dom aukcyjny polswiss art
VII aukcja sztuki najnowszej siedziba domu aukcyjnego polswiss art 5 czerwca 2013 19.00
wystawa pr zedaukcyjna 31.05 – 04.06 w godz. 11.00 – 19.00 galeria polswiss ar t, warszawa ul. wiejska 20 oraz w dniu aukcji w godz. 11.00 – 18.00 w siedzibie domu aukcyjnego polswiss ar t
partner:
dom aukcyjny polswiss ar t, ul. wiejska 20, 00-490 warszawa 22 628 13 67, 22 629 46 87, www.polswissar t.pl, galeria@polswissar t.pl
2 1 RENATA BRYJANOWSKA ur. 1969
MM, 2010 olej, płótno, 100x80 cm opisany na odwrocie: RENATA BRYJANOWSKA/\”MM\”/2010/100x80 Cena wywoławcza: 500 zł
Renata Bryjanowska (ur. 1969 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. W. Gołkowskiej w 1992 r. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki (1999). Autorka 6 wystaw indywidualnych, uczestniczka prezentacji m.in. O względności, Zamek Wojnowice; Malarstwo, Galeria Abakus, Wrocław; Malarstwo, Filharmonia Wrocławska; Trzy kolory, Galeria Lufcik, Warszawa; Egeria, Ostrów Wielkopolski; IV Ogólnopolski Salon Sztuki, Ostrowiec Świętokrzyski; Malarstwo, Galeria BWA Awangarda, Wrocław; Bielska Jesień (1995,1997, 2001, 2007); III Biennale Form Malarskich, Toruń (wyróżnienie).
3 2 ROBERT BUBEL ur. 1968
OPISYWANIE ŚWIATA. TU I TAM, 2012 olej, płótno, 75x80 cm opisany na odwrocie: Opisywanie świata. Tu i tam/Kraków 2012/R.Bubel Cena wywoławcza: 500 zł
Robert Bubel (ur. 1968 r.) studiował malarstwo w ASP w Krakowie. Dyplom zrealizował w pracowni prof. Z.Grzybowskiego w 1997 r. Uczestnik wystawy zbiorowej Art & Go, Aleph Gallery, Ciudad Real, Hiszpania (2009). W ostatnich latach przygotował wystawy indywidualne: Narracje, Galeria Moho, Kraków (2009); Akt, Galeria Barwoteka, Kraków (2010); Elementy. Labirynt, CSW Solvay, Kraków (2011); Postaci, International School, Kraków (2012); Postaci i miejsca, Muzeum, Częstochowa (2013).
3 MICHAŁ BACA ur. 1958
DRZEWKA POMARAŃCZOWE, 2012 olej, płótno, 50x70 cm opisany na odwrocie: Michał Baca/\”Drzewka pomarańczowe\” olej na płótnie 50x70 cm 2012 Cena wywoławcza: 500 zł
Michał Baca (ur. 1958 r.) studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom zrealizował w pracowni prof. J. Joniaka w 1983 r. Stypendysta MKiS. Autor 38. wystaw indywidualnych m.in. Akwizgran, Frankfurt, Norymberga, Wiedeń, Thorn (Holandia). Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą, m.in. Francja, Włochy, Anglia, Szwecja, Dania, Niemcy, Japonia i USA. Laureat nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach malarskich.
4 4 BARTOSZ KOKOSIŃSKI ur. 1984
POCAŁUNEK, 2013 akryl, płótno, 50x90 cm opisany na odwrocie: „Pocałunek” akryl na płótnie 50x90 cm 2013 Bartosz Kokosiński 2/2013 Cena wywoławcza: 500 zł
Bartosz Kokosiński (ur. 1984 r.) jest absolwentem ASP w Krakowie. W 2009 r. uzyskał dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. A. Bednarczyka i prof. W. Stelmachniewicza. Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureat nagrody Fundacji Elizabeth Greenshields (Kanada). Brał udział w 6 Triennale Sztuki Młodych w Orońsku oraz w 10. Konkursie Gepperta we Wrocławiu. Autor kilku wystaw indywidualnych m.in. Bunkier Sztuki (Kraków); Galeria BWA (Katowice); Galeria Biała (Lublin). Notowany na 9 miejscu w rankingu „Kompas młodej sztuki 2012”. Jego prace znajdują się w kolekcji Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz Zachęty Sztuki Współczesnej w Szczecinie.
5 5 BEATA MURAWSKA ur. 1963
URODZINY, 2013 olej, płótno, 80x80 cm sygn.p.d. Beata Murawska, opisany na odwrocie: Beata Murawska/2013r/\”Urodziny\” Cena wywoławcza: 500 zł
Beata Murawska (ur. 1963 r.) studiowała na warszawskiej ASP. na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. S. Gierowskiego. Dyplom z wyróżnieniem zrealizwała na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. S. Gierowskiego w 1988 r., a aneks z grafiki warsztatowej w pracowni prof. H. Chrostowskiej. Autorka wystaw indywidualnych m.in. Galerii Dziekanka, Warszawa; Galerii Piotra Nowickiego, Warszawa; Galerii Pryzmat, Kraków; Galerii Fabriken, Szwecja; Galerii ART, Warszawa; Galerii Espece Degre Art, Luxemburg, Galerii Rathhaus-Neue Wulsmdorf, Niemcy; Galerii East Art, Berlin; Galeria A. i J. Iwaszkiewiczów, Stawisko; Galerii Karowa, Warszawa; Galerii Avec-Bordeaux, Francja; Galerii Promocyjnej, Warszawa; Galerie de Zon,Lisse, Holandia. W latach 2010 i 2012 prezentowała swoje prace w Polskiej Radzie Biznesu w Pałacu Sobańskich w Warszawie. Jej prace znajduja się w zbiorach prywatnych m.in. w Polsce, Francji, Holandii, Hong-Kongu, Niemczech, Szwecji, Danii, USA, Kanadzie, Korei Pd., Austrii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii.
6 DARIUSZ MLĄCKI ur. 1963
KOPERTA, 2012 technika mieszana, korek, 60x90 cm sygn. p.d. Mlącki Cena wywoławcza: 500 zł
Dariusz Mlącki (ur. 1963 r.) ukończył Wydział Malarstwa ASP w Warszawie. W 1989 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. T. Dominika i prof. Z. Gostomskiego. W latach 1992-2001 wykładowca EAS w Warszawie. Wystawiał w wielu prestiżowych galeriach m.in.: Bunkier Sztuki (Kraków), CSW Zamek Ujazdowski (Warszawa), Galeria Rzeźby (Warszawa), Galeria Biała (Lublin), Galeria Koło (Gdańsk), Galeria Art (Warszawa), Galeria ABC (Poznań), Program (Warszawa), Otwarta Pracownia (Kraków), Muzeum (Oldenburg). Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Centrum Rzeźby w Orońsku, Fundacji Adenauera, Muzeum w Chełmie, Galerii Studio Kolekcji Perii, Galerii Białej w Lublinie, Galerii Narodowej Zachęta oraz w kolekcjach prywatnych.
6 7 EWELINA SOŚNIAK ur. 1984
BEZ TYTUŁU, 2012 akryl, płótno, technika własna, 24x50 cm Cena wywoławcza: 500 zł
Ewelina Sośniak (ur.1984 r.) jest absolwentką Wydziału Grafiki ASP we Wrocławiu. W latach 2007-2008 stypendystka Tokyo National University of Fine Arts and Music w Japonii. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym, ilustracją, grafiką warsztatową, rysunkiem oraz fotografią. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010, 2001/2002), Urzędu Miasta Wrocławia (2008), Prezesa Rady Ministrów (2003). Brała udział w wystawach zbiorowych: Łódź Design, Łódź (2010), Autoportret, wystawa pokonkursowa, Muzeum Regionalne; Stalowa Wola (2009), Junge Polnische Malerei - Kunst aus Niederschlesien, Drezno, Norymberga, Bad Reichenhall, Wiesbaden, Akwizgran; Niemcy (2009), Just married to Art_project, Drive out, 13. Biennale Sztuki Mediów, Wrocław (2009), Złoty legins, czarny okular, Tokyo lights, Galeria Szewska 36, Wrocław (2009), Alien Art, Tokyo National University of Fine Arts and Music Union Gallery; Tokyo, Japonia (2008). Autorka wystawy indywidualnej w Galerii Kuratorium, Warszawa (2013).
BARTEK JARMOLIŃSKI ur. 1975
HOLYDAY, 2013 akryl, płótno, 50x100 cm sygn. p.d. B.JARMOLIŃSKI, opisany na odwrocie \”HOLIDAY\” B.JARMOLINKI 2013 Cena wywoławcza: 500 zł
Bartek Jarmoliński (ur. 1975 r.) dyplom zrealizował w 2001 r. w pracownia intermediów prof. W. Karolaka oraz pracowni rysunku i malarstwa prof. R. Hałat na ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Laureat 5 nagrody na I Piotrkowskim Biennale Sztuki, Oda Art (2011); nominacji do nagrody na Triennale Młodego Malarstwa im. M. Michalika, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2010); wyróżnienie EXITu na 39. Bielskiej Jesieni, Bielsko-Biała (2009); 2 nagrody konkursu Artysta i jego dzieło kwartalnika Malarstwo Polskie, Łódź (2007). Autor wystaw indywidualnych: Saint M, Galeria Zero, Berlin (z Iwona Demko) (2011); COOLTOWI, Otwarta Pracownia, Kraków (2011); Saint M, Galeria Od Nova, Toruń (z Iwoną Demko) (2011); Santo Subito, Labolatorium, Centrum Sztuki Galeria El, Elbląg (2011); Konflikt jako źródło wartości, Rynek Sztuki, Łódź (2011); Cooltowi, Galeria Studio, Warszawa (2010); MAN-RW, CK Ryba, Łódź (2010); MAN-RW, Galeria Wozownia, Toruń (2010); Santo Subito, Sztukpol, Stróżówka, Łódź (2010); Dobre wszystko co dobre, Galeria przy automacie, Warszawa (2010); mOsobowość złożona, Domoteka, Warszawa (2009); POProgram, Galeria Stara, Łódź (2009); Dobre wszystko co dobre, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź (2009); POProgram, Galeria Ateneum Młodych, Warszawa (2009); POProgram, Galeria Szewska 36, Wrocław (2009); Osobowość złożona, Rynek Sztuki, Łódź (2009); Relacje 2, Galeria Ateneum Młodych, Warszawa (2008); POProgram, Galeria Zero, Berlin, Germany (2008); Relacje, Galeria Raz dwa trzy Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, Łódź (2007); Zatrzymane w czasie, Muzeum Regionalne, Brzeziny (2005); W lustrze, Galeria Stara, ŁDK, Łódź (2005); Młodzieniec w czerwonej czapce, Galeria J, Łódź (2005); Dedykacja, Galeria Dolorystów, Józefów (2004); Obrazy i rysunki, Galeria Bałucka, Łódź (2004); Rysunek, Galeria Aula, Łódź (2003); Chwile i miejsca, Galeria Aula, Łódź (2002); La sensabilita, Studio Działań Twórczych, Muzeum Sztuki, Łódź (2001); Noclegownia, Poleski Ośrodek Sztuki, Łódź (2001); Niebezpieczne związki, Muzeum Regionalne, Brzeziny (1997). Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach: Regionalnej Zachęty Śląska, Katowice; BWA Galerii Bielskiej, Bielsko-Biała; Centralnego Muzeum Włókiennictwa, Łódź; Fundacji Ateneum, Warszawa.
