 3 кг.

5. Склади й розв’яжи задачу

Однакова 5 3

становить

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

30 – 16 : 2 + 2 = 30 – 8 + 2 = 24

30 – 16 : (2 + 2) = 30 – 16 : 4 = 26

24 – х = 2х

24 = 2х + х

24 = 3х

х = 24 : 3

х = 8

Зараз 8:00

7 ⋅ 6 + 35 = 42 + 35 = 77

7 ⋅ 9 – 33 = 63 – 33 = 30

84 – 42 : 7 = 84 – 6 = 78

х = а + 7а

х = 8а

Відповідь: 8а.

Сторінка 19

3.

біля 4 нових будинків,

двома?

1) 14 : 2 = 7 (д.) – на один будинок.

2) 4 ⋅ 7 = 28 (д.) – на 4 будинки.

Відповідь: 28 дерев.

4.

– 32 = 50 х = 50 + 32 х = 82 – невідоме число

82.

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

7 ⋅ 8 + 38 = 56 + 38 = 94 7 ⋅ 7 – 27 = 49 – 27 = 22

ніж мандаринів?

Нехай кількість апельсинів у

а – (а : 3 + b)

а – (а : 3) – b = (3а : 3) – (а : 3) – b = 2а : 3 – b

Відповідь: 2а : 3 – b

Сторінка 20

3. Склади й розв’яжи задачу за таблицею. Маса одного ящика Кількість

Відомо, що маса одного ящика однакова. Якщо

28 кг. Знайдіть загальну масу 8 таких ящиків.

1) 28 : 4 = 7 (кг) – маса одного ящика.

2) 7 ⋅ 8 = 56 (кг) – маса 8 ящиків.

Відповідь: 56 кг.

4. Квадрат з периметром 24 см розрізали

На скільки сантиметрів периметр

1) 24 : 4 = 6 (см) – сторона

2) 6 : 2 = 3 (см) – сторона прямокутника.

3) Р = 2 ⋅ (6 + 3) = 2 ⋅ 9 = 18 (см)

4) 24

Нехай

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

щоб розкласти 54 кг меду?

-

54 : (24 : а) = (54 ⋅ а) : 24 = = 9а : 4 (г.)

Відповідь: потрібно 9а : 4 горщиків, щоб розкласти 54

4. Яка маса рисі?

1) 56 : 7 = 8 (кг) – маса лисиці.

2) 8 + 9 = 17 (кг) – маса рисі.

Відповідь: 17 кг.

5. Двом коням і кільком коровам дали 46 кг сіна. Кожному

кожній корові – 6 кг. Скільком коровам дали сіно:

План і роз’язання:

1) Скільки сіна дали коням?

8 ⋅ 2 = 16 (кг)

2) Скільки сіна дали коровам?

46 – 16 = 30 (кг)

3) Скільком коровам дали сіно?

30 : 6 = 5 (к.)

Відповідь: 5 коровам.

1 ⋅ 2 + 3 + 4 ⋅ 5 = 25

1 ⋅ 2 ⋅ 3 ⋅ 4 + 5 = 29

: 6 ⋅ 2 = 16 (35 + 7

1)

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

купити за 64 грн?

1) 40 : 5 = 8 (грн) –

2) 64 : 8 = 8 (к.) –

Відповідь: 8 кульок.

5.

х : 9 = 7

х = 7 ⋅ 9

х = 63 х ⋅ 9 = 35 + 37 х ⋅ 9 = 72 х = 72 : 9 х = 8

Сторінка 23

6. Виконай

16 : 8 = 2

= 63

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1) 7 ⋅ 5 = 35 (кг) – в 5 пакетах.

2) 53 – 35 = 18 (кг) –

3) 18 : 2 = 9 (п.) –

Відповідь: 9 пакетів.

5. На скільки

16 кг, а 5 качок – 20 кг).

1) 16 : 2 = 8 (кг) –

2) 20 : 5 = 4 (кг) – маса однієї качки.

3) 8 – 4 = 4 (кг) – різниця в масі.

Відповідь: на 4 кг маса однієї

1 спосіб:

1) 54 + 36 = 90 (уч.) –

2) 90 : 9 = 10 (к.) – кількість команд.

2 спосіб:

1) 54 : 9 = 6 (к.) – чоловічих.

2) 36 : 9 = 4 (к.) – жіночих.

3) 6 + 4 = 10 (к.) – кількість команд.

Відповідь: 10 команд.

Сторінка 25

⋅ 7 > 6 ⋅ 5

= 5, а = 6

⋅ 9 = 63

= 63 : 9

= 7 П

: х = 9

= 54 : 9

= 6 Ю

1) Р = 3 ⋅ 8 = 24 (см)

2) Р = 24 – 12 = 12 (см)

3) 12 : 4 = 3

3

– 9 = 63

= 63 + 9

= 72 Р

– х = 9

= 54 – 9

+ 9 = 63

= 63 – 9

= 54 Е

= 45 Т х ⋅ 9 = 72 х = 72 : 9 х = 8 І

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

х + 35 = 59

х = 59 – 35

х = 24

42 – х = 18

х = 42 – 18

х = 24

х : 8 = 3

х = 3 ⋅ 8

х = 24

12 + х = 36

х = 36 – 12 х = 24

Сторінка 26

Перевір, хто з

відповідний смайлик.

