3 minute read

Čakovčanima 11 medalja

U Zadru je održano 7. Otvoreno regionalno prvenstvo u paraplivanju. Boje Čakovečkog plivačkog kluba branili su Mirna Roginek, JakšaMislović,NikolaKosec i Andrej Marjanović.

Plivače je za nastup pripremala trenerica Sara Čuka.

Natjecanje je održano u 25 metarskombazenu“Višnjik” u organizaciji PK Zadar. U konkurenciji plivača iz Hrvatske, Slovenije te Bosne i Hercegovine, čakovečki natjecatelji predstavili su se u sjajnom svijetlu osvojivši pritom 11 medalja.

MirnaRoginekdoplivalaje do srebrnih odličja na 50 m leđno i 100 m prsno, dok je na50mprsnobilabrončana.

Jakša Mislović slavio je u utrkama na 50 m leđno i 50 m prsno. Ujedno je pridodao srebro na 50 m slobodno i broncu na 100 m slobodno. Nikola Kosec osvojio je čak tri zlata i to na 50 m delfin, leđno i slobodno, dok je na 50 m prsno bio srebrni.

Osim s osvojenim medaljama, mladi paraplivači Čakovečkog plivačkog kluba mogu biti zadovoljni podatkom da su u svim prijavljenim disciplinama poboljšali svoje rezultate.

BASEBALL Vito Milak zlatni, Tena Špoljarić brončana

Stolni Tenis

Članovi MGK Drave Žabnik i STK Visija nastupili su na Masters turniru u Puli. Član Visije u kategoriji mlađih juniora Vito Milak osvojio je odlično 1. mjesto i takopokazaodajeuodličnoj formi prije završnog turnira

Top 12. U kategoriji juniora Vito Milak došao je do četvrtfinala,dokjeSimonVincek ispao u grupi. Članica MGK Drave Tena Špoljarić ukategorijinajmlađihkadetkinja bile je treća. U skupini je pobijedila Presečki (Za- gorac) 3:1, Miličić L. (Donji Miholjac) 3:0 te Preprotić M. (Jastrebarsko) 3:0, dok je u četvrtfinalu pobijedila 3:0 Bestijanić (Šenkovec). Poraz je zabilježila u polufinalu od prve na ranglisti Ivčić (Sveti Jakov Jadranovo). Na petnaest posljednjih turnira Hrvatskog stolnoteniskog saveza Tena je petnaest puta bila na postolju. Osvojila je šest regijskih zlata, dva srebraisedambronci.Sezonuje završila kao treća najmlađa kadetkinja Hrvatske. (it)

Teniski Klub Franjo Pun Ec Ugostio Juniorski Itf Turnir

Na terenima Teniskog kluba Franjo Punčec u Čakovcu održan je međunarodni turnir za juniorke i juniore iz serije World tennis toura ITF-a. S obzirom da je turnir visokog 3. ranga, nastupilo je više od 130 tenisačica i tenisača iz 30-ak država, U konkurenciji juniorki plasman u finale ostvarile su Šveđanka Lea Nilsson i četvrta nositeljica Kitti Molnar iz Mađarske. Naslov pobjednice više nego zasluženo pripao je petnaestogodišnjoj švedskoj igračici kojoj je ovo drugi osvojeni turnir zaredom, nakon pobjede i u Estoniji. Nilsson je u finalu slavila sa 6:3, 6:1.

U finale turnira juniora plasirali su se prvi nositelj Francuz Thomas Faurel i Bugarin Alexander Vasilev koji je na turniru bio postavljen za četvrtog nositelja. U završnom meču slavio je mladi bugarski

Karatisti Aik Osvojili Su 10 Medalja U Slova Koj

Toplički karatisti do četiri zlata, četiri srebra i dvije bronce

Čak deset novih medalja donose Topličanci svojim kućama iz Dunajske Strede u Slovačkoj. Na jakom međunarodnom kyokushin karate (full contact) turniru Slovakia open okupilo se 380natjecateljaizMađarske, Slovačke, Poljske i Hrvatske, a Karate klub AIK u takvoj konkurenciji osvojio je čak četiri zlata, četiri srebra i dvije bronce.

Prvi su na borilišta izašli najmlađi, a u kategoriji djece 2015.godišteklubsuodlično predstaviliErikDenaciTena Kalničanec kojima je to bio i prvi međunarodni turnir u inozemstvu. Dominirali su protiv svojih suparnika i stigli do finala, gdje su u napetimborbamapobijedili.

Denac je za zlato pobijedio

Dominirali su protiv svojih suparnika i zasluženo stigli do napetog finala

Slovaka Magyaricsa 4:1, dok je Kalničanec u finalu pobijedioMađarkuuposljednjim sekundama 6:5 i tako su osvojili dva zlata za AIK.

Kod starijih uzrasta također se nižu dobri rezultati. Josip Broz (2009.) je nakon početnih pobjeda zapeo u polufinalu i došao do brončane medalje, kao i Petra Sakač u istom godištu kod djevojaka.Dosrebrasustigli

Marko Nofta, Josipa Horvat, Lana Kalničanec i Lana Šebrek Blažotić. Odradili su odlične borbe, no zastali su na posljednjoj stepenici do zlata porazima u finalnim mečevima.Uzmalosportske sreće moglo je i bolje, no svi su ostavili odličan dojam. Za još dva zlata pobrinuli su se Roko Kalničanec i Ema Gluhak. Kalničanec je u teškoj kategoriji 2007. godišta pobijedio hrvatske i mađarske predstavnike te došao do važne pobjede na turniru jer uskoro nastupa na Europskom prvenstvu za kadete. Arpad Sipos, finalni protivnik Roka, bio je čak 35 kilograma teži, no Roko je dobrom taktikom protivnika natjerao na greške i pobijedio.

Najbolji nastup dana ipak pripada Emi Gluhak koja u ponajvećoj kategoriji dolazi do zlata u teškim borbama s hrvatskim predstavnicama. Hrvatice su redom izbacivalemađarskeprotivnice,no nailazile su na Emu koja im je bila prevelika prepreka. U četvrtfinaluEmajebilabolja od Nole Robeli iz Zaprešića i došla do susreta s Paolom Budek iz Dugoga Sela. Budek je vodila do posljednje sekunde, kada je Ema osvojila bod kružnim udarcem u glavu za produžetak. U nastavkuseEmaboljesnašla i brzo završila meč u svoju korist te došla do finala s Anom Greganić iz Mladosti Samobor koja je prethodno odradila mečeve s mađarskim natjecateljicama.

Ema je krenula dinamično u susret i ubrzo povela. Nastavila je dobrim ritmom kontroliratimečiprijeisteka vremena osvojila odlučujući bod za pobjedu i veliko slavlje na samom kraju turnira. Natjecatelje je vodio glavni trener kluba Saša Josip Milec koji je bio zadovoljan nastupima i postignutim rezultatima. (it) tenisač rezultatom 2:6, 6:2, 6:0. U konkurenciji parova zasluženo su slavili Slovenac Dmitry Suboch i Bugarin Alexander Vasilev koji su u finalnom susretu bili bolji od Austrijanca Piet Luis Pintera i Kineza Sicheng Lia. Kod juniorki turnir parova osvojile su Čehinje Viktoria Zidelova i Nela Charvatova pobjedom u finalnom susretu protiv Mađarica Melinde Biro i Kitti Molnar.