h-6-ma

Page 1

926. 1) Так; 2) Ні; 3) Так. 927. Малюнок 7 показує 0°С, а малюнок 8 показує -20°С. 928. 1) Так; 2) Так; 3) Так; 4) Ні; 5) Так; 6) Так. 929. 1) Будинок №5; 2) Аптека. Однозначну

все залежить від того, як по

930. 1) Банк; 2) Банк. Однозначну

навіть, якщо ми уявимо, що рух відбувається праворуч

однозначною,

935.

1)

1)

ГДЗ
6 клас Тарасенкова 2023 частина
відповідь ми не можемо дати, оскільки
відношенню до світлофора стоїть людина. Якщо
ліворуч від світлофора на відстані 300 м від буде бачити Будинок
відстані 500 м – Аптеку. Проте, якщо людина стоїть обличчям до світлофора, то від нього на відстані 300 м ліворуч буде бачити Магазин, і на відстані
Математика
2
спиною до світлофору, то
№5, а на
500 м теж.
відповідь ми не можемо дати, оскільки не вказано
ліворуч чи праворуч. Проте,
від
то відповідь теж не буде
оскільки залежить від положення людини, а саме, куди направлено її обличчя, якщо воно спиною до світлофора, то від нього людина на відстані 100 м та 200 м буде бачити Банк, але якщо обличчя спрямоване в бік світлофора, то на
вдалині бачити Будинок №5, а на відстані 200 м –Кінотеатр. 931. 1) Стовпчик термометра підіймався догори.
зросла на 3°С.
Дві точки В1(-4) і В2(4) 2) Дві точки В1(-6) і В2(6)
2) Одну точку А(6)
куди має рухатися людина від світлофора,
світлофора,
відстані 100 м людина буде
2) Температура
932. 933. 1)
934. 1) Одну точку А(-4)
= +10°С 3) h = -1 км 4) h = +1,3 км 5) +4500 грн 6) -670 грн 7) -560 років 8) -2013 років
t = -12°С 2) t
936.
3)
4) h = +2,3 км 5) +7000 грн 6) -854000 грн
років 8) +65 років shkola.in.ua
t = -3°С 2) t = +11°С
h = -3 км
7) -45

937.

1) Правильне твердження

2) Правильне твердження 3)

4)

твердження 938.

1) -8; -96

2) -4,6; -1 3 5; -5,45 939.

1) -11;1 2; -35,9

2) 0,99; 102; 1 5; 0

3) 0,99; 102; 1 5

4) -11;1 2; -35,9; 0 940.

Понеділок: -4°С

Вівторок: -5°С

Середа: -6°С Четвер: -8°С

П’ятниця: -10°С Субота: -6°С

941. А(7), В(-10). Відрізок АВ містить 7 – (-10) = 17 клітинок.

1) Точка О лежить ліворуч від точки А.

2) Точка О лежить праворуч від точки В.

942. А(-15, В(5). Відрізок АВ містить 5 – (-15) = 20 клітинок.

1) Точка О лежить праворуч від точки А.

2) Точка О лежить ліворуч від точки В. 943. Точка А лежить праворуч

числа: 10,3; 0,54.

числа: -14,5; -12,1; -1,25. 948.

2 5; 4 3

-125 1 2; -4 2 7;12 7 .

В(-4), D(-2), О(0), М(1), С(2).

Неділя: -6°С

Неправильне
твердження
Неправильне
О на стільки клітинок, на
точка О
точки А і В знаходяться по обидва боки від точки О і на однаковій відстані від неї. Точка С розміщена праворуч від точки В на 8 клітинок, а точка О лежить від точки С на 3 клітинки ліворуч. Це означає, що точка О знаходиться між точками В і С. Відрізок АС містить 8 + 3 = 11 клітинок. 1) Точка О лежить ліворуч від точки А. 2) Точка О лежить праворуч від точки В. 3) Точка О лежить ліворуч від точки А. 944. Місто Чикаго Дакар Париж Київ Астана Токіо Часовий пояс -6 -1 0 2 6 9 Час (год) 6 11 12 14 18 21 945. 1) О 2) ОМ =1 3) В(-4) 4) С(2) 5) D(-2) 946. Праворуч розміщуються числа:
54. Ліворуч розміщуються числа:
Праворуч
Ліворуч
Праворуч розміщуються числа:
Ліворуч розміщуються
Правильний
1) Треба рухатися на 8 одиниць праворуч від початку відліку. shkola.in.ua
від точки
скільки
лежить праворуч від точки В. Це означає, що
10;
-145; -12; -125. 947.
розміщуються
розміщуються
числа:
949.
варіант:
950.
2) Треба рухатися на 5 одиниць ліворуч від початку відліку. 3) Треба рухатися на 1,5 одиниць ліворуч від початку відліку. 4) Треба рухатися на 2 5 одиниць праворуч від початку відліку. 951. 1) 1 2) 3 3) 1 4) 23 5) 456 6) 23 952. 1) ліворуч від початку відліку і віддалена від нього: а) на 1 см; б) на 2 см; в) на 2 од.; г) на 3 од.: 2) праворуч від початку відліку і віддалена від нього: а) на 1 см; б) на 2 см; в) на 2 од.; 4) на 3 од.: 3) від початку відліку на відстані: а) 1 см; б) 2 см; в) 2 од.; г) 3 од.:
1) ліворуч від початку відліку і віддалена від нього на 4 см: 2) праворуч від початку відліку і віддалена від нього на 3,5 од.: 954. 1) ліворуч від початку відліку і віддалена від нього: а) на 1 од.; б) на 2 од.; в) на 2 см; г) на 1,5 см: 2) праворуч від початку відліку і віддалена від нього: а) на 1 од.; б) на 2 од.; в) на 2 см; г) на 1,5 см: 3) від початку відліку на відстані: а) на 1 од.; б) на 2 од.; в) на 2 см; г) на 1,5 см: shkola.in.ua
953.

956. 1)

958. А(2); В(5); С(-2); D(-4); Е(-5) 959. А(-1); В(-3); С(-5); Е(2); М(4) 960. ����

961.

962. 963. 964. 965.

955. 1) ліворуч і віддалена на 1 од.: 2) праворуч і віддалена від нього на 6 см:
2) 3)
957. 1) 2)
6� ; ���� �4 6�
����
���� �1 2 6� ; ���� �1 3 6� ; ���� �− 2 6� ; ���� �− 4 6� ; ���� �− 5 6� ; ���� (−1 1 6)
����(1); ���� � 1 10� ; ���� � 4 10� ; ���� �1 6 10� ; ���� �2 1 10� ; ���� �− 4 10� ; ���� �− 7 10� ; ���� �− 9 10� ; ���� �−1 1 10� ; ���� �−1 2 10�
shkola.in.ua
�2
;
(1);

966.

1) А(-6)

967.

1) N(10)

2) С(-2)

2) B(-4)

3) N(-5)

3) K(3)

968. Одиничний відрізок – 1. А(-3); В(3); С(4); D(-4); M(5); N(-5)

969. Одиничний відрізок – 0,5. А(0,5); В(1,5); С(-0,5); D(-1,5); E(3); E(-2,5)

970. Одиничний відрізок – 1. А(2); В(4); С(6); D(-1); E(-3); F(-4).

971. Найближче – С(1 6), найдалі – Е(1,5).

972. Найближче – К(0,2), найдалі – F(- 1 1 5) та М(1,5).

973. Одиничний відрізок – 3 клітинки.

974. Одиничний відрізок – 6 клітинок. 975.

. 1)

2)
1) 2) 977
2) shkola.in.ua
1)
976.

978.

1) А1(4) і А2(8) 2) В1(-13) і В2(-5) 3) С1(-5,5) і С2(0,5) 979.

1) М1(-8,5) і М2(-5,5) 2) N1(-3,8) і N2(6,2)

980. 1) -3,5 + (-5,5) = -9

2) -12 – (-3) = -9

Відповідь: С(-9) 981.

1) С = (12 + 18) : 2 = 15 2) С = (1 + 8) : 2 = 4,5 3) С = (-2 + 9) : 2 = 3,5 4) С = (-10 + 6) : 2 = -2

982.

1) С = (26 + 32) : 2 = 29 2) С = (-5 + 5) : 2 = 0

983. З точки А(-3) отримаємо

984.

985. Нехай шукана точка – С.

MN = MA + AC + CB + BN, оскільки

С = (-3 + 6,6) : 2 = 1,8 Відповідь: С(1,8).

986. Спершу з точкою

987.

988.

989.

5)
(
7
4)
2
1,5 6)
С =
-
+
:
= -
С = (-12 + 0) : 2 = -6
3) С = (-6 – 9) : 2 = -7,5
-1) і В2(-5). З точки В1(-1) отримаємо дві точки
С2(5), а з точки В2(-5) отримаємо дві точки С3(-11) і С4(1).
дві точки В1(
С1(-7) і
З точки А(2,3) отримаємо дві точки В1(1) і В2(4). З точки В1(1) отримаємо дві точки С1(-1) і С2(3), а з точки В2(4) отримаємо дві точки С3(2) і С4(6).
Точка С – середина відрізка АВ.
АС = СВ, МА = BN, то точка С – середина
її координата:
відрізка MN, відповідно
А відбуваються такі зміни: 5 + 2 – 3 – 4 – 5 = 3. Отримали
А1(3),
вліво на 2 одиниці відносно точки А(5). Після таких шести циклів отримаємо точку А7, зміщену вліво на 6 ⋅ 2 = 12 одиниць відносно точки А1(3). Тобто,
А7(
Відповідь:отримаємо
точку
зміщену
точка
-9).
точку А7(-9).
2) Праворуч 3) Ліворуч
1)
поруч з будинком 2) Праворуч через будинок №36
– на відстані 2; ǀ2ǀ = 2 Точка В – на відстані 5; ǀ5ǀ = 5 Точка С – на відстані -2; ǀ-2ǀ = 2 Точка D – на відстані -5; ǀ-5ǀ = 5 Точка F – на відстані 7; ǀ7ǀ = 7
Так 2) Ні 3) Так 4) Так 5) Ні 6) Ні 7) Так 8) Ні
Так 2) Ні 3) Ні 4) Так 5) Ні shkola.in.ua
1) Праворуч
Ліворуч
Точка А
990. 1)
991. 1)

992.

1) Ні 2) Ні

Так 993.

1) А(3,5) ǀ3,5ǀ = 3,5 2) В(-7) ǀ-7ǀ = 7 3) С(3) ǀ3ǀ = 3 4) D(-6) ǀ-6ǀ = 6 994.

1) А(0) ǀ0ǀ = 0 2) В(-5) ǀ-5ǀ = 5 3) С(8) ǀ8ǀ = 8 995.

1) А1(5) і А2(-5) 2) В1(4,5) і В2(-4,5)

С1(2,5) і С2(-2,5) 4) D1(1) і D(-1) 996.

1) А1(4) і А2(-4) 2) В1(3,5) і В2(-3,5)

997. 1) -2 або 2

998.

1) -5 або 5

С1(3) і С2(-3) 4) D1(1,5) і D(-1,5)

1002. ǀ2,8ǀ = ǀ-2,8ǀ 1003. Модуль –

1004.

1) ǀ-3ǀ ⋅ ǀ-4ǀ = 3 ⋅ 4 = 12 2) ǀ28ǀ : ǀ7ǀ = 28 : 7 = 4

3)
3)
3)
2)
3)
-4 або 4
-3 або 3
2) -8 або
1) 1 2) 12 3) 4 9 4) 3,8 1000.
1001. 1)
2) ǀ-2,5ǀ = ǀ2,5ǀ 3) ǀ0,2ǀ = ǀ1 5 ǀ 4) ǀ-1,5ǀ = ǀ1,5ǀ
8 999.
5,2
ǀ-41ǀ = ǀ41ǀ
відстань, тому ОА1 = ǀаǀ, ОА2 = ǀ-аǀ. Оскільки ОА1 = ОА2, то ǀаǀ = ǀ-аǀ
це
3) ǀ0ǀ ⋅ ǀ-5ǀ = 0 ⋅ 5 = 0 4) ǀ1 2 ǀ + ǀ2ǀ = 1 2 +2=2 1 2 shkola.in.ua

5) ǀ8 9 ǀ ⋅ ǀ-9ǀ = 8 9 ⋅ 9=8

ǀ144ǀ : ǀ-12ǀ = 144 : 12 = 12 1005.

1) Так 2) Так 3) Ні

Ні 1006.

1) Ні 2) Ні 3) Так

1007. 32 і -32; 0,4 і -0,4; 4 5 і− 4 5 1008.

1009.

1) -5,6 2) -38 3) 0

1010.

1) -41

1011.

1) р = -9

1012.

1) -х = -9,5

1013.

1) -х = 34 х = -34

2) -х = 5 х = -5 3) -х = -65 х = 65 4) -х = -86

1014.

1) -х = 28

х = -28 2) -х =

1015.

1016.

1) ǀ7ǀ = 7

ǀ-7ǀ

6)
4)
Число
30 5,7 0 -8,7 2 13 14 -0,8 2,6 Протилежне
0 8,7 2
0,8
2,6
13 -6
число -13 6 -30 -5,7
13 14
-
4) 5
3)
213 4) 8,09
2) 7,2
-
2)
3)
= -0,4 4)
0
р = 20
р
р =
2) -х = 6
х = 86 5) -х = -(-8) х = -8 6) -х = -(-5) х = -5
х
-2
Число 13 -2 13 14 6 -8,7 -0,8 0,8 4 8 9 -4 8 9 Протилежне число -13 2 13 14 -6 8,7 0,8 -0,8 -4 8 9 4 8 9 Модуль числа 13 2 13 14 6 8,7 0,8 0,8 4 8 9 4 8 9 Модуль протилежного числа 13 2 13 14 6 8,7 0,8 0,8 4 8 9 4 8 9
2
=
ǀ8ǀ
8 3) ǀ-42ǀ
42 ǀ42ǀ = 42 4)
0,1 ǀ
5)
ǀ1ǀ
1 6) ǀ6 7 ǀ = 6 7 ǀ6 7 ǀ = 6 7 7)
100 ǀ
100ǀ
100 8)
250ǀ
250 ǀ250ǀ = 250 9) ǀ8 17 ǀ = 8 17 ǀ 8 17 ǀ = 8 17 10)
ǀ
11)
ǀ
12) ǀ-1 2 3 ǀ = 1 2 3 ǀ1 2 3 ǀ = 1 2 3 shkola.in.ua
= 7 2) ǀ-8ǀ = 8
=
=
ǀ0,1ǀ =
-0,1ǀ = 0,1
ǀ-1ǀ = 1
=
ǀ100ǀ =
-
=
ǀ-
=
ǀ0,01ǀ = 0,01
-0,01ǀ = 0,01
ǀ2,8ǀ = 2,8
-2,8ǀ = 2,8

1017.

1) ǀ0,3ǀ = 0,3

ǀ-0,3ǀ = 0,3

1018.

1) 18 і -18

2) 5,4 і -5,4

1019.

2) ǀ0ǀ = 0

3) ǀ-10ǀ = 10 ǀ10ǀ = 10 4) ǀ1 2 ǀ = 1 2 ǀ1 2 ǀ = 1 2

3) 12,1 і -12,1 4) 254 і -254 5) 2 3 і− 2 3 6) 1 17 і− 1 17

1) -24 2) -0,4 3) -14,25 4) -311 1020.

1) ǀхǀ = 15

х = 15 або х = -15

2) ǀхǀ = 100 х = 100 або х = -100

3) ǀхǀ = 4,5 х = 4,5 або х = -4,5 4) ǀхǀ = 7,2 х = 7,2 або х = -7,2

ǀхǀ =

х = 0 1021.

1) ǀхǀ = 1

х = 1 або х = -1

2) ǀхǀ = 125 х = 125 або х = -125 3) ǀхǀ = 7,8 х

4 = 17 – 12 = 5 1023. 1) ǀ15ǀ + ǀ38ǀ = 15 + 38 = 53; -53 – протилежне число

2) ǀ-16ǀ + ǀ11ǀ = 16 + 11 = 27; -27 –

число 3) ǀ43ǀ + ǀ-28ǀ = 43 + 28 = 71; -71

4) ǀ-101ǀ + ǀ-6ǀ = 101 + 6 = 107; -107 –

число 1024. 1) ǀ14ǀ - ǀ12ǀ = 14 – 12 = 2; -2 –

2) ǀ-21ǀ - ǀ21ǀ = 21 – 21 = 0

ǀ61ǀ - ǀ-31ǀ = 61 – 31 = 30; -30 –

4) ǀ-11ǀ - ǀ-11ǀ = 11 – 11 = 0 1025.

1026.

1) АВ = ǀ2ǀ + ǀ3ǀ = 5 2) АВ = ǀ3ǀ + ǀ-2ǀ = 5 3)

5)
2 3 х = 2 3 або х = 2 3
ǀхǀ =
6)
0
= 7,8 або х = -7,8 4) ǀхǀ = 6 7 х = 6 7 або х = 6 7 1022.
0,4
5
8,2 б)
1) а) 5 + 8 ⋅ ǀ0,4ǀ = 5 + 8 ⋅
=
+ 3,2 =
5 + 8 ⋅ ǀ-0,4ǀ = 5 + 8 ⋅ 0,4 = 5 + 3,2 = 8,2
17 – 16 ⋅ ǀ3 4 ǀ = 17 – 16 ⋅ 3 4 = 17 – 12 = 5 б)
⋅ ǀ
3 4 ǀ
16 ⋅ 3
2) а)
17 – 16
-
= 17 –
протилежне
протилежне число
протилежне число
протилежне
а 15 7,8 90 0 -23,4 1 9 2 3 7 -0,01 -200 -а -15 -7,8 -90 0 23,4 1 9 2 3 7 0,01 200 ǀаǀ 15 7,8 90 0 23,4 1 9 2 3 7 0,01 200 ǀ
90 0 23,4 1 9 2 3 7 0,01 200 -ǀаǀ
15 -7,8 -90 0 -23,4 1 9 2 3 7 -0,01 -200 -ǀ
15 -7,8 -90 0 -23,4 1 9 2 3 7 -0,01 -200
протилежне
3)
число
-аǀ 15 7,8
-
-аǀ -
shkola.in.ua
АВ = ǀ-5ǀ + ǀ3ǀ = 8

4) АВ = ǀ-3ǀ + ǀ5ǀ = 8

5) CD = 7 – 2 = 5

6) CD = 7 – 2 = 5

координат.

координатами. Для точко M і N

координат. 1027.

7) CD = 11 – 5 = 6

8) CD = 11 – 5 = 6

1) АВ = ǀ-4ǀ + ǀ3ǀ = 7 2) CD = 4 – 1 = 3

1028. 1) (ǀ0,6ǀ + 0) + (0 + ǀ-3ǀ) = 0,6 + 3 = 3,6

ǀ0,6ǀ + ǀ-3ǀ = 0,6 + 3 = 3,6

2) (ǀ24ǀ + 0) + (0 + ǀ-12ǀ) = 24 + 12 = 36

ǀ24ǀ + ǀ-12ǀ = 24 + 12 = 36

3) (ǀ10ǀ + 0) + (0 + ǀ-5ǀ) = 10 + 5 = 15

ǀ10ǀ + ǀ-5ǀ = 10 + 5 = 15

4) (ǀ-15ǀ + 0) + (0 + ǀ6ǀ) = 15 + 6 = 21

ǀ-15ǀ + ǀ6ǀ = 15 + 6 = 21

5) (ǀ-12ǀ + 0) + (0 + ǀ7ǀ) = 12 + 7 = 19

ǀ-12ǀ + ǀ7ǀ = 12 + 7 = 19

6) (ǀ-6ǀ + 0) + (0 + ǀ-15ǀ) = 6 + 15 = 21

ǀ-6ǀ + ǀ15ǀ = 6 + 15 = 21

1029. 1) (ǀ6ǀ + 0) + (0 + ǀ-3ǀ) = 6 + 3 = 9

ǀ6ǀ + ǀ-3ǀ = 6 + 3 = 9

2) (ǀ-4ǀ + 0) + (0 + ǀ-8ǀ) = 4 + 8 = 12

ǀ4ǀ + ǀ-8ǀ = 4 + 8 = 12

3) (ǀ-7ǀ + 0) + (0 + ǀ5ǀ) = 7 + 5 = 12

ǀ-7ǀ + ǀ5ǀ = 7 + 5 = 12

1030. 1) (ǀ0,6ǀ + 0) + (0 + ǀ3ǀ) = 0,6 + 3 = 3,6

3 – 0,6 = 2,4

2) (ǀ24ǀ + 0) + (0 + ǀ12ǀ) = 24 + 12 = 36

24 – 12 = 12

3) (ǀ10ǀ + 0) + (0 + ǀ5ǀ) = 10 + 5 = 15 10 – 5 = 5

4) (ǀ15ǀ + 0) + (0 + ǀ6ǀ) = 15 + 6 = 21 15 – 6 = 9

5) (ǀ12ǀ + 0) + (0 + ǀ7ǀ) = 12 + 7 = 19 12 – 7 = 5

6) (ǀ6ǀ + 0) + (0 + ǀ15ǀ) = 6 + 15 = 21

15 – 6 = 9

1031. 1) (ǀ6ǀ + 0) + (0 + ǀ3ǀ) = 6 + 3 = 9

6 – 3 = 3

2) (ǀ4ǀ + 0) + (0 + ǀ8ǀ) = 4 + 8 = 12

8 – 4 = 4

3) (ǀ7ǀ + 0) + (0 + ǀ5ǀ) = 7 + 5 = 12

7 – 5 = 2

3) MN = ǀ-6ǀ - ǀ-2ǀ = 4

9) MN = ǀ-8ǀ - ǀ-4ǀ = 4 10) MN = ǀ-8ǀ - ǀ-4ǀ = 4 11) MN = ǀ-9ǀ - ǀ-6ǀ = 3
Для
А і В відстань розраховується як сума абсолютних значень обох
12) MN = ǀ-9ǀ - ǀ-6ǀ = 3
точок
точок
і D відстань розраховується як абсолютна різниця між двома
Для
C
відстань розраховується як різниця абсолютних значень двох
shkola.in.ua

1032. 1) (ǀ-0,6ǀ + 0) + (0 + ǀ-3ǀ) = 0,6 + 3 = 3,6

3 – 0,6 = 2,4

2) (ǀ-24ǀ + 0) + (0 + ǀ-12ǀ) = 24 + 12 = 36

24 – 12 = 12

3) (ǀ-10ǀ + 0) + (0 + ǀ-5ǀ) = 10 + 5 = 15

10 – 5 = 5

4) (ǀ-15ǀ + 0) + (0 + ǀ-6ǀ) = 15 + 6 = 21

15 – 6 = 9

5) (ǀ-12ǀ + 0) + (0 + ǀ-7ǀ) = 12 + 7 = 19

12 – 7 = 5

6) (ǀ-6ǀ + 0) + (0 + ǀ-15ǀ) = 6 + 15 = 21

15 – 6 = 9

1033. 1) (ǀ-6ǀ + 0) + (0 + ǀ-3ǀ) = 6 + 3 = 9

6 – 3 = 3

2) (ǀ-4ǀ + 0) + (0 + ǀ-8ǀ) = 4 + 8 = 12

8 – 4 = 4

3) (ǀ-7ǀ + 0) + (0 + ǀ-5ǀ) = 7 + 5 = 12

7 – 5 = 2 1034.

