MODERN 8.12 2021
Lots indiqués avec '*' sont illustrés. Dimensions entre parenthèses = dimensions totales avec cadre/socle Estimations pas indiquées si inférieures à € 500.
1. Date de la vente La vente publique des lots et objets d’art inventarisés ci-après aura lieu le: Bandes Dessinées dimanche 5 décembre à 15h Classic mardi 7 décembre à 14h Objects of vertu mardi 7 décembre à 19h Modern & Design mercredi 8 décembre à 14h Œuvres sur Papier I jeudi 9 décembre à 10h Œuvres sur Papier II jeudi 9 décembre à 14h Œuvres sur Papier III jeudi 9 décembre à 20h (avec une sélection de l’archive de Jan Hoet) à l’Hotel de Ventes Bernaerts, Verlatstraat 18 à 2000 Anvers 2. Dates d’exposition Les amateurs peuvent venir examiner les lots et objets d’art à Verlatstraat 18 à 2000 Anvers le jeudi 2 décembre le vendredi 3 décembre le samedi 4 décembre le dimanche 5 décembre et le lundi 6 décembre de 10 à 18h 3. Dates d’enlevement Vous pouvez prendre rendez-vous du lundi 13 au vendredi 24 décembre, en semaine entre 9-12h et 13-17h et le samedi 18 décembre entre 10h et 13h. 4. Frais de vente 22 % Dans la salle de vente à Anvers 28 % En ligne sur une des plateformes digitales: Bernaerts Live, Invaluable, Drouot Digital et LiveAuctioneers 30 % après-vente Frais administratifs €2/ lot 5. Offres par téléphone Pas d’enchères par téléphone en-dessous de € 500
BERNAERTS AUCTIONEERS Verlatstraat 18, 2000 Antwerp T +32 (0)3 248 19 21 - F +32 (0)3 248 15 93 www.bernaerts.be - info@bernaerts.be
Veiling/ Vente:
MODERN
Woensdag / mercredi
8 december / décembre
14 u / h
Loten / lots 700 - 949
Experten / experts: Christophe Bernaerts, Elise Boutsen & Thierry Anrys Deurwaarderskantoor / Huissiers de justice Jan Weyns-Birgit De Troij (WDT bv) © SABAM/ © Digital photo, layout & prepress: Studio Bernaerts ILL. cover/ couverture lot 816
Expo:
donderdag/ jeudi 2 december/ décembre
vrijdag/ vendredi 3 december/ décembre
zaterdag/ samedi 4 december/ décembre
zondag/ dimanche 5 december/ décembre
maandag/ lundi 6 december/ décembre
van/ de 10 tot/ à 18 u/ h
MODERN Loten/lots (700-949)
detail lot 809
700*
Beker op voet. Londen. 1904. Arts & Crafts. Zilver. Drie oren. Gobelet sur pied. Londres, 1904. Arts & Crafts. Argent. Trois anses. H.: 17 cm (€ 600-800) Herkomst en certificaat/ provenance et certificat: Cédric Moermans Antiques, Antwerpen/ Anvers, 27.5.2005
701*
Kom op voet. Londen. 1909. Goldsmith and Silversmith. Arts & Crafts. Zilver, eerste gehalte. Coupe sur pied. Londres, 1909, Goldsmith and Silversmith. Arts & Crafts. Argent, premier titre. H.: 11 cm (€ 600-800) Herkomst en certificaat/ provenance et certificat: Cédric Moermans Antiques, Antwerpen/ Anvers, 20.4.2005
702*
Biscuit box. Birmingham. 1920. Liberty & Cie. Arts & Crafts. Zilver. Boîte à biscuits. Liberty & Cie, Birmingham, 1920. Arts and Crafts. Argent. H.: 19 cm (€ 800-1000) Herkomst en certificaat/ provenance et certificat: Cédric Moermans Antiques, Antwerpen/ Anvers, 27.5.2005
700 701
703*
704*
(€ 800-1000)
(€ 800-1000)
Herkomst en certifcaat/ provenance et certificat: Cédric Moermans Antiques, Antwerpen/ Anvers, 3.3.2005
Herkomst en certificaat/ provenance et certificat: Cédric Moermans Antiques, Antwerpen/ Anvers, 27.5.2005
Koffiepot. Albert Edward Jones (1879-1954). Birmingham. 1924. Arts & Crafts. Zilver, eerste gehalte. Bukshouten handvat en dekselknop. Cafetière. Albert Edward Jones. (1879-1954), Birmingham, 1924. Arts and Crafts. Argent, premier titre (925). Anse et frétel en buis. H.: 14 cm
Theepot. Albert Edward Jones (1879-1954). Birmingham. 1924. Arts & Crafts. Zilver, eerste gehalte. Bukshouten handvat en dekselknop. Théière. Albert Edward Jones (1879-1954), Birmingham, 1924. Arts and Crafts. Argent, premier titre (925). Anse et frétel en buis. H.: 17.5 cm
CHRISTIAN FJERDINGSTAD (1891-1968)/ GALLIA Paar sauspannen met opdienlepels. Model Zwaan. Ontwerp uit 1935. Verzilverd Christofle metaal. Gallia collectie. Paire de saucières avec cuillères assorties. Modèle Cygne. Conçue en 1935. Métal argenté Christofle. Collection Gallia. 6 x 20.5 x 10 cm (x2)
JEAN-EUGÈNE-GILBERT DESPRÉS (1899-1980) Lot van twee bij elkaar horende ijsemmertjes. Verzilverd metaal. Beide onderaan getekend en gedateerd 'J. Desprès/ 19-4-65'. Lot de deux seaux à glace assortis. Métal argenté. Signature et date au revers de la base 'J. Desprès/ 19-4-65'. H.: 18 cm; 20 cm (€ 600-800)
DOMAR/ ISRAEL 1980 Gevarieerd lot geblazen en gegoten glas met reliëfapplicatie in zilver en verzilverd metaal, Joods-Duitse makelij, in totaal 13 stuks: -kegelvormige vaas, donkerblauw gedubbeld, verzilverd montuur bezet met halfedelstenen, H.: 27 cm; -kelkvormige vaas, donkerblauw gedubbeld, montuur in verzilverd metaal, bladmotief, H.: 25 cm; -paar kaarsenhouders, verzilverd montuur, bladmotieven, stam blauw en oker gedubbeld, H.: 20 cm; -klein fluitvaasje, mauve gedubbeld, beslag in zilver (925), plantaardige motieven, H.: 13.8 cm; -soliflore, paars gedubbeld, montuur in zilver (925), plantaardige motieven, tuit los, H.: 18 cm; -paar soliflores, roze gedubbeld, beslag in zilver (925), plantaardige motieven, H.: 16 cm; -paar soliflores, enerzijds blauw en geel anderzijds oranje en paars gedubbeld, beslag in zilver (925), plantaardige motieven, H.: 15 cm; -paar reukflesjes met stop, donkerrood gedubbeld, beslag in zilver (925), plantaardige motieven, H.: 16.5 cm; -klein vaasje, mauve gedubbeld, plantaardig motief in tin, H.: 9.5 cm. Lot varié de verre soufflé et coulé avec application en relief en argent et métal argenté, fabrication judéo-allemande, 13 pièces au total : -Vase conique, doublé bleu foncé, monture argentée sertie de pierres semi-précieuses, H. : 27 cm ; -Vase, bleu foncé, cadre argenté, motif de feuilles, H. : 25 cm ; -paire de chandeliers, monture en argent, motifs de feuilles, tige bleue et ocre doublée, H. : 20 cm ; -petit vase flûte, doublé mauve, monture en argent (925), motifs végétaux, H. : 13.8 cm ; -soliflore, doublé violet, monture en argent (925), motifs végétaux, bec libre, H. : 18 cm ; -paire de soliflores, doublé rose, monture en argent (925), motifs végétaux, H. : 16 cm ; -paire de soliflores, doublé bleu et jaune, doublé orange et violet, appliques en argent (925), motifs végétaux, H. : 15 cm ; -paire de flacons de parfum avec bouchon, double rouge foncé, appliques en argent (925), motifs végétaux, H. : 16,5 cm ; -petit vase, doublé mauve, motif végétal en étain, H. : 9,5 cm. (€ 500-600)
ANONIEM (XX) / ARCHIMEDE SEGUSO toe te schrijven aan/à attribuer à Tafellamp. Periode 1970. Murano. Doorzichtig geblazen deels rose en deels lichtgeel gedubbeld glas met goudspikkels. Lampe de table. Vers 1970. Murano. Verre soufflé transparent, en partie rose et en partie jaune clair, avec des taches d'or. H.: 50 cm (€ 500-600)
VICTORIEN BASTET (1852 - 1905) Buste van een advocaat, 1894. Marmer. Getekend en gedateerd 'Bastet/ 1894'. Buste d'avocat, 1894. Marbre. Signé et daté 'Bastet/ 1894'. 70 x 65 cm (H.: 115 cm (zuil)) (€ 500-600)
710*
ANONIEM / ANONYME 1/2 XX Halfreliëf met voorstelling van een meisjesbuste. Carrara-marmer. Bas-relief figurant le buste d'une fille. Marbre de Carrara. H.: 46 cm (€ 2500-3500)
711*
JEF LAMBEAUX (1852-1908) Buste van Flora. Wit marmer. Getekend 'Jef Lambeaux'. Sokkel in zwart geaderd marmer. Buste de Flore. Sculpture en marbre blanc. Signée 'Jef Lambeaux'. Socle en marbre noir. H.: 52 cm (€ 2000-2500)
712*
713*
(€ 600-800)
(€ 2500-3500)
FRANS JOCHEMS (1880-1949) Liggend naakt. Carrara-marmer. Getekend 'Jochems'. Nu couché. Groupe en marbre de Carrara. Signé 'Jochems'. 18 x 60 x 20 cm
ANONIEM / ANONYME Meisjesbuste. Art Deco-periode. 3-kleuren albast. Buste d'une fille. Epoque Art Déco. Albâtre trois-couleurs. H.: 46 cm
EMILE CHARLET (1851-1910) Twee meisjes bij boomgaard. Doek. Getekend 'Emile Charlet.'. Deux filles au verger. Toile. Signée 'Emile Charlet'. 48 x 68.5 cm (66 x 86 cm) (€ 500-600)
715*
PROSPER DE TROYER (1880-1961) Familiegeluk, 1915. Doek. Getekend en gedateerd 'Pr de Troyer 1915'. Bonheur de famille, 1915. Toile. Signée et datée 'Pr de Troyer 1915'. 48 x 64 cm (66 x 80.5 cm) 715
(€ 500-600) Herkomst/ provenance: De Vuyst, Lokeren, 14.10.1978, lot 102
716*
HENRI ROIDOT (1877-1960) Oude hoeve te Linkebeek. Doek. Getekend 'H. Roidot'. Vieille ferme à Linkebeek. Toile. Signée 'H. Roidot'. 100 x 150 cm (122 x 175 cm) (€ 1500-2000) Herkomst/ provenance: Galerie d'art Alfican, Brussel/ Bruxelles, 28.1.1976
717*
FRANS HENS (1856-1928) 'Le vieux château' Doek. Getekend 'Frans Hens'. Titel en signatuur op verso. Eigentijdse kader. Toile. Signée 'Frans Hens'. Titre et signature au revers. Cadre d'époque. 57 x 28 cm (81 x 52 cm)
718*
JOZEF POSENAER (1876-1935) Het prieel. Doek. Getekend 'J Posenaer'. Perforatie (1cm) links midden. Le gazebo. Toile. Signée 'J Posenaer'. Perforation (1 cm) au centre à gauche. 100 x 100 cm (118.5 x 118.5 cm) (€ 800-1000)
719*
ALFRED BASTIEN (1873-1955) Stilleven met fruit en fluitglas. Doek. Getekend 'Alfred Bastien'. Nature morte aux fruits et verre à flûte. Toile. Signée 'Alfred Bastien'. 49 x 39 cm (75 x 66 cm) (€ 500-600)
ONLEESBAAR / ILLISIBLE Stilleven met appeltwijgen. Doek. Onleesbaar getekend midden rechts. Nature morte avec des tiges de pommes. Toile. Signée de manière illisible au milieu à droite. 50 x 60 cm (68 x 79 cm)
detail lot 719
EMMANUEL VILLANIS (1858-1914) 'Orient' Brons, bruine en olijfgroene patina. Getekend 'E. Villanis'. Stempel 'LU 12'. Op sokkel. Epreuve d'époque en bronze à patine brun et vert olive. Signée 'E. Villanis'. Cachet 'LU 12'. Soclée. H.: 25 cm (H.: 30.5 cm)
722*
JEF LAMBEAUX (1852-1908) Buste van een nimf. Sculptuur in brons, groene patina. Getekend 'Jef. Lambeaux.'. Gieterijstempel 'H. Luppens & Cie./ Editeurs'. Buste d'un nymphe. Epreuve en bronze à patine verte. Signée 'Jef. Lambeaux.'. Cachet de fonderie 'H. Luppens & Cie./ Editeurs'. H.: 48 cm (€ 1000-1500)
723*