Дитина 1:

1 ⋅ 5 + 45 = 50 – правильно

54 ⋅ 1 – 0 = 54 – правильно

44 ⋅ 0 + 28 = 28 – правильно

3 ⋅ 1 + 4 = 7 – правильно

6 ⋅ 5 ⋅ 0 = 0 – правильна

Потрібно розфарбувати смайлик, що посміхається.

Дитина 2:

42 – 42 ⋅ 0 = 0 – неправильно, = 42

46 + 0 ⋅ 7 = 53 – неправильно, = 46

32 : 4 ⋅ 1 = 8 – правильно

6 : 6 + 39 = 40 – правильно

32 : (4 ⋅ 1) = 8 – правильно

розфарбувати

1) 9 + 20 = 29 (ч.) – чоловіків.

2) 9 + 29 + 20 = 58 (п.) – всього.

58 пасажирів.

(х – 18) ⋅ 3 = 18

х – 18 = 18 : 3

х – 18 = 6

х = 6 + 18

х = 24

х : 3 = 6 х = 6 ⋅ 3 х = 18

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1

2 ⋅ 5 + 3 ⋅ 2 = 10 + 6 = 16

5. Ширина прямокутника 2 см, а його периметр

= 2 ⋅ (х + 2)

18 = 2 ⋅ (х + 2)

9 = х

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1) 20 : 5 = 4 (п.) – в одному автомобілі.

2) 12 : 4 = 3 (ав.) – приїхало 12 пасажирів.

14 : 2 + 4 = 7 + 4 = 11

14 + 14 : 2 = 14 + 7 = 21 –

разом, становить 21 день.

14 + (14 : 2) + (14 : 2 + 4) = 14 + 7 + 11 =

3х = 27

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1) 6 ⋅ 4 + 3 ⋅ 9 = 51 (грн)

2) 6 ⋅ 4 + х ⋅ 9 = 51 (грн)

24 + х ⋅ 9 = 51

х ⋅ 9 = 51 – 24

х ⋅ 9 = 27

х = 27 : 9

х = 3 (ал.)

Сторінка 30

3. Розв’яжи рівняння усно. Корені запиши.

100 + х + 4 = 134

х + 4 = 134 – 100

х + 4 = 34

х = 34 – 4

х = 30

4. Розв’яжи задачу

1 спосіб:

1) 36 + 9 = 45 (ст.) – кількість сторінок у

2) 36 + 45 = 81 (ст.) – загальна кількість в

3) 81 : 9 = 9 (дн.)

2 спосіб:

1) 36 + (36 + 9) = 36 + 36 + 9 = 81 (ст.)

2) (36 + (36 + 9)) : 9 = 81 : 9 = 9 (дн.)

Відповідь: за 9 днів.

5. Різниця двох чисел

100 + 50 + х = 158

150 + х = 158

х = 158 – 150 х = 8

х ⋅ 4 = 24

х = 24 : 4

х = 6

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

х – 4 = 24

х = 24 + 4

х = 28

4. Скільки часу тривала вистава?

Початок вистави – 15:30

Кінець вистави –16:25

Від 15:30 до 16:00 – 30 хвилин.

Від 16:00 до 16:25 – 25 хвилин.

30 + 25 = 55 (хв) – загальна тривалість.

Відповідь: 55 хвилин.

5.

2 м > 9 дм

20 дм > 9 дм

3 дм < 1 м

3 дм

1) 45 – 18 = 27 (кг)

2)

+ 30 + 1 = 631

+ 31 = 631

= 631 – 31

= 600

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1) 4 ⋅ 2 = 8 (см)

2) 9 + 8 = 17 (см) – разом.

Відповідь: 17 см.

4. Запиши цифрами пари чисел та порівняй їх.

1) Чотириста двадцять вісім і п’ятсот вісім.

2) Вісімсот тридцять чотири і чотириста шістдесят дев’ять.

3) Сто сімдесят чотири і двісті.

1) 428 < 508 2) 834 > 469 3) 174 < 200

Сторінка 33

5. Розв’яжи задачу, склавши рівняння. Розв’язок запиши.

Число 54 зменшили в кілька разів й одержали

54 : х = 9

54 = 9х

х = 54 : 9

х = 6

Відповідь: число зменшили в 6 разів.

6. На пристані з теплохода

Скільки пасажирів було на теплоході?

36 = 4х

х = 36 : 4

х = 9 (п.) – залишилося на теплоході.

36 + 9 = 45 (п.) – було на теплоході.

Відповідь: 45 пасажирів.

7. На екскурсійному катері

Скільки дітей було на катері?

х + (х + 4) = 14

2х – 4 = 14

2х = 18

х = 9

х – 4 = 9 – 4 = 5

Відповідь: 5 дітей.

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

х + (х – 6) = 24

2х – 6 = 24

2х = 30

х = 15

х – 6 = 15 – 6 = 9

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

х ⋅ у = 8

х ⋅ 4у

х ⋅ 4у = 4(х ⋅ у) = 4 ⋅ 8 = 32 (грн)

Відповідь: 32 грн.

5. У Назара є 63 грн монетами по 2

якщо по 2 грн у нього 9 монет?

1) 9 ⋅ 2 = 18 (грн)

2) 63 – 18 = 45 (грн)

3) 45 : 5 = 9 (м.)

