X aukcja najnowsza 25 03 2014

WARSZAWA GALERIA DOMU AUKCYJNEGO POLSWISS ART 25 MARCA 2014

Wystawa prac 10 – 17 kwietnia 2014 Wernisaż 9 kwietnia 2014 godz. 19:00

X AUKC JA SZTUKI NA JNOWSZE J

Multiplikacje

Małgorzata Kosiec

dom aukcyjny polswiss art

X aukcja sztuki najnowszej siedziba domu aukcyjnego polswiss ar t 25 marca 2014 19.00

dzie się ę b d o ry ) ski, któ r e n jo c k 2014 r. le a o c r k a m m s Art. o 3 is o r 2 w w ls 2 o o 2 h ( P as licytację cyjnego zamy n y k s c u a a r ją p a u z a m d Z poprze zibie do ich jej d d lk n ie e e s z k s e w w w we – 18:00 tuce we z 0 s 0 : ie tylko o 1 c 1 ś w k . ó z e t m d n z o o w go zję do r w tym k a t k s o je i j w e no aukcyjn y t ie to sta r n e f a o k t o cja Sp rezenta p , h c a podzielą ią c aspekt ś o rzyjemn m. p e t z s k o e g t e nowania jn jo pre y c c k k le u a o omu wania, nia i k d o a g o w g lo o t a e t s z a e ci nas w, ich k resu inw ó k r a io z Eksper b z z y zą . budow ją wied d o a w erwacji s s s a n z ię o j, s k e i n ) s ie at spółcze wietlen na tem ś w ji o i s , k k a u t le w z f s ra re opinii i ania (op a w w o t n s o ń Pa eksp łuchają s y w ż te nością m je ł. y z r Z p ch dzie y n a d ia pos sztuki i

X aukcja sztuki najnowszej siedziba domu aukcyjnego polswiss art 25 marca 2014 19.00

wystawa pr zedaukcyjna 20.03 – 24.03 w godz. 11.00 – 19.00 galeria polswiss ar t, warszawa ul. wiejska 20 oraz w dniu aukcji w godz. 11.00 – 18.00 w siedzibie domu aukcyjnego polswiss ar t

Cena wywoławcza każdej pracy 500 zł partner:

dom aukcyjny polswiss ar t, ul. wiejska 20, 00-490 warszawa 22 628 13 67, 22 629 46 87, www. polswissar t. pl, galeria@polswissar t. pl

1 BARTŁOMIEJ JARMOLIŃSKI

ur. 1975

MATERIAL GIRL, 2014 akryl, płótno; 70x70 cm sygn. p.d.: B.JARMOLIŃSKI, opisany na odwrocie: „MATERIAL GIRL” B. JARMOLIŃSKI 2014

Bartek Jarmoliński (ur. 1975 r.) dyplom zrealizował w 2001 r. w pracownia intermediów prof. W. Karolaka oraz pracowni rysunku i malarstwa prof. R. Hałat na ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Laureat 5 nagrody na I Piotrkowskim Biennale Sztuki, Oda Art (2011); nominacji do nagrody na Triennale Młodego Malarstwa im. M. Michalika, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2010); wyróżnienie EXITu na 39. Bielskiej Jesieni, Bielsko-Biała (2009); 2 nagrody konkursu Artysta i jego dzieło kwartalnika Malarstwo Polskie, Łódź (2007). Autor wystaw indywidualnych: Saint M, Galeria Zero, Berlin (z Iwona Demko) (2011); COOLTOWI, Otwarta Pracownia, Kraków (2011); Saint M, Galeria Od Nova, Toruń (z Iwoną Demko) (2011); Santo Subito, Labolatorium, Centrum Sztuki Galeria El, Elbląg (2011); Konflikt jako źródło wartości, Rynek Sztuki, Łódź (2011); Cooltowi, Galeria Studio, Warszawa (2010); MAN-RW, CK Ryba, Łódź (2010); MAN-RW, Galeria Wozownia, Toruń (2010); Santo Subito, Sztukpol, Stróżówka, Łódź (2010); Dobre wszystko co dobre, Galeria przy automacie, Warszawa (2010); mOsobowość złożona, Domoteka, Warszawa (2009); POProgram, Galeria Stara, Łódź (2009); Dobre wszystko co dobre, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź (2009); POProgram, Galeria Ateneum Młodych, Warszawa (2009); POProgram, Galeria Szewska 36, Wrocław (2009); Osobowość złożona, Rynek Sztuki, Łódź (2009); Relacje 2, Galeria Ateneum Młodych, Warszawa (2008); POProgram, Galeria Zero, Berlin, Germany (2008); Relacje, Galeria Raz dwa trzy Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, Łódź (2007); Zatrzymane w czasie, Muzeum Regionalne, Brzeziny (2005); W lustrze, Galeria Stara, ŁDK, Łódź (2005); Młodzieniec w czerwonej czapce, Galeria J, Łódź (2005); Dedykacja, Galeria Dolorystów, Józefów (2004); Obrazy i rysunki, Galeria Bałucka, Łódź (2004); Rysunek, Galeria Aula, Łódź (2003); Chwile i miejsca, Galeria Aula, Łódź (2002); La sensabilita, Studio Działań Twórczych, Muzeum Sztuki, Łódź (2001); Noclegownia, Poleski Ośrodek Sztuki, Łódź (2001); Niebezpieczne związki, Muzeum Regionalne, Brzeziny (1997). Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach: Regionalnej Zachęty Śląska, Katowice; BWA Galerii Bielskiej, Bielsko-Biała; Centralnego Muzeum Włókiennictwa, Łódź; Fundacji Ateneum, Warszawa.

3 2 RAFAŁ BOJDYS ur. 1967

NIE ZDZIWIŁO MNIE MOJE ZWYCIĘSTWO, 2014 olej, płótno; 65x66 cm sygn. p.d.: Bojdys \’14, opisany na odwrocie: RAFAŁ BOJDYS „NIE ZDZIWIŁO MNIE MOJE ZWYCIESTWO” 2014 R

Rafał Bojdys (ur. 1967 r.) studiował w latach 1988-93 na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie, filia w Katowicach. Dyplom zrealizował w pracowni plakatu prof. T. Jury oraz w pracowni malarstwa i rysunku prof. AS. Kowalskiego. Autor wystaw indywidualnych: Centrum Kultury, Katowice (1992); Galeria Wzgórze, Bielsko-Biała (1994, 1995,); Galeria Sagan, Essen, Niemcy (1995); Galeria Podlaska, Biała Podlaska (1998); Galeria Antoniego Rząsy, Zakopane (1998); Galeria Ganek, Siemianowice Śląskie (2000); Atelier Breu, Mannheim, Niemcy (2001); Galeria Art & Fashion, Kraków (2001); Galeria Pro Arte, Oświęcim (2002); Galeria Fraktal, Bielsko-Biała (2003); Klub Karma, Warszawa (2003); Galerie Roman Schmelter, Mainz, Niemcy (2012). Uczestnik licznych wystaw zbiorowych m.in. Hasselt, Belgia (1992); Młode malarstwo polskie, Essen, Niemcy (1993); Kolekcja Galerii BWA w Bielsku-Białej, Wolfsburg, Niemcy (1994); Międzynarodowe Biennale Karykatury Antywojennej; Kragujevac, Jugosławia (1995, 2010); Galeria Sagan, Essen, Niemcy (1996); 14th Hurriyet International Cartoon Competition, Istambuł, Turcja (1997); 11th Dutch Cartoonfestival, Amsterdam, Holandia (1997); Salon Beskidy, Cadca, Słowacja (1998); Najgroźniejsze pędzle, Królikarnia, Warszawa (2000); Die farben der libe, Bitburg, Niemcy (2004); 47. Ausstellung Exposition, Prum, Niemcy (2004); Herbst Austellung, Mainz, Niemcy (2004, 2005); Żylina, Słowacja (2005); Aydin Dogan International Cartoon Competition, Turcja, Instambuł (2006).

3 PIOTR AMBROZIAK ur. 1971

VOODOO DOLL, 2012 akryl, płótno; 100x150 cm opisany na odwrocie:VOODOO/ DOLL PIOTR / AMBROZIAK/ 2012

Piotr Ambroziak (ur. 1971 r.) jest absolwentem Wydziału Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP. W 1996 r. obronił dyplom z wyróżnieniem w pracowni drzeworytu prof. A. Bartczaka oraz aneks z fotografii u prof. I Pierzgalskiego. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki (1995). Autor wystaw indywidualnych m.in.: Custom, Galeria Opus, Łódź (2012); Memotion xxx, Galeria Lufcik ZPAP, Warszawa (2011); Centrum Sztuki IMPART, Wrocław (2010).

5 4

ANDRZEJ FYDRYCH ur. 1983

BEZ TYTUŁU, 2014 technika mieszana, płótno; 70x100 cm opisany na odwrocie: Andrzej Fydrych, 2014, tech. mieszana na płótnie, 70x100 cm

Andrzej Fydrych (ur. 1983 r.) ukończył w 2009 r. ASP w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom zrealizował w Pracowni Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej prof. A. Bartczaka, a aneks w Pracowni Malarstwa prof. W. Ledera, oraz w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych prof. K. Wawrzyniaka. Od 2010 r. jest asystentem prof. A. Bartczaka na macierzystej uczelni. Laureat wyróżnienia Łódzka Eureka przyznawanej za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i techniczne przyznana przez Łódzkie Towarzystwo Naukowe (2012); nominowany do nagrody na XIV Międzynarodowym Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrysu, Ostrów Wielkopolski (2011); II nagrody XI Międzynarodowego Biennale Grafiki CAIXANOVA, Ourense, Hiszpania (2011); III nagrody w konkursie Obrazy Sacrum, Wadowice (2008); nagrody Międzynarodowego Centrum Grafiki Artystycznej KAUS, Urbino, Włochy (2007) i nagrody Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi na XXIV konkursie im. Wł. Strzemińskiego (2007). Autor wystaw indywidualnych: Grafika, Rynek Sztuki, Łódź (2012); Malarstwo i grafika, Galeria Nowa, Łódzki Dom Kultury (2011); Malarstwo i grafika, Galeria Podlaska, Biała Podlaska (2011); Moje symbole uniwersum, Miejska Galeria Sztuki, Galeria Bałucka, Łódź (2010). Uczestnik m.in. XXIV Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2012); VIII Triennale Grafiki Polskiej, Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice (2012); Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej, Kraków (2012); XIV Międzynarodowego Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrysu, Ostrów Wielkopolski (2011); XIV Międzynarodowego Triennale Małe Formy Grafiki, Galeria Willa, Łódź (2011); XI Bienal Internacional De Grabado Caixnova, Ourense, Hiszpania (2011).