1) 3 : 6 = 0,5 2) 2 : 6 = 1 3 1035.

1) 4 : 12 = 1 3

1036.

2) 6 : 12 = 0,5
1) Число протилежне даному знаходиться на однаковій відстані від початку відліку О, але по різні сторони від нього. Якщо число додатне, то воно знаходиться справа від початку відліку, а протилежне йому число знаходиться відповідно зліва від початку відліку, тобто є від’ємним. 2) Число протилежне даному знаходиться на однаковій відстані від початку відліку О, але по різні сторони від нього. Якщо число від’ємне, то воно знаходиться зліва від початку відліку, а протилежне йому число знаходиться відповідно справа від початку відліку, тобто є додатним. 1037. Число, яке протилежне до числа +, яке протилежне до числа а, - це те саме число а. 1) 36 2) 217 3) -96 4) -127 1038. ǀаǀ + а = ǀ-5,002ǀ + 5,002 = 5,002 + 5,002 = 10,004 1039. х 13 0 -8,7 23 -0,5 -8 -2,8 -7 у 5 0 0 -23 2 3 -7,4 -23 ǀхǀ + ǀуǀ 18 0 8,7 46 2,5 11 10,2 30 Усі суми – додатні. 1040. 1) (ǀ− 11ǀ −ǀ− 12ǀ ∶3) ∶ǀ �21 ∶ǀ− 7ǀ + ǀ 5 2 ǀ∙ 1,6� ǀ = (11 12 ∶3) ∶ ǀ �21 ∶7 + 5 2 ∙ 8 5� ǀ = (11 4) ∶ǀ(3 +4)ǀ = 7∶7 =1 2) ǀ− 25ǀ ∶ǀ− 5ǀ + ǀ− 7 3 ǀ∙ 3 2 + ǀ−0,5ǀ = 25 ∶ 5+ 7 3 ∙ 3 2 + 0,5=5+ 3,5+ 0,5=9 shkola.in.ua

1041.

1) Так, оскільки ǀ-3ǀ = 3

2) Так, оскільки -ǀ-4ǀ = -4 1042.

1) Так, ǀ0ǀ = -ǀ0ǀ

2) Так, ǀ-0ǀ = -ǀ0ǀ 1043.

1) ǀхǀ - 70 = 30

ǀхǀ = 100

х = 100 або х = -100

2) ǀхǀ + 55 = 68

ǀхǀ = 13

х = 13 або х = -13

3) ǀхǀ - 32 = 79

ǀхǀ = 111

х = 111 або х = -111

4) ǀ-хǀ = 54,9

х = 54,9 або х = -54,9

5) ǀ-хǀ = -4

Розв’язків немає

6) -ǀхǀ = -12

ǀхǀ = 12

х = 12 або х = -12 1044.

1) ǀ-хǀ = 4,2

х = 4,2 або х = -4,2

2) ǀ-хǀ = -115

Розв’язків немає

1045. 1) ǀ-100ǀ = 100

20% від 100 = 100 ⋅ 0,2 = 20

2) ǀ-250ǀ + ǀ1250ǀ = 250 + 1250 = 1500

75% від 1500 = 1500 ⋅ 0,75 = 1125 1046.

1) АВ = ОВ – ОА = 9,5 + 4,5 = 5

2) CD = OC + OD = 2,7 + 0,2 = 2,9

3) ǀ-хǀ = 0 х = 0

4) 11 + ǀхǀ = 43 ǀхǀ = 32

х = 32 або х = -32

3) MN = ON – OM = 4,5 – 3 = 1,5 4) CP = OC + OP = 5,1 + 5,1 = 10,2 1047. 1) АМ = ОА – ОМ = 62 – 7 = 55

2) ВС = ОС – ОВ = 6,4 – 1,4 = 5

3) 55 : 5 = 11 (р) – у стільки

між точками В і С.

Відповідь:в 11 разів. 1048. Число, протилежне до себе, 0, відповідно:

2а – 8 = 0

2а = 8

а = 4

Відповідь:якщо а = 4. 1049.

1) ǀǀхǀ + 2ǀ = 0

ǀхǀ + 2 = 0

ǀхǀ = -2

Розв’язків немає

2) ǀǀхǀ - 5ǀ = 0

ǀхǀ - 5 = 0

ǀхǀ = 5

х = 5 або х = -5

3) ǀ4 - хǀ + 128 = 0

ǀ4 - хǀ = -128

Розв’язків немає 4) ǀ-хǀ + 3 = 125

ǀ-хǀ = 122

х = 122 або х = -122

відстань між
А і М більша за відстань
разів
точками
shkola.in.ua

1) 3 ⋅ ǀхǀ = ǀхǀ + 8

2ǀхǀ = 8 ǀхǀ = 4 х = 4 або х = -4

2) 2 ⋅ ǀхǀ - 6 = ǀ-хǀ

2 ⋅ ǀхǀ - 6 = ǀхǀ ǀхǀ = 6 х = 6 або х = -6 3) 4 ⋅ ǀх - 2ǀ = ǀ2 - хǀ 4 ⋅ ǀх - 2ǀ = ǀх - 2ǀ 3 ⋅ ǀх - 2ǀ = 0 х – 2 = 0 х = 2

1052. 1) А(ǀ1 - 1ǀ + 4) = А(4) і В(ǀ-1 + 1ǀ) = В(0). Відстань між точками А і В

дорівнює АВ = 4. 2) ОМ = а, ON = -5а. Оскільки точки М і N розміщуються по різні боки від точки О, то MN = OM + ON = а + 5а = 6; 6а = 6; а = 1.

А(-ǀ1ǀ) = А(-1) і В(ǀ2 ⋅ 1ǀ) = В(2). Відстань між точками А і В дорівнює АВ = 3

1053. Оскільки а – додатне число, то ǀаǀ = а і ǀа + 2ǀ = а + 2, відповідно: ǀаǀ + ǀа + 2ǀ - 2 = а + а + 2 – 2 = 2а

1054. 1) 60 ⋅ 2 = 120 (км) – проїхав за 2 год перший автомобіль. 2) 100 + 120 = 220 (км) – відстань між автомобілями через 2 год.

Відповідь:220 км.

1055. Перший велосипедист зупинився

1056.

1) 1, 2, 3, 6

1057.

1058.

1) Так

Ні

Так 1059. 1) Правильне твердження

2) Правильне твердження 3) Правильне твердження 1060. 1) 1; 0; -25; 283; 11; 56; -85; 2577

2) 1; 283; 11; 56; 25777

3) -25; -85

4) 4 3 ; 4 1 2 ; 11 6 ; 7 11 12

5) 1; 4 3 ; 4 1 2 ; 96,3; 0; 25; 283;4,78; 11; 11 6 ; 56; 85; 7 11 12 ; 2577

6) 4 1 2 ; 11 6 1061.

1) 9; 1143; 7,8 2) 9; -8; 0; -475; 1143; -96

3) -8; -475; -96 4) -8; 0; -4,6; -475; 2 3 5; -5,45; -96 1062. 1) 534

1050.
1051.
на відстані 15 км від пункту А ліворуч, а
км від пункту А праворуч. Тому перший
опинився ближче до пункту А, ніж другий. Відповідь:перший.
другий – на відстані 23 – 5 = 18
велосипедист
2)
3) -2, 0, 1, 1 2 4) 1 2 , 3 4 ,−2 1 2 , 1 3
-2, 4, -9, 11
Ні 4) Так 5) Так 6) Так 7) Ні 8) Так 9) Так 10) Так 11) Ні 12) Ні
1) Так 2) Так 3)
3) Так 4)
2)
shkola.in.ua

2) 534

3) 534; -2,02; 0; − 3 4; 33,01 1063.

1) -2

2) -5451,745 1064. 1) Цілих чисел – 12 + 12 – «0» = 23; натуральних чисел – 12 – «0» = 11

2) Цілих чисел – 62 + 62 – «0» = 123; натуральних чисел – 62 – «0» = 61 1065. 1) Цілих чисел – 15; натуральних чисел – 15. Числа 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27.

2) Цілих чисел – 9; натуральних чисел – 0. Числа -12, -11, -10, -9, -8, -7, -6, -5, -4.

3) Цілих чисел – 13; натуральних чисел – 9. Числа -3, -2, -1, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9. 1066.

1) Жодного 2) Сім: -12; -11; -10; -9; -8; -7; -6 1067. 1068.

1069. 1) -2; -1; 0; 1; 2

2) -4; -3; -2; -1; 0; 1; 2; 3; 4

3) -1; 0; 1

1070. 1) 6; -11; 12 6 ; -1004; 9 3 ; 6 2 ; 15 5

2) 12 6 ; 1 2 9 ; 3 1 2 ; 9 3 ; 6 2 ; 32 8 ; 15 5

3) 6; 12 6 ; 9 3

4) 6; 11; 12 6 ; 1004; 9 3 ; 6 2 ; 15 5 ; 0,

1071.

;

;

1) 71 2) -15; 71; 0 3) -15; 0

4) -15; 71; 0; 1,1; -4,05; 1 7 1072.

1) -3; -2,8 2) 35 7 ; 7 35 3) 1230 4) 35 7 ; 7 35 ; 7 35 ; 2,8 1073.

1) -14; -13; 13; 14

2) -1; 0; 1

3) -9; -8; -7; -6; -5; -4; -3; -2; -1; 0 4) -21; -20; 20; 21 5) -59; 59 6) 132 17 ; 132 17 1074.

1) Ні

1075.

1) Ні

Так

Так 1076. а = 1, а = -1.

1077. 1)

3а – 2 = 100

3а = 102

а = 34

1 2
23 8
8; 1 2 9
3
2)
3)
4)
Ні
Ні
2)
0.
числами -2а і 0 є 2а – 1 цілих чисел, між числами 0 і а є а – 1 цілих чисел. Отже, між числами -2а і а є 2а – 1 + 1 + а – 1 = 3а – 2 чисел.
Розміщується число
Між
shkola.in.ua

при а = 34 між числами -68 і 34 є 100 цілих

2) а = 0 1078.

х = 1, у = 5

х = 2, у = 4

х = 3, у = 3

х = 4, у = 2

х = 5, у = 1 1079.

х = 0, у = 8

х = 1, у = 7

х = 2, у = 6

х = 3, у = 5

х = 4, у = 4

х = 5, у = 3

х = 6, у = 2

х = 7, у = 1

х = 8, у = 0

х = 0, у = -8

х = 1, у = -7

х = 2, у = -6

х = 3, у = -5

х = 4, у = -4

х = 5, у = -3

х = 6, у = -2

х = 7, у = -1

х = 0, у = -8

х = -1, у = 7

х = -2, у = 6

х = -3, у = 5

х = -4, у = 4

х = -5, у = 3

х = -6, у = 2

х = -7, у = 1

х = -1, у = -7

х = -2, у = -6

х = -3, у = -5

х = -4, у = -4

х = -5, у = -3

х = -6, у = -2

х = -7, у = -1

1083. Лівіше розміщується число -6. 1) Правильно

Неправильно 1084.

1) Неправильно 2) Правильно 3) Неправильно 4) Правильно 1085. Праворуч від числа 0 розміщуються числа: 1; 12 5 ; 0,54; 245; 0,128.

Ліворуч від числа 0 розміщуються числа: -89; 2 3; -52,8; 4 2 7; -95. 1086.

1) 0,5 > -2; 3,5 > -2; 5 > -2 2) -3,5 < -2; -4,5 < -2; -5 < -2

1087. 1) 5 > 3,5; 6 > 3,5; 7 > 3,5

2) 1 < 3,5; 2 < 2,5; 3 < 3,5

чисел.
Отже,
1080. Нехай загальна кількість учнів класу дорівнює х, відповідно: х 2 + х 4 + х 7 + 3 = х 25 28 х + 3 = х 3 28 х = 3 х = 28 (уч.) – у класі. Відповідь: так, може. 1081. Нехай загальна кількість учнів класу дорівнює х, відповідно: х 3 + х 4 + х 8 +5= х 17х 24 +5= х 7х 24 =5 х = 120 7 Отже, число х не є цілим, а тому такого класу не може існувати. Відповідь: ні, не може. 1082. Правіше розміщується число 5. 1)
2) Неправильно
2)
Правильно
shkola.in.ua

1088.

1) -2 < 0

2) 2,5 > 0 3) -3 < 1 4) 2 > -3,5 5) -1 > -2,5 6) -5 < -0,5 1089.

1) -1,5 < 0 2) 2 > - 2,25 3) -1,5 > -2,5 1090.

1) -2; -3; -4 2) -2; -1; 0; 1; 2 3) -3; -2; -1

1091. 1) -6; -5; -4; -3; -2; -1; 1; 2; 3 2) 1; 2; 3; 4; 5 3) 1 1092.

1) -5; -4; -3 2) 1; 2; 3 1093.

1) 2 > -4 2) -45 < 6 3) 2,3 > -3,2

1094.

1)

1095.

1) 4,4 > 0 2) -3,1 < 0 3) 438 > 0 4) -438 < 0

0,005 > 0 6) 2 3 < 0 1096. 1) 6,01 >

1097. 1) -72 < -32 2) -4,2 > -4,201 3) 1,2= 6 5

1098.

1) -34,2 < -9,99 2) −3,5=

1099.

1) 5,6 > 5,01 2) -5,6 < 5,01

> -

-5,6 < -5,01 1100.

1) 0; 0,08; -6,7; 9; -10; -12,5; -31,4; 45 2) -31,4; -12,5; -10; -6,7; 0; 0,08; 9; 45 1101.

1) -72; -14; 13; -1,07; 0,79; -0,1; 0 2) -72; -14; -1,07; -0,1; 0; 0,79; 13 1102.

1) х = 1; 2 2) х = 1

3) х = 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10 1103.

1) х = 0 2) х = -4

4) 1 2 > -0,2
3)
5 2
2 5
7 > -9 2) -0,4 < 0,03
<
5)
0 2)
0,0001
0 3) −1 5 7 < 0
4)
5)
25 > − 1 3 6) 5,6 < 32 6 7) −6,4= − 32 5 8) −0,6 < − 2 5 9) 7 3 < 3 7
-
<
−0,25 = − 1 4
−0,
7 2 3) 1 5
1 3 4) 9 2
2 9
>
<
3)
5,6
5,01 4)
shkola.in.ua

1105. х = 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9 1106.

1) 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8 2) 1; 2; 3; 4 3) 1; 2 1107. 1) -4; -3; -2; -1; 0; 1; 2; 3; 4 2) -10; -9; -8; -7; -6; -5; -4; -3; -2; -1; 0; 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10 1108. 1) 0,06

2) 102 7 = 14 4 7 = 14 8 14 ; 14 5 7 = 14 10 14 ; тому 14 9 14 1109.

1) х = -4; -3; -2; -1; 0; 1; 2; 3; 4 2) х = -4; -3; -2; -1 1110. 4,3; 4,29; ǀ-4,2ǀ; ǀ 2 1 5ǀ; 6 5; -0,2; -ǀ1 3ǀ; -ǀ0,72ǀ; -1,25; -2,6; -4,2; -62 1111. -4,3; -1,25; -ǀ1,1ǀ; -0,21; -ǀ-0,2ǀ; ǀ0ǀ; 1 5; ǀ1 4ǀ; 0,75; ǀ-4,2ǀ; 4,3 1112.

1) -х = 4,2 х = -4,2

2) -х = -18,4 х = 18,4

порядку зростання: 4 2 9 ; 4,2; 1 10 ; 10; 18,4; 35 1113.

1) -х = 2,7 х = -2,7

порядку спадання: 3,01; 2,4; 0; -2,7 1114. Ні, неправильно. Наприклад, число

1115.

1) х = -73

1116. 1)

1104.
3)
х
4)
х = -10 х
5)
х
6)
х
У
-х = -35
= 35
-
= 10
-х = 1 10
= 1 10
-х = 4 2 9
= 4 2 9
2)
х
3)
х = -3,01 х = 3,01 4)
0 х
У
0,2, обернене до нього це 5, а 0,2 < 5.
-х = -2,4
= 2,4
-
-х =
= 0
Модуль даного числа (ǀаǀ) більше за число а, якщо
і ǀаǀ = а, якщо а > 0. 2) Число а більше за протилежне до нього числа, якщо а > 0; числа а менше за протилежне число, якщо а < 0, а = -а, якщо а = 0. 1117. 1) 2) 1118. Нехай покази термометра станом на 12 год дня впродовж тижня були такими: понеділок -7°С; вівторок -6°С; середа -4°С; четвер -8°С; п’ятниця -5°С; субота -4°С; shkola.in.ua
2) х = -22
а < 0;

1119. 1) На 4

2) На 300

вистачить

Із двох покупок морозиво коштуватиме більше. 1120.

1) а) 18

2) а) 3 3) б) відняти 4) а) -18 5) в) 15 6) б) «-» 7) -15 1121. Так, правильно, 3 + (-6) = -3. 1122.

1) а) 5 2) а) 25 3) а) додати 4) ні 5) а) 30 6) б) «-» 7) -30 1123.

1) б) протилежними 2) в) 0 1124. Ні, не правий. Перед сумою потрібно поставити знак «-». 1125.

1) Неправильно 2) Неправильно 1126.

1) Неправильно 2) Правильно 1127.

1) А(-6): -10 + 4 = -6 2) В(-4): -10 + 6 = -4

О (0): -10 + 10 = 0 1128.

1) -5 + 2 = -3

-5 + 7 = 2 1129. -1 + 9 = 8 1130. -2 + 4 = 2 1131.

1) Додатний 2) Від’ємний 3) Додатний 1132.

1) Від’ємний 2) Додатний 3) Додатний 1133.

1) -10 + 6 = -4

2) -99 + 1 = -98

3) -23 + 7 = -16

4) -84 + 4 = -80

5) -3 + 7 = 4 6) -5,4 + 8,9 = 3,5 7) -0,5 + 7,9 = 7,4 8) -6,2 + 4 = -2,2 9) -13,2 + 6 = -7,2 10) -2 + +9,35 = 7,35 1134.

неділя -6°С. Ці дані у порядку зростання розташовуються так: -8°С; -7°С; -6°С; -5°С; -4°С.
по
грн потрібно
54 грн. У дівчинки не вистачить
пачки морозива
13,5
4
13,5 =
грошей.
грн
к. У
г цукерок по 154 грн за 1 кг потрібно 0,3 ⋅ 154 = 46
20
дівчинки
грошей.
3)
2)
shkola.in.ua

1) -14 + 6 = -8

2) -99 + 6 = -93

3) -23 + 77 = 55 4) -2,9 + 0,9 = -2

5) -84 + 4 = -80 6) -5,6 + 8,7 = 3,1 1135.

