Горобець А.А.
Графічний редактор Adobe Photoshop Систематизація і узагальнення знань по темі. Мета уроку: Навчальна. Закріпити навички роботи учнів із графічним редактором фотошоп. Перевірити та оцінити уміння учнів працювати з програмою. Розвиваюча. Розвивати творчі здібності учнів, практичні навички роботи з ЕОМ, клавіатурою та мишею. Логічне мислення, пам’ять. Виховна. Виховувати самостійність та відповідальність. ОБЛАДНАННЯ: Комп’ютери класу, роздатковий матеріал. НАГЛЯДНІСТЬ: Папки із практичними завданнями. Тип уроку: урок систематизації та узагальнення знань
1
Горобець А.А.
Хід уроку І. Організаційний момент (заходжу до класу, вітаюсь, перевіряю виконання домашнього завдання і готовність учнів до уроку). ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Сьогодні на уроці ми узагальнимо і просистематизуємо знання по вивченій темі. Навчимося бачити засвоєне і ще не дуже вивчене. Отож, будьте уважні і активні. Успіхів вам! ІІІ. Узагальнення і систематизація понять. Роздаю учням картки, а вони відповідають один одному. 1. Опишіть послідовність дій для створення нового файлу в редакторі Adobe Photoshop. 2. Які характеристики ми призначаємо, створюючи нові файли? 3. Опишіть послідовність дій для збереження зображення у файлі формату psd. Які
переваги та недоліки має цей формат графічних файлів? 4. Опишіть послідовність дій для збереження файлу у форматі дії або jpg. 5. Як відкрити наявний графічний файл? 6. Як змінити масштаб переглядання зображення? Опишіть усі відомі вам способи. 7. Як визначити та змінити величину зображення? 8. Які інструменти призначено виділяти геометрично правильні фрагменти зображення? 9. Опишіть послідовність дій для виділення прямокутної та еліптичної частин
зображення. Як виділити квадратну та круглу області зображення? 10. Опишіть послідовність дій для розміщення виділеної частини зображення в новому
файлі. 11. Як зняти виділення із зображення? 12. Які інструменти виділяння довільних областей зображення в редакторі Adobe
Photoshop вам відомі? 13. Опишіть послідовність дій для виділення довільного контуру за допомогою
інструментів Лассо, Многоугольное Лассо та Магнитное Лассо. 14. Для виділення яких областей зображення доцільно використовувати інструмент
Магнитное Лассо? 15. Для чого призначено інструмент Пипетка"? Опишіть правила роботи цим
2
Горобець А.А.
інструментом. 16. Опишіть послідовність-дій під час малювання інструментами Кисть та Карандаш. Чим
відрізняються ці інструменти малювання? 17. Яку дію розуміють під заливанням зображення? Якими способами можна виконати цю
дію? Як треба налаштувати заливку підчас виконання команди Заполнить? 18. Чи можна змінити розмір Ластика? Опишіть послідовність дій у разі використання
інструмента Ластик: 19. Для чого призначено інструмент Рука? Опишіть послідовність дій з цим інструментом. 20. Які дії з виділеною областю зображення можна виконати, використовуючи команди
Трансформация та Произвольная Трансформация? 21. Опишіть послідовність створювання тексту в графічному редакторі Adobe Photoshop. 22. Яку назву отримує текстовий шар під час створювання тексту? Чи можна змінити цю
назву? 23. Опишіть дії, які треба виконати для редагування тексту. 24. Які дії можна виконувати із шарами? Яку палітру призначено для виконання дій з
ними? 25. Чи можна видалити шар, що містить тло зображення?
Виставляю оцінки
3
IV. Практична робота Пропоную учням створити зображенняу Фотошопі на тему: «У світі тварин». V. Підсумок уроку Роблю підсумки на основі повторюваної теми, зауважую на що ще слід звернути увагу. VІ. Домашнє завдання: Підготуватися до заліку.