1181 u ponedjeljak, 6. ožujka održana je izborna skupština Teniskog saveza Varaždinske županije. Za predsjednika je izabran Hrvoje Šipuš (TK Varaždin), a za dopredsjednika Saša Hiršzon (TK Varteks).

Za tajnika je izabran Zoran Čubra, dok su za članove upravnog odbora uz predsjednika i dopredsjednika, izabrani Lovro Juzbašić (TK Varaždin 1181), Marko Dugandžić (TK Varteks) i MiljenkoJarnjak(TKIvanec97.).

Predstavnici svih klubova članova na izbornoj skupštini izabrali su novo vodstvo Teniskog saveza Varaždinske županije u četverogodišnje razdoblje.

Teniski savez Varaždinske županije od 2019. godine broji 8 klubova, uz 19 predstavnika u skupštini saveza iz klubova TK Varaždin 1181, TK Varteks, TK Ludbreg, TK Ivanec 97., TK Novi Marof, TK Ljubešćica, TK Mladost Varaždinske Toplice i TK Sračinec. (it)

Sportsko rekreativno društvo Poleti organizira 5. Memorijalnu utrku Matija Milec u spomen na tragično preminulog trkača. Ovo je utrka u kojoj biti prvi nije na prvom mjestu. Trčanje nije samo fizička aktivnost. Ono je toliko puno toga. Ovo je family friendly utrka. I malim koracima se dolazi do željenog cilja. Najmlađi sudionik prošlogodišnje utrke bio je star samo 2 mjeseca i20dana.Utrkaćeseodržati uCesticiunedjelju,2.travnja sa startom u 14:00 sati kod igrališta iza Osnovne škole Cestica. Prijavite se na utrku možete do 19. ožujka. – Ako ste željni druženja i trčanja, prijavite se na jednu od dionica, uključite se u svijet prijateljstva i sporta. Na izbor je kao i proteklih godina 2,5 km, 5 km i 10 km. Za cijelo vrijeme utrke osigurano je dežuranje hitne medicinske pomoći – stoji na stranici Općine Cestica. (it)

Grk Vara Din 1930

Slavlje Dabrova u zadnjim sekundama

Rukometaši Gradskog rukometnog kluba Varaždin 1930 u subotu, 18. ožujka, u sklopu 5. kola Lige za ostanak ugostili su Trogir i slavili s 27:26. Gosti su bili bolji u prvih deset minuta i imali su minimalnu prednost.Uzavršniciprvogdijela Trogirani dodaju gasa te su na odmor otišli s prednošću od 12:10.

Varaždinci su silovito ušli u drugo poluvrijeme. U 11 minuta uspjeli su napraviti niz od 7:2, i sve okrenuli na svoju stranu (17:14). Ali, samozakratko.Gostiuzvra- ćaju serijom 5:1 te prelaze u vodstvo od 19:18. Na ulasku u posljednjih deset minuta, novi mini niz Varaždinaca i preuzimanje vodstva 21:20. Bilo je to u 52. minuti. Od toga trenutka do kraja, igralo se pogodak za pogodak. Onaj odlučujući postigao je Dominik Mišković 13 sekundi prije kraja. Gosti su u preostalom vremenu pokušali doći do boda, ali nisu uspjeli. Uz već spomenutog Dominika Miškovića, kojinijeimaopromašaja,pet pogodaka postigao je i Tin Šestak kod domaćina. (it)

Porazi Rukometa Ica Koke I Zrinskog

U susretu 18. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene rukometašice Koke ugostile su Sesvete. Slavile su gošće s 20:19. Koka je fantastično, s 5:0 ušla u utakmicu. Sesvećanke su uzvratile na isti način te stigle do 5:5 u 13. minuti. Nakon toga, uslijedila je igra pogodak za pogodak. U 32. minuti, Koka se uspjela odvojiti na +3 (15:12), ali ni to nije dugo trajalo, jer već u 36. minuti je 15:15. U završnici utakmice pak, prednost seli na stranu Sesveta koje su baš kao i prvog puta ove sezone, odnijele pobjede u međusobnom susretu ove dvije ekipe. Sara Rogina s osam zgoditaka i Sara Šopar s 12 obrana su se najviše istaknule u redovima Koke. Kokice drže 8. mjesto Lige, a u idućem kolu gostuju kod Dalmatinke.

U 18. kolu poraz su upisale i rukometašice Zrinskog. One su poražene od Podravka Vegete s 45:17. U idućem kolu Čakovčanke gostuju kod Bjelovara. (it)