8 9 FILIP GRUSZCZYŃSKI ur. 1978
TROPICIELKI, 2013 tempera, płótno, 80x80 cm sygn.p.d. filippo II 2013, opisany na odwrocie: tropicielki/filippo II 2013 Cena wywoławcza: 500 zł
Filip Gruszczyński (ur. 1978 r.) jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na Wydziale Architektury i Urbanistyki. Dyplom otrzymał w 2004 r. W 2009 r. namalował obraz uświetniający nadanie imienia Ireny Sendlerowej gimnazjum nr 65 na warszawskiej Woli. W 2011 r. uczestniczył w Targach Bez tytułu organizowanych przez Rempex podczas Nocy Muzeów. W 2011 r. zrealizował wystawę indywidualna w TAMICE Akademii Kreatywnego Rozwoju w Warszawie. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Niemczech, Belgii, Szwajcarii, Japonii i RPA.
9 10 ROBERT LISTWAN ur. 1974
STEREO PARADISE, 2013 akryl, płótno, 100x180 cm sygn.p.d. LISTWAN, opisany na odwrocie: Robert Listwan/STEREO PARADISE/2013/akryl na płótnie/100x180 cm Cena wywoławcza: 500 zł
Robert Listwan (ur. 1974 r.) studiował Malarstwo i Grafikę na ASP w Gdańsku. Obok malarstwa, zajmuje się scenografią teatralną, plakatem i animacją, W 2000 r. zrealizował animację adaptacji filmu „Rękopis znaleziony w Saragossie” Jerzego Hasa, za którą otrzymał nagrodę. Finalista konkursu Obraz Roku 2002 miesięcznika Art & Business. W 2011 r. otrzymał II nagrodą na VII Olsztyńskim Biennale Sztuki oraz medal „Najlepszy z Najlepszych” przyznawany przez Marszałka Województwa za szczególne zasługi w promowaniu regionu.
10 11 ROBERT JAWORSKI ur. 1968
ALFAMA, 2013 olej, płótno, 92x170 cm sygn. na odwrocie: Alfama/robert/jaworski/2013 Cena wywoławcza: 500 zł
Robert Jaworski (ur. 1968 r.) w latach 1988-95 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, a w latach 2003-2009 na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Dyplom zrealizował w katedrze plakatu pod kierunkiem prof. M. Wasilewskiego. Autor wystawy indywidualnej: Oranżeria, Galeria Apteka Sztuki, Warszawa (2011). Uczetnik ekspozycji zbiorowych: Aktualności, Galeria DAP, Warszawa (2012); XI Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki, BWA, Ostrowiec Świętokrzyski (2012); Abstrakcja, Galeria DAP, Warszawa (2013).
11 12 JERZY MODRAK ur. 1948
PLAY GAY AMSTERDAM NR 2, 1996 fotografia barwna, papier; 35,7x35 cm, nakład 1/5 sygn. na passe partout ołówkiem playgay/amsterdam #2 1/5 Jerzy Modrak Cena wywoławcza: 500 zł
Jerzy Modrak (ur. 1948 r.) pracuje jako fotograf niezależny od dwudziestu lat. W 1981 r. przeniósł się na stałe do Szwecji. Absolwent filologii angielskiej, studiował tez film dokumentalny w Nordens Folkhoegskola oraz uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez Martina Parra i Bruce Gildena. Autor 12 wystaw indywidualnych w Danii, Polsce, Portugalii i Szwecji. Ma na koncie udział w ponad 30 wystawach zbiorowych w Danii, Holandii, Maroko, Niemczech, Polsce i Szwecji, z których do jajważniejszych należą: „Marzyciele i Świadkowie. Fotografia polska XX wieku”, Muzeum Narodowe, Miesiąc Fotografii, Kraków (2008) i Festiwal Aarhus Festuge (1991). Jego prace znajdują się w kolekcjach: Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Małej Galerii ZPAF/Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Stypendysta Instytutu Szwedzkiego, Szwedzkiej Rady Artystycznej, Państwowych Muzeów Sztuki w Szwecji.
12 13 MAŁGORZATA KOSIEC ur. 1975
ZANURZENIE, 2013 olej, płótno, 92x73 cm sygn. p.d. KOSIEC \’13, opisany na odwrocie: MAŁGORZATA KOSIEC 2013 IMMERSION ZANURZENIE Cena wywoławcza: 500 zł
Małgorzata Kosiec (ur.1975 r.) w latach 1995-2000 studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki (1997-1998). Finalistka International Young Art Artlink Sotheby’s (2002). Autorka wystaw indywidualnych: Szósta Dzielnica, Łódź (2013); Galeria Fibak, Warszawa (2013); Keep Looking, Miva Galleri, Malmo, Szwecja (2012); Napięcia, Galeria Strefa A, Kraków (2012); Ukryte, Galeria Classix Nouveaux/Fibak, Warszawa (2012); Typortraits, Miva Galleri, Malmo, Szwecja (2011); Selected Works, Redhill Gallery, Goteborg, Szwecja (2010); Fragmented Forms, Sellars Project Space, Denver, USA (2008); Niepoliczalne Galeria Bizarre, WSPIZ im. L. Koźmińskiego, Warszawa (2007); TV Babel, Galeria Opus, VI Festiwal Dialogu Czterech Kultur, Łódź (2007); Face Sale, Galeria Tamka, Warszawa (2007); Kunstsalon, Dusseldorf, Niemcy (2005); www.human.com, Ars Nova, Łódź (2005); Close Up, Agency for Architecture Gallery, Denver, USA (2005); Malarstwo, Galeria Bałucka, Galerie Miejskie, Łódź (2005). Uczestniczka licznych prezentacji zbiorowych m.in. Miva Gallery, Malmo, Szwecja (2011); Artrepublic Gallery, Londyn, Wielka Brytania (2008); Artlink, Sotheby’s, Amsterdam, Holandia (2002); Artlink, Elizabeth Foundation for Arts, New York, USA (2002); Artlink, Sotheby’s, Tel Aviv, Izrael (2002). W 2013 r. odbędzie się także wystawa indywidualna artystki w Miva Galleri, Malmo, Szwecja (wrzesień).
14 ANNA BOCHENEK ur. 1964
WSCHÓD MIASTA II (DYPTYK), 2012 olej, akryl, płótno, 140x70 cm opisany na odwrocie: Wschód Miasta II 2012 (dyptyk) Anna Bochenek Cena wywoławcza: 500 zł
Anna Bochenek (ur. 1964 r.) w latach 1985-1990 studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom z malarstwa zrealizowała w pracowni prof. J. Kaczmarskiego. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki (1990). Lauratka nagród w konkursie Dzieło Roku, Galeria Wozownia, Toruń (1992, 1994, 1996, 1997, 2010, 2011); nagród w konkursie Annale, Galeria Wozownia, Toruń (1996, 19997, 1998); III nagrody konkursu Muzyka w malarstwie, Galeria Obok, Tychy (1998); wyróżnienia konkursu Aqua Fons Vite, Galeria BWA, Bydgoszcz (1999). Autorka wystaw licznych indywidualnych m.in.: Galeria Wozownia, Toruń (1995); Galeria IDK, Inowrocław (1996); Polsk Kunst, Galeria John Shmidt, Ribe, Dania (1998); Dialog Kultur, Galeria Schloss Hamelschenburg, Niemcy (2002); Pejzaże, Galeria Wozownia, Toruń (2002); Galeria ZPAP Pryzmat, Kraków (2003); Galeria ZPAP Lublin (2004); Kolory Światła, Galeria BWA, Gorzów Wielkopolski (2005); Kolory Światła Galeria Wozownia Toruń (2008); Kolory Światła, Galeria Autorska Kaji i Solińskiego Bydgoszcz (2008); Terytoria Galeria Miejska Eibergen, Holandia (2009); Galeria Filmar, Toruń (2009); Galeria Szyperska, Poznań (2009); Galeria Kruh, Ostrawa, Czechy (2010); Galeria POSK, Londyn, Wielka Brytania (2010); Galeria ZPAP, Opole (2010).
13 15
PAWEŁ GARWOL ur. 1976
BEZ TYTUŁU, 2009 akryl, płótno, 70x100 cm, opisany na odwrocie: GARWOL 09 Cena wywoławcza: 500 zł
Paweł Garwol (ur. 1976 r.) absolwent Opus Art w Sosnowcu. Dyplom z projektowania wizualnego i przestrzennego zrealizował w 2002 r. z wyróżnieniem. Autor wystaw indywidualnych: Sztuka alternatywna, Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza (1998); hot lemon, ginger & honey”, Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza (2006); Hałda you do?, Galeria Szyb Wilson, Katowice (2008); Malarstwo, Hotel Belweder, Ustroń (2009); Same, same, but different, KNST Marchołt, Katowice (2009); Exit, Galeria Szewska 36, Wrocław (2010); Malarstwo, Kalaczakra, Wrocław (2010); Malalarstwo, CSW Solvay, Kraków (2010); O.K. Komputer, Galeria Lamelli, Kraków (2011); piknik pod jasną górą, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2011); 8, Sosnowieckie Centrum Sztuki Zamek Sielecki, Galeria Extravagance, Sosnowiec (2012). Uczestnik licznych wystaw zbiorowych i konkursowych m.in.: Bielska Jesień, Galeria Bielska BWA, Bielsko Biała (2005, 2007); Jesienne Konfrontacje. Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego, Galeria BWA, Rzeszów (2007, 2010); Triennale Malarstwa. III Konkurs na Obraz dla Młodych Malarzy im. M. Michalika, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2007, 2010); Quadro art, Międzynarodowe Biennale Obrazu, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Łódź (2007); II Festiwal Sztuki Młodych Przeciąg, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin (2009); Synesthesia Festiwal. Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Audiowizualny”, CK Agora, Wrocław (2010); Ilustracja PL 2012: O-KUPOWAĆ”, Soho Factory, Warszawa (2012); 24 Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego Szczecin, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin (2012).
14 16 BOLESŁAW POLNAR ur. 1952
GRAFITTI, 2005 akryl, płótno, 100x100 cm sygn. na licu: B.Poln, opisany na odwrocie: „GRAFITTI” 100X100 cm 2005 BOLESŁAW POLNAR Cena wywoławcza: 500 zł
Bolesław Polnar (ur. 1952 r.) jest absolwentem krakowskiej ASP. Dyplom zrealizował w 1977 r. na Wydziale Grafiki. Laureat I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu im. J. Spychalskiego, Poznań (1977); wyróznienia Bielskiej Jesieni, Bielsko-Biała (1978); Nagrody Dziennikarzy Złota Spinka (2008); Nagrody Loży BCC za promowanie sztuki. W 2013 r. Ministerstwo Kultury i Sztuki uhonorowano go Orderem GLORIA ARTIS. Stypendysta Marszałka Województwa Opolskiego, Prezydenta Miasta Opola. Prezentował swoją twórczość na blisko 100 wystawach indywidualnych oraz licznych prezntacjach zbiorowych. W ramach wystaw zagranicznych jego prace prezentowano w Konsulat RP w Nowym Jorku (USA); Ambasadzie RP, San Francisco (USA), Galerii Mieridiana, Werona (Włochy), Teatarze w Ostrawie (Czechy) i Muzeum Miejsckim w Opawie (Czechy), a także w 2012 r. w Parlamencie Europejskim w Brukseli w ramach Prezydencji Polski w Unii Europejskiej.
15 17 KATARZYNA ZAWIERUCHA ur. 1970
AMERICA, 2013 olej, płótno, 70x100 cm opisany na odwrocie: Katarzyna Zawierucha/\”America\” 2013/70/100 olej Cena wywoławcza: 500 zł
Katarzyna Zawierucha (ur. 1970 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. L. Misiaka w 2006 r. Autorka wystaw indywidualnych: Gdzie ja jestem, kiedy śpię?, CSW Solvay, Kraków (2007); Migrena z aurą, Alchemia, Kraków (2008); Źródło, Galeria Autorska B. Chromego, Kraków (2009). Uczestniczka kilkudziesięciu zbiorowych m.in: Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin; Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki, BWA, Ostrowiec Świętokrzyski; Salonu 100-lecia ZPAP, Bunkier Sztuki, Kraków.
