niemiecki-01

Page 1

Konspekt lekcji języka niemieckiego

Data: 25.11.2013r. Poziom nauczania: III.0 Temat lekcji: Gramatyka niemiecka – nie jest trudna. Powtórzenie wiadomości. Stan klasy: grupa kilkunastoosobowa Formy pracy: praca zbiorowa, praca w grupach dwuosobowych, praca indywidualna Cel ogólny: uczeń w poprawny gramatycznie sposób posługuje się bardzo podstawowym zasobem środków językowych Cele operacyjne: Uczeń: - zna liczby od 0 do 100 -

umie odmienić czasowniki regularne i właściwie je umieścić w zdaniu

-

zna zaimki osobowe

-

zna zasady pisowni rzeczowników w j.niemieckim

-

zna zasady użycia rodzajników w języku niemieckim

-

zna podstawowe przymiotniki w języku niemieckim

-

umie pracować w grupie dwuosobowej

Pomoce: -

podręcznik „aha 1A”

-

zadania interaktywne do podręcznika „aha 1A”

-

nagrania do podręcznika „aha 1A”

-

kartki z zadaniami i rozwiązaniami

-

„beczułki” z liczbami

-

rozsypanka wyrazowa

-

tablica

Przebieg lekcji: 1. Rozgrzewka językowa – uczniowie dzielą się na grupy dwuosobowe według wylosowanych zaimków osobowych 2. Czynności wstępne ( powitanie, sprawdzenie obecności) 3. Zapoznanie uczniów z tematem i celami lekcji


4. Zapoznanie uczniów z zasadami lekcji powtórzeniowej 5. Utrwalenie zaimków osobowych – ćwiczenie interaktywne do podręcznika „aha 1A” 5a. Sprawdzenie prawidłowości wykonania zadania i przyznanie punktów. 6. Utrwalenie wiadomości z zakresu odmiany czasowników regularnych i miejsca ich w zdaniu niemieckim 6a. Wykonanie ćwiczenia w książce ćwiczeń „aha 1A” 6b. Sprawdzenie prawidłowości wykonania zadania i przyznanie punktów 6c. Właściwe zapisanie zdań w języku niemieckim – ćwiczenie interaktywne do podręcznika „aha 1A” 6d. Sprawdzenie prawidłowości wykonania zadania i przyznanie punktów 7. Utrwalenie wiadomości z zakresu rzeczowników w j.niemieckim 7a. Z węża literowego uczniowie wypisują rzeczowniki pamiętając o pisowni wielką literą 7b. Sprawdzenie prawidłowości wykonania zadania i przyznanie punktów 7c. Wypisane rzeczowniki należy podzielić pod względem rodzaju i wpisać do tabeli 7d. Sprawdzenie prawidłowości wykonania zadania i przyznanie punktów 8. Utrwalenie wiadomości z zakresu liczb od 0 do 100 8a. Uczniowie losują „beczułki” z liczbami i wypowiadają je po niemiecku 8b. Przyznanie punktów 8c. Uczniowie słuchają liczb i zapisują je cyfrą 8d. Sprawdzenie prawidłowości wykonania zadania i przyznanie punktów 9.* Utrwalenie wiadomości z zakresu znajomości podstawowych przymiotników w j.niemieckim 9a. Uczniowie otrzymują rozsypankę słowną, gdzie mają stworzyć pary przymiotników o przeciwnym znaczeniu 9b. Sprawdzenie prawidłowości wykonania zadania i przyznanie punktów


10. Podsumowanie - nauczyciel wraz z uczniami omawia zagadnienia, które zostały powtórzone na danej lekcji. Uczniowie oceniają: co potrafią dobrze a nad czym jeszcze muszą pracować 10a. Ocena pracy uczniów na lekcji na podstawie uzyskanych przez poszczególne grupy punktów 11. Pożegnanie

Uwagi: Ćwiczenia z gwiazdką * zostaną wykonane na danej lekcji jeśli czas na to pozwoli w innej sytuacji zostaną wykonane na następnej lekcji.

Nauczyciel języka niemieckiego K.Kozłowska-Wyszogrodzka



Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.