Характеристика обєкта

Page 1

План-конспект уроку з інформатики Горобець Анастасії Анатоліївни

Урок 1 Операційна система Windows. Вікна. Тема уроку: Актуалізація знань, вимоги до заліку. Правила техніки безпеки при роботі з комп'ютером. Поняття об'єкта, його властивостей. Класифікація об'єктів. Операційна система Windows. Мета уроку: Навчальна. Познайомити учнів з поняттям поняттям об’єкт, навчити розрізняти їх за властивостями, ознаками. Розвиваюча. Розвивати творчі здібності учнів, практичні навички роботи з ЕОМ, логічне мислення, пам’ять. Виховна. Виховувати самостійність та відповідальність. Тип уроку: Урок вивчення нового матеріалу. Обладнання: комп’ютер, роздатковий матеріал. Хід уроку І. Організаційний момент. Заходжу в клас, вітаюсь з учнями, пропоную їм сісти. Оглядаю чи порядок на партах, чи всі сидять на своїх місцях. Готуємо зошит для роботи. ІІ. Підготовка до сприйняття матеріалу, актуалізація опорних знань учнів,умінь, уявлень. Давайте пригадаємо, як слід поводити себе в комп'ютерному класі (опрацьовую разом з учнями). ♦ Заходьте до комп'ютерного класу тільки з дозволу вчителя, не поспішаючи, не торкаючись обладнання. Не вмикайте та не вимикайте комп'ютери без дозволу вчителя. ♦ Перед початком роботи розмістіть зошит, ручку, підручник так, щоб вони не лежали на клавіатурі чи моніторі, не заважали роботі з комп'ютером. ♦ Під час роботи будьте максимально уважні. ♦ Сидіть рівно, на відстані, не ближче, ніж 50-60 см від екрана, щоб лінія зору була направлена до центру екрана. 1


План-конспект уроку з інформатики Горобець Анастасії Анатоліївни

Забороняється торкатися з'єднувальних проводів та проводів живлення. Ніколи не намагайтесь самостійно усунути несправності у роботі комп'ютера. У випадку несправності покличте вчителя. Запам'ятайте! Якщо не виконувати правила техніки безпеки та поведінки, то робота за комп'ютером може принести шкоду вашому здоров'ю. ♦ Слідкуйте за чистотою робочого місця. Протирайте пил та прибирайте бруд тільки при вимкненому комп'ютері. ♦ Працюйте за комп'ютером не більше 25 хвилин. Робіть перерви для відпочинку. ♦ Вдома не працюйте за комп'ютером пізно ввечері. ♦ Забороняється торкатися екрана та тильної сторони монітора. ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. 1. Охарактеризуйте кожен з цих предметів: стіл, книга, м'яч. 2. Які ви знаєте числа? 3. Які ви знаєте види речень? VІ. Пояснення нового матеріалу. Об'єкти та їх властивості Світ, що нас оточує, складається з предметів і явищ. Предметами є стіл, шафа, парча, книга, м'яч, будинок, Сонце, Місяць, птах та багато інших. Вам, звичайно, відомі такі явища як снігопад, дощ, землетрус, повінь. Кожен предмет або явище є об'єктом. Крім об'єктів, які існують реально, є об'єкти, які існують уявно, у нашій свідомості. Уявними об'єктами є малюнок, який ми збираємося намалювати, автомобіль-літак, робот-учитель, комп'ютер майбутнього. Кожний

об'єкт

має

властивості.

Властивостями

об'єкта

Підручник

з

інформатики є його розміри, вага, кількість сторінок, колір обкладинки, автори, рік видання та інші. А властивостями об'єкта Школа є її номер, адреса, кількість класів, кількість учнів, прізвище директора, рік заснування та інші.

2


План-конспект уроку з інформатики Горобець Анастасії Анатоліївни

Над об'єктами можуть виконувати дії інші об'єкти. Об'єкт Людина може пофарбувати об'єкт Аркуш паперу в інший колір, може змінити його розміри. Деякі об'єкти можуть самі виконувати дії. Так об'єкт Учень ходить, їсть, відповідає урок; об'єкт Дерево росте; об'єкт Птах літає. У результаті дій об'єктів або над об'єктами можуть змінюватися значення їх властивостей. Наприклад, якщо дерево росте, то змінюється його висота. А якщо пофарбувати паркан, то змінюється його колір. Розподіл об'єктів на групи Для вивчення властивостей об'єктів зручно розподіляти їх на групи за значеннями однієї з властивостей цих об'єктів. Наприклад, об'єкти Многокутники за значенням властивості Кількість сторін можна розподілити на такі групи: трикутники, чотирикутники, п'ятикутники і т. д. Об'єкти Трикутники теж можна розподілити на групи, наприклад, за значенням властивості Кількість рівних між собою сторін: рівносторонні (рівних між собою сторін 3), рівнобедрені (рівних між собою сторін 2), різносторонні (рівних між собою сторін немає). Об'єкти Магазини за значенням властивості Типи товарів, що продаються можна розподілити на групи: продуктові, промтоварні, універсальні. А об'єкти Промтоварні магазини можна теж у свою чергу розподілити на групи: спортивні товари, меблі, магазини автомобілів, культтовари та інші. Зазначимо, що одні й ті ж об'єкти можна розподіляти на групи за значеннями різних властивостей. Так об'єкти Трикутники за значенням властивості Міра найбільшого кута можна розподілити на такі групи тупокутні, прямокутні та гострокутні. Уперше в історії розподіл об'єктів на групи провів давньогрецький учений Аристотель (IV ст. до н. с.). Разом зі своїми учнями він виконав величезну роботу. Вони розподілили на групи знання, які на той час накопичило людство, і кожній з них дали своє ім'я. Так уперше з'явилися фізика, математика, біологія, економіка, логіка. Завантаження ОС Windows відбувається під час ввімкнення комп’ютера. Операційна система – це сукупність програм, які керують роботою комп’ютера. 3


