http://www.devetletka.net/resources/files/doc/test/OS_zgodovina/6.%20razred/Prirocniki_priprave/zgod

Page 1

Zgodovina za 6. razred: učna priprava PRIPRAVA ZA UČNO URO 7 Razred: _____________________________ Datum: _____________________________ Učna tema: Ostanki preteklosti: spoznavajmo zgodovino

Učna enota: Kdaj se je pojavila knjiga

Učne oblike: frontalna, individualna

Učne metode: metoda razlage, metoda razgovora, metoda slikovne demonstracije, metoda dela s slikovnim gradivom, metoda slikovno­ grafičnih izdelkov Učna sredstva: ­ delovni zvezek ­ učbenik

Vzgojno­izobraževalni cilji: Glavni: ­ učenec pojasni, kako je uporaba papirja vplivala na nastanek knjig.

Delni: Učenec: ­ ve, da je bila v preteklosti tudi živalska koža material za pisanje, ­ opiše, kako so nastale prve knjige, ­ navede najstarejše besedilo, zapisano v slovenskem jeziku, ­ navede prednosti papirja pred ostalimi podlagami za pisanje. Delovni: ­ Učenci komunicirajo in odgovarjajo na vprašanja, ­ rešujejo različne tipe nalog, ­ razvijajo sposobnost uporabljanja različnih virov in razbiranja informacij v njih.

Domače delo: Učenci doma izvedejo zbiralno akcijo papirja. Literatura: H. Verdev, Raziskujem preteklost 6: učbenik za 6. razred, Rokus­Klett, Ljubljana, 2008. H. Verdev, Raziskujem preteklost 6: delovni zvezek za 6. razred, Rokus­Klett, Ljubljana, 2008.


Zgodovina za 6. razred: učna priprava

Potek vzgojno­izobraževalne ure 1. UVODNI DEL (10 minut) Učitelj UVODNA MOTIVACIJA: metoda dela s slikovnim gradivom ­ učencem pokaže srednjeveško sliko, na kateri je knjiga privezana z verigo ­ učencem postavlja vprašanja: zakaj je knjiga privezana z verigo … ­ vodi razgovor z učenci 2. GLAVNI DEL (25 minut) Učitelj ­ ob slikovnem gradivu in tabelski sliki poda razlago: A. KAJ JE PERGAMENT B. KDO JE IZUMIL PAPIR C. KAJ SO ROKOPISI ­ vodi učence skozi reševanje nalog v delovnem zvezku, preverja in popravlja njihove odgovore ­ preveri, ali so vsi učenci zapisali pravilne rešitve 3. ZAKLJUČNI DEL (10 minut) Učitelj Metoda slikovno­grafičnih izdelkov: ­ na tablo v okvir zapiše pojem PAPIR ­ pozove učence, da izdelajo miselni vzorec tako, da k pojmu dopišejo a) kje vse papir uporabljamo b) iz česa papir izdelujemo

Učenci ­ si ogledajo sliko ­ odgovarjajo na učiteljeva vprašanja ­ sodelujejo v pogovoru

Učenci ­ sodelujejo v razgovoru ­ razlagajo besedila in slikovno gradivo

­ vpisujejo rešitve v delovni zvezek

Učenci ­ hodijo k tabli in dopisujejo pojem, s katerimi dopolnijo miselni vzorec


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.