Урок історії 10 клас

Page 1

Конспект бінарного уроку історії та англійської мови Гурська І.А. – вчитель історії Миколаївської гімназії №4 Богаченко Н.М. – вчитель англійської мови Миколаївської гімназії №4 Тема ІІІ. Провідні держави світу в 20-30-х роках ХХ століття. Тема. Німеччина в 20 -30 рр. ХХ століття. Тип уроку: урок засвоєння нових знань з елементами проблемного викладу матеріалу. Мета:

Освітня: 1) через аналіз наслідків Першої світової війни для Німеччини підвести учнів до розуміння якісних змін, що відбувалися в цій країні протягом 2030-х рр.; 2) охарактеризувати події в Німеччині в 20 – 30-х роках ХХ століття, розкрити основні тенденції розвитку країни; 3) показати процес становлення і розвитку Веймарської республіки; 4) показати процес становлення нацистської диктатури, охарактеризувати нацистський режим. Розвивальна: 1) розвивати мислення, пам’ять, творчі здібності; пояснювати, аналізувати й систематизувати історичний матеріал; 2) вдосконалювати

вміння

користуватись

науковою

термінологією;

суспільно – політичні явища (фашизм) розглядати в розвитку (його еволюція); 3) складати політичний портрет (на прикладі портрету А Гітлера), вияснити, що вплинуло на формування його, як диктатора; 4) формувати навички працювати в парах. Виховна: 1) на прикладі злочинної суті німецького фашизму показати небезпеку приходу до влади крайньо правих(радикальних) сил у кризових умовах; 2) виховувати стремління протистояти таким намірам; 3) формувати

світогляд,

виховувати

однокласників, вміння вислухати опонента.

толерантне

відношення

до


Обладнання:стінна карта«Територіальні зміни після Першої світової війни в 19181923 рр.», атлас, ілюстративний матеріал, презентація уроку в MicrosoftPowerPoint. Основні поняття і терміни: Листопадова революція, Веймарська республіка, фашизм, нацизм, диктатура. Основні дати: 3 листопада 1918 року – початок революції в Німеччині; 9 листопада 1918 року - повалення монархії та проголошення республіки; січень 1919 року – збройний виступ комуністів у Берліні; 1919 – 1933 роки – Веймарська республіка; квітень – травень 1919 р. – Баварська радянська республіка; 1923 р. – заколот нацистів у Баварії; «пивний путч»; 1933 р. – прихід нацистів до влади в Німеччині. Хід уроку І. Організаційний момент. Оголошення теми уроку. Вчитель англійської мови:Today we are going to discuss one of the most tragic pages in history. There are a lot of films and documents about this period in English that’s why we will have an unusual lesson. Your tasks will be in English and Ukrainian. Вчитель історії:У найдраматичніші періоди своєї історії людство намагалося знайти єдино правильний вихід із ситуації, що склалася. ХХ століття принесло людям чимало страждань і розчарувань: революції, війни економічні кризи, хаос. В причинах такого стану речей звинувачували демократію. Саме в ній вбачали корінь зла, і схилялися до думки, що лише сильна влада може забезпечити їм сите життя. Саме в ХХ столітті з'явився фашизм. Зло, принесене ним на Землю і дотепер пам'ятають в усіх країнах світу. Найбільшого прояву фашизм здобув у Німеччині. « Німеччина у 20 – 30 рр. ХХ ст.» тема нашого уроку. Хочеться щоб цей урок був застереженням, попередженням для Вас, молодого покоління. Замисліться над тим, які наслідки може мати поширення фашизму. ІІ. Актуалізація опорних знань. 1) Пояснення епіграфу уроку Вчитель англійської мови:Read the quotation of a famous English politician and translate it. These words are the epigraph of our lesson. Who can explain these words? «Зло может существовать там, где бездействует добро»(перекладіть, поясніть як ви розумієте, пояснюють англ. мовою)


2)Вчитель історії: Бесіда: - Чи можете ви назвати приклади докази з історії людства? - Як була вирішена доля Німеччини після війни?(робота з атласом) - До чого це могло призвести?(до поширення агресії)