GODEFROID DEVREESE (1861-1941) Vaas op voet, 1893. Brons. Donkergroene patina. Decor van een bacchanaal. Getekend en gedateerd 'G. Devreese/ 93'. Gieterijstempel J. Petermann Fondeur Bruxelles. Vase. 1893. Epreuve en bronze à patine vert foncé. Décor en relief d'une bacchanale. Signée et datée 'G. Devreese/ 93'. Cachet de fonderie J. Petermann Fondeur Bruxelles. H.: 51 cm (€ 600-800)
724*
HENRI BERGÉ (1870-1937) & AMALRIC WALTER (1870-1959)/ NANCY Vaas op voet. Glaspasta, olijfgroen, geel en bruin in de onderlaag met een reliëfdecor van eikenbladeren. Signaturen 'A Walter/ Nancy' en 'Bergé'. Vase. Pâte de verre polychrome. Décor en relief de feuilles de chêne. Signatures 'A Walter/ Nancy' en 'Bergé'. H.: 18.5 cm (€ 1500-2000)
725*
DEMETER HARALAMB CHIPARUS (1888-1947) 'Little clown' Chryselefantiene figuur in koud geëmailleerd tweekleuren-brons met hoofd in ivoor en basis in onyx. Getekend 'H. Chiparus'. Figure chryséléphantine en bronze deux-couleurs émaillé à froid avec tête en ivoire. Base en onyx. Signée 'H. Chiparus'. H.: 22.5 cm (€ 1000-1200)
ETABLISSEMENTS GALLE (1906-1936) Vaasje. Meerlagig geblazen kleurloos glas, oker, geel en oranje in de onderlaag met een geëtst decor in camée van bloemen en twijgen. Getekend op het lichaam 'Gallé'. Petit vase. Verre soufflé multicouche et incolore, doublé ocre, jaune et orange en sous-couche, avec un décor gravé en camée à l'acide de fleurs et de tiges. Signature 'Gallé'. H.: 15.5 cm (€ 600-800)
727*
CHARLES RANC / DAUM Nancy Bureellamp. Geel gepatineerd brons en meerlagig geblazen kleurloos glas, roze en olijfgroen in onderlaag. Getekend op voet 'C. Ranc'. Getekend op lampenkap 'Daum Nancy' met kruis van Lotharingen. Lampe de bureau. Bronze à patine jaune et verre soufflé multicouche, rose et vert olive en sous-couche. Signée sur le pied 'C. Ranc. Signée sur l'abât-jour 'Daum Nancy' avec croix de Lorraine. H.: 37.5 cm (€ 500-600)
728*
DURAY Naakt met castagnetten. Figuur in brons, goudgele patina. Getekend 'Duray'. Sokkel in groene marmer. Nu aux castagnettes. Epreuve d'époque en bronze à patine or jaune. Signée 'Duray'. Socle en marbre vert. Tot.h.: 50 cm (€ 500-600) ILL p.19
HERMAN HEUSERS (1872-1938) Naakt met windhond. Sculptuur in brons, bruine patina. Getekend 'H. Heusers'. Op sokkel in onyx. Nu au lévrier. Epreuve d'époque en bronze à patine brune. Signée 'H. Heusers'. Socle en onyx. 31 x 58 cm (38 x 61 cm) (€ 600-800)
GEO VERBANCK (1881-1961) Buste van een jong meisje met vlecht. Brons, lichtbruine patina. Getekend 'Geo Verbanck'. Buste d'une jeune fille à la tresse. Epreuve d'époque en bronze à patine brun clair. Signée 'Geo Verbanck'. 42 x 45 x 21 cm (€ 800-1200)
OTTO DE BEUL (1845-1899) Zittend naakt. Brons, groene patina. Getekend 'O De Beul'. Op sokkel in oranje geaderd marmer. Nu assis. Epreuve d'époque en bronze à patine verte. Signée 'O De Beul'. Socle en marbre orange nuancé. 32 x 15.5 cm (35x 17.5 cm)
HENRI LEVASSEUR (1853-1934) Wijsgeer. Brons, bruine patina. Getekend 'H. Levasseur'. Gieterijstempel 'Société des bronzes de Paris' op verso. Op voet. Sage. Epreuve d'époque en bronze à patine brune. Signée 'H. Levasseur'. Cachet de fonderie 'Société des bronzes de Paris' au revers. Sur un pied. H.: 26 cm (H.: 29.5 cm)
CONSTANTIN MEUNIER (1831-1905) naar/d'après Man met spade. Brons, zwarte patina. Nageut. Signatuurdragend. Homme à la pelle. Fonte d'édition postume en bronze à patine noire. Portant une signature. H.: 51 cm (€ 600-800)
734*
MAX LE VERRIER (1891-1973) Twee boekensteunen met voorstelling van Pierrot. Metaal, groene patina. Beide getekend 'M. Le Verrier'. Op geaderd marmeren sokkeltje. Paire de serre-livres figurant Pierrot. Epreuve d'époque en métal à patine verte. Signée 'M. Le Verrier'. Sur socles. H.: 17 cm (sokkel/socle: 2.5 cm)
735*
RENÉ ICHÉ (1897-1954) 'Les lutteurs aux jambes coupées', 1942 Groep in brons, zwarte patina. Getekend 'Iché'. Gieterijstempel Valsuani. Gegoten volgens de verloren was-techniek. Epreuve en bronze à patine noire. Signée 'Iché'. Cachet de fonderie 'Valsuani'. Cire perdue. 41 x 32 x 31 cm (€ 8500-12500)
741/1
741/2
ONLEESBAAR / ILLISIBLE Art Deco periode Ineengedoken naakt. Bordeaux geglazuurd aardewerk. Onleesbaar getekend. Nu accroupi. Epreuve en faïence émaillée de couleur bordeaux. Signée de manière illisible. 18 x 21 x 14 cm
ALBERT POELS (1903-1984) Tijl Uylenspiegel. Kerselaar. Getekend 'Alb. Poels'. Gemonteerd op marmeren sokkel. Till l'Espiègle. Sculpture en cerisier. Signée 'Alb. Poels'. Montée sur socle en marbre. H.: 37 (40) x 33 x 19 cm (€ 800-1000)
ALBERT POELS (1903-1984) Reynaert de vos. Kerselaar. Getekend 'A. Poels'. Reynaert de vos. Sculpture en cerisier. Signée 'A. Poels'. H.: 60 x 20 x 20 cm
LUC VAN HAEGENBORGH (°1953) Brabants trekpaard. Brons, zwarte patina. Getekend in kapitalen 'L. V. Haegenborgh'. Editie op 7 ex., onderhavig genummerd 2/7. Gieterijstempel 'Ghyssels'. Cheval de trait brabançon. Epreuve en bronze à patine noire. Signée en lettres majuscules 'L. V. Haegenborgh'. Edition à 7 exemplaires, celle-ci numéro 2. Cachet de fonderie 'Ghyssels'. 44 x 49 x 19.5 cm (€ 1200-1500)
741*
ERWIN PEETERS (°1964) Ramskop. Bokkenkop. Brons. Groene patina. Een lot van twee. Beide getekend 'E. Peeters' en resp. genummerd 5/12 en 2/6. Eén gemonteerd op zwart marmeren sokkeltje. Tête de bélier. Tête de bouc. Paire d'épreuves en bronze à patine verte. Signée 'E. Peeters' et numérotée 5/12 et 2/6. Une montée sur socle en marbre noir. 13 x 11 x 12 cm/ 15 (22) x 11 x 11 cm (€ 800-1000)
742*
FLORIS JESPERS (1889-1965) Maquette van twee Afrikaanse vrouwen in donkerbruin gepatineerd plaaster. Niet getekend. Voorontwerp. Maquette de deux femmes africaines en plâtre à patine brun foncé. Pas signée. H.: 29 cm
ERWIN PEETERS (°1964) Leeuwenkop. Brons. Groene patina. Getekend 'E. Peeters', genummerd 6/6. Gieterijstempel 'Art Casting Belgium'. Gemonteerd op zwart marmeren sokkeltje. Tête de lion. Epreuve en bronze à patine verte. Signée 'E. Peeters', numérotée 6/6. Cachet de fonderie 'Art Casting Belgium'. Montée sur socle en marbre noir. 19 (24) x 13 x 13 cm
(€ 1000-1200)
(€ 600-800) ILL p. 30
(€ 600-800)
ERWIN PEETERS (°1964) Paardenhoofd. Brons. Bruine patina. Lot van twee. Beide getekend 'E. Peeters' en resp. genummerd 1/6 en 5/6. Beide met gieterijstempel 'Art Casting Belgium'. Beide op zwart marmeren sokkeltje. Tête de cheval. Lot de deux épreuves en bronze à patine brune. Signés 'E. Peeters' et numérotés 1/6 et 5/6. Cachet de fonderie 'Art Casting Belgium'. Les deux sur socle en marbre noir. 20 (25) x 7 x 16 cm/ 9 (12.5) x 15 x 5 cm (€ 800-1200)
744*
ANONIEM / ANONYME 1/2 XX Scène uit de literatuur, theaterstuk of opera. Doek, verdoekt. Scène tirée de la littérature, d'une pièce de théâtre ou d'opéra. Toile, rentoilée. 105 x 71 cm (121 x 85.5 cm) (€ 500-600) Herkomst/ provenance: Frits de Wit, Turnhout, s.d.
SUZANNE DAYNES-GRASSOT (1884-1976) Gesluierde nimf. Doek. Getekend 'S Daynes Grassot'. Nymphe voilée. Toile. Signée 'S Daynes Grassot'. 90 x 62 cm (18 x 91 cm) (€ 1000-1200)
746*
JEAN MAYNE (1850-1905) Zittend naakt. Paneel. Getekend 'Jean Mayné'. Nu assis. Panneau. Signé 'Jean Mayné'. 65 x 50 cm (82 x 66.5 cm) (€ 500-600)
747*
LEON HERBO (1850-1907) Vrouwenportret in profiel. Doek op paneel. Getekend 'Leon Herbo'. Buste d'une femme de profil. Toile, marouflée sur panneau. Signée 'Leon Herbo'. 41.5 x 52 cm (63 x 73 cm)
detail lot 748
748*
SONIA ABELOOS (1876-1969) Dame voor spiegel. Doek. Getekend 'S. Abeloos'. Dubbelzijdig: Rivierlandschap met berkenbomen en koppel in sloep. Verguld houten kader. La toilette. Toile. Signée 'S. Abeloos'. Double-face: paysage aquatique avec bouleaux et figures dans une chaloupe. Cadre en bois doré. 104 x 63 cm (127 x 86 cm)
749*
HENRI THOMAS (1878-1972) Jonge vrouw met poes in zetel, 1924. Doek. Getekend en gedateerd 'Henri Thomas/ 1924'. Jeune femme au chat, 1924. Toile. Signée et datée 'Henri Thomas/ 1924'. 55 x 50 cm (76.5 x 70 cm) (€ 800-1200)
(€ 800-1200)
FERNAND ALLARD L'OLIVIER (1883-1933) 'L'Humilité', 1922. Doek. Getekend en gedateerd 'Fernand Allard L'Olivier 1922'. Signée et datée 'Fernand Allard L'Olivier 1922'. 209 x 158.5 cm (220 x 169 cm) (€ 4000-6000) Herkomst/ provenance: Brussel, Galerie Moderne, 23.11.2004, lot 367; Brussel, Horta, 12.02.2007, lot 159; Brussel, Horta, 12.01.2009, lot 154; Private collectie België/ collection privée Belgique
Vermoedelijk geïnspireerd op het werk getiteld 'Dans les coulisses' van Felicien Rops. Rond 1878 vraagt een Parijse bibliofiel, Jules Noilly, aan de Naamse kunstenaar Félicien Rops om twee albums met tekeningen te maken: ‘Cent légers croquis sans prétention pour réjouir les honnêtes gens’ en ‘Album du Diable’. Uit dat laatste album valt één tekening op, nl. ‘Dans les coulisses’. We zien Satan, gezeten op een stoel, in de coulissen van een theater een bijna ontkleed meisje, bekijken/ keuren. Dit blad zou later zijn ‘satanische periode’ inluiden. In 2008 wordt deze tekening door de Koning Boudewijnstichting verworven en geschonken aan het museum in Namen. Het werk van Fernand Allard L'Olivier verschilt echter in drager (doek ipv papier), materiaal (doek ipv pastel), het lichtgebruik en de afmetingen (210 x 160 cm). In het werk van Fernand Allard l’Olivier, getiteld ‘Humilité/ Contrition hypocrite’ (Nederigheid/ hypocriet berouw’) zien we een gelijkaardige compositie waarbij ditmaal een volledig naakte vrouw zich lijkt op te maken voor een toiletspiegel met een gehoornd figuur die haar gade slaat. Boven de toiletspiegel, zien we echter de voeten van Christus aan het kruis. Hierdoor zou de naakte vrouw ook kunnen referen naar de wenende Maria Magdalena zoals in de klassieke Lamentatie taferelen. De titel ‘Hypocriet berouw’ zou een moraliserend betekenis verraden. De vrouw, na de zonde, heeft spijt van haar daden en toont berouw. Hypocriet echter, want wie anders dan de duivel kent de mens beter in zijn streven naar genot en lust. Hij kijkt geamuseerd toe want hij weet dat deze nederigheid maar van korte duur zal zijn. Dit schilderij is opgenomen in de online catalogus (fernand-allard-lolivier.be) ter voorbereiding van de oeuvrecatalogus van Fernand Allard L'Olivier.
