40 кîп.
Бя Щилал Мяммядови озодяти!!! HƏZİ aSlanoV-104
Yanvara manqi 22-də respublika tolışi mədəniyyət mərkəz həm şəhri-Bokuədə, həm şəhri-lankonədə, həmən çı Həzi aslanovi dədə di Qamatukədə 2 kərə Sovet İttifoqi qəhromon, tank ləşğəri komandan, Qvardiy General-mayor Həzi Əhədi zoə aslanovi təvəllüdə rüjşon qeyd kardışone. tı hejo çəmə dılədəş “General şImon”!
VƏtƏnDaşlIQDan çIxarIlma tƏklİfİ
Şeyxin qardaşı Suriyada döyüşən azərbaycanlılarla bağlı təklif verdi Azərbaycanın radikal dini təfəkkürlü vətəndaşlarının Suriyaya üz tutaraq müxalifət qüvvələri tərəfində Bəşər Əsədə qarşı döyüşmələrini rəsmi mənbələr də təsdiq edir. “Cihad libası”nda Suriyada vətəndaş müharibəsinin iştirakçısı olmaq kimi bir missiya ilə təlimatlandırılan vətəndaşlarımızın ölüm xəbərlərini eşitmək isə artıq adi hala çevrilib. Mövzu ilə bağlı modern.az-a
danışan Azərbaycan-Suriya parlamentlərarası işçi qrupunun rəhbəri, millət vəkili Cavanşir Paşazadə bildirib ki, vətəndaşlarımızın bu addımı düzgün sayılmır. Milli Məclisin deputatı “cihad qəhrəmanları”nın ümumiyyətlə Azərbaycan vətəndaşlığından çıxarılmasının vacibliyini vurğulayıb: “Azərbaycanlılardan ibarət bir qrup başqa ölkədə hökumət qüvvələrinə qarşı vuruşursa və bu, dövlət maraqlarımızla ilə üst-üstə düşmürsə, həmin adamlar Azərbaycan vətəndaşlığından çıxarılmalıdır”. C. Paşazadənin sözlərinə görə, Azərbaycanla Suriya arasında hazırda hər hansı rəsmi əlaqə yoxdur. Xatırladaq ki, Cavanşir Paşazadə Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin sədri Hacı Allahşükür Paşazadənin qardaşıdır.
çiçe? -Dınyo çiçe? -Iştı çəşi nəme əv... -Zəmon çiçe? -Qılə kırtə qəme əv -İnson çiçe? -Qılə sütə şəme əv -Vicdon çiçe?
-Əzobe əv, ğəme əv -Həyvon çiçe? -İnsonisə name əv, İnsofine, bəfomande, kame əv Pərviz Həkimov
“tolışon Sədo” qəzetinə dəstək olmaq istəyənlərin nəzərinə: Bu bizim qəzetin yeni Bank rekVİZİtlƏrİdir AZN çün“Bank of Baku” ASC “28 may” filialı, Cəlilov Rafiq Şahrza oğlu: hesab nömrəsi 3801000000159315 IBAN AZ53JBBK00003801000000159315 VÖEN 1700038881 kod 504506 müxbir hesabı AZ27NABZ01350100000000007944 S.W.İ.F.T JBBKAZ22 Tel: (994 12) 565 15 25 Fax: (994 12) 565 14 25
US Dollars: Jalilov rafig Shahrza oghlu ACC N 3811001000159315 IBAN AZ88JBK00003811001000159315 İNTERMEDİARY BANK: COMMERZBANK AG CORR. ACC.: 400886784800 SWIFT: COBADEFF Frankfurt, Germany BENEFICIARY BANK: “Bank of Baku” OJS S.W.I.F.T. JBBKAZ22 Baku, Azerbaijan Tel: (994 12) 565 15 25 Fax: (994 12) 565 14 25
euro Jalilov rafig Shahrza oghlu ACC N 3811002000159315 IBAN AZ43JBK00003811002000159315 İNTERMEDİARY BANK: RAIFFEISEN BANK INTERNATIONAL CORR. ACC.: 055.062.160/100 SWIFT: RZBAATWW Viena, Austria BENEFICIARY BANK: “Bank of Baku” OJS S.W.I.F.T. JBBKAZ22 Baku, Azerbaijan Tel: (994 12) 565 15 25 Fax: (994 12) 565 14 25
P.S. hesaba Azərbaycanın istənilən yerindən “Bank of Baku”nun və “MilliÖN”ün terminallarından “Debit ödəmə” vasitəsi ilə istənilən valyuta ilə “anonim” ödəniş etmək olur, bu vaxt ad, soyad və digər məlumatlar tələb edilmir.