3)Вчитель англійської мови:Створення проблемної ситуації. Пояснення терміну « Ефект метелика» Have you ever seen the American film “The butterfly effect”? What is it about? Let’s read the scientific explanation of the word-combination “the butterfly effect” Trytotranslate. 4)Вчитель історії: Проблемні питання: - Чи можна було запобігти приходу фашистів до влади? - Чи могла існувати Німеччина без Гітлера? - Чи можна сподіватись що події не повторяться в іншому місці та в іншому часі? ІІІ. Вивчення нового матеріалу. 1.Визначення мети уроку. Вчитель історії повідомляє мету уроку і говорить, що сьогодні на уроці продовжуватиметься вивчатися тема «Провідні держави світу в 20-30-х роках ХХ століття».Наголошу, що хоча фашизм і зародився в Італії, але крайніх форм він досяг саме в Німеччині. Жахливі події, що пережила Європа, можуть повторитися і, щоб запобігти цьому, треба знати історію. 1.Листопадова революція 1918 року в Німеччині. 2.Утворення Веймарської республіки. 3.Нацистська диктатура. Адольф Гітлер. 2.Робота з підручником та джерелом. Вчитель англійської мови:You are going to watch a short video that showsbrightly the situation in Germany in 1918-1919. Your task is to choose the main dates. Вчитель історії:Завдання: за текстом підручника та схемою скласти хронологічний ланцюжок подій в Німеччині під час Листопадової революції. (основні події учні записують в зошит) 3.Робота з історичними джерелами. Робота в парах.


Вчитель історії: Завдання: прочитати текст та визначити сильні та слабкі сторони діяльності Веймарської республіки. 1)Сильні сторони (здобутки)-----прийняття Конституції. Вчитель англійської мови: Watch the film about the problems of Germany in 1920th Вчитель історії: 2)Політичні проблеми(слабкі сторони.). відеофільм «Гіперінфляція» - До чого це могло призвести?(до державного перевороту) 4.Словникова робота. Вчитель англійської мови: Here you can see the meanings of three words. Read, translate them. Вчитель історії:(перевіряємо зі словником) Диктатура - форма здійснення державної влади, за якою вся повнота державної влади належить тільки одній політичній силі - лідеру (диктатору), правлячій партії, групі осіб, або соціальному класу. Нацизм – назва фашизму в гітлерівській Німеччині. Фашизм – соціально – політичні рухи, ідеологія і державні режими тоталітарного типу. 5.Перегляд відео.(виконують завдання по рядам) (фільм « Апокалипсис. Гитлер.2012 год» англійською мовою ) Вчитель англійської мови: Now you are going to watch the video about the stages of Hitler’s Party. Listen attentively and choose the main dates. Вчитель історії: І. Визначити причини приходу нацистів до влади.(економічна криза,соціальні суперечності, слабкість Веймарської республіки, невдоволення населення умовами Версальського миру) ІІ. Визначити етапи встановлення нацистської диктатури.(1919-створення НСДАП, 1923-пивний путч,1929- економічна криза, 1932- вибори до рейхстагу) ІІІ. Що сприяло приходу нацистів до влади?(підтримка монополій,підтримка молоді,тактика боротьби,військові кола)


Висновок: 2 серпня 1934 року після смерті Пауля фон Гінденбурга рейхстаг проголошує Гітлера фюрером німецької нації, а держава оголошувалася ІІІ Рейхом.В країні встановилася фашистська диктатура. 6.Історична довідка. Вчитель англійської мови: Тwo girls had the task to prepare a short biography of Adolf Hitler. Try to listen them attentively (учні заздалегідь отримують завдання) Вчитель історії:

-

Як особисті якості Гітлера могли вплинути на його політичну

кар”єру? 7.Робота з карикатурами. Вчитель історії: Завдання : - Якою була політика нацистів? - Чи можемо підтвердити думку автора цитатою з тексту підручника? V. Підбиття підсумків діяльності учнів на уроці. Вчитель історії: Ми переконались, що небезпекою приходу крайніх сил до влади є економічна і політична нестабільність. Саме в цьому середовищі вільно почувають себе такі політичні діячі як Гітлер. Його політика задовольняла великий капітал, а також була привабливою для широких верств населення. Загалом німцям стало жити краще. Але це відбувалося через жорстокий контроль над економікою з боку держави, методом репресій, конфіскації майна, геноциду євреїв, переслідування і знищення опозиції. Держава встановила тотальний контроль над ідеологічною сферою, знищивши демократичні елементи в культурі, освіті, науці. ( зображення ілюстрацій Німеччини під час ІІ Світової війни та після, інші держави) VІ. Закріплення. Вчитель історії: 1.Відповіді на проблемні питання. (фото дітей) 2.Пояснити вислів Ліни Костенко «…Німці. Нація філософів і композиторів…Хто дав світові Бетховена, Гете, Канта, Ніцше? І хоча Бухенвальд недалеко від дуба Гете, і дуб той спиляний, і солдати вермахту відкривали на тому пні бляшанки,- все одно не Гітлер визначає образ нації з його Геббельсом, що хапався за пістолет при слові культура, і не Ельза Кох, а доктор Фауст і Лореляй над Рейном» VІІ. Домашнє завдання.


1.Параграф 17, 18 прочитати ( Полянський П. Б) 2.Виписати ознаки нацистської Німеччини.


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.