1) 10 + (-4) = 6

2) 10 + (-6) = 4 3) 10 + (-10) = 0

1136. 3 + (-3) = 0 1137.

1) 5 + (-2) = 3 2) 5 + (-7) = -2

1138. 5 + (-4) = 1

1139. 10 + (-6) = 4 1140.

1) Додатний 2) Від’ємний 3) Від’ємний 1141.

1) Від’ємний 2) Додатний 3) Додатний 1142.

1) 10 + (-6) = 4 2) 29 + (-9) = 20 3) 23 + (-16) = 7 4) 84 + (-21) = 63 5) 3 + (-5,24) = -2,24 6) 5,4 + (-8,9) = -3,5 7) 0,25 + (-0,75) = -0,5 8) 0,75 + (-0,25) = 0,5 9) 8,9 + (-7,6) = 1,3 1143.

1) 17 + (-7) = 10 2) 64 + (-69) = -5 3) 33 + (-11) = 22 4) 33 + (-44) = -11 5) 2,4 + (-0,9) = 1,5 6) 9,6 + (-10,7) = -1,1 1144.

Перший доданок 10 -20 11 -9 -20 Другий доданок -70 13 -42 6 33 Сума -60 -7 -31 -3 13 1145.

1) -11 + 11 = 0

2) -1452 + 1452 = 0 3) -1,5 + 3 2 = -1,5 + 1,5 = 0 4) -2,75 + 46 + (-46) + 2,75 = 0 1146.

1) 6,72 + (-6,72) = 0 2) 1 4 + (-0,25) = 0,25 + (-0,25) = 0 1147.

1) -1 + (-1) = -2 2) -1 + (-6) = -7

shkola.in.ua

1148.

1) -5 + (-2) = -7 2) -5 + (-6) = -11 1149. -5 + (-2) = -7 1150.

1) Від’ємний 2) Від’ємний

Від’ємний 1151. Від’ємний 1152.

Перший доданок

Сума -80 -33 -53 -15 -53 1153.

1) -44 + (-6) = -50 2) -27 + (-97) = -124 3) -12 + (-11) = -33

-0,9 + (-

= -1 1154.

1) -34 + (-43) = -76 2) -9 + (-4,2) = -13,2 3) -2,4 + (-2,4) = -4,8 4) -7,9 + (-0,1) = -8 1155.

1) -1 + (-5) = -6 2) -1 + 5 = 4 3) 1 + (-5) = -4 4) 1 + 5 = 6 1156.

1) 45 + 52 = 97 2) -45 + (-52) = -97 3) -45 + 52 = 7 4) 45 + (-52) = -7 1157.

1) -3,8 + 0 + 9 = 5,2 2) 0 + �

1158. 1) -5,6 + 0 + 9 = -5,6 + 9 = 3,4

2) -13,75 + 0 + 28,25 = -13,75 + 28,25 = 14,5

3) -27,07 + 0 + 46,4 = -27,07 + 46,4 = 19,33 1159.

1) 10 + (-28) = -18 -28 + 10 = -18 -18 = -18

2) -0,25 + (-0,75) = -1 (-0,75) + (-0,75) = -1 -1 = -1 1160.

1) -22 + (2 + (-6)) = -22 + (-4) = -26 (-22 + 2) + (-6) = -20 + (-6) = -26

2) 6 + (-6 + (-4)) = 6 + (-10) = -4 (6 + (-6)) + (-4) = -4

1161. 1) -63 + (2,1 + (-3,1)) = -63 + (-1) = -64

2) (-63 + 2,1) + (-3,1) = -60,9 + (-3,1) = -64 1162. 1) -2 + (-3) + (-8) + (-7) = (-2 + (-8)) + (-3 + (-7)) = -10 + (-10) = -20

2) 13 + 26 + (-3) + (-16) = (13 + (-3)) + (26 + (-16)) = 10 + 10 = 20

3)
-10 -20 -11 -9 -20 Другий доданок -70 -13 -42 -6 -33
7)
16,4 9)
4) -78 + (-13) = -91 5) -5 + (-8,5) = -13,5 6) -6,89 + (-8) = -14,89
-0,2 + (-0,2) = -0,4 8) -7,7 + (-8,7) = -
0,1)
1 3�
3 = 1 3 + 9 3 = 8 3 =2 2 3
+
shkola.in.ua

3) -19 + 19,7 + (-91) = (-19 + (-91)) + 19,7 = -110 + 19,7 = -90,3

4) 78,2 + (-105) + 11,8 = (78,2 + 11,8) + (-105) = 90 + (-105) = -15

5) -13,6 + (-15,333) + (-6,4) + (-4,667) = (-13,6 + (-6,4)) + (-15,333 + (-4,667)) = -20 + (-20) = -40

6) -71,4 + 31,8 + 25,2 + (-38,6) = (-71,4 + (-38,6)) + (31,8 + 25,2) = -110 + 57 =53

7) 25,3 + (-45,13) + (-20,3) + (-60,87) = (25,3 + (-20,3)) + (-45,13 + (-60,87) = 5 + (-106) = -101

1163. Переставний та сполучний закони:

1) 27,56 + 36 + (-28,56) + (-12) = (27,56 + (-28,56)) + (36 + (-12)) = -1 + 24 = 23

2) -39,126 + 12,1 + 18 + 21,026 = (-39,126 + 21,026) + 12,1 + 18 = -18,1 + 12,1 + 18 = -6 + 18 = 12

3) 46 + (-13,03) + 111 + (-32,97) = 46 + 111 + (-13,03 + (-32,97)) = 111 + 46 + (46) = 111

4) -103,77 + 24,609 + (-6,33) + 85,391 = (-103,77 + (-6,33)) + (24,609 + 85,391) = -110,1 + 110 = -0,1

1164. 1) -153 000 + (-345) < 22 + 15000 2) -12056 + 6078 < 6078 + (-1256) 3) -1,86 + (-0,385) < 0,5642 + 0,4231 1165.

1) Ні

1166. 1) Так 2) Ні

збільшилася на 5 учнів. 1168. Риму зараз 753 + 2024 = 2777 років. 1169.

1170. 1) 17 1 4 + (-55) = -17,25 + (-55) = -72,25

2) 17 1 4 + 55 = -17,25 + 55 = 37,75

3) 17 1 4 + (-55) = 17,25 – 55 = -37,75

4) 17 1 4 + 55 = 17,25 + 55 = 72,25

5) 8,05 + 2,95 = 11

6) -8,05 + (-2,95) = -11 7) -8,05 + 2,95 = -5,1 8) 8,05 + (-2,95) = 5,1 1171.

1) 12 1 5 + 7,4 = 12,2 + 7,4 = 19,6

2) 12 1 5 + (-7,4) = -12,2 – 7,4 = -19,6 3) 12 1 5 + 7,4 = -12,2 + 7,4 = -4,8 4) 12 1 5 + (-7,4) = 12,2 – 7,4 = 4,8

3) Так 4) Так
3) Так 4) Ні
змінилася на 4 + (-5) + 6 = 10
5. Тобто,
2) Ні
1167. Кількість учнів
+ (-5) =
shkola.in.ua

1) х – 4,5 = -8

х = -8 + 4,5 х = -3,5

2) х− 1 6 = 1 2

= 1 6 1 2

= 1 6 3 6

= 1 3

3) х – 0,89 = -6,9

х = 0,89 – 6,9

1173.

1) х – 5,6 = -2

х = -2 + 5,6

х = 3,6

2) х− 1 5 = −0,2

х = -0,2 + 0,2

х = 0

х = -6,01

4) х – (-56) = 80 х = 80 – 56

= 24

3) х – (-2) = 2

х = 2 – 2

х = 0

4) х – (-52) = 12

6) х – (-4,81) = 5,1 х = 5,1 – 4,81 х = 0,29

7) х – (-7,08) = -9,8 х = -9,8 – 7,08 х = -16,88 8) -х – (-0,98) = -5,59 х = -5,59 – 0,98 х = -6,57

х = 12 – 52 х = -40 5) х – (-7,05) = -1,3

= -1,3 – 7,05

= -8,35

х – (-8,43) = 6,7 х = 6,7 – 8,43 х = -1,73

1174. 1) (-8,6 + 1 5) + 4,2 = (-8,6 + 0,2) + 4,2 = -8,4 + 4,2 = -4,2

2) (-11,2 + 7 1 2) + (-6,4 + 12,8) = (-11,2 + 7,5) + 6,4 = 3,7 + 6,4 = 10,1

4) (129 + (-47)) + (64 + (-19)) =

1172.
х
х
х
5)
х
х
х
х
х− � 1 6� = 1 2
= 1 2 1 6
= 3 6 1 6
= 1 3
х
х
6)
0,32)
3) (1 2 + ( 1 5) + (-0,32) = (0,5 – 0,2) + (-
= 0,3 – 0,32 = -0,02
82
45
127 1175. 1) � 1+ 2 3� + 1 3 = � 3 3 + 2 3� + 1 3 = 1 3 + 1 3 = 0
-38,6 + (-3,5 + 0,5) = -38,6 + (-3) = -41,6 3) �1+ � 1 3�� + � 2 3� = �3 3 1 3� 2 3 = 2 3 2 3 = 0
+ (-237)) + (56 + (-98)) = 105 – 42 = 63 1176. 1)
+ 1 5) + (-6,89) = (5,6 + 0,2) + (-6,89) = 5,8 + (-6,89) = -1,09 2) � 1,2+5 1 5� + �−6,4+ � 1 8 9�� = ( 1,2+5,2) + � �6 2 5 +1 8 9�� =4+ �− �6 18 45 +1 40 45�� =4+ �−8 13 45� = −4 13 45 1177. 1) � 1+ � 2 3�� + 1 3 = � 3 3 + � 2 3�� + 1 3 = 5 3 + 1 3 = 1 1 3 2) (-7,4 + ( 2 1 2)) + (3,2 + ( 1 2)) = (-7,4 + (-2,2)) + (3,2 + (-0,5)) = -9,6 + 2,7 =6,9 1178. 1) −1 1 2 + (-2,5) + (-3,7) = -1,5 + (-2,5) + (-3,7) = -(1,5 + 2,5 + 3,7) = -7,7 2) − 4 5 + 12 17 + (−0,2) = �− 4 5 + �− 1 5�� + 12 17 = −1+ 12 17 = − 17 17 + 12 17 = − 5 17 3) −0,109 + 86 4 9 + � 80 891 1000� = �−0,109 + ( 80,891)� + 86 4 9 = 81 + 86 4 9 =5 4 9 4) 5 9 + 1 3 4 9 + 2 3 = 9 9 + 3 3 = 1+1= 0 shkola.in.ua
+
=
2) (-45,4 + 6,8) + (-3,5 + 1 2) =
4) (342
(5,6

5) 15 13 15 + ( 21,34) + 14 2 15 + �−6 33 50� = �15 13 15 + 14 2 15� + � 21,34 + (−6,66)� =

30 + (−28) =2

1179. 1) 3 1 2 + 78,6 + (−3,5) = 3,5+ 75,1= 78,6

2) 1 4 + � 3 5� + (−0,35) = 0,25 +(−0,6 + (−0,35) = 0,25 + (−0,95) = −0,7

3) 3,71 + ( 13,6) + � 71 100� = �3,71 + (−0,71)� + ( 13,6) = 3 + ( 13,6) = 10,6

4) 10 15 19 + �−43 8 13� + 12 4 19 + �−56 5 13� = �10 15 19 + 12 4 9� + �−43 8 13 + �−56 5 13�� =

23 + ( 100) = 77

1180. 1) ǀ-2,5ǀ + (-3,7) + (-ǀ-7,5ǀ) = 2,5 +(-3,7) + (-7,5) = (2,5 + (-7,5)) + (-3,7) =5 + (-3,7) = -8,7 2) (−7 3 5) + ǀ-5,1 + ǀ-ǀ-2,9ǀǀ = -7,6 + 5,1 + 2,9 = -7,6 + 8 = 0,4 1181.

1182. 9999 + 10 = 10 009 1183. -100 + 10 = -90 1184. 1) ǀх + уǀ < ǀхǀ + ǀуǀ 2) ǀх + уǀ = ǀхǀ + ǀуǀ 3) ǀх + уǀ = ǀхǀ + ǀуǀ 4) ǀх + уǀ = ǀхǀ + ǀуǀ

1185. -999 + (-998) + (-997) + … + (-102) + (-101) + (-100) + 100 + 101 + 102 + … + 997 + 998 + 999 = (-999 + 999) + (-998 + 998) + (-997 + 997) + … + (-102 + 102) + (-101 + 101) + (-100 + 100) = 0 + 0 + 0 + … + 0 + 0 + 0 = 0 1186. 1) -3 + (-2) + (-1) + 0 + 1 + 2 = -3 2) -8 + (-7) + (-6) + (-5) + (-4) + (-3) + (-2) + (-1) + 0 + 1 + 3 + 4 + 5 = -8 + (-7) + (-6) = -21

1187. Так, можна. Наприклад: 1188.

1) ǀх - 2ǀ = 12

х – 2 = 12 х – 2 = -12

х = 14 х = -10

2) ǀх - 5ǀ = 18

х – 5 = 18 х – 5 = -18

х = 23 х = -13 3) ǀ ǀх - 4ǀ = 1 ǀхǀ - 4 = 1 ǀхǀ - 4 = -1

1189. Задача

= 5 ǀхǀ = 3 х = 5; х = -5 х = 3; х = -3 4) ǀ ǀхǀ - 2ǀ = 3 ǀхǀ - 2 = 3 ǀхǀ - 2 = -3 ǀхǀ = 5 ǀхǀ = -1 х = 5; х = -5

розв’язок. -2 + (-1) + 1 + 2 = 0

коренів
має
shkola.in.ua
ǀхǀ
немає
один

1190. Температура повітря увечері

8°С + 1,5°С + (-3,5°С) = 6°С. 1191. За три

-6 + 8 + 5 = -6 + 13 = 7 см, тобто збільшився на 7 см. 1192.

1) Ні 2) Так 1193.

1) Так 2) Ні 1194. Неправильно. 1195.

1) Ні

Так 1196.

1) Так

1197. 1) 7 – 2 = 5 2) 7 – 6 = 1 3) 7 – 7 = 0 4) 7 – 10 = -3

1198. 1) 5 – 4 = 1 2) 5 – 5 = 0 3) 5 – 7 = -2

1199. 1) 0 – 1 = -1

2) 0 – 3 = -3 3) 0 – 5 = -5

була
дні
води у річці змінився на
рівень
2)
2) Ні
shkola.in.ua

4) 0 – 6 = -6

1200. 1) 0 – 2 = -1

2) 0 – 4 = -4

1201.

1) 9 – 8 = 9 + (-8) = 1

2) 23 – 56 = 23 + (-56) = -33 3) 5,1 – 0,76 = 5,1 + (-0,76) = 4,34 4) -592 – 113 = -592 + (-113) = -705

1202. 1) 2 – 4 = 2 + (-4) = -2

2) 41 – 17 = 41 + (-17) = 24

3) 0,1 – 0,3 = 0,1 + (-0,3) = -0,2 1203.

1) 37 – 62 = -25

2) 96 – 32 = 64

3) 87 – 62 = 25

4) 51 – 51 = 0 5) 1 – 49 = -48 6) 17 – 50 = -33 7) 0,2 – 2,5 = -2,3 8) 4,8 – 95 = -90,2

1,89 – 0,39 = 1,5 1204.

1) 85 – 27 = 58

2) 13 – 31 = -18 3) 3,2 – 4,8 = -1,6 4) 2,4 – 0,4 = 2

1205. Примітка:9 т = 9000 кг.

1) 9000 – 8200 = 800 (кг) – висівки. 2) 8200 – 800 = 7400 (кг) –

висівок.

Відповідь:на 7400 кг. 1206. 1) 19884 – 8849 = 11035 (м) – глибина западини.

Відповідь:11035 м. 1207.

1) 12 + х = 2

х = 2 – 12

х = -10

3) 4,3 + х = 11,3

= 11,3 – 4,3 х = 7 1208.

1) 7 + х = 1

х = 1 – 7

х = -6 2) 2+ х = 1 3 х = 1 3 2 х = 1 3 6 3 х = −1 2 3

1209. 1) 4 – (-4) = 8

25,7 + х = 3,7 х = 3,7 – 25,7 х = -22

9) 4
5,4 = -1,4 10) 30
42,5 =
12,5 11)
12)
-
8,1 – 0,1 = 8
більше борошна, ніж
2)
1 4 х
1 4 −3 х
1 4 12 4 х = −2 3 4
3 + х =
=
=
х
3)
shkola.in.ua

2) 4 – (-6) = 10

3) 4 – (-1) = 5

1210. 1) 3 – (-1) = 4

2) 3 – (-3) = 6

3) 3 – (-4) = 7

1211. 1) 72 – (-3) = 72 + 3 = 75

2) 8 – (-4) = 8 + 4 = 12

3) 0,1 – (-0,4) = 0,1 + 0,4 = 0,5

1212. 1) 38 – (-1) = 37 + 1 = 39 2) 673 – (-101) = 673 + 101 = 774 3) 0,97 – (-3,4) = 0,97 + 3,4 = 4,37 1213.

1) 8 – (-70) = 8 + 70 = 78

2) 53 – (-53) = 53 + 53 = 106

3) 82 – (-2) = 82 + 2 = 84

4) 49 – (-54) = 49 + 54 = 103

5) 39 – (-28) = 39 + 28 = 67 6) 5 – (-325) = 5 + 325 = 330 7) 1,4 – (-2,9) = 1,4 + 2,9 = 4,3 8) 5,6 – (-4,1) = 5,6 + 4,1 = 9,7 9) 1,5 – (-1) = 1,5 + 1 = 2,5 10) 4,7 – (-2,3) = 4,7 + 2,3 = 7 1214.

1) 5 – (-7) = 5 + 7 = 12

2) 13 – (-13) = 13 + 13 = 26

3) 123 – (-105) = 123 + 105 = 228 4) 4,9 – (-3,23) = 4,9 + 3,23 = 8,13 1215.

1) -7,2 + х = 2

х = 2 + 7,2

х = 9,2

1216.

1) -0,25 + х = 1,2

х = 1,2 + 0,25

х = 1,45 2) 2 2 5 +

3) -187 + х = 45 х = 45 + 187 х = 232

1217. 1) -4 – 4 = -8

2) 1 2 + х = 1 4 х = 1 4 + 1 2 х = 1+2 4 х = 3 4
5 х = 1 5 +2 2 5 х = 1+12 5 х =2 3 5
х = 1
shkola.in.ua

2) -4 – 2 = -6

3) -4 – 6 = -10

1218. 1) -2 – 2 = -4

2) -2 – 4 = -6

1219. 1) -87 – 13 = -87 + (-13) = -100 2) -1 – 198 = -1 + (-198) = -199

3) -1,4 – 0,4 = -1,4 + (-0,4) = -1,8

1221.

1) -12 – 64 = -76

2) -46 – 33 = -79

3) -12 – 23 = -35

4) -91 – 91 = -182

5) -1 – 6 = -7

1220. 1) -3 – 1 = -3 + (-1) = -4 2) -45 – 77 = -45 + (-77) = -122 3) -2,5 – 6,9 = -2,5 + (-6,9) = -9,4

6) -0,09 – 0,9 = -0,99 7) -0,9 – 0,09 = -0,99 8) -5,4 – 0,4 = -5,8 9) -3,7 – 4,7 = -8,4 10) -2,7 – 2,6 = -5,3 1222.

1) -4 – 12 = -16 2) -72 – 34 = -106 3) -6,4 – 2,4 = -8,8 1223.

1) 4,8 + х = -9

х = -9 – 4,8

х = -13,8 2) 5 1 2 + х = 1 4 х = -0,25 – 5,5 х = -5,75 3) 65,1 + х = -10 х = -10 – 65,1 х = -75,1 1224.

1) 51 + х = -14

х = -14 – 51

х = -65

1225. 1) -5 – (-4) = -5 + 4 = -1

2) 5 + х = -21 х = -21 – 5

х = -26

2) -5 – (-5) = -5 + 5 = 0

3) -5 – (-6) = -5 + 6 = 1

1226. 1) -2 – (-2) = -2 + 2 = 0

2) -2 – (-1) = -2 + 1 = -1

shkola.in.ua

3) -2 – (-5) = -2 + 5 = 3

1227. 1) -42 – (-8) = -42 + 8 = -34

2) -11 – (-7) = -11 + 7 = -4

3) -8,1 – (-0,01) = -8,1 + 0,01 = -8,11

1228. 1) -5 – (-9) = -5 + 9 = 4

2) -38 – (-9) = -38 + 9 = -29

3) -0,23 – (-1) = -0,23 + 1 = 0,77 1229.

1) -8 – (-70) = -8 + 70 = 62

2) -53 – (-53) = -53 + 53 = 0

3) -82 – (-2) = -82 + 2 = -80

4) -49 – (-54) = -49 + 54 = 5

5) -39 – (-28) = -39 + 28 = -11

6) -5 – (-325) = -5 + 325 = 320

7) -1,4 – (-2,9) = -1,4 + 2,9 + 1,5

8) -5,6 – (-4,1) = -5,6 + 4,1 = -1,5

9) -1,5 – (-1) = -1,5 + 1 = -0,5

10) -4,7 – (-2,3) = -4,7 + 2,3 = -2,4 1230.

