3 minute read

A hét sportolója – Pajkó László

A CSIKO SE felnőtt férfikézilabda-csapat a múlt hét végén játszotta a vármegyei bajnokság rangadóját Túrkevén. A feljutás szempontjából sorsdöntő mérkőzésen aratott orosházi győzelemben oroszlánrészt vállalt a csapat NB I-et is megjárt kitűnő kapusa, a hosszabb sérülésből visszatért Pajkó László.

Laci Orosházán született 1991-ben. Általánosba az Eötvösbe járt, ahol első osztálytól (ott még a focival párhuzamosan), de teljes mellszélességgel a másodiktól kézilabdázott.

Mint mondja, mindig is kapus akart lenni, de eleinte voltak ezzel nehézségek.

– A családunkban hagyománya van a kapusságnak. Nagybátyám, mindkét nagy- apám focikapus volt. Szüleimmel sok sporteseményre jártunk, és nekem nagyon tetszettek a kézilabdakapusok bravúros mozdulatai. Amikor elkezdtem a kézilabdát, a

Fajtagyőztes Pillár Napsugár kutyája

A Békéscsabai Nemzeti és Nemzetközi Kutyakiállításon vettek részt Pillár Napsugár és kutyái. A megmérettetés még új volt a tapasztalt gazdi számára, első versenyén vett részt ugyanis „kiskutyájuk”, Kesszi, a német dog. A háromnapos rendezvényről végül szép sikerekkel érkeztek haza.

Körülbelül 2300 kutya vett részt a háromnapos versenyen, ahová összesen hét országból érkeztek a zsűritagok, hogy értékeljék a kutyákat. Pillár Napsugár elmondta, az állatokat a hivatalos fajtaleíráshoz hasonlítják, ennek alapján ítélik meg a helyezetteket és kapnak minősítést.

Kesszit Napsugár vőlegénye, Huszárik Róbert vezette fel a zsűri előtt. A né-

Tavaszi sikeres versenysorozat

ni. Ennek két nagy akadálya volt. Egyrészt kapus akartam lenni, másrészt lövőként kifejezetten ügyetlen voltam. Egy szegedi tornán lányokkal játszottunk, és ott – fél év eltelte után – a lányoknak tudtam először gólt lőni. Végül belenyugodtak edzőim, hogy jobb helyem van a kapuban. 2000ben kezdtem kézilabdázni, 2001-ben a második tornán már én lettem a legjobb kapus – kezdi pályafutása történetét Pajkó László.

A tavaszi sorozat újabb állomása a békéscsabai Árpád Fürdő sátorral fedett uszodájában volt. Az orosházi egyesület hét versenyzővel nevezett.

met dog végül mindkét nap HPJ, azaz Hungária Prima Junior címet kapott, kitűnő minősítést ért el. Emellett megszerezte a junior Best of Breed (BOB) legszebb fiatal díját is, amelyet a fajtából kiemelkedő kutyák kapnak. A vasárnapi versenyen pedig a fajtagyőztes címet is elhozta.

Motorok a piactéren

Napsugár hozzátette, vasárnap hobbi kutya szépségversenyen is indultak, a nevezési díjból befolyó összeggel pedig a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítványt támogatták a szervezők. Itt kutyájuk Lilo, a border collie 2. helyen végzett. Huszárik Dóra kortársaimhoz képest magas voltam és ezért mindenáron lövőt akartak belőlem farag-

Kötöttfogásban is jönnek az aranyak

A múlt hét végén Kaposvárra utaztak mindkét orosházi birkózóklub versenyzői. Ott rendezték a Diák 1-es korcsoport országos bajnokságát.

Mindkét klubot 4-4 versenyző képviselte. Az OSBK versenyzői közül a 38 kilóban versenyző Kis Levente és a 85 kilós Gémes Krisztián egyaránt ötödik helyet szerzett. A 42 kilósok közt induló Pusztai Márk és a +85 kilóban versenyző Pleskonics Máté viszont meg sem állt a dobogó legfelső fokáig, mindketten magyar bajnokként térhettek haza.