5 ANDRZEJ FOLFAS ur. 1947

BEZ TYTUŁU, 2005 olej, płótno; 140x100 cm sygn. d. FOLFAS 2005

Andrzej Folfas (ur. 1947 r.) w latach 1963-67 uczęszczał do LP im. A. Kenara w Zakopanem, które ukończył pod opieką profesorów: W. Hasiora, T. Brzozowskiego i A. Rząsy. Następnie ukończył studia na ASP w Krakowie na wydziale Architektury Wnętrz u prof.: J. Ząbkowskiego, T. Kutermaka, B. Brauna, M.Sigmunda. Odznaczony przez Ministra Kultury Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz wyróżnieniem Miasta Krakowa jako zasłużony działacz kultury i sztuki. Jego obrazy znajdują się w Muzeum Narodowym i Muzeum Historycznym Miasta Krakowa oraz kolekcjach prywatnych. Brał udział w licznych wystawach w Niemczech, Francji, Szwecji i Austrii. Przez lata współpracował z Dominik Rostworowski Gallery w Krakowie, aż do jej zamknięcia w 2012 r.

6 MAŁGORZTA KOSIEC ur. 1975

ILLUSION III, 2013 olej, płótno; 92x73 cm sygn. p.d.: KOSIEC

7 Małgorzata Kosiec (ur.1975 r.) w latach 1995-2000 studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki (1997-1998). Finalistka International Young Art Artlink Sotheby’s (2002). Autorka wystaw indywidualnych: Szósta Dzielnica, Łódź (2013); Galeria Fibak, Warszawa (2013); Keep Looking, Miva Galleri, Malmo, Szwecja (2012); Napięcia, Galeria Strefa A, Kraków (2012); Ukryte, Galeria Classix Nouveaux/Fibak, Warszawa (2012); Typortraits, Miva Galleri, Malmo, Szwecja (2011); Selected Works, Redhill Gallery, Goteborg, Szwecja (2010); Fragmented Forms, Sellars Project Space, Denver, USA (2008); Niepoliczalne Galeria Bizarre, WSPIZ im. L. Koźmińskiego, Warszawa (2007); TV Babel, Galeria Opus, VI Festiwal Dialogu Czterech Kultur, Łódź (2007); Face Sale, Galeria Tamka, Warszawa (2007); Kunstsalon, Dusseldorf, Niemcy (2005); www.human.com, Ars Nova, Łódź (2005); Close Up, Agency for Architecture Gallery, Denver, USA (2005); Malarstwo, Galeria Bałucka, Galerie Miejskie, Łódź (2005). Uczestniczka licznych prezentacji zbiorowych m.in. Miva Gallery, Malmo, Szwecja (2011); Artrepublic Gallery, Londyn, Wielka Brytania (2008); Artlink, Sotheby’s, Amsterdam, Holandia (2002); Artlink, Elizabeth Foundation for Arts, New York, USA (2002); Artlink, Sotheby’s, Tel Aviv, Izrael (2002). W 2013 r. odbyła się także wystawa indywidualna artystki w Miva Galleri, Malmo, Szwecja.

8 7 PIOTR C. KOWALSKI ur. 1951

DĄBKI I, 2001-2008 olej, muszle, piasek, zapalniczka, płótno; 82x102 cm opisany na odwrocie: PIOTR C. KOWALSKI tyt. „DĄBKI I” FOR 82x102 cm (z ramą) tech. własna na płótnie, rok. 2001 i 2008

Piotr C. Kowalski (ur. 1951 r.) studiował w PWSSP w Poznaniu w latach 1973-1978 na Wydziale Malarstwa. Od 1993 r. pracuje na macierzystej uczelni, obecnie prowadzi Pracownię Malarstwa. Do 2010 r. profesor w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Autor bardzo wielu wystaw indywidualnych, z których najważniejsze to: Bez farby, Miejska Galeria Sztuki, Łódź (2010); Made In Łazarz, Galeria Sztuki Współczesnej Profil, Poznań (2006); Inni i Piotr C. Kowalski, Galeria Biała, Lublin (2003); Piotr C. Kowalski i inni, Galeria Miejska Arsenał, Poznań (2001); Obrazy Naturalne, Galeria r, Poznań (2000); Trzy obrazy. Współautorzy: Samochody, ptaki, ludzie, Galeria Moje Archiwum, Koszalin (2000); Obrazy, BWA, Lublin (1987); Obrazy jagodowe, Centre International d’Art Contemporain, Paryż (1983). Uczestnik licznych wystaw zbiorowych m.in.: Urban Legend. Festiwal sztuki w przestrzeni publicznej, Poznań (2009); Asia-Europa – Mediations (Mona Collection), Poznań (2007); MATCH Stadtlische Galerie Kubus, Hanower (2004); MMAC Festival in Tokyo No.9 (2002); Polish Art in Assen, Rood Voor Drenthe, Holandia (1993); 35 Salon Jeune Peinture, Grand Palais, Paryż (1985).

9 8 TOMASZ MISTAK ur. 1978

OBSZAR ZABUDOWANY 3, 2013 akryl, płótno; 130x90cm sygn.

Tomasz Mistak (ur. 1978 r.) w 2005 r. uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. S. Białogłowicza w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Laureat Nagrody Wojewody Podkarpackiego na Triennale Malarstwa Regionu Karpat „Srebrny Czworokąt” w Przemyślu (2009); nominowany do nagrody 11 Biennale Plastyki Krośnieńskiej, BWA, Krosno (2010); finalista konkursu Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku organizowanego przez BWA Rzeszów (2006, 2008, 2009); finalista konkursu Obraz Roku 2002 organizowanego przez Art&Business (2003) i konkursu Inner Vision organizowanego przez Art Dea (2003). Autor wystaw indywidualnych: Luksusowe Więzienie, Galeria Krytyków Pokaz, Warszawa (2011); TFDprojekt, BWA Galeria Sanocka, Sanok (2009) i Bez tytułu, Klub PraCoVnia, Warszawa (2005).

10 9 WERONIKA SIUPKA ur. 1977

LAS II, 2006 olej, płótno; 100x120 cm sygn. p.d. WERONIKA SIUPKA 2006 opisany na odwrocie: WERONIKA SIUPKA OBRAZ II – \”ZATOKA LASU ZSTĘPUJE W RYTMIE /…/ TEN RYTM OBJAWIA MI CIEBIE, PRZEDWIOŚNIE, SŁOWO…\” JP II \”ZDUMIENIE\” OLEJ 120X100 ROK: 2006

Weronika Siupka (ur. 1977 r.) studia na ASPw Katowicach. Dyplom w 2003 r. zrealizowała na Kierunku Wzornictwo. Od tego roku pracuje w macierzystej uczelni. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007, 2009) i Marszałka Województwa Śląskiego (2007). Laureatka II nagrody Ogólnopolskiego konkursu projektowego Nowe Szaty Łazienki, ASP, Poznań (2002); I nagrody oraz nagrody honorowej Prezesa ZPAP konkursu Praca roku 2007, ZPAP, Katowice (2008); I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Pedagogów Plastyki, Rzeszów (2008). Autorka wystaw indywidualnych: Ślady przeszłości, Galeria Art Nova, Katowice (2007); Galeria Na Żywo Polskiego Radia, Katowice (2008, 2010); Galeria Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Oleśnica (2008); Galeria Fotografii, Świdnicki Ośrodek Kultury, Świdnica (2008).

0 11 10 MICHAŁ BACA ur. 1958

SJESTA, 2006 olej, płótno, 50x70 cm sygn. l.d.: M. Baca ‚06, opisany na odwrocie: Michał Baca „Sjesta” olej/płótno 50x70 cm 2006 r.

Michał Baca (ur. 1958 r.) studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom zrealizował w pracowni prof. J. Joniaka w 1983 r. Stypendysta MKiS. Autor 38. wystaw indywidualnych m.in. Akwizgran, Frankfurt, Norymberga, Wiedeń, Thorn (Holandia). Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą, m.in. Francja, Włochy, Anglia, Szwecja, Dania, Niemcy, Japonia i USA. Laureat nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach malarskich.

11 MARCIN KOWALIK ur. 1981

HERD TEST 1, 2012 olej, akryl, płótno; 50x50 cm opisany na odwrocie: Marcin Kowalik „HERD TEST” #1 2012

12 Marcin Kowalik (ur. 1981 r.) w 2001-2006 studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP w pracowni prof. A. Wsiołkowskiego. Pod kierunkiem tego samego pedagoga w 2009 r. zdobył stopień doktora. Obecnie jest asystentem w jego pracowni. Autor wystaw indywidualnych: Faza Lustra, BWA Galeria Zamojska (2013); Mirror Phase, Sol Art Gallery, Dublin (2013); Faza Lustra, Galeria Pieńków (2013); Kolorowe pudełko na sniegu, malarstwo, PKOL, Warszawa (2010); Nieznane królestwo, malarstwo, Muzeum Narodowe, Kraków (2009); Pejzaż w pudełku, malarstwo, Galeria Artemis, Kraków (2008); Space of a Painting, malarstwo, malarstwo, performance, instalacja, Atteliers Höherweg, Düsseldorf (2008); Space of Travel, malarstwo, Scarbata Galerie, Lipsk (2007); Dreaming, Kancelaria Rottermund, Hamburg (2005); Malarstwo, ING Bank Śląski, Kraków (2004). Uczestnik wystaw zbiorowych: Faza lustra, Marcin Kowalik, Moray Hillary, Agnes Nedregard, Uniwersytet Jagiellonski, Kraków (2012); Odkrycie, Warszawskie Targi Sztuki box Artsupport (2012); Scope Miami box Faktoria Artystyczna (2012); Kompas Młodej Sztuki, PKOL Warszawa (2012); Kinderspiele, Zbiornik Kultury, Kraków (2011); Wuthering Heights, Ola Narr, Oslo (2011); Berlin Preview, box Galerii Program z Warszawy (2011); The Merger – by following this 1 easy ruleI, Chicago (2010); Kunst im Wohnzimmer, Herford (2010); The Whole Place is dark 3, Cellar Gallery Kraków (2010); Rewizyta, Marcin Kowalik i zaproszeni artyści z Ateliers Höherweg 271, Düsseldorf, Galeria Program, Warszawa (2009); Fotomix, Marek Gardulski + Emil Zander x Marcin Kowalik, Studio fotograficzne Emila Zandera, Düsseldorf (2009); The whole place is dark and we see, Kraków, Wrocław (2009); Fragments, Kolonia (2009); Granice tożsamości, Kolonia, Kraków (2009); Error%?: art., 1 500m2 do wynajecia, Warszawa (2009); Christmas Palm, Berlin Freies Museum, Tacheles, Der Ort Galerie, Belletage (2009); Whiteconcepts Gallery, Absence of Art Gallery, Galeria Zero (2009); Wagnis Wirklichkeit, Realismus in der zeitgenössischen Kunst, 16 Künstlerpositionen Galerie Epikur, Wuppertal (2008) !artgame! – Marcin Kowalik + Paul Schwer, Club 69, Münster (2008); 16 rzeczy, które mogłyby się nie znaleźć, Artpol, Kraków (2007); Setny Salon Artystów Orleanskich, Orlean (2007); Crosskick, Kunsthalle, Lingen (2007); ARTFAIR 21, stoisko galerii Epikur z Wuppertalu, Kolonia (2007).

