1 minute read

USPJEŠAN NASTUP KARATISTA GLOBUSA Tesa Balog i Petar Slukić brončani na Prvenstvu Balkana

Hrvatska reprezentacija je po uspješnosti zauzela visoko 3. mjesto u konkurenciji 11 država sudionica Prvenstva

PIŠE: IVAN TOMAŠKOVIĆ ivan@regionalni.com

Crnogorski Bar bio je domaćintrodnevnogPrvenstva Balkana za djecu. Riječ je o jednom od najmasovnijih karate natjecanja koje je ove godine okupilo više od 1400 boracaiz11država.Posebno brojna bila je reprezentacija

Hrvatske koja se predstavila sa 177 karatistica i karatista, a kući su se vratili s 28 medalja čime se Hrvatska po uspješnosti svrstala na visoko 3. mjesto u ukupnom poretku. Hrvatske borkinje i borci osvojilisuosamzlatnihtepo deset srebrnih i brončanih medalja. Uspješnije su bile tek reprezentacije Turske s 45osvojenih medalja i domaćina Crne Gores35 odličja. Uspjehu hrvatske reprezentacije doprinijelisu i borci Karate kluba Globus i to s dvije brončane medalje. Prvu je osvojila Tesa Balog u

Petar Slukić i lani je nastupio na Prvenstvu Balkana, a tada je osvojio zlatnu medalju konkurencijidjevojčicado10 godina i iznad 40 kilograma. Malo je nedostajalo da ova talentirana karatistica dohvati finale, ali unatoč tomemože biti itekako zadovoljna s obzirom na toda je riječ o njezinom premijernom reprezentativnom nastupu. Tesa je redom bila bolja od borkinja iz Bosne i Herce-

SHITO RYU KLUB VARAŽDIN govine, Slovačke, Turske i Hrvatske. Jedini poraz doživjelajeodRumunjkeAndree Kelemen, kasnije pobjednice natjecanja.

Broncu je osvojio i Petar Slukić u konkurenciji dječaka do 13 godina i do 55 kilograma. Petar je tijekom turnira u dva navrata bio bolji od crnogorskih boraca te po jednom od reprezentativaca Turske i Sjeverne Makedonije. Jedini poraz nanio mu je predstavnik BosneiHercegovine.Petruje ovodrugauzastopnamedalja s Prvenstva Balkana nakon prošlogodišnjeg osvajanja zlata.

Uspjeh na svjetskoj i europskoj pozornici

Članovi Shito Ryu kluba Varaždin vrlo uspješno su nastupili na svjetskim i europskim smotrama u shito ryu stilu u rumunjskom gradu Oradea.

Sedmeronatjecateljapredvođeni trenerom Pavlom Marjanovićem osvojio je 15 medalja. Na svjetskom 2. WSSHRF prvenstvu zlatnu medalju osvojio je Filip Kostanjevac u katama, srebrnu medalju osvojila je Lara Magdić u borbama, dok su brončane medalje osvojili su Jakov Kostanjevac, Matija Albreht, Erik Tomašić u katama te Martin Kokot u borbama. Na europskom 9.

ESHRKF prvenstvu zlatnu medalju osvojio je Martin Kokot u katama te brončanu uborbama.Srebrnumedalju osvojio je Filip Kostanjevac katama te ženski tim u katama. Brončane medalje osvojili su Lucija Kokot i Jakov Kostanjevac u borbama te Matija Albreht, Erik Tomašić i Lara Magdić u kadetima.

Ovim rezultatom Hrvatska je zauzela 7. mjesto u ukupnom poretku na 2. WSSHRF te 8. mjesto na europskom 9. ESHRKF prvenstvu. Na kongresu je donesenaodlukadaćesljedeću godinu 10. ESHRKF Shito