Створення нумерованих і маркованих списків

Page 1

Урок №4

10клас

Тема:Створеннянумерованих і маркірованихсписків. Настроюванняпараметрівсторінок. Створенняколонтитулів Мета: сформуватипоняття:  нумерованих і маркірованихсписків; навчити:  настроюватипараметристорінок; формувативміння:  створюватинумеровані й маркіровані списки;  створюватиколонтитули;  використовуватинабутізнання на практиці; розвивати:  творчіздібності;  аналітичнемислення. Тип уроку:формуваннявмінь і навичок. Базовіпоняття

й

терміни:нумерований

список,

маркірований

список, колонтитул, поля, нумераціясторінок. Структура уроку І. Організаційнийетап (2–3 хв) ІІ. Перевіркадомашньогозавдання (2–3 хв) ІІІ. Актуалізаціяопорнихзнань (2–5 хв) IV. Вивчення нового матеріалу (10–15 хв) 1. Створеннясписків. 2. Настроюванняпараметрівсторінки. 3. Створенняколонтитулів. V. Формуванняпрактичнихумінь і навичок (10–15 хв) VІ. Узагальненнявивченогоматеріалу. Закріпленнянабутихзнаньіз теми (10–13 хв) VIІ. Підбиттяпідсумків уроку (2–5 хв) VIIІ. Домашнєзавдання (2–3 хв) 1


Урок №4

10клас

Хід уроку І. Організаційний етап Учитель. Тема, яку ми починаємо вивчати, має назву «Текстовий процесор», що є логічним продовженням матеріалу про текстовий процесор Microsoft Word, основи роботи з яким вивчались у 9 класі. Учитель ознайомлює учнів із планом вивчення теми, орієнтовним обсягом знань і вмінь, звертає увагу учнів на стенд «Вивчаємо тему», таблиці «Учні повинні знати та вміти», «Критерії оцінювання». ІІ. Перевірка домашнього завдання IІI .актуалізація опорних знань Бліцопитування 1. Яке призначення текстового редактора? 2. Які ви знаєте текстові редактори? 3. Як запустити редактор Word? 4. Які ви знаєте елементи вікна Word? 5. Як створити новий документ? 6. Як відкрити текстовий документ? 7. Як зберегти документ під попереднім ім’ям (під новим ім’ям)? 8. Як надрукувати документ? 9. Назвіть елементарні операції редагування тексту. 10. Яких правил слід дотримуватися під час введення тексту? 11. Поясніть відмінність у використанні в тексті символів «тире» і «дефіс», «пропуск» і «нерозривний пропуск». 12. Ваш однокласник скаржиться вам на те, що коли він вводить новий текст, то старий текст зникає. Що ви йому порадите? 13. Ви оформляєте реферат з математики, у тексті якого зустрічаються грецькі літери α ,β , γ . Як ви їх вставите в текст? ІV. Вивчення нового матеріалу Пояснення нового матеріалу супроводжується демонстрацією на великому екрані або за допомогою локальної мережі. 1. Створення списків

2


Урок №4

10клас

У текстовому редакторі Word є

можливість встановити нумеровані,

маркіровані та багаторівневі списки, піктограми яких знаходяться на панелі інструментів: нумерований список

лінійок, маркірований список

— у вигляді трьох пронумерованих

— у вигляді трьох лінійок, напроти яких

розміщені квадратики. Під час натискання піктограми нумерованих списків на початку рядка автоматично встановлюється цифра 1. Після введення тексту, під час натискання кнопки Enter, другий рядок автоматично нумерується цифрою 2, третій — цифрою 3 тощо. У разі натискання піктограми маркірованих списків на початку рядка автоматично встановлюється маркер, вид якого можна задати, ввійшовши у пункт Формат → Список. Після цього з’явиться вікно із чотирма закладками: маркірований, нумерований, багаторівневий, список стилів.

У вікні можна вибрати тип маркерів. Під час виділення одного із них активізується кнопка Змінити, після натискання її з’явиться вікно, у якому можна вибрати нові параметри списку.

3


Урок №4

10клас

Під час натискання кнопки Скасувати всі зміни, здійснені вами, будуть скасовані. Багаторівневий список — це список, кожен пункт якого може містити ще декілька підпунктів, які теж можуть мати підпункти. Можна задати тип нумерації, рівень, який форматується, відступи, їх розмір, положення тексту, створити рівень зі стилем.

