Старченкон в , зош№65

Page 1

Урок інформатики, проведений в 2-А класі ЗОШ№65 вчителем-методистом Старченко Н.В. Тема:

"Об`єкти. Графічний редактор" (2 клас)

Мета: формувати поняття графічного редактора, об’єкта; вміння визначати властивості об’єкта, вказувати значення властивостей; розвивати пам'ять, увагу, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері; формувати вміння узагальнювати, міркувати; виховувати відповідальність, самостійність, зацікавленість інформатикою. Обладнання: дошка, проектор, комп’ютери, зошит, підручник, презентація до уроку. Хід уроку:

І. Організаційна частина (2 хв.) Дзвоник, дзвоник не стихає , Школярів усіх скликає. Сядьте зручно, усміхніться І на мене подивіться. Зробимо в науку крокПочинається урок.

ІІ. Перевірка домашнього завдання / Актуалізація опорних знань / Повторення (4 хв.) -

Що таке алгоритм?

-

Які властивості алгоритмів ви знаєте?

-

Які алгоритми ви виконуєте щодня?

-

Хто може бути виконавцем алгоритму?


-

Чи є розклад занять у школі алгоритмом?

-

Вдома ви повинні були скласти алгоритм «Ранкова зарядка». Перевіримо складені вами алгоритми.

-

За яким алгоритмом задано числові послідовності? 24 21 19 18 15 13 ? ? 7 1 4 9 16 ? ? 49 64 81 100

Розминка. Короткі логічні задачі та завдання на розвиток уваги / Мозковий штурм (3-4 хв.) 1.

Розгадайте кросворд та прочитайте ключове слово.

1

2

4

5

3

Пояснення нового матеріалу / Організація сприймання нового матеріалу з використанням нетбуків (7 хв.). 1.

Робота з підручником (с.88)


Об’єкти

Предмети

Живі істоти

Явища природи

-

Що повинен мати об’єкт, щоб визначити його серед інших об’єктів?

-

Які властивості можуть мати предмети?

2.

Робота з загадкою

Відгадай про який об’єкт іде мова. Сам сіренький, Хвіст маленький, Довгі вушка, Біжить пружко. -

Які властивості має цей об’єкт?

-

Що може зробити людина з об’єктами? (Роздивитися, порівняти, намалювати, розмалювати, ….)

-

А чи знаєте ви, що малювати можна не лише за допомогою олівців, фломастерів, фарб, а і за допомогою комп’ютера?

-

Для цього призначено спеціальні програми – графічні редактори. Ми познайомимось з одним із них – графічним редактором Paint (з англійської – малювати)

3.

Організація сприймання нового матеріалу з використанням нетбуків Запустити графічний редактор Paint можна за допомогою:

-

значка (ярлика) програми Paint на Робочому столі;

-

команди Пуск – Програми _ Стандартні – Paint.

4.

Знайомство з вікном редактора Paint

-

У вас на екрані з’явилося вікно програми Paint. Які елементи є у вікна Paint?


-

1.

Рядок заголовка.

2.

Рядок меню.

3.

Робоча область (Область для малювання).

4.

Панель інструментів.

5.

Панель налаштування інструментів.

6.

Палітра.

Повторення правил поведінки з нетбуками / Інструктаж до виконання практичної роботи (2 хв.). 1.Гра «Так чи ні» 1.

Вмикати та вимикати комп’ютери без дозволу вчителя. (Ні)

2.

На клавіші натискати легко та плавно. (Так)

3.

Працювати тільки чистими руками. (Так)

4.

Їсти на робочому місті. (Ні)

5.

Не торкатися клавіш сусіда руками. (Так)

6.

Пересаджуватися за інші комп’ютери без дозволу вчителя. (Ні)


7.

Тримати рівну поставу за комп’ютером. (Так)

8.

Тривалість безперервної роботи учня 2-го класу за комп’ютером не має перевищувати 30 хв. (Так)

9.

Монітор від очей має знаходитися на відстані 40-50 см. (Так)

2.Інструктаж до виконання практичної роботи. Завдання: запустити графічний редактор Paint і ознайомся з вікном цієї програми. Порядок виконання 1.Запусти програму Paint. 2.Розглянь вікно Paint. 3.Знайди панелю інструментів і вибери інструмент Лінія. довільна фігура

прямокутник

натирачка

заливка

вибір кольору

масштаб

олівець

пензлик

розпилювач

підпис

лінія

крива

прямокутник

багатокутник


овал

закруглений прямокутник

4.Розглянь значки, які з’явилися на Панелі налаштування інструментів. 5.Вибери послідовно на Панелі інструментів інші інструменти. Чи змінюються при цьому значки на Панелі налаштування інструментів? 6.Знайди і розглянь Палітру. Чи багато кольорів містить Палітра? 7.Закінчи роботу з графічним редактором Paint. Работа з нетбуками (10 хв.). 8.Зроби висновок: чи ознайомився ти з елементами вікна графічного редактора Paint і його інструментами?

Фізкультпауза (3 хв.). Раз! Два! Всі присіли, потім вгору полетіли, Три! Чотири! Нахилились, із струмочка гарно вмились. П’ять! Шість! Всі веселі летимо на каруселі. Сім! Вісім! В потяг сіли, ніжками затупотіли. Дев’ять! Десять! Відпочили і на місце тихо сіли. Пояснення домашнього завдання (4-5 хв.). -

Ст. 88 – 95. Ст..95 №4, 5, ст.. 91 № 5.

Підсумок уроку (2 хв.). -

Які об’єкти оточують тебе в комп’ютерному класі?

-

Який об’єкт має властивості: зріст, вага, прізвище?

-

Порівняй об’єкти футбольний м’яч і тенісний м’яч.

-

Для чого призначений графічний редактор?


-

Як запустити графічний редактор Paint?

-

Які елементи має графічний редактор Paint?


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.