Az OBE-t képviselő négy versenyző közül a legjobb eredményt, egy ötödik helyezést, 69 kilogrammban Szabó Dánielnek sikerült elérni. CSJ

Endrefalvi gólja döntött

A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában: OMTK-ULE –Medgyesbodzási SE 1-0 (0-0) Orosháza, 100 néző. Vezette: Telek A. Orosháza: Bordás D. – Rau, Szabó Ákos, Harangozó, Darida, Fehér (Halász), Endrefalvi, Gedó, Miszlai, Szabó Áron (Janicsek), Papp

M. Edző: Buza Barnabás.

Gólszerző: Endrefalvi (58. p.).

Buza Barnabás: „Az első perctől kezdve rengeteg

A jó kezdet után végigjárta az utánpótláscsapatokat. Több korosztályos országos bajnokságot nyert előbb az Every Day, majd az OFKSE színeiben, nemegyszer nagynevű klubok fiataljait megelőzve…

A teljes cikket az OrosCafén olvashatják. CSJ

– Sportolóink öt arany-, nyolc ezüst- és öt bronzérmet vehettek át. Eközben Walki Dorina a Református Iskolák Országos Úszóversenyén vett részt Hódmezővásárhelyen. Dorina 50 m gyorson és pillangóúszásban első, 50 m mellúszásban második helyezést ért el. Összesítésben korosztálya legjobbjaként különdíjat vehetett át. Bogár Viktória április 2-án a diákolimpia országos döntőjében 200 m vegyesúszásban a harmadik helyen végzett – összegezte az úszók eredményét Schmidt Jenő, az OÚE edzője. Betkó Tamás

Startolt a póni championátus

Április 16-án a piactéren rendeztek meg egy kisebb motoros vezetéstechnikai képzést.

– A legtöbben rendszeresen járunk motoros vezetéstechnikai képzésekre, de sosem árt gyakorlatban maradni. Akadálypályát építettünk, van vészfékezés, kanyarív-kombináció, akik eljöttek, mind csiszolhatják a technikájukat. Ha pedig egy balesetet meg tudnak előzni az itt tanultak- kal, már megérte – árulta el a program egyik szervezője, Kerekes József. Hozzátette, hogy itt még nem ért véget a lehetőségek sorozata, Kis Rozália, az Orosházi Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának baleset-megelőzési előadója különböző játékos feladatokkal várta őket. Kipróbálhatták többek között a részegszemüveget, valamint KRESZ-tudásukat is tesztelhették. Bojtor Zalán helyzetünk volt, sokat dolgoztunk azért, hogy megszerezzük a győzelmet. Gratulálok a fiúknak!” A bajnokságot az OMTK-ULE vezeti 48 ponttal a szintén 48 pontos Végegyháza előtt. Az ULE április 22-én, 17 órakor a Gyulai Termál otthonában lép pályára. A megyei II/A csoportban: Békésszentandrás – OMTK-Rákóczi 2-1. A Rákóczi április 22-én, 17 órakor a Mezőkovácsházát fogadja. Betkó T.

A múlt hét végén startolt a Magyar Póni Championátus idei versenysorozata. Orosházát Hajdu Fanni és két lova képviselte.

Nárcisszal Hajdu Fanni az első futamban, Ricsivel Rozs Anna Júlia a harmadikban rajtolt. Fanni és Nárcisz jó rajtot követően, mintegy ötven mé- ter után az élre állt és a tavalyi versenyekhez hasonlóan, mintegy húszméteres előnynyel ért elsőként célba. Júlia és Ricsi startja nem sikerült jól a harmadik futamban, komoly hátrányt szedtek össze. Ezt sikerült csökkenteni, de „csak” második helyen ért célba a másik orosházi ló és lovasa. Csányi József