16 18 DOROTA KOZIERADZKA ur. 1982
LOTNIK, 2007 tempera żółtkowa, płótno, 92x65 cm sygn. opisany na odwrocie: Dorota Kozieradzka/\”Lotnik\”/tempera żółtkowa na płótnie/92x65 cm 2007r Cena wywoławcza: 500 zł
Dorota Kozieradzka (ur. 1982 r.) studiowała na Wydziale Malarstwa w ASP w Warszawie w latach 2001-2007. Dyplom zrealizowała w pracowni malarstwa prof. J. Modzelewskiego, a aneks do dyplomu z fotografii u prof. G. Kowalskiego. W 2009 r. została laureatką programu stypendialnego „Młoda Polska“. Brała udział w Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 4 w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Ustce w 2006 r., oraz w 2007 r. w Supermarkecie Sztuki „(Im)mortal love“ w Warszawie i 38. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień“. W 2009 r. zaprezentowała swoje prace w ramach wystawy „Fontainebleau“ w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie. W 2012 r. z Michalem Szuszkiewiczem prezentowała wystawę Legenda, Galeria Studio, Warszawa.
17 19 TOMASZ MISTAK ur. 1978
BEZ TYTUŁU, 2013 akryl, płótno, 70x100 cm opisany na odwrocie: -BEZ TYTUŁU- AKRYL MISTAK 2013 Cena wywoławcza: 500 zł
Tomasz Mistak (ur. 1978 r.) w 2005 r. uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. S. Białogłowicza w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Laureat Nagrody Wojewody Podkarpackiego na Triennale Malarstwa Regionu Karpat „Srebrny Czworokąt” w Przemyślu (2009); nominowany do nagrody 11 Biennale Plastyki Krośnieńskiej, BWA, Krosno (2010); finalista konkursu Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku organizowanego przez BWA Rzeszów (2006, 2008, 2009); finalista konkursu Obraz Roku 2002 organizowanego przez Art&Business (2003) i konkursu Inner Vision organizowanego przez Art Dea (2003). Autor wystaw indywidualnych: Luksusowe Więzienie, Galeria Krytyków Pokaz, Warszawa (2011); TFDprojekt, BWA Galeria Sanocka, Sanok (2009) i Bez tytułu, Klub PraCoVnia, Warszawa (2005)
18 20 TADEUSZ L. SERAFIN ur. 1953
III, 2012 technika własna, 83x83,5 cm sygn.p.d., opisany na odwrocie Cena wywoławcza: 500 zł
Tadeusz L. Serafin (ur. 1953 r.) w 1978 r. ukończył Wydział Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom zrealizował w procowni prof. J. Sienickiego. Autor wystaw indywidulanych m.in. Galeria DAP 3, Warszawa (2013); Galeria van Golik, Warszawa (2011, 2009); Galeria Arka, Warszawa (1992); Galeria Bazart, Poznań (1988); Galeria Praska, Warszawa (1986, 1989).
19 21 PIOTR SZWABE VEL PISZ ur. 1975
W ATELIER JACKSONA POLLOCKA, 2011 technika mieszana, płótno, 70x100 cm opisany na odwrocie: W atelier Jacksona Pollocka/Piotr szwabe vel pisz 2011 Cena wywoławcza: 500 zł
Piotr Szwabe vel Pisz (ur. 1975 r.) zajmuje się malarstwem ściennym i sztalugowym. Założyciel Pracowni Ludzie Gdańsk, malarskiej grupy SAM im. Vincenta Van Gogha, zespołów performatywno-happeningowych, kurator Europejskiego Festiwalu Malarstwa Ściennego Monumental art Gdańsk-Zaspa. Laureat nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego za realizację cyklu murali związanych XXV-leciem Sierpnia 80 (2006) i nagrody Prezydenta Miasta Sopot za realizację muralu związanego ze 100-leciem Miasta. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego (2003, 2007), Miasta Gdańska (2000-2002) i College of Art Londyn, Wielka Brytania (1997). Uczestnik wystaw zbiorowych Gentelmens Story Club, CK Zamek, Poznań (2006); Przesyt, CSW Zamek Ujazdowski (2004); Sex, sztuka i kasety video, Modelarnia/Wyspa, Gdańsk (2002). Autor ekspozycji indywidualnej Wyborcy czy wyznawcy?, Galeria Inner Spaces, Poznań (2006).
20 22 STANISŁAW TOMALAK ur. 1955
KWADRAT 196. DROGA POD MOIM OKNEM, 2013 akryl, technika własna, płótno, 80x80 cm na odwrocie 2 nalepki autorskie z opisem pracy Cena wywoławcza: 500 zł
Stanisław Tomalak (ur. w 1955 r.) z wykształcenia jest chemikiem. Od 1975 r. zajmuje się działalnością plastyczną. Przez szereg lat uprawiał tradycyjne malarstwo pejzażowe. Następnie bliski mu był nurt zbliżony do realizmu fantastycznego. Od 2000 r. coraz częściej skłania się w stronę abstrakcji. Laureat I miejsca w II Konkursie Malarskim Zadra (2009). Autor wystaw indywidualnych m.in. w Galerii Awangarda, Wrocław; Galeria Na Antresoli, Wrocław; Galeria Zapiecek, Warszawa. Uczestnik prezentacji zbiorowych: Obraz Roku, konkurs miesięcznika Art&Business, Królikarnia, Oddział Muzeum Narodowego, Warszawa (2005); Young Internationalb Contest of Contemporary Art (2011); Magia Papieru, Galeria Ether, Warszawa (2011); 42 Salon Zimowy Radom (2011); 7 Biennale Miniatury, Częstochowa (2012); Pejzaż współczesny, Częstochowa (2013).
21 23 IRENEUSZ WALCZAK ur. 1961
UPALNY DZIEŃ III, 2012 olej, płótno, 100x120 cm sygn.p.d. W, opisany na odwrocie: IRENEUSZ WALCZAK/OL/PŁ/100X120 CM/\”UPALNY DZIEŃ II /2012 Cena wywoławcza: 500 zł
Ireneusz Walczak (ur. 1961 r.) jest absolwentem Wydziału Grafiki ASP w Krakowie, oddział w Katowicach. Pracuje w katowickiej uczelni od 1988 r. Prowadzi pracownię malarstwa na macierzystej uczelni. Laureat m.in. wyróżnienia na V Triennale z martwą naturą, BWA Sieradz (2009); nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa Animals, Galeria MM Chorzów (2009); Grand Prix Praca Roku przyznawanego przez ZPAP Katowice (2008, 2006, 2004, 2003, 2002, 1997/98, 1992); wyróżnienia Muzyka w malarstwie, Galeria Obok, Tychy (2002); wyróżnienie na Jesiennym Salonie Sztuki, Ostrowiec Świętokrzyski (2002); nagrody Aqua Fons Vitae na Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa, BWA Bydgoszcz (1999); nagrody konsula Austrii na Międzynarodowym Biennale Grafiki Wobec Wartości, Katowice (1996); Grand Prix Bielska Jesień, Bielsko-Biała (1993); Nagrody Wojewody dla młodych twórców, Katowice (1993); Grand Prix - Konkurs Malarski im. R. Pomorskiego, Katowice (1998).
24 TOMASZ KARABOWICZ ur. 1971
LEŻĄCY, Z CYKLU ANDROID, 2013 olej, płótno, 50x60 cm sygn.p.d. TK/TOMASZ KARABOWICZ, na odwrocie: LEŻĄCY/TK/2013/TOMASZ/ KARABOWICZ/WARSZAWA Cena wywoławcza: 500 zł
Tomasz Karabowicz (ur. 1971 r.) studiował na warszawskiej ASP. Dyplom w pracowni prof. Z. Gostomskiego zrealizował w 1997 r. Autor wielu wystaw indywidualnych m.in. Galeria Wirydarz, Lublin (2009), Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa (2010), Galeria Schody, Warszawa (2010), Classix Nouveaux, Warszawa (2012).
22 25 JAROSŁAW JESCHKE ur. 1977
BEZ TYTUŁU, 2012 olej, płótno, 24x18 cm opisany na odwrocie: Jarek Jeschke 2012/olej na płótnie/ Bez tytułu 24x18 Cena wywoławcza: 500 zł
Jarek Jeszke (ur. 1977 r.) studiował w latach 1999-2004 na Uniwersytecie Zielonogórskim w Instytucie Sztuk Pięknych na kierunku malarstwo. W 2004 r. obronił pracę dyplomową w pracowni prof. S. Kortyki. Autor wystaw indywidualnych: Żelazny, Wozownia, Toruń (2011); Principium, Art Agenda Nova, Kraków (2009); Identyczny z naturalnym, MOA Art, SPOT, Poznań (2008); 9772, Galeria BWA, Zielona Góra (2006); Osiedle słoneczne (z Tomkiem Kopcewiczem), Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa (2006); Obrazy, Galeria Pies, Poznań (2006).
26 ILONA HERC ur. 1972
BEZ TYTUŁU, 2013 akryl, płótno, 50x100 cm sygn. p.d. Ilona Herc 2013, opisany na odwrocie: ILONA HERC \”BEZ TYTUŁU\” KRAKÓW, 2013 Cena wywoławcza: 500 zł
Ilona Herc (ur. 1972 r.) w latach 1993-1998 studiowała w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, filia w Cieszynie. W 1998 r. zrealizowała dyplom z malarstwa w pracowni prof. Z. Lisa. Od 2000 r. członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Finalistka konkursu „Obraz Roku” w 2003 i 2004 r. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych. Brała udział w ważnych przeglądach zbiorowych: III Ogólnopolskie Biennale Pasteli, Nowy Sącz (2000); Allergy to Grey, The Bloxham Gallery, London, Wielka Brytania (2002); I Międzynarodowe Biennale Pasteli, BWA, Nowy Sącz (2002); II Międzynarodowe Biennale Pasteli, BWA, Nowy Sącz (2004); III Międzynarodowe Biennale Pasteli , BWA, Nowy Sącz (2006); Triennale z Martwą Naturą, BWA, Sieradz (2006).
23 27 ARTUR PRZEBINDOWSKI ur. 1967
ŚCIANA NO. 1, 2013 akryl, płótno, 70x100 cm sygn. Cena wywoławcza: 500 zł
Artur Przebindowski (ur. 1967 r.) ukończył ASP w Krakowie w 1993 r. Dyplom zrealizował w pracowni Projektowania Książki prof. R. Banaszewskiego. Laureat Grand Prix w konkursie malarskim Prysznic – Narodziny Przyjemności w Bad Zwischenahn w Niemczech (1998) oraz Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 23. Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (2010). Jest autorem ok. 20 wystaw indywidualnych m.in. wielokrotnie w Galerii Kersten w Krakowie, Galerii Tamka w Warszawie, Galerii W&B w Szczecinie, Galerii Bielskiej BWA I Galerii Konduktorownia w Częstochowie
24 28 KRZYSZTOF WRÓBLEWSKI ur. 1962
GINA, 2012 olej, płótno, 110x110 cm opisany na odwrocie: KRZYSZTOF WRÓBLEWSKI „GINA” 2012, OLEJ, PŁÓTNO 110X110 CM Cena wywoławcza: 500 zł
Krzysztof Wróblewski (ur. 1962 r.) w latach 1982-1987 studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki w PWSSP w Gdańsku. Dyplom uzyskał w pracowni prof. K. Ostrowskiego. Od 1989 r. adiunkt w Katedrze Rysunku, Malarstwa i Rzeźby na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Współzałożyciel Galerii Koło w Gdańsku. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki (1988, 1990): Marszałka Województwa Pomorskiego (2002); miasta Bremy (2004). Zadebiutował udziałem w wystawie Ekspresja lat 80-tych w Galerii BWA w Sopocie w 1986 r. W 1997 r. wyróżniony na Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa Bielska Jesień. Ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych i publicznych w kraju i za granicą (Australia, Austria, Holandia, Kanada, Niemcy, Szwecja, USA).