2 13 12 MAŁGORZATA KARP-SOJA ur. 1967

MIŁOŚĆ W STYLU RETRO, 2013 olej, płótno; 80x60 cm sygn. p.d.: Miłość w stylu retro Karp-Soja 2013

Małgorzata Karp-Soja (ur. 1967 r.) ukończyła krakowską ASP na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki, uzyskując dyplom u prof. M. Ostaszewskiej w 1992 r. Malarstwo studiowała w pracowni prof. St. Wiśniewskiego, a rysunek w pracowni prof. A. Rzepki. Trzykrotne przebywała na stypendium we Włoszech (1991-1993). jest także autorką ponad 40 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Jest autorką ponad 40 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Przezentowała prace na ponad 70 wystawach zbiorowych. Jest laureatką wielu nagród, z których ostatnio otrzymała President Award na VII Międzynarodowym Biennale Sztuki Współczesnej we Florencji (2009), Medal Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z okazji 100-lecia ZPAP (2011) oraz wyróżnienie na V Międzynarodowym Binnale Sztuki Współczesnej Future and Reality w Pekinie (2012).

14 13 PIOTR SOKOŁOWSKI ur. 1964

POCIĄG, 2009 akryl, płótno; 90x120 cm sygn.

Piotr Sokołowski (ur. 1964 r.) studiował psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Porzucił ją dla malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom w 1993 r. zrealizował w pracowni prof. J. Tarasina. Jego prace znajdują się w kolekcjach w Nowym Yorku, Waszyngtonie, Paryżu, Bremie, Zurychu, Kopenhadze, Oslo i in. Jest także muzykiem, częścią zespołu Iwona. Do jego tekstu “Zmruż oczy” muzykę skomponował Wojciech Waglewski.

4 15 14 JAN SZCZEPKOWSKI ur. 1975

PRACOWNIA (ODWRÓCENI), 2012 olej, płótno; 100x121 cm opisany na odwrocie: JAN SZCZEPKOWSKI – PRACOWNIA (ODWRÓCENI) Jan Szczepkowski

Jan Szczepkowski (ur. 1975 r.) w latach 1998-2003 studiował na ASP w Krakowie. Dyplom uzyskał na Wydziale Malarstwa w pracowniach prof. J. Waltosia, prof. G. Bednarskiego, prof. J. Orbitowskiego i prof. Z. Lutomskiego. Wcześniej studiował Wychowanie Plastyczne na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Laureat 2 miejsca na 11 Biennale Plastyki Krośnieńskiej, Galeria BWA, Krosno (2011); 1 miejsca i nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego konkursu Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku, Rzeszów (2009); nagrody Prezydenta Przemyśla na Triennale Malarstwa Srebrny Czworokąt, Przemyśl (2009). Autor wystawy indywidualnej Obrazy do ciemnych pokoi, Galeria BWA, Sanok (2007). Uczestnik wystaw zbiorowych, m.in.: Ukryte Przejawy Niecodzienności, Sanok (2011); Made In Poland, Berlin (2011); Kolory Podkarpacia, Berlin, Nürnberg, Saarbrücken, Łańcut (2010-2011); Photocopypainting, Galeria BWA Sanok (2010); Letnie Konfrontacje Artystów Sanockich, Galeria BWA, Sanok (2007, 2006); VI Triennale Sztuki Sacrum, Częstochowa (2006); Grafika, Galeria Zajazd, Muzeum Historyczne, Sanok (2005); Triennale Malarstwa, Częstochowa (2004); Sześć Ciał, Pałac Sztuki, Kraków (2001).

16 15 ANNA GUBERNAT ur. 1984

BEZ TYTUŁU (Z SERII GET AWEY FROM IT ALL TO PARADISE), 2008 olej, płótno; 65x81 cm opisany na odwrocie: ANIA GUBERNAT BEZ TYTUŁU (z serii „GET AWEY FROM IT ALL TO PARADISE”) OLEJ NA PŁÓTNIE, 2008

Anna Gubernat (ur. 1984 r.) w latach 2003-2008 studiowała na Wydziale Malarstwa i jednocześnie na Wydziale Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Wł. Dudkowiaka zrealizowała w 2008 r. Finalistka konkursu Grolsch Independence Award (2010), laureatka I nagrody konkursu Samsung Art Master. Autorka wystaw indywidualnych: Roses are red, Galeria Artrakt, Wrocław (2012); PntV, Olga Santos Galeria, Porto, Portugalia (2010); Unselected works, Galeria Bernardo Marques, Lizbona, Portugalia (2009); Get away from it all to Paradise, Galerie ZP, Karlsruhe, Niemcy (2009); Something untauchable, Galeria Debiut, CK”Zamek”, Poznań (2006); My Sister and me, Galeria Electra, Porto, Portugalia (2005); Widokówki, Galeria Promocyjna, Warszawa (2005).

6 17 16 TADEUSZ L. SERAFIN ur. 1953

11 V, 2012 technika własna, płyta, papier, akryl, pastele, olej, ołówek; 80x60 cm sygn. p.d. LTS ‚11/ V

Tadeusz L. Serafin (ur. 1953 r.) w 1978 r. ukończył Wydział Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom zrealizował w procowni prof. J. Sienickiego. Autor wystaw indywidulanych m.in. Galeria DAP 3, Warszawa (2013); Galeria van Golik, Warszawa (2011, 2009); Galeria Arka, Warszawa (1992); Galeria Bazart, Poznań (1988); Galeria Praska, Warszawa (1986, 1989).

18 17 JAN WOJCIECH MALIK ur. 1951

POSTÓJ NA CZERWONYM, 2014 akryl, płyta; 80x100 cm sygn. l.d. J.W.Malik 2014, opisany na odwrocie: JAN WOJCIECH MALIK 2014 POSTÓJ NA CZERWONYM AKRYl 80X100 płyta oraz nalepka autorska

Jan Wojciech Malik (ur. 1951 r.) studiował malarstwo na Uniwersytecie Artystycznym (dawniej PWSSP) w Poznaniu w latach 1969-75 w pracowniach prof. T. Brzozowskiego, prof. St. Teisseyre’a, prof. J. Berdyszaka oraz prof. A. Kurzawskiego i prof. A.Jeziorkowskiego. Członek ruchu Ekoart od 1978 r. Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury. Laureat nagrody Ministra Kultury i Sztuki dla Młodego Twórcy na Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (1978) i III nagrody w (1998). Laureat Srebrnego Medalu i Nagrody Przyjaźni i Pokoju na II Biennale Sztuki Europa-Azja w Ankarze (Turcja, 1988). Ma na koncie 24 wystawy indywidualne malarstwa. Brał udział w ponad 150 wystawach zbiorowych. Prace w kolekcjach Muzeum Narodowego w Poznaniu i Szczecinie oraz kolekcjach prywatnych.

18 ANDRÉ BACHLEDA ur. 1975 r.

VERTICAL CITY akryl, płótno; 172,5x102 cm sygn. p.d. AndRe

8 19

André Bachleda (ur. 1975 r.) Malarz, kompozytor, olimpijczyk. Fascynuje go przestrzeń, w której głównymi bohaterami są budynki, wciągające widza i atmosferę miejsca. Brał udział w kilku wystawach indywidualnych w Polsce (2008) oraz poza jej granicami.

20 19 PIOTR SZWABE ur. 1975

BEZ TYTUŁU (JAK ZAWSZE), 2014 olej, akryl, kolaż; 125x105 cm opisany na odwrocie: tyt. bez tytułu (jak zawsze) piotr szwabe vel pisz 2014 olej, akryl, kolaż 125x104 MADE IN GDANSK

Piotr Szwabe vel Pisz (ur. 1975 r.) zajmuje się malarstwem ściennym i sztalugowym. Założyciel Pracowni Ludzie Gdańsk, malarskiej grupy SAM im. Vincenta Van Gogha, zespołów performatywno-happeningowych, kurator Europejskiego Festiwalu Malarstwa Ściennego Monumental art Gdańsk-Zaspa. Laureat nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego za realizację cyklu murali związanych XXV-leciem Sierpnia 80 (2006) i nagrody Prezydenta Miasta Sopot za realizację muralu związanego ze 100-leciem Miasta. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego (2003, 2007), Miasta Gdańska (2000-2002) i College of Art Londyn, Wielka Brytania (1997). Uczestnik wystaw zbiorowych Gentelmens Story Club, CK Zamek, Poznań (2006); Przesyt, CSW Zamek Ujazdowski (2004); Sex, sztuka i kasety video, Modelarnia/Wyspa, Gdańsk (2002). Autor ekspozycji indywidualnej Wyborcy czy wyznawcy?, Galeria Inner Spaces, Poznań (2006).

0 21 20 IZA STARĘGA ur. 1964

TWARZ Z CYKLU KOBIETY W CHUSTACH, MĘŻCZYŹNI W HEŁMACH, 2014 technika mieszana na płótnie; 100x70 cm opisany na odwrocie: IZA STARĘGA /TWARZE/ NOWE/ 2014

Iza Staręga (ur. 1964 r.) studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom w pracowniach prof. M. Stelmasiaka i M. Smoczyńskiego zrealizowała w 1991 r. Autorka wystaw indywidualnych m.in.: Galeria Arsenał, Poznań (1995); Dom Pracy Twórczej Reymontówka, Chlewiska (1999, 2005, 2009); Galeria DAP Mazowiecka, Warszawa (2004): Galeria Krytyków Pokaz, Warszawa (2010); Porto Praga, Warszawa (2010). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Siedlce.