751*
PHILIPPE SWYNCOP (1878-1949) Portret van operazangeres Livine Peeters als Carmen in de gelijknamige opera van Bizet, 1933. Doek. Getekend en gedateerd 'Ph. Swyncop/ 1933'. Eigentijdse Art Deco kader. Portret de la chanteuse d'opéra Livine Peeters comme Carmen dans l'opéra de Bizet, 1933. Toile. Signée et datée 'PH. Swyncop/ 1933'. Cadre Art Deco d'époque. 250 x 123 cm (264 x 142.5 cm) (€ 2500-3750)
POL MARA (1920-1998) Liggend naakt, 1949. Doek. Getekend 'Leysen'. Louis Leysen, oorspronkelijke naam van Pol Mara, startte zijn opleiding aan de Academie van Antwerpen in 1935. Nu couché, 1949. Toile. Signée 'Leysen'. Louis Leysen, nom d'origine de Pol Mara, a commencé sa formation à l'Académie d'Anvers en 1935. 90 x 145 cm (€ 800-1000)
753*
FELICIEN ROPS (1833-1898) Stilleven met hoge hoed. Olie op plaat. Niet getekend. Nature morte au chapeau buse. Huile sur panneau. Non signé. (€ 3000-4000) Herkomst/ provenance; Paul Van der Perre, Brussel/ Bruxelles; Privé-collectie/ collection privée, Brussel/ Bruxelles Expo: Museum voor Schone Kunsten, Elsene/ Musée des BeauxArts d'Ixelles. Félicien Rops, 26.6-14.8.1969 (étiquette)
detail lot 755
PAUL JOOSTENS (1889-1960) Portret. Doek. Tweemaal getekend met atelierstempel op voor- en achterzijde. Gemonteerd onder passe-partout. Portrait. Toile. Signée deux fois du cachet d'atelier sur la face et au revers. Sous passe-partout. 25 x 19 cm
755*
PAUL JOOSTENS (1889-1960) Vrouwenportret, 1936. Masoniet. Getekend en gedateerd 'P. Joostens/ 36'. Portrait de femme, 1936. Masonite. Signé et daté 'P. Joostens/ 36'. 59 x 45 cm (70 x 55.5 cm) (€ 4000-6000) Lit.: Flor Bex, Paul Joostens. Antwerpen, ICC, 1977. Cat. nr. 259. Herkomst/ provenance: Rudy Rommens, Antwerpen/ Anvers Expo: Antwerpen/ Anvers, ICC Paul Joostens, 1977
756*
PAUL JOOSTENS (1889-1960) 'Ambitieuse', 1948 Olie op plaat. Getekend en gedateerd 'P. Joostens/ 48'. Titel, datum en monogram in wit krijt op verso. Huile sur panneau. Signé et daté 'P. Joostens/ 48'. Titre, date et monogramme au verso. 76 x 48.5 cm (89 x 62 cm) (€ 5500-6000) Lit.: Flor Bex, Paul Joostens. Antwerpen, ICC, 1976. Cat. nr. 306. Herkomst/ provenance: Rudy Rommens, Antwerpen/ Anvers Expo: ICC Paul Joostens, Antwerpen/ Anvers, 1976
detail lot 756
KAREL VAN BELLE (1884-1959) Zelfportret, 1931. Paneel. Getekend en gedateerd 'Karel van Belle. 31'. In kader achter glas. Autoportrait, 1931. Panneau. Signé et daté 'Karel van Belle. 31'. Dans un cadre sous verre protecteur. 74 x 60 cm (92 x 77 cm) (€ 500-600)
758*
KAREL JONGELINGHS (1871-?) Ode aan de stad Mechelen. Paneel. Getekend 'Karel Jongelinghs'. Eloge de la ville de Malines. Panneau. Signé 'Karel Jongelinghs'. 54.5 x 70 cm (63 x 80 cm)
759*
JULIEN CELOS (1884-1953) Groentenmarkt te Mechelen met de Sint-Romboutskathedraal in de achtergrond. Doek. Getekend 'Julien Celos'. Marché aux légumes à Malines avec la cathédrale Saint-Rombaut à l'arrière-plan. Toile. Signée 'Julien Celos'. 180 x 220 cm (192 x 228 cm) (€ 2000-3000)
GUSTAVE SERRURIER BOVY (1858-1910) Paar stoelen, ca. 1910. Eikenhouten chassis. Met vernieuwde Etro bekleding. Paire de chaises, rembourrées, garnies d'une étoffe Etro. Ca. 1910. Châssis en chêne.
GUSTAVE SERRURIER BOVY (1858-1910) Cosy corner, ca. 1910. Padouk. Vernieuwde stoffen Etro bekleding. Één volle deur, één beglaasde deur. Open compartiment. Getekend op sleuteltje. Padouk. Garni d'une étoffe Etro. Une porte pleine, une porte vitrée. Compartiment ouvert. Signature sur une clef. 186.5 x 222 x 80 cm (€ 1500-2000)
detail lot 758
GUSTAVE SERRURIER BOVY (1858-1910) omgeving/entourage Staanklok, ca. 1910. Lichte eik. Koperen wijzerplaat. Met gewichten en slinger. Één deur onderaan. Horloge au sol. Ca. 1910. Chêne clair. Cadran en cuivre. Avec poids et balancier. 220 x 50/40 x 30 cm (€ 1200-1500)
GUSTAVE SERRURIER BOVY (1858-1910) Pendule, rond 1910. Eik met messing elementen. Pendule en chêne à décor d'incrustations de laiton. Vers 1910. H.: 35 cm (€ 800-1200) Lit.: J.-G. Watelet, atelier Vokaer, p. 117, ill van een ex. in situ/ ill d’un ex. in situ
Slaapkamer. Art Nouveau. Notelaar. Bestaande uit een bed, een kleerkast met opstand (een spiegeldeur, twee afgeronde deuren) en een paar nachttafeltjes met een lade en marmeren bovenblad. Afmetingen: Bed: 170 x 158 cm (hoofdeinde), 120 x 158 cm (voeten einde), lengte 230 cm Kleerkast: 265 x 170 x 57 cm Nachttafeltjes: 81 x 39 x 36.5 cm (x2) Chambre à coucher. Epoque Art Nouveau. Noyer. Comprenant un lit, une armoire (un battant à miroir, deux battants pleins et arrondis) et une paire de tables de chevet (un tiroir, dessus en marbre). Dimensions: Lit: 170 x 158 cm (tête de lit); 120 x 158 cm (pied de lit), longueur 230 cm Penderie: 265 x 170 x 57 cm Tables de chevet: 81 x 39 x 36.5 cm (x2) (€ 1500-2000)
765*
CARLO BUGATTI (1856-1940) Hoekstoeltje met gondolerug. Notelaar, gezwart hout, perkament, koper, been, tin en parelmoer. Getekend 'Bugatti' op de zitting. Lacunes. Chaise d'encoignure. Noyer, bois noirci, parchemin, cuivre, os, étain et nacre. Signée 'Bugatti' sur le siège. Manques. 70 x 67 x 62 cm (€ 5000-6000)
766*
WERKHUYZEN / MAISON FRANCK (1900-1962) Salontafel. Ca. 1930. Notelaar, deels verguld. Bovenblad belegd met bruingetinte schildpadschelp en biezen in ivoor. Afgeronde hoeken. Met tweeledige poten, onderling X-gewijs verbonden. Magazijnnummer 11812 in rood onderaan. Restauraties. Table de salon, ca. 1930. Noyer, en partie doré. Dessus serti d'écaille teinté brune avec filets en ivoire. Coins arrondis. Pieds liés par une entretoise en X. Numéro de magasin 11812 en rouge. Restaurations. 60 x 90 x 62 cm (€ 2000-3000)
WERKHUYZEN/MAISON FRANCK (1900-1962) o.l.v. Frans Franck (1872-1932) Paar vitrinekasten. Ebbenhoutfineer belegd met bruin getinte schildpad. Werk uit 1926. Drie glazen leggers. Originele sleutels. Op verso magazijnnummer 8559 in roodkrijt en soortnummer 30418 in grijs. Paire de vitrines. Bois d'ébène serti d'écaille teinté brun. Travail de 1926. Trois étagères en verre. Cléfs originales. Au verso numéros 8559 (en rouge) et 30418 (en gris). 198 x 176 x 55 cm (x2)
Rechthoekig spiegeltje. Art Deco periode. Kader in palissander belegd met rood getinte schildpadschelp en biezen in ivoor. Gebruikssporen. Miroir rectangulaire. Epoque Art Déco. Cadre en palissandre serti d'écaille teinté rouge et de filets en ivoire. Traces d'usure. 48 x 44.5 cm
RAYMOND SUBES (1891-1970) genre Muurconsole. Smeedijzer en marmer. Console d'applique, bipode. Fer forgé et marbre. 70 x 135 x 55 cm (€ 1500-1800)
(€ 25000-30000) Lit.: A. Stulens, Meubelen in schildpadschelp van de Antwerpse ontwerper Frans Franck (1872-1932) tijdens de periode 19201932, ongepubliceerde licenciaatsverhandeling/ Mémoire de master non publié, Universiteit Leuven/ université de Louvain, 1994, p. 56-57, Pl.68-69. Herkomst/ provenance: Verzameling/ collection Louis Sheid; Brussel, Paleis voor Schone Kunsten/ Bruxelles, Palais des Beaux Arts, 18.11.1992; Brussel, privéverzameling/ collection privée Bruxelles
770*
JEAN BRUSSELMANS (1883-1954) Winterlandschap, 1916. Doek. Getekend en gedateerd ‘Jean Brusselmans./ 1916.’ Met op verso aanzet tot landschap. Paysage d'hiver, 1916. Toile. Signée et datée 'Jean Brusselmans./ 1916'. Au revers esquisse d'un paysage. 38 x 44 cm (€ 6000-8000)
771*
ALBERT SAVERIJS (1886-1964) Leiegezicht in de winter. Doek. Getekend 'Saverys'. La Lys en hiver. Toile. Signée 'Saverys'. 100 x 120 cm (130 x 150 cm) (€ 5000-6000)
detail lot 771
772*
ALBERT RATY (1889-1971) 'La semois', 1962 Board. Getekend 'Alb. Raty'. Met opschrift op verso 'Souvenir à Vresse 1965'. Board. Signé 'Alb. Raty'. Avec annotation au revers 'Souvenir à Vresse 1965'. 33 x 41 cm (49 x 57 cm) (€ 1200-1500)
773*
ALBERT RATY (1889-1971) 'Maison Ardennaise/ Mouzaise', 1964 Doek. Getekend 'Alb. Raty'. Etiket waarop datum, titel en handtekening op verso. Toile. Signée 'Alb. Raty'. Etiquette avec titre, signature et date au revers. 80 x 100 cm (90 x 111 cm) (€ 5000-6000)
JACQUES LEMAIRE (°1917) 'Châtelet', 1953 Doek. Getekend en gedateerd 'J Lemaire/ 1953'. Toile. Signée et datée 'J Lemaire/ 1953'. 70 x 80 cm (85 x 94 cm) (€ 500-600)
JULES VERSTREKEN (1882-1961) Molen van Brecht. Doek. Getekend 'J. Verstreken'. Moulin à Brecht. Toile. Signée 'J. Verstreken'. 89 x 113 cm (110 x 132 cm) Expo: juli/ juillet 1965, s.l.