25 29 WOJCIECH ĆWIERTNIEWICZ ur. 1955
BEZ TYTUŁU, 2006-2007 olej, akryl, płótno, 50x50 cm, sygn. Ćwiertniewicz 06 07, opisany na odwrocie: 26/11/06 14/3/07 oraz nalepka autorska Cena wywoławcza: 500 zł
Wojciech Ćwiertniewicz (ur. 1955 r.) studiował malarstwo na ASP w Krakowie w latach 1976-1981. Jest laureatem m.in. Nagrody Krytyki Artystycznej im. C.K. Norwida i Nagrody Exit za rok 2008. Jest autorem 58 wystaw indywidualnych, z czego najważniejsze to: Malarstwo, Galeria Promocyjna, Warszawa (1986); Nowe obrazy, Starmach Gallery, Kraków (1990); Malarstwo, Starmach Gallery, Kraków (1992); Obrazy nie ostatnie, Otwarta Pracownia, Kraków (2000); Projekcje, Otwarta Pracownia, Kraków (2006); Mężczyźni, Galeria aTak, Warszawa (2008); Malarstwo, Galeria Promocyjna, Warszawa (2008); Życie po życiu, Galeria Kameralna BGSW, Słupsk (2009); To (nie) jest DNA, Otwarta Pracownia, Kraków (2010); męskie/żeńskie, Galeria Miejska, Wrocław (2011); Ceci n‘est pas un paysage, Skład Solny, Kraków (2011). Uczestnik kilkudziesięciu ekspozycji zbiorowych, z których najważniejsze to: Ekspresja lat 80-tych, Galeria BWA, Sopot (1986); Świeżo malowane, Zachęta, Warszawa (1988); Opening Up – Six Major Polish Painters, Hammer Gallery, New York (1991); The Expressive Struggle, Anderson Gallery, Buffalo (1992); Rozpoznanie, Galeria Bunkier Sztuki, Kraków (1996); Granice obrazu, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa (1997); Żebro Ewy? Potencje męskości, Galeria Studio, Warszawa (2009); Ars Homo Erotica, Muzeum Narodowe, Warszawa (2010); Apogeum, CSW Znaki Czasu, Toruń (2010); Post-Gauguin, Galeria BWA, Katowice (2011); Salon 100-lecia ZPAP, Bunkier Sztuki, Kraków (2011). Jego prace są w licznych kolekcjach publicznych, m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Bibliotece Głównej ASP w Krakowie.
26 30 MARCIN DZWONKOWSKI ur. 1979
Z CYKLU ROZDARCIE, 2012 olej, płótno, 82x116 cm opisany na odwrocie: MARCIN DZWONKOWSKI olej na płótnie z cyklu „ROZDARCIE” 2012 Cena wywoławcza: 500 zł
Marcin Dzwonkowski (ur. 1979 r.) absolwent Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, gdzie studiował projektowanie graficzne u prof. Mieczysława Wasilewskiego oraz malarstwo. Dyplom z malarstwa olejnego zrealizował w pracowni dr hab. Antoniego Fałata, a aneks z grafiki warsztatowej u dr hab. Waldemara Szysza.
27 31 PAWEŁ ZAPENDOWSKI ur. 1962
JUSTYNA I KOTY, 2013 olej, kolaż, płótno, 50x100 cm opisany na odwrocie: Paweł Zapendowski Justyna i koty 2013 Cena wywoławcza: 500 zł
Paweł Bitka Zapendowski (ur. 1962 r.) studiował na ASP w Krakowie i Akademii Muzycznej w Krakowie. Dramaturg, kompozytor, plastyk. Autor spektakli muzycznych. W latach 90. kompozytor w kabarecie Piwnica pod Baranami, autor ponad 100 piosenek, spektakli muzycznych i kabaretowych, koncertów, nagrań TV. Współpracuje z Austriackim Konsulatem Generalnym w Krakowie. Ma na koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w Polsce i we Francji, gdzie obecnie mieszka.
32 BOGNA GNIAZDOWSKA ur. 1964
APARATY 7-12, 2012 akryl, płótno, 90x60 cm sygn. na licu: BG\’12, opisany na odwrocie: BOGNA GNIAZDOWSKA APARATY 7-12 Cena wywoławcza: 500 zł
Bogna Gniazdowska (ur. 1964 r.) studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. S. Gierowskiego oraz w pracowni problemów malarstwa w architekturze prof. R, Winiarskiego uzyskała w 1990 r. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Autorka licznych wystaw indywidualnych m.in. Od tego nie uciekniesz, Galeria Dziekanka, Warszawa (1992); Osoby, Galeria Test, Warszawa (1992); Osoby II, Galeria Styk, Warszawa (1992); Malarstwo, Galeria Art, Warszawa (1995); Reflektionen, Galeria East Art Kunsthandel, Berlin (1997); Album, Galeria Art, Warszawa (1999); Wczoraj, Galeria Promocyjna, Warszawa (2000); Portrety Portretów, Galeria Fret@Porter, Warszawa (2002); Malarstwo, Galeria Promocyjna, Warszawa (2005).
33 MAŁGORZATA MAĆKOWIAK ur. 1964
ZIMA, 2013 olej, płótno, 40x60 cm sygn. MAĆKOWIAK, opisany na odwrocie MAŁGORZATA MAĆKOWIAK „ZIMA 2013” Cena wywoławcza: 500 zł
Małgorzata Maćkowiak (ur. 1964) ukończyła wrocławską ASP w 1991 r. Ma na koncie 20 wystaw indywidualnych, brała udział w ponad 30 ekspozycjach zbiorowych. Stypendystka The Digswell Arts Trust, Welwyn Garden City and Stevenage, Herst (1995). Laueratka Nagrody Prezydenta Miasta Legnicy na XXI Wystawie Plastyki Zagłębia Miedziowego, Państwowa Galeria Sztuki, Legnica (1995), Nagrody Prezydenta Miasta Jawora w XXIII Wystawie Plastyki Zagłębia Miedziowego, Galeria Sztuki w Legnicy (1999), Nagrody Prezydenta Głogowa w Przeglądzie Plastyki Głogowskiej, Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Głogów (2000), Wyróżnienia w XXIV Wystawie Plastyki Zagłębia Miedziowego, Galeria Sztuki w Legnicy (2001).
29 34 IZA STARĘGA ur. 1964
Z CYKLU KOBIETY W CHUSTACH, MĘŻCZYŹNI W HEŁMACH, 2013 olej, płótno, 150x125 cm opisany na odwrocie: IZA STARĘGA Z CYKLU KOBIETY W CHUSTACH MĘŻCZYŹNI W HEŁMACH 2013 150X120 Cena wywoławcza: 500 zł
Iza Staręga (ur. 1964 r.) studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom w pracowniach prof. M. Stelmasiaka i M. Smoczyńskiego zrealizowała w 1991 r. Autorka wystaw indywidualnych m.in.: Galeria Arsenał, Poznań (1995); Dom Pracy Twórczej Reymontówka, Chlewiska (1999, 2005, 2009); Galeria DAP Mazowiecka, Warszawa (2004): Galeria Krytyków Pokaz, Warszawa (2010); Porto Praga, Warszawa (2010). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Siedlce.
30 35 RAFAŁ BORCZ ur. 1973
JASNA NOC, 2013 olej, płótno, 45x50 cm sygn. Cena wywoławcza: 500 zł
Rafał Borcz (ur. 1973 r.) studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. L. Misiaka zrealizował w 1999 r. Jest autorem wystaw indywidualnych m.in.: Grafika i rysunek, Galeria Wizytująca, Warszawa (2003); Malarstwo, Nizio Gallery, Warszawa (2003); Wilk, Galeria Bielska BWA, Bielsko Biała (2006); Oswajanie Świata, piwnice Collegium Maius, Kraków (2007). Laureat nagrody Prezesa Międzynarodowego Triennale Grafiki na Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach (2000). Stypendysta Miasta Krakowa (2000). Laureat Grand Prix oraz Nagrody Publiczności na Bielskiej Jesieni (2001), wyróżniony na konkursie Obraz Roku miesięcznika Art&Business (2002), laureat nagrody Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego na konkursie Egeria w Ostrowie Wielkopolskim (2002), wyróżniony w polskiej edycji ogólnoeuropejskiego konkursu Lexmark European Art Prize (2003). Nagrodzony przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na XXI Festiwalu Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (2006).
31 36 PAULINA KARPOWICZ ur. 1976
Z CYKLU: OBRAZKI DLA CHŁOPCÓW 1, 2012 olej, płótno, 50x60 cm opisany na odwrocie: P. Karpowicz/2012 /Obrazki dla chłopców/\”1\” 50x60 cm olej, płótno Cena wywoławcza: 500 zł
Paulina Karpowicz (ur. 1976 r.) studiowała na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem w 2001 r. uzyskała w pracowni malarstwa prof. J. Waltosia. Aneks do dyplomu zrealizowała w pracowni linorytu prof. Z. Lutomskiego. Uczestniczyła w licznych wystawach m.in.: Na obraz i podobieństwo, Galeria Krypta u Pijarów, Kraków (2001); Sześć ciał, Pałac Sztuki TPSP, Kraków (2002); Obrazy, Galeria Schody, Warszawa (2002); Integracje Poznań–Kraków, Trafgallery, Łagów (2002); Promocje, Galeria Sztuki, Legnica (2003); Noce Arkadii, Galeria Schody, Warszawa (2005); Malarstwo, Galeria Gołogórski, Kraków (2006); Młode malarstwo krakowskie, Miejska Galeria Sztuki Częstochow (2006); Naprawdę fajne obrazki, Galeria Bazar Sztuki, Sanok (2009); 23. Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2010); Triennale Malarstwa, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2010); Wystawa Filmowa, Galeria Bazar Sztuki, Sanok (2010); Zabawy dziewczęce, Galeria Pod Czarnym Kotem, Kraków (2012); 24. Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2012); Antidotum” Galeria Drugie Piętro, Strefa Sztuki, Zamość (2013). Jest prace znajdują się m.in. w zbiorach: TPSP Kraków i Zachęty Częstochowa.
37 TOMASZ KOŁODZIEJCZYK ur. 1976
RED SHIP, 2013 olej, płótno, 60x100 cm opisany na odwrocie:\”RED SHIP\”/ TOMASZ KOZŁOWSKI/2013 Cena wywoławcza: 500 zł
Tomasz Kołodziejczyk (ur. 1976 r.) w latach 1997-2003 studiował na Wydziale Malarstwa Grafiki ASP w Gdańsku. Dyplom z wyróżnieniem zrealizował w pracowni prof. M. Olszewskiego w 2003 r. Stypendysta Ministra Kultury w latach 2001/2002.
32 38 RÓŻA KORDOS ur. 1983
BEZ TYTUŁU, 2013 kolaż, technika własna, olej, płótno, 60x100 cm opisany na odwrocie: RÓŻĄ KORDOS 2013 Cena wywoławcza: 500 zł
Róża Kordos (ur. 1983 r.) jest absolwentką EAS w Warszawie. Dyplom z malarstwa uzyskała w 1998 r. w pracowni prof. A. Sadowskiego, zrealizowała aneks z architektury wnętrz u prof. J. Pałki i prof. W. Plewako. Autorka wystaw indywidualnych: Światy, KCK, Inowrocław (2011); W kierunku człowieka, Galeria DAP, Warszawa (2011); Fragment, Galeria 8+ , Warszawa (2010); Drogi, Galeria Lufcik, Warszawa (2009); Droga, Galeria Ars Nova, Łódź (2009); Galeria Sztuki M, Zielona Góra (2007); Galeria Kler, Warszawa (2007); Galeria Sztuki, Białowieża (2004); Pałacyk Myśliwski, Antonin (1999). Brała udział w licznych wystawach zbiorowych m.in. X Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki, Ostrowiec Świętokrzyski (2010); Współczesna Sztuka Polska, Damaszek, Syria (2010); V Triennale z martwą natura, Sieradz (2009); Polski Salon Sztuki, Poznań (2008); IX Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki Ostrowiec Świętokrzyski (2008); XXII Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2008).
