Pronoun1

Page 1

План-конспект уроку з української мови студента групи У-42 Ярослава Голодюка 7 клас

Тема: Культура мовлення. Особливості вживання деяких прийменників з іменниками. Використання в мовленні прийменників-синонімів. Мета: навчитися правильно вживати прийменники в мовленні, вміло використовувати прийменники-синоніми; розвивати вміння порівнювати, аналізувати і систематизувати матеріал; виховувати бажання вміло користуватися багатством рідної мови. Хід уроку І. Повторення вивченого матеріалу. 1. Перевірка домашнього завдання. Завдання: до поданих простих непохідних прийменників додайте ще один непохідний, запишіть якомога більше варіантів: 1-й учень

З ІЗ

2-й учень ЗА

ПО

2. Коментований диктант З-під води, із-за рогу будинку, задля задоволення, поміж деревами, вздовж вулиці, згідно з наказом, з-понад три сотні, наприкінці року, заради щастя, попід вікнами, протягом дня. 3. Оголошення теми, мети і завдань уроку. Мотивація начальної діяльності. Слово вчителя. Кожна мова має свої специфічні особливості у вживанні прийменників. Навіть у таких близьких мовах, як українська і російська, прийменники використовуються по-різному. У чому ж полягає різниця? На це і багато інших питань ми дамо відповідь, працюючи над темою нашого уроку (діти записують тему). Учитель зачитує завдання уроку, а діти записують свої очікування на картки ІІ. Ознайомлення з новим матеріалом, його осмислення. 1. Групова робота. 1)Зіставте і порівняйте російські прийменники з їх українськими відповідниками. Свої висновки зведіть у схему чи таблицю.(картки на додатку) 2)Виконайте завдання на картках. ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу. Коментований диктант. Згідно наказу, в сім годин, по її розповіді, по неуважності, завдяки тому, що захворів, при будь-яких обставинах, при житті письменника, на наступному тижні, на протязі останніх місяців.


Запишіть 10-15 фразеологізмів із такими словами: Око, рука, душа, п’ядь, плече, нога, камінь, зуб, кров, смерть, рік, слово, копійка, вухо ІV. Підсумок уроку. «Мікрофон» 1. Для мене сьогодні важливим було… 2. Сьогодні я навчився… 3. Тепер я знаю… V. Самооцінювання і оцінювання керівників груп. VІ. Домашнє завдання. Скласти речення зі словами: перед усім – передусім, збоку – з боку, по українському – поукраїнському, з гори – згори, в бік – вбік, по своєму – по-своєму, із-за хмар, задля всіх.


Група І Російська мова

Українська мова

По заказу Ходить по улице Идти по полю Мероприятия по Смотря по обстоятельствам Отсуствовал по болезни Пришел по делу Хороший по характеру Учебник по истории По закону

На замовлення Ходити по вулиці Йти полем Заходи щодо Залежно від обставин Відсутній через хворобу Прийшов у справі Добрий за характером Підручник з історії Згідно з законом

Висновок:

ПО (російська)

Група ІІ Російська мова При жизни При любой погоде При условии Секция при школе При деньгах При исполнении При выходе При одной мысли

Українська мова За життя За будь-якої погоди За умови Секція при школі З грішми Під час виконання Біля виходу Від одної згадки

Висновок: ПРИ (російська) Група ІІІ Російська мова В адрес В рассрочку В двух шагах В семь часов Положить в карман Идти в кино В школе В последнее время

Українська мова На адресу На виплату За два кроки О сьомій годині Покласти до кишені Йти в кіно У школі Останнім часом

Висновок: В (російська)


Скласти речення, використовуючи слова: коло, (на)зустріч. Визначити частини мови, їх правопис.


Скласти речення, використовуючи слова: (в)купі, (перед)усім. Визначити частини мови, їх правопис.


Скласти речення, використовуючи слова: (в)двох, (до)дому. Визначити частини мови, їх правопис.

1-й учень

З ІЗ

2-й учень ЗА

ПО


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.