Текстовий процесор Практична робота «Введення і форматування тексту»

Page 1

6 КЛАС Текстовий процесор Практична робота «Введення і форматування тексту» Вчитель: Горобець А.А. МЕТА: Навчальна. Уміти форматувати текст і створювати ділові листи. Розвиваюча. Розвивати творчі здібності учнів, практичні навички роботи з ЕОМ, логічне мислення, пам’ять. Виховна. Виховувати самостійність та відповідальність. Тип уроку: урок формування та вдосконалення вмінь та навичок. Обладнання: комп’ютер, роздатковий матеріал. Хід уроку: І. Організаційний момент. Заходжу до класу, вітаюсь, перевіряю готовність учнів і класу до уроку. ІІ. Актуалізація знань. Перевірка д. з. шляхом тестування на компютері. ІІІ. Повідомлення теми й мети. Сьогодні на уроці ми закріпимо попередньо вивчений матеріал на практиці, згадаємо, закріпимо і ще про нове дізнаємося під час роботи з текстовим редактором. План 1. Форматування титульної сторінки лабораторної роботи. 2. Написання ділового листа. 3. Створення ділового листа за допомогою Мастера писем. ІV. Загальний інструктаж, усвідомлення учнями алгоритму дій. Інструктаж з Т.Б. Пояснення принципів проведення практичної роботи та оцінювання результатів. V. Самостійне виконання учнями завдань під контролем і за допомогою вчителя. 1


1. Запустіть програму- редактор і підготуйте документ до введення тексту. 2. Введіть текст – титульну сторінку звіту до практичної роботи, не форматуючи його, тобто так: Міністерство освіти і науки України Кам’янець-Подільська ЗОШ №17 Інформатика Практична робота № 1 Тема: Введення і форматування тексту. Виконав: прізвище та ініціали 6 – А клас Дата: 1 листопада 2016 р. Вчитель: Горобець А.А. м. Кам’янець-Подільський 2016 р. 3. Сформатуйте текст, змінюючи розміри і вигляд шрифта так, щоб текст зайняв цілу сторінку і мав такий вигляд: Міністерство освіти і науки України Кам’янець-Подільська ЗОШ №17 Практична робота № 1

Інформатика Практична робота № 1 Тема: Введення і форматування тексту.

2


Виконав: прізвище та ініціали 6 – А клас Дата: 1 листопада 2016 р. Вчитель: Горобець А.А..

Кам-Под. 2016 р. 4. Перевірте, чи оптимально розташований текст на аркуші. Предварительный просмотр -> Закрыть Задайте різні перетворення шрифтів і ефекти анімації над окремими фрагментами . Формат - Шрифт - закладки Шрифт, Анимация – ОК. Застосуйте до абзаців різні кольори букв та фону і ефекти. Збережіть текстовий документ в особистій папці з новою назвою – Прізвище_2. 5. Створіть новий документ (тип звичайний), який міститиме діловий лист. 12345, м. Київ Бориса Тена, 9 Завдському Р. 20.01.2009 Шановний пане Завдський Р. Дирекція банку з приємністю повідомляє Вас, що за результатами успішної діяльності банку Ваші дивіденти за минулий рік становлять 670 грн. З повагою, (введіть своє прізвище) комерційний директор. 6. Збережіть лист в особистій папці з новою назвою Прізвище_3. 3


7. Створіть новий документ з листом до друга. У тексті листа повинна бути фраза „Чи знаєш ти, що...” і три абзаци з відповідями на три контрольні запитання. Сформатуйте текст. (Звертання зробіть великим шрифтом, перший абзац – товстим, другий – курсивом, третій – підкресленим курсивом, підпис виконайте одним з декоративних шрифтів.) VІ. Підбиття підсумків. Контрольні запитання: 1. Як створити новий текстовий документ? 2. Що таке форматування тексту? 3. Які кнопки є на панелі інструментів Форматирование? 4. Як виділити фрагмент тексту за допомогою миші? 5. Що таке нумерований список? 6. Як виділити фрагмент тексту за допомогою клавіатури? 7. Як зсунути фрагмент тексту праворуч? 8. Як виділити весь текст? 9. Як виділити один рядок тексту? 10.Як виділити одне слово в тексті? 11.Що таке маркерований список? 12.Як вирівняти фрагмент тексту по центру? 13.Як роз’єднати один абзац на два? VІI. Домашнє завдання Вивчити конспект. Створіть вітальну листівку.

4


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.