33 39 GOSSIA ZIELASKOWSKA ur. 1983
OCTOPUSSY, 2012 olej, akryl, technika własna, płótno, 100x100 cm opisana na odwrocie: „OCTOPUSSY” POZNAŃ 2012 GOSSIA ZIELASKOWSKA Cena wywoławcza: 500 zł
Gossia Zielaskowska (ur. 1983 r.) w 2009 r. obroniła dyplom z malarstwa na ASP w Poznaniu w pracowni prof. T. Siwińskiego. Równolegle studiowała fotografie na tej samej uczelni. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2008 r. Wystawiała w Holandii i Włoszech. Laureatka Grand Prix I Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego ZADRA (2009). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Piazza della Repubblica, Urbino, Włochy (2003); The Markt, Delft, Holandia (2004); Piazza del Campo, Siena, Włochy (2005); wystawa w ramach VII i VIII edycji konkursu AUTOPORTRET, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli (2008 i 2009); Przestrzeń publiczna – Konteksty, Galeria Sztuki Współczesnej PROFIL, Centrum Kultury ZAMEK, Poznań (2010); Ground Art, Galeria Fibak, Warszawa (2011). Autorka wystaw indywidualnych: Sen z butelki po oranżadzie, Galeria Bekos, Poznań (2008); „Myśli uchwycone, Stary Browar, Poznań (2008); Galeria Zadra, Warszawa (2009); Kobieca intuicja, Galeria Fibak, Warszawa (2010).
34 40 ANDRZEJ FRANASZEK ur. 1964
PIESI, 2013 akryl, płótno, 150x100 cm sygn. pd. A.FRANASZEK Cena wywoławcza: 500 zł
Andrzej Franaszek (ur. 1964 r.) ukończył Wydział Rzeźby krakowskiej ASP w 1989 r. Przez wiele lat zajmował się architekturą wnętrz i designem. W 2008 r. powrócił do rzeźby i malarstwa. Wystawiał głównie za granicą, przede wszytkim w Niemczech.
35 41 ANNA GUBERNAT ur. 1984
BEZ TYTUŁU, Z CYKLU KIEDY ŚPIĘ, ŚPIĘ, 2012 olej, płótno, 70x70 cm opisany na odwrocie: ANIA GUBERNAT BEZ TYTUŁU (Z SERII \”KIEDY ŚPIĘ ŚPIĘ\”), OLEJ NA PŁÓTNIE, 70X70, 2012 Cena wywoławcza: 500 zł
Anna Gubernat (ur. 1984 r.) w latach 2003-2008 studiowała na Wydziale Malarstwa i jednocześnie na Wydziale Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Wł. Dudkowiaka zrealizowała w 2008 r. Finalistka konkursu Grolsch Independence Award (2010), laureatka I nagrody konkursu Samsung Art Master. Autorka wystaw indywidualnych: Roses are red, Galeria Artrakt, Wrocław (2012); PntV, Olga Santos Galeria, Porto, Portugalia (2010); Unselected works, Galeria Bernardo Marques, Lizbona, Portugalia (2009); Get away from it all to Paradise, Galerie ZP, Karlsruhe, Niemcy (2009); Something untauchable, Galeria Debiut, CK”Zamek”, Poznań (2006); My Sister and me, Galeria Electra, Porto, Portugalia (2005); Widokówki, Galeria Promocyjna, Warszawa (2005).
36 42 LIDIA KRAWCZYK I WOJCIECH KUBIAK BEZ TYTUŁU, Z CYKLU HOSTIA, 2008 olej, płótno, 70 x 100 cm, opisany na odwrocie Cena wywoławcza: 500 zł
Lidia Krawczyk i Wojciech Kubiak (ur. 1979 r.) i (ur. 1978) są laureatami Grand Prix 38. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2007. Lidia Krawczyk jest absolwentką Instytutu Sztuk Audiowizualnych oraz Podyplomowych Studiów Gender na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Zajmuje się krytyką feministyczną. Jest współredaktorką internetowego czasopisma naukowego „uniGENDER“. Wojtek Kubiak jest absolwentem Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Od 2003 r. pracuje jako asystent na macierzystej uczelni. W 2004 r. roku otrzymał Grand Prix Triennale Młodego Malarstwa im. Mariana Michalika w Częstochowie. Był nominowany do konkursu im. Eugeniusza Gepperta i nagrody „Arteonu“. Laureat Stypendium Ministra Kultury (1999, 2003/2004), Stypendium Grazelli (2007) oraz Stypendium Młoda Polska (2008).
43 WŁODZIMIERZ MAZANKA ur. 1951
BIAŁO-CZERWONY ELEMENT I, 2013 akryl, olej, 100x12,5 cm sygn. na boku MAZANKA, opisany na odwrocie: Biało-czerwony element 1, 2013 Cena wywoławcza: 500 zł
37 Włodzimierz Mazanka (ur. 1951 r.) studiował w latach 1971-1976 w PWSSP w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem zrealizował w pracowni prof. T. Brzozowskiego. Laureat III nagrody na IV Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa im. J. Spychalskiego, Galeria BWA, Poznań (1977); nagrody Z. Szumana na XII Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin (1984); III nagrody na Bielskiej Jesieni, Galeria BWA, Bielsko-Biała (1986); III nagrody na Triennale Portretu Współczesnego, Galeria BWA, Radom (1986); I nagrody na Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa Aqua Fons Vitae, Galeria BWA, Bydgoszcz (1999); wyróżnienia na konkursie sztuki Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Warszawa (2012). Autor wystaw indywidualnych: Galeria BWA, Szczecin (1988); Galeria PSP, Poznań (1988); Galeria Sztuki Współczesnej Desa, Poznań (1989); Galeria Profil, Poznań (1993); Galeria Miejska Arsenał, Poznań (2001); Galeria Miejska, Jarocin (2002); Galeria Piecobiogaz, Poznań (2003); Galeria Pod Wodospadem, Komorniki (2005); PBG Gallery, Wysogotowo (2008); Universitetet i Agder, Kristiansand (2008); Galeria Bekos, Poznań (2010); MDK, Koło (2011).
44 STEFAN HANĆKOWIAK ur. 1980
HOLZFALLER, 2012 olej, płótno, 70x70 cm opisany na odwrocie: „Holzfaller” – Stefan Hanćkowiak 2012 Cena wywoławcza: 500 zł
Stefan Hanćkowiak (ur. 1980 r.) obronił dyplom na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. W swojej twórczości operuje wymyślonymi postaciami Bombla i Glizdy. Laureat III nagrody 38. Biennale Malarstwa Bielska Jesień (2007). Finalista III Konkursu Sztuki Młodych “Przeciąg” w Szczecinie (2011). Ważniejsze wystawy: Viakunst and Squater Vitrine, „ZBK vs STJOPA”, Rotterdam (2005); „U Jadźki”, Zielona Góra (2006); PGR ART, „Najpierw smutna a potem płacze”, Gdańsk (2007); Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, „Rybie oko”, Słupsk (2008); The Roxy Art House, A letter from faraway, Edinburgh (2009).
38 45 MONIKA DĘTKOŚ ur. 1974
MALINA 2, 2013 akryl, olej, płótno, 110x110 cm sygn. na licu M. Dętkoś, opisany na odwrocie: Monika Dętkoś, 110x110, 2013 Cena wywoławcza: 500 zł
Monika Dętkoś (ur. 1974 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku. Dyplom uzyskała w 2001 r. w pracowni malarstwa prof. K. Bereżnickiego oraz w pracowni grafiki warsztatowej u prof. Cz. Tumielewicza. Finalistka konkursu Obraz Roku miesięcznika Art&Business (2004), wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie Malarskim Obraz Przestrzeni Publicznej, CK Zamek, Poznań (2009), laureatka Nagrody Miasta Rzym - Diploma di Merito (2009). Autorka licznych wystaw indywidualnych. Brała udział w kilkudziesięciu wystawa zbiorowych, ostatnio m.in. w ekspozycji 100+1 Pięknych Obrazów, Galeria DAP, Warszawa (2011).
46 AGA MIGDAŁEK ur. 1974
MOMENT 2, 2010 akryl, płótno, 60x80 cm opisany na odwrocie: A.Migdałek/2010 MOMENT 2 60x80 cm akryl Cena wywoławcza: 500 zł
Aga Migdałek (ur. 1974 r.) ukończyła edukację artystyczną na Uniwersytecie Zielonogórskim. Dyplom w 2005 r. obroniła w pracowni prof. W. Michorzewskiego. Jej wystawa dyplomowa odbyła się w zielonogórskiej galerii BWA. Autorka wystaw indywidualnych w galeriach: Entropia, Wrocław (2006), BGSW, Słupsk (2006), art agenda nova, Kraków (2008), EL Elbląg. Brała udział w wystawach zbiorowych, m.in.14 Biennale Plakatu, Chamount, Francja; VI Computer Art Biennale, Rzeszów; Samsung Art Master, Warszawa. Zajmuje się malarstwem, grafiką komputerową, fotografią, instalacją, plakatem. Jest autorką plakatów dla Teatru Lubuskiego. W 2003 r. otrzymała stypendium Miasta Zielona Góra. Obecnie jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
39 47
EUGENIUSZ MINCIEL ur. 1958
BEZ TYTUŁU, 2009 technika mieszana, akryl, cement, płótno, 90x80 cm sygn..d. 2009/MINCEIL, opisany na odwrocie: MINCIEL/2009/ PŁÓTNO,AKRYL,CEGŁA MIELONA,WERNIKS Cena wywoławcza: 500 zł
Eugeniusz Minciel (ur. 1958 r.) zrealizował dyplom z malarstwa w 1985 r. na ASP we Wrocławu, w pracowni prof. W. Gołkowskiej. Autor wystaw indywidualnych: Galeria w Pasażu, Desa, Wrocław (1985); Galeria Teatru Stu, Kraków (1987); Do góry nogami, Galeria BWA, Wrocław (1989); Galeria Promocyjna, Warszawa (1990); Obrazy Łupane, Galeria BWA, Wrocław (1991); Galeria Gatic, Göteborg, Szwecja (1992); Państwowa Galeria Sztuki, Legnica (1992); Galeria BWA, Nowy Sącz (1993); Galeria Wzgórze Zamkowe; Lubin (1994); Galeria El, Elbląg (1996); Galeria na Odwachu, Wrocław (1996); Galeria BWA, Nowy Sącz (1996); Galeria na Odwachu, Wrocław (1998); Galeria Kameralna; Słupsk (1999); Galeria Promocyjna, Warszawa (2000); Galeria Dominique Lang, Dudelage, Luksemburg (2003); Galeria Doxa, Czeski Krumlov, Czechy (2003); Galeria BWA, Wrocław (2003); Galeria Na Solnym; Wrocław (2003); Galerie Drei Eichen, Emern, Niemcy (2006); Galeria Promocyjna, Warszawa (2009/10); Galeria BWA, Gorzów Wielkopolski (2012); 4 EMfabery, przestrzeń miejska, Wrocław (2012); Księżyce 2, Galeria Entropia, Wrocław (2012). Ma na koncie udział w ponad 80 wystawach zbiorowych, w tym kultowych już ekspozycji ekspresji lat 80. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu i Muzeum Narodowego w Warszawie.
48 VIOLA TYCZ ur. 1973
LUSTRO, 2012 akryl, płyta, 102x60 cm na odwrocie autorski certyfikat autentyczności Cena wywoławcza: 500 zł
Viola Tycz (ur. 1973 r.) jest absolwentką Wydziału Grafiki ASP we Wrocławiu. Stypendystka Pilar Juncosa&Joan Miro Foundation. Stypendystka m.in. MKiDN programu Młoda Polska. Artysta Roku 2006 w plebiscycie magazynu ARTEON. Autorka licznych wystaw indywidualnych. Uczestniczyła w prestiżowych ekspozycjach zbiorowych grafiki. Prace w kolekcjach m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Dolnośląskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Kolekcji Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie i innych.