4) 9 + 9 = 18 (м.)

Відповідь: всього у Назара 18 монет.

6. Запиши всі двоцифрові числа,

81 : 9 = 9.

16 : 4 = 4 25 : 5 = 5

64 : 8 = 8

: 7 = 7

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

13 + у = 28

у = 28 – 13

у = 15 (ц)

15 ц = 1 т + 5 ц

Відповідь: 1 т 5 ц.

4. Одна вантажівка за 7 рейсів перевезла 42 т

вантажу. Вантажність якої машини більша

1) 42 : 7 = 6 (т/рейс) – вантажність 1-ї вантажівки.

2) 27 : 3 = 9 (т/рейс) – вантажність 2-ї вантажівки.

3) 9 – 6 = 3 (т)

Відповідь: на 3 т.

5.

500 + 70 + 4 = 570 + 4 = 574

700 + 72 : 9 = 700 + 8 = 708

Сторінка 37

1. «Поклади» файли у відповідні

800 – 600 + 5 = 200 + 5 = 205

+ 200 + 9 = 500 + 9 = 509

1) 60 + 20 = 80 (п.)

2) 60 + 80 = 140 (п.)

х = 140 + 30

х = 170 (п.) – кропу. Відповідь: 170 пучків.

3. За 7 год

трактор?

1) 56 : 7 = 8 (л/год)

2) 8 – 2 = 6 (л/год)

3) 6у = 42

у = 42 : 6

у = 7 (год) Відповідь: 7 год.

38

4.

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1-й спосіб:

520 + 40 = 560 (кг) – огірків.

560 + 20 = 580 (кг) – цибулі.

2-й спосіб:

(520 + 40) + 20 = 520 + 60 = 580 (кг) – цибулі.

Відповідь: 580 кг.

Сторінка 39 3.

460 + z = 680

z = 680 – 460

z = 220 (кг)

у + 220 = 530

у = 530 – 220

у = 310 (кг)

х + 310 = 460

х = 460 – 310 х = 150 (кг)

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

2 7 4

9 5 1

6 1 8

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

m + 830 = 890

m = 890 – 830

m = 60 (кг) – маса мопеда.

3) 2(60) + с = 260

120 + с = 260

с = 260 – 120

с = 140 (кг) – маса мотоцикла.

4) с + а = 830

140 + а = 830

а = 830 – 140

а = 690 (кг) – автомобіля.

Відповідь: 60 кг; 140 кг; 690 кг.

4. Мотоцикліст

5

пального, якщо їхатиме так само?

квадрат. P = 4s

4s1 = 28

s1 = 28 : 4 = 7 (см) –

s2 = s1 – 5 = 7 – 5 = 2 (см

P2 = 4s2 = 4

5 + (4 ⋅ 7) – 3 = 5 + 28 – 3 = 30 5 + 4 ⋅ (7 – 3) = 9 ⋅ 4 = 36 (5 + 4) ⋅ 7 – 3 = 9 ⋅ 7 – 3 = 63 – 3 = 60

х + у = 80

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

у + (120 – х – у) = 70

120 – х = 70

х = 50 (ст.) – перше оповідання.

50 + у = 80

у = 30 (ст.) – друге оповідання.

120 – 50 – 30 = 40 (ст.) – третє оповідання.

Відповідь: 50 ст.; 30 ст.; 40 ст.

2.

а – 360 > 420

а = 800, а = 900

870 – b < 430

b = 500, b = 600

790 – b > 250

b = 500, b = 400

3. Було 100 грн. Купили 2

х = 100 – (2а + 60)

х = 100 – 2а – 60

х = 40 – 2а

Нехай а = 10, тоді: х = 40

+ 240 = 450 + 240 = 690

– а = 970 – 450 = 520

6.

= 900

істинними.

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

2. 45 л

1) 5 ⋅ 3 = 15 (л) – у 5 трилітрових пляшок.

2) 45 – 15 = 30 (л) – було розлито у бутлі.

3) 3 + 2 = 5 (л) – місткість одного бутля на 2

4) 30 : 5 = 6 (б.)

Відповідь: 6 бутлів.

Сторінка 43

3. Склади й розв’яжи задачі, склавши вирази.

Бабуся купила в

скільки кг. Загальна

15 + 7х = 29

7х = 14

х = 2 (кг)

Відповідь:

6 ⋅ 2 = 12 (л)

22 – 12 = 10 (л) у = 10 : 5 = 2 (пл.) Відповідь: 2 пляшки.

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1.

580 + 370 – 400 = 950 – 400 = 550

640 – 320 + 280 = 320 + 280 = 600

490 + 330 – 120 = 820 – 120 = 700

690 – 170 + 480 = 520 + 480 = 1000

1) 24 : 3 = 8 (кг) –

2)

3) 35 : 7 = 5 (с.)

1)

2)

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

третього дня, тоді, за умовою: (x + y + z) – (x – y) = 486 – 312

z = 174

y + 174 = 300

у = 300 – 174

у = 126 (кг) – риби

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

2(a + b) = 12

a + b = 6

Тепер

a = 5, b = 1: a + b = 6

a = 4, b = 2: a + b = 6

Таким чином, можливі

5 × 1 4 × 2

Оберемо

2)

1) 4

2) 100 – 36 = 64 (д.)

