1 minute read

Udany początek halowego sezonu MKS Osa Zgorzelec

Zgorzeleccy lekkoatleci zdobywają kolejne medale w najważniejszych zawodach początku 2023 roku. W Rzeszowie (10-12 lutego) odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w kategoriach U18 i U20, w których reprezentowali nasze miasto: Tobiasz Butra, Michał Mirek, Oliwer Przybylski i Mateusz Rebejko. Bardzo dobre wyniki w 7boju (U20) zanotował Oliwer Przybylski (trzy rekordy życiowe 7,28 sek. na 60 m, 1,83 w skoku wzwyż, 4,00 m w skoku o tyczce, wyrównany rekord życiowy w skoku w dal 6,42 m oraz 11,61 m w kuli i 8,61 sek. w biegu na 60 m przez płotki) co w sumie dało 4822 p. i brązowy medal MP. Drugi medal (także brązowy) zdobył Mateusz Rebejko (U18), który ustanowił nową życiówkę w skoku wzwyż – 1,95 m. Dobrze wypadli na tle krajowej czołówki Tobiasz Butra (U20) 6.96 m (rekord życiowy) w skoku w dal, który zajął 5. miejsce oraz Michał Mirek (U20) 8. w biegu na 3000 m (8:53,76).

Dwa tygodnie wcześniej (28 stycznia) w Łodzi odbyły się Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska, w których lekkoatleci MKS Osa Zgorzelec zdobyli 10 medali. Złote medale wywalczyli Michał

Mirek w biegu na 1500 m w kategorii U20 oraz Mateusz Rebejko (U18) w skoku wzwyż, który uzyskał 187 cm. Mikołaj Jagucak (U20) zdobył srebrny medal we wspólnym biegu z Michałem Mirkiem na 1500 m. Drugie srebro dołożył Mateusz Rebejko w biegu na dystansie 60 m przez płotki. Filip Wasielewski uzyskał swój rekord życiowy w skoku o tyczce, co pozwoliło mu zająć drugie miejsce w kategorii U18. Po dwa brązowe medale wywalczyli Emilia Węckowska w kategorii U16 w biegu przez płotki i skoku wzwyż oraz Antonina Czerniak również w skoku wzwyż i biegu na 800 m, tym razem w kategorii U20. Jeszcze jeden brąz stał się udziałem Oliwiera Przybylskiego. Oliwier skoczył w dal 6,42 m, co jest jego najlepszym wynikiem. W finałach swoich konkurencji byli Tobiasz Butra 4. miejsce w skoku w dal (U20), Mateusz Rodziewicz (4. miejsce w biegu 60 m przez płotki) Filip Wasielweski 5. na niskich płotkach oraz Vanessa Gawryło 6. miejsce również na niskich płotkach. Siódme miejsce zajęła Alicja Bednarczyk z rekordem życiowym 138 cm w skoku wzwyż (U16). Na 8. miejsce uplasowała się Aleksandra Januszewska w biegu