41 49 IZABELA CHAMCZYK ur. 1980
ZARZEWIE Z CYKLU ODŁAMKI WOJENNE, 2013 olej, akryl, płótno, 50x70 cm opisany na odwrocie: I.Chamczyk 2013/ZARZEWIE/z Cyklu \”odłamki wojenne” Cena wywoławcza: 500 zł
Izabela Chamczyk (ur. 1980 r.) w latach 2004-2009 studiowała na ASP we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby, a w roku akademickim 2007-2008 na ASP w Poznaniu w pracowni prof. D. Lejmana. W 2009 r. stypendystka czasopisma o sztuce Artluk. W 2010 r. stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2011 r. brała udział w konkursie im. E. Gepperta. Brała udział w wielu wystawach i działaniach zbiorowych min. Trzysta milionów, Galeria Art New Media, Warszawa (2001); Nominowani do Nagrody Fundacji Vordemberge – Gildewart, MOCAK, Kraków (2011), Triennale Młodych, Orońsko (2011), Festiwal Interakcje, Piotrków Trybunalski (2012). Autorka wystaw indywidualnych w Galerii Entropia, Wrocław (2010); Galerii BWA Awangarda, Wrocław (2009); Poznańskiej Galeria Nowa (2008); Galerii BWA Studio, Wrocław (2007); Galerii KONT, Lublin (2007). W 2010 r. uzyskała nominacje do nagrody WARTO Gazety Wyborczej. Poza malarstwem autorka uprawia takze performance i happaning, a także realizuje fotografie i prace wideo.
42 50 SŁAWOMIR TOMAN ur. 1966
BEZ TYTUŁU, 2010 olej, płótno, 80x80 cm opisany na odwrocie: Toman’s/Bez tytułu/2010/olej Cena wywoławcza: 500 zł
Sławomir Toman (ur. 1966 r.) w latach 1986-87 studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie w pracowni prof. M. Hermana. W okresie 1995-97 przebywał na stypendium w Ecole Regionale de Beaux Arts w Rennes we Francji. Absolwent ASP w Krakowie. Dyplom zrealizował w pracowni prof. Wł. Kunza. Stypendysta Ministra Spraw Zagranicznych Francji (1995) i Ministra Kultury RP (2002). Od 1997 r. pracuje na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, aktualnie na stanowisku adiunkta. Tytuł doktora sztuki uzyskał w 2003 r. na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Laureat Nagrody Magazynu o Sztuce Arteon w 2001 roku. W 2003 r. nominowany do Paszportu Polityki. Pracuje na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Ma w swoim dorobku liczne wystawy indywidualne m.in. w Grodzkiej w Lublinie (2001), Otwartej Pracowni w Krakowie (2003, 2009), Galerii Karowej w Warszawie (2003), Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie (2005), Galerii Piekary w Poznaniu (2006), Galerii szyperska, Poznań (2010), Galerii Sztuki Farbiarnia na Pięknej w Warszawie (2010), Galerii Zachęty Lipowa 13, Lublin (2011). Jego prace znajdują się w zbiorach Galerii Piekary, Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli, kolekcja galerii BWA w Sandomierzu oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
43 51 ALEKSANDER ROSZKOWSKI ur. 1961
BEZ TYTUŁU 1005, 2013 olej, płótno, technika własna, 80x80 cm opisany na odwrocie: ALEKSANDER ROSZKOWSKI 1005 -2013 Cena wywoławcza: 500 zł
Aleksander Roszkowski (ur. 1961 r.) w 1985 r. ukończył warszawską ASP, gdzie studiował pod kierunkiem prof. J. Siennickiego i Z. Gostomskiego. Autor 25 wystaw indywidualnych m.in.: Andre Zarre Gallery, Nowy Jork, USA; Galerie Light, Berlin, Niemcy; Gallery Futaba, Nagoya, Japonia; Galerie Brantebjergen, Nakke, Dania; Galerie Bram, Bramslev Bakker, Dania.
44 52 ZDZISŁAW NITKA ur. 1962
NOSFERATU PHANTOM DER NACHT, 2012 olej płótno, 50x60 cm sygn. l.d. Z.Nitka 12, opisany na odwrocie: Nosferatu Phantom der Nacht /W.Herzog/ Cena wywoławcza: 500 zł
Zdzisław Nitka (ur. 1962 r.) studiował w PWSSP we Wrocławiu w pracowni prof. Jerzego Zyndwalewicza. W 1987 r. uzyskał dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. J. Hałasa i rozpoczyna pracę w uczelni jako jego asystent. Obecnie jest profesorem ASP we Wrocławiu. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych, przede wszystkim istotnych dla nurtu ekspresji m.in. Ekspresja lat 80., BWA, Sopot, (1986: Malarstwo, Galeria Test, Warszawa (1988); Arsenał 88’, Hala Gwardii, Warszawa (1988); Świeżo malowane, Galeria Zachęta, Warszawa (1988), Wild Thing, Swell Arts Centre, Oxford (1992); Noc, Galeria Zderzak, Kraków (1995); Eins von Hundert, DuMont-Kunsthalle, Kolonia (1998); Prace z lat 1985-1998, Arsenał, Poznań (1999); Młodzi czterdziestoletni, Ratusz miejski, Praga (2001); Expressions Polonaises, Gallery Maison 44, Bazylea (2006); Republika bananowa, Ekspresja lat 80., Wałbrzych, Szczecin, Poznań, Gdańsk (2008); Malarz Nitka, OKiS, Wrocław, Muzeum Śląskie, Katowice, CSW Łaźnia, Gdańsk (2008).
53 MONSTFUR (BARTŁOWMIEJ STYPKA I ŁUKASZ GAWRON) ur. 1983 i 1985
BEZ TYTUŁU, 2013 szablon, lakiery, olej, spray, 90x100 cm sygn. MONSTFUR, na odwrocie: MONSTFUR Cena wywoławcza: 500 zł
45 Grupa Monstfur /Bartłowmiej Stypka (ur. 1983 r.) i Łukasz Gawron (1985 r.)/. Duet powstał w 2007 r. w wyniku spotkania dwóch studentów Wydziału Edukacji Artystycznej Akademii im. J. Długosza w Częstochowie. Autorzy nie podpisują swoich prac. Od początku współpracy kreowana jest wirtualna postać - Monstfur, będąca połączeniem słowa „monster” i „potfur”. Ich podstawowym środkiem wyrazu jest szablon. Martyce przygotowują ręcznie. Interesuje ich przede wszystkim realizacja na ulicy. Ważniejsze realizacje: galeria szablonu na kładce dla pieszych, łączącej ul. 1 maja i Ogrodową, Częstochowa (2007), festiwal sztuki młodej Arterie, Katowice (2007), indywidualna wystawa grafiki, dworzec PKP, Częstochowa (2007), wystawa obiektów Neu Design, Rondo Sztuki, Katowice (2008), indywidualna wystawa grafiki szablonowej Natural Born Potfur w ramach Trienalle Sztuki Najnowszej, Regionalne Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych Konduktorownia, Częstochowa (2008), publikacja w Stencil History X, wystawa szablonu „Stencil History X”, ATM gallery oraz Intoxicated Demons gallery, Berlin (2009), wystawa szablonu Chic’n’stencil, Galerie Itinerrance, Paryż (2009), udział w Szablondżem, Warszawa (2009, 2010), mural w ramach obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego, most Śląsko-Dąbrowski, Warszawa (2009), wystawa Sonniges Land, Graz, Austria (2010), publikacja w albumie „Polski Streetart”, Wydawnictwo Carta Blanca (2010), wystawa sztuki użytkowej Projector, Regionalne Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych Konduktorownia, Częstochowa (2010), indywidualna wystawa grafiki szablonowej, Klubokawiarnia Jaś i Małgosia, Warszawa (2010), graficzno-malarska aranżacja peronu stacji kolejowej Warszawa – Rakowiec (2010), wystawie laureatów IV Ogólnopolskiego Konkursu im. M. Michalika, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2011), indywidualna wystawa grafiki szablonowej „Monstfur – Low Life”, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2011).
54 MACIEJ KOZŁOWSKI ur. 1976
KIBOLE, 2007 akryl, spray, płótno, 170x100 cm sygn. i opisany na odwrocie: KOZŁOWSKI/2007/KIBOLE Cena wywoławcza: 500 zł
Maciej Kozłowski (ur. 1976 r.) absolwent poznańskiej ASP. Laureat Grand Prix konkursu „Obraz Roku 2003”. Autor wystaw indywidualnych m.in. w Galerii Piekary w Poznaniu (2010), Galerii Farbiarnia na Pięknej w Warszawie (2010) i Galerii Szyperska w Poznaniu (2012). Jego prace znajdują się znaczących kolekcjach prywatnych i publicznych m.in. Wielkopolskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.
46 55 MARZENA KAWALEROWICZ ur. 1952
XXX, 2002 technika mieszana, płyta, 67x73 cm l.d M.Kawalerowicz 2002, opisany na odwrocie Cena wywoławcza: 500 zł
Marzena Kawalerowicz (ur. 1952 r.) studiowała na ASP w Krakowie i w Warszawie. Jest autorką ponad 50 wystaw indywidualnych, z których najważniejsze odbyły się w Galerie Jean-Pierre Lavignes, Paryżu, Francja; Zomma Gallery, Nowy Jorku, USA; Striped House Museum, Tokio, Japonia; Galerie Asbeak, Kopenhaga, Dania; Museum of the Hudson Highlands, Nowy Jork, USA, Instytut Sztuk, Berlin; Niemcy, Atlas Sztuki, Łódź. Współpracuje z magazynami: Elle, Penthouse, Playboy. Jej malarstwo znajduje się w najbardziej prestiżowych prywatnych kolekcjach na świecie.
47 56 KAMILA MODEL ur. 1988
MGŁA, 2012 akryl, olej, płótno, 140x180 cm sygn. Cena wywoławcza: 500 zł
Kamila Model (ur. 1988 r.) w 2012 r. obroniła dyplom na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku. Obecnie rezydentka pracowni malarskiej w projekcie DOM w Gdańsku, którego pomysłodawcami jest Kolonia Artystów. Laureatka nagrody pisma artystycznego EXIT w II Przeglądzie Młodej Sztuki „Świeża Krew” w galerii Socato we Wrocławiu. Otrzymała stypendium Rektora ASP w Gdańsku za najlepsze osiągnięcia w nauce i pracy twórczej. Uczestniczka wystawa zbiorowych: Świeża Krew. II Przegląd Młodej Sztuki, Galeria Socato, Wrocław (2012); Znakowa nieoczywistość istnienia, Gdańska Galeria Miejska, Gdańsk (2012); Artystyczna Podróż Hestii - Ergo Arena, Gdańsk/Sopot (2012); Gdańskie Biennale Sztuki, Gdańska Galeria Guntera Grassa, Gdańsk (2012).
48 57 MAGDALENA CYBULSKA ur. 1977
HOMESICK, 2008 olej, płótno, 85x85 cm sygn. p.d. Ceba 2008 Cena wywoławcza: 500 zł
Magdalena Cybulska (ur. 1977 r.) ukończyła Europejską Akademię Sztuki w Warszawie. Dyplom z grafiki zrealizowała pod kierunkiem prof. J.J. Cywickiego, a aneks z malarstwa w pracowni prof. B. Szubińskiej. Od 2007 r. asystenta w pracowni grafiki macierzystej uczelni. W 2007 r. uczestniczyła w warsztatach graficznych w Masereele’s Center w Kasterlee w Belgii. W 2008 r. uczestniczyła w programie rezydencyjnym z zakresu grafiki w SVA w Nowym Jorku, USA. W 2012 r. zrealizowała wystawę indywidualną w Fibak Gallery w Warszawie.