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

5. Заповни «цікаві квадрати». 40 30 20

6. Склади й розв’яжи рівняння.

1) Від якого числа треба відняти 390, щоб одержати 280?

х – 390 = 280

х = 280 + 390

х = 670

2) На скільки треба зменшити число 600, щоб одержати 70?

600 – у = 70

у = 600 – 70

у = 530

Сторінка 50

Трикутники: ABO, OBC, AOK, KMP,

До § 46 – 66 1. 2. Склади й розв’яжи задачі.

Привезли - ?

Витратили 4 ящ. по 9 кг Залишилося – 63 кг

по 9 кг, залишилося 63

,

,

Привезли – 7 цщ. по 9 кг

Витратили - ?

Залишилося

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1) 4 ⋅ 8 = 32 (л) –

2) 32 + 80 = 112 (л) –

Сторінка 51

4.

5.

Трикутники: ADO, DOM, OMB, AOB, KPC, BMC, BDC, ADB

Чотирикутники: ADMB, MBKP, MOBC, ADCB.

6. Віднови цифри в рівностях.

1-

56 : 4 = 14 (грн)

2-

x ∙ 4 = 56

x = 56 : 4

х = 14 (грн)

Відповідь: 14 грн.

6.

Сторінка 53

1)

2) 132 + 121 =

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1) 56 : 7 = 8 (л) – в 1 каністрі.

2) 8 : 4 = 2 (л) – в 1 пляшці.

3) 2 3 = 6 (л) – у 3 пляшках.

Відповідь: 6 л мастил.

Сторінка 54

4. Добери по два значення змінної, щоб нерівності були істинними.

540 – х > 510

х = 20, х = 10

360 + а < 680 а = 200, а = 100 b – 140 > 320 b = 470, b = 500

5. З трьох однакових квадратів склали прямокутники. Периметр квадрата

5 ⋅ x = 85

х = 85 : 5

х = 17 (кг)

Відповідь:

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

5. Периметр

сторона квадрата?

Позначимо сторону квадрата через a.

Периметр квадрата можна обчислити

P квадрата = 4a

Тепер розглянемо трикутник. Нехай

перша сторона: 2см,

друга сторона: 2 ⋅ 2 = 4 см,

третя сторона: 4 + 2 = 6 см.

Периметр трикутника:

P трикутника = 2 + 4 + 6 = 12 см

За умовою задачі периметр квадрата

4a = 12

а = 12 : 4

а = 3

Відповідь: сторона

1-й спосіб:

1) 89 : 9 = 9 (ящ.) – привезли.

2) 9 – 5 = 4 (ящ.) –

3) 4

9 = 36 (кг)

2-й спосіб: 1) 5 ⋅ 9 = 45 (кг) – продали.

2) 81 – 45 = 36 (кг)

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1) 36 : 6 = 6 (кг) – маса однієї коробки.

2) 6 + 3 = 9 (кг) – маса коробки, яка на 3 кг більше.

3) х = а : 9 – кількість таких коробок для отримання загальної маси a кг. Відповідь: щоб отримати масу a кг, потрібно a : 9 коробок.

Вираз: а : ((36 : 6) + 3)

Сторінка 57

4.

5. Довжина однієї сторони ділянки у формі рівнобедреного

Довшу сторону як a = 54 м

Коротшу сторону як b

Відомо, що a = b + 6 Периметр

P = 2b + a

1 випадок:

Якщо b — основа трикутника, то: b = 54 –

1.

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

387 + 468 – 296 = 559 725 – 346 + 468 = 837

3.

Використовуючи слова

істинне твердження.

Кожна фігура має один прямий кут.

Деякі фігури – прямокутники.

Одна фігура має дугу.

Деякі фігури не є прямокутниками.

Всі фігури мають

4.

1)

2)

3)

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

§ 170 – 190 1.

що 594 + 288 = 882,

594 + 283 = 877

594 + 388 = 982

456 + 294 = 460 + 290 = 750

683 – 296 = 680 – 293 = 387

734 – 308 = 730 – 304 = 426

Сторінка 60

3.

1) 6 ⋅ 5 = 30 (грн) – було у брата.

2) 4 ⋅ 10 = 40 (грн) – було у сестри.

3) 30 + 40 = 70 (грн) – у них разом.

4) 70 – 52 = 18 (грн) – залишилося після

5) 18 : 2 = 9 (грн) – ціна морозива.

Відповідь: 9 грн.

4. Перший трактор

перший

1)

2) 35 : 5 = 7

594 + 299 = 893

594 + 297 = 891

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1) 20 : 4 = 5 (м)

2) 5 ⋅ 9 = 45 (грн)

Відповідь: 45 грн.

1) 10 : 2 = 5 (р) – кількість наповнень.

2) 5 ⋅ 3 = 15 (л)

– 3

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

осіб. Скільки туристів ще треба перевезти?

1) 36 + 27 = 63 (т.) – загальна кількість туристів.

2) 6 ⋅ 8 = 48 (т.) – кількість туристів, яких уже перевезли.

3) 63 – 48 = 15 (т.) – кількість туристів ще потрібно перевезти.

Відповідь: 15 туристів.

Сторінка 63

5. Знайди окремо масу кожного птаха.