FLORIS JESPERS (1889-1965) 'Onweer' Doek. Getekend 'Jespers'. Signatuur eveneens op verso. Toile. Signée 'Jespers'. Signature également au revers. 42 x 60 cm (57.5 x 75.5 cm) (€ 800-1200)
777*
778*
(€ 4000-5000)
(€ 800-1200)
FLORIS JESPERS (1889-1965) Omgeving Knokke, 1943. Doek. Getekend en gedateerd 'Jespers/ 43'. Aux alentours de Knocke, 1943. Toile. Signée et datée 'Jespers/ 43'. 182 x 228 cm
DIRK BAKSTEEN (1886-1971) De Kempen. Doek. Getekend 'Dirk Baksteen'. Fermes en Campine. Toile. Signée 'Dirk Baksteen'. 66 x 80 cm (79 x 93 cm)
EDMOND VAN DOOREN (1895-1965) Panoramisch rivierlandschap onder bewolkte hemel. Doek. Getekend 'E. Van Dooren'. Paysage aquatique panoramique sous ciel couvert. Toile. Signée 'E. Van Dooren'. 125 x 150 cm (138 x 164 cm) (€ 800-1200)
LUC PEIRE (1916-1994) Stilleven met zwarte ketel, vissen en vissenkoppen. Ca. 1946. Doek. Getekend 'Peire'. Nature morte avec marmite noire, poissons et têtes de poisson. Ca. 1946. Toile. Signée 'Peire'. 78 x 69 cm (82 x 91.5 cm) (€ 500-600)
HUBERT MALFAIT (1898-1971) Paardenspan aan de Leie, 1938. Doek. Getekend 'H. Malfait'. Attelage à chevaux au bord de la Lys, 1938. Toile. Signée 'H. Malfait'. 60 x 90 cm (80 x 110 cm) (€ 2000-3000) Lit.: S. Malfait & P. Vanrobaeys, Hubert Malfait, 1986, p. 118, cat.nr. 252
Lit.: M. Peire en E. Soetaert, Luc Peire: catalogue raisonné of the oil paintings, Tielt, Lannoo, 2005, cat. nr. 212
782*
FLORIS JESPERS (1889-1965) Bloemenstilleven. Doek. Getekend 'Jespers'. Nature morte aux fleurs. Toile. Signée 'Jespers'. 39 x 31 cm (51 x 44 cm) (€ 600-800) ILL p. 54
783*
FLORIS JESPERS (1889-1965) Stilleven met olielamp, 1942. Board. Getekend en gedateerd 'Jespers/ 42'. Nature morte avec lampe à l'huile, 1942. Board. Signé et daté 'Jespers/ 42'. 100 x 70 cm (117 x 86.5 cm) (€ 1000-1500) ILL p. 55
detail lot 778
detail ot 783
784*
FLORIS JESPERS (1889-1965) 'Zonnebloemen', 1942 Doek. Getekend 'Jespers'. Toile. Signée 'Jespers'. 140 x 111 cm (143 x 114 cm) (€ 3000-4000) Expo: G. Campo, Huldetentoonstelling/ exposition Floris Jespers, 1985, Antwerpen/ Anvers; Singer Museum/ Musée Singer, Laren, 1990, nr. 94; Koninklijk Museum voor Schone Kunsten/ Musée des Beaux-Arts, Antwerpen/ Anvers Herkomst/ provenance: Antwerpen/ Anvers, Dr. R. De Beule
JAN VAN RIJSWIJCK (1892-1953) Interieur met Naamse koffiepot. Doek. Getekend 'Jan van Rijswijck'. Intérieur avec cafetière. Toile. Signée 'Jan van Rijswijck'. 115 x 109 cm (134 x 127 cm)
JAN VAN RIJSWIJCK (1892-1953) Interieur met bloemen in vaas, 1928. Doek. Getekend en gedateerd 'Jan van Rijswijck 1928'. Fleurs dans un vase, 1928. Toile. Signée et datée 'Jan van Rijswijck 1928'. 100 x 83.5 cm (118 x 101 cm)
MARIE HOWET (1897-1984) Bloemen. Doek. Getekend 'M. Howet'. Fleurs. Toile. Signée 'M. Howet'. 80 x 50 cm (100 x 71 cm) (€ 600-800)
788*
WALTER VAES (1882-1958) Bloementuil. Paneel (mahonie). Getekend 'Walter Vaes'. Bouquet de fleurs. Panneau (acajou). Signé 'Walter Vaes'. 36 x 33 cm (51 x 53,5 cm) (€ 700-900) Herkomst/ provenance: G. Campo, Antwerpen/ Anvers, 19.05.1987, lot 281
789*
LOUIS ALBERT ROESSINGH (1873-1951) 'Tentoonstelling' Doek. Getekend links midden 'Roessingh'. Toile. Signée au milieu à gauche 'Roessingh'. 97 x 71 cm (106 x 80 cm) (€ 500-750)
790*
KURT PEISER (1887-1962) Man in atelier. Doek. Getekend 'K. Peiser'. Dans l'atelier. Toile. Signée 'K. Peiser'. 39 x 23 cm (59 x 49 cm) (€ 800-1000)
detail lot 790
791*
792*
(€ 600-800)
(€ 2000-3000)
KURT PEISER (1887-1962) In de vismijn. Doek op board. Getekend 'K. Peiser'. Marché aux poissons. Toile sur board. Signé 'K. Peiser'. 39.5 x 30 cm (44.5 x 35 cm)
KURT PEISER (1887-1962) Sombere tijden. Doek. Getekend 'K. Peiser'. Temps sombres. Toile. Signée 'K. Peiser'. 70 x 60 cm (88 x 78 cm) Expo: Erasmus Art Gallery, Knokke-Heist, s. d.
793*
KURT PEISER (1887-1962) Natiepaarden bij voederbak. Doek. Getekend 'K. Peiser'. Chevaux de trait au port. Toile. Signée 'K. Peiser'. 67 x 82 cm (90 x 105 cm) (€ 2000-2200)
ALFONS PROOST (1880-1957) De pier van Oostende. Doek. Getekend 'AProost' en gemonogrammeerd linksonder. Met foto van de schilder op het strand terwijl hij onderhavig werk creëert. L'estacade d'Ostende. Toile. Signée 'AProost' et signée de son monogramme en bas à gauche. Jointe d'une photo de l'artiste à la plage où il réalise cette toile. 66 x 80 cm (83 x 98 cm) (€ 800-1200)
795*
ANONIEM / ANONYME 1/2 XX Moederlijke zorgen. Doek. Soins maternels. Toile. 80 x 70 cm (103 x 93 cm) (€ 500-600)
PAUL MAAS (1890-1962) 'Le 14 juillet', 1948-56 Triplex. Signatuur op verso. Triplex. Signature au revers. 40 x 51 cm (57 x 66.5 cm) (€ 1000-1500) Herkomst/ provenance: Zimmer galerij, Lier, s.d.
797*
ARMAND VANDERLICK (1897-1985) 'Stilleven', 1964. Doek. Getekend 'A. Vanderlick'. Titel, signatuur en datum eveneens op verso. Toile. Signée 'A. Vanderlick'. Titre, signature et date également au revers. 86 x 114 cm (88 x 116 cm) (€ 2000-3000) Herkomst/ provenance: Waasmunster, Van Bockxelaere; Sint-Martens-Latem, privé collectie/ collection privée
ALBERT DE DEKEN (1915-2003) 'Watertoren te Blankenberge' Doek. Getekend 'A. De Deken'. Toile. Signée 'A. De Deken'. 60 x 80 cm (82 x 103 cm) (€ 750-950) Expo: De Panne, zomer/ été 2007
HENRI VICTOR WOLVENS (1896-1977) Visser bij de oever, 1974. Doek. Gedateerd en getekend '1974 H. V. Wolvens'. Pêcheur au bord de la rive, 1974. Toile. Datée et signée '1974 H. V. Wolvens'. 55 x 80 cm (64 x 89 cm) (€ 1500-2000)
800*
CONSTANT PERMEKE (1886-1952) 'Femme' Doek. Getekend 'Permeke'. Toile. Signée 'Permeke'. 100 x 71 cm (121 x 91 cm) (€ 10000-12000) Herkomst/ provenance: Kruishoutem, Stichting/ Fondation Veranneman
801*
MARCEL COCKX (1930-2007) Interieur met ladenkast en tapijt, 1949. Doek op board. Gedateerd en getekend '49 M. Cockx'. Niet ingekaderd. Intérieur avec dressoir et tapis, 1949. Toile sur board. Datée et signée '49 M. Cockx'. Non encadrée. 60 x 50 cm
802*
MARCEL COCKX (1930-2007) Staande man in interieur, 1952. Doek. Getekend en gedateerd 'M. Cockx. '52'. Homme debout dans un intérieur, 1952. Toile. Signée et datée 'M. Cockx. '52'. 120 x 70 cm (€ 600-800)
803*
MARCEL COCKX (1930-2007) Metsers aan het werk, 1959. Doek. Getekend 'M. Cockx.'. Met resten van etiket met datum '9 april 1959' op verso. Craquelures en afschilferingen, retouches. Maçons au travail, 1959. Toile. Signée 'M. Cockx.'. La date '9 april 1959' sur traces d'une étiquette au revers. Craquelures et pertes de la couche picturale, retouches. 97 x 76.5 cm (101 x 80 cm) (€ 500-700)
804*
MARCEL COCKX (1930-2007) De beeldhouwer. Doek. Niet ingekaderd. Le sculpteur. Toile. Non encadrée. 60 x 50 cm (€ 500-600)
805*
MARCEL COCKX (1930-2007) Vrouw, 1959. Doek. Getekend 'M. Cockx.'. Getekend en gedateerd op verso 'M. Cockx/ 13 sept '59'. Femme, 1959. Toile. Signée 'M. Cockx.'. Signée et datée au verso 'M. Cockx/ 13 sept '59'. 178 x 59.5 cm (182 x 62 cm) (€ 1000-1500)
806*
MARCEL COCKX (1930-2007) Man aan het werk. Doek. Getekend 'M. Cockx.'. Kleine afschilferingen. Homme peignant les volets d'une porte, devant une cabane. Toile. Signée 'M. Cockx.'. Pertes de la couche picturale. 100 x 80 cm (102 x 82 cm) (€ 1000-1500)
807*
JAN COBBAERT (1909-1995) Man met haan (heilige Petrus ?). Doek. Homme avec coq (saint Pierre ?). Toile. 29 x 30 cm (31 x 32.5 cm) (€ 1000-1500)
808*
MARTHE DONAS (1885-1967) 'Intuition n° 30 bis', 1958 Doek. Getekend en gedateerd 'M. Donas 1958'. Titel, signatuur en datum op verso. Toile. Signée et datée 'M. Donas 1958'. Titre, signature et date au revers. 59.5 x 89.5 cm (62.5 x 92 cm) (€ 4000-5000)
809*
JEAN LURCAT (1892-1966) ‘Arabes musiciens,’ 1925 Doek. Getekend en gedateerd ‘Lurcat 25’. Titel en annotatie '478' op verso. Toile. Signée et datée 'Lurcat 25'. Titre et annotation '478' au revers. 51.5 x 62 cm (70 x 80.5 cm) (€ 15000-20000) Herkomst/ provenance: Brussel, Galerie d’art Le Centaure; Brussel, Paleis voor Schone Kunsten/ Palais des Beaux-Arts, lot 499
KNUD HORUP (1926-1973) Zonder titel. Reliëf. Getekend 'Horup'. Sans titre. Relief. Signé 'Horup'. 32 x 63 cm (56 x 87 cm)
811*
ROLAND BIERGE (1922-1991) 'L'incendie du bourg', 1966 Doek. Getekend en gedateerd 'Biergé 66'. Titel en datum op verso. 'L'incendie du bourg', 1966 Toile. Signée et datée 'Biergé 66'. Titre et date au revers. 81 x 114 cm (99 x 126 cm) (€ 1200-1500)
812*
COSTIS GEORGIOU (°1956) Metastasis. Doek. Getekend 'Costis Georgiou'. Signatuur in kapitalen, titel, afmetingen en signatuur op verso. Métastase. Toile. Signée 'Costis Georgiou'. Signature en lettres majuscules, titre Metastasis, dimensions et signature au revers. 105 x 285 cm (€ 3000-4000) Herkomst/ provenance: Athene/ Athène, galerie Titanium, s.d.
detail lot 811
detail lot 812
813*
FERNANDEZ ARMAN (1928-2005) Zonder titel. Assemblage/ accumulatie van vliegvisaasjes in hars. Gekraste signatuur 'Arman'. Met stempel 'Le Tourbillon Th Joly/ Made in France' op elk vliegaas. Sans titre. Accumulation de leurres de pêche. Inclusion de cuillers dans la résine. Signature gravée 'Arman'. Cachet 'Le Tourbillon Th Joly/ Made in France' sur toutes les leurres. 600 x 440 x 35 mm (€ 8000-10000) Lit.: Archieven/ Archives Denyse Durand-Ruel n° 15.566
detail lot 815
detail lot 816
PAUL VAN GYSEGEM (°1935) Zonder titel, 1958/59. Sculptuur in antraciet geglazuurd terra cotta. Op ijzeren voet. Gerestaureerd in februari 2019 door de kunstenaar zelf. Sans titre, 1958/59. Sculpture en terre cuite à patine gris anthracite. Base en fer. Restaurée en février 2019 par l'artiste même. 66 x 33 x 23 cm (€ 1000-1500) Herkomst/ provenance: Privéverzameling Gent/ collection privée Gand
815*
SAM DILLEMANS (°1965) Tuin, 1982. Doek. Getekend en gedateerd 'Sam 82' verso. Jardin, 1982. Toile. Signée et datée 'Sam 82' verso. 60.5 x 45 cm (€ 3000-4000)
ROGER RAVEEL (1921-2013) 'Het stappen in mijn tuin', 1970 Doek. Getekend 'R. Raveel'. Toile. Signée 'R. Raveel'. 80 x 101 cm (€ 40000-45000)
Een uitgepuurde compositie, naar eigen waarneming in Raveel’s vertrouwde omgeving van Machelen-aan de-Leie. We herkennen de typerende betonnen muurpalen met platen aan de hand van enkele lijnen. Het zware van het materiaal wordt geaccentueerd door een glanzende witte lakverf. Het matte donkergroen en donkerblauw insinueert de aanwezigheid van de door Vlamingen zo geliefde gazon en ‘het stappen’ hoeft verder geen duiding in aanwezigheid van de witte voetafdruk. Een struik of een boom schildert Raveel met nauwelijks gemengde, dikke verftoetsen van wit, donkergroen en blauw op een gele ondergrond. Dit spontane en expressieve motief contrasteert met de lineaire compositie. Deze kleurencombinatie, aangezet met een dikke kwast, treffen we in Raveel’s geschilderde oeuvre aan vanaf de late jaren 60 tot diep in de jaren 80. Zo ook in een schilderij uit 1971 ‘Een schip vaart voorbij’ in de collectie van het Roger Raveel museum. Het is zijn manier om het levendige van de natuur te capteren binnen de geometrische kaders van de Vlaamse tuinen.
