1 minute read

Antonia Ružić osvojila turnir u Češkoj

U polufinalu je bila bolja od Nijemice Barthel, bivše top 30 igračice, da bi u finalu svladala Nizozemku LLesley Pattinama Kerkhove

PIŠE: IVAN TOMAŠKOVIĆ ivan@regionalni.com

Tenisačica iz Orehovice Antonia Ružić ponovno je došlanasvoje.Nijejebilopet mjeseci na terenu zbog ozljede gležnja, a sada je, samo mjesec dana nakon povratka, ostvarila najveći uspjeh karijere. U Pragu je osvojila ITF turnir iz kategorije 40k, što joj je šesti naslov u karijeri među profesionalkama. GodinamanajboljasportašicaMeđimurjadonaslovaje stigla iz kvalifikacija. Tamo je bila bolja od Čehinje Kucmovu, potom je redom pobjeđivala Francuskinju

Belgraver, Slovakinju

Kužmovu, Poljakinju

Chwalinsku bez borbe, a polufinalu je svladala Nijemicu Barthel, inače bivšu top 30 igračicu.

Antonia će se pomaknuti za 60 stepenica te s 292. stići na 232. mjesto WTA ljestvicice

U susretu protiv Barthel u prvom setu slavila je sa 6:4, da bi drugi ušao u tie break i tu je slavila sa 7:6. U finalu se susrela s Nizozemkom Lesley Pattinama Kerkhoveom (WTA 229.) te slavila sa 6:4, 6:1 u setovima.

Osim što će joj biti velika injekcija samopouzdanja, naslov Antoniji donosi i veliki skok na novoj WTA ljestvici. Pomaknut će se za 60 stepenica te s 292. stići na 232. mjesto. Najbolji plasman joj je 184. mjesto, koje je držala u rujnu prošle godine.

Prije titule u Pragu, Ružić je osvojila četiri turnira iz kategorije ITF 25k, u Lagosu, Hamburgu, Osijeku i Darmstadtu, te 15-icu u Bad Waltersdorfu.