Нехай x — маса ківі, y — маса дрохви, z —

тоді маємо такі рівняння: x + y = 23, y + z = 34, x + y + z = 38, відповідно:

1) Підставимо x + y = 23 у третє рівняння:

23 + z = 38

z = 15

2) Підставимо z = 15 у

рівняння: y + 15 = 34

y = 19

3) Підставимо y = 19 у

рівняння: x + 19 = 23 x = 4

Відповідь:

§ 221 –

2.

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1) 180 – 120 = 60 (м) –

2) 60 : 10 = 6 (м)

6 м тканини.

3.

треба метрів тканини, щоб пошити стільки само жіночих суконь, якщо на кожну

1) 18 : 2 = 9 (с.)

2) 2 + 1 = 3 (м)

3) 9 ⋅ 3 = 27 (м) Відповідь:

4.

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1) 9 ⋅ 3 = 27 (т) –

2) 7 ⋅ 3 = 21 (т) – привіз другий автомобіль за 3 рейси.

3) 27 + 21 = 48 (т) – загальна кількість піску.

Вираз: (9 ⋅ 3) + (7 ⋅ 3)

2-й спосіб:

1) 9 + 7 = 16 (т) – привозять два автомобілі за один рейс.

2) 16 ⋅ 3 = 48 (т) – привозять за 3 рейси.

Вираз: (9 + 7) ⋅ 3

Відповідь: 48 т.

3. У будівельний магазин привезли 180 кг білої

кг по 5 кг у відрі.

1) 180 : 9 = 20 (в.) – білої фарби.

2) 150 : 5 = 30 (в.) – синьої фарби.

3) 30 – 20 = 10 (в.) – різниця.

Відповідь: на 10 відер.

Сторінка 66

4. Розв’яжи рівняння усно. Розв’язки запиши.

х : 4 = 200

х = 200 ⋅ 4

х = 800

1000 : а = 5

а = 1000 : 5

а = 200

5. Скільки всього трикутників

їхні назви.

Прямокутні – ABC, ACD, ABD, BCD.

Тупокутні – KMN.

Гострокутні

b ⋅ 4 = 240

b = 240 : 4

b = 60

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1) 12 : 2 = 6 (л)

2)

42 л.

5. Один робітник за

1 м плитки більше?

Він

Відповідь: 12 ���� 3 +1 годин. 6. Побудуй прямокутник з периметром

Нехай довжина прямокутника х см, а ширина

Р = 2(х + х 3)

16 = 2(х

8х = 48

х = 48 : 8

х = 6 (см) – довжина.

6 : 3 = 2 (см) – ширина.

Відповідь: потрібно

(5 + 3) ⋅ 4 = 8 ⋅ 4 = 32

(50 + 30) ⋅ 4 = 80 ⋅ 4 = 320 (20 + 4) ⋅ 5 = 24

(200 + 40)

5 = 120

3 = 240

= 8, b = 3.

1-й спосіб:

6a + 6b

6 ⋅ 8 + 6 ⋅ 3 = 48 + 18 = 66

2-й спосіб:

6(a + b)

6 ⋅ (8 + 3) = 6 ⋅ 11 = 66 Відповідь: 66

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

25 ⋅ 3 + 17 = 75 + 17 = 92

1) 15 : 5 = 3 (п./хв) – перша робітниця.

2) 10 : 5 = 2 (п./хв) – друга робітниця.

3) 3 + 2 = 5 (п./хв) – разом.

4) 50 : 5 = 10 (хв) – їм потрібно.

Відповідь: 10 хв.

5 Проведи в шестикутнику відрізок так, щоб:

а) утворився трикутник і семикутник; б) утворився трикутник і шестикутник.

6. Запиши число 4. Допиши

розсади?

1) 6

2)

3)

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

так само?

1) 48 : 3 = 16 (м) – продуктивність двох робітників

2) 16 : 2 = 8 (м) – посадили 2 робітники.

3) 8 ⋅ 3 = 24 (м) – посадять 3 робітники.

Відповідь: 24 м.

3. Дві

Відповідь: 5а + 5b.

4.

х ⋅ (1000 – 990) = 350 : 7

х ⋅ 10 = 350 : 7

х ⋅ 10 = 50

х = 50 : 10

х = 5

Сторінка 71

У всіх разом 12

х + у + z = 12

Лебеді

2х = 12; х = 6

2х + 4у = 20

2 ⋅ 6 + 4у = 20 12 + 4у = 20

4у = 8; у = 2 Тепер

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1)

2)

Відповідь:

3.

Відповідь:

4.

1) 4 ⋅ 5 = 20 (м.)

2) 80 : 20 = 4 (р.) – потрібно зробити, щоб перевезти 80 мішків зерна.

Відповідь: 4 рейси.

Сторінка 72

5. Побудуй

периметру трикутника

Р = 4 + 4 + 4 = 12 (см) – периметр трикутника.

12 : 4 = 3 (см) – довжина кожної ланки. Отже,

2) 32 : 8 = 4 (кг/день)

+ 530 = 720

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

х = 45 – 15

х = 30 (р.) – у другому цеху.

4х = 4 ⋅ 30 = 120 (р.) – у третьому цеху.

45 + 30 + 120 = 195 (р.) – всього.

Відповідь: 195 робітників.

