1 minute read

Zgorzelecka Liga Futsalu

Trwają rozgrywki Zgorzeleckiej Ligi Futsalu. To już 15 edycja tej rywalizacji piłkarzy amatorów. Mecze rozgrywane są w weekendy w hali sportowej przy ul. Maratońskiej, a rozpoczynają się zwyczajowo o godz. 13. W trwającej od jesieni rywalizacji bierze udział 12 drużyn, a na obecnym etapie rozgrywek ich układ w tabeli przedstawia się następująco:

1. Unital

2. FB Solid Natronic

3. Ad Bud Design

4. Amigos FC

Zespoły walczą o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec. Organizatorzy, firma DIDA SPORT (Bartek Ćwiok oraz Adam Łuszczyk), zapraszają kibiców na trybuny.

Zgorzeleccy szachiści nie zawodzą

Po raz kolejny udowodnili, że liczą się na Dolnym Śląsku w rozgrywkach międzyszkolnych. Finał drużynowych Mistrzostw Dolnego Śląska odbył się w Lubinie w pięknej hali widowiskowo-sportowej. Do finałów zakwalifikowały się dwie zgorzeleckie szkoły, Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich i Szkoła Podstawowa nr 5. W Igrzyskach dzieci (klasy 1-6) uczniowie zgorzeleckiej "piątki" zajęli czwarte miejsce. Do brązowego medalu zabrakło jednego remisu na jednej z czterech szachownic. Pierwsze trzy miejsca wywalczyły wrocławskie szkoły: SP 24 Wrocław, DSP Wrocław i SP44 Wrocław. Grano systemem szwajcarskim, siedem rund, w tempie 10 minut plus 3 sekundy za posunięcie. W finale wystartowały 23 szkoły. Barw Zgorzelca bronili: Natasza Hładka – pierwsza szachownica, Jakub Goszcz - druga szachownica, Ignacy Prusiecki - trzecia szachownica, Hanna Pietryk - czwarta szachownica.

W Licealiadzie zgorzelecki ogólniak zajął 18. miejsce wśród najlepszych szkół średnich na Dolnym Śląsku. Mistrzem województwa zostało XII Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu. Śniadeckich reprezentowali: Bartłomiej Gręda - pierwsza szachownica, Michał Abdalla Elnour - druga szachownica, Michał Kościański - trzecia szachownica, Sara Dymarska - czwarta szachownica.

Oprymat pod siatką

Bardzo dobrze radzą sobie siatkarze ZSZ Bogatynia w Licealiadzie roku szkolnego 2022/2023. Podopieczni trenera Michała Lisiaka w cuglach wygrali w grudniu 2022 r. mistrzostwo powiatu zgorzeleckiego, w pokonanym polu pozostawiając zgorzeleckie drużyny ZSP, ZSZiL oraz LO. Wszystkie mecze wygrane po 2:0. 16 stycznia w Bolesławcu odbyły się półfinały strefy jeleniogórskiej. Także i z tej rywalizacji bogatynianie wyszli z tarczą, uzyskując awans do finału strefowego. ZSP Bogatynia pokonał mistrzów Bolesławca oraz Lubania Śl. – oba mecze w stosunku 2:1 w setach i chociaż mecz z drużyną z Rakowic Wlk. zakończył się porażką (0:2 w setach), drużyna ZSP awansowała do finału strefowego. Jest to duży sukces. Gratulacje dla zawodników, trenera i szkoły.

ZSP Bogatynia wystąpiła w składzie: Michał Fuławka (kapitan), Bartłomiej Włos, Jakub Tokarski, Karol Pitucha, Samuel Mały, Dawid Bartnik, Mateusz Skorupa.

Mistrzynie siatki z ZSP

Drużyna dziewcząt ZSP Zgorzelec w składzie: Wiktoria Bździuch, Natalia Kipiniak, Monika Tyszecka, Kinga Lasek, Paula Szatkowska, Oliwia Jurewicz i Kornelia Mazur wygrała turniej o mistrzostwo powiatu zgorzeleckiego w ramach Licealiady 2022/2023. Zawody odbyły się w sali ZSP 19 grudnia. Mistrzynie zdecydowanie pokonały rywalki, nie tracąc żadnego seta – 2:0 z LO Zgorzelec i w takim samym stosunku setów, ZSZiL Zgorzelec. Gratulujemy zwycięstw i trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnych etapach rywalizacji.