1) -5 – (-7) = -5 + 7 = 2

2) -13 – (-13) = -13 + 13 = 0

3) -123 – (-105) = -123 + 105 = -17

4) 4,9 – (-3,23) = 4,9 + 3,23 = 8,13 1231.

1) -4,2 – х = -2

х = -4,2 – (-2)

х = -4,2 + 2

х = -2,2

1232.

1) -9 – х = -16

х = -9 – (-16)

х = -9 + 16

х = 7

1233.

1) -34 – (-51) = -34 + 51 = 17

2) -34 – 51 = -85

3) 34 – (-51) = 34 + 51 = 85 4) 34 – 51 = -17

5) 2,3 – 2,9 = -0,6

1234.

1) 6 – 3,8 = 2,2

2) -6 – (-3,8) = -6 + 3,8 = -2,2

2) -783 – х = -56

х = -783 – (-56)

х = -786 + 56

х = -727

2) -4,55 – х = -8,8

х = -4,55 – (-8,8)

х = -4,55 + 8,8

3) -4 + х = -1,05 х = -1,05 – (-4) х = -1,05 + 4 х = 2,95

х = 4,25 3) 1 2 + х = 1 5 х = -0,2 – (-0,5) х = -0,2 + 0,5 х = 0,3

6) -2,3 – (-2,9) = -2,3 + 2,9 = 0,6 7) -2,3 – 2,9 = -5,2 8) 2,3 – (-2,9) = 2,3 + 2,9 = 5,2 9) 3,5 – (-3,2) = 3,5 + 3,2 = 6,7

3) -6 – 3,8 = -9,8 4) 6 – (-3,8) = 6 + 3,8 = 9,8 1235.

56 -35 -71 -9,45

1236.

Зменшуване
12 -45 Від’ємник 25 26 -14 4,05 -7 11 Різниця 31 -61 -57 -13,5 19 -56
Зменшуване 39,6 -179 -15 19 -51,8 45,7 Від’ємник 52,8
233
8,5 25 -73,3 50 Різниця
13,2 54 -6,5 -6 21,5
4,3 shkola.in.ua
-
-
-
-

1237.

1) 21 – (-21) = 21 + 21 = 42

2) -345 – 345 = -690

3) -2500 – 2500 = -5000 4) 4 7 � 4 7� = 8 7 =1 1 7

1238. 1) -35 – (14 – 21) = -35 – (-7) = -35 + 7 = -28

2) -16 – (-7 – (-9)) = -16 – (-7 + 9) = -16 – 2 = -18 1239.

1) 25 – 5 = 20

2) 25 – 55 = -30

3) 25 – 7,5 = 17,5 4) 25 – 3,8 = 21,2 1240.

1) 6,7 – (-6) = 6,7 + 12,7

2) 6,7 – (-6,7) = 6,7 + 6,7 = 13,4

3) 6,7 – 6,7 = 0

4) 6,7 – ( 1 5) = 6,7 + 0,2 = 6,9

5) 6,7 – (-0,02) = 6,7 + 0,02 = 6,72 6) 6,7 – (-51) = 6,7 + 51 = 57,7

7) 6,7 – (0,99 – 2,54) = 6,7 – (-1,55) = 6,7 + 1,55 = 8,25

8) 6,7 – (37,5 – 42,5) = 6,7 – (-5) = 6,7 + 5 = 11,7 1241.

1) 83 – (-95) = 83 + 95 = 178 2) 83 – 61 = 22

1242. 1) �4,09 � 1 50�� 4,1=4,09

3) 83 – (-0,65) = 83 + 0,65 = 83,65 4) 83 − 1 5 = 83 −0,2= 82,8

2) (−0,02 −6,98) �−7,4+ 2 5� = −7− (−7,4+ 0,4) = −7− (−7) = −7 + 7 =

3)

4) �−6,7− � 7 10�� 8,8= (−6,7 + 0,7) 8,8= −6− 8,8= 14,8

5) (27,3 – (-12)) – (-18,7) = 27,3 + 12 + 18,7 = 58 1243. 1) (32,5 – ( 1 2)) – (-8,6) = (32,5 +

2) (-541 – (-3000)) – 209 = (-541 +

1244. 1) 1000 – 5627 – 23112 –

2) -4040 – 762 – 3030 + 32 = -7070 – 730 = -7800

1245. 1) 4,25 – 9,05 –1 5 = 4,25 – 9,05 – 0,2 = -5

2) 5 24 1 6 1 4 = 5 24 4 24 6 24 = 5

3) 2503 – (-831) – (-1169) = 2503 + 831 + 1169 = 4503

4) -72,62 – (-51,15) – (-56,47) = -72,62 + 51,15 + 56,47 = 35

5) -743 – (-395) – (-1043) = -743 + 395 + 1043 = 695

6) 405,2 – (-2,91) – (-6,7) = 405,2 + 2,91 + 6,7 = 414,81

1246. 1) -19 – 11 – (-32,5) = (-19 – 11) + 32,5 = -30 + 32,5 = 2,5

0,02
1= 0,01
+
4,
0
�−
�−
2�� − (4
5+
−11,6) = (−54,1+ 0,5) − (−7,1)
7,1=
54,1 −
1
,
(
= −53,6 +
46,5
0,5) + 8,6 = 33 + 8,6 = 41,6
3000)
209 = 2459
209
2250
0
-4627
23112 = -27739
=
=
= 5 16 56 16 = 51 16 = −3 3 16
2 7 10 1,3 =2 −0,7− 1,3 =2 2= 0
1
4 1 10 2 5
4
1
4= 0,9
3) -25,1 – 7,2 – 4,9 = -30 – 7,2 = -37,2 4) 234 – 24,8 – 675,2 = 234 – 700 = -466 5) 3 8 1 16 −3 1 2 = 6−1 16 56 16
6)
7)
,
=1,
−0,
−0,
24
shkola.in.ua

2) 8,2 – (-12,8) – 5 = (8,2 + 12,8) – 5 = 21 – 5 = 16

3) -23,5 – 36,5 – 24,2 – (-39,8) = (-23,5 – 36,5) – 24,2 + 39,8 = -60 + 15,6 = -44,4

4) 2,348 – (-5,652) – (-10,3) – (-35,7) = (2,348 + 5,652) + (10,3 + 35,7) = 8 + 46 = 54

5) -3,8 – (-5,3) – (-1,8) – (-4,7) = -3,8 + 5,3 + 1,8 + 4,7 = (-3,8 – 1,8) + (5,3 + 4,7) = -2 + 10 = 8

6) 5 10 � 2 5�

8) 7,52 − 3 50 − (−

3) 27,56 – 36 + (-27,56) – (-12) = -

+

4) 39,126 – 12,1 + 18 – 21,026 = (39,126

=

,

19 9 9 − 37 = 20 − 37

АВ = ОА + ОВ = 0 – а + 0 – b = -a + b = -(a – b) = ǀa - bǀ. 1250.

1) АВ = ǀ12 - 20ǀ = ǀ-8ǀ = 8

2) АВ = ǀ15 – (-2) ǀ = ǀ17ǀ = 17 3) АВ = ǀ-4 – (-18,5) ǀ = ǀ14,5ǀ = 14,5

4) АВ = ǀ0,5 – 4,9ǀ = ǀ-4,4ǀ = 4,4

5) АВ = ǀ6 – (-24) ǀ = ǀ30ǀ = 30

6) АВ = ǀ-6 – (-2,5)ǀ = ǀ-3,5ǀ = 3,5 1251.

1) ǀх + 5ǀ = 1

х + 5 = 1 або х + 5 = -1

х = 1 – 5 х = -1 – 5

х = -4 х = -6

2) ǀх + 4ǀ = 3

х 4 = 3 або х + 4 = -3

х = 3 – 4 х = -3 – 4

х = -1 х = -7

1252. 99 – (-9999) = 99 + 9999 = 10098

1253. -99 – 999 = -1098

3) ǀхǀ + 6 = 1

ǀхǀ = 1 – 6

ǀхǀ = -5

Розв’язків немає

4) ǀхǀ + 12 = 8

ǀхǀ = 8 – 12

ǀхǀ = -4

Розв’язків немає

1254. Нехай х – задумане число, відповідно:

х – (-35) – 90 = -140

х = -140 – 35 + 90

1 2� = 5 10 + 2 5 + 1 2 = 5 10 + 4 10 + 5 10 = 14 10 =1,4
�2 � 6 100��
2,44) =2+ 6 100 +2,44 =2+ 0,06 +2
44 =4
5
− �−
7)
(
,
2,08) = 7,52 −0,06 +2,08 = 7,52 +2,08 −0,06 =9,54
(-28)
14
-5
15 + 28
14 = -6
8
11
30
1247. 1) -5 – 15 –
=
2) 2 – 29 – (-8) – 11 = 2 – 29 +
= -
21,026)
(-12,1 + 18) = 18,1 + 5,9 = 24
36
12
-24
+
� 2 15�
15 5
11 5 + 2 15 = 4 5 + 2 15 = −12+2 15 = 10 15 = 2 3
10 2 9 � 4 1 9� 37 � 5 2 3� = �10 2 9 +4 1 9 +5 2 3� 37 = �10 2 9 +4 1 9 +5 6 9� 37 =
= −17
2 + (−8,05)
(−4,42) = 3,5 − 8,05 +4,42 = 7,92 − 8,05 = −0,13
1 31 50� = −6,02 + 23,6 +1,62 = 19,2 3) 4 4 15 � 1 1 3� + � 1 6� =4 4 15 + 4 3 1 6 =4 8 30 + 40 30 5 30 =4+ 27 30 =4 9 10 =4,9 4) 0,25 - ǀ-3,6ǀ + (-5) - ǀ1 4 ǀ = 0,25 – 3,6 – 5 – 0,25 = -8,6 1249. Відстань між точками А і В можна подати як суму відстаней АО і ОВ, тобто
5) −3− � 2 1 5�
=
+
6)
1248. 1) 3 1
2) −6,02 + 23,6− �
shkola.in.ua

х = -85 – задумане число.

Відповідь:-85.

1255. Нехай х – задумане число, відповідно:

х− ( 25,3) 145 1 5 = 4 1 5

х = -4,2 + 25,3 + 145,5

х = 116 – задумане число.

Відповідь:116.

1256. 1) 200 ⋅ 2,5 = 500 (грн) – зняли протягом другого місяця.

2) 3500 – (200 + 500) = 2800 (грн) – залишилося після двох місяців.

3) 2800 ⋅ 0,2 = 560 (грн) – зняли третього

4) 2800 – 560 = 2240 (грн) – залишилося на рахунку.

Відповідь:2240 грн.

1257. �1 2 1

1258. 1 – 2 + 3 – 4 – 5 – 6 – 7 + 8 – 9 = -21 1259. 2 – 4 – 6 + 8 – 10 + 12 = 2 1260. 15,5°С –

1261. 697 – 34,7 + 15,5 = 677,8 (см) 1262.

1) Ні

Так 1263.

1) Ні

Так 1264. Ні, або тільки додатними, або тільки від’ємними. 1265.

1) Ні 2) Так 1266.

1) Ні 2) Так 1267. 1) 15 + 15 + 15 + 15 + 15 + 15 = 6 ⋅ 15 = 90

2) -7 +(-7) + (-7) + (-7) + (-7) = 5 ⋅ (-7) = -35

3) -5 + (-5) + (-5) + (-5) = 4 ⋅ (-5) = -20 1268.

1) 1 ⋅ 20 = 20 2) (-2) ⋅ 20 = -40 3) 200 ⋅ 20 = 4000 1269. 1) 1,2 + 1,2 + 1,2 + 1,2 + 1,2 + 1,2 + 1,2 + 1,2 + 1,2 + 1,2 = 10 ⋅ 1,2 = 12 2) -5 + (-5) + (-5) + (-5) + (-5) + (-5) = 6 ⋅ (-5) = -30 1270.

1) -9 ⋅ 21 < 7 ⋅ 21

2) -3 ⋅ 45 < 6 ⋅ 4

3) 0,2 ⋅ 2 > 112 ⋅ (-54) 4) -3 ⋅ 16 = -16 ⋅ 3 1271.

1) -10 ⋅ 4 = -40

2) -35 ⋅ 6 = -210

3) -1,1 ⋅ 9 = -9,9

4) -2,8 ⋅ 0,7 = -1,96 5) -7 ⋅ 0,3 = -2,1 6) -2,3 ⋅ 3 = -6,9 7) -3,5 ⋅ 1,6 = -5,6 8) -101 ⋅ 55 = -5555 1272.

х -25 -12 -4 -2 -4,5 -1,1 -0,5

3х -75 -36 -12 -6 -13,5 -3,3 -1,5

місяця.
�1
1 2� +
+ � 1 100 1 99� = 1 2 1+ 1 3 1 2 + 1 4 1 3 + ⋯ + 1 99 + 1 98 + 1 100 1 99 = 1 100 1= 1 100 100 100 = 99 100
– 1,5°С
1,5°С – 1,5°С
9,5°С
+
3
1,5°С
=
2)
2)
shkola.in.ua

1273.

1) -4 ⋅ 20 = -80

2) -5 ⋅ 0,5 = -2,5

3) -1,3 ⋅ 20 = -26 4) -21 ⋅ 81 = -1701 1274.

1) х : 8 = -0,6

х = -0,6 ⋅ 8

х = -4,8

1275.

1) х : 10 = -3,4 х = -3,4 ⋅ 10 х = -34

1276.

1) 8 ⋅ (-5) = -40

2) 2 ⋅ (-31) = -62

3) 1,8 ⋅ (-4) = -7,2 4) 6,2 ⋅ (-0,4) = -2,48

5) 20 ⋅ � 4 5� = 16

1277.

1) 4 ⋅ (-7) = -28 2) 5 ⋅ (-68) = -340

1278.

1) х : (-10) = 0,1

х = 0,1 ⋅ (-10)

2) х : 12 = -2 х = -2 ⋅ 12 х = -24 3) х : 0,5 = -6

2) х : 3 = -9 х = -9 ⋅ 3 х = -21 3) х : 0,1 = -2

3) 1,9 ⋅ (-0,3) = 0,57 4) 6,1 ⋅ (-9,1) = 55,51

х = -1 2) х : (-6) = 48 х = 48 ⋅ (-6) х = -288

1279.

1) х : (-8) = 56 х = 56 ⋅ (-8)

х = -448 2) х : (-4) = 10 х = 10 ⋅ (-4) х = -40 3) х∶ � 1 2� = 0,4 х = 0,4 ⋅ (-0,5) х = -0,2

1280.

1) -11 ⋅ 2 = 2 ⋅ (-11) 2) 15 ⋅ (-6) = -6 ⋅ 15 3) 11 ⋅ 2 > 2 ⋅ (-11) 4) 15 ⋅ 6 > -6 ⋅ 15 1281

1) -4 ⋅ 9 = 9 ⋅ (-4) 2) 11 ⋅ (-22) < 22 ⋅ 11 1282.

1) -4 ⋅ (-25) = 100 2) -12 ⋅ (-100) = 1200

3) -0,04 ⋅ (-2) = 0,08 4) -1,3 ⋅ (-0,1) = 0,13 5) -65 ⋅ (-12) = 780 6) -0,01 ⋅ (-130) = 1,3 1283.

1) -2 ⋅ (-44) = 88 2) -0,8 ⋅ (-5) = 4

3) -20 ⋅ (-39) = 780 4) 6 7 ⋅ � 7 18� = 1 3

4) х∶ 5 6 = 30 х = 30 ⋅ 5 6 х
х = -6 ⋅ 0,5 х = 3
= -25
4) х∶ 1 6 = 1 2 х = 1 2 ⋅ 1 6 х = 1 12
х = -2 ⋅ 0,1 х = -0,2
6) 7 2 ⋅ � 1 7� = 1 2 7) 65
(-111)
-7215 8)
⋅ (−
11 6 ⋅ (
=
1 5 6
12) =
−12) = −22
3)
� 4 5� =2 1 2 х = 5 2 ⋅
4
х∶
5� х = -2
shkola.in.ua

1284.

-25

-4х 100 48 16 8 18

1285.

1) 8 ⋅ 2 = -2 ⋅ (-8) 2) 3 ⋅ (-16) < -16 ⋅ (-3) 1286.

1) 4 ⋅ 9 = -9 ⋅ (-4) 2) -11 ⋅ (-22) < -22 ⋅ 11 1287.

1) х : (-9) = -0,4

х = -0,4 ⋅ (-9) х = 3,6 2) х : (-53) = -2 х = -2 ⋅ (-53) х = 102 3) х : (-1,8) = -1,1 х = -1,1 ⋅ (-1,8) х = 1,98 1288.

1) х : (-2) = -7

х = -7 ⋅ (-2) х = 14 2) х : (-10) = -7,4 х = -7,4 ⋅ (-10) х = 74

3) х : (-1,2) = -36 х = -36 ⋅ (-1,2) х = 43,2 1289.

1) 3 ⋅ (-3) = -9 2) 6 ⋅ (-6) = -36

3) 9 ⋅ (-9) = -81 4) 10 ⋅ (-10) = -100 1290.

1) 22 ⋅ (-0,3) = -6,6 2) -22 ⋅ 0,3 = -6,6 3) -22 ⋅ (-0,3) = 6,6 4) 22 ⋅ 0,3 = 6,6 1291.

1) 10 ⋅ (-14) = -140 2) -10 ⋅ 14 = -140 3) -10 ⋅ (-14) = 140 4) 10 ⋅ 14 = 140 1292.

1) Від’ємний 2) Додатний 3) Від’ємний 4) Додатний 5) Додатний 6) Додатний 1293.

1) Додатний 2) Додатний

3) Від’ємний 4) Додатний 5) Від’ємний 1294.

Знак числа а + - - +

Знак числа b - - + +

Знак числа ab - + - + 1295.

Знак числа а -3 -0,8 9 -6 17 -2

Знак числа b + - - - - +

Знак числа ab - + + + -1296.

1) -3,65 ⋅ 0 = 0 2) 5 9 ⋅0 = 0 3) 0⋅ � 4 5 7� = 0 4) -0,6 ⋅ 0 = 0 1297.

1) -5 ⋅ х = 0 х = 0 2) 0,47 ⋅ х = 0 х = 0 3) 3 7 ⋅х = 0 х = 0

0,5
х
-12 -4 -2 -4,5 -1,1 -
4,4 2
shkola.in.ua

1298.

1) -56 ⋅ (-1) = 56

2) 1 ⋅ 56 = 56

3) -1 ⋅ 56 = -56

4) 0,92 ⋅ (-1) = -0,92

1299.

5) 0,92 ⋅ 1 = 0,92 6) -1 ⋅ (-53,9) = 53,9 7) 4 5 ⋅ ( 1) = 4 5 = 0,8 8) -1 ⋅ (-1045) ⋅ (-1) = -1045

а ⋅ 0 0 0 0 0 0 0 0 1300.

1) 3 ⋅ (-1) = = -3 1,7 ⋅ (-1) = 1,7 -8 ⋅ (-1) = 8 0,64 ⋅ (-1) = -0,64 -0,3 ⋅ (-1) = 0,3 2) -3 ⋅ 1 = -3 -1,7 ⋅ 1 = -1,7

1301. 1) -0,5 ⋅ (-31) ⋅ (-2) = -31 2) 1 5 ⋅ (−0,12) ⋅ ( 10) = 0,24

3) 2,5 ⋅ (-32) ⋅ (-0,4) = 32 4) 2 7 ⋅ ( 34) ⋅ 14 = 136 5) 11,8 ⋅ (-3,324) ⋅ 0 = 0

3 7) -25 ⋅ 0,3 ⋅ 4 = -30 8) 11 ⋅ (−3) ⋅ � 6 55� = 18 5 = 3,6

1302. 1) -0,2 ⋅ 94 ⋅ (-5) = 1 ⋅ 94 = 94 2) -81,3 ⋅ 253 ⋅ 0 = 0 3) −0,2 ⋅ �− 4 7� ⋅ (−5) ⋅7 =1 ⋅ (−4) = −4 4) 1 3 ⋅0,1 ⋅ � 1 4� ⋅ ( 12) = � 1 12� ⋅ ( 12) ⋅0,1= 0,1 1303.

