Osnovna šola Majšperk
RAZRED:
SLOVENŠČINA
PREDMET:
URA:
5. b 7., 8.
UČNI SKLOP:
NB - Anketa
UČNA ENOTA:
Pogovor Sestavljanje ankete in izvedba
UČITELJICA:
Barbara Rajh
CILJI Učenci: - berejo, izpolnjujejo in tvorijo anketo; - opazujejo in razčlenijo strategijo izpopolnjevanja ankete; - povzamejo značilnosti besedilne vrste; - pogovarjajo se; - utemeljijo svoje mnenje; - uporabijo znanje. PRIPOMOČKI: TIP URE ☺ Gradim slovenski jezik, UČ, 7–9; SDZ, 7–9 uvajanje, nova snov ☺ Gradim slovenski jezik, DZ, 5, SDZ, 9, nal. 6 OBLIKE DELA UČNE METODE X
frontalna
X
individualna delo v dvojicah skupinska
razgovor, razlaga, demonstracija, delo z besedilom, diferenciacija, pripovedovanje, zapisovanje, poslušanje, govorjenje, dramatizacija, opazovanje, praktično delo, igra, vaja, projekt, uporaba računalnika, ogled videoposnetka, preverjanje, ocenjevanje,
POTEK URE Dejavnosti učitelja I. UVOD Z MOTIVACIJO
Dejavnosti učenca
1. ura • Pogovor UČ in stari DZ 7. • Napoved smotra Danes bomo spoznali, kaj je to anketa.
Sodelujejo v motivacijskem pogovoru. Odgovarjajo na vprašanja o svojih izkušnjah z anketami oz. z anketiranjem. Seznanijo se z vsebino ure.
2. ura • Kaj je anketa Ponovitev pojma in značilnosti. • Napoved smotra Sestavili bomo svojo anketo.
Ponovijo pojem anketa in naštejejo njene značilnosti. Seznanijo se z vsebino ure.
II. GLAVNI DEL 1. ura • Anketa
Berejo besedilo – anketo UČ/DZ, 8. Ankete še ne rešujejo.
• Pogovor Pogovorimo se o anketi (UČ/DZ, 9)
Sodelujejo v pogovoru o prebrani anketi v 2. nalogi. Odgovarjajo na vprašanja o tvorcu, naslovniku in cilju ankete, o njeni sestavi ter o načinu izpopolnjevanja ankete. Svoje odgovore
Usmerjam predvsem v opazovanje