5. Побудуй два різні прямокутники з периметрами по 12 см.

Прямокутник 1:

Р = 2 ⋅ (4 + 2) = 2 ⋅ 6 = 12 (см)

Сторони 4 см і 2 см.

Прямокутник 2: 2 ⋅ (3 + 3) = 2 ⋅ 6 = 12 (см) Сторони 3 см і 3 см. До § 386 – 406 1.

2. Посадили

1) 45 : 9 = 5 (р.) – тюльпани.

2) 56 : 8 = 7 (р.) – нарциси.

3)

Відповідь: �������� 16 . Сторінка 74 4.

: 4 = 12

5.

= 2(а + b)

20 = 2(2 + b)

10 = 2 + b b = 8 (см)

1.

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

Зменш на 4 116 76 236 276 316 356

2. Розв’яжи задачу двома способами, склавши вирази. Для виготовлення шпаківень учні підготували 24 соснові і 30 кленових

виготовлення однієї шпаківні

виготовити учні?

1-й спосіб:

1) 24 + 30 = 54 (д.) – загальна кількість.

2) 54 : 6 = 9 (шп.) – кількість шпаківень.

Вираз: (24 + 30) : 6

2-й спосіб:

1) 24 : 6 = 4 (д.) – соснових дощечок.

2) 30 : 6 = 5 (д.) – кленових дощечок.

3) 4 + 5 = 9 (шп.) – кількість шпаківень.

Вираз: (24 : 6) + (30 : 6)

Відповідь: 9 шпаківень.

3. Ластівка живе 9 років, а полярний крячок

живе полярний крячок, ніж ластівка?

1) 9 ⋅ 3 = 27 (р.) – вік полярного крячка.

2) 27 – 9 = 18 (р.)

Відповідь: на 18 років довше.

Сторінка 75

4.

92 : 4 ⋅ 5 = 23 ⋅ 5 = 115

87 : 3 + 71 = 29 + 71 = 100

65 : 5 ⋅ 6 = 13 ⋅ 6 = 78

5. Склади

4х = 96

х = 96 : 4

х = 24

24 + 8х = 120

8х = 120 – 24

8х = 96

х = 96 : 8

х = 12

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1.

х ⋅ 4 = 96

х = 96 : 4

х = 24

24 ⋅ 4 = 96

а : 23 = 3

а = 3 ⋅ 23 а = 69

69 : 23 = 3

150 : k = 5

k = 150 : 5

k = 30

150 : 30 = 5

2. Для продажу на ринку 60 морквин і 35 цибулин зв’язали в

Скільки всього пучків зробили?

1-й спосіб:

1) 60 : 5 = 12 (п.) – моркви. 2) 35 : 5 = 7 (п.) – цибулі.

3) 12 + 7 = 19 (п.) – всього.

2-й спосіб:

1) 60 + 35 = 95 (ов.) – загалом.

2) 95 : 5 = 19 (п.) – всього.

Відповідь: 19 пучків.

Сторінка 76

3. За 2 кг тепличних помідорів заплатили 160

скільки гривень ціна помідорів більша, ніж

1) 160 : 2 = 80 (грн/кг) – ціна за 1 кг помідорів.

2) 120 : 3 = 40 (грн/кг) – ціна за 1 кг огірків.

3) 80 – 40 = 40 (грн/кг)

4. Виконай ділення і перевір результат множенням. 92 : 2 = 46

5. Знайди

1) якщо а = 84, b = 92, то

84 : 3 + 92 : 4 = 28 + 23 = 51

2) якщо а = 96, b = 68, то 96 : 3 + 68 : 4 = 32 + 17 = 49

6.

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1) 6 : 2 = 3 (кг) – маса одного кроля.

2) 48 + 5 ⋅ 3 = 48 + 15 = 63 (кг)

Відповідь: 63 кг.

5.

360 : 2 = 180

: 6 = 150 650 : 5 = 130

: 3 =

6. Побудуй два чотирикутники

б) п’ятикутник.

1.

96 : 3 = 32

64 : 16 = 4

72 : 12 = 6

Сторінка 78

72 : 4 = 18

90 : 18 = 5

85 : 17 = 5

2. За тиждень чотирьом вівцям

1)

2) 14 : 7 = 2 (кг)

= 2 (см)

480 : 4 = 120

: 7 = 40

: 7 = 9

: 14 = 4

: 15 = 4

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

а ⋅ 4 + 240 = 720

а ⋅ 4 = 720 – 240

а ⋅ 4 = 480

а = 480 : 4

а = 120 (620 – 270) : а = 7 350 : а = 7

1.

8 ⋅ 9 = 72

2.

за 10 хв,

1) 80 : 10 = 8 (в.) – перша труба.

2) 80 : 40 = 2 (в.) – друга труба.

3) 8 + 2 = 10 (в.) – разом.

4) 80 : 10 = 8 (хв) – неохідний час.

Відповідь: 8 хв.

3. За 2 год один працівник може

скільки годин вони зберуть 300 кг черешень, працюючи разом?

Скільки грошей заробить

платитимуть по 4 грн?

1) 32 : 2 = 16 (км/год) – збирає перший

працівник.

2) 42 : 3 = 14 (км/год) – збирає другий

працівник.

3) 16 + 14 = 30 (кг/год) – разом.