49 58 MAREK SUŁEK ur. 1963
Z SERII STORIES 12, 2012 akryl, fotografia, żywica syntetyczna, płótno, 100x80 cm opisany na odwrocie: Marek Sułek/z serii Stories 12./Warszawa 2012/akryl, foto, żywica syntetyczna Cena wywoławcza: 500 zł
Marek Sułek (ur. 1963 r.) studiował na ASP w Warszawie w pracowniach prof. J. Tarasina i prof. R. Winiarskiego oraz w Rietveld Academie w Amsterdamie. Dyplom zrealizował w 1992 r. Zajmuje się działaniami w przestrzeni publicznej, rzeźbą, malarstwem i fotografią. Autor akcji m.in. Warszawa Niezwykła - Różowe Drzewo, Rzeźba Uliczna XL, Ludzie 2000 (Expo, Hanower) oraz instalacji artystyczno-naukowej Niekończąca się historia dla Centrum Nauki Kopernik, Warszawa. W 2002 r. zrealizował akcję/rzeźbę w przestrzeni miejskiej Nowego Jorku - Skrawek Nieba znad Manhattanu.
59 JUSTYNA STRĄK ur. 1987
WYBRZEŻE I, 2013 olej, płótno, 60x110 cm opisany na odwrocie: Justyna Strąk \”Wybrzeże I\”, 60x100 cm, olej na płótnie, 2013 Cena wywoławcza: 500 zł
Justyna Strąk (ur. 1987 r.) absolwentka Wydziału Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu. Dyplom w 2011 r. w pracowni malarstwa prof. S. Kortyki oraz w pracowni projektowania malarstwa w architekturze i urbanistyce prof. W. Kaniowskiego. Autorka wystaw indywidualnych w Galerii pod Psem, Akademia Sztuk Pięknych, Wrocław (2009) i Galerii Przy Gołej Ścianie, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Dąbrowa Górnicza (2008). Brała udział w wystawach zbiorowych m.in. Dyplomy, BWA Awangarda, Wrocław (2011); Blue, Galeria Aquarelle, Wrocław (2011); Kierunek malarstwo, Galeria BrowArt, Browar Mieszczański, Wrocław (2010).
50 60 BARTOSZ FRĄCZEK ur. 1974
POMARAŃCZE, 2012 olej, płótno, 50x60 cm sygn.ld.12 FRACZEK, opisany na odwrocie: BARTOSZ FRĄCZEK/ZITRONEVER KAUFERIN/50 x 60/2012/OILxCANVAS Cena wywoławcza: 500 zł
Bartosz Frączek (ur. 1974 r.) studiował w Instytucie Plastyki WSP w Częstochowie. Dyplom z malarstwa z wyróżnieniem zrealizował w pracowni prof. W. Maszkowskiego, a doktorat na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Pomysłodawca i kurator Międzynarodowego Biennale Miniatury. Ma na swoim koncie 40 wystaw indywidualnych oraz ponad 120 zbiorowych. W ostatnich latach jego prace prezentowane były na targach sztuki w Hamburgu, Bremie, Lubece, Oldenburgu, Osnabruck, Aix en Provance, Genevie, Lozannie oraz Antwerpii.
51 61 PIOTR C. KOWALSKI ur. 1951
Z CYKLU OBRAZY PRZEJŚCIOWE I OBRAZY PRZEJEZDNE: KOŁOBRZEG, POZNAŃ, GOŁDAP, 2005-2010 błoto, płótno, działanie natury, 2005-2010, 205x60x3 cm sygn. na licu pieczęcią autorską, opisany na odwrocie Cena wywoławcza: 500 zł
Piotr C. Kowalski (ur. 1951 r.) studiował w PWSSP w Poznaniu w latach 1973-1978 na Wydziale Malarstwa. Od 1993 r. pracuje na macierzystej uczelni, obecnie prowadzi Pracownię Malarstwa. Do 2010 r. profesor w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Autor bardzo wielu wystaw indywidualnych, z których najważniejsze to: Bez farby, Miejska Galeria Sztuki, Łódź (2010); Made In Łazarz, Galeria Sztuki Współczesnej Profil, Poznań (2006); Inni i Piotr C. Kowalski, Galeria Biała, Lublin (2003); Piotr C. Kowalski i inni, Galeria Miejska Arsenał, Poznań (2001); Obrazy Naturalne, Galeria r, Poznań (2000); Trzy obrazy. Współautorzy: Samochody, ptaki, ludzie, Galeria Moje Archiwum, Koszalin (2000); Obrazy, BWA, Lublin (1987); Obrazy jagodowe, Centre International d’Art Contemporain, Paryż (1983). Uczestnik licznych wystaw zbiorowych m.in.: Urban Legend. Festiwal sztuki w przestrzeni publicznej, Poznań (2009); Asia-Europa – Mediations (Mona Collection), Poznań (2007); MATCH Stadtlische Galerie Kubus, Hanower (2004); MMAC Festival in Tokyo No.9 (2002); Polish Art in Assen, Rood Voor Drenthe, Holandia (1993); 35 Salon Jeune Peinture, Grand Palais, Paryż (1985).
52 62 AQUALOOPA (IGOR CHOŁDA) ur. 1978
MATAPOTOP, 2013 akryl, płótno, 60x80 cm sygn. p.d. AQUALOOPA, opisany na odwrocie: AQUALOOPA METApotop/akryl/2013 Cena wywoławcza: 500 zł
Aqualoopa /Igor Chołda/ (ur. 1978 r.) ilustrator, projektant, animator i artysta streetartowy. Absolwent UW Wydziału Filozofii i Łódzkiej Szkoły Filmowej. Głównie znany jako autor murali. Tworzy i współtworzy reklamy, teledyski i krótkie animacje. Autor wystawy indywidualnej wideo i malarstwa „Infection” w Galerii 3678 „U Artystów” (2011). Laureat pierwszej nagrody w konkursie na mural Levi’s „Go Forth” (2011), pierwszej nagrody w konkursie na mural poświęcony Marii Curie-Skłodowskiej, zrealizowany na dziedzińvcu metro Centrum w Warszawie (2011) oraz pierwszej nagrody na mural Integracja Uskrzydla w Środowiskowym Dom Samopomocy „Pod Skrzydłami” w Warszawie (2011) oraz Energetyczne Centrum Kultury w ECK & Sosnowiec City w Sosnowcu (2011). Uczestnik festiwalu Street Art Doping 2011.
63 KA DEE (KRZYSZTOF DUDZIŃSKI) ur. 1953
AKT 02, 2012 akryl, płótno, 120x70 cm sygn. p.d. 2012/KaDee, na odwrocie opisany: Krzysztof/ Dudziński/Kaa Dee/Akt 02/120 x70 cm/akryl na płótnie/2012 Cena wywoławcza: 500 zł
Ka Dee (Krzysztof Dudziński) (ur. 1953 r.) dyplom ASP w Warszawie zrealizwał w 1980 r. w pracowanich grafiki prof. H. Tomaszewskiego i malarstwa prof. J. Tchórzewskiego. Autor wystaw indywidualnych: Galeria ZPAP, Warszawa (2011); Polski Komitet Olimpijski, Warszawa (2006); Modern Art Galery, Paryż (1994); Peinture en directe, Rex Club, Paryż (1989); Galeria Herbe Rouge, Bruksela (1986); Pokaz u Steinberga, Paryż (1985); Galeria Dziekanka, Warszawa (1983); kościół Św. Anny, Warszawa (1980). Uczetnik wystaw zbiorowych m.in.: Galeria Drout, Paryż (1994); Juin de la Celle Saint Cloud, Saint Cloud, Francja (1991); Art Revolution, Paryż (1988); L`art dans le bain, Paryż (1987); Festival International d`Art Chretien, Digne le Bains, Francja (1983); Świadectwo obecności, kościół św. Krzyża, Warszawa ( 1982); Jeune Expression, Grand Palais, Paryż (1982); Festiwal Sztuk Pięknych, Warszawa (1981).
64 ZBIGNIEW PIECZYŃSKI ur. 1970
POD POMOSTEM, 2010 olej, płótno, 50x120 cm sygn. p.d. Zb.Pieczyński, opisany na odwrocie: Zb.Pieczyński/\”pod pomostem\”/ Tech: olej na płótnie/wym: 50x120 cm Cena wywoławcza: 500 zł
Zbigniew Pieczyński (ur. 1970 r.) jest absolwentem Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. W 2000 r. uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni prof. W. Wróblewskiego. Ma w dorobku pięć wystaw indywidualnych i trzydzieści zbiorowych.
54 65 RAFAŁ BOJDYS ur. 1967
TOWARZYSTWO KOTA I ROŚLINKI, 2013 olej, płótno, 66x66 cm sygn. p.d. Bojdys ‚13, opisany na odwrocie: RAFAŁ BOJDYS „TOWARZYSTWO KOTA I ROŚLINKI” 2013 R Cena wywoławcza: 500 zł
Rafał Bojdys (ur. 1967 r.) studiował w latach 1988-93 na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie, filia w Katowicach. Dyplom zrealizował w pracowni plakatu prof. T. Jury oraz w pracowni malarstwa i rysunku prof. AS. Kowalskiego. Autor wystaw indywidualnych: Centrum Kultury, Katowice (1992); Galeria Wzgórze, Bielsko-Biała (1994, 1995,); Galeria Sagan, Essen, Niemcy (1995); Galeria Podlaska, Biała Podlaska (1998); Galeria Antoniego Rząsy, Zakopane (1998); Galeria Ganek, Siemianowice Śląskie (2000); Atelier Breu, Mannheim, Niemcy (2001); Galeria Art & Fashion, Kraków (2001); Galeria Pro Arte, Oświęcim (2002); Galeria Fraktal, Bielsko-Biała (2003); Klub Karma, Warszawa (2003); Galerie Roman Schmelter, Mainz, Niemcy (2012). Uczestnik licznych wystaw zbiorowych m.in. Hasselt, Belgia (1992); Młode malarstwo polskie, Essen, Niemcy (1993); Kolekcja Galerii BWA w Bielsku-Białej, Wolfsburg, Niemcy (1994); Międzynarodowe Biennale Karykatury Antywojennej; Kragujevac, Jugosławia (1995, 2010); Galeria Sagan, Essen, Niemcy (1996); 14th Hurriyet International Cartoon Competition, Istambuł, Turcja (1997); 11th Dutch Cartoonfestival, Amsterdam, Holandia (1997); Salon Beskidy, Cadca, Słowacja (1998); Najgroźniejsze pędzle, Królikarnia, Warszawa (2000); Die farben der libe, Bitburg, Niemcy (2004); 47. Ausstellung Exposition, Prum, Niemcy (2004); Herbst Austellung, Mainz, Niemcy (2004, 2005); Żylina, Słowacja (2005); Aydin Dogan International Cartoon Competition, Turcja, Instambuł (2006)
66 OLGA WOLNIAK ur. 1957
PERS, 2006 olej, płótno, 100x73 cm sygn. p.d. OW06, na odwrocie: OLGA WOLNIAK/\”PERS\” 2006/ OL/PŁ 73x100 cm Cena wywoławcza: 500 zł
55 Olga Wolniak (ur. 1957 r.) w latach 1975-1980 studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Uzyskała dyplom w pracowni prof. T. Dominika i prof. J. Karczewskiego. Autorka wystaw indywidualnych: Galeria Dziekanka, Warszawa (1985); Twarze, Galeria Młodych, Warszawa (1988); Junge Maler aus Warschau, Galeria Weisser Elefant, Berlin (1988); Aby dostać dobrego męża, Galeria Test, Warszawa (1990); Do pary, Galeria Przyjaciół Akademii Ruchu, Warszawa (1994); Kharkanvand, Djemdjemli i Pardaghi, Galeria Zderzak, Kraków (1997); Kirik Ayna, Galeria Zachęta, Warszawa (2000); Kolor i wzór, Galeria Promocyjna, Warszawa (2002); Filharmonia Narodowa, Warszawa (2002); Galeria Milano, Warszawa (2003); Rodzaj żeński, Instytut Kultury Polskiej, Sofia (2003); Malarstwo, Galeria Grafiki i Plakatu, Warszawa (2006); Jesteś taka słodka, Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa (2007); Draperie, Centrum Olimpijskie, Warszawa (2007); Wzory kolory, Redakcja Gazety Wyborczej, Warszawa (2008); Ich portret, Pałac pod Blachą, Zamek Królewski, Warszawa (2012). Jej prace znajdują się m.in. w zbiorach: Galerii Zachęta, Warszawa; Galerii Studio, Warszawa; Ilana Goor Museum, Jaffa; Kolekcji Marty Tarabuły, Kraków; Kolekcji Jacques’a Tourela, Warszawa; Fundacji Sztuki Polskiej ING, Warszawa; Klubu Polskiej Rady Biznesu, pałac Sobańskich, Warszawa; Muzeum Narodowego, Warszawa.