21 JOANNA PAWLIK

ur. 1974

BEZ TYTUŁU, 2005 olej, płótno; 110x80 cm opisany na odwrocie: JOANNA PAWLIK BEZ TYTUŁU 2005

Joanna Pawlik (ur. 1974) ukończyła studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Laureatka nagród, wyróżnień oraz stypendiów, m.in.: Lexmark European Award (2003); wyróżnienia na 37. Biennale Bielska Jesień (2005), Nagrody Głównej Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 5 (2008); polskiego finału Henkel Art Award (2009). Autorka wystaw indywidualnych: Ekonomia utraty, Galleri 69 Oslo, Norwegia (2011); Balans, Bunkier Sztuki, Kraków (2010); Teraz serca mam dwa, Delikatesy, Kraków (2009); Spacer, Czarna Galeria, Warszawa (2009); Wszystko cieknie (z Bartkiem Materką), Czarna Galeria, Warszawa (2007); Bez śladu, Otwarta Pracownia, Kraków (2006); Względnie przestronne, Galeria Nova, Kraków (2004); Outdoors, Galleri Tamara, Oslo, Norwegia (2000). Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych m.in.: Disabled By Normality, DOX Art Contemporary Center, Praga, Czechy (2013): Dzień jest za krótki – kilka opowieści autobiograficznych, Muzeum Współczesne, Wrocław (2013); Tribute to Moda Polska, Lookout Gallery, Warszawa (2013); Skąd możesz wiedzieć, co robisz, gdy śpisz?, Bunkier Sztuki, Kraków (2012):Recommended by .., Fotogalerie Wien WUK, Month of Photography, Wiedeń, Austria (2012); Sexy, Ex Teresa Arte Actual Museum, Mexico City, Meksyk (2011); New Screen New Castle, New Castle, Wielka Brytania (2011); 14 Media Art Biennale WRO 2011 Alternative Now, Wrocław (2011); Simple Living, Center and Gallery P74, Ljubljana, Słowenia (2010); Charm Of Harm, Bregenz, Austria (2010); Jeune Création Européenne, Montrouge, Francja (2009); Portret własny, prace z kolekcji Piotra Bazylki i Krzysztofa Masiewicza, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa (2008); Oslo Screen Festival, Oslo, Norwegia (2008); Rybie Oko 5, Bałtycka Galeria Sztuki, Słupsk (2008); Pod zamkniętymi powiekami, Czarna Galeria, Warszawa (2008); Złudzenie widzenia, Fabryka Schindlera, Kraków (2006); Wiedźma Ple Ple, Glaeria Dla Toruń/ Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa (2006); Polish Art Am Main, Frankfurt (Niemcy) (2006); Bielska Jesień 2005, BWA Bielsko Biała (2005); Biennale Młodej Sztuki Europejskiej Supermarket Sztuki – Toleruj mnie!, DAP, Warszawa (2005).

2 23 22 LIDIA KRAWCZYK / WOJCIECH KUBIAK ur. (1979, 1978)

BEZ TYTUŁU Z CYKLU DEJA VU, 2010 olej, płótno; 70x100 cm opisany na odwrocie: KRAWCZYK KUBIAK LIDIA KRAWCZYK WOJTEK KUBIAK bez tytułu z cyklu Dejavu 70x100 olej na płótnie 2010

Lidia Krawczyk (ur. 1979 r.) i Wojtek Kubiak (ur. 1978) są laureatami Grand Prix 38. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2007. Lidia Krawczyk jest absolwentką Instytutu Sztuk Audiowizualnych oraz Podyplomowych Studiów Gender na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Zajmuje się krytyką feministyczną. Jest współredaktorką internetowego czasopisma naukowego „uniGENDER”. Wojtek Kubiak jest absolwentem Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Od 2003 r. pracuje jako asystent na macierzystej uczelni. W 2004 r. roku otrzymał Grand Prix Triennale Młodego Malarstwa im. Mariana Michalika w Częstochowie. Był nominowany do konkursu im. Eugeniusza Gepperta i nagrody „Arteonu”. Laureat Stypendium Ministra Kultury (1999, 2003/2004), Stypendium Grazelli (2007) oraz Stypendium Młoda Polska (2008).

24 23 ALEKSANDER ROSZKOWSKI ur. 1961

MAŁE PRZEKĄTNE, 2012 olej, płótno; 70x60 cm opisany na odwrocie: ALEKSANDER ROSZKOWSKI 973 „MAŁE PRZEKĄTNE” 2012

Aleksander Roszkowski (ur. 1961 r.) w 1985 r. ukończył warszawską ASP, gdzie studiował pod kierunkiem prof. J. Siennickiego i Z. Gostomskiego. Autor 25 wystaw indywidualnych m.in.: Andre Zarre Gallery, Nowy Jork, USA; Galerie Light, Berlin, Niemcy; Gallery Futaba, Nagoya, Japonia; Galerie Brantebjergen, Nakke, Dania; Galerie Bram, Bramslev Bakker, Dania.

4 25 24 WOJCIECH ĆWIERTNIEWICZ ur. 1955

BEZ TYTUŁU (215), 2013 olej, akryl, płótno; 50x60 cm opisany na odwrocie: 215 19/9/13 oraz nalepka autorska

Wojciech Ćwiertniewicz (ur. 1955 r.) studiował malarstwo na ASP w Krakowie w latach 1976-1981. Jest laureatem m.in. Nagrody Krytyki Artystycznej im. C.K. Norwida i Nagrody Exit za rok 2008. Jest autorem 58. wystaw indywidualnych, z czego najważniejsze to: Malarstwo, Galeria Promocyjna, Warszawa (1986); Nowe obrazy, Starmach Gallery, Kraków (1990); Malarstwo, Starmach Gallery, Kraków (1992); Obrazy nie ostatnie, Otwarta Pracownia, Kraków (2000); Projekcje, Otwarta Pracownia, Kraków (2006); Mężczyźni, Galeria aTak, Warszawa (2008); Malarstwo, Galeria Promocyjna, Warszawa (2008); Życie po życiu, Galeria Kameralna BGSW, Słupsk (2009); To (nie) jest DNA, Otwarta Pracownia, Kraków (2010); męskie/żeńskie, Galeria Miejska, Wrocław (2011); Ceci n’est pas un paysage, Skład Solny, Kraków (2011). Uczestnik kilkudziesięciu ekspozycji zbiorowych, z których najważniejsze to: Ekspresja lat 80-tych, Galeria BWA, Sopot (1986); Świeżo malowane, Zachęta, Warszawa (1988); Opening Up – Six Major Polish Painters, Hammer Gallery, New York (1991); The Expressive Struggle, Anderson Gallery, Buffalo (1992); Rozpoznanie, Galeria Bunkier Sztuki, Kraków (1996); Granice obrazu, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa (1997); Żebro Ewy? Potencje męskości, Galeria Studio, Warszawa (2009); Ars Homo Erotica, Muzeum Narodowe, Warszawa (2010); Apogeum, CSW Znaki Czasu, Toruń (2010); Post-Gauguin, Galeria BWA, Katowice (2011); Salon 100-lecia ZPAP, Bunkier Sztuki, Kraków (2011). Jego prace są w licznych kolekcjach publicznych, m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Bibliotece Głównej ASP w Krakowie.

26 25 ILONA HERC ur. 1972

WYPRAWA, 2014 olej, płótno; 100x100 cm sygn. p.d.: Ilona Herc 2014, opisany na odwrocie: ILONA HERC „WYPRAWA” 2014. I. Herc

Ilona Herc (ur. 1972 r.) w latach 1993-1998 studiowała w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, filia w Cieszynie. W 1998 r. zrealizowała dyplom z malarstwa w pracowni prof. Z. Lisa. Od 2000 r. członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Finalistka konkursu „Obraz Roku” w 2003 i 2004 r. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych. Brała udział w ważnych przeglądach zbiorowych: III Ogólnopolskie Biennale Pasteli, Nowy Sącz (2000); Allergy to Grey, The Bloxham Gallery, London, Wielka Brytania (2002); I Międzynarodowe Biennale Pasteli, BWA, Nowy Sącz (2002); II Międzynarodowe Biennale Pasteli, BWA, Nowy Sącz (2004); III Międzynarodowe Biennale Pasteli, BWA, Nowy Sącz (2006); Triennale z Martwą Naturą, BWA, Sieradz (2006).

26 STANISŁAW KORTYKA ur. 1943

ZA MUREM MUR II, 2012 olej, płótno; 81x65 cm sygn. p.d. S.Kortyka ‚12; opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard Kortyka „ZA MUREM MUR II” 2012 olej płótno 81x65 cm

6 27 Stanisław Ryszard Kortyka (ur. 1943 r.) studiował na ASP we Wrocławiu. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa i projektowania malarstwa w architekturze zrealizował w pracowniach prof. Z. Karpińskiego i prof. A. Mazurkiewicza w 1969 r. Jest profesorem, prowadzi dyplomującą pracownię malarstwa w ASP we Wrocławiu i w Instytucie Sztuk Wizualnych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Laureat m.in.: Nagrody Głównej Prezydenta Miasta Wrocławia w Dolnośląskich Wystawach Sztuki (2004) i Nagrody Prezydenta Miasta Szczecina na XXI Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego (2006). Brał udział w ponad 130 wystawach zbiorowych krajowych i zagranicznych. Malarstwo i rysunek prezentował na 26 wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą. Wybrane wystawy indywidualne z ostatnich lat: Bezkresny horyzont, Muzeum Architektury, Wrocław (2007); Czas kamieni – czas odlotów, Galeria Sztuki Współczesnej, Galeria BWA, Sandomierz (2008); Malarstwo, XXII Festiwalowi Polskiego Malarstwa Współczesnego, Galeria XIII Muz, Szczecin (2008); Malarstwo, Galeria Na wprost, Iława (2012). Wybrane wystawy zbiorowe po 2000 r.: Sztuka dwóch czasów: Około 1900 i O nas dzisiaj, Muzeum Narodowe, Gdańsk (1999/2000); Pamięć i uczestnictwo, wystawa na Jubileusz Sierpnia 80 i Solidarności, Muzeum Narodowe, Gdańsk (2005); Terra in-cognita. Polscy malarze współcześni, Magdeburg, Bonn, Berlin (2006); XXI Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2006); Malarstwo i rzeźba ASP we Wrocławiu, Pałac Sztuki, Kraków (2008); Jurorzy XXIII Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, Galeria w&b, Szczecin (2010); Struktura Rzeczy, Struktura Emocji, Struktura, Galeria Stary Browar, Poznań i Galeria Miejska BWA, Bydgoszcz (2010); Po setce, Wystawy Jubileuszowe 100-lecia ZPAP, Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Wrocław (2011); Nowe otwarcie, Galeria ZPAP, Warszawa (2012); Przestrzeń pomiędzy nami”, Kunsthaus, Wiesbaden (2012); 9 Triennale Małych Form Malarskich, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń (2013).

