Тема: Запобігти, врятувати, допомогти. Порядок дій у надзвичайних ситуаціях (пожежа, несправні електричні прилади, пожежонебезпечні і вибухонебезпечні предмети).
Мета: узагальнити знання учнів про надзвичайні ситуації у житті людини та порядок дій у деяких надзвичайних ситуаціях; удосконалювати навички і вміння правильно діяти в цих надзвичайних ситуаціях; виховувати навички самодисципліни, організованість, впевненість у своїх силах, бережливе відношення до свого життя.
Обладнання: «асоціативний кущ», завдання для груп, матеріали до роботи в групах (розігрування ситуацій), відеоролики, ілюстрації по темі.
Хід уроку І. Організація класу Створення ситуації успіху Вправа «Добридень» Діти беруться за руки, утворюють коло Ми візьмемося за руки, Веселіше стане нам, Бо у класі всі ми – друзі, Усмішки даруєм Вам.
ІІ. Оголошення теми, мети уроку
1. – У добре всім відомій пісні є такі слова: «Книжки гарнії читати і писати, рахувати, вчать у школі…» - А чого ще навчають у школі? - Так, в школі вчать, як уникнути небезпеки, як зберегти життя і здоров’я, якщо небезпека все ж таки трапилася. 2. – Чи можна до словосполучення «небезпечні ситуації» дібрати синонім «надзвичайні події»? 3. Давайте згадаємо визначення поняття «надзвичайні ситуації» (це такі ситуації, що призводять до порушення нормального життя, а іноді до загибелі людей та знищення матеріальних цінностей).
4. Складання «асоціативного куща». - Які надзвичайні ситуації ми розглядали протягом року з курсу «Основи здоров’я»
Небезпечні ситуації
Пожежонебезпечні
Безпечна
Природні
Небезпека
і вибухонебезпечні
електрика
лиха
від вогню
предмети
5. Що ми вже знаємо з цих тем? - Що вміємо? - Яку небезпеку містять такі небезпечні ситуації? а) пожежа (гинуть люди, знищується майно) б) користування несправними електроприладами (загоряння, може вдарити електричним струмом)
в) недотримання правил користування вибухонебезпечними предметами (може статися вибух або порушення цих правил призведе до пожежі)
6. О’єднання дітей у групи Діти об’єднуються у групи, обговорюють отримані завдання. «Мудреці» вибирають предмети, які потрібні для практичної роботи.
І група 1. Правила безпечної поведінки при пожежі. 2. Розіграти ситуацію «Пожежа у будинку та дії при цій ситуації» ІІ група 1. Правила користування електричними приборами. 2.Розіграти струмом»
ситуацію
«Надання
допомоги
ураженому
електричним
ІІІ група Пожежонебезпечні поводження з ними. 1.
2. Розіграти предметами»
ситуацію
і
вибухонебезпечні «Поводження
з
предмети.
Правила
вибухонебезпечними
7. Презентація роботи груп ІІІ. Фізкультхвилинка ІV. 1. – Для допомоги населенню, яке потрапило у небезпеку, існують різні служби. Давайте згадаємо, які? За допомогою яких номерів телефонів ми можемо отримати їхню допомогу?
2. – Дуже часто представникам рятувальних служб доводиться виїжджати по помилкових дзвінках. А що таке «помилковий» виклик? Як їх уникнути? До чого це може призвести? 3. – Тест «Так» чи «ні» Результат: Якщо у вас шість «так», я можу бути за вас спокійна. Ви знаєте, як себе вести в надзвичайних ситуаціях. V. Підсумок уроку - Найцінніше для людини – життя. Мої вам побажання: Лиха діти стережіться, Та при цьому не губіться. Бо життя у нас одне, іншого не буде. Хай же сонечко ясне Ніжно вас голубить. Хай всміхаються до вас І трава, і квіти. А тепер у добрий час, Любі мої діти! -
Хай ніколи з вашого обличчя не сходить посмішка! Посміхайтеся частіше! Перегляд відеоролика.
Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 14 імені Героя Радянського Союзу Пшеніцина Г.О. Миколаївської міської ради Миколаївської області
Конспект уроку для учнів 3 класу
Тема уроку: «Запобігти, врятувати, допомогти. Порядок дій у надзвичайних ситуаціях»
вчитель: Кабальнова О.М.