Тема: Процедура з одним параметром.

Page 1

Тема: Процедура з одним параметром. Мета : навчальна: сформувати поняття процедури з одним параметром, сформувати практичні навички складання і виконання процедур з одним параметром. розвивальна: розвивати логічне мислення, розвивати пізнавальний інтерес; розвивати навики самостійної роботи; виховна: виховувати наполегливість, ініціативність. Тип уроку: комбінований. Хід уроку І. Організаційний момент. Учитель. На попередніх уроках ми використовували процедури для малювання різноманітних геометричних фігур.

Сьогодні ми розглянемо

процедури з одним

параметром і їх застосування. ІІ. Актуалізація опорних знань. 1. Що таке процедура? 2. Які правила запису процедур? 3. Що є обов’язковим елементом процедури? 4. Як викликається процедура? 5. Які фігури намалює Черепашка за заданими процедурами?

Это фігура

Это фігура

Это фігура

Это фігура

По повтори 3 [вп 40 По повтори 5 [вп 40 По повтори 6 [вп 40 По повтори 4 [вп 40 пр 120] конец

пр 72]

пр 60]

пр 90]

конец конец конец 6. Які фігури намалює Черепашка за заданими процедурами?

Это фігура

Это фігура

Это фігура

Это фігура

По повтори 3 [вп 80 По повтори 5 [вп 80 По повтори 6 [вп 80 По повтори 4 [вп 80 пр 120]

пр 72]

пр 60]

пр 90]

конец

конец

конец

конец

ІІІ. Вивчення нового матеріалу. Процедури відрізняються від попередніх лише кількістю кроків в команді вперед (вп 40, вп 80). Можна в процедурі замість конкретної кількості кроків, що визначають


розмір сторону фігури, поставити змінну. Ім’я змінної вказується у рядку заголовка процедури. Параметр це величина, яка може набувати різних значень і описує які-небудь характеристики об'єктів. Параметр має ім'я, яке записують найчастіше буквами. Значення параметра можна змінити, при цьому міняється результат роботи процедури. В якості прикладу можна розглянути процедури для квадрата і трикутника. Введемо для них один параметр, що означає довжину сторони правильної фігури. Позначимо його :д. У Лого знак ":" перед ім'ям параметра обов'язковий і показує, що ми маємо справу зі значенням параметра, а не з його ім'ям. При цьому варто пам’ятати, що між ":" і ім'ям параметра пропуску бути не повинно. Імена усіх використовуваних параметрів треба обов'язково вказувати у заголовку процедури. Тексти процедур для квадрата і трикутника виглядатимуть таким чином: это кв :д

это тр :д

по

по

повтори 4[ вп :д пр 90]

повтори 3[вп :д пр 120]

конец

конец

Для того, щоб черепашка намалювала потрібні фігури, при виклику процедур необхідно вказати конкретні значення параметра. Наприклад, для отримання квадратів із сторонами 40, 80, 120 кроків черепахи потрібно послідовно набрати і виконати в полі команд рядки: кв 40, кв 80, кв 120 (мал. 13). ІIІ. Формування практичних вмінь і навичок. Інструктаж із техніки безпеки. Скласти та перевірити на комп’ютері процедури для малювання візерунків, використовуючи як базові процедури малювання правильних фігур. ІIІ. Формування практичних вмінь і навичок. Інструктаж із техніки безпеки. Скласти та перевірити на комп’ютері процедури для малювання візерунків, використовуючи як базові процедури малювання правильних фігур.


Мал.13 Інструктивна картка: 1. Завантажити програму «Логосвіти». 2. Створити новий проект, зберегти під ім'ям «Процедури з параметром» в папці свого класу. 3. Створити новий аркуш з ім'ям «Візерунки». 4. Створити кнопки для запуску процедур «Трикутник», «Квадрат», «П’ятикутник», «Шестикутник». 5. На аркуші програми записати відповідні процедури малювання многокутників. 6. Перевірити дію кнопок. 7. Створити кнопки для запуску процедур «Візерунок_3», «Візерунок_4», «Візерунок_5», «Візерунок_6». 8. На аркуші програми записати відповідні процедури малювання фігур, що складаються з трикутників, квадратів, п’ятикутників, шестикутників. 9. Перевірити дію кнопок. 10.Зберегти проект. Процедури візерунків (мал.14) будуть такими (мал.15).


это візерунок_3

это візерунок_4

трикутник 40

квадрат 40

трикутник 80

квадрат 80

трикутник 120

квадрат 120

конец

конец

Учні самостійно розробляють процедуру малювання п’ятикутника і шестикутника, візерунків на їх основі. Пропоную внести зміни в процедуру «візерунок_3» і дослідити, як змінився малюнок (мал.16): это візерунок_3 трикутник 40 пр 60 трикутник 80 пр 60 трикутник 120 пр 60 конец


Мал.14

Мал.15

Мал.16 Творче завдання для учнів: використовуючи процедури малювання многокутників і вже створені процедури візерунків, створити власні малюнки геометричних фігур.


IV. Підсумки уроку. Що ви сьогодні вивчили на уроці? Домашнє завдання: Вивчити правила запису процедур з параметром та їх застосування. Скласти процедури для малювання геометричних фігур.


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.