2 minute read

Poletu derbi u Sv.

Martinu na Muri

Nogometašiu3.NLSjeverusubotu, 18. ožujka kompletirali su 16. kolo. Derbi kola odigran je u Sv. Martinu na Muri gdje su se susreli vodeći Polet i do ovog kola trećeplasirani Varteks. Nakon prvog dijela rezultat je bio 0:0, a već u drugoj minuti nastavka Polet je poveo. Zabio je Nino Patafta, a konačnih2:0postaviojeNikoMihalinec golomu68.minuti.Drugipredstavnik iz Varaždinske županije ludbreška Podravina kod kuće je poražena od Papuka s 3:2. Do slavlja je stigao domašinečkiDinamokojijes2:1svladao Koprivnicu te je skočio na 3. mjesto Lige. Pobjedu je upisao i Rudar koji je s4:1bioboljikodPodravcauVirju.(it) ko varaždinskog gola. I onda se u 87. minuti opet ukazao Fran Brodić pogodivši za pokazat će se konačnih 2:1. –BašmijedragodajeFran svojim golovima nagradio ekipu. Malo je bio već na rezervi sa snagom jer je praktičkitreniraozadnjadva dana s nama, ali zadnji atom snage je dao. Baš sam se šalio snjimdasedobroodmorio–rekaojeudobromraspoloženju trener Varaždina Mario Kovačević koji je istaknuo da je prvo poluvrijeme bila vrlo suzdržana utakmica, s obje strane.

Važnost

– Vidjela se važnost utakmice. Baš je bila kamilica prije drugog poluvremena. Mi smo se dogovorili da ćemo nastaviti sa svojom igrom i nakon lijepe akcije smo poveli. Kako to biva, protivnik je sve karte stavio u napad i izjednačio. Imali su zatim i oni svoje prilike, ali opet nakon lijepe akcije nas je Fran sve razveselio –zaključio je Kovačević, čija je ekipa prije utakmice imala probleme s ozljedama. Ovom pobjedom Varaždinci su ponovno na 4. mjestu Lige s bodom manje od trećeplasiranog Osijeka. Slijedi im reprezentativna stanka, a potom utakmica protiv Lokomotive.

Fran Brodić prvi je strijelac Varaždina s 10 postignutih golova

Elitna Upanijska Nogometna Liga

Nedeljanec drži korak za

vodećom Bednjom

s 3:0 bili bolji od cestičkog Poleta te imaju pet bodova manje od vodeće Bednje. Momčad Damira Maretića povela je preko Tomislava Medvedau14.minuti,istiigračbiojestrijelacu 42.,dabikonačnirezultatpostavioEdoŽganec golom u 65. minuti susreta.

Na 3. poziciji je tuhovečki Polet koji je s margečanskom Mladosti odigrao 1:1. Tuhovčane je vodstvo doveo Denis Bartolec, no Dalibor Solina je golom za Mladost postavio konačni rezultat.

Odigrano je 16. kolo Elitne ŽNL, a nakon istog kola Nedeljanec je zadržao korak za vodećom Bednjom. Beletinčani su još u subotu slavili protiv Novog Marofa s 2:0. U nedjelju su Nedeljančani

Upreostalimsusretima,PlitvicajeuVidovcu svladala Budućnost s 2:1, dok je Dubravka-Zagorac na domaćem terenu s 4:1 bila bolja od Zelengaja.JošusubotuIvančicajenadomaćem terenu pobijedila Jalžabet s 1:0. (it)

PREMIER LIGA: REMI VODEĆEG GRANIČARA

U međimurskoj nogometnoj Premier ligi odigrane su utakmice 17. kola. Vodeći Graničar u Kotoribi igrao je tek 1:1 protiv Draškovca. Domaćini su poveli u 47. minuti preko Nikole Golenje, a četiri minute kasnije za izjednačenje pogodio je Mario Sačer. Nedelišće je u općinskom derbiju s 3:2 bilo bolje od Međimurca. Gosti prvi dolaze do pogotka preko Filipa Hrusteka. Nedelišće preokreće rezultat zahvaljujući strijelcima Nini Pintariću i Matiji Farkašu. Za 2:2 pogađa Campos da Silva, a u drugoj minuti sudačke nadoknada za slavlje Nedelišća još jednom zabija Pintarić. Ostali rezultati: Mladost Komet –Bratstvo(SV)0:1,Podturen–Sloga

Nakon

(Š)0:0,Naprijed–Dinamo(P)1:3,Bratstvo (Ju) – Jedinstvo 1:1, Mladost (SM) – Galeb 1:1, BSK – Centrometal 0:2.

UTrofejnojdvoraniHrvatskogrukometnogsavezaždrijebomsuodređeni parovi četvrtfinala hrvatskog rukometnog Kupa u obje konkurencije. Ždrijeb su vodili povjerenik za natjecanje HRS-a Ante Ančić i voditelj natjecanjaBojanFilipović.Uočisamogždrijeba,izraženajesućutobitelji prerano preminulog Dejana Perića, bivšeg rukometnog suca i delegata te predsjednika zagrebačkog Zbora sudaca.

U konkurenciji rukometašica, gdje naslov brani Podravka Vegeta, svih osam klubova dolazi iz 1. hrvatske rukometne lige za žene, tako da nije bilo potrebe za dirigiranim ždrijebom domaćinstva. Drugim riječima, klub koji je izvučen prvi postao je ujedno i domaćin. To je važno znati jer se u četvrtfinalu igra samo jedna utakmica.

Rukometašice Koke u četvrtfinalu gostovat će kod Dugog Sela 55, a susret se igra u srijedu, 29. ožujka.