3 minute read

“Zaslužili smo 4. mjesto, ali nema mjesta euforiji”

Varaždinski nogometaši u 24 kola osvojili su 33 boda. Isti broj bodova ima petoplasirani Slaven Belupo, a tri boda više ima trećeplasirani Osijek

PIŠE: IVAN TOMAŠKOVIĆ ivan@regionalni.com

Nogometaši Varaždina u sklopu 24. kola SuperSport HNL-augostilisuŠibenikipred 1500 gledatelja slavili s 2:0. TrenerMarioKovačevićizveo je identičan početni sastav kao i protiv Osijeka. Dobro su u susret krenuli Varaždinci. U 3. minutiTeklićjeizbacioBrodića koji je dao za Drožđeka čiji je udarac završio u gostujućem bloku. Samo nekoliko trenutaka kasnije pokušao je Pilj s 20 metara, ali preko gola.

Onda su Šibenčani pokazali zube. Igrala se 14. minuta i Teklićjeloptupropustiokroznoge nasvojih30metara,presjekaoje ĐiradaozaČanađijukojijepak pronašao Dolčeka, ali Dolčekov udarac odlično je obranio varaždinski vratar Zelenika.

Otvorilo se Uslijedilo je nadmudrivanje na sredini terena i dugo priliku nismo vidjeli. Pod kraj polu- vremena probudio se domaćin.

U 39. ubacio je Teklić, Brodić je pokušao glavnom, ali bio je to lak plijen za gostujućeg vratara Rogića.

Iondauzadnjojminutiprvog dijela pao je pogodak. U lijepoj akciji Drožđek je izbacio Teklića,kojijepronašaoneometanog Šegunadrugojstativi.Onjepucao prema vratima, lopta se od bloka odbila na pet metara gdje je uklizao Brodić zabivši za 1:0.

U 54. minuti Teklić je povukao kontru, dao za Drožđeka koji se sjurio okomito i vratio Tekliću koji je loptu sa 16 metara zakucao pod gredu za 2:0. Mogao je Šibenik dvije minute kasnije stići do smanjenja domaćeg vodstva, no odlično je Zelenika obranio udarac Dolčeka iskosa.

U 62. minuti opet je sijevnula varaždinska kontra. Povukao ju je Drožđek, dao za Teklića koji je podvalio Brodiću. Varaždinski napadač je ciljao, ali otišlo je pored gola. U 75. minuti mogli su pak gosti do gola. Špeljak, koji je ušao u nastavku, pogodio je gredu, dok je dvije minute kasnije Jelenić s crte očistio udarac Araia. Pokušao je i Postonjski, koji je ušao u 82. minuti, iz slobodnog udarca s 25 metara u 90. minuti. Otišlo je tik uz vratnicu.

– Prvi dio susreta bio je nekako rastrgan, no strpljivo smo dočekali prigodu u zadnjoj minuti prvog dijela. U svlačionici smosedogovorilidasenećemo povući.Paojepotomidruginaš gol i bilo je lakše – istaknuo je

Kovačević.

Visoka pozicija

Varaždin je tako povezao dvije pobjede i trenutno drži 4. mjestoLiges33osvojenaboda. – Zaslužili smo to svojim igrama. No, idemo utakmicu po utakmicu i ne treba ulaziti u euforiju – smireno je rekao Kovačević. NjegovkolegaDamirČanadi, trener Šibenika nahvalio je Varaždin i rekao da je riječ o ekipi s najboljom tranzicijom u Ligi.

U idućem kolu Varaždin gostuje kod Rijeke, a susret se igra u nedjelju, 12. ožujka, u 15 sati

– Naročito smo opasni sad s Drožđekom. Kad sam prvi puta bio trener u Varaždinu Domagoj je bio najbolji strijelac 2. HNL i znao sam kakve kvalitete ima. No, ono što me također raduje da opet nismo primili pogodak UidućemkoluVaraždincigostuju kod Rijeke. Susret se igra u nedjelju, 12. ožujka, u 15 sati.