План-конспект уроку з інформатики Горобець Анастасії Анатоліївни

Сьогодні найвідомішими операційними системами (ОС) є Microsoft Windows, UNIX і UNIX- подібні системи – Linux, BSD, MacOS.

Класифікація операційних систем: о Однозадачні ОС, під керуванням яких може одночасно виконуватись лише одне завдання ( ОС MS-DOS). о Багатозадачні ОС, забезпечують одночасне виконання кількох програм (Windows 98, Windows ХР, Unix, Linux тощо). Поняття графічного інтерфейсу. Інтерфейс – сукупність правил і засобів, що забезпечують взаємодію користувача з програмою. ОС Windows є графічним, багатозадачним, багато віконним середовищем. Графічний інтерфейс Windows дає змогу розміщувати всі об’єкти на екран з точністю до пікселя. Розміри основних об’єктів (елементи вікон, кнопки, піктограми) й основні елементи інтерфейсу стандартизовані. Графічний інтерфейс дає змогу реалізувати принцип точного відображення, який має назву WYSIWYG (скорочено від What You See Is What You Get – що бачиш, те й отримуєш). Головним елементом інтерфейсу є вікно. Уявлення про додаток і документ, об’єкт. Документ — це файл, створений за допомогою однієї з прикладних програм (текст, електронна таблиця, малюнок, музика тощо). Об’єкт – це будь-який елемент інтерфейсу користувача: значок, кнопка, меню, межа вікна, а також саме вікно тощо. Знайомство з об‘єктом “Робочий стіл”. 4


План-конспект уроку з інформатики Горобець Анастасії Анатоліївни

Робочий стiл — це фон, на якому вiдображаються iншi елементи. На ньому є панель задач, розгорнуте каскадне меню та пiдписанi значки, якi називаються піктограмами. Диски, папки (каталоги), прикладнi та системнi (Мiй комп’ютер, Кошик тощо) програми, файли документiв називають об’єктами, що мають певні властивості і над якими визначенні допустимі дії. Ярлик - це короткий файл з розширенням , який містить адресу деякого диска, папки, іншого файлу. Пiктограма ярлика картинка з зігнутою стрiлкою. Сама піктограма — це також об’єкт. Панель задач – це засіб доступу до головного меню, програм та файлів. Вона містить кнопку Пуск, індикатори клавіатури, годинник, кнопки мінімізованих

вікон,

кнопки відкритих вікон тощо. Головне меню призначене для запуску програм і керування роботою комп’ютера. Воно складається з декількох пунктів: Закінчення роботи, Виконати, Пошук, Довідка, Налаштування, Документи, програми. V. Закріплення вивченого матеріалу. 1. Наведіть приклади об'єктів. Назвіть кілька властивостей кожного. 2. Наведіть приклади трьох об'єктів. Для кожного з них укажіть властивості та їх значення. 3. Розподіліть об'єкти на групи за значеннями вказаних властивостей: а) люди — за рівнем освіти; б) взуття — за призначенням; в) країни — за формою державного устрою; г) музеї — за характером колекції; д) літаки — за призначенням. VІ. Практична робота Роздаю учням роздатковий матеріал і учні виконують завдання в текстовому редакторі, в кінці уроку пропоную учням переглянути на кількість набраних слів через меню Сервіс. VІІ. Підведення підсумків, оцінювання результатів уроку. 5


План-конспект уроку з інформатики Горобець Анастасії Анатоліївни

Учитель пропонує учням дати відповіді на запитання: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.

Чи досягли ми мету уроку? Які емоції ви переживали під час уроку? Що таке ОС? Які види ОС вам відомі? Яке призначення операційних систем? Чому ОС Windows отримала таку назву? Поясніть зміст фрази „Windows – графічна ОС”.

VІІ. Домашнє завдання. Опрацювати конспект. Навести приклади об’єктів і охарактеризувати їх за властивостями (поділити на групи)

6


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.