1) (-3 + (-5)) ⋅ 8 = -8 ⋅ 8 = -64 (-3) ⋅ 8 + (-5) ⋅ 8 = -24 + (-40) =

1) �5 7 +2� ⋅ (−7) = �5 7 + 14 7 � ⋅ (−7) = 19 7 ⋅ (−7) = 19 2) �−4,9 − 1 2� ⋅ 2= (−4

3) -1000 ⋅ (0,3 – 0,031) = -1000 ⋅ 0,269 = -269

1306. 1) 18 ⋅ (-5) ⋅ 4 = 18 ⋅ (-20) = -360

а -32 -8 -1 0 1 5 24 а
1
32 -8 -1 0 1 5 24 а
0
-5 -24
-5 -24
-
⋅ (-1) 32 8 1
-1
-1 ⋅ а 32 8 1 0 -1
8 ⋅ 1 = 8 -0,64 ⋅ 1 = -0,64 0,3 ⋅ 1 = 0,3
( 101)
13 15 = 101 3 = 99
6) � 5 13� ⋅
2
64 2) (4,5 + (-1,6)) ⋅ 2 = 2,9 ⋅ 2 = 5,8 4,5 ⋅ 2 + (-1,6) ⋅ 2 = 9 + (-3,2)
5,8 1304.
9 −0,5)
−5
4
−10,8
1000
0,091)
-91
12
10 12�
24
1 2
12
7 = (−0,7
1 7 = −0,1
45
25 45�
45
46 45
45
46
-
=
,
⋅ 2=
,
⋅ 2=
3) 15 ⋅ �1 5 2 3� = 15 ⋅ � 3 15 10 15� = 15 ⋅ � 7 15� = −7 4) 1000 ⋅ (-0,1 + 0,01 – 0,001) =
⋅ (-
=
5) �1 6 1 3� ⋅ ( 18) = �1 6 2 6� ⋅ ( 18) = � 1 6� ⋅ ( 18) = 3 6) 24 ⋅ � 5 12 3 4 + 5 6� = 24 ⋅ � 5 12 9
+
=
=
1305. 1) (6,3−7) ⋅ 1
) ⋅
2) � 7 15 + 5 9� ⋅ 45 = �21
+
=
=
shkola.in.ua

2) 18 ⋅ � 1+ 5 6� = 18 ⋅ � 1 6� = −3

3) 18 ⋅ �−2,6− 2 1 5� = 18 ⋅ (−2,6− 2,2) = 18 ⋅ (−4,8) = −86,4

1307. 1) 9,5 ⋅ � 1 1 2� = 9,5 ⋅ ( 1,5) = 14,25

14,25 – (-1,5) = 15,75 – на стільки більше.

2) 14,25 – (-9,5) = 23,75 – на стільки більше.

3) -9,5 + (-1,5) = -8

14,25 – (-8) = 22,25 – на стільки більше.

1308. 1) 3,7 ⋅ (-5,6) = -20,72 -20,72 – (-5,6) = -15,12 – на стільки менший.

2) -20,72 – 3,7 = -24,42 – на стільки менший.

3) -20,72 – (3,7 + (-5,6)) = -20,72 – (-1,9) = -20,72 + 1,9 = 18,82 – на стільки

менший. 1309.

1) х – 9 ⋅ 32 – 32 = 4 – 6 ⋅ (-15)

х = 32 + 9 ⋅ 32 + 4 + 6 ⋅ 15

х = 32 ⋅ 10 + 4 + 90

х = 320 + 90 + 4

х = 414 2) х : 5,5 + 0,6 = -13 ⋅ 1,4 + 5 ⋅ (-1,2)

3) х∶

х : 5,5 = -18,2 – 6 – 0,6

х : 5,5 = -24,8

х = -24,8 ⋅ 5,5

9 4� −3� = 21

х : (-3 – 3) = 21

х : (-6) = 21

х = 21 ⋅ 6

х = 126

1310.

1) -12 ⋅ 35 + х = -34 ⋅ (-2) + 2

х = 34 ⋅ 2 + 2 + 12 ⋅ 35 х = 35 ⋅ 2 + 12 ⋅ 35 х = 35 ⋅ 14

= 490 2) х∶ ( 10,5) = 1 2 + 7⋅ (−0,05) х : (-10,5) = 0,5 – 0,35 х = 0,15 ⋅ (-10,5) х = -1,575 1311. 1) Перший

3)

1312. 1)

2)

1313.

1) Додатний 2) Від’ємний 3)

1314.

1) 1 ⋅ 1 = 1 (-1) ⋅ (-1) = 1

2) 5 ⋅ 5 = 25 (-5) ⋅ (-5) = -25

Існує два способи. 1315. -2 – 6 – 9 = -17

1 + 3 + 4 + 5 + 8 + 9 = 28

3) 8 ⋅ 8 = 64 (-8) ⋅ (-8) = 64 4) 11 ⋅ 11 = 121 (-11) ⋅ (-11) = 121

х
= -136,4
�4 3 ⋅ � 2 1 4� 21 7 � = 21 х∶ �4 3 ⋅ �−
вираз більший за другого.
Перший вираз менший від другого.
Перший вираз більший за другого.
Перший вираз менший від другого.
Перший вираз більший за другого.
х
2)
Від’ємний
Додатний
4)
shkola.in.ua

1316. -1 – 9 – 3 – 7 – 5 = -25

2 + 8 + 10 + 4 + 6 = 30

30 – 25 = 5

0. 1319.

1) -2 ⋅ (х – 4) = 0

х – 4 = 0

х = 4

2) 12 ⋅ (7,8 + х) = 0 7,8 + х = 0

х = -7,8

3) 23,4 ⋅ ǀхǀ = 0 ǀхǀ = 0 х = 0 4) ǀх - 5ǀ ⋅ (-6) = 0 ǀх - 5ǀ = 0

х = 5

5) (8 – х) ⋅ ǀ-0,72ǀ = 0

8 – х = 0

х = 8

6) (х – 234) ⋅ (-234) = 0

х – 234 = 0

х = 234 1320.

1) 41 ⋅ (х – 41) = 0

х – 41 = 0

х = 41

2) -77 ⋅ (0,25 + х) = 0 0,25 + х = 0 х = -0,25

3) ǀ-57ǀ ⋅ ǀхǀ = 0 ǀхǀ = 0 х = 0 1321. 1) − 5

28 –
дорівнює 0, а сума – додатна. Тому сума чисел більша.
17 = 11 Добуток чисел
– від’ємний, а сума – додатна. Тому сума чисел більша.
⋅ 4 ⋅ 5 ⋅ 6 ⋅ 7 ⋅ 8
40 320.
⋅ 0 ⋅ 1 ⋅ 2 ⋅ 3 ⋅ 4 ⋅ 5 ⋅ 6 ⋅ 7 ⋅ 8 ⋅ 9 ⋅
весь добуток дорівнює
Добуток чисел
1317. Добуток 1 ⋅ 2
3
=
1318. -3 ⋅ (-2)
(-1)
10 Серед множників є число 0, тому
7
,4) ⋅3 1 2 ⋅ 2 7 = − 5 7 ⋅ �− 7 5� ⋅ 7 2 ⋅ 2 7 =1
11 ⋅ �− 2 15� ⋅7 1 3 ⋅ (−6) ⋅ 40 = 3 11 ⋅ �− 2 15� ⋅ 22 3 ⋅6⋅ 40 = −64 3) 5 ⋅ ( 4) ⋅ (−3) ⋅ ( 1) ⋅ �1 3 ⋅ 1 4 ⋅ 1 5� = �5 ⋅ 1 5� ⋅ �4 ⋅ 1 4� ⋅ �3⋅ 1 3� ⋅ 1=1 4) 4,2 ⋅ � 1 35� + 121 169 ⋅ � 1 2 11� (−3) ⋅ 1 25 = 21 5 ⋅ � 1 35� + 121 169 ⋅ � 13 11� + 3 25 = 3 25 11 13 + 3 25 = 11 13 5) ( 5)2 ( 4,2)2 + (−0,07) ⋅ � 5 28� = 25 17,64 + 7 100 ⋅ 5 7 = 7,36 + 1 20 = 7,36 + 0,05 = 7,41 6) (5 ⋅ (-7) + 4) ⋅ ǀ-0,9 + 5 ⋅ 0,15ǀ = (-35 + 4) ⋅ ǀ-0,9 + 0,75ǀ = -31 ⋅ 0,15 = -4,65 1322. 1) 24 ⋅ � 5 12 3 4 + 1 2 1 6 2 3� = 24 ⋅ � 5 12 9 12 + 6 12 2 12 8 12� = 24 ⋅ � 8 12� = 16 2) � 1 10 � 1 7� + 1 5 1 3� ⋅ 210 = � 21 210 + 30 210 + 42 210 70 210� ⋅ 210 = 23 210 ⋅ 210 = 23 3) 153 ⋅ � 1 9 + 1 17 2 51� 18 ⋅ �4 9 1 6 + 8 18� = 153 ⋅ � 17 153 + 9 153 6 153� 18 ⋅ � 8 18 3 18 + 8 18� = 153 ⋅ � 14 153� 18 ⋅ 13 18 = 14 13 = 27 1323. 1) х = 10,5 ⋅ 2 2 15 + ( 5,4) ⋅3 7 9 108 285 ⋅ � 19 144� = 21 2 ⋅ 32 15 27 5 ⋅ 34 9 + 108 285 ⋅ 19 144 = 112 5 102 5 + 3 60 = 22,4 20,4+ 0,05 = 42,75 0,2х = -42,75 ⋅ 0,2 = -8,55 2) х =1,8 ⋅ �−4 2 3� + 6 5 6 ⋅ �− 6 41� = 9 5 ⋅ �− 14 3 � + 41 6 ⋅ �− 6 41� = − 42 5 − 1= −8,4 − 1= 9,4
= -9,4 ⋅ 0,2 = -1,88 1324. 1) (-8 – 6m) ⋅ 11 = -88 – 66m 2) (-15 + (-a)) ⋅ 4 = -60 – 4a shkola.in.ua
⋅ (−1
2)
3
0,2х

1325.

1326.

kl, mn – від’ємний. Отже, добуток kn – додатний. Нехай l і m – від’ємні, тоді k і n – додатні. Отже, добуток kn –

додатний. 1327.

1) Додатний 2) Від’ємний 1328.

1) Додатний 2) Додатний

3) Від’ємний 1329.

1) х (х – 3,7) (х + 9,2) = 0

х – 3,7 = 0

х + 9,2 = 0

х = 0; х = 3,7; х = -9,2

2) ǀх - 23ǀ ⋅ (х + 12,7) = 0

ǀх - 23ǀ = 0

х = 23

х + 12,7 = 0

х = -12,7

1330. 1) ǀх - 4ǀ = 1

х – 4 = 1

або х – 4 = -1

х = 5 х = 3

Добуток коренів – 5 ⋅ 3 = 15

3) (ǀхǀ - 0,3) (5 – х) (х – 16,5) = 0

ǀхǀ - 0,3 = 0; 5 – х = 0; х – 16,5 = 0

ǀхǀ = 0,3; х = 5; х = 16,5; х = 0,3; х = -0,3; х = 5; х = 16,5

4) (ǀхǀ + 4) х (6,7 – х) = 0

ǀхǀ + 4 = 0; х = 0; 6,7 – х = 0

ǀхǀ = -4; х = 0; х = 6,7 х = 0; х = 6,7

Відстань між точками А(3) і В(5): АВ = 5 – 3 = 2 Середина відрізка АВ – точка С(4)

2) 3 ⋅ ǀх + 1ǀ = 6

ǀх + 1ǀ = 2

х + 1 = 2 або х + 1 = -2

х = 1 х = -3 Добуток

– 1 ⋅ (-3) = -3

точками А(-3) і

АВ – точка С(-1) 3) ǀх - 2ǀ = 3

х – 2 = 3 або х – 2 = -3

х = 5 х = -1

Добуток коренів – 5 ⋅ (-1) = -5

АВ = 1 – (-3) = 4

точками А(-1) і В(5): АВ = 5 – (-1) = 6

цілих чисел від
до
відмінних від нуля, є 100 від’ємних чисел. Їхній добуток додатний, а отже, і шуканий добуток теж додатний.
Якщо
або додатними, або від’ємними. Нехай
– додатні,
добуток
Серед
-100
50,
добуток lm > 0, то l та m є
l і m
тоді k і n – від’ємні, бо
коренів
Відстань між
Середина відрізка
В(1):
Відстань
Середина відрізка АВ
точка
shkola.in.ua
між
С(2)

1333. 1) 10 ⋅ 2,5 = 25 (км) – проїхали

2) 10 + 2 = 12 (км/год) – нова швидкість велосипедистів.

3) 12 ⋅ 1 1 3 = 12 ⋅ 4 3 = 16 (км) – проїхали друзі зі швидкість 12 км/год.

4) 25 + 16 = 41 (км) – проїхали друзі всього.

Відповідь:41 км. 1334. 1) 3,75 ⋅ 5,2 = 19,5 (м²) – площа підлоги кімнати і лінолеуму.

2) 19,5 ⋅ 104 = 2028 (грн) – вартість лінолеуму.

Відповідь:19,5 м²; 2028 грн. 1335. 1) 1 ⋅ 56 + 1 ⋅ 14,5 + 1,5 ⋅ 85 = 56 + 14,5 + 127,5 = 195 (грн) – заплатив

Олег за покупку.

2) 290 – 198 = 92 (грн) – залишилося в Олега.

Відповідь:92 грн. 1336.

1) Ні 2) Так 1337.

1) Так 2) Ні

1338.

1) Так

1339.

1) а) 40 2) а) 5 3) а) 8 4) а) «+» 5) 8 1340.

1) Ні 2) Ні 3) Так 1341.

1) Ні 2) Ні 3) Так 1342.

1) Ні 2) Ні 3) Так 4) Так 1343.

1) 63 : (-9) = -7

2) -44 : 4 = -11

3) -3 : 12 = -0,25

4) -10 : 25 = -0,4

5) 544 : (-16) = -34

6) 56 : (-8) = -7 7) -96 : 4 = -24

8) 45 : (-15) = -3

9) 0,1 : (-2,5) = -0,045 10) 0,84 : (-1,2) = -0,7 11) 0,82 : (-2) = -0,41 12) -16,9 : 13 = -1,3 1344.

1) 196 : (-4) = -49

2) -42 : 6 = -7

3) -0,6 : 2 = -0,3

4) -12 : 6 = -2

5) 22,5 : (-0,25) = -90 6) -14,4 : 0,32 = -45

1331. �1+ 1 2� ⋅ �1 3 1� ⋅ �1+ 1 4� ⋅ �1 5 1� ⋅ �1+ 1 6� ⋅ �1 7 1� ⋅ �1+ 1 8� ⋅ �1 9 1� = 3 2 ⋅ �− 2 3� ⋅ 5 4 ⋅ �− 4 5� ⋅ 7 6 ⋅ �− 6 7� ⋅ 9 8 ⋅ �− 8 9� = (−1) ⋅ (−1) ⋅ (−1) ⋅ (−1) =1 1332. Позначимо кожен знак «+» число 1, а кожен знак «-» - числом -1. Щоб знайти, який знак залишиться після усіх зазначених в умові задачі операцій, потрібно знайти знак добутку десяти множників 1 та сімнадцяти множників -1. Очевидно, що знак такого добутку «-». Тому після двадцяти шести операцій на дошці
залишиться знак «-».
друзі зі швидкість 10 км/год.
3)
4)
Так
Ні
2)
Ні
shkola.in.ua

1345.

1) -8 : 2 < 8 : 2

2) 30 ∶ � 1 2� < 15 ∶ 30

3) -15 : (-6) > -15 : 6 4) 128 : (-2) < 8 ∶ 1 8 1346.

1) -100 : 2 < 100 : 2

2) 6 : (-3) = -6 : 3 1347.

1) 8 : х = -56

х = 8 : (-56)

х = 8 56 = 1 7

2) -1,2 : х = 4 х = -1,2 : 4 х = -0,3 3) -0,3 ⋅ х = 0,06 х = 0,06 : (-0,3) х = -0,2 1348.

1) х ⋅ (-5) = 135

х = 135 : (-5)

х = -27

2) 9 : х = -7,2 х = 9 : (-7,2) х = -1,25 3) -0,24 : х = 0,01 х = -0,24 : 0,01 х = -24 1349.

1) -48 : (-12) = 4

2) -42 : (-6) = 7

3) -65 : (-5) = 13

4) 8 ∶ ( 56) = 8 56 = 1 7

5) -459 : (-9) = 51 6) -1,25 : (-0,5) = 2,5 7) -8,1 : (-0,9) = 9 8) -4,41 : (-2,1) = 2,1 9) -0,404 : (-0,04) = 10,1 1350.

1) -124 : (-4) = 31

2) -80 : (-160) = 0,5

3) -84,25 : (-2,5) = 33,7 1351.

1) -7 : (-5) = 7 : 5

2) -15 : 30 < -15 : (-30) 3) -15 : (-6) > -15 : 6 4) 128 : (-2) < -8 : (-2) 1352.

1) -12 : (-3) = 12 : 3 2) -45 : (-6) > 45 : (-6) 1353.

1) -6 : х = -36

х = -6 : (-36)

х = 6 36 = 1 6 2) -2,2 : х = -0,2 х = -2,2 :

1354.

1) х ⋅ (-0,2) = -24

х = -24 : (-0,2) х = 120 2) -121 : х = -1,1 х = -121 : (-1,1) х = 110

1355.

1) -5,05 : (-5) = 1,01 2) 5,05 : 5 = 1,01 3) -5,05 : 5 = -1,01 4) 5,05 : (-5) = -1,01 1356.

1) -84 : (-2) = 42 2) 84 : 2 = 42

3) 84 : (-2) = -42 4) -84 : 2 = -42

0,2) х
3) −3,9 ⋅х = 1 3 х = 1 3 ∶ (−3,9)
(-
= 11
х = 1,3
3) 7 9 ∶х = 1 3 х = 7 9 ∶ � 1 3� х =2 1 3
shkola.in.ua

1357.

Знак числа а + - - +

Знак числа b - - + +

Знак числа а : b - + - + 1358.

Знак числа а 90 -42 -6,8 -1

Знак числа b -10 2,1 1 -1,2

Знак числа а : b - - - +

Знак добутку а ⋅ b - - - +

Знак суми а + b + - -1359.

1) -3 : (-32) ⋅ 65 > 0

2) 42 : (-4,4) ⋅ (-2,9) : (-7,08) < 0

3) -36 : (-6) > 0 4) 64 : (-0,8) ⋅ (-9) : (-3,3) < 0 1360.

1) Ні 2) Ні 1361.

1) -6 : 1 = -6

2) -3,67 : 1 = -3,67

3) 0 : 6 = 0

4) 0 : (-5,98) = 0 5) 51 : (-1) = -51 6) 15 : (-15) = -1

7) -0,9 : 0,9 = -1 8) -0,35 : (-0,35) = 1 1362.

1) -13 : 1 = -13

2) -56 : (-1) = 56

3) 187 : (-1) = -187

4) 0 : 6 = 0 5) 1 : (-1) = -1 6) 1 8

1 8�� = 1 7) 8,92 : (-0,2) : (-1) = 44,6 8) 12 : (-1) ⋅ (-2,5) = 30

1363.

1) х : 2 =

1364.

1) х : (-0,4) = 0 х = 0 2) х : (-4) = 4 х = 4 ⋅ (-4) х = -16

1365.

: (-а) -1 -1

1366. 1) -0,6 : (-2) – 2 ⋅ (-3) : (-2,4) + (-2,3) = 0,3 – 2,5 – 2,3 = -4,5

2) 6,4 – 2 ⋅ (-16) : (-0,1) : 400 = 6,4 – 0,8 = 5,6

3) -7,7 : 11 + (-5,8) : (26 : (-13)) = -0,7 + 5,8 : 2 = -0,7 + 2,9 = 2,2

� �
0
2) х : (-34) = 0 х = 0 3) х : 0,09 = 0 х = 0 4)
(
34) = 0
х = 0
х :
-
х = 0
а -8 -1 1 5 1 : а 1 8 -1 1 1 5 а
1 -8 -1 1 5 а
-1) 8 1 -1 -5
а 1 8 1
1 5
-1
:
: (
-1 :
-1
0 : а 0 0 0 0 а
-1
shkola.in.ua

2)

3)

8

�− 1 8� =8 ⋅ (−8) = −64

6) �− 2 3� ∶0,4= − 2 3 ⋅ 5 2 = −1 2 3 1369. 1) -67928 : 1213 – 625 : (-25)

2) 1 – 0,3 : (-1,2) > 1 1 2 ∶ ( 2,5) 1371. 1) 2 9 ∶ ( 18) = 2 9 ⋅ 1 18 = 1 81 2) 3

1372. 1) 15 ⋅ (-6) : (-120) – (-80) :

2) -175 : (-35) – 0 :

1373. 1) -8679 : (-789) + (-2025) : (-45) = 11 + 45 = 56 2) -3564 : (-9) : (-11 ⋅ 2 – 0 : (-34)) = 396 : (-22) = -18 3) -16 ⋅ (14

1374. 1) Ні

1375.