28 27 JUREK LIS ur. 1954

REZERWAT III, 2011 olej, płótno; 110x125 cm sygn. l.d. Lis Jurek 2014, opisany na odwrocie: Jurek Lis

Jurek Lis (ur. 1954 r.) w 1980 r. uzyskał dyplom PWSSP we Wrocławiu w pracowni prof. K. Jarodzkiego. Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Autor 15 wystaw indywidualnych. Brał udział w ok.100 wystawach zbiorowych. Brał udział w Międzynarodowym Triennale Rysunku, Wrocław (1981), IX Międzynarodowej Wystawie Rysunku, Rijeca, Jugosławia (1984), 1 Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego, Lubaczów (1994). Wielokrotnie brał udział w wystawach Festiwalu Malarstwa Polskiego w Szczecinie oraz Bielskiej Jesieni w Bielsko-Białej.

8 29 28 PAWEŁ ZAPENDOWSKI ur. 1962

JULIETTE BINOCHE – DAMAGE SPRING, 2013 olej, kolaż, płótno; 70x70 cm sygn. p.d.: ZAPENDO, opisany na odwrocie: Juliette Binoche – Damage Spring | Paweł Zapendowski – Paris 2013

Paweł Bitka Zapendowski (ur. 1962 r.) studiował na krakowskiej ASP w pracowni scenografii prof. J. Skarżyńskiego i prof. A. KreutzaMajewskiego oraz rysunek i malarstwo w pracowni prof. Z. Grzywacza. Ukończył także Akademię Muzyczną w Krakowie. Autor wystaw indywidualnych: Dziewczynki są mądre, a ładny chłopiec…, Galeria BWA, Wrocław (2009); Dwie Polski, MGS, Zakopane (2009); słowo/ muzyka/obraz, Galeria BWA, Rzeszów (2007); art/Romans: Female in @llenstein, Galeria BWA, Olsztyn (2006); Sztuka/Krynica – Kraina uśmiechu, MBWA, Krynica (2005); Szalenie rozkoszne nożyczki, Salon Sztuki Pro Arte, Zielona Góra (2004); Galeria Fraktal, Bielsko Biała (2004); W ogrodzie siostry – Georg Trakl, Austriacki Konsulat Generalny, Kraków (2004); Musik in Bildern, Die Muhle, Oberteuringen (2003); Amadeus, Landratsamt Bodenseekreis, Friedrichshafen (2003); Opery Krzysztofa Pendereckiego – w poszukiwaniu wizji teatru muzycznego, Florianka i Hotel Senacki, Kraków (2003); Teatr kontra media, Centrum Scenografii Polskiej, Katowice (2001). Dramaturg, kompozytor, autor spektakli muzycznych. W latach 90. kompozytor w kabarecie Piwnica pod Baranami, autor ponad 100 piosenek, spektakli muzycznych i kabaretowych, koncertów, nagrań TV.

29 ANDRZEJ FRONCZAK ur. 1959

KOD ZAPISU, 2013 olej, płótno; 100x70 cm sygn. p.d A.Fronczaka 013

Andrzej Fronczak (1959 r.) ma na koncie 37 wystawach indywidualnych oraz udział w 15 plenerach malarskich. W 2009 r. laureat Nagrody Prezydenta Miasta Włocławek w dziedzinie kultury. W 2010 r. odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność społeczno-kulturalną. Laureat nagrody publiczności na VIII Ogólnopolskim Biennale Sztuki, Skierniewice (2004) oraz wyróżnień na XV Włocławskich impresjach, Galeria dk, Włocławek (2008); XVII Włocławskich impresjach, Galeria dk, Włocławek (2010) i XX Włocławskich impresjach, Galeria dk, Włocławek (2013). Brał udział w ponad 80 wystawach zbiorowych i konkursach. Wystawiał w Polsce, Niemczech, Danii, Holandii, Serbii, Włoszech, Ukrainie i Słowacji.

0 31 30 MONIKA DĘTKOŚ ur. 1974

BEZ TYTUŁU, 2014 akryl, płótno; 90x90 cm sygn. p.d.: M.Dętkoś, opisany na odwrocie: Monika Dętkoś 90x90 2014

Monika Dętkoś (ur. 1974 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku. Dyplom uzyskała w 2001 r. w pracowni malarstwa prof. K. Bereżnickiego oraz w pracowni grafiki warsztatowej u prof. Cz. Tumielewicza. Finalistka konkursu Obraz Roku miesięcznika Art&Business (2004), wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie Malarskim Obraz Przestrzeni Publicznej, CK Zamek, Poznań (2009), laureatka Nagrody Miasta Rzym – Diploma di Merito (2009). Autorka licznych wystaw indywidualnych. Brała udział w kilkudziesięciu wystawa zbiorowych, ostatnio m.in. w ekspozycji 100+1 Pięknych Obrazów, Galeria DAP, Warszawa (2011).

31 GRIEG CYSEWSKI ur. 1964

DEVIL, 2007-2009 dwa rodzaje stopów polerowanego mosiądzu, szkło, ledowe oświetlenie o czerwonej barwie, marmurowa podstawa; 80x50x35 cm sygn.

Grieg Cysewski (ur. 1964 r.) działa pod pseudonimem Grieg von Seduce. Jeden z twórców kierunku zwanego „steampunkiem”. Łączy twórczość rzeźbiarską z innymi formami działalności m.in. w zakresie grafiki i designu. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych.

2 33 32 AQUALOOPA (IGOR CHOŁDA) ur. 1978

MEDIACJA, 2014 akryl, płótno; 120x160 cm opisany na odwrocie: AQUALOOPA /IGOR CHOŁDA/ \”MEDIACJA\”/AKRYL/2014

Aqualoopa /Igor Chołda/ (ur. 1978 r.) ilustrator, projektant, animator i artysta streetartowy. Absolwent UW Wydziału Filozofii i Łódzkiej Szkoły Filmowej. Głównie znany jako autor murali. Tworzy i współtworzy reklamy, teledyski i krótkie animacje. Autor wystawy indywidualnej wideo i malarstwa “Infection” w Galerii 3678 “U Artystów” (2011). Laureat pierwszej nagrody w konkursie na mural Levi’s “Go Forth” (2011), pierwszej nagrody w konkursie na mural poświęcony Marii Curie-Skłodowskiej, zrealizowany na dziedzińcu metro Centrum w Warszawie (2011) oraz pierwszej nagrody na mural Integracja Uskrzydla w Środowiskowym Dom Samopomocy „Pod Skrzydłami” w Warszawie (2011) oraz Energetyczne Centrum Kultury w ECK & Sosnowiec City w Sosnowcu (2011). Uczestnik festiwalu Street Art Doping 2011.

WANDA JUŚCIŃSKA ur. 1947

REZERWAT NAD NOTECIĄ, 2012 akwarela, papier; 45x65 cm w świetle passe-partout sygn. l.d.: W.Juścińska 2012, na odwrocie nalepka autorska, praca oprawiona

Wanda Juścińska (ur. 1947 r.) jest laureatką II nagrody Tenth Annual International Exhibition Of Miniature Art, Toronto, Kanada (1995); nagrody Grand Prix Salon International de l’Aqurelle d’Uckange, Uckange, Fracja (1999); Nagrody Specjalnej Jury Salon International de l’Aqurelle d’Uckange, Uckange, Fracja (2010). Otrzymała medal Za zasługi dla województwa gorzowskiego (1996) oraz Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007). Ma na koncie 11 wystaw indywidualnych. Uczestniczyła w ponad 54 wystawach w Polsce i zagranicą m.in.: Międzynarodowym Konkursie Sztuki Miniaturowej, Toronto, Kanada (1989, 1990, 1995, 1996, 1999); V Międzynarodowym Biennale Sztuki Miniaturowej, Gronij Milanovac, Jugosławia (1998); V Międzynarodowym Biennale Akwareli, Any-Martin- Rieux, Francja (1998); IX Międzynarodowej Wystawie Akwarel Treg’Aquarelle, Tregastel, Francja (1998); IX Międzynarodowym Salonie Akwarel, Uckange, Francja (1999); The fifth International Biennial Of Miniature Arts Gornji Milanovac, Jugosławia (2000); I Międzynarodowej Wystawie Sztuki Miniaturowej, Podgorica, Czarnogóra (2003); Salon International de l’Aqurelle d’Uckange, Uckange, Fracja (2010); Ogólnopolskiej Wystawie Miniatury Tkackiej, Łódź (2010); 100 lat ZPAP. Twórczość Artystów Okręgu Zielonogórskiego ZPAP, Zielona Góra (2011); Pokolenia Sztuki Gorzowskiej, Gorzów Wlkp. (2013).

4 35 34 MIRA SKOCZEK-WOJNICKA ur. 1959

CZERWONE NIEBO, 2014 olej, płótno; 46x65 cm sygn. na odwrocie: „CZERWONE NIEBO” 2014/ 46x65 cm, OLEJ, MARIA SKOCZEK-WOJNICKA

Mira Skoczek-Wojnicka (ur. 1959 r.) studiowała na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom zrealizowała w 1984 r. w pracowni wklęsłodruku i litografii. Dwukrotna laureatka Grand Prix w konkursie Najlepsza grafika miesiąca, Kraków (1999, 2006). Dwukrotna laureatka nagrody Złota rama w konkursie Mały obraz (2000, 2007). Otrzymała trzy nagrody Premio Firenze, Włochy (2002, 2004, 2007). Otrzymała wyróżnienia w konkursie Muzyka w malarstwie, Tychy (2005) i na Salonie zimowym, Kraków (2006). Finalistka 12th International Biennia Print&Drawing, Tajwan (2006). W 2010 r. brała udział w Triennale Grafiki Polskiej, Katowice. W 2011 r. otrzymała Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego im. L.Meidnera w Oleśnicy oraz uczestniczyła w Międzynarodowym Triennale Pasteli, Nowy Sącz. W 2012 r. brała udział w Międzynarodowym Konkursie Pasteli, Saint-Aulaye, Francja, gdzie otrzymała Nagrodę Rady Generalnej za kreatywność. Uczestniczyła w ok. 100 wystawach zbiorowych, w tym w kilkunastu indywidualnych.