4) 300 : 30 = 10 (год)

Відповідь: разом вони зберуть 300 кг

черешень за 10 год.

Сторінка 80

1) 16 ⋅ 10 = 160 (кг) – зібрав перший робітник.

2) 160 ⋅ 4 = 640 (грн) – заробіток першого робітника.

3) 14 ⋅ 10 = 140 (кг) –

робітник.

4) 140 ⋅ 4 = 560 (грн) –

Відповідь: 640 грн; 560 грн.

8 + х = 380 – 140 8 + х = 240

х = 240 – 8 х = 232 а + 9 = 270 – 180

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

n = 28 – 26 = 2

1.

верхнього рядка.

1) 72 : 9 = 8

720 : 9 = 80

2) 560 : 7 = 80

560 : 14 = 40

2.

96 : 6 = 16

§ 509 – 527

960 : 6 = 160

800 : 10 = 80

800 : 5 =

у 2 рази більше олії.

1) 24 : 6 = 4 (л) – вміщує мала каністра.

2) 4 ⋅ 2 = 8 (л) – вміщує

3) 96 : 8 = 12 (к.) –

Відповідь: потрібно 12

3. Знайди окремо масу білого ведмедя,

Відомо, що маса

складає 18 ц, загальна

x —

x + y = 12

y + z = 18

x + y + z = 23

1) z = 23 (x + y)

z = 23 – 12 = 11 (ц) –

2) y + 11 = 18

y = 7 (ц) –

3) x + 7 = 12

х = 5 (ц) – маса ведмедя.

5 ц; 7 ц; 11 ц.

х ⋅ 12 = 60

х = 60 : 12

х = 5

5 ⋅ 12 = 60

560 : х = 8 х = 560 : 8 х = 70

560 : 70 = 8 х : 18 = 3

– 18 = 3

= 3 ⋅ 18

= 54

: 18 = 3

= 3 + 18

= 21

– 18 = 3

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

АС:

ВС = 10 см 1,8 см = 8,2 см

Відповідь: довжина АС = 1,8 см, а довжина ВС = 8,2 см.

Перевірка: На відрізку АВ (довжина 10 см) точка С

від середини. Якщо ми відміряємо 3,2 см ліворуч

точки А до

х ⋅ (84 – 76) = 32

х ⋅ 8 = 32

х = 32 : 8 х = 4

розсадили в 6 рядів порівну.

1) 60 : 2 = 30 (гр.) –

2) 60 + 30 = 90 (д.) – разом.

3) 90 : 6 = 15 (д.) – в кожному ряду.

Відповідь: 15 дерев.

Сторінка 83

3.

відстані 3,2 см

1 рік – 60 см; 3 роки – 80 см; 6 років – 120 см; 9 років – 140 см.

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

2) Обчислюємо периметр кожного прямокутника:

Маленький прямокутник: P = 2 ⋅ (1 см + 1 см) = 4 см

Середній прямокутник: P = 2 ⋅ (1 см + 3 см) = 6 см

Великий прямокутник: P = 2 ⋅ (2 см + 2 см) = 8 см

3) Рахуємо кількість прямокутників кожного виду:

Маленьких прямокутників: 4 штуки

Середніх прямокутників: 2 штуки

Великих прямокутників: 1 штука

4) Обчислюємо суму периметрів:

Сума периметрів маленьких прямокутників: 4 ⋅ 4 см = 16 см

Сума периметрів середніх прямокутників: 2 ⋅ 5 см = 12 см

Сума периметрів великого прямокутника: 8 см

5) Знаходимо загальну суму периметрів: 16 см + 12 см + 8 см = 36 см

Відповідь: сума периметрів усіх 9 прямокутників становить 36 см.

5. 2 кг яблук і 1 кг груш коштують 60 грн. А

дорожче і на скільки гривень?

Нехай ціну 1 кг яблук

2x + y = 60

x + 2y = 75

1) 4x + 2y = 120

2) (4x + 2y) (x + 2y) = 120 75

3x = 45

x = 15

3) 2(15) + y = 60

30 + y = 60 y = 30

Отже, ціна

4) 30 – 15 = 15 (грн)

: 6 = 4,5

2.

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

1) 1 4 ∙ 72 = 18 (к.) – чотирикімнатних.

2) 72 – 18 = 54 (к.) – трикімнатних.

Відповідь: 54 квартири.

3. Склади

4. Діти лягли спати о 21 год

1) 24 3 =8 (год) –1 3 доби.

2) 8 + 2 = 10 (год) – спали діти.

3) 21:00 + 10 = 7:00 – прокинулася.

Відповідь: діти прокинулися о 7 годині.

Сторінка 85

5. У парку росло 360 дерев. ���� ���� дерев – клени, а ����

і лип разом?

1) 1 4 ∙ 360 = 90 (к.) – кленів.

2) 1 6 ∙ 360 = 60 (л.) – лип.

3) 90 + 60 = 150 (д.) – разом.

Відповідь: 150 дерев.

6.

обидва відрізки.

2) 12 – 4 = 8 (см)

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

86

3.

1) х 4 =9

х = 36 (уч.) – загальна кількість учнів

2) 36 3 = 12 (уч.) –

3) 36 – 12 = 24 (уч.) – дівчаток.

Відповідь: у класі 24 дівчаток.