817*
PHILIPPE VANDENBERG (1952-2009) 'Z.T.', 1988 Doek. Getekend en gedateerd op verso 'Philippe/ Vandenberg/ 1988'. Toile. Signée et datée au revers 'Philippe/ Vandenberg/ 1988'. 150 x 200 cm (155 x 205 cm) (€ 15000-20000) Herkomst/ provenance: Richard Foncke Gallery, Gent/ Gand
818*
HERBERT ZANGS (1924-2003) Zonder titel, 1960. Gemengde techniek op doek. Getekend 'Zangs'. Signatuur en datum '60' op spieraam verso. Sans titre, 1960. Technique mixte sur toile. Signée 'Zangs'. Signature et date '60' au verso. 57.5 x 50.5 cm (71 x 61 cm) (€ 1500-2000) Herkomst/ provenance: Frank Edebau (1915-1987), kunstcriticus en voormalig directeur van het Museum voor Schone Kunsten van Oostende (1946-1980)/ critique d'art et ancien directeur du Musée des Beaux-Arts d'Ostende (1946-1980)
HENRI DE COCKER (1908-1978) Zonder titel. Houtskool en aquarel op linnen. Getekend 'De Cocker'. Sans titre. Fusain et aquarelle sur lin. Signé 'De Cocker'. 58 x 39 cm (77.5 x 59 cm) Expo: Tervuren, Privé kunstbezit te Tervuren en omgeving/ Tervuren, Collections privées à Tervueren et environs, 1966 Herkomst/ provenance: Maurits Bilcke
YVES RHAYE (1936-1995) Zonder titel, 1987. Doek. Getekend en gedateerd 'Yves Rhaye 87'. Sans titre, 1987. Toile. Signée et datée 'Yves Rhaye 87'. 90 x 90 cm (95 x 93 cm) (€ 500-600)
PAUL VANDEN BOSCH-HILDERSON (1930-2015) Zonder titel, 2012. Doek. Getekend en gedateerd op verso 'Hilderson 2012'. Sans titre, 2012. Toile. Signée et datée au revers 'Hilderson 2012'. 110 x 130 cm
PAUL VANDEN BOSCH-HILDERSON (1930-2015) Zonder titel, 2010. Doek. Getekend en gedateerd op verso 'Hilderson/ 2010'. Sans titre, 2010. Toile. Signée et datée au revers 'Hilderson/ 2010'. 130 x 110 cm
JEF VAN TUERENHOUT (1925-2006) Zittend naakt, 1972. Vetkrijt. Getekend en gedateerd 'Jef Van Tuerenhout/ -72'. Nu assis. Craie. Signée et datée 'Jef Van Tuerenhout/ -72'. 103 x 83 cm (123 x 103 cm) (€ 600-800)
824*
PAUL VANDEN BOSCH-HILDERSON (1930-2015) Zonder titel, 2011. Doek. Getekend en gedateerd op verso 'Hilderson 2011'. Sans titre, 2011. Toile. Signée et datée au revers 'Hilderson 2011'. 130 x 113 cm
825*
YOURI DEMEURE (1927-2003) Zonder titel. Olie en zand op paneel. Niet getekend. Sans titre. Huile et sable sur panneau. Pas signé. 72 x 50 cm (71 x 54 cm)
PAUL VANDEN BOSCH-HILDERSON (1930-2015) 'Bell 3', 2005 Doek. Getekend en gedateerd op verso 'Hilderson/ 05'. Titel op verso. Toile. Signée et datée au revers 'Hilderson/ 05'. Titre au revers. 100 x 120 cm
detail lot 824
detail lot 825
827*
SAM DILLEMANS (°1965) 'Dubbelportret I', 1996 Doek. Signatuur (4x) en datum op verso. Toile. Signatures (4x) et date au revers. 150 x 140 cm (€ 20000-25000)
LUC CLAUS (1930-2006) Zonder titel, 1986. Inkt en houtskool op linnen. Getekend en gedateerd 'Luc Claus 1986'. Sans titre, 1986. Encre et fusain sur du lin. Signé et daté 'Luc Claus 1986'. 150 x 110 cm (€ 600-800) Herkomst/ provenance: Wetering Galerie, Amsterdam.
ERIC LERAILLE (°1950) Zonder titel, 1984. Doek. Serie van vier. In één kader. Signatuur en datum op verso. Sans titre, 1984. Toile. Série de quatre. Dans un seul cadre. Signature et date au revers. 184 x 130 cm (195 x 142 cm) (€ 800-1200)
ERIC LERAILLE (°1950) 'Gustavo Pouzolles', 1981. Doek. Titel, signatuur en datum op verso. Toile. Titre, signature et date au revers. 97 x 130 cm (110 x 142 cm)
831*
MAUR ETIENNE VAN DOORSLAER (1925-2013) Zonder titel, 2010. Doek. Getekend en gedateerd op verso 'm.e. van Doorselaer/ 2010'. Sans titre, 2010. Toile. Signée et datée au revers 'm.e. van Doorselaer/ 2010'. 70 x 43 cm (74 x 47 cm) (€ 1000-1500)
832*
JEFF ADAMS (°1953) 'Doctrinaire', 1989-90 Olie en gemengde techniek op plaaster op doek. Signatuur en datum op verso. Huile et technique mixte sur plâtre sur toile. Signature et date au revers. 173 x 132 cm (176 x 135 cm) (€ 2000-3000) Herkomst/ provenance: Facetti Gallery, New York; voormalige verzameling/ ex.collection baron Maurice Velge
detail lot 831
833*
JAMES HOWELL (1935-2014) 'SET 97.90', 1996 Acryl op doek. Signatuur, titel en datum op verso. Acrylique sur toile. Signature, titre et date au revers. 168 x 168 cm (€ 7000-10000) Herkomst/ provenance: Gallerie Von Bartha, Basel, 2003; voormalige verzameling/ ex.collection baron Maurice Velge
834*
JAMES HOWELL (1935-2014) 'SET 44.11', 1998. Acryl op doek. Signatuur, titel en datum op verso. Acrylique sur toile. Signature, titre et date au revers. 168 x 168 cm (€ 7000-10000) Herkomst/ provenance: Gallerie Von Bartha, Basel, 2003; voormalige verzameling/ ex.collection baron Maurice Velge
OSTENDA 'Broyeuse de chocolat avec Marcel Ducham(p)' Doek. Signatuur, datum en titel op verso. Toile. Signature, date et titre au revers. 100 x 80 cm (€ 500-600)
CHRISTIAN FLOQUET (°1961) Zonder titel, 1988. Acryl op doek. Signatuur en datum op verso. Sans titre, 1988. Acrylique sur toile. Signature et date au revers. 219 x 209 cm (€ 3000-4000) Herkomst/ provenance: John Gibson Gallery, New York, 1996; voormalige verzameling/ ex.collection baron Maurice Velge
837*
RENE HUIN (°1933) Zonder titel, 2010. Paneel. Getekend en gedateerd op verso 'Huin 2010'. Sans titre, 2010. Panneau. Signé et daté au revers 'Huin 2010'. 60 x 60 cm (€ 800-1000)
838*
GUY VANDENBRANDEN (1926-2014) Zonder titel. Doek. Getekend op verso 'Guy Vandenbranden'. Sans titre. Toile. Signée au revers 'Guy Vandenbranden'. 50 x 50 cm (51 x 51 cm) (€ 1200-1500)
839*
GUY VANDENBRANDEN (1926-2014) Zonder titel. Doek. Niet getekend. Sans titre. Toile. Pas signée. 50 x 50 cm (51 x 51 cm) (€ 1200-1500)
MARIO DE BRABANDERE (°1963) 'De timmermanszoon', 1996 Doek. Signatuur, datum, titel en technische gegevens op verso. Toile. Signature, date, titre et données techniques au revers. 81.5 x 71.5 cm (€ 500-600)
841*
WERNER MANNAERS (°1954) Zonder titel, 1989. Doek. Een paar. Handtekening, monogram en datum op verso. Sans titre, 1989. Toile. Une paire. Signature, monogramme et date au revers. 40 x 50 cm/ 50 x 40 cm (€ 500-600)
842*
ELLEN DE MEUTTER (°1981) Zonder titel, 2005. Doek. Getekend en gedateerd op verso 'Ellen De Meutter/ 2005'. Sans titre, 2005. Toile. Signée et datée au revers 'Ellen De Meutter/ 2005'. 111 x 85 cm (€ 1000-1500)
detail lot 841/1
841/2
8422
843*
CINDY WRIGHT (°1972) Zonder titel, 2003. Doek. Getekend op verso 'Wright C.' en 'Cindy Wright/ 2003/ Londen 2003'. Sans titre, 2003. Toile. Signée au revers 'Wright C.' et en rappel 'Cindy Wright/ 2003/ Londen 2003'. 129.5 x 159.5 cm (€ 3000-4000)
JERRY MANGELSCHOTS (°1971) 'Walking the dog', 2018. Doek. Getekend op verso 'Jerry/ 2018'. Toile. Signée et datée au revers 'Jerry/ 2018'. 100 x 120 cm (€ 1400-1500)
845*
LISSE DECLERCQ (°1993) 'XXX', 2018 Doek. Toile. 200 x 300 cm (€ 5000-7000)
detail lot 843
detail lot 845
846*
Gehurkt vrouwelijk Hampatong-figuur. Hout. Borneo, Dayak. Op beschilderd houten sokkel. Figure d'une femme assisse (Hampatong). Bois. Borneo, Dayak. Sur un socle en bois peint. H.: 78/84 cm (€ 1000-1500)
847*
Figuur. Hout. Nigeria. Figure. Bois. Nigéria. H.: 110 cm
848*
Mansfiguur. Hout. Mali. Figure d'un homme debout. Bois. Mali. H.: 96 cm
Gehurkte figuur. Hout. Oceanië. Herkomst: Serge Schoffel tribal art, Tour & Taxis, Brussel; 23.1-1.2.2009 Figure agenouillée. Bois. Océanie. Provenance: Serge Schoffel tribal art, Tour & Taxis, Bruxelles; 23.1-1.2.2009 H.: 44 cm (€ 500-600)
850*
(€ 500-600)
(€ 500-600)
(€ 500-600)
(€ 500-600)
CEES BRAAKMAN (1917-1995) / PASTOE Garderobe. Model KB02. Periode 1950. Uit de serie Berken. Twee deuren. Vier leggers. Kammenbakje. Klerenhanger. Spiegel niet aanwezig. Lus poten. Gebruikssporen. Garderobe. Modèle KB02. Epoque 1950. De la série Berken. Deux portes. Quatre étagères. Boîte à peigne. Crochet à vêtements. Miroir absent. Pieds en boucle. Traces d'usure. 169 x 104 x 52 cm
CEES BRAAKMAN (1917-1995) / PASTOE Garderobe. Model KB02. Periode 1950. Uit de serie Berken. Twee deuren. Vier leggers. Kammenbakje. Klerenhanger. Spiegel. Lus poten. Gebruikssporen. Garderobe. Modèle KB02. Epoque 1950. De la série Berken. Deux portes. Quatre étagères. Boîte à peigne. Crochet à vêtements. Miroir. Pieds en boucle. Traces d'usure. 169 x 104 x 52 cm
CEES BRAAKMAN (1917-1995) / PASTOE Garderobe. Model KB02. Periode 1950. Uit de serie Berken. Twee deuren. Vier leggers. Kammenbakje. Klerenhanger. Spiegel niet aanwezig. Lus poten. Gebruikssporen. Garderobe. Modèle KB02. Epoque 1950. De la série Berken. Deux portes. Quatre étagères. Boîte à peigne. Crochet à vêtements. Miroir absent. Pieds en boucle. Traces d'usure. 169 x 104 x 52 cm (€ 500-600)
CEES BRAAKMAN (1917-1995) / PASTOE Garderobe. Model KB02. Periode 1950. Uit de serie Berken. Twee deuren. Vier leggers. Kammenbakje. Klerenhanger. Spiegel. Lus poten. Gebruikssporen. Garderobe. Modèle KB02. Epoque 1950. De la série Berken. Deux portes. Quatre étagères. Boîte à peigne. Crochet à vêtements. Miroir. Pieds en boucle. Traces d'usure. 169 x 104 x 52 cm (€ 500-600)
(€ 500-600)
859*
CHARLES EAMES (1907-1978) / HERMAN MILLER Lot van zes stoelen. La fonda armstoel. Periode 1960. Glasvezel kuip met zwarte hopsak, geëmailleerd staal stervormige poten. Gebruikssporen. Lot de six chaises. Fauteuil La fonda. Vers 1960. Coque en fibre de verre avec hopsack noir, pieds en étoile en acier émaillé. Traces d'utilisation. 84 x 56 x 64 cm (€ 1600-1800)
860*
VERNER PANTON (1926-1998) / HERMAN MILLER Lot van elf kuipstoelen. Model Panton Chair. Ontwerp uit 1959. Uitvoering 1970. Structuur uit thermoplastisch polystyreen (Luran S). Lot de onze sièges. Modèle Panton Chair. Design 1959. Version 1970. Structure en polystyrène thermoplastique (Luran S). 82 x 48 x 60 cm (€ 2000-3000)
861*
EERO SAARINEN (1910-1961) / KNOLL Tulip ronde keukentafel. Ontwerp uit 1957. Latere productie. Arabescato marmer, glanzende afwerking. Tulip voet. Table de cuisine ronde. Conçue en 1957. Production ultérieure. Marbre Arabescato, finition polie. Base tulipe. 72 x 91 cm (€ 1200-1400)
ANONIEM (XX) / ANONYME Paar bijzettafeltjes. Periode 1970. Geborsteld stalen tulip voet met wit glazen blad. Paire de tables d'appoint. Vers 1970. Base tulipe en acier brossé avec plateau en verre blanc. 54 x 60.5 cm
ANONIEM (XX) / MURANO Paddestoellamp. Periode 1970. Murano glas in twee delen. Lampe champignon. Vers 1970. Verre de Murano en deux parties. 34 x Dia 34
864*
LUIGI COLANI (1928-2019) Twee plantenbakken. Periode 1970. Witte kunststof. Eén ronde en één langwerpige constructie. Getekend 'Colani'. Deux jardinières. Vers 1970. Matière plastique blanche. Une construction ronde et une construction oblongue. Signé 'Colani'. 52 x 80 x 42 cm/ Diam.: 42 cm