35 ANNA ORBACZEWSKA ur. 1974

BEZ TYTUŁU, 2012 olej, płótno; 120x80 cm sygn. na odwrocie: Orbaczewska 2012

Anna Orbaczewska (ur. 1974 r.) w 1999 r. ukończyła Wydział Malarstwa i Grafiki gdańskiej ASP, wcześniej studiowała także w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Hadze. Laureatka nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego w VI Europejskim Festiwalu Malarstwa Ściennego Kliniczna i Dolne Miasto Murales (2005). Stypendystka Prezydenta Miasta Gdańska (2006, 2009) i Marszałka Województwa Pomorskiego (2006, 2007). Ma na koncie liczne wystawy indywidualne m.in. Muzeum Hillesluis, Rotterdam, Holandia (1999), Society For Artists Gallery, Chicago, Illinois, USA (2004), CSW Łaźnia, Gdańsk (2006), Galeria Milano, Warszawa (2008). Stale uczestniczy w wystawa i inicjatywach artystycznych realizowanych przez Fundację i Instytut Sztuki Wyspa Progress).

6 37 36 SYLWESTER STABRYŁA ur. 1975

ROZCIĄGANIE ODPRĘŻONE, 2013 olej, płótno; 120x100 cm opisany na odwrocie: SYLWESTER STABRYŁA „ROZCIĄGANIE ODPRĘŻONE” 120x100 cm olej na płótnie 2013 r. Stabryła

Sylwester Stabryła (ur. 1975 r.) studiował w Katedrze Sztuki Politechniki Radomskiej. Dyplom uzyskała w 2002 r. w pracowni prof. A. Gieragi. Aneks z grafiki zrealizował w pracowni prof. K. Wyznera. Autor wystaw indywidualnych w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Kraków (2012) i Galerii Sanockiej BWA, Sanok (2011). Otrzymał Grand Prix konkursu Materia Medicinalis, Materia Artificialis, Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum (2011). Uczestniczył w Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2012); Międzynarodowym Biennale Miniatury, GOPK Gaude Mater, Częstochowa (2012); Międzynarodowym Triennale Malarstwa Regionu Karpat Srebrny Czworokąt, Galeria BWA, Przemyśl (2012); wystawie międzynarodowej 30x30, Galeria Miejska, Reinheim, Niemcy (2012); IV Ogólnopolskim Konkursie im. Mariana Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy, Częstochowa (2010).

38 37 ANNA WALIGÓRSKA ur. 1979

SALOME 2, 2012 olej, płótno; 80x80 cm sygn. p.d. monogram, opisany na odwrocie: Anna Waligórska 2012

Anna Waligórska (ur. 1979 r.) w latach 1999-2000 studiowała malarstwo na Uniwersytecie Zielonogórskim w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej. W latach 2000-2005 studiowała na ASP w Gdańsku, w pracowni prof. H. Laseckiego i prof. M. Świeszewskiego. W 2005 r. uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni prof. M. Świeszewskiego. Aneks z malarstwa ściennego i witrażu zrealizowała pod kierunkiem prof. A. Dyakowskiego. Od 2007 r. pracuje na gdańskiej ASP na stanowisku asystenta w pracowni malarstwa ściennego i witrażu. Od 2013 r. posiada tytuł doktora. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2008). Laureatka licznych nagród m.in.: II nagrody w konkursie malarskim Barwy Lasu, Międzynarodowy Plener Pole Sztuk, Rodowo (2013); I nagrody Międzynarodowego Konkursu Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańska (2012); wyróżnienia honorowego w konkursie o nagrodę Fundacji im. F. Eibisch (2007); Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w dziedzinie kultury (2006); I nagrody w konkursie Artystyczna Podróż Hestii (2004); I nagrody V Międzynarodowym Festiwalu Działań Teatralnych i Plastycznych Zdarzenia, Tczew (2004); wyróżnienia w konkursie NBP młodym twórcom, Zielona Góra (2004); I nagrody w konkursie Autoportret, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli (2003); II miejsca w konkursie PółnocPołudnie, Gdańsk-Kraków, ASP, Gdańsk (2002). Autorka wystaw indywidualnych: Galeria Likovni Salon, Novi Sad, Serbia (2014); Środki symetrii, Zatoka Sztuki, Sopot (2013); Galeria Zum, Elbląg (2012); Galeria Otwarta Pracownia, Kraków (2012); Galeria Nowolipki, Noc Muzeów, Warszawa (2010); PGS, Galeria Triada, Sopot (2009); Porto Praga, Warszawa (2008); Museo di Opera Guido Calori, San Gemini (Umbria), Włochy (2008); Muzeum Narodowe w Gdańsku, Oddział Sztuki Współczesnej, Galeria Promocyjna, Pałac Opatów (2004).

8 39 38 ZDZISŁAW NITKA ur. 1962

DEUTSCHBASELITZ. 1943, 2013 olej, płótno; 80x60 cm sygn. p.d. Z.Nitka ‚13, opisany na odwrocie: Z. Nitka „Deutschbaselitz, 1943” 2013

Zdzisław Nitka (ur. 1962 r.) studiował w PWSSP we Wrocławiu w pracowni prof. Jerzego Zyndwalewicza. W 1987 r. uzyskał dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. J. Hałasa i rozpoczyna pracę w uczelni jako jego asystent. Obecnie jest profesorem ASP we Wrocławiu. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych, przede wszystkim istotnych dla nurtu ekspresji m.in. Ekspresja lat 80., BWA, Sopot, (1986: Malarstwo, Galeria Test, Warszawa (1988); Arsenał 88’, Hala Gwardii, Warszawa (1988); Świeżo malowane, Galeria Zachęta, Warszawa (1988), Wild Thing, Swell Arts Centre, Oxford (1992); Noc, Galeria Zderzak, Kraków (1995); Eins von Hundert, DuMont-Kunsthalle, Kolonia (1998); Prace z lat 1985-1998, Arsenał, Poznań (1999); Młodzi czterdziestoletni, Ratusz miejski, Praga (2001); Expressions Polonaises, Gallery Maison 44, Bazylea (2006); Republika bananowa, Ekspresja lat 80., Wałbrzych, Szczecin, Poznań, Gdańsk (2008); Malarz Nitka, OKiS, Wrocław, Muzeum Śląskie, Katowice, CSW Łaźnia, Gdańsk (2008).

40 39 BOGNA GNIAZDOWSKA ur. 1964

OWOCE I WARZYWA, 2012 olej, płótno; 52 x 58 cm sygn. na każdym segmencie p.d.BG\’12 oraz na odwrocie: BOGNA GNIAZDOWSKA/OWOCE i WARZYWA/OLEJ\’2012

Bogna Gniazdowska (ur. 1964 r.) studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. S. Gierowskiego oraz w pracowni problemów malarstwa w architekturze prof. R, Winiarskiego uzyskała w 1990 r. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Autorka licznych wystaw indywidualnych m.in. Od tego nie uciekniesz, Galeria Dziekanka, Warszawa (1992); Osoby, Galeria Test, Warszawa (1992); Osoby II, Galeria Styk, Warszawa (1992); Malarstwo, Galeria Art, Warszawa (1995); Reflektionen, Galeria East Art Kunsthandel, Berlin (1997); Album, Galeria Art, Warszawa (1999); Wczoraj, Galeria Promocyjna, Warszawa (2000); Portrety Portretów, Galeria Fret@Porter, Warszawa (2002); Malarstwo, Galeria Promocyjna, Warszawa (2005).

40 IRENEUSZ WALCZAK ur. 1961

DOM, 2012 olej, płótno; 140x61 cm sygn. l.d. monogramem, opisany na odwrocie: IRENEUSZ WALCZAK OL/PŁ 140X61 cm 2012 \”DOM\”

0 41

Ireneusz Walczak (ur. 1961 r.) jest absolwentem Wydziału Grafiki ASP w Krakowie, oddział w Katowicach. Pracuje w katowickiej uczelni od 1988 r. Prowadzi pracownię malarstwa na macierzystej uczelni. Laureat m.in. wyróżnienia na V Triennale z martwą naturą, BWA Sieradz (2009); nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa Animals, Galeria MM Chorzów (2009); Grand Prix Praca Roku przyznawanego przez ZPAP Katowice (2008, 2006, 2004, 2003, 2002, 1997/98, 1992); wyróżnienia Muzyka w malarstwie, Galeria Obok, Tychy (2002); wyróżnienie na Jesiennym Salonie Sztuki, Ostrowiec Świętokrzyski (2002); nagrody Aqua Fons Vitae na Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa, BWA Bydgoszcz (1999); nagrody konsula Austrii na Międzynarodowym Biennale Grafiki Wobec Wartości, Katowice (1996); Grand Prix Bielska Jesień, Bielsko-Biała(1993); Nagrody Wojewody dla młodych twórców, Katowice (1993); Grand Prix – Konkurs Malarski im. R. Pomorskiego, Katowice (1998).

41 DARIUSZ MLĄCKI

ur. 1963

KOPERTA, 2013 olej, płótno; 40x50 cm sygn. p.d. Mlącki

Dariusz Mlącki (ur. 1963 r.) ukończył Wydział Malarstwa ASP w Warszawie. W 1989 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. T. Dominika i prof. Z. Gostomskiego. W latach 1992-2001 wykładowca EAS w Warszawie. Wystawiał w wielu prestiżowych galeriach m.in.: Bunkier Sztuki (Kraków), CSW Zamek Ujazdowski (Warszawa), Galeria Rzeźby (Warszawa), Galeria Biała (Lublin), Galeria Koło (Gdańsk), Galeria Art (Warszawa), Galeria ABC (Poznań), Program (Warszawa), Otwarta Pracownia (Kraków), Muzeum (Oldenburg). Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Centrum Rzeźby w Orońsku, Fundacji Adenauera, Muzeum w Chełmie, Galerii Studio Kolekcji Perii, Galerii Białej w Lublinie, Galerii Narodowej Zachęta oraz w kolekcjach prywatnych.