67 ŁUKASZ BUTOWSKI ur. 1981
IN MEMORY OF MARIOSIRONI 2, 2010 litografia barwna, papier czerpany, 70x50 cm sygn. ołówkiem u dołu IN MEMORY OF MARIO SIRONI 2 LITHO A.P Ł. Butowski ‚10 Cena wywoławcza: 500 zł
Łukasz Butowski (ur. 1981 r.) w czerwcu 2007 r. obronił na gdańskiej ASP dyplom z malarstwa w pracowni prof. T. Miszkin z aneksami z litografii w pracowni prof. Z. Gorlaka oraz rysunku w pracowni prof. R. Gajewskiego. Od 2007 r. jest asystentem w pracowni litografii prof. Z. Gorlaka. Stypendysta Prezydenta Miasta Gdańska (2005/06) oraz Stowarzyszenia Wspierania Grafiki Warsztatowej AldegreverGesellschaft, Munster, Niemcy (2007). Uczstnik licznych wystaw m.in. Na horyzoncie, Muzeum Miasta, Gdynia (2008); Old Town New Ideas, Arran, Szkocja (2008); 3rd Mercuria Art Contest, Luksemburg (2008); Galeria EL, Elbląg (2008); Obserwatorium, Muzeum Piśmiennictwa, Wejherowo (2006); Instyt Polsk, Lipsk, Niemcy (2006).
57 68 AGULA SWOBODA ur. 1974
DIVERSIS, 2011 olej, płótno, 120x120 cm opisany na odwrocie: Agula Swoboda „Diversis” 2011 Cena wywoławcza: 500 zł
Agula Swoboda (ur. 1974) studiowała malarstwo na University of the West of England, Bower Ashton w Bristolu oraz w Byam Shaw School of Art – Saint Martin School of Art and Design w Londynie. Dyplom z malarstwa uzyskała pod kierunkiem dr. Douglasa Allsopa w 1998 r. Wspólnie z Tomem Swobodą i Joanną Wowrzeczką zakładała i prowadziła Galerię Szarą w Cieszynie. Współtworzyła z Tomem Swobodą centrum artystyczne UnderGrand w Clitheroe na północy Anglii oraz kuratorowała cztery edycje międzynarodowego projektu rezydencji artystycznych Incydenty w Cieszynie, Czeskim Cieszynie w Wakefield i w Bielsku-Białej. Od 2009 r. wraz z Tomem Swobodą prowadzi Szkołę Malarstwa, Rysunku, Fotografii i Myślenia w Cieszynie. Uczestniczyła w wielu wystawach i projektach zagranicznych, m.in.: Oddychanie, City Gallery, Lucerna, Szwajcaria (2003); Manchester Art Show, GMX, Manchester, Wielka Brytania (2004); Przekraczanie granic, City Gallery, Wrexham, Wielka Brytania (2007); 38. Biennale Malarstwa Bielska Jesień, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała (2007); 2. Triennale Malarstwa Współczesnego Jesienne Konfrontacje, Galeria BWA, Rzeszów (2010). Podczas 40. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2011 otrzymała wyróżnienie regulaminowe. Autorka wystaw indywidualnych m.in.: Fundacja PSW Promocji Sztuki Współczesnej, Warszawa (2012).
INDEX Aqualoopa .............................................................................................. 62 Baca Michał .................................................................................................3 Bochenek Anna .....................................................................................14 Bojdys Rafał ............................................................................................ 65 Borcz Rafał ............................................................................................... 35 Bryjanowska Renata ..............................................................................1 Bubel Robert...............................................................................................2 Butowski Łukasz .................................................................................. 67 Chamczyk Izabela ...............................................................................49 Cybulska Magdalena ........................................................................ 57 Ćwiertniewicz Wojciech ................................................................. 29 Dętkoś Monika ..................................................................................... 45 Dzwonkowski Marcin .......................................................................30 Franaszek Andrzej .............................................................................. 40 Frączek Bartosz ..................................................................................... 60 Garwol Paweł .........................................................................................15 Gniazdowska Bogna ......................................................................... 32 Gruszczyński Filip ...................................................................................9 Gubernat Anna .................................................................................... 41 Hanćkowiak Stefan ............................................................................ 44 Herc Ilona ................................................................................................ 26 Jarmoliński Bartek ..................................................................................8 Jaworski Robert .....................................................................................11 Jeszke Jarek ............................................................................................ 25 Ka Dee ....................................................................................................... 63 Karabowicz Tomasz .......................................................................... 24 Karpowicz Paulina .............................................................................. 36 Kawalerowicz Marzena ................................................................... 55 Kokosiński Bartosz ...................................................................................4 Kołodziejczyk Tomasz ...................................................................... 37 Kordos Róża ........................................................................................... 38 Kosiec Małgorzata ................................................................................13 Kowalski C. Piotr .................................................................................. 61 Kozieradzka Dorota ............................................................................18
Kozłowski Maciej ................................................................................. 54 Krawczyk Lidia i Kubiak Wojciech ............................................. 42 Listwan Robert .......................................................................................10 Maćkowiak Małgorzata ................................................................... 33 Mazanka Włodzimierz ...................................................................... 43 Migdałek Aga ........................................................................................ 46 Minciel Eugeniusz .............................................................................. 47 Mistak Tomasz.........................................................................................19 Mlącki Dariusz ............................................................................................6 Model Kamila ........................................................................................ 56 Modrak Jerzy ..........................................................................................12 Monstfur .................................................................................................. 53 Murawska Beata .......................................................................................5 Nitka Zdzisław ...................................................................................... 52 Pieczyński Zbigniew ......................................................................... 64 Polnar Bolesław ......................................................................................16 Przebindowski Artur ......................................................................... 27 Roszkowski Aleksander ................................................................... 51 Serafin L.Tadeusz .................................................................................20 Sośniak Ewelina ........................................................................................7 Staręga Iza ................................................................................................ 34 Strąk Justyna .......................................................................................... 59 Sułek Marek ............................................................................................ 58 Swoboda Agula ................................................................................... 67 Szwabe vel Pisz Piotr ........................................................................ 21 Tomalak Stanisław ...............................................................................22 Toman Sławomir ................................................................................. 50 Tycz Viola ................................................................................................. 48 Walczak Ireneusz ...................................................................................23 Wolniak Olga ......................................................................................... 66 Wróblewski Krzysztof ....................................................................... 28 Zapendowski Bitka Paweł ..............................................................31 Zawierucha Katarzyna .......................................................................17 Zielaskowska Gossia ......................................................................... 39
POLSWISS ART DOM AUKCYJNY POLSWISS ART Iwony Büchner 00-490 Warszawa, ul. Wiejska 20 (vis a vis Hotelu Sheraton) tel./fax: 22 628 13 67, tel. 22 629 46 87 galeria@polswissart.pl, www.polswissart.pl Opracowanie katalogu: Marzena Karpińska, Tatiana Rasała-Chmiel Zdjęcia: Dariusz Kowalik, tel. +48 792 79 42 42, e-mail: darek.kowalik@wp.pl Projekt i skład: Paweł Wolski, tel. +48 691 201 682, e-mail: pawel@firstgroup.net.pl
REGULAMIN AUKCJI
Tak zwane postąpienie w licytacji (podwyższenie stawki) określa Aukcjoner.
Do udziału w licytacji upoważniają wyłącznie tabliczki z numerami identyfikacyjnymi. Pracownicy Domu Aukcyjnego wydają je przed aukcją po wpłaceniu wadium. Dane osobiste kupującego pozostają do wyłącznej wiadomości Domu Aukcyjnego.
Do wzięcia udziału w aukcji upoważnia wpłata wadium w wysokości 100 złotych.
W przypadku nie dokonania żadnych zakupów wadium jest zwracane bezpośrednio po zakończeniu aukcji lub w dniach następnych w siedzibie Domu Aukcyjnego.
Aukcjoner ma prawo do dowolnego rozdzielania lub łączenia obiektów wystawionych do sprzedaży oraz do ich wycofania z licytacji bez podania przyczyny. Opisy obiektów zawarte w katalogu mogą być uzupełnione przez Aukcjonera przed rozpoczęciem licytacji.
Osoby które zakupiły na aukcji któryś z obiektów są zobowiązane do podpisania kontraktu bezpośrednio po zakończeniu licytacji. Kwota wpłaconego wadium pomniejsza należność dla Domu Aukcyjnego. Do ogólnej wartości kontraktu doliczona zostaje opłata organizacyjna w wysokości 15%. Opłata obowiązuje również w przypadku sprzedaży poaukcyjnej, w przypadku kiedy obiekt nie zostanie sprzedany na aukcji. Należność za zakupione obiekty winna być zapłacona gotówką, przelewem lub czekiem potwierdzonym, nie później niż w ciągu siedmiu dni od daty aukcji. Możliwe jest również uregulowanie należności kartą kredytową, jednak w tym przypadku, Dom Aukcyjny zmuszony jest naliczyć opłatę organizacyjną w wysokości 12%. Jeżeli wpłata nie nastąpi w wymaganym czasie, Dom Aukcyjny będzie zmuszony do anulowania kontraktu i obciążenia Nabywcy wszelkimi kosztami, wynikłymi z tego tytułu. W takim przypadku wadium przechodzi na Rzecz Domu Aukcyjnego.
10. Prawo własności przechodzi na rzecz kupującego w momencie dokonania całej wpłaty. 11. Dom Aukcyjny gwarantuje zgodność cech opisanych w katalogu ze stanem faktycznym. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów. 12. Dom Aukcyjny nie oferuje usługi pakowania oraz wysyłki zakupionych przedmiotów jednakże na życzenie klienta Dom Aukcyjny może odpłatnie zapakować przedmiot oraz wysłać go na koszt Kupującego. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia obrazu w czasie transportu.
ZLECENIE LICYTACJI
Dom Aukcyjny Polswiss Art Sp. z o.o 00-490 Warszawa ul. Wiejska 20 Tel.:/Fax: 22 628 13 67 e-mail: marzena.karpinska@polswissart.pl
Aukcja Dzieł Sztuki 5 czerwca 2013, godz. 19.00
Telefony, fax, e-mail .....................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Dokument tożsamości Dom Aukcyjny Polswiss Art. gwarantuje poufnośc danych osobowych
Nr pozycji w katalogu
Opis pozycji (autor tytuł, wymiary)
Maksymalna cena oferenta
ING Bank Śląski 57 1050 1038 1000 0023 0543 9743 W przypadku nie podjęcia zakupu na aukcji wadium zostanie odesłane uczestnikowi aukcji. Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Dom Aukcyjny Polswiss Art Sp. z o.o. moich danych osobowych w celach marketingowych. Prosimy o podpisanie zlecenia.
DOM AUKCYJNY POLSWISS ART