7 9�
56 ⋅ � 25 2 � ⋅ � 9 7� ⋅ 1 3
4) 56 ∶ (−0,08)
:3 =
=4 ⋅ ( 25) ⋅ (−3) = 300 1367. 1) 1,2 ∶ 1 3 ⋅ ( 2) ∶ 4,5= 1,2 ⋅3⋅ ( 2)
4,5=1,6
0,1 : (-10) + 81 : (-0,9) : (-3) ⋅ (-0,01) = -0,01 – 30 ⋅ 0,01 = -0,01 – 0,3 = -0,31
12
16 ∶ � 8 13� = 16 ⋅ 13 8 = 2 ⋅ 13 = 26 3) 2 1 5 ∶ 1 5 = 11 5 ⋅ 5= 11 4) 12 77 ∶ � 15 33� = 12 77 ⋅ � 33 15� = 12 35
4,4 – 2,4 : (-0,24) + (-1212) : (-12) = 4,4 + 10 + 101 = 115,4 1368. 1) 1 2 ∶ (−6) = 1
2)
5)
= -56 + 25 = -31 2) -512 : 256 + (-201) : 67 – 968 : (-22) = -2 – 3 + 44 = 39 1370. 1) -8 ⋅ 0,4 + 0,6 : � 1 2� < 4,2
: (-2,1) + 1
11 ∶ � 11 15� = 3 11 ⋅ 15 11 = 45 121 3) 1 24 ∶ � 7 12� = 1 24 ⋅ � 12 7 � = 1 14 4) 18 25 ∶ (−0,36) = 18 25 ⋅ 25 9 =2 5) 1 12 ∶ � 2 15� = 1 12 ⋅ 15 2 = 5 8 6) −7∶ � 1 14� = 7⋅ 14 = 98
(-1600) = 90 : 120 – 0,05 = 0,75 – 0,05 = 0,7
348
6
+ (-240)
120) – 960 : (-24) = -16 ⋅ (14 – 2) + 40 = -16 – 12 + 40 = -
-101) = -70 + 49 + 502 = 481
2) Ні 3) Ні
2) Ні
5 ∶ � 2 5� + � 2 3 4� : � 11 20� > 5,2 ∶ � 1 5� ⋅0,02
4 7� < −6 1 4 ∶ ( 2
5) + ( 5
5) ∶ ( 1
1) 1377. 1) 5 ⋅ 5,805 ∶ � 5 8� + 11,83 ∶ (−7) =5 ⋅ 5,805 ⋅ 8 5 1,69 = 46,44 1,69 = 44,75 2) −6,4 ∶ � 2 2 15� ( 5,2) ∶ �−3 7 15� + ( 5,4) ∶ � 3 5� = 32 5 ⋅ 15 32 26 5 ⋅ 15 52 + 27 5 ⋅ 5 3 = 3− 1,5+9= 10,5 3) 18,2 ∶ � 8 2 3� + � 8 1 2� : ( 1,7) + 3 5 9 ∶ (−0,16) ⋅ 4,14 ∶ 23 = 91 5 ⋅ 3 26 + 17 2 ⋅ 10 17 32 9 ⋅ 25 4 ⋅ 207 50 ⋅ 1 23 = 273 130 +5 − 8 ⋅ 23 2 ⋅ 1 23 =2,1+5 − 4= 3,1 shkola.in.ua
– 78309 : (-78309) = 5 – 0 + 1 =
:
192 + 40 = -152 4) -2450 : 35 – (-49) – 50702 : (
1) Ні
1376. 1) 8,
2) 0∶ � 9
,
,
,

1) (х – 4) : 7 = 0

х – 4 = 0

х = 4

2) (-1,1 + х) : 8,8 = 0 -1,1 + х = 0

х = 1,1

3) (-1,8 + х) : ǀ-0,24ǀ = 0 -1,8 + х = 0 х = 1,8 4) ǀхǀ : (-5) = 0

= 0

= 0 5) ǀх - 5ǀ : 0,3 = 0

ǀх - 5ǀ = 0

х – 5 = 0 х = 5

6) ǀǀхǀ - 111ǀ : (-111) = 0 ǀǀхǀ - 111ǀ = 0

1) (х – 36) : 54 = 0

– 36

1378.
⋅ � 7 25 ∶ (−6,3
+ ( 2,6) ∶ 1 4 5� = 15 ⋅ � 7 25 ⋅ 10 63 13 5 ⋅ 5 9� = −15 ⋅ �
45 − 13 9 � = −15 ⋅ �− 63 45� = 21
1) (−7,7−7,3)
)
2
1
4� : � 1 7 ⋅ ( 2
1)
( 1,5)
(−0,75)� = �3 5 +4� : �1 7 ⋅ 21 10 +2� = 23 5 ∶ 23 10 = 23 5
∶ 1 2 ∶ �1 − 3 10 ∶ (−1
8)� =4 − 7 5 ⋅ 2 ∶ �1+ 3 10 ⋅ 5 9� =4 − 7 5 ⋅ 2 ∶ �1+
=4 7 5 ⋅ 2 ⋅ 6 7 =4 12 5 = 8 5 =1 3 5
2) �3 5 +5,6∶
,
,
+
:
⋅ 10 23 =2 3) −3,2
(−0,8) + (−1,4)
,
1 6�
1379.
ǀхǀ
х
ǀхǀ
ǀхǀ
х
або
- 111 = 0
= 111
= 111
х = -111 1380.
2) (0,2 + х) : (-14) = 0 0,2 + х = 0 х = -0,2
0 х
1381. 1) Додатним 2) Від’ємним 3) Додатним 1382. 1) 1 10 ⋅ �−2 1 3� : ( 2) = 1 10 ⋅ 7 3 ⋅ 1 2 = 7 60 2) 1 10 ⋅ � 2 5� : 4= 1 10 ⋅ 2 5 ⋅ 1 4 = 1 100 1383. 4,6∶ � 3 4� +4,6∶ 2= х 3 23 5 ⋅ 4 3 + 23 5 ⋅ 1 2 = х 3 23 5 ⋅ � 4 3 + 1 2� = х 3 25 5 ⋅ � 8 6 + 3 6� = х 3 23 5 ⋅ � 5 6� = х 3 − 23 6 = х 3 х = -11,5 1384. −3∶ � 1 16� + 98 ⋅ 1 4 = х 5 48 + 49 2 = х 5 х = 72,5 ⋅ 5 х = 362,5 1385. -10 :
-25 shkola.in.ua
х
= 0 х = 36
3) ǀхǀ : ǀ-10ǀ = 0 ǀхǀ =
= 0
х =

х = -10 : (-25)

х = 0,4

1386. 4 3 5 ∶ ( 2,5): ( 2,5) ∶ǀ− (2,04 ( 1,16)ǀ =4,6∶ ( 2,5) ( 2,5) ∶ǀ−3,2ǀ = 0,736 ∶3,2= 0,23

1387. ( 4,5 ∶ (−3): (

1388. 5 (-5) + 10 + (-10) + … + 80 + (-80) + (-85) + (-90) + (-95) = 0 + 0 + … + 0 + (-270) = -270

1389. Нехай Оленка задумала число х, тоді: х 2 + х 4 =

-24.

1⋅2⋅3⋅4⋅5⋅6−7⋅8⋅9

1391. 1)

51⋅52⋅53⋅54−50⋅51⋅52⋅53

7⋅8⋅9−1⋅2⋅3⋅4⋅5⋅6 = 1⋅2⋅3⋅4⋅5⋅6−7⋅8⋅9 −1⋅(1⋅2⋅3⋅4⋅5⋅6−7⋅8⋅9) = 1 2)

52⋅53⋅54⋅55−51⋅525⋅53⋅54 = 51⋅52⋅53⋅(54−50)

52⋅53⋅54⋅(55−51) = 51⋅52⋅53⋅4

52⋅53⋅54⋅4 = 51 54 = 17 18 1392.

1) х : (х – 2,6) = 0

х = 0

2) ǀх - 23ǀ ⋅ (х + 12,7) : х = 0

х – 23 = 0 х + 12,7 = 0

х = 23 х = -12,7

3) (х – 3)(4 – х) : (х – 5) = 0

х – 3 = 0 4 – х = 0

х = 3 х = 4

4) (х + 0,4) ⋅ х : (0,1 – х) = 0

х + 0,4 = 0 х = 0

х = -0,4 х = 0

1393. (-12 ⋅ (-11) ⋅ … ⋅ 0 ⋅ 1 ⋅ … ⋅ 45) : (10 ⋅ 12 ⋅ … ⋅ 98) = 0

0. Відповідь:0.

1394. Цілих

2 ∙ 10,8 ∙ � 2 1 3� = �9 2 ∙ 1 27�2 ∙ 54 5 ∙ � 7 3� = �16�2 ∙
� 126
14 20
7 10 = −0,7
−3): (−3))
� 126 5 � = 1 36 ∙
5
=
=
18 3х 4 = 18 х = -18 : 3 ⋅ 4 х = -24 – число, яке задумала Оленка. Відповідь:
1390. 1) 6 13 22 +5 5 11 ∶ ( 4) 5 132 ∶ � 1 6� + � 5 6�2 ∶ 1 7 18 = 6 13 22 60 11 ⋅ 1 4 + 5 132 ⋅6 + 25 36 ⋅ 18 25 = 6 13 22 15 11 + 5 22 + 1 2 = 6 13 22 30 22 + 5 22 + 1 2 = 120 22 + 1 2 = 131 22 =5 21 22 2) � 4 10 11 ⋅ 2 1 5� ⋅ �2 17 25 ∶ � 1 19 48�� : �−6∶ 2 5 8� : �−7 +5 4 29� : � 4 15 + 9 75� = 54 11 ⋅ 11 5 ⋅ 67 25 ⋅ 48 67 ∶ �−6⋅ 8 21� : � 1 25 29� : �20 75 + 9 75� = 54 5 ⋅ 48 25 ⋅ 21 48 ⋅ 29 54 ∶ 29 75 = 54 5 ⋅ 48 25 ⋅ 21 48 ⋅ 29 54 ⋅ 75 29 = 63 5 = 12 3 5 3) �40 ∶ � 2 2 15� 25 5 7 ∶ � 1 1 35�� : � 21 7 9 ∶ 4 2 3 +1� ⋅ �−3 2 3� = �40 ⋅ � 15 32� + 180 7 ⋅ 35 36� : �− 196 9 ⋅ 3 14 +1� ⋅ �− 11 3 � = �− 75 4 + 25� : �− 14 3 +1� ⋅ �− 11 3 � = 25 4 ⋅ 3 11 ⋅ 11 3 = 25 4 = 6 1 4 4) � 11 −9+21 3 1 6 ⋅ 12,5+1 13 30� : (−0,23) −0,005 ⋅ 1050 = � 11 20 3 1 6 ⋅ 25 2 + 43 30� : � 23 100� 0,005 ⋅ 1050 = � 33 20 25 12 + 43 30� : � 23 100� 5,25 = 138 60 ⋅ 100 23 5,25 = 10 5,25 =4,75
Ділене дорівнює нулю, оскільки один із множників – 0. Отже, вся частка дорівнює
чисел у проміжку від 5 до 55 є 51. Частку 5⋅6⋅7⋅…⋅54⋅55 (−5) (−6) (−7)⋅…⋅(−54) (−55) можна подати у вигляді ( 1)55 . Отже, шукана частина дорівнює -1. shkola.in.ua

Відповідь:-1.

1395. 80 км/год – 4,5 год

х км/год – 4 год

80

х = 4 4,5

х = 80∙4,5 4

х = 90 (км/год)

Відповідь:90 км/год.

1396. 2 кг – 1200 мг

х кг – 50 мг 2

х = 1200 50

х = 2∙50 1200

х = 1 12 (кг)

Відповідь: 1 12 кг. 1397.

1) 12 2) -4 3) 5,6 4) -1 1398.

1) Так 2) Ні 3) Так

1399.

1) -4a ⋅ 6b = -24ab 2) 1,5c ⋅ (-4d) = -6cd 3) -3n ⋅ 5m ⋅ (-2) = 30mn

���� ⋅ (−4����) ⋅ (−���� ) = -2xyz 1400.

1) 5a ⋅ (-6b) = -30ab 2) -4c ⋅ 5d ⋅ (-4) = 80cd 3) -0,2n ⋅ 10m = -2nm 1401.

1) 4a – 3a + 6a – 2a = 5a 2) 4b – 5b + 4b + 5b = 0 3) -7c + 5c – 3c + 2 = -5c + 2

4) 10 – 4d – 2d + 4d = 8 5) 5a – 12 – 7a + 5 = -2a – 7 6) 14 – 12m – 4 – 3m = 10 – 15m 1402.

1) 6a – 5a + 8a – 7a = 2a 2) 9b + 12 – 8 + 4b = 5b + 4 3) 5c + 4 – 2c – 3c = 4 4) 7n + 8n – 13n – 3n = -n 1403.

1) 4a – 6a – 3c – 2c = -2a + c

2) -4b + 5b – 5p + 4p = b – p

3) -7c + 5d + 3c – 2d = -4c + 3d

4) 10a + 4d – 12a + 4d = -2a

5) 5a – b + 5bb – 7a = -2a + 4b

6) 14m + n – 3n – 4m = 10m – 2n 1404.

1) 6a – 5a + 8b – 7b = a + b

2) 9b + 12c – 8b – 4c = b + 8c

3) 5c + 4d – 2c – 3c = 4d

4) -7n + n + 9n – 3m = 3n – 3m 1405. 1) 2a + 2b = 2(a + b)

2) 15c + 25d = 5(3c + 5d)

3) -3n – 18m = -3(n + 6m)

4) 1,2n – 1,8m = 0,6(2n – 3m)

5) -5p + 2,5k – 0,5t = -0,5(10p – 5k + t)

6) -8p – 10k – 6t = -2(4p + 5k + 3t) 1406. 1) 6a – 6b = 6(a – b)

4) Так 5)
Так 6) Так
4)
(-y)
(-z)
5) 1 3 ���� ⋅ 1 2
-2ab 6)
x ⋅
= 1 ⋅ xyz
⋅ 12 =
1 2
shkola.in.ua

2) -2c + 14d = -2(c + 7d)

3) -1,8n – 3,6m = -1,8(n + 2m)

4) 3p – 0,9k + 2,7t = 0,3(10p – 3k + 9t)

1407. 1) 5 + (4a – 4) = 5 + 4a – 4 = 4a + 1

2) 17x – (4x – 5) = 17x + 4x + 5 = 13x + 5

3) (7b – 4) – (4b + 2) = 7b – 4 – 4b – 2 = 3b – 6

4) –(5c – d) + (4d + 5c) = -5c + d + 4d + 5c = 5d

5) (n – m) – (-2m – 3n) = n – m + 2m + 3n = 4n + m

6) (5x + y) – (-2y + 4x) + (7x – 3y) = 5x + y + 2y – 4x + 7x – 3y = 8x

1408. 1) 10a + (4 – 4a) = 10a + 4 – 4ª = 6a + 4

2) –(4b + 10) + (4 – 5b) = -4b + 10 + 4 – 5b = -9b + 14

3) (c – 5d) – (5c – d) – c – 5d – 5c + d = -4c – 4d

4) –(5n + m) + (n + 8m) – (7m – 5n) = -5n – m + n + 8m – 7m + 5n = n

1409. 1) 15 + (-12 + 4) = 15 – 12 + 4 = 7

2) 23 – (5,3 – 4,7) = 23 – 5,3 + 4,7 = 22,4

3) (14,2 – 5) – (12,2 – 5) = 14,2 – 5 – 12,2 + 5 = 2

4) (-2,8 + 13) – (-5,6 + 2,8) + (2,8 – 13) = -2,8 + 13 + 5,6 – 2,8 + 2,8 – 13 = 2,8

1410. 1) (14 – 15,8) – (5,8 + 4) = 14 – 15,8 – 4 = -11,6

2) –(18 + 22,2) + (-12 + 22,2) – (5 – 12) = -18 – 22,2 – 12 + 22,2 – 5 + 12 = -23

1411. 1) 0,5 ⋅ (a + 4) = 0,5a + 2

2) -c ⋅ (2,7 – 1.2d) = -2,7c + 1,2cd

3) 1,6 ⋅ (2n + m) = 3,2n + 1,6m

4) (n – m) ⋅ (-2,4p) = -2,4np + 2,4mp

5) 3 ⋅ (-1,5p + k – 0,2t) = -3p + 3k – 0,6t

6) (4,2p – 3,5k – 6t) ⋅ (-2a) = -8,4ap + 7ak + 12at

1412. 1) 2,2 ⋅ (х – 4) = 2,2х – 8,8

2) -2 ⋅ (1,2n – m) = -2,4n + 2m

3) (4c – d) ⋅ (-0,5y) = -2cy + 0,5dy 1413.

1) 1,5a ⋅ 4b = 6ab

2) 0,5c ⋅ (-2d) = -cd

3) -3n ⋅ 0,8m ⋅ 2 = -4,8mn 4) 2x ⋅ (-y)

1414. 1) 4,5a ⋅ (-2b) = -9ab

2) -2c ⋅ (-0,1d) ⋅ 5 = cd

3) −0,5���� ⋅6⋅ ( 5����) ⋅ 1 1 3 = 0,

⋅ (-0,5) = xy 5) 1 2 ���� ⋅ 2 3 ����⋅ ( 9) = 2�������� 6) − 1 8 ���� ⋅ (−5����) ⋅ 2,4���� =1,5������������
5���� ⋅30����⋅ 4 3 =5�������� ⋅ 4= 20��������
−3���� ⋅ ( 5,2����) ⋅ � 1 2� ⋅ 1 13 ���� = 3�������� ⋅ 5,2 ⋅ � 1 26 ���� � = −3������������ ⋅0,2= −0,6������������ 1415. 1) 1 3 ���� + 2 3 ���� 5 6 ���� 1 1 3 ���� = 2 6 ���� 5 6 ���� + 2 3 ���� 4 3 ���� = 1 2 ���� 2 3 ���� 2) 2,5���� +4���� 1 2 ���� 1,4���� = 2,5���� −0,5���� +4���� 1,4���� = −3���� +2,6���� 3) 4 5 ���� 1,8+5���� 2,8���� = 0,8���� 1,8+5���� 2,8= 3���� 1,8 4) 5,6���� + 10,4 2 3 5 ���� + 6,3−3���� +4,1=5,6���� + 10,4 2,6���� + 6,3 = 3���� +4,1= 20,8 1416. 1) 0,5���� + 2 5 ���� 2 1 2 ���� 1,4���� = 0,5���� + 0,4���� 2,5���� 1,4���� = 2���� ���� 2) 0,24���� −0,25���� +1,16���� 2 1 4 ���� =1,4���� −0,25���� 2,25���� =1,4���� 2,5���� shkola.in.ua
4)

3) 4,5���� +4���� 2 1 2 ���� 1,4���� = 4,5���� +4���� 2,5���� 1,4���� = −3���� 1,4����

4) −3 4 5 ���� + 1 5 5 2 15 −3,2���� = −3,8���� −3,2���� + 3 15 4 17 15 = −7���� 4 14 15

1417. 1) 2,8 ⋅ (0,5a + 4) – 2,5 ⋅ (2a – 6) = 1,4a + 11,2 – 5a + 15 = -3,6a – 26,2 2) 12 ⋅ (8 – 2,5y) + 4,5 ⋅ (-6y – 3,2) = -96 + 30y – 27y – 14,4 = 3y – 110,4

3) (2,7���� +1,8���� ) ⋅ 1 9 + (2,8����− 4,9���� ) ⋅ � 1 7� = 0,3���� + 0,2���� −0,4���� + 0,7���� = −0,1���� + 0,9����

4) (-12,8m + 24,8n) ⋅ (-0,5) – (3,5n – 4,05m) ⋅ 2 = 6,4m – 12,4n – 7n + 8,1m = 14,5m – 19,4n 1418. 1) 0,4 ⋅ (2,2 + a) – 1,5 ⋅ (a – 6) = 0,88 + 0,4a – 1,5a + 9 = -1,1a + 9,88

2) 15 ⋅ �2 3 ���� 1 6 ����� −6 ⋅ �0,5����− 1 3 ���� � = 10���� 2,

1419. 1) 4 ⋅ (0,2a – 3) – (5,8a – 16) = 0,8a – 12 – 5,8a + 16 = -5a + 4 = -5 ⋅ (-5) + 4 = 25 + 4 = 29

2) 2 ⋅ (7 – 5b) + 15b – 3 ⋅ (2b + 5) = 14 – 10b + 15b – 6b – 15 = -b – 1 = 0,8

1420. 1) -4

+

0,5= −84 −0,5= −84,5 1421. 1) 5 ⋅ (a – 2,4) – 7 ⋅ (-a + 1,2) = 5a – 12 + 7a – 8,4 = 12a – 20,4

2) -4 ⋅ (2,3a – b) + 4,2 ⋅ (-b – 3,5a) =

1422.