ANONIEM / ANONYME (XX) Luchter. Periode 1970. Afgeplatte bolvorm. Wit en beige plastic. Met verplaatsbare schubben. Lustre. Vers 1970. Forme sphérique aplatie. Matière plastique blanche et beige. Avec des lamelles mobiles. H.: 45 cm
LIGNE ROSET STUDIO (XX) / LIGNE ROSET Tafellamp. Periode 2000. Organische vorm. Melkglas. Zwarte voetschakelaar. Lampe de table. Vers 2000. Forme organique. Verre givré blanc. Pédale de commande noire. 28 x 27 x 22 cm
MARCEL WANDERS (1963) / FLOS Kroonluchter. Model Skygarden. Ontwerp uit 2007. Interieur in gegoten gips diffusor met bloemen guirlande reliëf. Buitenkant in ondoorzichtig wit glas. Lustre. Modèle Skygarden. Conçu en 2007. Intérieur en diffuseur en plâtre moulé avec relief en guirlande de fleurs. Extérieur en verre blanc opaque. 50 x 91.5 cm (diam.) (€ 700-900)
868*
POUL KJAERHOLM (1929-1980) / E. KOLD CHRISTENSEN Drie gigogne-tafeltjes. Model PK 71. Ontwerp uit 1957. Mat verchroomd staal en gepolijst witte acryl. Gemerkt onderaan 'Denmark'. Trois tables gigogne. Modèle PK 71. Conçues en 1957. Acier chromé mat et acrylique blanc poli. Porte le cachet 'Denmark'. 29 x 28 x 28 cm (€ 800-1200)
ANONIEM (XX) / ANONYME Twee design armaturen. Periode 2000. Wit gelakt aluminium met tl verlichting. Deux luminaires. Vers 2000. Aluminium laqué blanc avec éclairage fluorescent. 21 x 167 x 10 cm (x 2)
870*
OSVALDO BORSANI (1911-1985) / TECNO Verstelbare relaxzetel. Model P40. Ontwerp uit 1955. Gezwart metalen structuur. Zwart vinyl bekleding. Messing handvat. Fauteuil inclinable réglable. Modèle P40. Conçu en 1955. Structure métallique noire. Revêtement en vinyle noir. Poignée en laiton. 83 x 70 x 140 cm (€ 1000-1400)
ILMARI LAPPALAINEN (1918–2006) - ASKO Relax zetel met salontafel. Model Pulkka. Ontwerp uit 1967. Finland. Fauteuil in geborsteld aluminium en zwart leder. Salontafel in geborsteld aluminium en glazenblad. Deux fauteuils relax avec table basse. Modèle Pulkka. Conçus en 1967. Finlande. Fauteuils en aluminium brossé et cuir noir. Table basse en aluminium brossé et plateau en verre. Zetels 70 x 76 x 110 cm / Tafel 40 x 80 x 80 cm (€ 700-900)
872*
ILMARI LAPPALAINEN (1918–2006) - ASKO Relax zetel. Model Pulkka. Ontwerp uit 1967. Finland. Fauteuil in geborsteld aluminium en zwart leder. Fauteuil relax. Modèle Pulkka. Conçu en 1967. Finlande. Fauteuil en aluminium brosse et cuir noir. 70 x 76 x 110 cm (€ 500-700)
873*
LUDWIG MIES VAN DER ROHE (1886-1969) / KNOLL Paar relax zetels. Model Barcelona chairs. Ontwerp uit 1929. Productie vanaf 1948 tot heden. Zwart leer, verchroomd staal. Paire de fauteuils relax. Modèle Barcelona chairs. Conçus en 1929. Production de 1948 à nos jours. Cuir noir, acier chromé. 78 x 77 x 74 cm (€ 3000-4000)
874*
JEAN-CLAUDE DRESSE (°1946) kopie naar/copie d'après Salontafel. Periode 1980. Zwart hars ingelegd met onyx rustend op een zwart gelakt houten frame. Met verlichting. Hars beschadiging. Table basse. Vers 1980. Résine noire incrustée d'onyx reposant sur un cadre en bois laqué noir. Avec éclairage. Résine abîmée. 39 x 110 x 75 cm
875*
RUDY VERELST (1939) / NOVALUX Armstoel. Model Oslo. Periode 1970. Gechromeerde structuur. Vinyl bekleding. Fauteuil. Modèle Oslo. Vers 1970. Structure chromée. Rembourrage en vinyle. 70 x 70 x 70 cm
(€ 600-800)
876*
OSVALDO BORSANI (1911-1985) / TECNO Set van 9 stapelbare stoelen. Model Modus Modus SM203. Periode 1970. Aluminium onderstel. Zwarte pvc zit. Ensemble de 9 chaises empilables. Modèle Modus SM203. Vers 1970. Cadre en aluminium. Siège en PVC noir. 72 x 61 x 54 cm
ANONIEM (XX) / ANONYME Paar barkrukken. Periode 1970. Ronde zitting bekleed met zwarte vinyl. Kruisvormige poten. Paire de tabourets de bar. Vers 1970. Siège rond recouvert de vinyle noir. Pieds en forme de croix. 88 x diam.: 45 cm
PIERRE LALLEMAND (1959) / MOONLIGHT DESIGN Staanlamp. Model Cyclops. Ontwerp uit 1992. Pyrex glas, roestvrij staal, gebogen aluminium plaat. Lampadaire. Modèle Cyclope. Conçu en 1992. Verre pyrex, acier inoxydable, plaque d'aluminium pliée. (€ 700-900)
879*
CHARLES RENNIE MACKINTOSH (1868-1928) / CASSINA toe te schrijven aan/à attribuer à Vier stoelen. Model Hill House. Ontwerp uit 1902. Cassina uitvoering vanaf 1973. Zwart gebeitst essenhout. Licht bruine zitbekleding. Niet getekend. Quatre chaises. Modèle Hill House. Conçue en 1902. Version Cassina de 1973. Bois de frêne teinté noir. Revêtement brun clair. Non signé. (€ 1200-1600)
STUDIO KAIROS (XX) / B&B ITALIA Wandmeubel. Model PAB. Periode 2000. Dressoir gecombineerd met wandmeubel. Dressoir uit drie delen met afklapbare deur. Eén met lade en twee met legplank. Metaal, glas en gezwart hout. Etagère modulaire. Modèle PAB. Vers 2000. Buffet combiné à une unité murale. Buffet en trois parties avec portes abattantes. Métal, verre et bois ébonisé. 46 x 360 x 57 cm (€ 800-1200)
881*
MAARTEN VAN SEVEREN (1927-2009) / VITRA Lot van zes stoelen. Model .03. Ontwerp uit 1998. Zitschaal in zwarte polyurethaanschuim. Zelfdragend op een licht grijze stalen buisframe. Stapelbaar. Lot de six chaises. Modèle .03. Conçue en 1998. Coque d'assise en mousse de polyuréthane noire. Autoportant sur un cadre en acier tubulaire gris clair. Empilable. 80 x 43 x 46 cm (€ 600-800)
882*
(€ 600-800)
(€ 600-800)
MAARTEN VAN SEVEREN (1927-2009) / VITRA Lot van zes stoelen. Model .03. Ontwerp uit 1998. Zitschaal in zwarte polyurethaanschuim. Zelfdragend op een licht grijze stalen buisframe. Stapelbaar. Lot de six chaises. Modèle .03. Conçue en 1998. Coque d'assise en mousse de polyuréthane noire. Autoportant sur un cadre en acier tubulaire gris clair. Empilable. 80 x 43 x 46 cm
885*
CHARLES & RAY EAMES (1907-1978) / VITRA Vier eetkamerstoelen. Model DAR. Ontwerp 1950. Latere editie 2000. Plastieken zitting (kuip) met bruine hopsak bekleding. Eiffeltorenonderstel in gezwart metaal. Quatre chaises de salle à manger. Modèle DAR. Conçue en 1950. Edition ultérieure 2000. Siège en plastique avec revêtement en hopsak brun. Base Tour Eiffel en métal noirci. 80 x 63 x 60 cm (x 4) (€ 700-900)
CHARLES & RAY EAMES (1907-1978) / VITRA Twee eetkamerstoelen. Model DKR. Ontwerp uit 1951. Latere editie 2000. Zitting in gebogen en gelaste staaldraad, verchroomd. Eiffeltorenonderstel. Bruine hopsak bekleding. Deux chaises de salle à manger. Modèle DKR. Conçue en 1951. Edition ultérieure 2000. Siège en fil d'acier plié et soudé, chromé. Base Tour Eiffel. Revêtement en hopsak marron. 84 x 51 x 47 cm
887*
JEAN PROUVE (1901-1984) / VITRA 'Fauteuil cité' Lounge zetel. Model Cité. Ontwerp uit 1930. Latere uitvoering 2002. Zwart gelakt metalen structuur. Zwart lederen bekleding. Tuig lederen armleuningen. Chaise longue. Modèle Cité. Conçue en 1930. Version ultérieure 2002. Structure en métal laqué noir. Sellerie en cuir noir. Accoudoirs en cuir. 86 x 68 x 85 cm (€ 1200-1500)
SEVERIN HANSEN JR (1887-1964) / HASLEV MØBELSNEDKERI Bureau. Model President. Periode 1950. Structuur in teakhout met kleine lade. Lichte gebruikssporen. Bureau. Modèle Président. Vers 1950. Structure en teck avec petit tiroir. Légères traces d'usage 74 x 94.5 x 204.5 cm (€ 3000-4000)
CHARLES & RAY EAMES (1907-1978) / HERMAN MILLER Bureaustoel op vierspantpoot. Model EA 104. Aluminium-serie. Ontwerp uit 1958. Latere uitvoering. Zitting in gegoten aluminium bekleed met roestkleurige hopsak. Fauteuil sur une base à quatre pieds. Modèle EA 101. Série aluminium. Conçu en 1958. Version ultérieure. Assise en fonte d'aluminium recouverte de hopsack de couleur rouille. 83 x 50 x 53 cm
890*
ALFRED HENDRICKX (1931 - 2019) / BELFORM Ronde eettafel. Model T3. Periode 1950. Fineerhouten bubinga rond bovenblad. Drie zwart geschilderde metalen poten met messing pooteinden. Table à manger ronde. Modèle T3. Vers 1950. Plateau rond en placage de bubinga. Trois pieds en métal peint en noir avec des extrémités de pieds en laiton. 74 x Diam.: 121 cm (€ 2800-3400)
CEES BRAAKMAN (1917-1995) / PASTOE Kabinet. Model CU03. Japanse serie. Ontwerp uit 1958. Teakhouten structuur met zwart gelakt metalen frame. Zwarte kunststof handgrepen. Twee deuren met twee legplanken en vier laden. Lichte fineer schade. Cabinet. Modèle CU03. Série japonaise. Conçue en 1958. Structure en teck avec cadre en métal laqué noir. Poignées en plastique noir. Deux portes avec deux étagères et quatre tiroirs. Légers dommages au placage. 117.5 x 75 x 45 cm (€ 600-800)
892*
DE SEDE (XX) Driezit. Model DS-101. Periode 1960. Bruin lederen bekleding. Houten frame. Model werd gebruikt in de James Bond film 1969 'On Her Majesty's Secret Service'. Fauteuil trois places. Modèle DS-101. Vers 1960. Revêtement en cuir brun. Cadre en bois. Ce modèle a été utilisé dans le film de James Bond en 1969 'On Her Majesty's Secret Service'. 72 x 255 x 95 cm (€ 3200-4000)
893*
DE SEDE (XX) Paar fauteuils met één ottoman. Model DS-101. Periode 1960. Bruin lederen bekleding. Houten frame. Model werd gebruikt in de James Bond film 1969 'On Her Majesty's Secret Service'. Paire de fauteuils avec ottoman. Modèle DS-101. Vers 1960. Revêtement en cuir brun. Cadre en bois. Modèle utilisé dans le film James Bond 1969 'On Her Majesty's Secret Service'. Paar fauteuils (73 x 110 x 90 cm) / poef (37 x 75 x 65 cm) (€ 2400-3000)
894*
MARIO BELLINI (°1935) / CASSINA Eettafel. Model La Rotonda. Ontwerp uit 1976. Rond doorzichtig glazen blad met gekruiste voet in walnoot fineer. Table à manger. Modèle La Rotonda. Conçue en 1976. Plateau rond en verre transparent avec pied croisé en placage de noyer. 71 x 165 cm (€ 1200-1600)
LOUIS KALFF (1897-1976) / PHILIPS Wit gelakt metalen lampenhouder. Model 'NX40'. Ontwerp uit 1959. Cilindervormige opaline. Eén lichtpunt. Teak hout. Luminaire d'applique. Modèle 'NX40'. Conçue en 1959. Métal laqué blanc. Abat-jour en opaline. Un point de lumière. Bois de teck. 35 x 18 x 18.5 cm
896*
(€ 500-600)
(€ 500-600)
(€ 500-600)
904*
ANONIEM (XX) / SPISANI Twee tafellampen en krantenhouder. Periode 1970. Rotan met acryl kristal. Lampen: 67.5 x 40 x 28 cm Krantenhouder: 25.5 x 38.5 x 15 cm Deux lampes de table et un porte-journaux. Vers 1970. Rotin avec cristal acrylique. Lampes: 67.5 x 40 x 28 cm Porte-journaux: 25.5 x 378.5 x 15 cm (€ 600-900)
ANONIEM (XX) / ANONYME Paar bloemenhouders. Periode 1970. Houten skelet met wortelhoutfineer en vernikkeld bodem en bovenzijde. Paire de porte-fleurs. Vers 1970. Cadre en bois avec placage en bois de loupe et fond et dessus nickelés. 20 x 21.5 x 22 cm
