konspekt-jp-pa

Page 1

JĘZYK POLSKI 14. 04. 2014 R. KLASA I B TEMAT: Czy słuszne jest stwierdzenie, że „Skrzypek na dachu to widowisko, od którego dobrze jest rozpocząć swoją przygodę z musicalami”?

Kontekst dla lekcji:    

opracowanie II cz. Dziadów. zajęcia: W zaczarowanym świecie teatru zapoznające uczniów ze środkami wyrazu teatralnego oraz twórcami przedstawienia. spacer krajoznawczy: Śladami mińskich Żydów na zajęciach turystycznych. obejrzenie spektaklu (11. 04.)

PODSTAWA PROGRAMOWA:    

Uczeń uwzględnia w analizie specyfikę tekstów kultury przynależnych do następujących rodzajów sztuki: literatura, teatr, film, muzyka, sztuki plastyczne, sztuki audiowizualne. Uczeń przedstawia propozycję odczytania konkretnego tekstu kultury i uzasadnia ją. Uczeń uczestniczy w dyskusji, uzasadnia własne zdanie, przyjmuje poglądy innych lub polemizuje z nimi. Uczeń tworzy spójną pod względem logicznym i składniowym wypowiedź na zadany temat.

POLONISTYCZNE CELE LEKCJI: 

Wiadomości - uczeń:  pozna przykłady słownictwa oceniającego oraz wzbogaci czynny słownik o wyrazy niezbędne w budowaniu tekstu argumentacyjnego.

Umiejętności - uczeń:    

wyrazi własną opinię na temat sztuki, posługując się odpowiednim słownictwem, będzie słuchał wypowiedzi innych, zredaguje akapit tekstu argumentacyjnego, będzie efektywnie współpracował w zespole.

WYCHOWAWCZY CEL LEKCJI: 

Kształtowanie postawy tolerancji wobec odmienności kulturowej.

METODY I FORMY PRACY:  

słowna i ćwiczenia redakcyjne, z całą klasą, grupowa jednolita, indywidualna zróżnicowana.


POMOCE DYDAKTYCZNE:   

fragment filmu Skrzypek na dachu – piosenka Gdybym był bogaczem… karta pracy, talia kart.

PRZEBIEG LEKCJI – MIEJSCE NA NOTATKI I SPOSTRZEŻENIA HOSPITUJĄCEGO:


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.