6 клас
ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА. ВІКНА. Тема: Систематизація і узагальнення знань. Вчитель: Горобець А.А. Мета уроку: Навчальна. Закріпити навички роботи учнів із ОС Windows її інтерфейсом. Перевірити та оцінити уміння учнів працювати з об’єктами на робочому столі та вікнами. Розвиваюча. Розвивати творчі здібності учнів, практичні навички роботи з ЕОМ, клавіатурою та мишею. Логічне мислення, пам’ять. Виховна. Виховувати самостійність та відповідальність. ОБЛАДНАННЯ: Комп’ютери класу, роздатковий матеріал. НАГЛЯДНІСТЬ: Папки із практичними завданнями. Тип уроку: урок систематизації та узагальнення знань.
1
Хід уроку І. Організаційний момент (заходжу до класу, вітаюсь, перевіряю виконання домашнього завдання і готовність учнів до уроку). ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Сьогодні на уроці ми ще раз переглянемо основні поняття для закріплення ваших знань по темі. Навчимося бачити засвоєне і ще не дуже вивчене. Отож, будьте уважні і активні. Успіхів вам! ІІІ. Узагальнення і систематизація понять. Роздаю учням картки, а вони відповідають один одному. 1. Що таке Операційна система? 2. Коли завантажується ОС? 3. Які види ОС ви знаєте, наведіть приклади. 4. Які переваги сучасної ОС? 5. Що з’являється після завантаження ОС? 6. Що таке робочий стіл, які об’єкти на ньому знаходяться? 7. Що ми відносимо до об’єктів? 8. Що таке ярлик? 9. Що таке файл? 10.Як правильно вимикати ПК у операційній системі WINDOWS? Чому? 11.Що є головним об’єктом Windows? 12.Що таке вікно? 13.Як завантажити вікно програми? 14.Які є типи вікон? 15.Які є кнопки мінімізації? Для чого вони призначені? 16.Яка структура вікон? 17.Що містить рядок заголовка? 18.Що містить панель інструментів? 19.Що містить рядок меню? 20.Які є пункти меню та їх призначення? 2
21.Назвіть основні елементи діалогових вікон? 22.Які дії виконують над вікнами? 23.Що таке файл? 24.З чого складається файл? 25.Які ви знаєте властивості файлів? 26.Що таке каталог? 27.Розкажіть все про папки. 28.Для чого потрібна програма „Провідник” ? 29.Що відображається в лівому та правому вікнах провідника? 30.Що означають символи „+” та „–” біля папок Як проводиться копіювання файлів? 31.Як проводиться переміщення файлів? 32.Що означає відсутність символів „+” чи „–” біля папки ? 33.Як можна змінити режими роботи миші? 34.Як поміняти призначення кнопок миші? Як почне при цьому працювати миша? Для кого зручно встановити саме такий режим роботи миші? 35.Як змінити швидкість виконання подвійного клацання? 36.У вашого однокласника не відкривається папка при подвійному клацанні. Що ви можете порадити йому? 37.Що таке Схема ви глядів вказівника миші? 38.Як створити свою схему виглядів вказівника миші? 39.Ви сіли працювати за комп'ютер, перемістили вказівник миші, а він рухається дуже повільно і за ним залишається шлейф. Вам це не сподобалося . Як в виправити таку ситуацію?Як встановити, щоб при прокручуванні коліщатка миші на одне клацання текст документа прокручувався на 5 рядків? Виставляю оцінки
3
IV. Практична робота Пропоную учням пройти тест. Якщо учні справилися із завданням пропоную попрацювати з програмою «Соло». V. Підсумок уроку Роблю підсумки на основі повторюваної теми, зауважую на що ще слід звернути увагу. VІ. Домашнє завдання: Підготуватися до заліку.