1) a – (b – a) + b = 2a 2) a – (2b – 2a + b) = 3a – 3b 1423. 1) (a + b) + (a – b) = a + b + a – b = 2a

рівність не залежить від того, яке a і b. 3) (a + b) – (a – b) = a + b – a + b = 2b

5���� −3���� +2���� = 12���� 5,5����
– 1 = -
3) −3 ⋅ �2 3 ���� − 1 1 6 ���� � +8 ⋅ �2,5����− 5 1 4 ���� � = −3 ⋅ �2 3 ���� − 7 6 ���� � +8 ⋅ �2,5����− 21 4 ���� � = 2���� + 3,5���� + 20���� 42���� = 44���� + 23,5���� = 44 ⋅0,5+ 23,5 ⋅ ( 2) = 22 47 =
�1 8 ���� +2,5����� �4,5���� 1 1 2 ����� ⋅ ( 2) ( 12���� + 14����) = 0,2���� +4���� +9����−
����− 14���� =9
2
−3,4
(-0,25) + 6 = -2
2) 15 ⋅ �2 5 ���� 1 3 ���� � 18 ⋅ � 2 9 ���� 1 18 ���� � = 6���� 5���� +4���� + ���� = 7���� ���� = 7⋅ ( 12)
0,2
69 4) 1,6⋅
3���� + 12
,
⋅0,25 5,7 =2,3− 5,7 =
⋅ (x – 2) + 2 ⋅ (6x – 1) = -4x + 8 + 12x – 2 = 8x + 6 = 8 ⋅
6 = 4
9,2a
4b
4,2b
14,7a
-23,9a
0,2b
-
+
=
Ця
Ця рівність
Попереднє до числа а – число (а – 1), а наступне – число (а + 1). Середнє арифметичне чисел (а – 1) і (а + 1) дорівнює а−1+а+1 2 = 2а 2 = а. Більше того, середнє арифметичне число а – 1, а і а+ 1 дорівнює а−1+а+а+1 3 = 3а 3 = а. Що й потрібно було довести. 1425. Для приготування фруктового десерту для однієї особи потрібно: 2 3 яблука, 1 3 апельсина, 3 2 банани та 1 3 ківі. Тому, для n гостей потрібно буде 2 3 ���� яблук, 1 3 ���� апельсина, 3 2 ���� банани та 1 3 ���� ківі. 1) Якщо до Маринки в гості завітають 5 друзів, тобто всього буде 6 осіб, то потрібно буде: 2 3 ∙6 =4 яблук 1 3 ∙6 =2 апельсинів shkola.in.ua
не залежить від того, яке a і b. 1424.

витратив 15 хв, то а = 15. Тоді на виконання завдань він витратив: t = 3a = 3 ⋅ 15 = 45 (хв) Відповідь:45 хвилин.

1427. Вартість обіду для одного учня: 0,2а + 0,3а + 0,45а + 0,05а.

0,2an + 0,3a(n – 5) + 0,45a + 0,05a – вартість обіду для класу.

1428. Так, правий (за умови, що рівняння перетворюється на правильну числову рівність, а не просто «рівність»).

1429. Рівняння може не мати коренів, може мати один корінь, може мати більше, ніж один корінь, і може мати безліч коренів. 1) 0 ⋅ х = 100 2) 0 ⋅ х = 0 1430.

1) Так 2) Ні

Так 1431.

1) Правильно

2) Неправильно 3) Правильно 4) Неправильно 1432.

1) 9х – 16 = 2

9х = 2 + 16

9х = 18

х = 18 : 9

х = 2

4) -2у = 4у + 24

-2у – 4у = 24 -6у = 24

у = 24 : (-6)

у = -4

7) 5х + 4 = 3х – 12

5х – 3х = -12 – 4

2х = -16

х = -16 : 2

х = -8

10) -2 = 3х + 14 + х

4х = -2 – 14

4х = -16

х = -16 : 4

х = -4

2) 4 – 2у = 24 -2у = 24 – 4 -2у = 20

у = 20 : (-2)

у = -10

5) 3х – 8 = х

3х – х = 8

2х = 8

х = 8 : 2

х = 4

8) -у + 25 = 12у – 1 -у – 12у = -1 – 25 -13у = -26

у = -26 : (-13) у = 2

11) 10у + 6 = 12у – 8

10у – 12у = -8 – 6 -2у = -14

у = -14 : (-2)

у = 7

3) 6х = 32 – 2х

6х + 2х = 32

8х = 32 х = 32 : 8 х = 4

6) -20 = 4у + 8

4у = -20 – 8 4у = -28

у = -28 : 4

у = -7

9) 10 = 4z – 2 – 2z 2z = 10 + 2

2z = 12

z = 12 : 2

z = 6

12) 11z – 3 = -3 – 1

11z = -4 + 3

11z = -1

���� = 1 11

2 3 ∙6 =4 бананів 1 3 ∙6 =2 ківі 2) Якщо до Маринки в гості завітають 8 друзів, тобто всього буде 9 осіб, то потрібно буде: 2 3 ∙ 9= 6 яблук 1 3 ∙ 9= 3 апельсинів 2 3 ∙ 9= 6 бананів 1 3 ∙ 9= 3 ківі
t – час,
для виконання домашнього
задач
1426. Буквенний вираз: t = a + 2a = 3a, де
необхідний
завдання з математики. Якщо на розв’язування
Василько
4)
3) Ні
shkola.in.ua

1433.

1) 5х – 16 = 14

5х = 14 + 16

5х = 30

х = 30 : 5

х = 6

2) 8у = 10 + 3у

8у – 3у = 10

5у = 10

у = 10 : 5

у = 2

3) 12 – у = 2у + 6

-у – 2у = -12 + 6 -3у = -6

у = -6 : (-3) у = 2

4) -3у – 8 = 2у + 7 -3у – 2у = 7 + 8 -5у = 15

у = 15 : (-5)

у = -3 1434.

1) 2х + 10 = -3х

2х + 3х = -10

5х = -10

х = -10 : 5

х = -2

2) -4у – 5 = 3

-4у = 3 + 5 -4у = 8

у = 8 : (-4)

у = -2

Використали

3) 5х + 4 = -2х – 10

5х + 2х = -10 – 4

7х = -14

х = -14 : 7

х = -2

4) 12 – 3у = 8 + у -3у – у = 8 – 12 -4у = -4

у = -4 : (-4) у = 1

рівняння:

1. Корені рівняння не зміняться, якщо до

відняти) одне й те саме число.

2. Корені рівняння не зміняться, якщо

(або поділити) на одне й те саме число,

1435.

1) 0,8х + 1 = 1,7х + 0,1 0,8 – 1,7х = 0,1 – 1 -0,9х = -0,9 х = -0,9 : (-0,9) х = 1 2) 0,2у – 4 = 20 – 0,2у 0,2у + 0,2у = 20 + 4 0,4у = 24 у = 24 : 0,4 у = 60 3) 0,2 – z = 0,1 + 0,5z -z – 0,5z = 0,1 – 0,2 -1,5z = -0,1 z = -0,1 : (-1,5)

властивості
дві основні
частин рівняння додати (або
обох
обидві
рівняння помножити
частини
відмінне від нуля.
����
15 4) 2 3 х +5= 3 + 7 9 х 7 9 х− 6 9 х =5 −3 1 9 х =2 х
2 ⋅ 9 х
18 5) 1 14 у− 1= 1 4 у− 1 7 у 1 14 у− 1 4 у + 1 7 у =1 2 28 у− 7 28 у + 4 28 у =1 1 28 у =1 у
⋅ (-28) у
6) 4���� 4 1 6 = −3 5 18 1 1 34 ���� 4���� 25 6 = 59 18 35 34 ���� 1224z
1275
1003
315z
1003
272 ���� = 272 1539 shkola.in.ua
= 1
=
=
= 1
= -28
= -
1224z + 315z = -
+ 1275 1539z =

2х +4= 1 3 х− 21 −2х + 1 3 х = −21 − 4 1 2 3 х = 25 5 3 х = 25

х = 25 ∙ 3 5 х = 15

1436.

1) 1,1 – 0,1z = -1,9 – 0,7z -0,1z + 0,7z = -1,9 – 1,1

0,6z = -3 z = -3 : 0,6 z = -5

1437. а) 2х + 4 = х + 12

х + 1 = 0,5х + 8 1438. а) 3х + 1 = 4х – 4 б) 8х + 2 = 9х – 7 1439.

1) 5(х – 4) = 3х = 10

5х – 20 = 3х – 10

5х – 3х = -10 + 20

2х = 10

х = 5 2) 4у + 2 = 3(10 – у) 4у + 2 = 30 – 3у 4у + 3у = 30 – 2 7у = 28 у = 4

3) 7(х – 4) = 5(х + 4)

7х – 28 = 5х + 20

7х – 5х = 20 + 28

2х = 48

х = 24

5) 2(х – 3) – 3(4 – х) = 5

2х – 6 – 12 + 3х = 5

5х = 5 + 18

5х = 23

х = 4,6

7) 12 – 5(х + 1) = 7 + 3х – 2х

12 – 5х – 5 = 7 + х -5х – х = 7 – 7 -6х = 0

х = 0

9) 1 – 4z – 3(1 – z) = -5(z + 2)

1 – 4z – 3 + 3z = -5z – 10

-z + 5z = -10 + 2

4z = -8

z = -2

4) 3(у + 1) = 6(1 – у) + 6 3у + 3 = 6 – 6у + 6

3у + 6у = 12 – 3 9у = 9 у = 1

6) 7 + 4(3 – у) = 5(у + 2)

7 + 12 – 4у = 5у + 10 -4у – 5у = 10 – 19 -9у = -9 у = 1

8) -0,2(3 – у) + 1,2 = -0,2(у – 1) -0,6 + 0,2у + 1,2 = -0,2у + 0,2 0,2у + 0,2у = 0,2 – 0,6 0,4у = -0,4 у = -1

10) (18 – х) – 7(2х – 4) = 5х + 20 18 – х – 14х + 28 = 5х + 20 -15х – 5х = 20 – 46 -20х = -26 х = 1,3

7)
8)
у +2=
у−
4 у−3 2 3 у− 1 2 у + 1 4 у = 2 −3 8 12 у− 6 12 у + 3 12 у = 5 5 12 у = 5 у = -
5
12 у = -12
2 3
1 2
1
5 :
2)
−7
1 6 ���� 1 2 ���� + 1 6 ���� =1+ 7 3 6 ���� + 1 6 ���� =8 2 3 ���� =8 z = 8 : 2 ⋅ 3 z = 12
1 2 ����
=1 −
б)
shkola.in.ua

11) 3(0,4у + 3) – 0,6у = 8

1,2у + 9 – 0,6у = 8

0,6у = 8 – 9

0,6у = -1

у = −1 2 3

1440.

1) 7(х + 2) = -14

7х + 14 = -14

7х = -14 – 14

7х = -28

х = -4

3) 7(х + 3) – 2(х – 5) = 8

7х + 21 – 2х + 10 = 8

5х = 8 – 31

5х = -23

х = -4,6

1441.

1) 0,6 �0,5х + 2 3� =2,25 +5,3х

0,3х + 0,4 = 2,25 + 5,3х

0,3х – 5,3х = 2,25 – 0,4 -5х = 1,85

х = -0,37

3) 1 2 (х− 4) + 6х =5 1 1 2 х

0,5х – 2 + 6х = 5 – 1,5х

6,5х

2) 8у = 2(5 – у)

8у = 10 – 2у

8у + 2у = 10 10у = 10 у = 1

4) 5 + 3(2у – 1) = 2(у – 3) 5 + 6у – 3 = 2у – 6 6у – 2у = -6 – 2 4у = -8 у = -2

2)
=9 2 3 5 0,5у = 14 3 у =9 1 3
5 −у =8 − 1 3 (4,5у − 5) 5 −у =8 1,5у + 5 3 −у +1,5у
+ 1,5х = 5 + 2 8х = 7 х = 7 8 4)
0,7(3у
3,2
1,05 -6,4у – 2,1у = -1,05 – 3,2 -8,5у = -4,25 у = 0,5 5) 5 12 (���� −3) = 1 6 (2���� −7) +2 5 12 ���� − 5 4 = 1 3 ���� − 7 6 + 2 5 12 ���� 1 3 ���� = 7 6 + 2+ 5 4 5 12 ���� − 4 12 ���� = − 14 12 + 24 12 + 15 12 1 12 ���� = 25 12 z = 25 6) 5 8 (х− 2) = 2 3 (х +2) (3−х) 5 8 х− 5 4 = 2 3 х + 4 3 −3 + х 5 8 х− 5 3 х = 5 4 + 4 3 −3 15 24 х− 40 24 х = 15 12 + 16 12 − 36 12 25 24 х = 5 12 25х = 10 х = 0,4 7) 1 6 у− �0,5+ 8 9 у� = 1 9 у− �1 3 + у� 1 6 у−0,5 8 9 у = 1 9 у− 1 3 −у 1 6 у− 8 9 у + 8 9 у = 1 3 + 1 2 1 6 у = 1 6 у = 1 8) 3 5 (3− 2���� ) = 2 5 (9 ���� ) −0,3(���� 9) 9 5 6 5 ���� 18 5 2 5 ���� 3 10 ���� + 27 10 6 5 ���� + 2 5 ���� + 3 10 ���� = 18 5 + 27 10 18 10 5 10 ���� = 45 10 z = -9 shkola.in.ua
3,2(1 – 2у) =
– 1,5)
– 6,4у = 2,1у –
1442
1 2 (1 −у) = −0,2(у +1) 1 – 0,5
0,5у = -0,2у = 0,2 0,5у
0,2у
0,2
0,7у
2) 0,5 �0,5х 5 7� = 3,5х +1,5 1 4 х− 5 14 = 7 2 х + 3 2 1 4 х− 7 2 х = 3 2 + 5 14 1 4 х− 14 4 х = 21 14 + 5 14 13 4 х = 26 14 х = 26 14 ∙ 4 13 х = 4 7 1443. 1) х 3 х 4 = 2 3 4х 12 3х 12 = 2 3 х 12 = 2 3 х = 8 2) у 4 = 2у 5 2 1 10 5у 20 8у 20 = 21 10 − 3у 20 = − 21 10 у = 14 3) 5х 6 + х 3 = 14 5х 6 + 2х 6 = 14 7х 6 = 14 х = 14 ⋅ 6 : 7 х = 12 4) 21 2у 5 = у 5у 5 + 2у 5 = 21 7у 5 = 21 у = 21 ⋅ 5 : 7 у = 15 1444. 1) х 2 + х 4 = 1 12 6х 12 + 3х 12 = 1 12 9х 12 = 1 12 х = 1 9 2) 4у 3 =8 2у 4у 3 + 2у =8 10у 3 =8 у = 8 ⋅ 3 : 10 у = 2,4 1445. 1) х+8 3 = 2−х 2 2(х + 8) = 3(2 – х) 2х + 16 = 6 – 3х 2х + 3х = 6 – 16 5х = -10 х
-2 2) 2,5+у 0,5 = 6+2у 0,4 0,4(2,5 + у) = 0,5(6 + 2у) 1 + 0,4у = 3 + у 0,4у
1
0,6у
у = −3
3 3)
2 = х−2,5 1 3
3(х
2,5) 7,5
2х = 3х
7,5 -2х – 3х = -7,5 – 7,5 -5х
-15
4) 4−6у 3 = 1 3у−2 1 2 4 6у = 6∙ �1 3 у− 2� 4 – 6у = 2у – 12 -6у – 2у = -12
4 -8у = -16 у
2 shkola.in.ua
. 1) 1
+
+
= -
– 0,5
= -0,7 у = -1
=
– у = 3 –
-
= 2
1
3,75−х 1
2(3,75 – х) =
=
х = 3
=

1446.

1) 7+х 2 = 5+х 4

4(7 + х) = 2(5 + х)

28 + 4х = 10 + 2х

4х – 2х = 10 – 28

2х = -18

х = -9

2) 1,5−4у 1 4 = −8+8у 2

8(1,5 – 4у) = -8 + 8у

12 – 32у = -8 + 8у -32у – 8у = -8 – 12 -40у = -20 у = 0,5 1447.

1) х + 3у = 11; 2х + 3у = 13

3у = 11 – х; 2х + 11 – х = 13 3у = 11 – х; х = 2

3у = 11 – 2 = 9; х = 2

у = 3; х = 2

2) х + у = 18; х – у = 5 у = 18 – х; х – (18 – х) = 5 у = 18 – х; 2х = 23; х = 11,5 у = 18 – 11,5 = 6,4; 2х = 23; х = 11,5 у = 6,4; х = 11,5 1448.

1)

6z – 9 = 5z + 2,5

6z – 5z = 2,5 + 9 z = 11,5 1449. 1) х + 2 = а

х = а – 2 а) х = 3 – 2 б) 1 = а – 2 х = 1 а = 3 2) 5х – а = 10 5х = 10 + а х = 10+а 5 а) х = 10+3 5 б) 1=

3) 4(х + 2) = а + 8

4х + 8 = а + 8

4х = а

а) 4х = 3 б) 4 = а

х = 3 4 а = 4 4) 3(х – 2) = 2х – а 3х – 6 – 2х = -а х = 6 – а а) х = 6 – 3 б) 1 = 6 – а х = 3 а = 5

2 �х + х−3 8 � х 4 + 1 4 2х = 5 2 3х 2 −х− х 8 + 3 8 х 4 2х + 3х 2 + х + х 8 = 5 2 + 3 8 1 4 2х 8 16х 8 12х 8 + 8х 8 + х 8 = 20 8 + 3 8 2 8 7х 8 = 21 8 7х = 21 х = 3 2) 3х+1 2 +4= х+4 3 �3х 5х−1 6 � 3х 2 + 1 2 +4= х 3 + 4 3 3х + 5х 6 1 6 3х 2 х 3 + 3х 5х 6 = 4 3 1 6 1 2 4 9х 6 2х 6 + 18х 6 5х 6 = 8 6 1 6 3 6 24 6 20х 6 = − 20 6 20х = -20 х = -1
�1 1 3 ���� 2� 4
∙ �1 1
0,6∙ �8 1
����
1 6� 9 2 ∙
25
х+1 4
= 5−3х
3) 4,5 ∶ �8 1 3 ���� +4 1 6� = 0,6∶
,5
3 ���� 2
=
3
+4
�4���� 3 2� = 3 5
�25 3 ���� +
6 �
10+а 5 х =2 3 5 5 – 10 + а а = -5
shkola.in.ua

5) 12 – 5х = 8(а + 4х) -5х – 32х = 8а – 12 -37х = 8а – 12

х = (12 – 8а) : 37

а) х = (12 – 8 ⋅ 3) : 37

х = -12 : 37

х = − 12 37

б) 1 = (12 – 8а) : 37 37 – 12 = 8а

а = 25 8 = −3 1 8

6) 7х – 2(а – 6) = 5х – 2

7х – 5х = 2а – 12 – 2

2х = 2а – 14 а) 2х = 2 ⋅ 3 – 14

2х = -8

х = -4

б) 2 = 2а – 14

2а = 16 а = 8

1450. Нехай дата народження друга Тарасика ху, де х – день народження, а у –

місяць народження. Виконаємо з цими числами всі описані арифметичні

операції:

(2х + 5) ⋅ 50 + у – 250 = 100х + 250 + у – 250 = 100х + у

Тобто отримали число, подане у стандартній формі.

Запис отриманого числа дійсно буле містити інформацію про дату народження. 1451. Запропонуйте другові/подрузі вибрати будь-яке число,

на 2, додати 8, поділити на 2, відняти

завжди буде 4! 1452.

1) Так. 4х – х = 12 2) Так. х + 9 = 4х 3) Так. х + 4х = 30 1453.

1) 3х + х = 24 2) 4х – х = 12

1454.

1) 3х – х = 24

2х = 24

х =12 – друге число

3 ⋅ 12 = 36 –

2) 3х – 18 = х

2х = 18 х = 9 –

число 3 ⋅ 9 = 27 –

число 1455.

1) х + 12 = 4х

3х = 12 х = 4 –

4 ⋅ 4 = 16 –

1456. Нехай

1) а = 3, b = 9

5х – 3 = х + 9

5х – х = 9 + 3

4х = 12 х = 3 –

3 ⋅ 5 = 15 –

1457. Нехай

число

4х – 8 = х + 13

4х – х = 13 + 8

3х = 21

х = 21 : 3

х = 7 – ІІ число

2) 4х – 11 = х + 10

3х = 21 х = 7 – друге число

4 ⋅ 7 = 28 –

2) а=5,5, b = 14,5

5х – 5,5 = х + 14,5

5х – х = 14,5 + 5,5

4х = 20 х = 5 – ІІ число 5 ⋅ 5 = 25 – І число

число

х, тоді:

його
вибране попередньо число. Результат
помножити
Нехай друге число дорівнює х, тоді перше число –
тоді:
3) х + 8 = 2х – 8
3х,
перше число
перше
Нехай друге число дорівнює х , тоді перше число – 4х, тоді:
друге
друге число
перше
число
перше
перше
дорівнює
друге
дорівнює
число
5х, тоді
число
ІІ число
І
перше число дорівнює 4х, тоді друге число дорівнює х, тоді:
shkola.in.ua

7 ⋅ 4 = 28 – І число

1458. Нехай у першій коробці 2х цукерок, тоді у

2х – 20 = х – 5

2х – х = 20 – 5

х = 15 (ц.) – у ІІ коробці.

15 ⋅ 2 = 30 (ц.) – у І коробці.