2. Настроювання параметрів сторінки Відразу слід зауважити — параметри сторінки, а також формати шрифту та абзаців бажано виставляти перед початком роботи, а не вкінці! Для

встановлення

параметрів

сторінки

використовується

пункт

основного меню Файл →Параметри сторінки. Під час вибору цього пункту з’являється вікно, яке складається із закладок: 4


Урок №4

10клас

 Поля — за активізації цієї вкладки можна встановити розміри полів із усіх сторін документа (ліворуч, праворуч, зверху та знизу) (поле — це вільне місце уздовж краю сторінки. Показати на прикладі книжки (зошита)). Тут же вибирається орієнтація сторінки (книжна або альбомна), а також вказується, до чого застосувати

вказані

дані

(до

всього

документа,

до

кінця

документа, до абзацу тощо). У разі натискання кнопки За умовчанням…

виставлені

раніше

параметри

використовуватимуться за умовчанням. Окрім того, можна задати параметр Корінець — на сторінці, крім заданих полів, відводиться місце для швидкозшивача.  Папір — за активізації цієї вкладки можна вибрати розмір паперу (А3, А4 та ін.), також встановити параметри друку.  Макет — у результаті активізації цієї вкладки користувач має можливість встановити межі, вказати параметри, пов’язані з колонтитулами.

3. Створення колонтитулів Колонтитули — це області, що розташовані у верхньому та нижньому полі кожної сторінки документа. У колонтитули можна вносити текст або графічні зображення, які будуть повторюватися на кожній сторінці документа (розділу). 5


Урок №4

10клас

Колонтитули використовують для відображення номерів сторінок, назв книги, розділу, допоміжних відомостей тощо. Колонтитули відповідно поділяються на Верхній та Нижній колонтитул. Можна також передбачити різні верхні і нижні колонтитули для парних і непарних сторінок, а також для першої сторінки документа (розділу). Для цього у вікні Параметри сторінки слід вибрати закладку Макет і встановити відповідні опції. Щоб додати в документ колонтитули, треба в пункті меню Вид вибрати команду Колонтитули.

У результатів становлення колонтитулів Word перейде в режим розмітки сторінки (за умови, що він перебував в іншому режимі перегляду). На екрані з’явиться панель інструментів для роботи з колонтитулами. Після завершення роботи з колонтитулами слід натиснути Закрити на панелі інструментів Колонтитули. Нумерація сторінок Усі настроювання, пов’язані з нумерацією, зазвичай вказуються у пункті меню Вставка → Номери сторінок, хоча проставляння номерів можна організувати й під час встановлення колонтитулів. Слід пам’ятати: нумерувати сторінки «вручну» — ознака крайньої неграмотності! Виконання комплексу вправ для зняття м’язового напруження. (Варіант 2) V. Формуванняпрактичнихумінь і навичок Виконання практичного завдання 6


Урок №4

10клас

Інструктаж із техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (після завершення роботи). Інструктивна картка 1. Створіть папку С:\10 клас\Текстовий процесор\ 2. Завантажте текстовий редактор Microsoft Word. 3. У новому документі створіть нумерований список учнів класу. 4. Створіть маркірований список предметів згідно з розкладом 5. У верхньому колонтитулі вкажіть своє прізвище та ім’я, знизу — задайте номери сторінок. 6. Задайте всі поля по 2 см, формат паперу — А5, за необхідності відформатуйте текст. 7. Збережіть документ у вказану папку. (С:\10 клас\ Текстовий процесор\Список_Прізвище.doc). 8. Продемонструйте результати роботи вчителеві. VІ.

Узагальнення

вивченого

матеріалу.

Закріплення

набутих знань із теми Фронтальне опитування 1. Яке призначення списків? 2. Який список називають маркірованим? 3. Який список називають нумерованим? 4. Як промаркірувати або пронумерувати список? 5. Як змінити маркер списку на інший? 6. Як змінювати вигляд та організацію списків? 7. Як працювати з багаторівневими списками? 8. Які з параметрів сторінки можна визнати найуживанішими? 9. Як можна охарактеризувати колонтитул? 10. Як задати чи змінити колонтитул? 11. Як задати нумерацію сторінок? 12. Де можна використати багаторівневий список?

7


Урок №4

10клас

VІI. Підбиття підсумків уроку Оцінювання роботи учнів на уроці. VIІI. домашнє завдання 1. Опрацювати конспект уроку та відповідний розділ підручника.

8


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.