2 43 42 RENATA BRYJANOWSKA ur. 1969

ZIELONY…, 2011 olej, płótno; 100x100 cm opisany na odwrocie: Renata Bryjanowska „ZIELONY…” 100x100 olej 2011

Renata Bryjanowska (ur. 1969 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. W. Gołkowskiej w 1992 r. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki (1999). Autorka 6 wystaw indywidualnych, uczestniczka prezentacji m.in. O względności, Zamek Wojnowice; Malarstwo, Galeria Abakus, Wrocław; Malarstwo, Filharmonia Wrocławska; Trzy kolory, Galeria Lufcik, Warszawa; Egeria, Ostrów Wielkopolski; IV Ogólnopolski Salon Sztuki, Ostrowiec Świętokrzyski; Malarstwo, Galeria BWA Awangarda, Wrocław; Bielska Jesień (1995,1997, 2001, 2007); III Biennale Form Malarskich, Toruń (wyróżnienie).

44 43 JOLANTA JOHNSSON ur. 1955

AKT, 2001 olej, płótno; 80x100 cm sygn. p.d. Johnsson 2001

Jolanta Johnsson (ur. 1955 r.) studiowała na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie u prof. H. Chrostowskiej, prof. R. Strenta, prof. J. Tchórzewskiego. Dyplom pod kierunkiem prof. R. Strenta obroniła w 1990 r. Autorka wystaw indywidualnych: Nässjö, Szwecja (1988); Sztokholm, Szwecja (1989), Warszawa (wielokrotnie od 1993, ostatnio w Galerii van Golik w 2010), Essen, Niemcy (1994), Poznań (1998), Kraków (2007). Wielokrotnie uczestniczyła w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in.: Międzynarodowym Triennale Grafiki, Kraków (1991), I Międzynarodowym Biennale Grafiki, Maastricht (1992), Człowiek w obrazie, Xylon Museum, Niemcy (1997), Artystka i jej światopogląd, USA (1998)

4 45 44 EUGENIUSZ MINCIEL ur. 1958

XXX, 2010 akryl, werniks, płótno; 70x80 cm sygn. p.g.: MINCIEL 2010, opisany na odwrocie: MINCIEL XXX PŁÓTNO, AKRYL, WERNIKS 2010

Eugeniusz Minciel (ur. 1958 r.) zrealizował dyplom z malarstwa w 1985 r. na ASP we Wrocławu, w pracowni prof. W. Gołkowskiej. Autor wystaw indywidualnych: Galeria w Pasażu, Desa, Wrocław (1985); Galeria Teatru Stu, Kraków (1987); Do góry nogami, Galeria BWA, Wrocław (1989); Galeria Promocyjna, Warszawa (1990); Obrazy Łupane, Galeria BWA, Wrocław (1991); Galeria Gatic, Göteborg, Szwecja (1992); Państwowa Galeria Sztuki, Legnica (1992); Galeria BWA, Nowy Sącz (1993); Galeria Wzgórze Zamkowe; Lubin (1994); Galeria El, Elbląg (1996); Galeria na Odwachu, Wrocław (1996); Galeria BWA, Nowy Sącz (1996); Galeria na Odwachu, Wrocław (1998); Galeria Kameralna; Słupsk (1999); Galeria Promocyjna, Warszawa (2000); Galeria Dominique Lang, Dudelage, Luksemburg (2003); Galeria Doxa, Czeski Krumlov, Czechy (2003); Galeria BWA, Wrocław (2003); Galeria Na Solnym; Wrocław (2003); Galerie Drei Eichen, Emern, Niemcy (2006); Galeria Promocyjna, Warszawa (2009/10); Galeria BWA, Gorzów Wielkopolski (2012); 4 EMfabery, przestrzeń miejska, Wrocław (2012); Księżyce 2, Galeria Entropia, Wrocław (2012). Ma na koncie udział w ponad 80 wystawach zbiorowych, w tym kultowych już ekspozycji ekspresji lat 80. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu i Muzeum Narodowego w Warszawie.

PAULINA KARPOWICZ ur. 1976

SEN II, 2004

olej, płótno; 120x140 cm opisany na odwrocie: Paulina Karpowicz 04 „Sen II” olej, płótno 120x140

Paulina Karpowicz (ur. 1976 r.) studiowała na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem w 2001 r. uzyskała w pracowni malarstwa prof. J. Waltosia. Aneks do dyplomu zrealizowała w pracowni linorytu prof. Z. Lutomskiego. Uczestniczyła w licznych wystawach m.in.: Na obraz i podobieństwo, Galeria Krypta u Pijarów, Kraków (2001); Sześć ciał, Pałac Sztuki TPSP, Kraków (2002); Obrazy, Galeria Schody, Warszawa (2002); Integracje Poznań–Kraków, Trafgallery, Łagów (2002); Promocje, Galeria Sztuki, Legnica (2003); Noce Arkadii, Galeria Schody, Warszawa (2005); Malarstwo, Galeria Gołogórski, Kraków (2006); Młode malarstwo krakowskie, Miejska Galeria Sztuki Częstochow (2006); Naprawdę fajne obrazki, Galeria Bazar Sztuki, Sanok (2009); 23. Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2010); Triennale Malarstwa, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2010); Wystawa Filmowa, Galeria Bazar Sztuki, Sanok (2010); Zabawy dziewczęce, Galeria Pod Czarnym Kotem, Kraków (2012); 24. Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2012); Antidotum” Galeria Drugie Piętro, Strefa Sztuki, Zamość (2013). Jest prace znajdują się m.in. w zbiorach: TPSP Kraków i Zachęty Częstochowa.

6 47 46 ANDRZEJ FRANASZEK ur. 1964

WSPOMNIENIE Z DZIECIŃSTWA, 2013 akryl, płótno; 40x80 cm sygn. A. FRANASZEK 13

Andrzej Franaszek (ur. 1964 r.) ukończył Wydział Rzeźby krakowskiej ASP w 1989 r. Przez wiele lat zajmował się architekturą wnętrz i designem. W 2008 r. powrócił do rzeźby i malarstwa. Wystawiał wystawiał głównie za granicą, przede wszytkim w Niemczech.

48 47 STEFAN HANĆKOWIAK ur. 1980

CZARNA DZIURA 1; CZARNA DZIURA 2 (DYPTYK), 2013 olej, płótno; 2x(40x40) cm opisany na odwrocie: Czarna dziura – Stefan Hanćkowiak 2013 (na każdym elemencie)

Stefan Hanćkowiak (ur. 1980 r.) obronił dyplom na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. W swojej twórczości operuje wymyślonymi postaciami Bombla i Glizdy. Laureat III nagrody 38. Biennale Malarstwa Bielska Jesień (2007). Finalista III Konkursu Sztuki Młodych “Przeciąg” w Szczecinie (2011). Ważniejsze wystawy: Viakunst and Squater Vitrine, “ZBK vs STJOPA”, Rotterdam (2005); “U Jadźki”, Zielona Góra (2006); PGR ART, “Najpierw smutna a potem płacze”, Gdańsk (2007); Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, “Rybie oko”, Słupsk (2008); The Roxy Art House, A letter from faraway, Edinburgh (2009).

8 49 48 GOSSIA ZIELASKOWSKA ur. 1983

BLUE LETTER, 2013 olej, płótno; 70x70 cm opisany na odwrocie: Gossia Zielaskowska 2013 „BLUE LETTER” 70x70 cm

Gossia Zielaskowska (ur. 1983 r.) w 2009 r. obroniła dyplom z malarstwa na ASP w Poznaniu w pracowni prof. T. Siwińskiego. Równolegle studiowała fotografie na tej samej uczelni. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2008 r. Wystawiała w Holandii i Włoszech. Laureatka Grand Prix I Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego ZADRA (2009). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Piazza della Repubblica, Urbino, Włochy (2003); The Markt, Delft, Holandia (2004); Piazza del Campo, Siena, Włochy (2005); wystawa w ramach VII i VIII edycji konkursu AUTOPORTRET, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli (2008 i 2009); Przestrzeń publiczna – Konteksty, Galeria Sztuki Współczesnej PROFIL, Centrum Kultury ZAMEK, Poznań (2010); Ground Art, Galeria Fibak, Warszawa (2011). Autorka wystaw indywidualnych: Sen z butelki po oranżadzie, Galeria Bekos, Poznań (2008); „Myśli uchwycone, Stary Browar, Poznań (2008); Galeria Zadra, Warszawa (2009); Kobieca intuicja, Galeria Fibak, Warszawa (2010).

50 49 DOROTA KOZIERADZKA ur. 1982

NR 2 Z CYKLU ILLUSION, 2013 tempera żółtkowa, płótno; 54x65 cm opisany na odwrocie: DOROTA KOZIERADZKA nr. 2 z cyklu „Illusion” temp. żółtkowa na płótnie 54x65 cm 2013

Dorota Kozieradzka (ur. 1982 r.) studiowała na Wydziale Malarstwa w ASP w Warszawie w latach 2001-2007. Dyplom zrealizowała w pracowni malarstwa prof. J. Modzelewskiego, a aneks do dyplomu z fotografii u prof. G. Kowalskiego. W 2009 r. została laureatką programu stypendialnego “Młoda Polska”. Brała udział w Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 4 w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Ustce w 2006 r., oraz w 2007 r. w Supermarkecie Sztuki “(Im)mortal love” w Warszawie i 38. Biennale Malarstwa “Bielska Jesień”. W 2009 r. zaprezentowała swoje prace w ramach wystawy “Fontainebleau” w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie. W 2012 r. z Michalem Szuszkiewiczem prezentowała wystawę Legenda, Galeria Studio, Warszawa.

0 51 50 JUSTYNA STRĄK ur. 1987

BEZ TYTUŁU, 2013 olej, płótno; 70x70 cm opisany na odwrocie: Justyna Strąk 2013

Justyna Strąk (ur. 1987 r.) absolwentka Wydziału Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu. Dyplom w 2011 r. w pracowni malarstwa prof. S. Kortyki oraz w pracowni projektowania malarstwa w architekturze i urbanistyce prof. W. Kaniowskiego. Autorka wystaw indywidualnych w Galerii pod Psem, Akademia Sztuk Pięknych, Wrocław (2009) i Galerii Przy Gołej Ścianie, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Dąbrowa Górnicza (2008). Brała udział w wystawach zbiorowych m.in. Dyplomy, BWA Awangarda, Wrocław (2011); Blue, Galeria Aquarelle, Wrocław (2011); Kierunek malarstwo, Galeria BrowArt, Browar Mieszczański, Wrocław (2010).

