3 minute read

agresije ne možeš očekivati bodove na Poljudu”

Ovim porazom varaždinski nogometaši pali su na 6. mjesto Lige. Imaju 39 osvojenih bodova, koliko ima petoplasirani Osijek. Dva boda više od njih ima trećeplasirana Rijeka, jedan više četvrtoplasirani Slaven Belupo. Bod manje ima sedmoplasirana Istra 1961, a dva manje osmoplasirana Lokomotiva.

PIŠE: IVAN TOMAŠKOVIĆ ivan@regionalni.com

I četvrti put ove sezone Varaždinci su poraženi od Hajduka. Bili su na Poljudu slavili s 2:0 u sklopu 30. kola SuperSport HNL-a. Već u 2. minuti Hajduk je zabio, odnosno Melnjak, no nakon VAR provjere označen je faul u napadu Awaziema. U 11. minuti varaždinski nogometašiimalisunajbolju

Varaždinci u srijedu, 26. travnja u 17:10 u sklopu 31. kola gostuju kod vodećeg Dinama priliku u susretu. U njoj se našao Domjanić koji je izbjegao zaleđe, no Lučić se nije dao prevariti. U 25. minuti Hajduk je dobio slobodni udarac na 18 metara koji je izborio Livaja, a Benrahou je ljevicom krasno prebacio živi zid i matirao Zeleniku. U 41. minuti probao je Šego iznenaditi Lučića iz mrtvog kuta, no vratar Hajduka nije se dao prevariti. U drugom dijelu stigao je i drugi gol Hajduka.

Vitez: Klub dobro posluje, nikome ništa ne dugujemo

U klupskim prostorijama u utorak, 18. travnja održana je Skupština Nogometnog kluba Varaždin. – Nakon postavljanja novog hibridnog travnjaka na glavnom terenu, radilo se na sustavu zalijevanja pomoćnih igrališta, promjeni dotrajale rasvjete na glavnom i postavljanju nove rasvjete na pomoćnom terenu, postavljanju postrojenja za grijanje glavnog terena. Montirana je i nova kotlovnica, kao i novi regulatori topline te kompletnazamjenarasvjetenacijelomstadionu u novu LED rasvjetu. Ukupna vrijednost svih izvedenih radova bila je veća od 2,4 milijuna kuna i sve je plaćeno iz klupskog proračuna. Uz sve to klub dobro posluje, nikome ništa ne dugujemo – predstavio je završene infrastrukturne projekte Dražen Vitez, predsjednik Kluba.

Inače, prihodi od ulaznica u 2022. godini iznosili su 950.000 kuna, klub je od sponzorstvauprihodio7milijunakuna,aodTV prava 4 milijuna kuna.

– Za plaće svih zaposlenika je u 2022.

Na Poljudu su Varaždinci bili bez svojeg najboljeg strijelca Frana Brodića

U 65. minuti Benrahou je vanjskom proigrao Sahitija na desnom krilu. Sahiti je imao Livaju u sredini, ali se fintom oslobodio Kolarića i udarcem vanjskom u stilu Quaresme sjajno naciljao same rašlje. – Došli smo otvorenog godini utrošeno 11,5 milijuna kuna. Grad Varaždin klubu godišnje daje 1,2 milijuna kuna, od čega je 600.000 kuna namjenski za održavanje gradske imovine, odnosno utrošeno je za održavanje stadiona, pri čemu su nam jako veliki troškovi energenata. Posljednji su izvedeni radovi na rasvjeti glavnog terena, jer bez održavanja standardakojegtražiliganemaodigravanja utakmica ni izdavanja licence. Za organizaciju utakmica u 2022. godini utrošeno je 3,5 milijuna kuna. Na kraju prošle godine u proračunu smo imali manjak prihoda od 838.000 kuna, što je u odnosu na druge prvoligaške klubove praktički zanemarivo — zaključila je Marina Hokman koja je zadužena za financijsko poslovanje kluba. Dodajmo od preostalih prvoligaša Rijeka ima minus 38,2 milijuna kuna, oko pet milijuna eura, potom slijedi Istra 1961 čiji je manjak 21,9 milijuna kuna. Nakon toga jeLokomotivas14,5milijunakuna,Šibenik 14,4milijunakuna,Osijek8,1milijunkuna, te Slaven Belupo tri milijuna kuna. garda na Poljud, no protiv Hajduka ne možeš očekivati da ćeš osvojiti bodove ako ti nedostaje agresivnosti i čvrstine.Također,iuzadnjoj trećini nam je nedostajalo konkretnosti, pa je pobjeda Hajduka sasvim zaslužena – rekao je Mario Kovačević, trener Varaždina. Ovim porazom varaždinski nogometaši pali su na 6. mjesto Lige. Imaju 39 osvojenih bodova, koliko ima petoplasirani Osijek. Dva boda više od njih ima trećeplasirana Rijeka, jedan više četvrtoplasirani Slaven Belupo. Bod manje ima sedmoplasirana Istra 1961, a dva manje osmoplasirana Lokomotiva. U idućem kolu Varaždince čeka još jedan težak ispit. U srijedu, 26. travnja u 17:10 u sklopu 31. kola gostuju kod vodećeg Dinama. – S novim trenerom BišćanomDinamoigraneštodrugačije,nomismopokazalida se znamo nositi s najboljima – zaključio je Kovačević.

PREMIER LIGA: NOVI KIKS NEDELIŠĆA

se dodatno udaljili od vrha tablice. Na domaćem travnjaku su s 3:2 poraženi od Bratstva (Ju). Goste je u vodstvo dovelo Karlo Jambrović u 6. minuti, da bi ubrzo zatim na 1:1 poravnao Vedran dolaze do vodstva kada je zabio Petar Tomšić. Vodeći Grabničar je u gostima s 4:0 svladao momčad Galeba, golovima Maria Gregurine, Karla Jadanića, Daria Nađa i Danijela Kvakana.

Kršlak. Na odmor se otišlo s prednošću Bratstva nakon gola Marka Sakača.

Nogometaši Nedelišća doživjeli su treći uzastopni poraz u Premier ligi kojim su

Nedelišće u 67. minuti još jednom izjednačuje preko Davida Juraka, a samo minut kasnije gosti i po treći puta

Ostali rezultati 22. kola: Draškovec –Mladost (SM) 0:3, BSK – Naprijed 3:0, Centrometal – Podturen 0:2, Jedinstvo (GM) – Bratstvo (SV) 2:4, Dinamo (P) –Sloga (Š) 0:2.

Nakon tri uzastopna poraza, Varaždin 1930 je uspio pobijediti rezultatom 38:29 ambiciozni KTC i tako osigurao jedno od vodećih mjesta u Ligi za ostanak. Varaždinci su u početku vodili 6:2, ali gosti su odgovorili sredinom poluvremena i u 13. minuti su bili na minus dva (9:7). Ostatak poluvremena se igralo kao da obrane ne postoje pa je ta dionica završila s ukupno 37 pogodaka (20:17). Još jedno kratko vrijeme u nastavku, Križevčani su bili u priključku. Onoga trenutka kada su domaćini otišli na plus sedam (40. minuta, 27:20), dvojbi oko konačnog ishoda praktički više nije bilo. Završilo je s plus devet (38:29). Najefikasniji trojac Varaždina – Tin Šestak s devet te po sedam pogodaka Martina Marčeca i Viktora Kopicera. U idućem, 10. kolu Lige za ostanak varaždinski rukometaši gostuju kod Trogira. (it)