4. Розв’яжи

1)

2)

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

3) 72 3 = 24 (грн) – витратили на кекси.

4) 24 : 2 = 12 (грн) – ціна одного кексу.

Відповідь: 12 грн.

4. Які цифри позначено буквами в рівності,

цифри, а однаковими – однакові.

АВ + АА = САС А = 9 В

92 + 99 = 191

1. Виконай ділення з остачею.

26 : 6 = 4,3

30 : 4 = 7,5

2. Уздовж

дерев становить горобина, а решту – тополі.

1) х 4 = 120

х = 120 ⋅ 4 = 480 (д.) – всього.

2) 480 3 = 160 (д.) – горобини.

3) 480 – (120 + 160) = 200 (д.) – тополь.

Відповідь: 200 тополь.

3. Скільки можна купити олівців?

Враховуючи, що 1 олівець коштує

20 : 6 = 3 цілих і залишається 2 грн.

Відповідь: 3 олівця.

4. х : (230 – 130) = 8

х : 100 = 8

х = 8 ⋅ 100

х = 800

Сторінка 89

42 : 5 = 8,4

24 : 4 = 6

(230 – 130) : х = 5 100 : х = 5

х = 100 : 5

х = 20

5. Скільки окремих рівносторонніх трикутників можна

паличок?

1) 20 : 3 = 6 (залишок 2 палички) – максимальна

2) 20 : 6 = 3 (залишок 2 палички)

3) 20 : 9 = 2 (залишок 2

1)

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

§ 619 –

Ділене 60 40 + 60 = 100 24 ⋅ 3 =

2. Запиши, які можуть бути остачі при діленні на 9.

0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

3. Не обчислюючи, знайди помилки. Перевір себе обчисленням.

66 : 8 = 8 (ост. 4)

66 : 8 = 8 (ост. 25)

86 : 4 = 20 (ост. 6)

86 : 4 = 21 (ост. 5)

4. Знайди значення виразів, якщо а = 32 і b = 8.

(a + b) : 4 = (32 + 8) : 4 = 40 : 4 = 10

a + b : 4 = 32 + 8 : 4 = 32 + 2 = 34

5. Виконай ділення і зроби перевірку.

45 : 8 = 5,625

5,6 ⋅ 8 = 45

56 : 9 = 6,2 6,2 ⋅ 9 = 56

Сторінка 90 До § 637 – 649

1. Не обчислюючи, випиши числа,

485 316 844 560 738

На 2 діляться числа: 316, 844, 560, 738, 500.

На 5 діляться числа: 485, 560, 500.

2. До святкового

менше купили

5 = 10 (кг)

2)

1)

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

скільки

1) 1 4 ∙ 84 = 21 (кг) – редиски з першої грядки.

2) 21 ⋅ 2 = 42 (кг) – з другої грядки.

3) 84 – (21 + 42) = 21 (кг) – з третьої грядки.

4) 42 – 21 = 21 (кг) – різниця.

Відповідь: на 21 кг менше.

Сторінка 92

5. Посадили 6 рядків перцю, що становить

скільки більше посадили

1) Нехай кількість

2)

1) 200 : 20 =

2)

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

24 : 3 < 32 – 8

35 : 5 < 48 – 6

1. Виконай ділення з остачею.

50 : 7 = 7,1

35 : 4 = 8,8

96 : 4 = 24

2. За 1 год

1) 60 : 60 = 1 (км/хв)

2) 1 ⋅ 15 = 15 (км) – проходить за 1 4

(12 ⋅ 6) + 7 = 91 < 94 (16 – 8) ⋅ 6 = 86 – 38 До § 690 – 708

: 9 = 7,4

: 8 = 7,8

1) 120 ⋅ 1 4 = 30 (км) – туристи

2) 120 – 30 = 90 (км) –

3) 90 : 6 = 15 (км/год) – швидкість руху.

Відповідь: 15 км.

4. Знайди

колібрі.

Маса колібрі та горобця

1) Нехай маса колібрі x г, тоді маса

х + 4х = 40

5х = 40

х = 40 : 5

х = 8 (г) –

2) 4 ⋅ 8 = 32

: 9 = 8,6

: 2 = 8,5

: 8 = 6,8 25 : 4 = 6,2

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

2х = 80

х = 40 (кг) – менша частина борошна.

2) 40 + 10 = 50 (кг) – більша частина борошна.

Відповідь: 40 кг; 50 кг. До § 709 – 729

1.

780 – 320 : 8 ⋅ 2 = 780 – 40 ⋅ 2 = 780 – 80 = 700 860 + (540 – 360) : 6 = 860 + 180 : 6 = 860 + 30 = 890

2. У фермера було 100 кг висівок.

Скільки кілограмів висівок залишилось у фермера? 1) 5 + 5 = 10 (кг) – за один день давав фермер двом коровам.

2) 10 ⋅ 7 = 70 (кг) – віддав фермер за 7 днів.

3) 100 – 70 = 30 (кг) – залишилось.

Відповідь: 30 кг.

Сторінка 95

3. Склади й розв’яжи

1)

інших квітів розквітло

1

4 х = 15

х = 15 ⋅ 4 = 60 (кв.) – загальна

https://shkola.in.ua/3204-hdz-matematyka-3-klas-lyshenko-2020-robochyi-zoshyt.html

Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.