51 URSZULA WILK ur. 1959

BEZ TYTUŁU, 1999-2009 olej, werniks; 124x70 cm sygn. l.d.: WILK \’99, opisana na odwrocie: URSZULA WILK olej, werniks 1999-2009

52 Urszula Wilk (ur. 1959 r.) jest absolwentką ASP we Wrocławiu. Dyplom z wyróżnieniem w 1986 r. zrealizowała w pracowni prof. Z. Karpińskiego. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki (1987, 1988, 2012) i The Pollock-Krasner Foundation (1995). W 1989 r. wyróżniona Nagrodą Główną na I Pokonkursowej Wystawie Malarstwa im. E. Gepperta. Ma w dorobku ponad 25 wystaw indywidualnych oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce i na świecie m.in.: Galeria w Pasażu, Wrocław (1987); Galeria BWA, Wrocław (1989, 1991); Galeria na Odwachu, Wrocław (1992); Mały Salon BWA, Nowy Sącz (1993); Galeria Wzgórze Zamkowe, Lubin (1993); Galeria Gojowy, Krefeld, Niemcy (1994); Galeria M, Oborniki Śląskie (1994); Galeria Brama, Warszawa (1995); Smyke Galery, Archus, Dania (1995); Galeria Skalna, Strzelin (1995); Altes Amstgericht, Peterschagen, Niemcy (1996); Galeria na Odwachu, Wrocław (1996); Zamek Książąt Brzeskich, Brzeg (1996); Galeria EL, Elbląg (1996); Galeria BWA, Nowy Sącz (1997); Państwowa Galeria Sztuki, Legnica (1997); Bałtycka Galeria Sztuki, Ustka (1999); Galerie 40, Wiesbaden, Niemcy (2001); Galerie Dominigue Lang; Luxemburg (2005); Galerie Drei Eichen, Emern, Niemcy (2008); Galerie Avec, Bordeaux, Francja (2008); Kościelak Gallery, Wrocław (2009); Polnar Galeria, Opole (2010); Galeria Skalna, Strzelin (2011); Linie, Shangyuan Art Muzeum, Pekin; Chiny (2012); Zdumiewająca rozrzutność natury w posługiwaniu się błękitem, Muzeum Miejskie Wrocławia (2013); Sonata na 4 pokoje i BŁĘKIT, Galeria Sztuki Najnowszej, Gorzów Wielkopolski (2013); Linie, Port Lotniczy, Wrocław (2013); Niewysłane listy z Pekinu, Entropia, Wrocław (2013).

2 53 52 KATARZYNA ZAWIERUCHA ur. 1970

Z CYKLU SIERŚCIUCHY 2, 2014 olej, płótno; 65x81 cm; sygn. monogramem wiązanym, opisany na odwrocie: Katarzyna Zawierucha Z cyklu Sierściuchy 2 65/81 2014

Katarzyna Zawierucha (ur. 1970 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. L. Misiaka w 2006 r. Autorka wystaw indywidualnych: Gdzie ja jestem, kiedy śpię?, CSW Solvay, Kraków (2007); Migrena z aurą, Alchemia, Kraków (2008); Źródło, Galeria Autorska B. Chromego, Kraków (2009). Uczestniczka kilkudziesięciu zbiorowych m.in: Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin; Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki, BWA, Ostrowiec Świętokrzyski; Salonu 100-lecia ZPAP, Bunkier Sztuki, Kraków.

54 53 ROBERT JAWORSKI ur. 1968

KOMPOZYCJA III, 2013 olej, płótno; 100x160 cm opisany na odwrocie Kompozycja III/Robert/Jaworski/2014r

Robert Jaworski (ur. 1968 r.) w latach 1988-95 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, a w latach 2003-2009 na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Dyplom zrealizował w katedrze plakatu pod kierunkiem prof. M. Wasilewskiego. Autor wystawy indywidualnej: Oranżeria, Galeria Apteka Sztuki, Warszawa (2011). Uczetnik ekspozycji zbiorowych: Aktualności, Galeria DAP, Warszawa (2012); XI Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki, BWA, Ostrowiec Świętokrzyski (2012); Abstrakcja, Galeria DAP, Warszawa (2013).

4 55 54 ANDRZEJ GŁUSZEK ur. 1956

BRANDO TETIAROA, 2013 olej, płótno; 98x131 cm sygn. p.d. monogram 2013, opisany na odwrocie: Andrzej Głuszek 2013

Andrzej Głuszek (ur. 1956 r.) w latach 1977-1982 studiował w PWSSP we Wrocławiu. Dyplom z malarstwa uzyskał w pracowni prof. K. Jarodzkiego. Laureat wyróżnienia na Salonie Zimowym w Radomiu (1985); nagrody publiczności na wystawie Droga i Prawda we Wrocławiu (1997); nagrody Wojewody Wrocławskiego oraz Polskiego Radia na Dolnośląskiej Wystawie Sztuki we Wrocław (2004). Autor wystaw indywidualnych: Galeria Na Solnym, Wrocław (1986); Adrian’s Galerie, Memmingen (1987); Galeria BWA, Wrocław (1992); Yoon&Teo Galerie, Monachium (1993); Brunners Galerie, Garnisch Parten Kirschen (1993); Ultramalerei, Kolonia (1993); Pro Arte Galeria, Zielona Góra (2003); Enthusiastic, Wrocław (2014). Uczestniczył m.in. w Festiwalu Malarstwa Współczesnego w Szczecinie; Biennale Malarstwa Bielska Jesień w Bielsko-Białej i Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki w Ostrowie Świętokrzyskim.

INDEX Ambroziak Piotr ........................................................................................3

Kowalski Piotr C. .......................................................................................7

Aqualoopa (Igor Chołda) .................................................................32

Kozieradzka Dorota .............................................................................49

Baca Michał ..............................................................................................10

Krawczyk Lidia/ Kubiak Wojciech ...............................................22

Bachleda Andrzej .................................................................................18

Lis Jurek ......................................................................................................27

Bojdys Rafał .................................................................................................2

Malik Jan Wojciech...............................................................................17

Bryjanowska Renata ............................................................................42

Minciel Eugeniusz ................................................................................44

Cysewski Grieg .......................................................................................31

Mistak Tomasz............................................................................................8

Ćwiertniewicz Wojciech ...................................................................24

Mlącki Dariusz .........................................................................................41

Dętkoś Monika .......................................................................................30

Nitka Zdzisław.........................................................................................38

Folfas Andrzej.............................................................................................5

Orbaczewska Anna..............................................................................35

Franaszek Andrzej.................................................................................46

Pawlik Joanna......................................................................................... 21

Fronczak Andrzej...................................................................................29

Roszkowski Aleksander .....................................................................23

Fydrych Andrzej........................................................................................4

Serafin Tadeusz L...................................................................................16

Głuszek Andrzej .....................................................................................54

Siupka Weronika.......................................................................................9

Gniazdowska Bogna ...........................................................................39

Skoczek-Wojnicka Mira .....................................................................34

Gubernat Anna ......................................................................................15

Sokołowski Piotr ....................................................................................13

Hanćkowiak Stefan ..............................................................................47

Stabryła Sylwester ................................................................................36

Herc Ilona ..................................................................................................25

Staręga Iza .................................................................................................20

Jarmoliński Bartłomiej ..........................................................................1

Strąk Justyna ............................................................................................50

Jaworski Robert .....................................................................................53

Szczepkowski Jan .................................................................................14

Johnsson Jolanta .................................................................................43

Szwabe Piotr ............................................................................................19

Juścińska Wanda ...................................................................................33

Walczak Ireneusz ...................................................................................40

Karp-Soja Małgorzata .........................................................................12

Waligórska Anna ...................................................................................37

Karpowicz Paulina ................................................................................45

Wilk Urszula ..............................................................................................51

Kortyka Stanisław .................................................................................26

Zapendowski Paweł ............................................................................28

Kosiec Małgorzata ...................................................................................6

Zawierucha Katarzyna .......................................................................52

Kowalik Marcin .......................................................................................11

Zielaskowska Gossia ...........................................................................48

POLSWISS ART DOM AUKCYJNY POLSWISS ART Iwony Büchner 00-490 Warszawa, ul. Wiejska 20 (vis a vis Hotelu Sheraton) tel. /fax: 22 628 13 67, tel. 22 629 46 87 galeria@polswissart. pl, www. polswissart. pl Opracowanie katalogu: Marzena Karpińska, Tatiana Rasała-Chmiel Zdjęcia: Dariusz Kowalik, tel. +48 792 79 42 42, e-mail: darek. kowalik@wp. pl Projekt i skład: Paweł Wolski, tel. +48 691 201 682, e-mail: pawel@firstgroup. net. pl

6 57

REGULAMIN AUKCJI 1.

Tak zwane postąpienie w licytacji (podwyższenie stawki) określa Aukcjoner.

Do udziału w licytacji upoważniają wyłącznie tabliczki z numerami identyfikacyjnymi. Pracownicy Domu Aukcyjnego wydają je przed aukcją. Dane osobiste kupującego pozostają do wyłącznej wiadomości Domu Aukcyjnego.

Do ogólnej wartości kwoty wylicytowanej doliczona zostaje opłata organizacyjna w wysokości 15%. Należność za zakupione obiekty może być zapłacona gotówką, przelewem lub kartą płatniczą.

Prawo własności przechodzi na rzecz kupującego w momencie dokonania całej wpłaty.

Dom Aukcyjny gwarantuje zgodność cech opisanych w katalogu ze stanem faktycznym. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów.

Dom Aukcyjny nie oferuje usługi pakowania oraz wysyłki zakupionych przedmiotów jednakże na życzenie klienta Dom Aukcyjny może odpłatnie zapakować przedmiot oraz wysłać go na koszt Kupującego. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia obrazu w czasie transportu.

ZLECENIE LICYTACJI

Dom Aukcyjny Polswiss Art Sp. z o. o 00-490 Warszawa ul. Wiejska 20 Tel. :/Fax: 22 628 13 67 e-mail: marzena. karpinska@polswissart. pl

Aukcja Dzieł Sztuki 25 marca 2014, godz. 19. 00

Telefony, fax, e-mail .....................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Dokument tożsamości

Dom Aukcyjny Polswiss Art. gwarantuje poufnośc danych osobowych Nr pozycji w katalogu

Opis pozycji (autor tytuł, wymiary)

Maksymalna cena oferenta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Dom Aukcyjny Polswiss Art Sp. z o. o. moich danych osobowych w celach marketingowych. Prosimy o podpisanie zlecenia. Imię, Nazwisko .........................................................................................

8 59