План-конспект уроку з інформатики Горобець А.А.
Графічний редактор CorelDraw Практична робота "Робота з графічним редактором" Тема. Створення та редагування простих фігур. Малювання простих фігур (прямокутник (квадрат), еліпс (коло, сектор, дуга), зірка, складна зірка, багатокутник, спіраль, сітка). Мета: •
Навчити створювати прості фігури за допомогою основних інструментів
векторного графічного редактора; виділяти, копіювати, масштабувати, переміщувати, обертати, нахиляти, групувати, розгруповувати, видаляти створені об’єкти; змінювати властивості наявних об’єктів •
Розвивати творчі здібності учнів, практичні навички роботи з ЕОМ, логічне
мислення, пам’ять; •
Виховувати самостійність та відповідальність.
Тип уроку. урок застосування знань, умінь і навичок. Обладнання: мультимедійна презентація, картки. Хід уроку. І. Оргмомент. Заходжу до класу, вітаюсь з учнями, пропоную їм сісти. Мовчки оглядаю готовність учнів до уроку. Нагадування про дотримання правил техніки безпеки. ІІ. Актуалізація знань. Ми сьогодні на уроці продовжуємо працювати з програмою CorelDraw. Давайте пригадаєм (учні дають відповідь на мої запитання): 1. Як створити новий файл у графічному редакторі CorelDRAW! 2. Як дізнатися, з яким інструментом ви зараз працюєте? 1. Про що свідчить чорний трикутник, намальований у нижньому правому куті кнопок деяких інструментів? 3. Як намалювати правильний об'єкт? Як намалювати об'єкт від центра? 4. Опишіть послідовність дій для малювання прямокутника та квадрата. Як змінити форму прямокутника? 5. Опишіть послідовність дій з інструментом ЭЛЛИПС. Які фігури можна намалювати цим інструментом? 7. Як намалювати коло? 1
План-конспект уроку з інформатики Горобець А.А.
8. Опишіть послідовність дій для малювання правильного дев'ятикутника. *Чи залежить його вигляд від того, у якому напрямку (угору чи вниз) переміщають мишу? 9. Опишіть послідовність створення складної зірки. Які її параметри ви можете змінити? *Що визначає гострота зірки? 10.
Як намалювати спіраль? Які види спіралей можна створити у редакторі
CorelDRAW? *Чим вони відрізняються? 11. Опишіть послідовність дій для малювання сітки. Які параметри цього об'єкта можна змінити. ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Оголошую тему уроку і мету. ІV. Практична робота «Малюємо прості фігури» 1.Створіть новий файл у редакторі CorelDRAW. 2.Використовуючи інструмент Прямоугольник, намалюйте два прямокутники. Один залийте блакитним кольором, а другий - жовтим. Перемістіть прямокутники так, щоб вони
утворювали
зображення
прапора
України
(за
потреби
масштабуйте
прямокутники). 3.Намалюйте круг, установіть колір його заливки та абрису жовтим. Намалюйте еліпс, заливши його білим кольором. Використовуючи операції копіювання, переміщання, масштабування та обертання, створіть з цих елементів зображення ромашки. 4.Намалюйте правильний семикутник і залийте його зеленим кольором. 5*. Упишіть у цей багатокутник круг, зафарбований фіолетовим кольором {Не забувайте про клавішу, яку треба натиснути, щоб створити об'єкт, центр якого чітко визначено). 6. Створіть зображення складної зірки, яка має 15 сторін, а значення її гостроти дорівнює 5. Зафарбуйте цю зірку червоним кольором. 7. Створіть копію об'єкта зірка. Змініть гостроту зірки на 3. Що змінилося при цьому? 8. Намалюйте симетричну та логарифмічну спіраль, що мають по 10 витків. Чим відрізняються ці об'єкти? 9. Намалюйте сітку, що містить 5 рядків і 7 стовпців. Виділивши цей об'єкт, змініть колір його заливки на синій, а колір абрису встановіть рожевим. Натисніть ліву клавішу миші на вільному місці робочої області. *Спробуйте змінити колір сітки на коричневий, 2
План-конспект уроку з інформатики Горобець А.А.
натиснувши на потрібний колір на палітрі кольорів та перетягуючи його до об'єкта. Що при цьому відбувається? Як ви думаєте, чому це сталося? Розфарбуйте сітку за власним смаком. 10. Збережіть зображення у файлі фігури.cdr у власній папці та закрийте цей файл. 11*. Створіть у графічному редакторі CorelDRAW новий файл. Використовуючи прості фігури, намалюйте одне з наведених нижче зображень. Збережіть свій малюнок у файлі мал_фігури.cdr.
12**. (11-12 балів) Використовуючи прості фігури, які ви можете намалювати у графічному редакторі, створіть малюнок, тему якого оберіть самостійно. Збережіть цей малюнок у файлі мої_фігури.сdr у власній папці. V. Підведення підсумків, оцінювання результатів уроку. Учитель пропонує учням дати відповіді на запитання: 1. У чому виникли труднощі при виконанні практичної роботи? 2. Які б ви ще запропонували завдання при виконанні цієї практичної роботи? Виставлення оцінок. Д/з. І.Л. Володіна, В.В. Володіна. П. 8, стор.71 опрацювати., відповідати на питання.
3