1459. Нехай у першій коробці х цукерок, тоді у другій 2х цукерок, тоді:

х – 2 = 2х – 12

2х – х = 12 -2

х = 10 (ц.) – у І коробці.

10 ⋅ 2 = 20 (ц.) – у ІІ коробці.

1460. Нехай у першому наборі х мотків, тоді у другому – 2х мотків, тоді:

х + 18 = 2х + 6

2х – х = 18 – 6

х = 12 (м.) – у І наборі.

12 ⋅ 2 = 24 (м.) – у ІІ наборі.

1461. Нехай у першому наборі 3х деталей, тоді у

3х + 8 = х + 56

3х – х = 56 – 8

2х = 48

х = 24 (д.) – у ІІ наборі.

24 ⋅ 3 = 72 (д.) – у І наборі.

1462. Нехай на

2х – 5 = х + 5

2х – х = 5 + 5

х = 10 (кн.) – на ІІ полиці.

10 ⋅ 2 = 20 (кн.) – на І полиці.

1463.

3х – 8 = х + 8

3х – х = 8 + 8

2х = 16

х = 8 (кн.) – на ІІ полиці.

10 ⋅ 2 = 20 (кг.) – на І полиці.

1) х + 3 = 2х – 3

2х – х = 3 + 3

х = 6 (уч.) – І секцію

2 =

3) х + 10 = 2х – 10

2х – х = 10 + 10

х = 20 (уч.) – І секцію

20 ⋅ 2 = 40 (уч.) – ІІ секцію 1465.

3х – 9 = х + 9

3х – х = 9 + 9

2х = 18

х = 9 (уч.) – у театральній.

2х учнів, тоді:

другій
х цукерок, тоді:
другому х деталей, тоді:
першій
книжок, тоді на другій х
полиці 2х
книжок, тоді:
першій полиці 3х книжок, тоді на другій х книжок, тоді:
Нехай на
першу
відвідує
другу
1464. Нехай
секцію
х учнів, тоді
6 ⋅
12 (уч.) – ІІ секцію 2) х + 5 = 2х – 5 2х – х = 5 + 5 х = 10 (уч.) – І секцію 10 ⋅ 2 = 20 (уч.) – ІІ секцію
вокальній навчається 3х учнів, тоді в театральній х
Нехай у
учнів, тоді:
shkola.in.ua

⋅ 2 = 18 (уч.) – у

1466. Нехай зошит коштує х

12х = 10(х + 1)

12х = 10х + 10

12х – 10х = 10

2х = 10

х = 5 (грн) – ціна зошита

5 + 1 = 6 (грн)- ціна ручки

1467. Нехай зошит коштує х грн, тоді олівці х + 10, тоді:

6х = 2(х + 10)

6х = 2х + 20

6х – 2х = 20

4х = 20

х = 5 (грн) – ціна зошита

5 + 10 = 15 (грн) – ціна олівців

1468. Нехай яблука коштують х

1) 3х = 2(х + 10)

3х = 2х + 20

3х – 2х = 20

х = 20 (грн) – ціна яблук 20 + 10 = 30 (грн) – ціна бананів

1469. Нехай апельсини коштують

3х = 2(х + 25)

3х = 2х + 50

3х – 2х = 50

х = 50 (грн) – ціна апельсинів

50 + 25 = 75 (грн) – ціна мандаринів 1470.

1) 3х = 2(х + 20)

3х = 2х + 40

3х – 2х = 40

х = 40 (грн) – ціна

+ 20 = 60

6х = 2(х + 60)

6х = 2х + 120

6х – 2х = 120

4х =120

х = 30 (грн)

+ 60 = 90

– (х + 40)

4х = 2(х + 40)

4х = 2х + 80

2х = 80 х = 40 (км/год) –

х + n, тоді:

2) 3х = 2(х + 12)

3х = 2х + 24

3х – 2х = 24 х = 24 (грн) – ціна яблук 24 + 10 =34 (грн) – ціна бананів

х + 25, тоді:

х + n грн, тоді:

2) 5х = 1,5(х + 70)

5х = 1,5х + 105

5х – 1,5х = 105

3,5х = 105

х = 30 (грн) – ціна печива

30 + 70 = 100 (грн) – ціна цукерок

х + 60 грн, тоді:

вокальній.
9
ручка
грн, тоді
х + 1, тоді:
банани
грн, тоді
грн,
мандарини
ї
тоді
печива коштують х грн, тоці цукерки
Нехай
печива 40
(грн) – ціна цукерок
1471. Нехай печива коштують х грн, тоді цукерки
ціна печива 30
(грн) – ціна цукерок 1472. Нехай швидкість мотоцикліста дорівнює х км/год, тоді швидкість автомобіля
км/год,
тоді:
швидкість мотоцикліста shkola.in.ua

40 + 40 = 80 (км/год) – швидкість

1473. Нехай швидкість туриста

велосипедиста – (х + 8) км/год, тоді:

6х = 2(х + 8)

6х = 2х + 16

4х = 16

х = 4 (км/год) – швидкість туриста

4 + 8 = 12 (км/год) – швидкість велосипедиста

1474. Нехай швидкість першого автомобіля дорівнює х + 10 км/год, тоді

швидкість другого – х км/год, тоді:

2(х + 10) : 8 ⋅ 7 = 2х

(х + 10) : 4 ⋅ 7 = 2х

7(х + 10) = 8х

7х + 70 = 8х

8х – 7х = 70

х = 70 (км/год) – швидкість ІІ автомобіля

70 + 10 = 80(км/год) – швидкість І автомобіля

1475. 1) Нехай швидкість першого автобуса

другого – х + 10 км/год, тоді:

3х = 3(х + 10) : 6 ⋅ 5

3х = (х + 10) : 2 ⋅ 5

6х = (х + 10) ⋅ 5

6х = 5х + 50

х = 50 (км/год) – швидкість І автобуса.

2) 50 + 10 = 60 (км/год) – швидкість

Відповідь:50 км/год; 60 км/год.

1476. 1) Нехай швидкість автобуса дорівнює х км/год, тоді швидкість

автомобіля – х + 30 км/год, тоді:

2(х + 30) = 3х

2х + 60 = 3х

3х – 2х = 60

х = 60 (км/год) – швидкість автобуса.

2) 60 + 30 = 90 (км/год) – швидкість автомобіля.

Відповідь:60 км/год; 90 км/год.

1477. 1) Нехай швидкість автобуса дорівнює х км/год, тоді швидкість

автомобіля – х + 30 км/год, тоді:

4(х + 30) = 6х

4х + 120 = 6х

6х – 4х = 120

2х = 120

х = 60 (км/год) – швидкість автобуса.

2) 60 + 30 = 90 (км/год) – швидкість автомобіля.

Відповідь:60 км/год; 90 км/год.

1478. 1) Нехай час

+0,5 год, тоді:

75х = 50(х + 0,5)

75х = 50х + 25

автомобіля
дорівнює
км/год,
х
тоді швидкість
дорівнює
км/год,
х
тоді швидкість
ІІ автобуса.
який був дорозі автомобіль дорівнює х год, тоді автобус – х
shkola.in.ua

75х - 50х = 25

25х = 25

х = 1 (год) – був в дорозі автомобіль.

2) 1 + 0,5 = 1,5 (год) – був в дорозі автобус.

Відповідь:1 год; 1,5 год.

1479. 1) Нехай швидкість туриста дорівнює х км/год, тоді швидкість

велосипедиста – (х + 8) км/год, тоді:

6х = 2(х + 8)

6х = 2х + 16

4х = 16

х = 4 (км/год) – швидкість туриста.

2) 4 + 8 = 12 (км/год) – швидкість велосипедиста.

Відповідь:4 км/год; 12 км/год. 1480. 1) Нехай час який був дорозі

год, тоді:

5х = 4(х + 0,075)

5х = 4х + 0,3

5х – 4х = 0,3

х = 0,3 (год) – був в дорозі

2) 0,3 + 0,075 = 0,375 (год) – був в дорозі Сергій.

Відповідь:0,3 год; 0,375 год.

1481. 1) Нехай час який

год, тоді:

4х = 3 �х + 1 6�

4х = 3х + 1 2

5х 4х = 1 2 х = 0,5 год = 30 хв

Відповідь:30 хв; 40 хв. 1482. Нехай

0,15х + 0,25х + 18 = х

0,4х + 18 = х

0,6х = 18

х = 30 (уч.) – у

Відповідь:30 учнів. 1483. Нехай

0,17х + 0,35х + 12 = х

0,52х + 12 = х

0,48х = 12 х = 25 –

Андрій
год, тоді Сергій – х + 0,075
дорівнює х
Андрій.
була в дорозі мама дорівнює х год, тоді бабуся – х + 1
6
– була в дорозі мама.
= 30 хв. +10хв. = 40 (хв. ) – була в дорозі бабуся.
2) 1 6 + 1 6
кількість учнів у класі дорівнює х, тоді зовсім не справились із задачею
допустили помилки у розв’язуванні – 0,25х учнів, тоді:
0,15х учнів,
класі.
учасників олімпіади дорівнює х, тоді три задачі розв’язали 0,17х учнів, чотири задачі – 0,35х, тоді:
кількість
учасників олімпіади.
Нехай вся довжина річки – х км, тоді на Полтавщину припадає 0,49х км, тоді: shkola.in.ua
кількість
Відповідь:25 учнів. 1484.

х – 0,49х = 236,64

0,51х = 236,64

х = 236,64 : 0,51

х = 464 (км) – довжина річки Ворскла.

Відповідь:464 км.

1485. Нехай загальна площа парку

х – 0,99984х = 7

0,00016х = 7

х = 7 : 0,00016

х = 43759 (га) – загальна площа парку.

Відповідь:43759 га.

1486. Нехай молока потрібно

1) n = 18,75

х – 0,9375х = 18,75

0,00625х = 18,75

х = 18,75 : 0,0625

х = 300 (кг) – молока.

Відповідь:1) 300 кг; 2) 1000 кг.

1487. Нехай молока

кг, тоді:

х – 0,79х = 5,25

0,21х = 5,25

х = 5,25 : 0,21

х = 25 (кг) – молока.

Відповідь:25 кг. 1488. Нехай перше число

2 ⋅ 1,5х = 3х

3х = 3х

х = 1 – ІІ число.

1 ⋅ 1,5 = 1,5 – І число.

Відповідь:1; 1,5. 1489. Нехай перше число – х – 0,5, тоді

3 ⋅ (х – 0,5) = 2х

3х – 1,5 = 2х

3х – 2х = 1,5

х = 1,5 – ІІ число.

1,5 – 0,5 = 1 – І число.

Відповідь:1,5; 0,5.

1490. Нехай АС – 2 х, а СВ – 7х, тоді:

7х – 2х = 10

5х = 10

х = 2 (см) – одиничний відрізком.

2 ⋅ 2 = 4 (см) – довжина АС.

2 ⋅ 7 = 14 (см) – довжина СВ.

14 + 4 = 18 (см) – довжина АВ.

Відповідь:18 см.

1491. Нехай АВ – 3х, а ВС – 5х, тоді:

2) n = 62,5

х – 0,9375х = 62,5

0,0625х = 62,5

х = 62,5 : 0,0625

х = 1000 (кг) – молока.

– х га, тоді заповідній зоні
га,
0,99984х
тоді:
взяти – х кг, тоді сировитки буде 0,9375х кг, тоді:
потрібно взяти – х кг, тоді знежиреного молока буде 0,79х
– 1,5х, тоді друге х, тоді:
друге х, тоді:
shkola.in.ua

5х – 3х = 6

2х = 6

х = 3 (см) – одиничний відрізок.

3 ⋅ 3 = 9 (см) – довжина АВ.

3 ⋅ 5 = 15 (см) – довжина ВС.

15 + 9 = 24 (см) – довжина АС.

Відповідь:24 см.

1492. 1) Нехай олова – 2х, а міді – х, тоді:

2х – х = 90

х = 90 (г) – міді.

2) 2 ⋅ 90 = 180 (г) – олова.

3) 90 + 180 = 270 (г) – латуні.

Відповідь:270 г.

1493. 1) Нехай олова – 3х, а свинець – х, тоді:

3х – х = 300

2х = 300

х = 300 : 2

х = 150 (г) – свинця.

2) 3 ⋅ 150 = 450 (г) – олова.

3) 150 + 450 = 600 (г) – справу.

Відповідь:600 г.

1494. Нехай кількість книжок

книжок на другій полиці – 2х, тоді:

7(х – 9) = 2х + 12

7х – 63 = 2х + 12

5х = 75

х = 15 (кн.) – було на

2 ⋅ 15 = 30 (кн.) – було на

Відповідь:15 книжок; 30 книжок. 1495. Нехай кількість книжок

книжок на першій полиці – 3х, тоді:

3х – 8 = 2(х + 2)

3х – 8 = 2х + 4

х = 12 (кн.) – було

3 ⋅ 12 = 36 (кн.) – було на першій полиці.

Відповідь:12 книжок; 36 книжок. 1496. Нехай у

+ 6) сторінок, за

+

на першій полиці дорівнює х, тоді кількість
першій полиці.
другій полиці.
на другій полиці дорівнює х, тоді
кількість
на другій полиці.
книжці
тоді за перший день Тарасик
другий
х
було
книжці. Відповідь:60 сторінок. 1497. Нехай у книжці х сторінок, тоді за перший день Оленка прочитала �1 3 х +4� сторінок, за другий – �4 9 х +2� сторінок, тоді: �1 3 х +4� + �4 9 х +2� +8= х 7 9 х + 14 = х shkola.in.ua
х сторінок,
прочитав (0,2х
– (0,3х
8) сторінок, тоді: (0,2х + 6) + (0,3х + 8) + 16 = х 0,5х + 30 = х
= 60 (ст.) –
у
2 9 х = 14 х = 14 ⋅ 9 : 2 х
63
– у книжці. Відповідь:63 сторінки. 1498. Нехай всього було х цукерок, тоді Петрик з’їв �1 3 х +2� цукерки, Сашка з’їв �1 4 +1� цукерок, а Миколка –1 2 ∙ �х− �1 3 х +2+ 1 4 х +1�� = 1 2 ∙ �х � 7 12 х + 3�� = 1 2 ∙ � 5 12 х−3� = � 5 24 х− 3 2� цукерок, тоді: �1 3 х +2� + �1 4 х +1� + � 5 24 х− 3 2� + 1 6 х = х 8 24 х + 6 24 х = 5 24 х + 4 24 х + 3 2 = х 23 24 х + 3 2 = х 1 24 х = 3 2 Відповідь:спочатку було 36 цукерок. 1499. Нехай у коробці спочатку було х цукерок, тоді: 4+ х−4 4 + 2 3 х = х 4+ х 4 1+ 2 3 х = х 1 3 х− 1 4 х = 3 1 12 х = 3 х = 36 (ц.) – було спочатку в коробці. Відповідь:36 цукерок. 1500. Примітка:2 год 30 хв = 2 1 2 год. Нехай відстань між селищами А і В дорівнює х км, тоді на подолання цього шляху пішки турист витратить х 4 год, а на велосипеді цю відстань від подолає за х 12 год, тоді: х 4 х 12 =2 1 2 х 6 = 5 2 х = 15 (км) – відстань між селищами. Відповідь:15 км. 1501. Нехай відстань між пунктами становить х км, тоді цей шлях при швидкості 60 км/год автомобіль проїде за х 60 год, а при швидкості 80 км/год –за х 80 год, тоді: х 60 х 80 =2 4х 240 3х 240 =2 х 240 =2 х = 480 (км) – відстань між Квітковим і Вишневим. Відповідь:480 км. 1502. Нехай всього у школі х – шестикласників. Тоді у 6-А класі навчається 0,6х учнів, у 6-Б – (0,3х + 6) учнів, а в 6-В – 0,5(0,3х – 0,3х + 6), тоді: 0,3х + (0,3х + 6) + 0,5(0,3х + 0,3х + 6) = х shkola.in.ua
=
(ст.)

0,6х + 6 + 0,5(0,6х + 6) = х

0,6х + 0,3х + 6 + х = 3

0,9х + 9 = х

0,1х = 9

х = 90 (ш.) – у школі.

Відповідь:90 шестикласників.

1503. Нехай всього у школа х – семикласників. Тоді у 7-А класі навчається 0,4х учнів, у 7-Б – (0,4х – 6) учнів, а в 7-В – 0,4(0,4х + 0,4х – 6), тоді:

0,4х + (0,4х – 6) + 0,4(0,4х + 0,4х – 6) = х

0,8х – 6 + 0,4(0,8х – 6) = х

0,8х – 6 + 0,32х – 2,4 = х

1,12х – 8,4 = х

0,12х = 8,4

х = 70 (с.) – у школі.

Відповідь:70 семикласників.

1504. Нехай чисельник дробу

21, тоді:

х+21 = 4 7

7х = 4(х + 21)

3х = 84

х = 28 28

Відповідь:28 49 . 1505. Нехай

дорівнює х, тоді знаменник дробу дорівнює х +
х
дріб.
28+21 = 28 49 – шуканий
чисельник дробу дорівнює х, тоді знаменник дробу дорівнює 39 – х, тоді: х 39−х
8
х)
15
шуканий дріб. Відповідь:15 24 . 1506. Нехай до покупки у першого хлопця було х грн, тоді у другого було (х + 12) грн. Після покупки книжки у першого залишилося 5 9 х грн, а у другого –2 3 (х + 12) грн, тоді: 5 9 х = 2 3 (х + 12) 5 9 х = 2 3 х +8 5 9 х− 6 9 х =8 1 9 х =8 х = 72 (грн) – було спочатку у першого хлопця. 72 + 12 = 84 (грн) – було спочатку у другого хлопця. Відповідь:72 грн; 84 грн. shkola.in.ua
= 5
8х = 5(39 –
13х = 195 х = 15
39−15 = 15 24 –

1507. Нехай

5х + 8(1 – х) = 6

5х + 8 – 8х = 6

3х = 2

х = 2 3 –

1 2 3 = 1 3 –

Відповідь:2 3 ; 1 3 .

1508. Нехай довжина першої

+ 0,75х) м, тоді:

х + 0,75х + 0,75(х + 0,75х) = 4,9

х + 0,75х + 1,3125х = 4,9

3,0625х = 4,9

х = 1,6 (м) – довжина першої частини мотузки.

0,75 ⋅ 1,6 = 1,2 (м) – довжина другої частини.

0,75(1,6 + 1,2) = 2,1 (м) – довжина третьої частини.

Відповідь:1,6 м; 1,2 м; 2,1 м. 1509. Вік моєї сестри удвічі

тата – (3х + 3) роки, тоді:

0,5х + х + 3х + (3х + 3) = 96

7,5х = 90

х = 12 (р.) – мені років.

Відповідь:12 років.

1510. Хлопців у

у

у класі, якщо всього у

х + х + 3 = 29

2х = 16

х = 13 (д.) – у класі. 13 + 3 = 16 (хл.) - у класі. Відповідь:13 дівчат і 16 хлопців.

1511. FE ⊥ QT

1512. PK II MN

1513. AB ⊥ BC; AB ⊥ AD; CD ⊥ AD; CD ⊥ BC 1514. MN ⊥ NP; MN ⊥ MK; PK ⊥ PN; PK ⊥ KM 1515.

потрібно взяти х частин цейлонського чаю, тоді індійського чаю потрібно взяти
– х) частин, тоді:
(1
частини потрібно цейлонського чаю.
частини потрібно взяти індійського чаю.
мотузки
довжина другої
мотузки становить 0,75х м, а довжина
частини – 0,75(х
частини
становить х м, тоді
частини
третьої
менший від мого віку, вік моєї мами утричі більший за мій вік, а вік мого тата на 3 роки більший за вік моєї мами. Скільки мені років, якщо сума років усіх членів нашої сім’ї дорівнює 93 роки? Нехай мій вік – х років, тоді вік моєї сестри – 0,5х років, вік мами – 3х років, а вік
нашому класі на 3 більше, ніж дівчат. Скільки дівчат і скільки хлопців
класі
Нехай
класі
х дівчат, тоді хлопців у класі –
29 учнів.
навчається
х + 3, тоді:
shkola.in.ua

1519. MN II PK; NP II MK 1520. AB II CD; AD II BC 1521. AB II CD; MN II CD; PK II CD

1516. 1517. 1518.
1522. CD II AB; PK II AB 1523. 1524. 1525. 1526.
shkola.in.ua
1527.

1529. 90° - 60° = 30°

1530. 90° - 25° = 65° 1531.

1537. Утворена фігура –прямокутник.

1538. Утворена фігура –прямокутник.

1528.
1532. 1533. 1534. 1535. 1536.
shkola.in.ua

1540. Картинна рамка, рама

1541. Трамвайна колія,

1542. Схема

1543. Вулиця

1539.
воріт,
парти, шкільна дошка, перехрестя
сторони
доріг.
сліди від лиж на снігу, дроти на стовпах, тротуар та
дорога.
дівчат виглядає так: Дівчата перебувають на
маршруту
паралельній вулиці.
Квіткова проходить з півдня на північ. Вулиця Молодіжна проходить із заходу на схід. shkola.in.ua

Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.