906*
GEOFFREY HARCOURT (°1935) / ARTIFORT Fauteuil en ottoman. Model F 588. Ontwerp uit 1967. Roterende tulip schijfvoet, kuip bekleed met bruin gecapituleerd leer. Bijgevoegd: vervangknoopjes. Fauteuil et ottoman. Modèle F 588. Conçu en 1967. Base rotative en forme de disque tulipe, assise garnie de cuir capitonné brun. Joint: boutons de remplacement. 90 x 90 x 95 cm (€ 800-1000)
ETIENNE ALLEMEERSCH (1926-2002) Bijzettafel. Periode 1970. Gepatineerd stalen onderstel. Epoxy blad met inleg van bruin marmer. Table d'appoint. Vers 1970. Piétement en acier patiné. Dessus en époxy incrusté de marbre marron. 40 x 80 x 55 cm (€ 500-800)
EMIEL VERANNEMAN (1924-2004) Salontafel. Periode 1980. Vierkant. Koperen bovenblad uit vier delen (oxidatie en loskomend koperen bovenblad) rustend op een structuur van donker houten uitlopende poten. Table de salon. Epoque 1980. De section carrée. Dessus en cuivre en quatre parties reposant sur une structure avec quatre pieds en bois patiné. 48 x 145 x 145 cm (€ 1000-1200) Herkomst/ provenance: Galerie Veranneman, Kruishoutem; Privéverzameling Gent/ collection privée Gand
909*
VIC GENTILS (1919-1997) 'Portret van Emile Veranneman', 1985 Gesigneerd recto onderaan rechts 'Vic Gentils 1985'. Relief. Relief op schildersezel, gepolychromeerd hout in gebrande houten lijst. Signé et daté en bas à droite au revers 'Vic Gentils 1985'. Relief. Relief sur chevalet, bois polychromé dans cadre en bois calciné. 100 x 92 cm (205 x 92 x 67 cm) (€ 2500-3500) Herkomst: Kruishoutem, stichting/ fondation Veranneman Expo: 1985, Aken, Neue Galerie-Sammlung Ludwig, (Vic Gentils Sculpturen, Assemblagen 1959-1985; 1985, Kruishoutem, Stichting/ fondation Veranneman, (Vic Gentils), cat., fig.; 1992, Antwerpen/ Anvers, KMSK, (Vic Gentils Overzicht), cat. nr. 114, fig. kl.; 1992, Venlo, Museum Van Bommel-Van Dam, idem Lit.: K. J. Geirlandt, J. Foncé & A. Gentils, 1994, cat. nr. 1352 detail lot 909
detail lot 913
GINO SARFATTI (1912-1985) / ARTELUCE Paar luchters. Model 2097/30. Ontwerp uit 1958. Latere uitvoering. Messing. 30 lichtpunten. Paire de lustres. Modèle 2097/30. Conçue en 1958. Version ultérieure. En laiton. 30 points de lumière. H.: 205 cm maximum (€ 800-1000)
GINO SARFATTI (1912-1985) / ARTELUCE genre Luchter. Periode 1970. Messing cylinder met 18 stangen waaraan 18 lichtpunten bevestigd zijn. Lustre. Vers 1970. Cylindre en laiton avec 18 tiges auxquelles sont fixés 18 points de lumière. H.: 140 cm
MIGUEL BERROCAL ORTIZ (1933-2006) 'Manolete', 1975-77. Brons, gepolijst en vernikkeld. Tweemaal getekend 'Berrocal'. Genummerd 2322/10000. Met catalogus, genummerd 1161/10000. Epreuve en bronze poli et nicquelé. Signée deux fois 'Berrocal'. Numérotée 2322/10000. Avec catalogue, numéroté 1161/10000. 12,6 x 7,6 x 6,4 cm (€ 800-1200)
913*
LOVA CREATION (XX) Salontafel. Periode 1970. Abstract gegraveerde messing tafelblad, gezwart ijzeren voetstuk. Messing tafelblad komt los van het houten onderblad. Getekend Lova Creation. Table basse. Vers 1970. Plateau de table en laiton gravé abstrait, base en metal ébonisé. Le plateau en laiton se détache de la base en bois. Signé Lova Creation. 35 x 120 x 70 cm (€ 4000-6000)
MARIUS BYRIALSEN XX / NIPU BUREELMEUBELEN toe te schrijven aan/à attribuer à Directiebureel. Periode 1960. Deens werk. Houten structuur volle Amerikaanse notelaar. Frame in gechromeerd metaal. Met twee laden blokken, zeven laden en extra bureel plank. Ladeblokken kunnen gesloten worden. Een kleine beschadiging (rechthoekige zwarte aftekening) aan het bovenblad. Bureau de direction. Vers 1960. Travail danois. Structure en noyer et en métal chromé. Avec deux tiroirs, sept tiroirs et une rallonge supplémentaire. Tablette légèrement abîmée. 76 x 200 x 100 cm (52 x 76 x 48.5 cm (ladenblokken)) (€ 600-800)
915*
ANONIEM / ANONYME XX Make-up tafel met paar stoelen op wieltjes, een rechthoekig blok vormend. Periode 1970. Notelaar. Openklapbaar bovenblad met binnenin spiegel en opbergvakken in glas. Table de maquillage avec une paire de chaises sur roulettes, formant un bloc rectangulaire. Vers 1970. Noyer. Plateau rabattable avec miroir intérieur et compartiments de rangement en verre. 67 x 122 x 54 cm
CESAR BAILLEUX (°1937) 'Running line', 1983 Muurreliëf. Koper, staaldraad en metaal op hout. Titel, datum en signatuur op verso. Relief mural. Cuivre, fils d'acier et métal sur bois. Titre, date et signature au revers. 43 x 130 x 17 cm Herkomst: voormalige verzameling baron Maurice Velge
LÉON STYNEN (1899-1990) Drie stoelen. Model SL58. Ontwerp uit 1958. Zit voorgevormd beuken multiplex bekleed met rode stof. Slijtage. Onderstel in metaal. Trois chaises. Modèle SL58. Conçue en 1958. Assise en contreplaqué de hêtre moulé, garnie de tissu rouge. L'usure. Base en métal. 73 x 47 x 47 cm (€ 500-800)
(€ 800-1000)
918*
ARNE JACOBSEN (1902-1971) / FRITZ HANSEN Armstoel. Model Swan chair. Ontwerp uit 1958. Stervoet uit aluminium. Gegoten schaal bekleed met roest bruine stoffering. Stoel werd in 1958 door Arne Jacobsen ontworpen voor de lobby en de loungeruimte van het SAS Royal Hotel in Kopenhagen. Fauteuil. Modèle Swan. Conçu en 1958. Base en étoile en aluminium. Coque plastique recouverte d'un rembourrage couleur brun rouille. Chaise conçue par Arne Jacobsen en 1958 pour le SAS Royal Hotel à Copenhague. 76 x 77 x 68 cm (€ 700-900)
919*
VERNER PANTON (1926-1998) / FRITZ HANSEN Paar relax zetels. Model Bachelor chair. Ontwerp uit 1955. Eén armstoel en één fauteuil. Gebogen stalen buizen in N-vorm verbonden door twee dwarsbalken. Originele bekleding in canvas. Eén met verkleurde stof. Paire de chaises de repos. Modèle Bachelor chair. Conçue en 1955. Un fauteuil et une chaise. Tubes d'acier courbes en forme de N reliés par deux barres transversales. Rembourrage en toile. Un avec un tissu décoloré. 75 x 52 x 72 cm (€ 800-1200)
ACHILLE CASTIGLIONI (1918-2002) & PIER GIACOMO CASTIGLIONI (1913-1968) / FLOS Vloerlamp. Model 'Toio'. Ontwerp uit 1962. Indirecte verlichting. Verstelbare steel met telescopische kop. Geëmailleerd staal, vernikkeld messing, verchroomd staal. Lampadaire. Modèle 'Toio'. Conçu en 1962. Éclairage indirect. Poignée réglable avec tête téléscopique. Acier émaillé, laiton nickelé, acier chromé. H.: 157 cm
921*
BORIS TABACOFF (1927-1985) / MOBILIER MODULAIRE MODERNE toe te schrijven aan/à attribuer à Vier eetkamer stoelen. Periode 1970. Stalen gechromeerde structuur. Originele oranje-beige bekleding op rug en zitting. Slijtage. Quatre chaises de salle à manger. Vers 1970. Structure en acier chromé. Garniture d'origine orange-beige sur le dossier et l'assise. Usure. 74 x 49 x 51 cm (€ 700-900)
922*
ANONIEM (XX) / KODAK Muurspiegel. Periode 1980. Hout. Formica. Spiegel. Getekend Kodachrome Slide, Processed by Kodak. Miroir. Vers 1980. Bois. Formica. Miroir. Signée Kodachrome Slide, Processed by Kodak. 56 x 56 cm
MILO BAUGHMAN (1923-2003) kopie naar/copie d'après Paar draaibare clubstoelen. Periode 1960. Latere uitvoering. Houten skelet. bekleed met groene fluweel. Op ronde messing draaivoet. Paire de fauteuils club pivotants. Vers 1960. Version ultérieure. Cadre en bois. Tapissé de velours vert. Sur une base ronde pivotante en laiton. 76 x 72 x 72 cm (€ 1200-1400)
924*
Cristal Art (XX) toe te schrijven aan/à attribuer à Paar luchters. Periode 1960. Messing structuur. Eén met blauw en één met groen gebisoteerd glas. Paire de suspensions. Vers 1960. Structure en laiton. Une avec du verre bisoté bleu et une avec du verre bisoté vert. H.: resp. 79 & 70 cm (€ 800-1200)
925*
HERBERT HIRCHE (1910 – 2002) / MAUSER Vier lounge zetels. Systeem Fauteuils uit de serie 350. Ontwerp uit 1974. Frame van gegoten aluminium en stalen buizen. Groene stoffen bekleding. Quatre fauteuils. De la série 350. Conçu en 1974. Cadre en aluminium moulé sous pression et en acier tubulaire. Revêtement en tissu vert. 74 x 68 x 68 cm (x4) (€ 1800-2200)
PIA MANU (XX) Muursculptuur. Periode 1970. Rechthoekig bas-reliëf. Beton en gekleurd glas. Getekend 'Pia Manu'. Sculpture murale. Vers 1970. Bas-relief rectangulaire. Béton et verre coloré. Signée 'Pia Manu'. 3 x 70 x 30 cm (€ 600-900)
HARRY BERTOIA (1915-1978) / KNOLL Drie stoelen. Model Side chair. Ontwerp uit 1952. Latere uitvoering 1980. Zitting en onderstel zijn gemaakt van gelaste gechromeerde stalen staven. Een met kromme poot. Trois chaises. Modèle Side chair. Conçue en 1952. Réalisation ultérieure 1980. Le siège et la base sont fabriqués à partir de tiges d'acier chromé soudées. Une avec une jambe tordue. 73 x 53 x 58 cm
CHARLES EAMES (1907-1978) / VITRA Bureelstoel. Ontwerp uit 1958. Latere uitvoering. Halfhoge rugleuning met beige hopsak. Vlekken aanwezig. Armleuningen in spuit giet aluminium. Vijf ster onderstel in spuit giet aluminium en zwenkwielen. Chaise de bureau. Conçue en 1958. Version ultérieure. Dossier bas avec hopsak beige. Taches présentes. Accoudoirs en aluminium moulé sous pression. Socle à cinq branches en aluminium moulé sous pression et roulettes. 82 x 55 x 52 cm
ANONIEM (XX) / ANONYME Luchter. Periode 1950. Vernikkelde half ronde lampenkappen gemonteerd op steel. Lustre. Vers 1950. Abat-jour semi-circulaire nickelé monté sur tige. 80 x 38 cm
ANONIEM (XX) / ANONYME Salontafel. Periode 1970. Ronde salontafel. Houten skelet. Bekleed met gepolierde aluminium en zwarte Formica. Table basse. Circa 1970. Table basse ronde. Cadre en bois. Revêtement en aluminium poli et Formica noir. 41 x dia 110 cm
ANONIEM (XX) / ANONYME Paar wandapplieken. Periode 1970. Aluminium geborstelde cilinder met uitsparing. Paire d'appliques murales. Vers 1970. Cylindre en aluminium brossé avec découpe. 11 x 20 x 14 cm
934*
HUBERT MINNEBO (°1940) 'Verlangens concretiseerden ze via rechtlijnige droombestemmingen, zonnig gekleurd', 1998. Gehamerd en gelast koper op ijzeren chassis. Enig exemplaar (genummerd 1/1). Sculpture en cuivre martelé et soudé sur châssis de fer. Exemplaire unique. 350 x 290 x 145 cm (Gewicht/ poids: ca. 750 kg) (€ 3000-5000) Het beeld bevindt zich op de site van Colruyt Group, Tramstraat 63, 9052 Gent. Bezichtiging mogelijk, na afspraak met projectmanager van de werf. Ophaling en transport op kosten van de koper. La sculpture est située sur le site du groupe Colruyt, Tramstraat 63, 9052 Gand. Visite possible, sur rendez-vous avec le chef de projet du site. Demontage et transport à la charge de l'acheteur.