TREĆELIGAŠI IZ VARAŽDINSKE I MEĐIMURSKE ŽUPANIJE KREĆU U DRUGI DIO SEZONE

Varteks u generalki bolji od Bednje, Podravina od Poleta (T)

Nogometaši iz Varaždinske i Međimurske županije koji se natječuu3.NLSjeverusubotu, 11. ožujka kreću u drugi dio sezone. U subotu i nedjelju, 4. i 5. ožujka odigrali su generalke. Varteks je na stadionu Sloboda ugostio Bednju, vodeću momčad Elitne ŽNL. Bumbari su poveli golom Glavice u 13. minuti, da bi sedam minuta kasnije Stojko povisio vodstvo Bumbara.

Ipak, pod kraj prvog dijela Bednjajesmanjila.U39.minuti pogodio je Richard, da bi isti igrač u 56. minuti pogodio za 2:2. Završnica susreta pripala je Varaždincima. Premužić je pogodioza3:2u74.minuti,dok jeistiigračgolomizpenalau85. minuti postavio konačnih 4:2. – Prvih 20, 25 minuta je jako dobro izgledalo. Nakon toga smo imali malu rupu, a razlog tomejeitoštojeBednjaodlična ekipa, s odličnim pojedincima. No, na kraju moramo biti zadovoljni, zabili smo četiri gola, mislim da je bila jako dobra generalka – istaknuo je trener Nikola Goričanec za klupske stranice.

Drugi trećeligaš iz Varaždinske županije, ludbreška Podravina gostovala je kod Poleta iz Tuhovca te je slavila s 3:1. PogotkezaLudbrežanepostigli su Šmrček, Kudumija i Grđan.

Vodeća momčad 3. NL Sjever, Polet iz Sv. Martina na Muri u generalki susreo se s Tehničarom iz Cvetkovca te je slavio s 4:3.

Preostala dva međimurska trećeligašaunedjelju,5.ožujka, odigralisususreteosminefinala Međimurskog kupa.

Rudar je gostovao kod BSK-a u Belici. Domaćin je slavio nakonpenalasukupnih5:4nakon što je regularni dio završio 2:2. Dinamo iz Domašinca bio je pak gost Jedinstvu u Gornjem Mihaljevcu. Nakon 90 minuta rezultat je bio 0:0, a nakon kaznenih udaraca slavio je Dinamo s 3:1.

U prvom kolu nastavka proljetnog dijela Varteks dočekuje Podravac, Rudar Dinamo iz Domašinca,Podravinaodlaziu goste Virovitici, a vodeći Polet gostuje kod Papuka. (it)

2023., br. 984 || Regionalni tjednik

Vara Din 1930 Uvjerljivom Igrom Stigao Do Pobjede U Kri Evcima

Momčad Varaždina 1930 stigla je do vrijedne gostujuće pobjede u Križevcima protiv domaćeg KTC-a. Varaždinski rukometaši slavili su rezultatom 36:28 u susretu 4. kola Premijer lige – Lige za ostanak. Domaćini su uspijevali držati rezultatski priključak tek u prvih desetak minuta igre i do rezultata

7:7. Uslijedio je period igre u kojem

Varaždinci dominiraju, stvarajući razliku koja je u 25. minuti dosegla i velikih šest golova (17:11). Na odmor se otišlo s vodstvom Varaždina od 20:15.

U nastavku slična slika na terenu. Unatoč naporima domaćina da dođu do preokreta, Varaždinci odlučnom igrom ne dopuštaju nikakvo iznenađenje. Sigurno drže konce igre u svojim rukama i održavaju visoku rezultatsku prednost za konačnu pobjedu. Kod Varaždinaca je s deset golova najraspoloženiji bio Tin Šestak. Sedam golova zabio je Antonio Budinski, a jedan manje Dominik Mišković. Na vratima varaždinske momčadi iskazao se pak Tin Herceg skupivši 11 obrana. (rp)