935*
KNUT HESTERBERG (1941-2016) / RONALD SCHMITT Salontafel. Model 'Snake'. Periode 1960. Rond glazen blad op aluminium voet. Scherf aan blad. Table basse. Modèle 'Snake'. Vers 1960. Dessus rond en verre sur base en aluminium. Eclat. 40 x 90 cm
ROLF KRÜGER (1939) / STAFF toe te schrijven aan/à attribuer à Paar tafellampen. Periode 1970. Verchroomde metalen buis. Vierkante chromen voet. Paire de lampes de table. Vers 1970. Tube en métal chromé. Base carrée chromée. 29 x 6 x 6 cm
ANONIEM (XX) / ANONYME Vrijstaande kledingspiegel op voet. Periode 1970. Aluminium en spiegelglas. Miroir sur pied. Période 1970. Aluminium. H.: 140 cm (€ 700-900)
SERGIO ASTI (°1926) / KNOLL Vloerlamp. Model Airone. Periode 1970. Structuur in gechromeerd staal. Staan lamp met tegengewicht. Lampadaire. Modèle Airone. Vers 1970. Structure en acier chromé. Lampadaire avec contrepoids. 126 x 90 x 27 cm (€ 1000-2000)
937*
ANONIEM (XX) / ANONYME Staanlamp, boogvormig. Periode 1970. Structuur in gechromeerd staal. Tulip voet met gebogen steel. Verstelbare bolvormige lampenkap. Lampadaire. Vers 1970. Structure en acier chromé. Base tulipe avec tige courbe. Abat-jour sphérique réglable. 155 x 54 x 28 cm
WILLY LUYCKX (XX) / ALUCLAIR Tafellamp. Periode 1970. Aluminium cilinder, buisvormige voet. Een lichtpunt. Grijze lampenkap. Lampe de table. Vers 1970. Cylindre en aluminium, base tubulaire. Une lumière. Abat-jour gris. H.: 69.5 cm
939*
ANONIEM (XX) / ANONYME Staanlampje. Periode 1970. Cylinder in zwart en gechromeerd staal. Lampe de table. Vers 1970. Cylindre en acier noir et chromé. 46 x dia 15 cm 939
WILLY LUYCKX (XX) / ALUCLAIR Tafellamp. Periode 1970. Aluminium cilinder, buisvormige voet. Een lichtpunt. Kastanje bruine en gechromeerde lampenkap. Lampenkap beschadigd. Lampe de table. Vers 1970. Cylindre en aluminium, base tubulaire. Une lumière. Abat-jour marron et chromé. Abatjour endommagé. H.: 68.5 cm ANONIEM (XX) / ANONYME Staanlamp. Periode 1990. Gechromeerd metaal en gesatineerd glas. Lampadaire. Vers 1990. Métal chromé et verre satiné. H.: 180 cm Dia 53 cm
942*
ANONIEM (XX) / ANONYME Booglamp. Periode 2000. Gechromeerd metaal. Wit marmeren voet met uitsparing. Verstelbaar. Lampe à arc. Vers 2000. Métal chromé. Base en marbre blanc avec découpe. Ajustable. H.: 211 cm
BOMAT (XX) / BOMAT RUG CREATIONS Vierkant tapijt. Model Santiago. Periode 2000. Grijs, oestergrijs, zeeschelp, zilveren antraciet in polyester en wol handgeweven. Tapis carré. Modèle Santiago. Vers 2000. Gris, gris huître, coquillage, anthracite argenté en polyester et laine tissés à la main. 345 x 345 cm ANONIEM (XX) / CATELLANI & SMITH Bolvormige luchter. Model Fil de Fer. Periode 2000. Aluminium dradenstructuur met led verlichting. Lustre sphérique. Modèle Fil de Fer. Vers 2000. Structure en fil d'aluminium avec éclairage LED. Dia. 60 cm
945*
ANONIEM / ANONYME / BELFORM Zetel hoeksalon. Model Loop S. Periode 2000. Houten structuur. Grijze bekleding 'Caro Vison 41'. Fauteuil d'angle. Modèle Loop S. Vers 2000. Structure en bois. Revêtement gris 'Caro Vison 41'. 92 x 350 x 185 cm (€ 600-800)
detail lot 947
ANONIEM (XX) / AXEL VERVOORDT Paar lage vierkante salontafeltjes. Periode 1980. Houten structuur. Bovenblad in blauwe steen. Herkomst: 's Gravenwezel, Axel Vervoordt, s.d. Paire de tables basses carrées. Vers 1980. Structure en bois. Top en pierre bleue. 40 x 93 x 93 cm (x2) (€ 800-1200) Herkomst/ provenance: 's Gravenwezel, Axel Vervoordt, s.d.
947*
MARCEL WANDERS (1963) / FLOS Kroonluchter. Model Skygarden. Ontwerp uit 2007. Interieur in gegoten gips diffusor met bloemen guirlande reliëf. Buitenkant in ondoorzichtig bruin glas. Lustre. Modèle Skygarden. Conception de 2007. Intérieur en diffuseur en plâtre moulé avec relief en guirlande de fleurs. Extérieur en verre brun opaque. 50 x 91.5 (diam.) cm (€ 700-900)
ANSGAR ELDE (1933-2000) Zonder titel. Terracotta, meerkleurig beschilderd. Een lot van drie. Alle getekend 'Elde'. Twee gemonteerd op sokkel. Sans titre. Terre cuite à décor polychrome. Série de trois. Signée 'Elde'. Deux montées sur socle. H.: 15 cm (21 cm)/ 15 cm (21 cm)/ 16 cm
YVES VELTER (°1967) 'Goudkotser', 2009 Multiple, genummerd 2/35. Titel, oplage, signatuur en datum op de zijkant. Multiple. Numérotée 2/35. Titre, nombre d'exemplaires et date sur le côté. 21 x 23.5 x 31.5 cm
INDEX
Abeloos S.
Castiglioni A.
Adams J.
Celos J.
Allard L'olivier F.
Charles & Ray Eames
Allemeersch E.
Charlet E.
Anoniem / Anonyme 1/2 XVII
Chiparus D.H.
Claus L.
Cobbaert J.
Anoniem / Anonyme 1/2 XX
710, 744, 795
Anoniem / Anonyme Art Deco Periode
885, 886, 889
Anoniem / Anonyme XX 862, 865, 869, 877, 905,
Cockx M.
801, 802, 803, 804, 805, 806
Colani L.
915, 929, 931, 932, 933, 937, 939, 941, 942
Anoniem (XX) / Archimede Seguso
Cristal Art (XX)
Anoniem (XX) / Axel Vervoordt
Daynes-Grassot S.
Anoniem (XX) / Catellani & Smith
De Beul O.
Anoniem (XX) / Kodak
De Brabandere M.
Anoniem (XX) / Murano
De Cocker H.
Anoniem (XX) / Spisani
De Deken A.
Arman F.
De Meutter E.
Asti S.
De Sede (XX)
892, 893
Bailleux C.
De Troyer P.
Baksteen D.
Declercq L.
Bastet V.
Demeure Y.
Bastien A.
Després J.
Baughman M.
Devreese G.
Bellini M.
Dillemans S.
815, 827
Bergé H.
Domar/ Israel
1980 707
Berrocal Ortiz M.
Donas M.
Bertoia H.
Duray
Bierge R.
Dresse J.
Bomat (XX) / Bomat Rug Creations
Eames C.
859, 928
Borsani O.
870, 876
Elde A.
Braakman C. 850, 851, 852, 853, 854, 855, 856,
Fjerdingstad C.
857, 858, 891, 896, 897, 898, 899,
Floquet C.
900, 901, 902, 903
Galle E.
Brusselmans J.
Gentils V.
Bugatti C.
Georgiou C. (°1956)
Byrialsen M.
Hansen Jr S.
Harcourt G.
Mannaers W.
Hendrickx A.
Mara P.
Hens F.
Mayne J.
Herbo L.
Meunier C.
Hesterberg K.
Mies Van Der Rohe L.
Heusers H.
Minnebo H.
Hirche H. (1910 – 2002) / Mauser
Onleesbaar / Illisible
Horup K.
Onleesbaar / Illisible Art Deco Periode
Howell J.
833, 834
Ostenda
Howet M.
Panton V.
860, 919
Huin R.
Peeters E.
741, 742, 743
Iché R.
Peire L.
Jacobsen A. (1902-1971) / Hansen F.
Peiser K.
Jespers F.
739, 776, 777, 782, 783, 784
Jochems F. 7
Jongelinchs K. Joostens P.
758 754, 755, 756
781 790, 791, 792, 793
Permeke C.
Pia Manu
Poels A.
737, 738
Posenaer J.
Kalff L.
Proost A.
Kjaerholm P.
Prouve J.
Krüger R. (1939) / Staff
Ranc C. / Daum Nancy
Lallemand P. (1959) / Moonlight Design
Raty A.
Lambeaux J.
711, 722
772, 773
Raveel R.
Lappalainen I.
Rennie Mackintosh C.
Lappalainen I. (1918–2006) / Asko
Rhaye Y.
Le Verrier M.
Roessingh L.A.
Lemaire J.
Roidot H.
Leraille E.
829, 830
Rops F.
753 861
Levasseur H.
Saarinen E.
Ligne Roset Studio (XX) / Ligne Roset
Sarfatti G.
910, 911
Lova Creation (XX)
Saverijs A.
Lurcat J.
Serrurier Bovy G.
Luyckx W.
938, 940
760, 761, 762, 763
Studio Kairos (XX) / B&b Italia
Maas P.
Stynen L.
Malfait H.
Subes R.
Mangelschots J.
Swyncop P.
Tabacoff B.
Vandenbranden G.
Thomas H.
Vanderlick A.
Vaes W.
Velter Y.
Van Belle K.
Veranneman E.
Van Dooren E.
Verbanck G.
Van Doorslaer M.E.
Verelst R. (1939) / Novalux
Van Gysegem P.
Verstreken J.
Van Haegenborgh L.
Villanis E.
Van Rijswijck J.
785, 786
Van Severen D.
881, 882, 883, 884
Van Tuerenhout J. Vanden Bosch-Hilderson P. Vandenberg P.
838, 839
Wanders M. (1963) / Flos
867, 947
Werkhuyzen / Maison Franck
766, 767
Wolvens H.V.
822, 823, 824, 826
Wright C.
Zangs H.
SPRING AUCTION Consignments until March 1
APRIL 2022 AUCTION
MODERN MASTERS & DESIGN ALEXANDER CALDER (1898-1976) 'Presenza Grafica', 1972. Colour aquatint and etching on Fabriano Rosaspina paper. Initialed in the plate. Signed and numbered in pencil XXIII/XXV. Published and printed by 2RC Edizioni d’Arte, Rome, with their blindstamp. 948 x 948 mm (€ 4000-5000)
CONTACT elise@bernaerts.be christophe@bernaerts.be
NOTA